سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » فائزه هاشمی: درخواست مرخصی ندارم و به مرخصی هم نخواهم رفت...

فائزه هاشمی: درخواست مرخصی ندارم و به مرخصی هم نخواهم رفت

چکیده :در حالی که مسئولان برای اعزام به مرخصی فائزه هاشمی وثیقه خواسته بودند، دختر آیت الله هاشمی اعلام کرد که تا زمانی که باقی زندانیان سیاسی زن محروم از مرخصی هستند به مرخصی نخواهد رفت....


در حالی که مسئولان برای اعزام به مرخصی فائزه هاشمی وثیقه خواسته بودند، دختر آیت الله هاشمی اعلام کرد که تا زمانی که باقی زندانیان سیاسی زن محروم از مرخصی هستند به مرخصی نخواهد رفت.

به گزارش خبرنگار کلمه، هفته ی گذشته مقامات قضایی طی تماس با یکی از اعضای خانواده هاشمی درخواست کرده اند که برای مرخصی فائزه هاشمی برای وی وثیقه آماده شود. اما پس از سپردن وثیقه، مسوولان با مخالفت فائزه هاشمی برای اعزام به مرخصی روبرو شدند.

دختر دربند رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرده که هیچگونه درخواستی مبنی بر مرخصی از اینجانب و خانواده ام ارائه نشده است و تا زمانی که به دیگر زندانیان زن مرخصی داده نشود من هم به مرخصی نخواهم رفت.

فائزه هاشمی اول مهر ماه سال جاری در منزل مسکونی اش بازداشت و به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

حکم شش ماه حبس و پنج سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه ها و فعالیت های رسانه ای وی که به اتهام اهانت به جمهوری اسلامی صادر شده بود، در فروردین ماه سال جاری از سوی دادگاه تجدید نظر مورد تایید قرار گرفته است.

فائزه هاشمی که با روحیه بالا در بند زنان زندان اوین به ترجمه کتاب مشغول است پیش از این نیز در ملاقات های خود به خانواده تصریح کرده بود که هرگز تقاضای عفو نخواهد کرد.

نماینده دوم تهران در مجلس پنجم، در مصاحبه ای که منجر به محکومیت او شد، گفته بود: از «ملتی سرکوب شده، پر از خشم و احساس مظلومیت» می گوید؛ «مردمی که خود را هر چه بیشتر با دروغ‌ها، سوء مدیریت‌ها، عوامفریبی‌ها، زورگویی‌ها، اوباشگری، ظلم‌ها، نابودی منابع و ثروت ملی، از دست رفتن فرصت‌های بین‌المللی، تخریب بیشتر کشور از طرف جریان حاکم روبرو می‌بیند.»


3 پاسخ به “فائزه هاشمی: درخواست مرخصی ندارم و به مرخصی هم نخواهم رفت”

 1. حبیب تبریزیان گفت:

  زنده باد فائضه خانم هاشمی!
  فقط بیت آخر از خودم است
  ………………….
  زندگی آخر سرآید بندگی درکار نیست
  بندگی گر شرط باشد زندگی درکار نیست 
  گر بشرط پای بوسی جان بماند درتنت
  جان ده و رد کن که سر افکندگی در کار نیست
  با حقارت گر ببارد بر سرت باران دّر 
  آسمان را گو برو بارندگی در کار نیست
  زندگی آزادی انسان و استقلال اوست 
    بهر آزادی جدل کن بندگی درکار نیست
  برده سازان گر به زنجیرت کنند
  جان رها کن  بردگی شایسته عیار نیست

  • Hjjffjfgj گفت:

   kash ba in beinte akharet in shero kharab nemikardi, na mesraae avalesh doroste na mesraae dovom.

   • دوست عزیز مسابقه شعری نیست! تحسین شجات و مقاومت زنیست که تن به تحقیر و خفت نمی دهد! و به نوعی مثل یقیه زندانیان سیاسی فریاد آزادی خواهی ما را نمادینه کرده بازتاب میدهد. من از نظر شعر و ادبیات معلومات زیادی ندارم. نخصص من تراشکاری است. آهن و فولاد را آنجور که باید تراش میدهم! و در رشته خودم پر ادعا هستم و لی نه در رشته های دیگر!