سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » از خرداد تا خرداد/ تسلیم این صحنه‌آرایی خطرناک نمی‌شوم...
» جنبش سبز به روایت میرحسین موسوی/ قسمت اول

از خرداد تا خرداد/ تسلیم این صحنه‌آرایی خطرناک نمی‌شوم

چکیده :میرحسین موسوی از همان فردای انتخابات در برابر "شعبده بازي دست اندركاران انتخابات و صدا و سيما" به روند موجود و تخلفات آشكار و فراوان معترض می شود و می گوید که "تسليم اين صحنه آرايي خطرناك" نخواهد شد. وی هشدار می دهد که این اقدامات غیرقانونی نتیجه ای جز "تزلزل اركان نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران" و "حاكميت دروغ و استبداد" ندارد. ...


کلمه – بیتا موحد:

برای بازخوانی و بازشناسی جنبش سبز، یکی از بهترین راهها مرور بیانیه های میرحسین موسوی در ایام پس از انتخابات 88 است. میرحسین در این بیانیه ها که از اعلام ایستادگی در برابر تقلب و کودتای انتخاباتی آغاز شد، با راهپیمایی سکوت و دیگر تظاهرات مردمی همراه بود و در نهایت به تدوین و انتشار منشور جنبش سبز رسید، به ترسیم ابعادی از راه سبز امید پرداخت که واژه واژه ی آنها، روح امید و ایمان فعالان جنبش سبز را بازتاب می داد و شور زندگی را در عین مبارزه بر می انگیخت. این بیانیه ها و دیگر مواضع و اظهارنظرهای موسوی، هم نشان می دهند که جنبش سبز چه مسیری را از ابتدا تا امروز طی کرده و هم تفسیر و تصویری را که این همراه مردم از هویت و چشم انداز راه سبز ارائه می کرد، به نمایش می گذارد.

میرحسین موسوی از همان فردای انتخابات در برابر “شعبده بازي دست اندركاران انتخابات و صدا و سيما” به روند موجود و تخلفات آشكار و فراوان معترض می شود و می گوید که “تسليم اين صحنه آرايي خطرناك” نخواهد شد. وی هشدار می دهد که این اقدامات غیرقانونی نتیجه ای جز “تزلزل اركان نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران” و “حاكميت دروغ و استبداد” ندارد.

او که خود از بانیان اصلی این نظام مردمی جمهوری اسلامی است “وظيفه شرعي و ملي” خود می داند که به “افشاي رازهاي پشت سر اين روند پرمخاطره” بپردازد و “آثار نابود كننده” آن را بر سرنوشت كشور تبیین کند. وی بیم آن دارد که ادامه وضع موجود همه نيروهاي موثر در نظام را به توجيه گراني دروغگو در مقابل مردم تبديل كند و دنيا و آخرت آنان را در معرض لطمه هاي جبران ناپذير قرار دهد.

نخست وزیر دفاع مقدس از همان ابتدا به مسوولان توصيه مي كند که بيش از آن كه دير شود اين روند را فورا متوقف كنند و همگي به خط قانون و امانتداري از آراي ملت بازگردند و بدانند كه خروج از عدالت مشروعيت زداست.

او به مسئولان اصل و مبانی مشروعیت را گوشزد می کند و به یادشان می آورد حقیقت بزرگ پیام انقلاب اسلامی را و مردم بزرگی که زیر بار زور نمی روند و از ظالم تمکین نمی کنند ولو که بتوان برای مدتی در سایه شمشیر حکومت کرد. موسوی می گوید که کمترین پیام انقلاب اسلامی به همگان این بود که مردم آگاهند و در برابر كساني كه با تقلب روي كار بيايند تمكين نخواهند كرد.

این سیاستمدار مردم گرا به جامعه نیز یاد آور می شود که صاحبان حقیقی کشور کیست ايران اين موجود آسماني متعلق به آنان است و نه متقلبان. و از همان اولین روز حضور سبز مردم در خیابانهای شهر از آنها می خواهد که “با هوشياري” از “ایران” محافظت کنند. با شناختی که میرحسین از “خائنين به آراء مردم” دارد می داند که آنان ابايي ندارند که اين خانه پارسايان به آتش كشيده شود.

موسوی از همان فردای انتخابات و زایش جنبش سبز هویت این حرکت مردمی را اعلام می کند ما موج عقلانيت سبز خود را كه برگرفته از تعاليم ديني و علايق ملت ما به اهل بيت پيامبر(ص) است. او باور خود را به ادامه این حرکت شور انگیز و مبارزه علیه “طغیان شورش دروغ” پا می فشارد و تصریح می کند که اجازه نخواهيم داد كه حركات ما شكل كور به خود بگيرد.

میرحسین موسوی که مسیر این مبارزه سبز را طولانی می بیند با تقدیر و سپاس از همه شهروندانی که براي رساندن اين پيام سبز هر كدام ستادي بودند می خواهد تا رسيدن به نتيجه اي كه كشور ما لايق آن است همچنان به حضور و تلاش ادامه دهند.

نگرانی از تحمیل یک شیوه جدید زندگی

این رهبر جنبش سبز واقف است که اعتراضات صورت گرفته از سوی مردم در شهرهای مختلف از سر نگرانی نسبت به روش جدیدی از زندگی سیاسی است که دارد بر کشور ما تحمیل می‌شود. او که خود سالها سابقه مدیریت سیاسی کشور را در زمان بحران و جنگ دارد می داند که چنین قداماتی که بعد از انتخابات در کشور صورت گرفت هیچگاه در جمهوری اسلامی سابقه نداشته است و دلسوزانه اعلام می کند که اگر مردم با اضطراب تحولات فعلی را دنبال می‌کنند به خاطر نگرانی شدیدی است که نسبت به در خطر قرار گرفتن دستاوردهای عظیم انقلاب خود دارند.

میرحسین موسوی که از مناظره هایش نسبت به خطر قانون گریزی بارها هشدار داده بود، باز هم می گوید که كساني كه با تخلفات بسيار نتايج غير قابل باوري را براي انتخابات رياست جمهوري اعلام كردند، اينك درصدد تثبيت آن نتايج و شروع دوره‌اي جديد از تاريخ كشور ما هستند. او دورنمای چنین شیوه ای را بخوبی می شناسد و نگرانی مردم را اعلام می کند که این روند به ” استبداد و ديكتاتوري” ختم شود.

برخلاف همه آنها که سعی می کردند با تبلیغات دروغ میرحسین موسوی را مخالف نظام معرفی کنند، وی پایبندی خود به قانون اساسی را بارها اعلام می کند و صریحا “اصل ولایت فقيه” را یکی از ارکان نظام می داند و تصریح دارد که حرکت سیاسی را در چارچوب‌های قانونی دنبال می‌کنیم.

میرحسین موسوی باسابقه انقلابی و شناخته شده به حاکمان هشدار می دهد که در این کشور هیچ یک از کسانی که به انقلاب اسلامی علاقه دارند چنین روندی را نخواهند پذیرفت این چیزی است که خون صدها هزار شهید ما را به مسوولیت پذیری در قبال آن فرا می‌خواند.

بازگشت اعتماد عمومی

این کاندیدای ریاست جمهوری که واکنش در برابر تقلب صریح انتخاباتی را وظیفه ملی و دینی خود می داند وقتی بی توجهی حاکمیت به مردم را می بیند برای ” بازگشت اعتماد عمومی و حمایت مردم از دولت” شکایت خود را تسلیم شورای نگهبان می کند و از مردم می خواهد که به صورت مسالمت آمیز و با رعایت اصل عدم برخورد مخالفت‌های مدنی و قانونی خود را در سراسر کشور ادامه دهید.

او خود پیشقراول این حرکت قانونی است و از مسئولان درخواست برپایی یک راهپیمایی را دارد تا مردم بتوانند فرصتی برای نمایش مخالفت خود بیابند و به حاکمیت تاکید می کند که موافقیت با این درخواست می‌تواند بهترین راه حل برای مهار هیجانات فعلی باشد.

میرحسین بارها این خواسته را تکرار می کند و به دست اندرکاران توصیه می کند برای برقراری آرامش در خیابان ها مطابق اصل ۲۷ قانون اساسی امکان تجمع های مسالمت آمیز را نه تنها فراهم کنند، بلکه چنین گردهم آیی هایی را تشویق کنند او می خواهد که صدا و سیما از قید بدگویی ها و یک طرفه عمل کردن ها رها شود و بگذارند صداها قبل از آن که به فریاد تبدیل شود به صورت استدلال و مجادله احسن در این رسانه جاری، تصحیح و تعدیل گردد.

موسوی همزمان با درخواست از حکومت نگاهش به مردم است. او که از مردم خواسته است اعتراضات خود را از طریق مسالمت آمیز و قانونی پیگیر باشند از آنها می خواهد که از “رنگ سبز” را که “نماد معنویت و آزادی و عقلانیت دینی و مداراست” و “شعار الله اکبر که حاکی از ریشه‌های انقلابی ماست” دست بر ندارند. از منظر این سیاستمدار باسابقه رنگ سبز و شعار الله اکبر وحدت بخش صفوف ملت ما و بهترین وسیله ارتباط دل‌ها و خواسته‌های ما با هم خواهد بود.

میرحسین به حاکمان و مسئولان هشدار می دهد که قطع امکانات ارتباطی تنها یک نتیجه در بر خواهد داشت و آن چیزی نیست جز اینکه واکنش‌های موجود از شکلی هدفمند و مهار شده تغییر ماهیت پیدا کند و خدای ناکرده به حرکات کور تبدیل شود. اما او در عین حال به مردم باور دارد و مطمئن است که خلاقیت این مردم راه حل‌های ارتباطی جدید و موثری را پایه ریزی خواهد کرد تا بتوانیم از اقدامات خود نتایجی مفید به حال کشور و نظام و انقلاب بگیریم.

این سیاستمدار دور اندیش وقتی می بیند که چگونه نیروهای انتظامی با مردم برخورد می کنند دلسوزانه به آنها توصیه می کند که توصیه می‌کنم از برخورد خشن با حرکت‌های خودجوش مردم خودداری کند و اجازه ندهد که اعتماد مردم نسبت به این نهاد ارزشمند خدشه دار شود. او که نیروهای انتظامی را بخشی از همین مردم می داند و باور دارد که قدرت آنها در گروی “وحدت با مردم” است به آنها یاد آور می شود که این مردم برای احقاق حقوق خود و حقوق شما در صحنه حاضر شده‌اند و برادران و خواهران شما هستند.

او در حالی که مردم را به “خویشتنداری” دعوت می کند و از آنان می خواهد که چون پدران و مادرانی دل شکسته با رفتارهای نامتعارف فرزندانتان در قوای امنیتی برخورد کنید. از نیروهای نظامی و انتظامی هم می خواهد که نگذارند خاطرات این ایام لطمه های جبران ناپذیر به روابط آنها و مردم بزند.

ادامه دارد


35 پاسخ به “از خرداد تا خرداد/ تسلیم این صحنه‌آرایی خطرناک نمی‌شوم”

 1. کاظم گفت:

  درود بر موسوی

 2. ناشناس گفت:

  زیباترین جمله تاریخ:

  تن به ذلت نمیدهم وتسلیم این صحنه آرایی خطرناک نمی شوم
  ———————————————–
  درودبه شرفت ای بزرگوار ای میرحسین سرافراز
  ———————————————–
  قابل توجه هاشمی رفسنجانی وآقای خاتمی
  که برای انتخابات برنامه ریزی میکنند
  تامیرحسین آزادنشه انتخابات بی انتخابات
  عارف
  روحانی
  قالیباف
  نجفی
  جهانگیری
  وووووو مگه مردم بچه هستند یاکندذهنند که حوادث 88رافراموش کنند وخون نداهاوسهرابهاهرگزفراموش نخواهدشد

 3. امیدسبز گفت:

  گفتی “تسلیم این صحنه آرایی خطرناک نخواهم شد”

  و مثل یک مرد بر سر حق مردم ایستادی و تسلیم این صحنه آرایی خطرناک نشدی…

  سلام و درود بر تو بزرگ مرد، به اندازه تمام تاریخ

  یاحسین میرحسین

  دوستت داریم و همانطور که خواستی صبورانه به نشر آگاهی می پردازیم و جنبش سبز را زندگی می کنیم

  “آگاهی چشم اسفندیار اقتدارگرایان است”

 4. پیشنهاد گفت:

  در آستانه سومین سالگرد انتخابات22 خرداد 88، مقاله ای تحت عنوان «”معجزه هزاره سوم”؛ از اوج تا فرود» در وبلاگ «سلام بر آیینه» منتشر شده که بازنشر آن پیشنهاد می شود
  http://sabay.blogfa.com/

 5. ناشناس گفت:

  بهتره صادق با شید با مردم !! تنها راه برون رفت از این وضعیت و کش ندادن !! تن دادن به رای مردم و کناره گیری خامنه ای از قدرت. از حضرت علی که بالاتر نیست.

 6. سید محمد صادق گفت:

  بدون میر حسین در هیچ انتخاباتی شرکت نمی کنیم

 7. ایمان گفت:

  جالبه که هنوز شما ها فکر می کنین خبری می شه

  حاصل عمر تلف کرده و ایام به لغو
  گذرانیده، بجز حیف و پشیمانی نیست

  سعدیا گرچه سخندان و مصالح گویی
  به عمل کار برآید به سخندانی نیست

 8. ناشناس گفت:

  زنده باد میرحسین

 9. iranabadec گفت:

  آقای حاکم! ما ایرانیان صلح جو تسلیم این صحنه‌آرایی خطرناک نمی‌شویم

  (می دانیم که برای شما و دنیا تازگی دارد ولی توصیه می کنیم این بیانیه را با دقت بخوانید.)

  آقای حاکم!
  آیا متوجه شده اید که همه ارگان های حکومتی و بویژه اجرائی تحت فرمان شما برای بر پا کردن آتش یک آشوب و انقلاب شبانه روز در تکاپو هستند؟
  – عنان فساد و دروغ و تباهی توسط دولت مردان “انتصابی” شما رها شده است!
  – بیکاری و فقر و تبعیض بیداد می کند!
  – اعتیاد و فحشا تا درب خانه شخص شما هم کشیده شده!
  – تصادفات و حوادث رانندگی تا درب منزل جنابعالی هم رسیده!
  – نظام اقتصادی و سیستم بانکی یکی از ثروتمند ترین کشورهای عالم بطور کامل سقط است!
  – مامورین انتظامی بجای تامین امنیت شهروندان به جشنواره های سینمائی گیر داده اند!
  – وزارت ارشاد شما به دنبال بستن خانه سینماست!
  – در فضای هر روز بیشتراز روز قبل ، امنیتی شده، سنگ ها را به قصد “معنی داری” بسته اند!
  – در فعالیت های هسته ای اما … (شما اطلاعاتتان از ما بیشتر است)!

  آیا همه اقدامات سازمان دهی شده در فوق را که برای سرنگونی نظام مورد ادعای شما و توسط عوامل “منتصب بدست شما” انجام می شود را نمی بینید؟ و یا اینکه خود را به خواب زده اید؟
  (وضع غریبی است ، عوامل انتصابی شما تیشه بر ریشه تان برداشته اند و “اپوزیسیون” با حیا و دانای شما تمام قد در مقابل وقوع یک آشوب و یا انقلاب که می تواند تومار میهن ما را در هم بپیچد، به مقاومت ایستاده است!)

  آقای حاکم!
  ما شهروندان معترض به شمرده نشدن «رای هایمان در 22 خرداد 1388» به رئیس جمهور منتخب میر حسین موسوی!
  ما شهروندان معترض به نقض آشکار «حقوق ملت» با انتصاب فردی مریض به ریاست جمهوری !
  ما شهروندان معترض به حصر رهبران جنبش «سبز»و «ایرانیان صلح جو» و زندانی نمودن بهترین فرزندان میهن!

  روز 25 خرداد در یک نمایش حضور در تهران شرکت خواهیم کرد!
  البته با بهترین روحیه و روئی گشاده و “مسالمتی” که گرفتن آن از ما کار ساده ای نخواهدبود!
  شما اگر خود را به خواب نزده باشید، خواهید توانست در این حضور رمز جاودانگی “دانائی ایرانی” را مشاهده کنید.

  بله! به عواملی که برای محافظت از خودتان بسیج کرده اید. بفرمائید این جماعت معترضین را نمی توانند به آشوب و نابودی کشور وادار نمایند. “دانائی” و “صبر” بزرگترین و انقلابی ترین راه رسیدن به خواسته های این “مردم رنج کشیده” است و بقول میرحسین موسوی «ما ایرانیان صلح جو تسلیم این صحنه‌آرایی خطرناک نمی‌شویم» و بازی چیده شدهء عوامل تان را برای تخریب و نابودی ایران، بر هم خواهیم زد.
  ***
  ما شهروندان معترض بدینوسیله اعلام می نمائیم :
  برای نجات دنیای خود چاره ای به جز قبول نتایج انتخابات 1388 را ندارید.
  هنوز جنابعالی و عوامل تان فرصت دارید که «بجای تحمل سخیفانه ترین تحقیر های یک جریان بیمارتا آخر یک دوره دولت نادانی ویا خیانت» ، از گناه مرتکب شده استغفار بکنید وبراساس منابعی ازنتیجه انتخابات 1388 که در اختیار دارید، «با دعوت ازآقای مهندس میرحسین موسوی برای تشکیل کابینه مردمی» به بزرگترین اشتباه زندگی خود خاتمه دهید.
  ***
  تذکار:« مذاکره کنندگان کشورهای 1+5 نیز “با هوشتر” از آن هستند که به جناحی از حکومت در ایران “اعتماد” نمایند که نه تنها به دنیا و نه تنها به مردم و مطالبات بر حق مردم ایران “دروغ ” می گویند. حتی به “خودشان “هم دروغ می گویند.جماعتی که “خود گوید و خود خندد”»!

 10. sodeif گفت:

  همه عزت و ابروی عجم جماعت فناشده کاش میمردیم و این روز نمیدیدیم
  ای مردان ازاده تاریخ ما نتوانستیم ازاده شویم
  چون ازادی را خود به دستان خود زنده به گورش کردیم
  یا حسین نه دینداریمان معنا دارد و نه ازادگیمان
  پیش چشمان خودمان به دینمان توهین میکنند بنام دین صدایمان برنمی اید
  با نام دین غارتمان میکنند چیزی نمی گوییم
  کجارفت ان خون برادرشهیدم در راه ازادی و امنیت
  پس من چرا وامانده ام
  چون جبهه من فرق میکند؟
  اری چگونه بتوانیم قران های بالای نیزه های لشکر مکروحیله معاویه را بریزیم پایین
  با این جماعت همه چیز از دست داده و وامانده وتنها وبی پناه!!!!!!!!!!!

  بار الها زنده بودن را حرامم کرده اند
  مستی و ازاده بودن راگناهم کرده اند
  زندگی را بعدعمری درشقاوت برده اند
  کنج زندان وخم می راپناهم کرده اند

  زنده باد ازادمردان دربند

 11. sodeif گفت:

  بار الها زنده بودن را حرامم کرده اند
  مستی و ازاده بودن راگناهم کرده اند
  زندگی را بعدعمری درشقاوت برده اند
  کنج زندان وخم می راپناهم کرده اند

 12. ناشناس گفت:

  به عنوان یک شهرستانی حتما در 25 خرداد در صحنه حضور خواهم داشت اما عزیزان تهرانی هیچ بهانه ای برای عدم حضور ندارند تهران طلایه دار حرکت معترضان است تهران به دیگر شهرها امید میدهد و البته باید صراحتا بگویم که شما تهرانیها با نشناختن شرائط زمانی و عدم حضور در انتخابات دوم شوراها باعث پیروزی احمدی نژاد شدید فراموش نکنید اقای تاج زاده ازادترین انتخابات را انتخابات دور دوم شوراها اعلام کرد اما حیف که شما در انزمان تحت تاثیردستورهای حاکم قرار گرفتید حاکم با اهانت به اصلاح طلبان میخواست شما را از صحنه انتخابات ش دور کند و با ترفندش موفق شد شما بشکل خود حذفی از انتخابات دور دوم شوراها دور کند بهوش باشید هبل ایران ناتوانتر از ان است که در مقابل شما قد علم کند تظاهرات سکوت بهترین شیوه است اقایان با خانواده حاضر شوید ما فقط میخواهیم پیاده روی کنیم و لا غیر اگر صدها هزار حاضر شوید چه کسی میتواند مانع شما شود اگر حاکم جائر حکومت کند مقصر ما هستیم او قوی نیست ما با خود صادق نیستیم ما به وظیفه انسانی اخلاقی دینی ملی خود عمل نمی کنیم دیگران را ملامت نکنیم با حضور در 25 خرداد تمرین دمکراسی کنیم و ان اله لا یغیر ما بقوم حتی یغیر ما بانفسهم

 13. ناشناس گفت:

  نگذارید پرچم اسلام به دست دروغگویان بیفتد! ( قسمتی از بیانیه اول میرحسین موسوی)

 14. نکیسا سامی گفت:

  خدا وکیلی آقایون روشون میشه از برگزاری انتخابات جدید رییس جمهوری بعدازآن همه
  کشتار جوانان بی گناه وافتضاحات شرم آورسخن بگویند؟خیلی وقاحت می خواهد.

 15. ناشناس گفت:

  درودردرود بر تو ای اسطوره ی آزادی و مقاومت در راه دموکراسی – ای تو سرشار از امید……………

 16. ناشناس گفت:

  با سلام
  اگر فکر میکنید با این حرف ها و تبلیغات می توانید جلوی پیشرفت این کشور و مملکت رو بگیرید، کور خوندید تا اسلام و ما بچه مسلمانها هستیم اجازه خود نمایی به شما را نمیدهیم و تا جان در نفس داریم پشت ولی فقیه و آقا سید علی خواهیم ماند.!!!!!!!

 17. سعید گفت:

  درود بر میرحسین و تمامی برادران و خواهران دربندمان
  ما هم تن به ذلت نداده ایم و تسلیم صحنه آرایی های خطرناک اینان نشده ایم
  چشم براه شما عزیزان هستیم برای ساختن میهنی آزاد

 18. نکیسا سامی گفت:

  آقا یا خانم ناشناس تو که حتی می ترسی نام خودرااعلام کنی چگونه وقتی مردم مظلوم این کشور ازتامین نان روزانه خود
  ناتوان می باشند دم از پیشرفت مملکت می زنی؟ اگرواقعا به حرفت ایمان داری توصیه می کنم سرت رااززیر برف بیرون
  بیاوری

 19. میر علی گفت:

  تسلیم این صحنه ارایی خطرناک نمی شویم…..vvvvvvvvvv

 20. محمد گفت:

  با اهدای سلام به همه ی سبز اندیشان ایران زمین سومین سال تولد وبهار جنبش سیز ملت ایران را گرامی میدارم باری: سه سال است که در یک گذار دشوار قرا گرفته ایم نفسها در سینه ها حبس و دراندیشه ی برون رفت از این وضع اسفناک هستیم در کشوری ثروتمند و حائز منابع سر شار و موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد! که بدست حاکمانی بی خرد و جائر افتاده است! والیانی که پوسته ی دین به تن کرده و مغز انرا به دور انداخته اند! انان ازادای و ابادی را از این ملت ستانده و قسط وعدل را بر کرسی محال نشاند ه اند! از این روی رسالتی خطیر در پیش است !اشتباه در محاسبه وحافظه رو از گذشته به فراموشی سپردن گذار به سامان رو دشوارتر میکند! اصلاحات رو به دوران دوم خرداد بردن با توجه به تجربیاتی که کسب کرده ایم دیگر امکان پذیر و نتیجه بخش نیست! خصوصا اینکه هوش اصلاح از درون ساختار از سر والیان حاکم پریده است! میماند اصلاح از برون ساختار که همان جنبش سبز باشد پروسه ای که سه سال است که اغاز شده! که اگر با اگاهی(به قول مقام عظما بصیرت) صبر امید و شجاعت طی شود لا جرم به ثمر خواهد نشست و البته با میوه های متنوع و متکثر در باغستان جنبش سبز! جنبش سبز هم میتواند اصلاح گر باشد و هم بنیان ساز و دگرون ساز(نظام مطلوب مبتنی بر رای مردم)! واین بستگی به روند حاکمیت دارد که میخواهد چگونه با این جنبش برخورد کند؟ لذا یک بار دیگر در 25 خرداد بر خواسته های بحقمان من جمله رفع حصر از میر شجاع و شیخ دلاور ازادی زندانیان سیاسی ازادی تجمعات بر اساس اصل 27 قانون اساسی رعایت کرامت وحقوق انسان نجات اقتصاد از بی انظباتی تورم و اختلاس حفظ بیت المال از چپاول و غارت تاکید خواهیم کرد!

 21. میرحسینی گفت:

  میرحسین جانانه ایستاده و ما هم تا اخر با او ایستاده ایم

 22. محمد گفت:

  با اهدای سلام به همه ی سبز اندیشان ایران زمین سومین سال تولد وبهار جنبش سیز ملت ایران را گرامی میدارم باری: سه سال است که در یک گذار دشوار قرا گرفته ایم نفسها در سینه ها حبس و دراندیشه ی برون رفت از این وضع اسفناک هستیم در کشوری ثروتمند و حائز منابع سر شار و موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد! که بدست حاکمانی بی خرد و جائر افتاده است! والیانی که پوسته ی دین به تن کرده و مغز انرا به دور انداخته اند! انان ازادای و ابادی را از این ملت ستانده و قسط وعدل را بر کرسی محال نشاند ه اند! از این روی رسالتی خطیر در پیش است !اشتباه در محاسبه وحافظه رو از گذشته به فراموشی سپردن گذار به سامان رو دشوارتر میکند! اصلاحات رو به دوران دوم خرداد بردن با توجه به تجربیاتی که کسب کرده ایم دیگر امکان پذیر و نتیجه بخش نیست! خصوصا اینکه هوش اصلاح از درون ساختار از سر والیان حاکم پریده است! میماند اصلاح از برون ساختار که همان جنبش سبز باشد پروسه ای که سه سال است که اغاز شده! که اگر با اگاهی(به قول مقام عظما بصیرت) صبر امید و شجاعت طی شود لا جرم به ثمر خواهد نشست و البته با میوه های متنوع و متکثر در باغستان جنبش سبز! جنبش سبز هم میتواند اصلاح گر باشد و هم بنیان ساز و دگر گون ساز(نظام مطلوب مبتنی بر رای مردم)! واین بستگی به روند حاکمیت دارد که میخواهد چگونه با این جنبش برخورد کند؟ لذا یک بار دیگر در ۲۵ خرداد بر خواسته های بحقمان من جمله رفع حصر از میر شجاع و شیخ دلاور ازادی زندانیان سیاسی ازادی تجمعات بر اساس اصل ۲۷ قانون اساسی رعایت کرامت وحقوق انسان نجات اقتصاد از بی انظباتی تورم و اختلاس حفظ بیت المال از چپاول و غارت تاکید خواهیم کرد!

 23. ناشناس گفت:

  تنها راه رهایی حتی برای خامنه ای تن دادن به حرفهای میر حسین است او خود را در مردابی گیر انداخته و حاضر هم نیست که به ریسمانی که به طرفش دراز شده چنگ بیاندازد از زیادی غرور و بصیرت حتی حاضر است بمیرد در این مرداب اما به حرف کسی گوش ندهد میر حسین تاریخ در مورد تو قضاوت خواهد کرد که از جمله عاقلان زمان بودی و با بصیرتها نتوانستند عقل تو را درک کنند درود بر میر حسین و همسر شریف و همراهش

 24. محمد گفت:

  جواب اقای ناشناس که خود رو بچه مسلمان در کشوری پیشرفته قلمداد کرده 1) ببین دوست عزیز سبزها همین بچه مسلمانها و ایرانیان پاک باخته ای هستن که جز پیشرفت و تعالی کشور به چیزی نمی اندیشند! 2) دینداری به این نیست که پوسته ی دین رو به تن کنیم و مغز انرا که اخلاق و رواداریست به دور افکنیم پیامبر گرامی اسلام با اخلاق دین رو مستقر کرد و به تعبیر قران در خطاب به پیامبر اگر غلیظ القلب بودی از دورت پراکنده میشدند! 3) به این قسمت کامنت ایشان دقت کنید”تا اسلام و ما بچه مسلمانها هستیم اجازه خود نمایی به شما را نمیدهیم و تا جان در نفس داریم پشت ولی فقیه و آقا سید علی خواهیم ماند.!!!!!!! ” ! این چیزی جز ادبیات فاشیستی واستالینی نیست که تاریخ مصرف ان به سر امده! اگر حرفی دارید با منطق و استدلال بیان کنید! قوت و ضعف یک سخن از راه استدلال مشخص میشه! 4) ایشان از پیشرفت گفته کدوم پیشرفت ؟ با واردات از چین برادر؟ از اینکه شهرها شبیه به روستا هستن؟ از این همه تورم وگرانی؟ بله با این همه نفت گاز و منابع مثل سومالی نیستیم! ایا با این همه منابع و مواهب پیشرفته ایم؟ دست مریزاد به نظرم اگر کمتر ساندیس بخوریم واقعیتها را بهتر میبینییم!

 25. شاهد گفت:

  سلام و درود بر مير حسين بر شيخ شجاع و خانم رهنورد كه ايستادند و استبداد را رسوا كردند.

 26. ناشناس گفت:

  تسلیم این صحنه آرایی خطرناک نمی شویم تا آخر خط…

 27. ناشناس گفت:

  تنها همین یک جمله
  میر حسین تو را دوست دارم برای اینکه مردانه پای اعتقادت ماندی و همانند دیگران برای دو روز دنیا معامله نکردی
  کارشناس ارشد وزارت امور خارجه

 28. ناشناس گفت:

  زنده باد نخست وزیر امام

 29. میرعماد گفت:

  من نیز به عنوان یک عضو جنبش سبز تسلیم این صحنه آرایی نشده ام.
  به امید گشایش در امور، که به یاری حق نزدیک است.

 30. حقير گفت:

  خدايا! سه سال دلم آرام نگرفت و نگرانم. نگران آخر اين راه كه به آوار خارجي يا خشونت و خون ريزي داخلي بيانجامد كابوس روزهاي خونبار رهايم نميكند نميدانم چطور با اين درد كنار بيايم گاهي فكر ميكنم كسي حرفم را نميفهمد! يا شايد نميخواهد بفهمد!! ميبينم اطرافيانم بد جوري اسير روزمرگي شده اند و چقدر احساس تنهايي ميكنم دلگيرم كه چرا بايد دير بيدار شوند..
  چقدر دركش ميكنم چقدر بهش احساس نزديكي ميكنم اين سينه چه بغض سنگيني دارد توان شكستنش نيست فقط راه نفس را تنگ ميكند..

 31. توانا گفت:

  شما چه تسلیم بشین چه نشین بدونین که جنبشی دیگه ندارین که حالا دنبال رنگ سبز و زردش هستین. زهی خیال باطل که بذاریم انقلابمون دست شما جیره خورا بیفته!

 32. hana گفت:

  درود بر جنبشیان سبز.

 33. محمد گفت:

  جواب توانا: 1) به نظرم ساندیسهای سال 89 هوش از سرت پرانده که داری دوباره شعار میدی! 2) جیره خواری وصله ای نیست که به سبز اندیشان بچسپد بلکه هستی خود رو که جان و مال وابروی خود باشد بر کف دست نهاده اند اگر اخبار و تحولات را دنبال کنید اینرا متوجه خواهید شد اتفافا جیره خواری و اختلاس پدیده شومی است که در حاکمیت والیان حاکم بدجور رخنه کرده و تمام ارمانهای انقلاب و خون شهیدان را بر باد فنا داده ! 3 ) اگر واقعا جیره خوار نیستید حیف است دین خود رو حراج حاکمان فاسد کنید! 3) تنها راه نجات کشور نصایح و خواسته های اصلاح گرایانه ی جنبش سبز ملت ایران است که همه ی دلسوزان و مظلومان به ان چشم دوخته اند! مباد روزی که ملت از این جنبش قطع امید کنند و دل به بیگانه خوش کنند!

 34. ناشناس گفت:

  عزیزی گفته بود در هیچ انتخاباتی که میر حسین در ان نباشد شرکت نمیکند که ما با میر حسین هم شرکت نمیکنیم حاکمیت در ارای ما دست میبرد و منتخب ما را حبس میکند به جرم اینکه به مردم خیانت نکرد میر حسین به بای اعتقادات خود تنها نایستاده بلکه بای مردم ایستاده جرمش این است که خیانت نکرد

 35. راهبان گفت:

  بزودی خبر بسیار مهمی از وطن عزیزمان ایران جهانی خواهد شد وکل محاسبات سیاسی واقتصادی دنیا را تحت تاثیر قرار خواهد داد واین موهبت الاهی وشور انگیز متعلق به ملت است و ثمره ان اشتی ملی در ایران خواهد بود …