سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » محمدرضا معتمدنیا در بیمارستان؛ مسئولان مانع از انتقال پیام میرحسین شدند...
» چهل روز از اعتصاب غذا گذشت

محمدرضا معتمدنیا در بیمارستان؛ مسئولان مانع از انتقال پیام میرحسین شدند

چکیده :با وجود آنکه این زندانی سیاسی اعلام کرده بود تنها در صورتی که میرحسین موسوی از او بخواهد اعتصاب خود را خواهد شکست، ماموران امنیتی مانع انتقال این پیام به معتمدنیا شدند و وی با وجود بدحالی شدید همچنان در اعتصاب غذا به سر می برد. ...


محمدرضا معتمدنیا، زندانی سیاسی محبوس دربند 350 زندان اوین، شب گذشته در چهلمین روز اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد، اما ماموران اجازه فرصت دیدار چند دقیقه ای را برای رساندن درخواست میرحسین موسوی از وی برای پایان اعتصاب را از فرزند معتمدنیا گرفتند.

به گزارش خبرنگار کلمه، با وجود آنکه این زندانی سیاسی اعلام کرده بود تنها در صورتی که میرحسین موسوی از او بخواهد اعتصاب خود را خواهد شکست، ماموران امنیتی مانع انتقال این پیام به معتمدنیا شدند و وی با وجود بدحالی شدید همچنان در اعتصاب غذا به سر می برد.

بر اساس این گزارش مشاور شهیدان رجایی و باهنر شب گذشته پس از انکه در بند 350 اوین حالش به هم خورده است به بیمارستان طالقانی تهران منتقل شده است.

روز چهارشنبه کلمه گزارش داده بود که میرحسین موسوی به محض اطلاع از اعتصاب غذای محمدرضا معتمدنیا، از او خواست به اعتصاب غذای خود خاتمه دهد.

براساس این گزارش ماموران امنیتی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد را به دیدار خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد برده بودند. میرحسین موسوی در این دیدار از سوی یکی از اقوام، از اعتصاب غذای محمدرضا معتمدنیا با درخواست آزادی رهبران جنبش سبز با خبرشد.

محمدرضامعتمدنیا در چهل و یکمین روز اعتصاب غذای خود بیش از ۳۰ کیلو کاهش وزن داشته، دچار رعشه های شدید و ضربان قلب نامنظم شده و خانواده و نزدیکانش به شدت نگران سلامتی وی هستند.

این زندانی سیاسی ۶۲ ساله که هم اکنون در بند ۳۵۰ اوین زندانی است، سابقه مشاورت ویژه شهیدان رجایی و باهنر و مهندس موسوی در زمان جنگ و مسئولیت در بخش پشتیبانی ستاد فرماندهی کل قوا در دوران دفاع مقدس را در کارنامه خود دارد. او در ۲۱ فروردین ماه اعلام کرد که در اعتراض به همه ظلم های حاکمیت و به طور مشخص حبس خانگی موسوی و کروبی و رهنورد، اعتصاب غذا می کند.

معتمدنیا از آن زمان تا امروز در اعتصاب غذا بوده و ۲۰ روز از این مدت را هم در یک سلول انفرادی در بند ۲۴۰ اوین گذرانده است. بسیاری از فعالان و زندانیان سیاسی، و نیز دختران مهندس موسوی، در این مدت به وی پیام داده بودند که به اعتصاب غذای خود خاتمه دهد. اما او ضمن تشکر از ایشان، تاکید کرده بود که تنها با شکسته شدن حصر و یا پیام نخست وزیر امام حاضر است اقدام اعتراضی خود را متوقف کند.

اکنون این خواسته او محقق شده و میرحسین در ملاقاتی که پس از یک ماه بی خبری داشته، از خبر اعتصاب معتمدنیا مطلع شده و به او پیام داده که به اعتصابش خاتمه دهد، اما زندانبانان و مسئولان نه تنها پیغام میرحسین را به وی نرساندند بلکه اجازه ندادند فرزندش در بینارستان از این فرصت کوتاه استفاده و با رساندن این پیام او را مجاب به شکستن اعتصاب کند.

 

روزشمار اعتصاب محمدرضا معتمدنیا:

دیدار رهنورد و موسوی با مادر زهرا رهنورد/ درخواست میرحسین از معتمدنیا برای پایان اعتصاب غذا

دیدار خانواده ی محمد رضامعتمدنیا با مادر شهید سهراب اعرابی
انتقال محمدرضا معتمدنیا از بیمارستان به زندان اوین
محمدرضا معتمدنیا به دختران میرحسین و رهنورد: آماده‌ام جان ناقابلم را به ایران و اسلام تقدیم کنم
فرزند محمدرضا معتمدنیا پس از ملاقات: تاکید پدر به ادامه اعتصاب تا شکسته شدن حصر میرحسین و یا پیام میر میهن
معتمدنیا: دوران دفاع مقدس توفیق شهادت نصیبم نشد؛ تا نخست‌وزیر امام نگوید به اعتصاب خود ادامه می‌دهم
نامه همسر محمدرضا معتمدنیا به وی: خانواده و همرزمانت نگرانند، به اعتصاب خود پایان بده
دختران موسوی و رهنورد به معتمدنیا و ولایتی: رنج شما، غم پدر و مادر ماست، به اعتصاب خود پایان دهید
اعزام محمدرضا معتمدنیا، زندانی سیاسی اعتصاب کننده غذا به بیمارستان
طرح سبز/ اعتصاب در انفرادی های اوین تا آزادی نخست وزیر امام
نامه سرگشاده محمدرضا معتمدنیا به رهبری: شجاعت داشته باشید و خواست ملت را بپذیرید
اعتصاب غذای خشک محمدرضا معتمدنیا و انتقال چند ساعته وی به بیمارستان
انتقال محمدرضا معتمدنیا به سلول انفرادی در میان شعار “یا حسین میرحسین” زندانیان
طرح سبز/ تا رفع حصر نخست وزیر امام به اعتصاب غذا ادامه خواهم داد
محمدرضا معتمدنیا به روایت هم بند سابقش؛ صدای نمازهای شبانه اش را از کانال کولر می شنیدم
همسر معتمدنیا: هرگز چنین روزهایی را تصور نمی کردم
اعلام اعتصاب غذای محمدرضا معتمدنیا؛ از امروز تا روزی که نخست وزیر امام آزاد شود


7 پاسخ به “محمدرضا معتمدنیا در بیمارستان؛ مسئولان مانع از انتقال پیام میرحسین شدند”

 1. ناشناس گفت:

  ظلم یک جائی به پایان خواهد رسید .و رو سیاهی برای استبداد و واپسگرایان خواهد بود

 2. ناشناس گفت:

  ماه مبارك رمضان نزديك شده زندانيان سياسي را آزاد كنيد عمر داره ميره به سرعت اعمال ما از اين دنيا بايد رفت ظلم نكنيد بايد جواب بدهيد اعمال هر كس به خودش مربوط ميشه نه به من خود دانيد

 3. ناشناس گفت:

  دوست عزیز جناب معتمدنیا!

  کم نیستند مارگرت تاچر های وطنی که برای جان زندانی سیاسی آنهم از نوع اعتصاب کن آن پشیزی ارزش قایل نیستند ٫ بنابراین به احترام خواست مردم آزادیخواه٫ صلح طلب و عدالتخواه ایران و به ویژه مهندس میر حسین موسوی هر چه زودتر به اعتصاب غذای خود پایان دهید.

 4. ناشناس گفت:

  سایت محترم کلمه با سلام و احترام به نظر من نوع تیتر زدن تان و نوع اخباری که انتخاب می کنید تماما حاکی از ظلم روزافزون و قدرت بیش از اندازه حریف و در مقابل مظلومیت و ناتوانی بیش از حد فعالین سیاسی می باشد. این روش بطور کلی هواداران جنبش سبز را در مورد انفعال و نا امیدی بیشتر قرار می دهد و کمکی به پیشبرد اهداف جنبش نخواهد کرد.

 5. محسن گفت:

  دارن روی یزید رو هم در قساوت کم میکنند

 6. ناشناس گفت:

  مسئول حفط سلامتی و جان معتمد نیا بر عهده شخص دیکتاتور و ملاء فرعون زمان میباشد.

 7. ناشناس گفت:

  ما از دیکتاتور هیج نمی خواهیم جز رفتن به یک مرخصی بدون بازگشت. یا باید کنار بکشد یا آنقدر مبارزه منفی می کنیم و خانه نشینی تا خودش برود کنار