سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » صدور حکم آزادی توسط قاضی برای میرطاهر موسوی/ ممانعت بازجویان وزارت اطلاعات...

صدور حکم آزادی توسط قاضی برای میرطاهر موسوی/ ممانعت بازجویان وزارت اطلاعات

چکیده :علیرغم بازداشت وثیقه 200 میلیون تومانی برای میرطاهر موسوی، نماینده مجلس ششم شورای اسلامی و صدور حکم آزادی برای وی، بازجویان وزارت اطلاعات مانع آزادی این زندانی سیاسی محبوس در بند 209 زندان اوین شدند....


علیرغم بازداشت وثیقه 200 میلیون تومانی برای میرطاهر موسوی، نماینده مجلس ششم شورای اسلامی و صدور حکم آزادی برای وی، بازجویان وزارت اطلاعات مانع آزادی این زندانی سیاسی محبوس در بند 209 زندان اوین شدند.

به گزارش خبرنگار کلمه، در پی اعلام شعبه 26 دادگاه انقلاب به خانواده میرطاهر موسوی مبنی بر تهیه وثیقه 200 میلیون تومانی در روز سه شنبه هفته گذشته، پس از تهیه وثیقه و انجام امور اداری امر، روز چهارشنبه سند بازداشت شده تحویل شعبه 26 دادگاه انقلاب شده و حکم آزادی صادر شد.

بر اساس این گزارش علیرغم آنکه به خانواده اعلام شد که بعد از ظهر به زندان اوین مراجعه کنند، پس مراجعه خانواده به زندان اوین از ساعت 6 عصر تا 3 صبح خبری از آزادی نماینده مجلس ششم نشد.

روز پنجشنبه همسر و فرزندان میرطاهر موسوی با حکم دادستان تهران برای ملاقات به زندان مراجعه کردند تا از علت آزاد نشدن وی مطلع شوند، اما بر خلاف تلاش رییس و معاون بند، بازجوی این زندانی سیاسی حتی از ملاقات وی با خانواده نیز جلوگیری بعمل آورد.

قاضی پرونده به خانواده اعلام داشته که در ساعات پایانی روز، 16 صفحه گزارش از وزارت اطلاعت برای وی ارسال شده و درخواست لغو حکم آزادی را داشته اند و در نتیجه قاضی اقدام به لغو حکم آزادی کرده و قرار بازداشت موقت او برای یک ماه دیگر تمدید شد.

علیرغم اینکه میرطاهر موسوی، استاد دانشگاه، از بیماری شدید قلبی و تنفسی رنج می برند و پزشک معالج وی علایم جسمی او نظیر کند شدن تکلم، قطع شدن ناگهانی صدا و کاهش وزن بیش از حد را خطرناک توصیف می کند، با این وجود از معاینه موسوی توسط پزشک متخصص قلب و عروق جلو گیری می شود.

خانواده موسوی با توجه به اعلام مکرر وخامت اوضاع جسمانی او به نهادهای ذی ربط، مسوولیت خطرات جانی برای وی را متوجه مسوولان امنیتی و قضایی که به این امر توجه کافی ندارند، می دانند.

روز یکشنبه نیز کلمه خبر داده بود که به دلیل نامساعد بودن حال میرطاهر موسوی، نماینده مجلس ششم که در نزدیک به چهار ماه است در بند امنیتی ۲۰۹ محبوس است، دادستانی تهران از سازمان پزشکی قانونی خواستار معاینه این زندانی سیاسی شده، اما مامورین بند ۲۰۹ در مراجعه پزشک مامور به زندان، از دیدار پزشکی قانونی با این زندانی سیاسی وی ممانعت کردند.

پیش از این کلمه گزارش داده بود که بازجویان برای خلاصی از شرایط وخیم فعلی، دو راه پیش روی این زندانی سیاسی گذاشته اند: مصاحبه به شیوه ی سردار مدحی و برنامه ای که در سیمای ضرغامی پخش شد، و یا آنچه در سال ۸۸ در دادگاه های نمایشی شاهد آن بودیم و اعتراف به گناه های ناکرده؛ که سه سال قبل هم پس از دوره های طولانی حبس انفرادی و فشارهای شدید جسمی و روانی، برخی زندانیان به آن وادار شدند.


2 پاسخ به “صدور حکم آزادی توسط قاضی برای میرطاهر موسوی/ ممانعت بازجویان وزارت اطلاعات”

 1. صادق گفت:

  اینا حتی عرضه اینو ندارند که از قبل با هم هماهنگ کنند بعدش حکم صادر کنند!

 2. عضوی از خانواده معظم شهدا گفت:

  به نام خدای مظلومان
  دل نوشته ای برای زندانی سیاسی میرطاهر موسوی
  «برای او که تجسم انسان کامل است»
  سال هاست میرطاهر موسوی را می شناسم ،رفتارش نه فقط برای من بلکه برای هم نسلانش الگو و نمونه بوده است.در عنفوان جوانی در پیروزی انقلاب اسلامی و سپس دفاع از میهن مشارکت فعال داشت.خود و برادرانش به جبهه می رفتند،در یکی از عملیات ها یکی از برادران خود را از دست داد.شهادت برادرش اما عزم میرطاهر را برای تلاش و خدمت بیشتر به مردم مضاعف کرد گویی تصمیم داشت به جای برادر شهیدش نیز ایفای وظیفه کند.
  در رده های مختلف سپاه خدمت کرد،البته سپاهی که آن روزهم از دل مردم برخاسته بود و برای مردم بود و همتش دفاع از کیان میهن بود نه سپاهی که امروز کشور را تصرف و چپاول کرده به سپاه اسکله های قاچاق و سپاه تجارت و اقتصاد و دلارهای باد آورده شهره یافته است.
  سپس میرطاهر به دلیل خدمات وتلاش های فراوان و توانایی واستعدادش به فرمانداری شهرستان کرج منصوب شد و نزیک به یک دهه کلان شهری مانند کرج با چند میلیون جکعیت که از اغلب نقاط کشور به این شهر مهاجرت کرده بودند را هدایت و اداره کرد.
  مدیریت او چنان برجسته و نمایان بود که منشا تحولات و خدمات فراوانی شد و سال ها به عنوان فرماندار نمونه در میان فرمانداران کشور برگزیده شد.
  میرطاهر مرد کار و عمل بود و هزاران پروژه را در زمان فرمانداریش به نتیجه رساند و کلان شهر امروز کرج که در آن زمان شامل شهریار و ساوجبلاغ و…می شد همه پیشرفت و تحولاتش را مدیون تلاش و زحمات میرطاهر و تیم همراهش در فرمانداری کرج است.
  او صدها دبستان و مدرسه و دبیرستان را در کرج و شهریار و ساوجبلاغ برای دانش آموزانی که مجبور بودند به مدارس چند شیفته بروند ساخت و مدارس کرج را از چهار شیفته بودن نجات داد.
  در عرصه های دیگر مانند راه سازی ،توسعه و عمران شهرها و شهرک ها و روستاها،ایجاد نظم و امنیت در کلان شهری چند میلیونی،برگزاری انتخابات،استقرار ادارات و بخشداری ها و شهرداری ها در نقاط مختلف و برنامه ریزی برای توسعه همه جانبه منطقه نیز میرطاهر خوب درخشید،او از خود مدیریتی مدرن و نو ارائه داد.
  دوران فرمانداری او دوران اقتدار مدیریتی در کلان شهر کرج است که هنوز هم زبان زد خاص و عام است.
  سلوک انسانی و رفتار اجتماعی و مردم داری و تواضع و فروتنی وصفا و صمیمیت او با همکاران و اقشار مختلف مردم ،سرکشی به خانواده های محروم و بی بضاعت،دیدار با خانواده های ایثارگران هرگز از خاطره ها محو نخواهد شد.نویسنده این دل نوشته که خود مفتخر است مانند میرطاهر عزیز از خانواده شهدا باشد هیچگاه خاطره حضور ارزشمند و تاثیرگذارش در شهرمان را فراموش نخواهد کرد.
  موسوی انسانی چند بعدی است،او از نظر اجرایی و مدیریتی در سطح بالایی قرار دارد.از جهت برنامه ریزی او یک فرد با برنامه است و از لحاظ فکر و اندیشه انسانی متفکر و از جهت اخلاقی و سلوک انسانی نمونه کاملی از اخلاق و معرفت است و الگو و نمونه ای در میان فرمانداران و مدیران اجرایی است که نامش در حافظه تاریخی مردم ماندگا ر خواهد بود،هرچند در بند و زندان باشد و اتهامات آنچنانی داشته باشد او در دل های خانواده های شهدا و ایثارگران و مردم کرج که امروز به یمن تلاش های گذشته او صاحب استانداری شده اند جای دارد.
  از عملکرد آقای دکتر موسوی همین بس که به دلیل خدمات ارزنده اش در دوران فرمانداری مردم کرج او را به عنوان نماینده خود برای حضور در مجلس شورای اسلامی انتخاب کردند و همین انتخاب دلیل محکم و درستی بر صدق ادعای بنده در مورد میزان محبوبیت و مردم داری و خدمتگذاری میرطاهر است.
  او در مجلس هم از نمایندگان تاثیرگذار بود زیرا تجارب اجرایی فراوانی داشت که می توانست مورد بهره برداری قرار گیرد و او از ارائه تجارب ذی قیمت خویش به مجلس دریغ نکرد و منشا خدمات فراوانی در کمیسیون های مجلس بود،اما انسان دوستی این مرد بزرگ او را بر آن داشت که نزدیک بیست سال علی رغم داشتن مشغله های فراوان اجرایی و نمایندگی مجلس،عضو هیئت مدیره آسایشگاه سالمندان و معلولین کهریزک باشد.
  عشق و علاقه او به خدمت به سالمندان و معلولان و افراد بی پناه در چهره اش موج می زد کاش بازجویانش سری هم به آسایشگاه کهریزک می زدند و با پیران و سالخوردگان و معلولان آنجا نیز هم کلام می شدند تا جایگاه رفیع میر طاهر را در قلب های مجروح ساکنین کهریزک در می یافتند.چه کسی حاضر است از وقت خانواده اش بکاهد و بار بزرگ خدمت به این قشر ناتوان را بر دوش بکشد ،مگر این که مانند میرطاهر عاشق انسان ها و عاشق خدمت به بشریت و همنوعان و هموطنان بی بضاعت و ناتوان خود باشد و به قول شاعر:
  زندگی تکرارجان فرسودن است رنج ما تاوان انسان بودن است
  امروز ماه هاست میرطاهر عزیز به خاطر انسان بودن ، به خاطر خدمت چندین ساله به میلیون ها نفر مردم شهرستان کرج،به خاطر حمایت و کمک به سالمندان و معلولان به خاطر حریت و آزادگی ودوری از چاپلوسی ارکان قدرت در زندان است!!
  همه می انند اتهامات او واهی و بی اساس است و او در قلب های مردم یک :قهرمان ملی» است،قهرمانی که خود را به زر و زور و تزویر نفروخته است،قهرمانی که همواره برای کشور و مردمش هزینه داده و تز خود مایه گذاشته است.
  امروز هم افراد زیادی مثل او از قهرمانان وطن به خاطر حریت و آزادگی شان در بند هستند و کسی اتهامات آنها را باور نمی کند.میرطاهر نیز مانند کلیه زندانیان کودتای انتخابات ریاست جمهوری هشتاد و هشت به جرم فعالیت در ستاد مهندس میرحسین موسوی اینک هزینه « نه بزرگ مردم به حاکمیت» را می پردازد.
  آری میرطاهر را بیش از پنج ماه در بند کشیده اند و بر اساس اخبار واصله بارها به دلیل فشارهای ناجوانمردانه و شرایط سخت وپرفشار و بیماری قلبی اش مجبور به اعزامش به بیمارستان شده اند،همان طوری که اجداد طاهرینش اغلب عمر خود را در زندان های ستمگران گذرانده اند.
  برای حکومتی که به چپاول گران بیت المال بها می دهد و افرادی چون رحیمی و جهرمی و خاوری و بقایی و ملک زاده و سایر دزدان بیت المال را می پسندد،وجود افرادی چون دکتر میرطاهر موسوی باعث مزاحمت است،زیرا او اهل اندیشه است ،استاد دانشگاه در رشته جامعه شناسی است و آسیب های جامعه را بیش از دیگرن کشف کرده است.
  او علت فقر و نداری و گرسنگی و روسپی شدن را در جامعه ،چپاول بیت المال از سوی دولت کودتا و چپاولگر و کوتوله های تازه به دوران رسیده و بذل و بخشش های آنچنانی به کشورهای دور و نزدیک و حاتم بخشی از کیسه ملت می داند و با برگزاری هر سمیناری در زمینه آسیب های اجتماعی(که اغلب از سوی جامعه شناسان کشور او را به عنوان دبیر سمینارهای جامعه شناسی انتخاب می کردند)خواب غارتگران بیت المال را آشفته می سازد.
  به راستی عدالت کجارفته است؟
  رحیمی ها،مشایی ها،بقایی ها،ملک زاده ها،جهرمی ها،خاوری ها و ده ها دزد و غارتگر بیت المال آزادند و بر مسند قدرت هستند و بر عکس میرطاهرها که در پاک دستی و ایمان و صداقت و شعور نمونه یک انسان کامل هستند باید زندانی باشند!
  حاشا به این عدالت!
  حاشا به این جمهوری!
  حاشا به این حکومت داری!
  حکومتی که آزادگان با ایمان را به بند می کشد و افراد منحرف و خائن به ملت را به مردم تحمیل می کند،حکومتی که اجازه یک اعتراض را برای شهروندانش قائل نیست!
  حکومتی که فقر و بدبختی و گرانی سرسام آور و بیکاری و هرج و مرج اقتصادی امروز نتیجه بها دادنش به دزدان و در بند کشاندن درستکاران است !
  حکومتی که به خاموشی و سکوت و افسردگی مردمش می اندیشد و روح امید را از جوانانش سلب و تبسم و لبخند را در همگان کشته است و کشور را به یک زندان بزگ برای شهروندانش تبدیل کرده است!!!
  خدایا تو شاهد باش آنچه گفتم از سر صدق و راستی بود و وظیفه ای بود اخلاقی و انسانی که انسان مظلومی را در حد شناختم به مردمم بشناسانم و در پایان با شعری از شاهر بزگ معاصر دکتر شفیعی کدکنی که البته پیش از انقلاب سروده است را خطاب به میرطاهر عزیز و مردمم به این دلنوشته پایان می دهم.هرچند این شعر ظاهرا قبل از انقلاب سروده شده است ولی گویی جامعه ما هنوز دردها یی که در آن عهد داشته را با خود به همراه دارد و چه بسا اینک این دردها عمیق تر و وضعیت ناگوارتر از گذشته شده است.
  شهر خاموش من آن روح بهارانت کو؟
  شور و شیدایی انبوه هزارانت کو؟
  می خزد در رگ هر برگ تو خوناب خزان!
  نکهت صبحدم و بوی بهارانت کو؟
  کوی و بازار تو میدان سپاه دشمن!
  زیر سرنیزه تاتار چه حالی داری؟!
  دل پولادوش شیر شکارانت کو؟
  سوت و کور است شب و میکده ها خاموشند
  نعره و عربده باده گسارانت کو؟
  چهره ها در هم و دل ها همه بیگانه ز هم
  روز پیوند و صفای دل یارانت کو؟
  آسمانت همه جا سقف یکی زندان است !
  روشنای سحر این شب تارانت کو؟
  «عضو کوچکی از ملت ایران و از خانواده شهدای کرج و دوستدار همیشگی قهرمان ملی دکتر میرطاهر موسوی»