سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » صورتحساب میلیاردی هزینه‌های اجلاس تشریفاتی، از جیب اقتصاد مقاومتی...

صورتحساب میلیاردی هزینه‌های اجلاس تشریفاتی، از جیب اقتصاد مقاومتی

چکیده :هزینه کردن 120 میلیارد تومان برای بازسازی و ساخت اماکن تشریفاتی، هزینه کردن ده ها میلیارد تومان برای اقامت بیش از ده هزار مهمان خارجی در تهران و مناطق توریستی کشور، خرید 200 بنز تشریفاتی اس 500 که هر یک حدود 350 میلیون تومان در تهران قیمت دارد، برای تیم های اصلی، خرید صدها خودروی سوزوکی که حدود 80 میلیون تومان قیمت دارد، برای تیم های همراه، تعطیلی فرودگاه مهرآباد به مدت یک هفته و ساخت سالن تشریفاتی بلا استفاده برای فرودگاهی که بایست جمع آوری شود، اجاره و تجهیز تعداد زیادی ویلا و آپارتمان لوکس در تهران برای مهمانان و ......


بازتاب در گزارشی با اشاره به اینکه از آغاز سال جاری به دلیل تشدید تحریم ها و مشکلات اقتصادی، مردم شرایط دشواری را سپری می کنند، به صرف صدها میلیارد تومان برای برگزاری اجلاس تشریفاتی سران عدم تعهد اشاره کرد و نوشت:

اجلاس سران عدم تعهد در تهران که قرار است در دهه اول شهریور ماه برگزار گردد، علاوه بر هزینه های سنگینی که به دلیل تعطیلی پنج روزه پایتخت به اقتصاد در شرایط تحریم کشور وارد می کند، صدها میلیارد تومان هزینه مستقیم نیز در بردارد.

هزینه کردن 120 میلیارد تومان برای بازسازی و ساخت اماکن تشریفاتی، هزینه کردن ده ها میلیارد تومان برای اقامت بیش از ده هزار مهمان خارجی در تهران و مناطق توریستی کشور، خرید 200 بنز تشریفاتی اس 500 که هر یک حدود 350 میلیون تومان در تهران قیمت دارد، برای تیم های اصلی، خرید صدها خودروی سوزوکی که حدود 80 میلیون تومان قیمت دارد، برای تیم های همراه، تعطیلی فرودگاه مهرآباد به مدت یک هفته و ساخت سالن تشریفاتی بلا استفاده برای فرودگاهی که بایست جمع آوری شود، اجاره و تجهیز تعداد زیادی ویلا و آپارتمان لوکس در تهران برای مهمانان و هزینه های مختلف دیگری که همه و همه هزینه ای بالغ بر صدها میلیارد تومان را به بیت المال تحمیل می کند.

این در حالی است که در بسیاری از کشورها، همه و یا بخش عمده هزینه های هیات های شرکت کننده در اجلاس ها از سوی شرکت کنندگان پرداخت می شود. به طور نمونه در اجلاس محیط زیست در برزیل که دکتر احمدی نژاد شرکت کرده و در هتلی مجلل اقامت کردند، کلیه هزینه های سفر و اقامت هیات ایرانی توسط بیت المال ایران پرداخت شد.

علاوه بر بازسازی سالن اجلاس سران، تاسیسات جدیدی در محوطه این مجموعه در حال راه اندازی است؛ از جمله یک ساختمان تشریفات و یک پارکینگ طبقاتی، که کار احداث آنها از هفته دوم تیر ماه سال جاری آغاز شده است.

دکوراسیون داخلی سالن اجلاس هم به طور کلی تغییر داده شده و فرش های معروف ایتالیایی آن جمع آوری شده است. نصب پرده های جدید بر عهده شرکت اطلس پود است و مجریان طرح، بابت زمان اندک از راه اندازی، پارکینگ را رها کرده اند و فقط ساختمان تشریفات در دست احداث است.

فقط برای بازسازی سالن اجلاس و ساختمان های جدید این مجموعه 120 میلیارد تومان اعتبار لحاظ شده و مجری پروژه هم وزارت راه و شهرسازی است. در فرودگاه مهرآباد که در ایام برگزاری مراسم تعطیل خواهد بود، یک پاویون جدید برای استقبال احداث شده است. تیم ستادی برگزاری اجلاس در نمایشگاه بین المللی تهران سالن های 20 و 21 مستقر هستند.

تشریفات مراسم برعهده برادران “ق”، پیمانکار معروف نزدیک به مشایی است. این پیمانکار در نخستین اقدام یک کارواش و یک خشکشویی سیار جهت مراسم راه اندازی کرده است. جهت اسکان 9000 نفر میهمان مراسم علاوه بر چند هتل، ده ها ویلا و سه برج در شمال تهران اجاره شده است.

در مقابل همه این هزینه ها، آنچه به عنوان دستاورد این اجلاس برای کشورمان مطرح می شود، نمایش جایگاه جمهوری اسلامی در جهان و بی اعتبار نشان دادن تحریم های جهانی از سوی مقامات شرکت کننده است؛ امری که ظرافت های دیپلماتیک فراوانی دارد و اکنون باید دید در کنار عملیات عمرانی و هزینه های گزاف، چه میزان در این زمینه سرمایه گذاری شده و دستاورد عملی خواهد داشت.

در همین باره بخوانید:

«بی‌تعهدی» دولتمردان در قبال مردمشان را به رخ غیر«متعهدها» بکشیم

نامه شورای هماهنگی راه سبز امید به بان کی مون: در سفر به تهران با موسوی، کروبی و رهنورد دیدار کنید

چه کسی شهر را کثیف می‌کند، مردم کوچه و بازار یا لباس‌شخصی‌های گوش به فرمان؟

برگزاری کنفرانس عدم تعهد و ذهنیت کمیت‌گرای حاکمان ما


31 پاسخ به “صورتحساب میلیاردی هزینه‌های اجلاس تشریفاتی، از جیب اقتصاد مقاومتی”

 1. ناشناس گفت:

  واقعا چه اشکالی داشت اگه ماشین های سران همان پرشیای ایران خودروی خودمون میبود تا هم کمکی به ایران خودرو بشه هم بیخود هزینه نکنیم واقعا هرچی نگاه میکنم شباهتی بین این نظام و حکومت عدل علی ع که این آقایان خود را داعیه دار برقراری آن میدانند وجود ندارد براستی در کشوری که عده ای شب گرسنه سر به بالین میگذارند بچه های کوچکی تنها برای سیرکردن شکم در ساعاتی که باید آرام در آغوش مادر بخوابند گل فروشی میکنند و دختران جوانی العیاذ بالله برای سیر کردن خود و خانواده تن به خود فروشی میدهند و گاهی نگاه حسرت گونه طفلی خردسال به دستان مرفهینی که بی خیال در ماشینهای یکصد و چند میلیونی تنقلات میل میکنند دردی جانسوز را تا اعماق وجود انسان رسوخ میدهد آیا میشود فقط برای چند روز حضور یک عده مفت خور که حاضرم قسم بخورم هرگز منافعشان را با این مهمان نوازی ها عوض نمیکنند و هم از توبره میخورند و هم از جوال!! این گونه سرمایه این ملت را بر باد داد.آیا اگر مسلمانی از این غم ها بمیرد بر او بایستی خرده گرفت!!!!!!!!

 2. مانی ب گفت:

  خسته نباشید.
  بخش بزرگی از این هزینه ها اینطور که پیداست صرف زیرساخت هایی شده که هر کشوری لازم دارد و با تمام شدن اجلاس آن ها را دور نمی اندازند. این را به حساب هزینه اجلاس گذاشتن اشباه است. به این می گویند پروپاگاندا، و ما برای رسیدن به اهداف خود مجاز به استفاده از پروپاگاندا نیستیم.

 3. ناشناس گفت:

  دقیقاً شبیه جشن های 2500 ساله محمدرضا پهلوی که پول ملت را بیهوده دور می ریخت. تازه آن موقع کمتر کسی به نان شب محتاج بود اما الان چی؟

 4. ناشناس گفت:

  وقتی ثروت ملی را نگاه میکنی و از طرفی درامد دولت(بزرگترین دلال وکاسبکار) حساب سر به فلک میزند منتهی هر حکومتی تا بحال یک خط داشته فقر فرهنگی (نتیجه معجزه مساجد و امامزادها) باید باشد.تا فقر مادی و گرفتاری مردم باشد.واین طبقات و تبیض ندادن حقوق اگثر شرکتها نبود استخدام رسمی(بغیر از نیروهای انتظامی.سپاه بسیج) که همگیدشمن سر سخت ملت اند باشد

 5. ناشناس گفت:

  چهکسانی که این وسطه به پولهای تپلی نمی رسند.و ملت هر روز نظاره گر این اعمال هستند و مردم قیافه کسانی را که حقشان را ناحق می کنند هرگز فراموش نخواهند کرد. نمیگم اگر نوبت ما بشه ما هم ناحقی خواهیم کرد ، البته آن روز همه با هم مستفیذ خواهند شد.

 6. خشم گفت:

  آره این مانیه راس می گه , اینا باس زیربنای کشور لازمه .. قراره این 500 تا بنز بعد از اجلاس در خدمت ناوگان تاکسیرانی کشور دربیاد .. !!

 7. ahmad گفت:

  هر چه بکنند حق این مردن ترسو و بی غیرت است
  بیشتر از اینها باید به سرتون بیاد

 8. مادرسبز گفت:

  این هزینه ها به بهانه ی اجلاس و به کام فرصت طلبان است کدام زیر ساخت؟؟؟ تغییر دکوراسیون سالن اجلاس چه تاثیری بر روند گفتگو ها دارد؟؟ آیا انتقاد از این کار پروپاگاندا است؟؟؟

 9. ناشناس گفت:

  حالا از این 120 میلیارد چقدرش رو آقایون هپلی هپو کردند بعدا معلوم می شه!!! منتظر باشید تا چند نفر دیگه هم فرار کنن و برن کانادا!

 10. مانی ب گفت:

  @مادر سبز.
  در رانت خواری، بی کفایتی، بی عدالتی، ظلم و و و بحثی نیست. اما این اتوموبیل ها را بعد از خاتمه اجلاس، برعکس لیوان پلاستیکی یکبارمصرف، دورنمی اندازند.

 11. ناشناس گفت:

  همیشه این سوال برام پیش میاد که چرا در همچین مواقعی که یه سری سران کشورهای دیگر اینجان کسانی که تجمعات رو برنامه ریزی میکنن نمیان یه فراخوان بدن که ابروی اینا حسابی بره ضمن اینکه بخاطر اجلاس کمتر امکان درگیری هست و مردم بیشتر میتونن مانور بدن…..و فقط یه نتیجه میشه گرفت….که دست این برنامه ریزان با حاکمان تو یه کاسه هست….خداییش دیگه فرصت از این بهتر؟؟؟؟اما کو گوش شنوا ….فقط حرف از عمل خبری نیست!!!!!!!!!!!البته اگه این پیام رو بگذارید که کسی بخونه….

 12. سرو گفت:

  بنده خدا مانی راست میگه این بنزها و سوزوکی ها و ویلا و … دور نمی ریزن که!!! هبه میدن به خودشون که با این نبوغشون تونستن برای 30 تا کشور به اندازه 120 تا ریخت و پاش کنن زلزله زده ها رو بسپارن دست مردم بعدش هم که سرشون خلوت شد برن برای ساماندهی کمکهای مردمی به زووووووووور و خلاصه کلام اینکه هم از آخور خوردن هم از توبره این وسط افتخارش هم مال ما.

 13. ناشناس گفت:

  با این گرانی و با این تورم که کمر طبقه متوسط را دارد می شکند طبقه پا ئین که خانواده ها از هم پاشیده اند وبه دزدی اعتیاد خود فروشی و زور گیری دچار شده اند و… و این زلزله اخیر و این شر کت هائی که یکی پس از دیگری دارد سقوط می کند و همه بی کار می شوند وبا این همه زندانی سیاسی و غیره و رانت خواری و اختلاس و رشوه خواری
  و در هم شکستن ستون فقرات جامعه و کشور .این بریز بپاش های ملیاردی و تعطیلی چند روزه تهران نشان بر این دارد که استبداد از هر نو عش
  چه عمامه و چه تاج و چه قپه های نظامی و.. بد ترین نو ع حکو مت است که در یک کشور می تواند حکو مت کند و مردم برایش پشیزی ارزش ندارند

 14. ناشناس گفت:

  دویست ملیارد دزدان دور بر رهبر و احمدی نزاد خرج می کنند پنجاه ملیارد انرا که بدزدند و به جیب هایشان بریزند باز تا چند صباحی دیگر
  شارز هستند و برای رهبر مسلمین جهان دعا می کنند

 15. ناشناس گفت:

  اول انقلاب این حکو مت گران که حالا هیچ خدائی را بنده نیستند .می گفتند در حکو مت اسلامی .مثقال ذرتا خیرا یره ..حا لا میفهم که منظور شان مثقال نبود ملیارد ملیارد حرام حرش و دزدیدن و رانت خوردن توسط اقا زاده ها و اقا یان مانند یزدی مصباح و اعلم اهدی و مهدوی کنی و مزدوران فر مانده هان سپاه سر کوبگر و.. بود هر کس هم اعتراض کند سر بازان اقا امام زمان خدمتش می رسند

 16. ناشناس گفت:

  اقای مانی که روشن است بسیجی یا سر باز امام زمان و جیره خوار هستی پس شاه هم برای جشن های دو هزارو پانصد ساله
  هزینه هایش برای زیر سا خت ها بود .پس چرا ان مو قع ان کار ها بد بود و حالا این کارها خوب است . اقلا در زمان شاه مردم با این همه گرانی و بدبختی و ماتم زدگی و غم زدگی روبرو نبودند

 17. reza گفت:

  شما … همونایی هستید که همش میگید فلان کشور داره ما نداریم به خدا اگه نمیکردن باز هم غر میزدید که ببینید این همه مملکت پول داره آبرومونو بردن حالا که کردن هم غر میزنید پول نداریم چرا کردن من با آخوندها کاری ندارم ولی شما خیلی … فقط سیاه نمایی … فقط دری وری همیشه دنبال یه بهونه هستید تو زلزله اول که کمک خارجی ها رو قبول نکردن گفتید ای وای مردم آذربایجان دارن میمیرن اینا کمک قبول نمیکنن وقتی قبول کردن گفتید ای وای چقدر گدا هستن …

 18. ناشناس گفت:

  جالب بدونید ماشینها را بخاطر تحریم ها نتوانستن بخرند وتقریبا با همان قیمت اجاره کردند

 19. مانی ب گفت:

  واقعیت این که من این کامنت را برای منتشرکننده این یادداشت نوشتم، و اگر می دانستم که سروکارم با آدمهای هتاک می افتد، این کار را نمی کردم.
  و ظاهرا نویسنده یادداشت هم به جای ورود به گفتگو، بیشتر دوست دارد که کار جوابگویی را به لباس شخصی های کلمه بسپارد.

 20. hamide گفت:

  با عرض تاسف و ناراحتی تمام خاک بر سر .. نفرین بر بزرگان این مملکت که سرمایه ملت بدبخت ایران را صرف یک مشت افراد بی خبر از خدا صرف می کنند خاک بر سر تمام بزرگانی که مغز خرگوشی دارند و مخشان معیوب است واقعا جای تاسف و ناراحتی دارد نمی دانم چگونه باید بیان کرد

 21. ناشناس گفت:

  اقای مانی!مثل اینکه شما اصلا توجامعه نیستید که ببینید بیکاری و گرونی داره بیداد میکنه!؟!!پس لطفا …

 22. ناشناس گفت:

  مانی جون ببین یکی از این بنز ها را به تو نمی دهند .اما فکر نمی کنم مگر خیلی مزدور باشی .

 23. ناشناس گفت:

  بنز سواری هم خودش زیر سا ختار محکمی است ناز شصت کسانی که روی این زیر ساخت ها سوار می شوند و برای رهبر با بصیرت دعا می کنند

 24. ناشناس گفت:

  باید خرج کنند. طبیعیه

 25. Sassan گفت:

  هموطن گرامی . همانطور که می دانید کنفرانس کشورهای غیر متعهد در تهران از یکشنبه 5 شهریور تا جمعه 10 شهریور برگزار می شود. این بهترین زمان برای تظاهرات و اعتراض های جمعی روی پشت بام هاست چون با وجود سران کشورهای مختلف رژیم نمی تواند از سلاح سرکوب خود به راحتی استفاده کند.

  رژیم فاشیستی سهمیه بنزین را افزایش داده تا به این وسیله مردم به مسافرت بروند.باید به دیگران اطلاع دهید که این بهترین فرصت برای تظاهراتی بزرگ و اعتراضات بزرگ است. به این صفحه بپیوندید و به دیگران اطلاع دهید
  http://www.facebook.com/IranFreedom2012

 26. محمد گفت:

  با سلام خواستم از این خبر فایل پی دی اف تهیه کنم که کلیه نظرات در آن فایل باشد و برای دوستان ارسال نمایم اما فقط قسمت خبر در فایل پی دی اف تهیه شد و قسمت نظرات در فایل ظاهر نشد لطفا در فرمت فایل خبر ها اقدامی لازم صورت گیرد تا کلیه قسمت های خبر و بصورت فرم متن خبر در هنگام تهیه فایل مورد نظر درست شود با تشکر

 27. ناشناس گفت:

  چرا ما برای جشنهای ۲۵۰۰ ساله اعتراض کردیم؟
  ایا برای این بود که حالا بیشتر خرج شود و ۳ بار از شاه عربستان دعوت کنیم و به ایران نیاید؟
  ایا برای این بود تا قبول دعوت معاون وزیر امور خارجه عربستان چون از خانواده سلطنتی است افتخاری برای اقای صالحی باشد و انرا با افتخار اعلام کند؟
  به کجا رسیده ایم چقدر با رهبری خامنه ای لجباز به اعتبار و ابروی ملی ما لطمه خورده است.
  خدایا بیش از این ذلت ایران را روا مدار

 28. ناشناس گفت:

  این که مردم نظر بدن مانی عزیز پرو گاندا نیست در یک سایت کلمه شما امد ه ای نظری داده ای دیگران هم نظر می دهند قضا وت با مردم است .این اصل دمو کراسی و احترام به اندیشه است

 29. امیر گفت:

  کامنت ها رو خوندم.متاسفانه هنوز فرهنگ چاربداری و بی ادبی در موافقین و مخالفین هست.ولی چند تا نکته :
  1- وقتی کشوری میزبان میشه باید این خرجها (البته بدون رشوه و …) بشه.
  2- بیاین یه فراخوان بدین اونائی که اطلاعات دست اول دارند در ارتباط با بریز به پاش دارند اینجا بزارن.یکیشو من دارم:
  مسئولیت ضیافت با برادران قریشی یا همون قریشی معروفه.این برادران لومپن بیسواد(به غیر یکیشون که میگن البته میگن دکترا داره از کانادا)قرارداد 260 میلیارد تومنی داره برای ضیافت .مشکل اینکه گفته میشه 50 میلیارد رشوه انتخاباتی به گروه انحرافی داده که البته برای مسئولین این 50 میلیارد ردیابی کردن کاری نداره .البته کلاغه خبر داده که فعلا چک داده به رئیس انحرافی ها .(نوشتم شاید رهبری دستور ردیابی بده)
  3- بیاین یه فراخوان عمومی بدین دیگه کسی از قریشی فاسد وفاسق غذا و خدمات نگیره.

 30. بسیجی واقعی گفت:

  یاد جشنهای 2500 ساله نابخیر!

 31. علی گفت:

  کلا از سیاست بین الملل و منافع کلان و دراز مدت چیزی سرتون نمی شه……خیلی جالبه