سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دختر محمدعلی ولایتی: نگرانیم که اتفاق بدی برای پدرم بیفتد...
» چهل روز اعتصاب غذا؛ مشکلات حاد جسمی و اعزام به بیمارستان

دختر محمدعلی ولایتی: نگرانیم که اتفاق بدی برای پدرم بیفتد

چکیده :قدرت پایین تکلم بر اثر ضعف، نوسان فشار خون، رعشه های گاه و بیگاه در طول روز و خونریزی بینی هر چند روز یکبار برای محمد علی ولایتی، زندانی سیاسی اعتصاب کننده غذا در بند 350 اخبار نگران کننده ای است که پس از 40 روز اعتصاب غذا از زندان اوین به گوش می رسد....


کلمه – زهرا صدر:

صبح روز دوشنبه محمدعلی ولایتی به بیمارستان شهدای تجریش اعزام و پس از انجام معایناتی به زندان اوین بازگردانده شد.

به گزارش کلمه، قدرت پایین تکلم بر اثر ضعف، نوسان فشار خون، رعشه های گاه و بیگاه در طول روز و خونریزی بینی هر چند روز یکبار برای محمد علی ولایتی، زندانی سیاسی اعتصاب کننده غذا در بند 350 اخبار نگران کننده ای است که پس از 40 روز اعتصاب غذا از زندان اوین به گوش می رسد.

مسئولان به وی وعده محقق شدن خواسته هایش را داده و از او خواسته اند که به این اعتصاب پایان دهد تا وعده ی خود را عملي كنند اما ولایتی تاکید کرده ابتدا عمل كنيد تا من اعتصاب خود را بشکنم.

محمدعلی ولایتی علیرغم تهدیدی که پس از رد این پیشنهاد، مبنی بر پرونده سازی برای وی شده بود، اعلام کرده که تا آخر این مسیر را خواهد پیمود.

دختر محمدعلی ولایتی، بخشدار اسبق فیروزکوه در گفتگو با کلمه با بیان اینکه پدرم سال ها مشغول انجام وظیفه در جهاد سازندگي بودند، همان هايي كه به سنگر سازان بي سنگر معروف بودند، خاطرنشان می کند: با توجه به شرايط جسمي ايشان، را چندين بار به بهداري زندان بيمارستان منتقل اند.

دختر این جهادگر دربند با تاکید بر اینکه پدرم هنوز در اعتصاب غذا هستند، تصریح می کند که 40 روز از این اعتصاب گذشته اما هیچ کدام از درخواست های ایشان عملی نشده است.

وی با بیان اینکه یکی از درخواست های پدر دیدار با دادستان و اعاده دادرسی بوده، هشدار می دهد: پدرم در این مدت بیش از 15 کیلو کاهش وزن داشته و با توجه به اينكه كم خوني و مشكل معده و ناراحتي ديسك كمر دارند و از بیماری های نخاعی رنج می برند و همچنین سكته قبلي در خانواده پدرم ارثي است ما نگران ايشان هستيم.

در همین راستا محمدعلی ولایتی هفته ی گذشته نیز قرار بود برای درمان به بيمارستانی خارج از زندان اعزام شود كه چون حاضر به شكستن اعتصابش نشده بود، ماموران از اجرای این وعده هم سرپیچی کردند.

بر اساس این گزارش، این بار نیز پس از هفته ها تلاش و پیگیری های خانواده اش، دادستان تهران با درمان وی در بیمارستان خارج از زندان ممانعت کرد.

محمد علی ولایتی 24 اسفند ماه سال گذشته در اعتراض به تعطیلی قانون اساسی و جایگزینی منویات و خواسته ها و سلیقه های شخصی که نتیجه آن صدور احکام غیر واقعی، ظالمانه و میلی برای بسیاری از زندانیان سیاسی بوده است، اعتصاب غذای تر خود را آغاز کرده و درخواست اعاده دادرسی و ملاقات با دادستان کل کشور را دارد.

محمد علي ولايتي كارمند باز نشسته وزارت كشور بعد از پيروزي انقلاب فعاليت خود را در اولين نهاد انقلابي يعني جهاد سازندگي آغاز كرده است.

دختر این زندانی سبز تصریح می کند: سوابق پدرم گوياي اعتقادات و وابستگي او به نظام و انقلاب است ولي متاسفانه در جريانات بعد از انتخابات به نا حق و براساس غرض ورزي بعضي از همكاران سابق امنيتي متهم به اقدام عليه امنيت شده بدون آنكه در قرار مجرميت، كيفر خواست، راي بدوي و راي تجديد نظر دليلي بر اجتماع ايشان با شخص ديگري براي تباني به منظور اقدام عليه امنيت ارائه گردد و يا مصداقي از فعاليت تبليغي عليه نظام اشاره شود صرفاٌ به استناد بررسي های انجام شده، گزارش مامورين و اقرار به حضور در تجمعات قانوني روز قدس و … ايشان را به دوسال حبس محكوم كرده اند.

وی با اشاره به اینکه پدرش بنيان گذار دانشكده وزارت اطلاعات نيز بوده است می گوید: ایشان چندين دوره كانديده نمايندگي مجلس (فيروزكوه) شده بودند كه رد صلاحيت شدند.

منصوره پورصالح همسر این جهادگر دربند هفته ی گذشته به کلمه گفته بود همسرم در ملاقات کابینی روز دوشنبه گفتند که من ادامه می دهم و تا آخر راهی را که آغاز کرده ام خواهم رفت. تا پای جانم هم می ایستم.

وی همچنین تشریح کرده بود: ما هم به ایشان گفتیم اگر فکر می کنید می توانید، تا اخر بروید. خدا پشت و پناهتان. نمی دانم شما می توانید حال من را درک کنید یا نه. می خواهم که سالم باشد. نمی دانم به خدا چه باید بخواهم. نمی توانم بگویم چه می خواهم. فقط دوست دارم سالم باشد و نگرانم که خدای نکرده اتفاق بدی برایش بیفتند.

محمد علی ولایتی معاونت امور استان های ستاد مردمی مهندس میر حسین موسوی را در انتخابات ۱۳۸۸ بر عهده داشت. او در تاریخ ۸/۱۱/۸۹ یعنی پیش از ۲۲ بهمن دستگیر و دربند ۲۴۰ به مدت ۱۸ روز زندانی و در تاریخ ۳/۱۲ /۸۹ با قید کفالت آزاد شده بود.

ولایتی شهریور ماه سال جاری به دو سال حبس محکوم شده است.

قابل ذکر است ولایتی به مدت سی سال در پست هایی از جمله بخشداری فیروزکوه، معاونت اداری و مالی دانشکده وزارت اطلاعات، و دبیر پشتیبانی دانشگاه شاهد، معاونت بازرسی وزارت کشور در ۸ سال دولت اصلاحات فعالیت داشت در حال حاضر دبیر اجرایی خانه احزاب و بازرسی آن است.

روزشمار اعتصاب:

طرح سبز/ بیش از یک ماه اعتصاب غذا در اعتراض به عدم اجرای قانون اساسی

همسر محمدعلی ولایتی: خواستم بگویم اعتصابت را بشکن، اما گفتم خدا پشت و پناهت

انتقال محمدعلی ولایتی، زندانی سیاسی اعتصاب کننده غذا، به بهداری اوین

ادامه اعتصاب غذا و انتقال محمدعلی ولایتی به انفرادی بند ۲۴۰ اوین

اعتصاب غذای محمدعلی ولایتی، زندانی سیاسی در اعتراض به رفتارهای غیرقانونی مسوولان


3 پاسخ به “دختر محمدعلی ولایتی: نگرانیم که اتفاق بدی برای پدرم بیفتد”

 1. ناشناس گفت:

  اعتصاب غذا در موردی بکار میرود که طرف مقابل انسان باشد نه انکه خود رهبر ضد انقلاب و خائن بگشور و مردم است
  اعتصاب را بشکنید و بر عکس تقاضای غذای بیشتر کنید ولو انکه مازاد انرا دور بریزید

 2. ناشناس گفت:

  آرزوی سلامتی برای محمدعلی جان و تمام محمدعلی ها را دارم

 3. ناشناس گفت:

  مردان حق زندانند یا کشته در میدانند!