سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیام تسلیت احمد منتظری به مناسبت درگذشت احمد صدر حاج سید جوادی...

پیام تسلیت احمد منتظری به مناسبت درگذشت احمد صدر حاج سید جوادی

چکیده : فرزند ارشد مرحوم آیت الله العظمی منتظری در پیام خود آورده است: با کمال تأسف عده‌ای پس از رسیدن به قدرت و حکومتی که نتیجه زحمات همه مبارزین بود، نه تنها قدر او را نشناختند، بلکه به بهانه‌های واهی او را زندانی نمودند و در حقش جفاها کردند و هیچگاه از آن مرد شریف عذرخواهی ننمودند. امیدوارم مسئولین امر این فرصت را نیز از دست ندهند و با گرامیداشت شایسته این شخصیت بزرگ ملی مذهبی بخشی از جفای خویشتن را جبران نمایند. ...


در پی درگذشت احمد صدر حاج سید جوادی، کهنسال ترین مبارز سیاسی کشور و عضو شورای انقلاب اسلامی، حجةالاسلام و المسلمین احمد منتظری پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش کلمه، فرزند ارشد مرحوم آیت الله العظمی منتظری در پیام خود آورده است: با کمال تأسف عده‌ای پس از رسیدن به قدرت و حکومتی که نتیجه زحمات همه مبارزین بود، نه تنها قدر او را نشناختند، بلکه به بهانه‌های واهی او را زندانی نمودند و در حقش جفاها کردند و هیچگاه از آن مرد شریف عذرخواهی ننمودند. امیدوارم مسئولین امر این فرصت را نیز از دست ندهند و با گرامیداشت شایسته این شخصیت بزرگ ملی مذهبی بخشی از جفای خویشتن را جبران نمایند.

سید احمد صدر حاج سید جوادی، روز گذشته پس از یک دوره بیماری در سن ۹۶ سالگی در بیمارستان آبان تهران درگذشت. او کهنسال ترین فعال سیاسی در ایران بود که تا آخرین ماههای زندگی هم از تلاش برای بهبود شرایط کشور و انتقاد از حاکمان از روی نگرانی ایران، دریغ نکرد.

متن کامل پیام تسلیت حجةالاسلام و المسلمین احمد منتظری بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

حضور محترم خاندان بزرگوار و محترم صدر حاج سید جوادی

پس از سلام و تحیت؛ رحلت مرد تقوی و مبارزه، مردی از تبار نیکان و خدمتگزار دین و ملت جناب آقای دکتر احمد صدر حاج سید جوادی را تسلیت عرض می‌نمایم.

امیدوارم غفران و رضوان الهی شامل حال این شخصیت کم‌نظیر شود و با اولیاء‌الله محشور گردد.

ایشان عمر بابرکت خود را صرف تحصیل علم و مبارزه با بی‌عدالتی و دفاع از حقوق مردم و مظلومین کرد و ملاحظات عافیت‌طلبانه نتوانست او را به وادی توجیه و تسلیم بکشاند.

با کمال تأسف عده‌ای پس از رسیدن به قدرت و حکومتی که نتیجه زحمات همه مبارزین بود، نه تنها قدر او را نشناختند، بلکه به بهانه‌های واهی او را زندانی نمودند و در حقش جفاها کردند و هیچگاه از آن مرد شریف عذرخواهی ننمودند. امیدوارم مسئولین امر این فرصت را نیز از دست ندهند و با گرامیداشت شایسته این شخصیت بزرگ ملی مذهبی بخشی از جفای خویشتن را جبران نمایند.

او اینک در جوار رحمت حق آرمیده است و ماییم و پندآموزی از این همه فراز و فرود روزگار فانی؛ «ما اکثر العبر و اقل الاعتبار».

والسلام.

بیت آیت الله العظمی منتظری

احمد منتظری

1392/1/11


2 پاسخ به “پیام تسلیت احمد منتظری به مناسبت درگذشت احمد صدر حاج سید جوادی”

  1. علی گفت:

    درود بر شرف ایشان، روحش شاد

  2. احمد/آلمان گفت:

    رحمت واسعه الهی نثار روح شریف ایشان وهمچنین روح یزرگ آیت اله منتظری باد که مقام ،پست های حکومتی وبالاخره دنیا ،
    نتوانست آنان را از مسیر ادای وظایف انسانی خود خارج نماید