سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » فائزه هاشمی: مرخصی اعطایی پیشکش، به دیگر زندانیان ستمدیده مرخصی دهید...
» بازیچه دست دادستان نیستم

فائزه هاشمی: مرخصی اعطایی پیشکش، به دیگر زندانیان ستمدیده مرخصی دهید

چکیده :اگر جناب آقای دادستان لطف و مرحمت دارند با مرخصی زندانیانی موافقت کنند که ماه‌ها و بلکه سال هاست با دلایل واهی در زندان به سر می‌برند. نه من که با محکومیت شش ماهه فقط دو ماه است در زندان هستم و خود را اساسا مستحق استفاده از مرخصی در مقابل این زنان ستم دیده نمی‌بینم. تعدادی از این زنان بار‌ها درخواست مرخصی داده و با اینکه استحقاق استفاده از آن را داشته‌اند نیز تاکنون از این حق محروم مانده‌اند... به امید روزی که هیچ فردی به دلیل داشتن عقیده، بیان عقیده و یا انتقاد از سو مدیریت و ندانم کاری های مسوولان در زندان نباشد و ایرانی آباد و آزاد داشته باشیم....


فائزه هاشمی زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین در نامه ای ضمن تاکید بر عدم استفاده از مرخصی گفته است که اگر دادستان مرحمت دارد، با مرخصی زندانیانی موافقت کنند که ماه‌ها و بلکه سال هاست با دلایل واهی در زندان به سر می‌برند. نه من که با محکومیت شش ماهه فقط دو ماه است در زندان هستم و خود را اساسا مستحق استفاده از مرخصی در مقابل این زنان ستم دیده نمی‌بینم.

به گزارش کلمه، فرزند دربند رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه ی خود آورده است که بازیچه دست دادستان نیستم که هر زمان تشخیص دادند مرا به اینجا بیاورند و هر زمان تشخیص دادند مرا از اینجا ببرند، مرخصی اعطایی ایشان پیشکش خودشان.

دیروز کلمه گزارش داده بود که هفته ی گذشته مقامات قضایی طی تماس با یکی از اعضای خانواده هاشمی درخواست کرده اند که برای مرخصی فائزه هاشمی برای وی وثیقه آماده شود. اما پس از سپردن وثیقه، مسوولان با مخالفت فائزه هاشمی برای اعزام به مرخصی روبرو شدند.

فائزه هاشمی اول مهر ماه سال جاری ساعت 12 شب به طور ناگهانی در منزل مسکونی اش بازداشت و نیمه شب به بند زنان زندان اوین منتقل شده بود.

فائزه هاشمی که با روحیه بالا در بند زنان زندان اوین به ترجمه کتاب مشغول است پیش از این نیز در ملاقات های خود به خانواده تصریح کرده بود که هرگز تقاضای عفو نخواهد کرد.

بر اساس این گزارش طی این مدت بارها خانواده های دیگر زندانیان سیاسی زن نیز از روحیه ی همکاری و کمک رسانی به بقیه ی زندانیان در بند گفته و تاکید کرده اند که حضور وی در بند زنان فضای امید را به این بند آورده است.

حکم شش ماه حبس و پنج سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه ها و فعالیت های رسانه ای وی که به اتهام اهانت به جمهوری اسلامی صادر شده بود، در فروردین ماه سال جاری از سوی دادگاه تجدید نظر مورد تایید قرار گرفته است.

نماینده دوم تهران در مجلس پنجم، در مصاحبه ای که منجر به محکومیت او شد، گفته بود: از «ملتی سرکوب شده، پر از خشم و احساس مظلومیت» می گوید؛ «مردمی که خود را هر چه بیشتر با دروغ‌ها، سوء مدیریت‌ها، عوامفریبی‌ها، زورگویی‌ها، اوباشگری، ظلم‌ها، نابودی منابع و ثروت ملی، از دست رفتن فرصت‌های بین‌المللی، تخریب بیشتر کشور از طرف جریان حاکم روبرو می‌بیند.»

متن کامل این نامه که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

پیرو برگه مرخصی به تاریخ ۲ / ۹ /۱۳۹۱ مبنی بر دستور دادستان برای مرخصی اینجانب فائزه هاشمی بهرمانی، زندانی سیاسی در بند زنان زندان اوین، ضمن عدم پذیرش این مرخصی، دلایل این کارم را در نامه‌ای کوتاه برای اطلاع همه تشریح می‌کنم:

۱ – اینجانب طی دو ماه بازداشت در زندان اوین نه از هیچ مقامی و نه از طریق خانواده‌ام تقاضای مرخصی نداشته‌ام. بنابراین دلیلی برای قبول مرخصی اعطایی جناب آقای دادستان نمی‌بینم.

۲- اگر جناب آقای دادستان لطف و مرحمت دارند با مرخصی زندانیانی موافقت کنند که ماه‌ها و بلکه سال هاست با دلایل واهی در زندان به سر می‌برند. نه من که با محکومیت شش ماهه فقط دو ماه است در زندان هستم و خود را اساسا مستحق استفاده از مرخصی در مقابل این زنان ستم دیده نمی‌بینم. تعدادی از این زنان بار‌ها درخواست مرخصی داده و با اینکه استحقاق استفاده از آن را داشته‌اند نیز تاکنون از این حق محروم مانده‌اند.

۳- آقای دادستان می‌بایست قبل از آوردن من به زندان آن هم با آن وضعیت وحشیانه و غیر قانونی، تبعات آن را در نظر می‌گرفت، چرا که به نظر می‌رسد حضور من این روز‌ها در زندان (البته به زعم خودشان و به نقل از مدیران زندان) موثر‌تر از آزادیم است.

۴- کاش آقای دادستان حداقل آن قدر انصاف داشت و حالا که تشخیص داده حضور من در زندان با پیش بینی خود و روسایشان جور در نیامده حداقل حکم آزادی و مختومه شدن پرونده‌ام را صادر می‌فرمود و نه اعطای مرخصی را!

۵- اینجانب بازیچه دست ایشان نیستم که هر زمان تشخیص دادند مرا به اینجا بیاورند و هر زمان تشخیص دادند مرا از اینجا ببرند، مرخصی اعطایی ایشان پیشکش خودشان.

۶- به امید روزی که هیچ فردی به دلیل داشتن عقیده، بیان عقیده و یا انتقاد از سو مدیریت و ندانم کاری های مسوولان در زندان نباشد و ایرانی آباد و آزاد داشته باشیم.

فائزه هاشمی بهرمانی

سوم آذر ماه نود و یک

بند زنان زندان اوین


12 پاسخ به “فائزه هاشمی: مرخصی اعطایی پیشکش، به دیگر زندانیان ستمدیده مرخصی دهید”

  • غریب آشنا گفت:

   با همه حرف و حدیث هایی که در مورد خانواده هاشمی هست باز هم به نظر من کشور ما در زمان ریاست جمهوری آقای هاشمی وضعی بسیار بهتر از وضع کنونی داشت،
   امیدوارم با فعالیت اجتماعی و سیاسی چهره هایی مثل خانم هاشمی ، آقای موسوی و آقای کروبی و اطلاع رسانی سایت هایی همچون کلمه هر روز آگاهی مردم بالاتر رفته و ذهن مردم در مقابل سم پاشی های رسانه ای دستگاه های ایجاد رعب و و حشت (به دلیل جنایات انجام شده توسط این ارگانها احساس شرم میکنم که بنویسم امنیتی ، چون این رفتارها ایجاد امنیت برای مردم نیست ) توسط صدا و سیما و سایت ها و چرت نامه شریعتمداری واکسینه بشه .

   ((از خداوند برای خانواده ستار بهشتی آرزوی صبر دارم و مطمئنم که خدا آه مادر مظلوم ایشان رو دامن گیر ظالمان خواهد کرد ، هر قدر می تونن انکار کنن ، خدا بر اعمال همه واقفه .))

    زنده باد آزادی ، زنده باد شجاعت .

 1. موسوی گفت:

  خانم فائزه درود بر شما . خاطر شما در خاطره ما جاودانه باد . شما بسیار محترم و فهیم هستید خداوند شما را برای جامعه ایران حفظ کند مخصوصا برای جامعه زنان ایران.به نظر اینجانب نسبت شما با آقای رفسنجانی سبب احتیاط اهل سیاست در موردتان گردیده و حال اینکه شما به حقیقت بی واسطه بانویی ارجمند و سودمند و موثر برای ایران و مسلمانان میباشید .آزادیتان از زندان زورگویان و بی ادبان و جنایتکاران آرزوی ماست .درود بر شما

 2. برديا گفت:

   درود بر خانم فائزه هاشمي فرزند خلف سياستمدار برجسته و آزاده ايران آقاي هاشمي رفسنجاني

 3. Bahar_ گفت:

  الان ما باید ذوق کنیم؟ یا هورا بکشیم برای ایشون به واسطه این فداکاری بزرگ؟
  یعنی اگر پدرش رییس مجمع تشخیص نبود، الان وضعیت فائزه و مهدی هاشمی این طوری بود؟ یعنی میخاین بگین این دو نفر توی زندان همون مشکلاتی رو دارن که بقیه زندانی های سیاسی دارن؟ اصلا این دو نفر رو زندانی سیاسی می دونید؟ وضعیت فرزندان هاشمی قابل مقایسه با ستار بهشتی و مسعود باستانی و مهسا امرآبادی و حتا مصطفا تاجزاده و بقیه س؟
  یعنی چون هاشمی با احمدی نژاد مشکل داره یا برعکس، یادمون بره با این مردم چه کردن؟ یادمون بره خانواده ایشون با رانت خواری های اقتصادیشون چه ثروتی جمع کردن؟ یادمون بره زمان ریاست جمهوری هاشمی فضای کشور چقدر بسته بود؟
  یعنی به همین زودی همه چیز یادمون بره؟
  بابا حافظه تاریخی
  به همین راحتی از دامن دیکتاتور کوتوله به دیکتاتور پیر پناه ببریم؟
  نکته جالب اینکه اصلاح طلبی در امتداد دولت پدر ایشون پدید اومد، و همون جلوی صدا وسیما که شما عکس خانوم فائزه رو گذاشتین، ایشون خاتمی رو متهم کردن به شکست کشاندن اصلاحات
  انگار نه انگار که اتفاقا بازماندگان دوره پدرش،در دولت اصلاحات کارشکنی می کردن

  • گل فشان گفت:

   خودش هم ادعا ندارد . می گوید من نمی خواهم از رانت استفاده کنم . شاید با فر زندان ایشان مانند دیگران
   بر خورد نکنند . اما مهم این است که ان ها در این بهبوهه با مردم هستند

  • N Hastam1 گفت:

   حالا حتما باید بگه منو هم مثل بقیه شکنجه کنید؟ همین که هیچوقت طرفداریشون نکرده و الان هم تو خونه خودش مشغول استراحت نیست و دائم هم بهش توهین و حمله میشه کمه؟ اگه میتونستند تکه تکه اش میکردند. شما همه اش از پدرش انتفاد کردید. کسی از شما هم می تواند به خاطر پدرتان انتفاد کند؟

 4. Siamak گفت:

  امیر علی‌ عزیز ، من هم نه با آقای هاشمی‌ نه با هیچیک از همپالکی‌های ایشان آبم تو یک جوی نمی‌رود، ولی‌ به جرأت می‌گویم خانم هاشمی‌ یکی‌ از معدود سیاستمدارانِ ایران است که تقریبا هیچ انتقاد اساسی من بهشون ندارم. در هیچ برهه خطاهای فاحش نداشته که به ایران و ایرانی‌ لطمه بزنه . من برای ایشون بسیار ارزش قائلم و در تمام کارهایی که کرده‌اند صلابت خاصی‌ دیده‌ا‌م… امیدوارم روزی برسه که امثال ایشان و همه شیرزنان و شیرمردان ایرانی‌ که در بند اهریمن هستند آزاد بشن که به مملکت خدمت کنند.

 5. Siamak گفت:

      امیر علی‌ عزیز ، من هم نه با آقای هاشمی‌ نه با هیچیک از همپالکی‌های ایشان آبم تو یک جوی نمی‌رود، ولی‌ به        جرأت می‌گویم خانم هاشمی‌ یکی‌ از معدود سیاستمدارانِ ایران است که تقریبا هیچ انتقاد اساسی lk من               بهشون     ندارم. در هیچ برهه خطاهای فاحش نداشته که به ایران و ایرانی‌ لطمه بزنه . من برای ایشون بسیار ارزش قائلم و در تمام کارهایی که کرده‌اند صلابت خاصی‌ دیده‌ا‌م… امیدوارم روزی برسه که امثال ایشان و همه شیرزنان و شیرمردان ایرانی‌ که در بند اهریمن هستند آزاد بشن که به مملکت خدمت کنند. اگر کسی از دوستان انتقاد اساسی به خانم هاشمی‌ دارند به من هم بگویند. مدتهاست دارم به این موضوع فکر می‌کنم و الحقّ چیز خاصی‌ پیدا نکردم

 6. Aria98 گفت:

  باز هم و باز هم برای چندمین بار و چندمین بار فریب بخورید ‌ای ملت.
  هر چه که به سرمان میاید حقمان است. فریب خوردن حق مسلم ماست.

 7. Eftekhari-a گفت:

  راضیه:
  سفرآیت الله هاشمی رفسنجانی به کرمان لغو گردیداین سفر جهت سخنرانی در مراسم سالگرد شیخ محمدهاشمیان بود

 8. K.S.Alavi گفت:

  mm

  یک نامه هم به اقاتون اگر مینوشتیدکه چرا از کردههایه خود اعلانه پشیمانی نمیکند و از ملت ایران عذرخواهی نمیکند انوقت میشد باور کرد.