سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ممانعت بازجویان وزارت اطلاعات از درمان میرطاهر موسوی...

ممانعت بازجویان وزارت اطلاعات از درمان میرطاهر موسوی

چکیده :به دلیل نامساعد بودن حال میرطاهر موسوی، نماینده مجلس ششم که در نزدیک به چهار ماه است در بند امنیتی 209 محبوس است، دادستانی تهران از سازمان پزشکی قانونی خواستار معاینه این زندانی سیاسی شده، اما مامورین بند ۲۰۹ در مراجعه پزشک مامور به زندان، از دیدار پزشکی قانونی با این زندانی سیاسی وی ممانعت کردند....


به دلیل نامساعد بودن حال میرطاهر موسوی، نماینده مجلس ششم که در نزدیک به چهار ماه است در بند امنیتی 209 محبوس است، دادستانی تهران از سازمان پزشکی قانونی خواستار معاینه این زندانی سیاسی شده، اما مامورین بند ۲۰۹ در مراجعه پزشک مامور به زندان، از دیدار پزشکی قانونی با این زندانی سیاسی وی ممانعت کردند.

به گزارش خبرنگار کلمه، میرطاهر موسوی نماینده کرج در مجلس ششم که حدود سه ماه است بوسیله وزارت اطلاعات بازداشت و در بند ۲۰۹ زندان اوین تحت شدید‌ترین بازجویی هاست قبل از بازداشت دچار بیماری قلبی بوده و در اثر فشارهای شدید در زندان بیماری‌اش تشدید شده است.

با توجه به تشدید بیماری موسوی، معاون دادستان تهران از سازمان پزشکی قانونی خواستار معاینه وی شده و پزشک مامور از طرف آن سازمان روز سه شنبه بیست و یکم آذر ماه به زندان اوین مراجعه کرده ولی با وجود دستور دادستانی، مامورین بند ۲۰۹ از دیدار پزشکی قانونی با این زندانی سیاسی ممانعت کردند.

بر اساس این گزارش میرطاهر موسوی برای انجام مصاحبه تلوزیونی به شدت تحت فشار بازجویان است و برای رسیدن به این منظور با وجود حال نامساعد موسوی بازجو‌ها مانع درمان وی شده‌اند.

پیش از این نیز کلمه گزارش داده بود که بازجویان برای خلاصی از شرایط وخیم فعلی، دو راه پیش روی این زندانی سیاسی گذاشته اند: مصاحبه به شیوه ی سردار مدحی و برنامه ای که در سیمای ضرغامی پخش شد، و یا آنچه در سال ۸۸ در دادگاه های نمایشی شاهد آن بودیم و اعتراف به گناه های ناکرده؛ که سه سال قبل هم پس از دوره های طولانی حبس انفرادی و فشارهای شدید جسمی و روانی، برخی زندانیان به آن وادار شدند.


2 پاسخ به “ممانعت بازجویان وزارت اطلاعات از درمان میرطاهر موسوی”

  1. Ahmad گفت:

    خدای نخواسته اگر اتفاق ناگواری پیش بباید میخواهند بگویند ماموران سر خود اقدام کرده اند و ما خبر نداشتیم اما این سناریو تکراری شده اخوی ها…

  2. alir گفت:

     خیلی باید ها است دوست عزیز که در نظام ولایت مطلقه جهل و استبداد و زور انجام نمی شود