سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پاسخ حداد عادل به اعتراض مکرر دانشجویان: شاید موسوی و کروبی در حصر راحت‌ترند!...
» دانشجویان به حداد عادل: چهار سال پیش بصیرتتان کجا بود؟

پاسخ حداد عادل به اعتراض مکرر دانشجویان: شاید موسوی و کروبی در حصر راحت‌ترند!

چکیده :غلامعلی حداد عادل امروز در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در پاسخ به سوالی درباره حصر موسوی و کروبی و اعتراض جمعی از دانشجویان به این موضوع، اظهار عقیده کرد: از نظر بنده حصر خانگی حداقل مجازاتی بود که می‌توانست برای آنها در نظر گرفته شود....


کلمه- گروه خبر: سوال و اعتراض درباره ی حصر رهبران جنبش سبز این روزها به دردسر کاندیداها تبدیل شده و دانشجویان معترض در اولویت اصلی سوال ها و مطالبات خود کاندیداها را در دانشگاه ها سوال پیچ می کنند.

غلامعلی حداد عادل امروز در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در پاسخ به سوالی درباره حصر موسوی و کروبی و اعتراض جمعی از دانشجویان به این موضوع، اظهار عقیده کرد: از نظر بنده حصر خانگی حداقل مجازاتی بود که می‌توانست برای آنها در نظر گرفته شود.

یکی از دانشجویان در واکنش به این پاسخ، اینگونه گفت که چرا قانون در رابطه با آنها اجرا نشده و دادگاهی برایشان برگزار نشده است که حداد عادل تصریح کرد: اگر در این رابطه هم قانونی عمل می‌کردیم، یک ایراد دیگر می‌گرفتید اما شاید خودشان هم اینطور راحت‌تر باشند.

حداد عادل چند روز پیش نیز وقتی در مقابل سوالات و اعتراض های دانشجوهای دانشکده فنی دانشگاه آزاد با این ادعا که حصر خانگی حداقل کاری بود که نظام باید برای موسوی و کروبی انجام می‌داد، مسئولیت حصر را به عهده رهبری انداخته گفته بود: مقام معظم رهبری به دلیل اینکه کشور و مردم آرام باشند حصر خانگی را برای آن‌ها در نظر گرفتند.

به گزارش کلمه، در حالی که طی دو روز گذشته و پس از اعلام کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی دو سایت آینده و آفتاب نیوز از سایت های داخلی معتدل فیلتر شدند و روزنامه های شرق و بهار و … اخطارهای مختلف گرفته اند و خط قرمزهای مطبوعات روزانه به آن ها اعلام می شود، حداد عادل در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه پس از رسیدن به قدرت چه اقدامی برای آزادی مطبوعات و آزادی زندانیان سیاسی انجام می‌دهید، گفت: آزادی مطبوعات در حال حاضر وجود دارد.

پاسخی که با اعتراض دانشجویان مواجه شد.

وی در ادامه مدعی شد: حکومتی که فاسد نباشد، از آزادی مطبوعات هراسی ندارد و اگر مطبوعات بخواهند مفاسد را بیان کنند، هیچ مشکلی برای آنها وجود نخواهد داشت، حالا شما بگویید کدام روزنامه خواسته انتقادی داشته باشد و جلوی آن را گرفته‌اند؟ شما حتی می‌توانید اندیشه‌های رهبری را نقد کنید، اما توهین نکنید.

این صحبت‌های حداد عادل اعتراض برخی دانشجویان را در پی داشت که او در پاسخ آنها ادعا کرد: معلوم است که از سرکوب نمی‌ترسید که الان می‌توانید اینطور صحبت کنید!

این در حالی است که طی چند روز گذشته تعداد زیادی از زندانیان سیاسی که در مرخصی بودند برای بازگشتن به زندان فراخوانده شدند و تعدادی از روزنامه نگاران و فعالان سیاسی و مدنی نیز بازداشت شده اند.

حداد عادل همچنین درخصوص سوءاستفاده سه هزار میلیاردی اظهار عقیده کرد: این پرونده اختلاس نبود بلکه یک سوءاستفاده مالی از بانک‌ها بود که شرکتی فعال بدون وثیقه مبلغ زیادی وام گرفته بود و این موضوع ربطی به دولت نداشت.

این کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری با توجیه سخنان 8 سال و 4 سال گذشته و حمایت های قاطع جریان وابسته به قدرت از محمود احمدی نژاد که در مطبوعات موجود است و با نادیده گرفتن سخنان مشهور رهبری درباره ی نزدیک بودن نظر ایشان به احمدی نژاد، مدعی شد: اگر ما در سال‌های قبل مدافع ایشان بودیم، به این دلیل بود که احمدی‌نژاد 84 با احمدی‌نژاد 88 به احمدی‌نژاد فعلی متفاوت بود.

به گزارش ایسنا، یکی از دانشجویان در واکنش به این موضوع اینگونه گفت که پس بصیرت‌تان در آن زمان کم بوده است؟ که حداد پاسخ داد: نه فقط شرایط عوض شده است.


10 پاسخ به “پاسخ حداد عادل به اعتراض مکرر دانشجویان: شاید موسوی و کروبی در حصر راحت‌ترند!”

 1. فرهاد گفت:

  توکی هستی که اظهار نظر میکنی.غیر از اینکه قبل از انقلاب با شعارهایی انقلابی جمهوری اسلامی را خواستار شدنند وبه کرسی نشستید.و بعد از انقلاب تمام ابرو.حیثیت.ایده..قانون را زیر پا گذاشتید.وبه ضد انقلاب تبدیل شدید..چرا ملت شریف ایران.قبل از انقلاب بشما و روحانیون.به به گفتنتد.ولی در حال حاضر.اه.اه .میگویند

 2. محق گفت:

  منتهای بی انصافی و بیعدالتی است که آزادی مطلق و راحتی خود را در به حبس و حصر نگهداشتن عزیزان این مرز و بوم می دانند . مگر می شود بهترین های این جامعه در حبس و حصر ناراحت باشند و مردم احساس راحتی کنند . آنان که ناراحتی مردم را علت اند چگونه به رأی مردم امیدوارند؟

 3. احمدرضا محقق گفت:

  این قلندر دشداشه پوش قابل بررسی نیست انسانی سخیف و ضعیف النفس که با وجود همچون اختاپوسیکه حامی اوست در مجلس برایرای اوردن تمارض میکند

 4. مرتضی گفت:

  یعنی چه که شاید خودشان اینطوری راحت تر باشند؟
  مگر شما از ایشان پرسیده ای که اینطوری در حصر راحتترند یا خیر؟
  اصلا مگر شما طالب راحتی آنها هستید؟
  بگویید به چه حق شرعی یا قانونی آزادی آنان را سلب کرده اید؟
  اگر متهم به جرمی هستند این جرم در کدامیک از دادگاههای کشور باثبات رسیده است؟
  آقایان دائم طفره میروند که این حصر بدستور فلان نهاد است یا بدستور فلان شخص است ، بالاخره بدستور هر شخص یا هر نهادی باشد مستند آن چیست؟
  شماها فقط بلدید تهمت و انگ بزنید ، ولی در برابر این اتهامات آیا به آنان فرصت پاسخگوئی ولو در دادگاه را داده اید؟
  آقای حداد که میگوید شاید اینطور راحتتر باشند خودش در خلوت خویش بنشیند و فکر کند که آیا چنین پاسخی پاسخ مقبولی است در برابر خدا و پیامبر و امام زمان؟
  خود شما الان دوست داری که درب خانه ات را چهار سال نه ، چهار ماه ببندند و فقط به تو آب و غذا دهند؟
  در روایات اسلامی هم هست که هرچه بر خود می پسندی بر برادرت بپسند و آنچه بر خودت نمی پسندی بر برادر دینی ات نپسند
  آقای عادل ! فکر کنید که چقدر از تعالیم انسانی اخلاقی اسلام دور افتاده اید
  چقدر برای شما قدرت و تسلط و قاهریت اصالت پیدا کرده است
  شما با این توجیهات سست می خواهید چند جوان دانشجو را قانع کنید؟
  باور کنید که همان دانشجویان جوان هم تا سخن حکیمانه و منطقی و انسانی از شما نشنوند چیزی را از شما نمی پذیرند ، بدانید که در عصر ارتباطات و اطلاعات دیگر زمان این شیره مالی های کودکانه بسر رسیده است

 5. مظلوم گفت:

  فقط میتوانیم بگوییم خودتی؟؟!همین جناب شداد باطل، تو قدرت داری و هرچه بخواهی میتوانی بگویی ؟! ما هم شما را رصد میکنیم وصبر میکنیم که وعده ی الهی نزدیک است. ان الله مع الصابرین

 6. touran گفت:

  تو هم تقاضا کن مثل ستار بهشتی زندا نی و شکنجه ات کنند تا معنی راحتی و عمق فاجعه را بفهمی !

 7. سبزینه گفت:

  جناب ناعادل
  رجز نخون
  تو از خودت اختیاری نداری

 8. آق مرتضا گفت:

  ازآنها راحت تر شما و بقیه سردمداران هستید که چون یک جو وجدان ندارید، البته از حصر آنها خیالتان راحت است. هنگامی که آنها مشغول مبارزه بودند، آقای حداد شما درکجا بودی؟ در دانشکده علوم و مشغول خواندن فیزیک یا در دانشگاه شیراز و مشغول دریافت فوق لیسانس. کدام جانفشانی ها را در راه انقلاب کرده اید که امروزه این همه ازما طلبکارید. واقعا اگر این بستگی شما به دربار آقا نبود، امروز فکر می کنید کاره ای بودید؟

 9. علیرضا گفت:

  امیدواریم که زمانی برسد که حداد عادل و همفکرانش نیز در حبس خانگی به راحتی و آرامش برسند !

 10. ناظر گفت:

  حداد عادل ما اگر در جمع دانشجویان حاضر نشود برای سلامتی اش خوب است . ایشان که آن قدر نسبت به دانشگاه آلرژی داشت که در دفتر خود از دانشجویان امتحان میگرفت .