سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بزرگداشت زادروز کیانوش آسا در کرمانشاه، با وجود تهدیدها و محدودیت‌ها + گزارش تصوی...
» کامران آسا: از تهدیدها نمی ترسیم؛ چیزی برای از دست دادن نداریم

بزرگداشت زادروز کیانوش آسا در کرمانشاه، با وجود تهدیدها و محدودیت‌ها + گزارش تصویری

چکیده :کامران آسا، برادر شهید کیانوش آسا، در این مراسم گفت: این حداقل حق ماست که خواهان مشخص شدن قاتل عزیزانمان باشیم، ممکن است ما بعد از مشخص شدن قاتل، حتی رضایت هم بدهیم، منتها از حق شناسایی و پیگیری خود به هیچ وجه و با وجود تمام تهدیدها کوتاه نخواهیم آمد. ما عزیزمان را از دست داده ایم و چیزی برای از دست دادن نداریم که از این حرفها بترسیم....


مراسم سالگرد تولد کیانوش آسا، از شهدای جنبش سبز، روز 29 اسفند و همزمان با بیست و هشتمین سالروز تولد این دانشجوی دانشگاه علم و صنعت در منزل خانواده وی برگزار شد.

به گزارش کلمه، این مراسم که با حضور خانواده و اقوام کیانوش آسا، فعالان مدنی و فرهنگی و سیاسی کرمانشاه و فعالان دانشجویی از دانشگاه های رازی کرمانشاه و علم و صنعت تهران برگزار شد، چهارمین مراسمی که بعد از کشته شدن کیانوش آسا در 25 خرداد 88 توسط خانواده اش برگزار می شود.

خانواده کیانوش آسا به رغم ممانعت ها و محدودیت ها، از زمان از دست دادن عزیزشان، همه ساله در سالروز تولد و شهادت برای وی مراسم بزرگداشت برگزار می کنند. این در حالی است که آزارها و فشارها بر این خانواده ادامه دارد و به تازگی افراد ناشناس معلوم الحال اقدام به شکستن سنگ مزار این شهید کرده اند.

در ابتدای این مراسم، برنامه تنبور نوازی توسط یکی از اقوام کیانوش آسا اجرا شد و خاطره تنبورنوازی او را زنده کرد. سپس یکی از شعرای کرمانشاه در وصف فضای اجتماعی کنونی شعری خواند و یکی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت نیز با خواندن شعری به یاد کیانوش آسا، یاد و خاطره این شهید راه آزادی را زنده کرد.

در انتهای مراسم نیز کامران آسا، برادر کیانوش آسا، در مورد شخصیت برادر شهیدش و همچنین روند پیگیری پرونده قتل وی سخنانی ایراد کرد. وی در ابتدا ضمن خیر مقدم به حضار، یاد دیگر شهیدان راه آزادی را زنده داشت و در مورد مشکلات و محدودیت هایی که در این چهار سال نسبت به خانواده خود و دیگر خانواده های شهدا روا داشته شده بود، صحبت کرد.

کامران آسا با اشاره به اینکه خانواده هایی که مانند خانواده کیانوش پیگیری بیشتری داشته اند و مصرانه خواستار معرفی قاتلان کیانوش بوده اند، مورد آزار و اذیت و تهدیدهای بیشتری قرار گرفته اند، از رفتار برخی از نهادها که در ابتدا منکر کشته شدن کیانوش می شدند و سپس مدعی شدند او توسط عوامل بیگانه کشته است، انتقاد کرد و گفت: من مطمئنم که قاتلان کیانوش مشخص هستند و حتی زندگی شان نسبت به زمان قبل از انتخابات بهبود نیز یافته است. حال آنکه ما عزیز خودمان را از دست دادیم و حتی به شکایت ما از قاتلانش هم رسیدگی نشد.

برادر کیانوش آسا با تاکید بر اینکه این حداقل حق ماست که خواهان مشخص شدن قاتل عزیزانمان باشیم، افزود: ممکن است ما بعد از مشخص شدن قاتل، حتی رضایت هم بدهیم، منتها از حق شناسایی و پیگیری خود به هیچ وجه و با وجود تمام تهدیدها کوتاه نخواهیم آمد.

وی خطاب به کسانی که از طریق تلفن و یا در سر مزار به تهدید خانواده کیانوش آسا می پردازند، نیز به صراحت گفت: ما عزیزمان را از دست داده ایم و چیزی برای از دست دادن نداریم که از این حرفها بترسیم.

کامران آسا همچنین در مورد مسئولیت افراد جامعه نسبت به اتفاقاتی از دست، اظهار داشت: در مورد کیانوش هم، اینکه صرفا بر سر مزار حاضر شویم و فاتحه ای بخوانیم به هیچ وجه کافی نیست و وظیفه تک تک افراد جامعه است که به اندازه وسع خود و موقعیتی که دارند، در مسیری که کیانوش قدم برداشت، حرکت کنند. ما وظیفه آگاهی بخشی داریم و باید راه کیانوش را به دیگران نیز عرضه کنیم.

وی در ادامه نسبت به برخی برنامه های صداوسیما و هم چنین برخی فیلم های سینمایی از جمله فیلم قلاده های طلا اعتراض کرد و از اینکه برخی هنرمندان حاضر به همکاری با این دروغ پردازان شده اند، گلایه کرد و در مورد تاثیرات سوئی که ممکن است این محصولات رسانه ای بر مردم داشته باشد و منجر به وارونه سازی واقعیت ها و اشاعه دروغ شود، هشدار داد.

برادر شهید کیانوش آسا در پایان سخنان خود، به پرسش های برخی از حضار درباره پرونده کیانوش پاسخ داد.

درباره کیانوش آسا در کلمه بخوانید:

نامه خانواده کیانوش آسا به کمیته حقیقت یاب مجلس و رئیس قوه قضائیه

کامران آسا برادر شهید کیانوش آسا بازداشت شد

مراسم سالروز تولد شهید کیانوش آسا در دانشگاه علم و صنعت

نامه خانواده کیانوش آسا به مناسبت تولد این شهید سبز

عکس/گرامیداشت یاد شهید کیانوش آسا بر فراز دامنه های کوهستان

پاسخ خانواده شهید کیانوش آسا به نامه دلجویی رییس دانشگاه علم و صنعت

دیدار دانشجویان سبز دانشگاه علم و صنعت ایران با خانواده ی شهید کیانوش آسا در کرمانشاه

نامه کامران آسا به برادر شهیدش، کیانوش آسا

حمله مجدد نیروهای لباس‌شخصی به مزار شهید کیانوش آسا

صعود دانشجویان سبز دانشگاه علم و صنعت به ارتفاعات توچال در سالروز تولد شهید کیانوش آسا

قاضی می گوید از پیگیری پرونده کیانوش به نتیجه نمی رسد

برگزاری مراسم دومین سالگرد شهادت کیانوش آسا باوجود حضور ماموران امنیتی

گرامیداشت یاد شهید کیانوش آسا در دانشگاه علم و صنعت؛ صندلی خالی کیانوش آسا در کلاس های درس

خانواده کیانوش آسا کم کاری پلیس را جبران کرد/ انتشار گزارش قتل یک دانشجو، در آستانه ۱۶ آذر

بزرگداشت روز دانشجو بر مزار کیانوش آسا، دانشجوی شهید دانشگاه علم و صنعت

 


3 پاسخ به “بزرگداشت زادروز کیانوش آسا در کرمانشاه، با وجود تهدیدها و محدودیت‌ها + گزارش تصویری”

 1. Mohamd گفت:

  درود بر فرزندان جان باخته و پی گیران راه آزادی میهن دربند و ننگ و نفرین بر خدافروشان بدکردار ادم کش

 2. فتنه سبز زنده گفت:

  زادروز کیانوش آسا سبز اندیش را به خانواده محترم ایشان و ملت عزیز ایران تبریک میگوییم

 3. bahare گفت:

  روحت شاد، راهت پر رهرو