سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیام تسلیت آیت الله صانعی به مناسبت درگذشت احمد صدر حاج سید جوادی...

پیام تسلیت آیت الله صانعی به مناسبت درگذشت احمد صدر حاج سید جوادی

چکیده :آیت الله صانعی در پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت احمد صدر حاج سید جوادی، ضمن اشاره به سهم و تلاش صد حاج سید جوادی و همسنگرانش در انقلاب اسلامی، تصریح کرد: چه زیبا که انسان ها همه عمرشان را وقف خدمت به مظلومین نموده و هیچگاه حتی در پیری و کِبر سن و گرفتاری ها و بلاها خداوند و بندگانش را فراموش ننمایند....


در پی درگذشت احمد صدر حاج سید جوادی، کهنسال ترین مبارز سیاسی کشور و عضو شورای انقلاب اسلامی، آیت الله العظمی صانعی پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش کلمه، این مرجع تقلید مستقل با اشاره به سهم و تلاش صد حاج سید جوادی و همسنگرانش در انقلاب اسلامی، ابراز امیدواری کرد که خداوند ما را هم مانند او صادق در عهدها و پیمان های الهی و اجتماعی و سیاسی قرار دهد.

ایشان تصریح کرد: چه زیبا که انسان ها همه عمرشان را وقف خدمت به مظلومین نموده و هیچگاه حتی در پیری و کِبر سن و گرفتاری ها و بلاها خداوند و بندگانش را فراموش ننمایند.

سید احمد صدر حاج سید جوادی، روز گذشته پس از یک دوره بیماری در سن ۹۶ سالگی در بیمارستان آبان تهران درگذشت. او کهنسال ترین فعال سیاسی در ایران بود که تا آخرین ماههای زندگی هم از تلاش برای بهبود شرایط کشور و انتقاد از حاکمان از روی نگرانی ایران، دریغ نکرد.

متن کامل پیام تسلیت آیت الله صانعی بدین شرح است:

باسمه تعالی

«مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللهَ عَلَيْهِ»

فوت فرزندی از فرزندان فاطمه زهرا (سلام الله علیها) در ایام متعلقه به آن بانوی مطهّره، مرحوم مبرور حاج سید احمد صدر حاج سید جوادی را به خانواده ایشان و همه همسنگران او که در نهضت اسلامی و انقلاب سهمی وافر و تلاش فراوان نموده و می نمایند تسلیت گفته و صبر جمیل و اجر جزیل و بقاء را برای همه بازماندگان نسبی و سببی او از خداوند متعال درخواست نموده، امید آن که ما را هم مانند او صادق در عهدها و پیمان های الهی و اجتماعی و سیاسی قرار داده تا مشمول آیه فوق و محشور با سَمیَّش نبّی مکرم اسلام گردیم و چه زیبا که انسان ها همه عمرشان را وقف خدمت به مظلومین نموده و هیچگاه حتی در پیری و کِبر سن و گرفتاری ها و بلاها خداوند و بندگانش را فراموش ننمایند.

ان شاء الله خداوند ایشان را در صف پیران از شهداء کربلا مانند مسلم بن عوسجه ها و جبیب بن مظاهرها قرار دهد.

مشهد مقدس- یوسف صانعی
19نجومی جمادی الاولی 1434
مطابق با 11 فروردین 1392


یک پاسخ به “پیام تسلیت آیت الله صانعی به مناسبت درگذشت احمد صدر حاج سید جوادی”

  1. ایرانی سبز گفت:

    سلام بر مجتهد اعلم شهر مقدس مشهد
    زنده باشید و سال نو بر شما و خانواده مبارک باد