سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » از خرداد تا خرداد/ پیگیری تقلب انتخاباتی؛ وظیفه ملی و دینی...
» جنبش سبز به روایت میرحسین موسوی/ قسمت سوم

از خرداد تا خرداد/ پیگیری تقلب انتخاباتی؛ وظیفه ملی و دینی

چکیده :موسوی وقتی با دروغ پردازی و شعبده بازی حاکمیت در قلب واقعیتها رو به رو می شود، به آنان یادآوری می کند که او با چنین ترفندهایی از صحنه بیرون نمی رود. او پیگیری تقلب انتخاباتی را یک وظیفه ملی و دینی می داند و به دروغگویان و متقلبان هشدار می دهد که او نمی تواند از آنچه اصل نظام و میراث امام را هدف قرار داده، به سادگی بگذرد و با تهدید و اتهامات عقب نشینی کند....


کلمه – بیتا موحد:

قانون گریز کیست؟!

اقتدارگرایان بی توجه به همه توصیه های نخست وزیر محبوب امام و سایر دلسوزان انقلاب به رفتارهای غیرقانونی خود ادامه می دهند و با متهم کردن معترضان انتخابات به اقدامات غیرقانونی و بعد از تعطیلی روزنامه کلمه در شبانگاه اولین روز تابستان 88 به دفتر این روزنامه حمله می کنند و کارکنان را دستگیر و روانه بازداشتگاه می کنند.

میرحسین موسوی باز از سر خیرخواهی باز می گوید که چنین برخوردی با روزنامه ای که با اخذ مجوز قانونی شروع به انتشار نموده و مسوولان، دبیران، خبرنگاران و کادر فنی و اداری آن، غیرقابل درک است، او می داند که که اقتدارگرایان “حاکمیت قانون” را تا جایی پذیرفته اند که “برای محدود کردن اعتراض مخالفان باشد و نه چیزی دیگر”.

نخست وزیر دوران جنگ محدودیتهای ایجاد شده در عرصه مطبوعات و رسانه ها را خطرناک می داند و آن را عاملی می داند که مردم را به سمت رسانه های خارجی سوق می دهد و از خبرسازی یک سویه رسانه ملی و رسانه های دولتی انتقاد می کند و هشدارهایش را می دهد.

هشدارهایی که شنیده نمی شود. او می گوید که این برخوردهای غیرقانونی، مبتنی بر تحلیل نادرست دولت از شرایط اجتماعی حاکم است. موسوی می داند که چنین تحلیلهای نادرستی راه را برای نفوذ بیگانگان در تحولات کشور باز می کند و حرکت در مسیر اصلاح امور جامعه را در چارچوب مبانی نظام جمهوری اسلامی دشوار می سازد.

موسوی اعتراضش را به تداوم رویه های غیرقانونی اعلام می کند و برای چندمین بار طی این دو هفته پرماجرا بر حق ملت ایران در استفاده از ظرفیت های قانون اساسی برای ابراز مخالفت با آنچه در انتخابات اخیر و پس از آن روی داده تأکید می نماید و آن را جزء لاینفک حقوق آنها بر اساس این سند میثاق ملی می‌دانم و بر پیگیری آن اصرار می‌ورزد.

پیگیری تقلب انتخاباتی؛ یک وظیفه ملی و دینی

همزمان با جوسازی رسانه های حکومتی در وارونه جلوه دادن واقعیت اعتراض مردم و عوض کردن جای ظالم و مظلوم با ترفندهای رسانه ای متکی بر امکانات بیت المال، میر حسین موسوی این سیاستمدار باسابقه به بیهودگی تلاش حاکمان در قلب واقعیت می پردازد که بیهوده تلاش می کنند نادیده انگارند آن است که در این انتخابات تقلبی بزرگ اتفاق افتاده. همانهایی که پس از اعتراضات مردمی به گونه ای “غیرانسانی” به مردم حمله کردند.

موسوی به عمق و ریشه این رفتار تهاجمی و خشونت بار می پردازد و می گوید اگر با مسببین جنایت کوی دانشگاه در ۱۸ تیر ۱۳۷۸ به گونه ای مناسب و قانونی برخورد می شد، امروز شاهد تکرار آن فجایع در ابعادی وسیع تر و وارونه جلوه دادن واقعیت ها به گونه ای جسورانه تر نبودیم. او می داند که اگر ده سال پیش با مسببان اصلی حمله به کوی دانشگاه برخورد می شود و عاملان و آمران در محکمه ای عادلانه به مجازات می رسیدند، امروز راه برای تعدی به حقوق مردم اینگونه باز نبود.

موسوی وقتی با دروغ پردازی و شعبده بازی حاکمیت در قلب واقعیتها رو به رو می شود به آنان یادآوری می کند که او با چنین ترفندهایی از صحنه بیرون نمی رود. این میراث دار آرمانهای انقلاب اسلامی به دروغگویان و متقلبان هشدار می دهد که او نمی تواند از آنچه در این روزها رخ داد اصل نظام جمهوری اسلامی را که میراث امام بزرگوار و شهدای گرانقدرمان است هدف قرار داده به سادگی بگذرد و با تهدید و اتهامات عقب نشینی کند.

او که نه تنها از پاسخگویی در برابر این اتهامات واهمه ای ندارد، اعلام آمادگی می کند تا نشان دهد چگونه مجرمان انتخاباتی در کنار مسببان اصلی اغتشاشات اخیر قرار گرفتند و خون مردم را بر زمین ریختند و اکنون کوشش می کنند، صحنه هایی را که صدها شاهد و ده ها تصویر آن را گواهی می دهند به گونه ای دیگر جلوه دهند؛ او این افراد را کسانی می داند که عملشان در راستای ایجاد هرج و مرج در کشور، تضعیف نظام و منافع بیگانگان است. همانهایی که تلاش می کنند تا به بهانه تخریب‌گری های عناصری نامعلوم، “جنبش سبز” را “اغتشاشگری و وابسته به بیگانه” معرفی کنند.

میرحسین موسوی با شجاعت اعلام می کند که حاضر نیست به خاطر مصالح شخصی و هراس از اینگونه تهدیدها از ایستادگی در سایه شجره سبز استیفای حقوق ملت ایران که امروز به خون به ناحق ریخته شده جوانان این کشور آبیاری شده است، لحظه ای صرف‌نظر نماید. در مکتب این نخست وزیر دوران دفاع مقدس پیگیری تقلب انتخاباتی یک وظیفه ملی و دینی است. او به حاکمیت یاد آور می شود که از مجموع آرای ریخته شده در صندوق ها تنها یک رأی متعلق به من است و شما به خوبی می دانید که مشکل آنها با میلیون ها رأیی است که جوابی برای سرنوشت آنها ندارند.

او باز از مردم می خواهد که با حفظ آرامش و پرهیز از ایجاد تنش حرکتهای قانونی خود را پیگیری کنند و در دام بدخواهان که کوشش می کنند این حرکت گسترده اجتماعی را شورش و اغتشاش و وابسته به بیگانه قلمداد کنند، نیفتند و با زیرکی و هوشیاری که ویژگی ممتاز شماست این توطئه ها را مهار نمایند.

نخست وزیر دوران دفاع مقدس هشدار می دهد که دشمن خارجی با همراهی یاران جاهل و طماع خود در داخل بر آنست که مطالبات این حرکت عظیم خودجوش را به خوارج بیرون از نظام نسبت دهد و حتی الله اکبرهای از دل برآمده شما را چون قرآن های سر نیزه معرفی کند و از مردم می خواهد که با رفتار و گفتار این توطئه را خنثی کند.

قسمت‌های پیشین سلسله مطالب «جنبش سبز به روایت میرحسین موسوی»:

قسمت اول؛ تسلیم این صحنه‌آرایی خطرناک نمی‌شوم

قسمت دوم؛ تجمع ۲۵ خرداد، صیانت از رأی و دفاع از جمهوریت و اسلامیت


3 پاسخ به “از خرداد تا خرداد/ پیگیری تقلب انتخاباتی؛ وظیفه ملی و دینی”

 1. ما همه یک صداییم گفت:

  موسوی موسوی خدا نگه دار تو بمیرد بمیرد دشمن خونخوار تو

 2. حقير گفت:

  هشدار ! برخي اصلاح طلبان هر روز دورتر ميشوند . چرا با ما نمي آيند ؟! كجايند ؟! اگر كسي بخواهد جلوي فجايع را بگيرد نياز به حداقلي از اعتبار و اعتماد دارد . مردمي كه هزينه كرده اند كتك خورده اند زندان رفته اند خون گريه كرده اند از ديدن اين “مسلحت”! انديشيها مبهوت اند . آخر اين ره كه تو ميروي ..! همه را كنار زدي به احترامت ايستادند تا ببينند چه ميكني ! حواست به بيش از ٤٥٠ روز حصر هست ؟! منطقت تابع كدام احساست شده ؟!! روزي صدايت آنقدر ضعيف ميشد كه به گوش كسي نميرسد آن روز نوبت خون گريه كردن شماست !

 3. امید گفت:

  میرحسین تو در قلب مایی
  سبز سبز سبز