سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بازداشت زهرا و نرگس، دختران رهنورد و میرحسین...
» تفتیش چند ساعته منازل دختران موسوی

بازداشت زهرا و نرگس، دختران رهنورد و میرحسین

چکیده :در آستانه ی 25 بهمن و آغاز سومین سال حصر میرحسین و رهنورد و کروبی، ماموران امنیتی صبح امروز با حمله به منزل دو دختر میرحسین به تفتیش چند ساعته ی منزل پرداخته و دختران وی را بازدداشت کردند....


زهرا و نرگس دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، همراهان محصور جنبش سبز مردم ایران بازداشت شدند.

به گزارش کلمه، در آستانه ی 25 بهمن و آغاز سومین سال حصر میرحسین و رهنورد و کروبی، ماموران امنیتی صبح امروز با حمله به منزل دو دختر میرحسین به تفتیش چند ساعته ی منزل پرداخته و دختران وی را بازداشت کردند.

نزدیک به سه ماه است که دختران میرحسین و رهنورد با پدر و مادر خود تماس و ملاقات نداشته اند.

آن ها پیش از این بارها مورد تهدید ماموران امنیتی قرار گرفته بودند و برای اطلاع رسانی نکردن درباره ی پدر و مادر خود تحت فشار بودند.

زهرا  موسوی از محل کار خود اخراج شد و نرگس موسوی نیز در تصادف ها و دزدی های ساختگی از سوی نیروهای امنیتی تحت فشار قرار داشتند تا از حق طبیعی خود برای اطلاع رسانی از وضعیت پدر و مادر خود دست بردارند.

فرزندان کروبی، موسوی و رهنورد چندی پیش در بیانیه ای خطاب به ملت ایران با بیان مظالمی که بر والدینشان می رود از حاکمیت خواسته بودند تا به والدین آنها فرصتی داده شود تا بتوانند از ظلم رفته بر آنها و حجم انبوه اتهام ها، دستگیری بی مورد و خشونت رفته برخود، خانواده و تمام دوستدارانشان به پیشگاه مردم شریف و دلیر ایران شکایت کنند.

زهرا موسوی، دختر نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس ماه گذشته در گفت و گو با کلمه گفته بود: این وضعیت ناراحت کننده است، نه فقط در مورد پدر و مادر ما، بلکه همه ی آنهایی که دلسوز این کشور هستند. وقتی ما حصل تجربه یک انقلاب و سه دهه زحمت دلسوزانه و متعهدانه در زندان ها باشند، چه کسانی می خواهند در بحران ها به داد این وضعیتی که وجود دارد برسند؟

نرگس موسوی نیز در گفت و گویی با کلمه تاکید کرده بود: ما به این وضعیت معترضیم و به جز آزادی بی قید و شرط والدینمان قانع نخواهیم شد. ما هیچ دلیل و برهان عقلی و قانونی برای این زندان که نزدیک به دو سال است پدر و مادر ما و آقای کروبی اسیر آن هستند، نمی بینیم.


63 پاسخ به “بازداشت زهرا و نرگس، دختران رهنورد و میرحسین”

 1. Asas گفت:

  من از سال 89 به بعد دیگه تو سایت کلمه هیچ کامنت و نظری را ننوشتم اما این ظلم باعث شد دوباره بنویسم…
  خیلی غلط کردن که دستگیر کردن خیلی ..خوردن که دستگیر کردن

 2. DGFDK67 گفت:

  فقط میتونم بگم متاسفام …
  واقعا متاسفم …
  این بنده خداهارو دیگه چیکار دارید آخه !!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Tina گفت:

  خاک بر سر ما که اجازه میدیم این بلاها بر سرمون بیاد و صدامون در نمیاد

 4. منتظر مهدی گفت:

  واقعا که جای تاسف داره…. ولی یادتون باشه اینا فتنه 92 رو پیش بینی کردن!!!!! و به هر کاری دست میزنن تا پیش بینی به وقوع بپیونده… به نظرم باید حواسمون باشه که تو بازی اینا گرفتار نشیم و عاقلانه رفتار کنیم… به امید آزادی یارانمان

 5. Siamak Gholami1365 گفت:

  سلام : به راستی هیچ راهی برای آزادی آقایان کروبی و موسوی وجود ندارد . اگر وجود ندارد چرا؟