سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مهدی خزعلی: برادر عزیز محمد ولایتی روزه ات را افطار کن!...

مهدی خزعلی: برادر عزیز محمد ولایتی روزه ات را افطار کن!

چکیده :روز نخست که وارد بند 350 شدم، وکیل بند مرا به اتاق 8 راهنمایی کرد، در بدو ورود ولایتی مرا در آغوش گرفت، تنها یک تخت در طبقه سوم خالی بود و من نای رفتن بالا نداشتم، او تختش را به من داد و خود به طبقه سوم رفت، امروز 49 روز از اعتصاب غذایش می گذرد و 18 کیلو گرم وزن کم کرده است و خواسته اش ملاقات با دادستان است!...


مهدی خزعلی پزشک و وبلاگ نویس منتقد در یادداشتی در وبسایت خود با شرح خاطره ای از محمدعلی ولایتی، زندانی سیاسی محبوس در بند 350 که این روزها در اعتصاب غذا به سر می برد از وی خواسته است که روزه ی خود را افطار کند.

محمد علی ولایتی زندانی سیاسی که از ۲۴ اسفند ماه در اعتراض به تعطیلی قانون اساسی و جایگزینی منویات و خواسته ها و سلیقه های شخصی که نتیجه آن صدور احکام غیر واقعی، ظالمانه و میلی برای بسیاری از زندانیان سیاسی بوده است اعتصاب غذای تر خود را آغاز کرده و درخواست اعاده دادرسی و ملاقات با دادستان کل کشور را دارد.

محمد علی ولایتی معاونت امور استانهای ستاد مردمی مهندس میر حسین موسوی را در انتخابات ۱۳۸۸ بر عهده داشت. او شهریور ماه سال جاری به دو سال حبس محکوم شده است.

این زندانی سیاسی به مدت سی سال در پست هایی از جمله بخشداری فیروزکوه، معاونت اداری و مالی دانشکده وزارت اطلاعات، و دبیر پشتیبانی دانشگاه شاهد، معاونت بازرسی وزارت کشور در ۸ سال دولت اصلاحات فعالیت داشت در حال حاضر دبیر اجرایی خانه احزاب و بازرسی آن می باشد.

او در این یادداشت کوتاه نوشته است:

یادش بخیر؛ روز نخست که وارد بند 350 شدم، وکیل بند مرا به اتاق 8 راهنمایی کرد، در بدو ورود ولایتی مرا در آغوش گرفت، تنها یک تخت در طبقه سوم خالی بود و من نای رفتن بالا نداشتم، او تختش را به من داد و خود به طبقه سوم رفت، امروز 49 روز از اعتصاب غذایش می گذرد و 18 کیلو گرم وزن کم کرده است و خواسته اش ملاقات با دادستان است!

آقای دادستان؛ من اگر جای شما بودم، به توقیر مبارک حضرت حجت(عج) عمل می کردم که فرمود: “خودت را برای مردم ارزان نما و در دهلیز خانه بنشین و حاجت مردم روا کن!” “ارخص نفسک، اجلس فی دهلیز دارک واقض حوائج الناس” شایسته است که امروز او را ملاقات و به نگرانی فرزندانش خاتمه دهید.

آقای ولایتی؛ روزه ات را افطار کن، من قول می دهم که نزد همه مسئولین رفته و خواسته به حقت را پیگیری نمایم.

مهدی خزعلی

1391/2/13

روزشمار اعتصاب:

دختران موسوی و رهنورد به معتمدنیا و ولایتی: رنج شما، غم پدر و مادر ماست، به اعتصاب خود پایان دهید

دختر محمدعلی ولایتی: نگرانیم که اتفاق بدی برای پدرم بیفتد

طرح سبز/ بیش از یک ماه اعتصاب غذا در اعتراض به عدم اجرای قانون اساسی

همسر محمدعلی ولایتی: خواستم بگویم اعتصابت را بشکن، اما گفتم خدا پشت و پناهت

انتقال محمدعلی ولایتی، زندانی سیاسی اعتصاب کننده غذا، به بهداری اوین

ادامه اعتصاب غذا و انتقال محمدعلی ولایتی به انفرادی بند ۲۴۰ اوین

اعتصاب غذای محمدعلی ولایتی، زندانی سیاسی در اعتراض به رفتارهای غیرقانونی مسوولان


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.