سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حداد عادل: مقام معظم رهبری حصر خانگی را برای موسوی و کروبی در نظر گرفتند...
» سوال دانشجویان: این حصر و حبس در کجای فقه شیعه آمده؟

حداد عادل: مقام معظم رهبری حصر خانگی را برای موسوی و کروبی در نظر گرفتند

چکیده :غلامعلی حداد عادل در جمع دانشجویان با تاکید بر اینکه حصر خانگی حداقل کاری بود که نظام باید برای موسوی و کروبی انجام می‌داد تصریح کرد: مقام معظم رهبری به دلیل اینکه کشور و مردم آرام باشند و به دلیل خدمات آن آقایان حصر خانگی را برای آن‌ها در نظر گرفتند. ...


کلمه- گروه خبر: غلامعلی حداد عادل در جمع دانشجویان با این ادعا که حصر خانگی حداقل کاری بود که نظام باید برای موسوی و کروبی انجام می‌داد اذعان کرد: مقام معظم رهبری به دلیل اینکه کشور و مردم آرام باشند حصر خانگی را برای آن‌ها در نظر گرفتند.

غلامعلی حداد عادل کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در نشستی که در دانشکده فنی دانشگاه آزاد واحد تهران برگزار شد در جمع دانشجویان در پاسخ به سوالی درخصوص سابقه آیت‌الله هاشمی و اینکه چرا او را جزو فتنه می‌داند اظهار عقیده کرد: در شرایط فعلی باید دید چه کسانی آقای هاشمی را حمایت می‌کنند و چه کسانی خواهان حضور او در انتخابات هستند، نباید موضع‌گیری فرزندان ایشان و عملکرد آنها را از سال 88 تاکنون نادیده گرفت و باید دید چه مواضعی داشته‌اند؛ جایگاه آقای هاشمی طوری است که اصلاح‌طلبان 88 پشت ایشان اجماع کردند و واقعیت این است که همه کسانی که پشت میرحسین موسوی بودند، در حال حاضر پشت ایشان هستند.

همه کسانی که پشت میرحسین موسوی بودند، امروز پشت هاشمی هستند

این نماینده مجلس درخصوص ارتباط پایین آمدن نرخ ارز و ثبت نام هاشمی رفسنجانی برای ریاست جمهوری افزود: من هم این را شنیده‌ام اما باید دید دل‌شان برای مردم سوخته یا دلیل دیگری وجود دارد، اتفاقا باید از خودمان سوال کنیم چرا این اتفاق افتاد.

وی در اظهارنظری درخصوص حصر خانگی آقایان موسوی و کروبی با بیان اینکه حصر خانگی حداقل کاری بود که نظام باید برای آنها انجام می‌داد مدعی شد که این به نفع خودشان و به سود کشور بوده است.

حداد عادل در پاسخ به اظهار نظر یکی از دانشجویان درباره اینکه حداد حداقل مجازات برای موسوی و کروبی را حبس دانسته، کجای فقه شیعه این طور بیان می‌شود، گفت: اگر قرار بود آن آقایان را محاکمه می‌کردند اولین جرم‌شان ایستادگی در مقابل رهبری بود، چرا که حضرت آقا گفتند من با اردوکشی و قشون‌کشی خیابانی به سوی ابطال انتخابات پیش نمی‌روم و تکلیف تقلب در انتخابات این طور مشخص نمی‌شود.

وی بدون اشاره به اینکه در هیچ رسانه و محکمه ای اجازه ارایه مطالب و اسناد داده نشده است ادامه داد: آن‌ها به نظام تهمت تقلب زدند و من خودم کسی بودم که چهارشنبه بعد از انتخابات در تلویزیون حاضر شدم و سوال من از آقای موسوی این بود که چرا قبل از اعلام نتایج اعلام کرده رییس جمهور است، او طبق قانون عمل نکرده است.

حداد عادل که خود رایش با اعمال نظر شورای نگهبان در مجلس ششم به حد نصاب حضور در مجلس رسانده شد با بیان اینکه من خود به عنوان عضو ناظر بر کار شورای نگهبان انتخاب شدم مدعی شد: خدا را شاهد می‌گیرم که پس از بررسی‌هایی که انجام دادیم هیچ تقلبی انجام نگرفته بود.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه گفت: احمدی نژاد برای شهرستان‌ها کار کرده بود و آن‌ها واقعا از او رضایت داشتند به همین دلیل بود که در سال 88 به او رای دادند و همه می‌دانند که تقلب در انتخابات در کشور ما ممکن نیست، اما نتیجه کار موسوی و کروبی این بود که نظام ما را در دنیا بدنام کردند و من تهمت تقلب را گناه بسیار بزرگی می‌دانم.

حداد عادل همچنین اذعان کرد که مسوولیت حصر غیر قانونی و غیر شرعی موسوی و کروبی و رهنورد با رهبری است و گفت: مقام معظم رهبری به دلیل اینکه کشور و مردم آرام باشند و به دلیل خدمات آن آقایان حصر خانگی را برای آن‌ها در نظر گرفتند چرا که گناه آن‌ها بیشتر از آن است که شما بتوانید تصور کنید.

احمدی نژاد اول قانون شکن نبود بعدا قانون شکن شد

همچنین حداد عادل در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان که چرا حاکمیت در برخورد با بی‌قانونی احمدی نژاد و موسوی و کروبی با عدالت رفتار نکرده گفت: ما مدت‌هاست در مجلس به بی‌قانونی رییس جمهور اعتراض داریم و آن را مطرح می‌کنیم اما احمدی نژاد از روز اول این طور نبوده و حتی احمدی نژاد امروز با احمدی نژاد 88 فرق می‌کند، بنابراین باید برای هر برهه‌ی زمانی حساب جداگانه‌ای باز کرد.

این اظهارات در حالی صورت میگیرد که مهمترین مسئله ی مورد اشاره ی میرحسین موسوی در سال 88 بی قانونی ها در کشور بود و بارها به آن هشدار داد و طیف وابسته به قدرت از احمدی نژاد بدون توجه به قانون شکنی ها حمایت کردند و تنها پس از خانه نشینی ۱۱ روزه احمدی نژاد بود که متوجه رفتار های خلاف قانون وی شدند.

حداد عادل همچنین گفته است: اگر رییس جمهور شوم جر نمی‌زنم.


4 پاسخ به “حداد عادل: مقام معظم رهبری حصر خانگی را برای موسوی و کروبی در نظر گرفتند”

 1. no گفت:

  آقا نصف شبی بهش الهام شد و مجتبی هم رویای پدر رو تعبیر کرد. چقدر این پدر و پسر معنوی هستند

 2. مسگرمنصف گفت:

  آشفتگی کارحکمرانان راباموضوع حصرخانگی براحتی میتوان دریافت بعدازگذشت بیش ازدوسال آقایان که مدعی نزدیکی بانظام هستندویاحتی دچارخودنظام پنداریندهرکدام برای دلیل حصرحرفی میزنندکه باحرف دیگری که اوهم خودنظام پندارست تفاوت دارد

 3. no گفت:

  منظور از شورای امنیت ملی + مجلس+ قوه قضاییه + اطلاعات+ سپاه + حزب الله+ شورای نگهبان و همچنین ملت و همچنین نظام، خود آقاست. فهمیدین کی به کیه؟

 4. گمنام گفت:

  برو بابا !!!!