سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هادی حیدری در دادسرا/ نويسنده‌ی دفاع مقدس: با برداشت اشتباه از این كارتون، زمينه‌ ...

هادی حیدری در دادسرا/ نويسنده‌ی دفاع مقدس: با برداشت اشتباه از این كارتون، زمينه‌ توهين به رزمندگان را رقم نزنید

چکیده :در همین زمینه مجيد قيصری نويسنده‌ی دفاع مقدس با اشاره به برخورد با كارتون هادي حيدري گفت: اين نوع رفتار فتح بابي مي‌شود براي توهين به رزمندگان جنگ، در حالي كه كارتون هادي حيدري اصلا و ابدا به رزمندگان توهين نمي‌كند و توقيف روزنامه‌ي شرق به خاطر برداشت اشتباه از آن كارتون، زمينه‌ي توهين به رزمندگان را رقم مي‌زند....


در حالی که مهدی رحمانیان مدیرمسئول روزنامه شرق همچنان در زندان است هادی حیدری کاریکاتوریست روزنامه شرق در دادسرای فرهنگ و رسانه حضور یافت.

خبرگزاری فارس که خود آغازگر جریان سازی ها علیه این روزنامه و کاریکاتور چاپ شده در آن بود گزارش داده که هادی حیدری از صبح امروز به دادسرای فرهنگ و رسانه رفته و در حال ارائه توضیحات درباره محتوای کاریکاتور منتشر شده در این روزنامه است.

این در حالی است که علیزاده طباطبایی، وکیل مدیر مسئول روزنامه شرق روز گذشته اعلام کرده بود که رحمانیان، مدیرمسئول روزنامه شرق صبح روز یکشنبه با ارائه وثیقه 50 میلیون تومانی از زندان آزاد می‌شود اما تا لحظه انتشار خبر به گفته یک منبع آگاه مهدی رحمانیان آزاد نشده و همچنان در زندان اوین است.

در همین زمینه مجيد قيصری نويسنده‌ی دفاع مقدس در تماس با ايسنا با اشاره به برخورد با كارتون هادي حيدري گفت: اين نوع رفتار فتح بابي مي‌شود براي توهين به رزمندگان جنگ، در حالي كه كارتون هادي حيدري اصلا و ابدا به رزمندگان توهين نمي‌كند و توقيف روزنامه‌ي شرق به خاطر برداشت اشتباه از آن كارتون، زمينه‌ي توهين به رزمندگان را رقم مي‌زند.

او تصريح كرد: من به عنوان يك نويسنده‌ي ادبيات دفاع مقدس و رزمنده‌ي سال‌هاي جنگ احساس مسؤوليت كردم در اين‌باره واكنش نشان دهم. به اعتقاد من، بايد به اين نوع برخورد هشدار داد كه زمينه‌ي توهين به رزمندگان را فراهم مي‌آورد.

قيصري خاطرنشان كرد: در تمام جريان‌هاي فكري و سياسي اعم از روشنفكر و غيرروشنفكر همه‌ي مردم ايران بر سر اين موضوع اتفاق نظر دارند كه رزمندگان ما ايثارگري كردند و هيچ‌كدام از مردم ايران در پاك‌بازي رزمندگان جنگ شك ندارند و هيچ‌كس به خودش اجازه‌ي توهين به رزمندگان را نداده است و قطعا كارتون هادي حيدري به رزمندگان توهين نكرده است و كساني كه از در مخالفت با اين كارتون و توقيف روزنامه‌ي شرق درمي‌آيند، اشتباه مي‌كنند و با اين رفتارشان بناي نوعي توهين به رزمندگان را فراهم مي‌آورند.

روز گذشته کلمه گزارش داده بود که با وجود موافقت با وثیقه مهدی رحمانیان به دلیل عدم حضور دادستان و موافقت او با وثیقه، مدیرمسوول روزنامه شرق همچنان در بازداشت به سر می برد و وکیل او مجددا باید به دادستانی مراجعه کند.

بازپرس شعبه نهم دادسرای فرهنگ و رسانه روز چهارشنبه برای مهدی رحمانیان قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی صادر کرد که به دلیلی پایان وقت اداری با وثیقه موافقت نشد و او شب را در کلانتری بازار سپری کرد و روز ۵ شنبه به زندان اوین تحویل داده شد.

در همین راستا روز گذشته ناصری نیا نویسنده کلمه در یادداشتی با تاکید بر اینکه این صحنه صرفا خلاقیت کارگردان فیلم “لیلی با من است” بوده و ربطی به دفاع وقدس و جنگ ندارد نوشته است: دروغی که خودتان هم باور کردید: یک کاریکاتور دیده اید، یک تصویر هم در ذهنتان بوده. فکر کرده اید این همان است. الحمد لله اکثرا جبهه و جنگ هم ندیده اید و با همین فیلم های دفاع مقدسی با جنگ آشنا شده اید. فکر می کنید این کاریکاتور که واضح است هیچ ربطی به جنگ و جبهه و رزمنده و ارزشها ندارد، پشت چند لایه اش، چیزی شبیه قصد توهین وجود دارد. نه عزیزان! اشتباه گرفته اید.

این چیزی که شما فکر می کنید صحنه ای از دفاع مقدس است، صحنه ای از دفاع مقدس نیست. صحنه ای از یک فیلم است به نام “لیلی با من است.” احتمالا اولین فیلم طنزی که درباره دفاع مقدس ساخته شد، و واقعا هم می شد به آن گفت طنز؛ نه مثل هزل ها و هجوهای بعدی در سینما و تلویزیون. صحنه ای در آن فیلم بود که به شکلی نمادین، صحنه ی پیشانی بند بستن رزمنده ها برای یکدیگر را حالت نمایشی داده و آنها را پشت سر هم ردیف کرده بود که یک صف درست شود.

اگر می خواهید روزنامه تعطیل کنید، کسی را بازداشت کنید، فضای افکار عمومی را منحرف سازید، تبلیغات کاذب درست کنید و … یک بهانه دیگر بتراشید. با دفاع مقدس بازی نکنید. به اندازه کافی دل بچه های جبهه و جنگ از زشت کاری های شما خون است؛ بدترش نکنید.


2 پاسخ به “هادی حیدری در دادسرا/ نويسنده‌ی دفاع مقدس: با برداشت اشتباه از این كارتون، زمينه‌ توهين به رزمندگان را رقم نزنید”

  1. ناشناس گفت:

    کار این مملکت از این حرف ها گذشته .یک عده متحجر و دزد حاکم بر کشور شده اند و دارند برای همه مردم ایران تصمیم می گیرند .

  2. سید موسوی گفت:

    خدارو شکر که همه مردم وگروهها واحزاب و راست چپ ملیگرا و شیعه وسنی و سلطنت طلب ومارکسیستو حتی ضد انقلاب بجه رزمنده هارو دوست دارن هادی هم بجه یک رزمنده است بابا برید دزدارو جمع کنید ابرو مارو بیشتر نبرید که رفته