سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ابوالفضل قدیانی در دادگاه: رهبری بزرگترین ضربه را به نظام وارد کرد...
» جلسه دادگاه به صحنه محاکمه متقابل حاکمیت تبدیل شد

ابوالفضل قدیانی در دادگاه: رهبری بزرگترین ضربه را به نظام وارد کرد

چکیده :من به شما می گویم که به جای ۳ پرونده که تا کنون برای من تشکیل داده اید ۳۰ پرونده، ۳۰۰ پرونده، ۳۰۰۰ پرونده تشکیل دهید و اصلا مرا به ۳ هزار میلیارد سال زندان محکوم کنید! اما دادگاه شما غیر قانونی است و تحمل زندان شما نیز تغییری در عقاید من ایجاد نخواهد کرد... شما به عنوان رییس دادگاه، دست نشانده دستگاه امنیتی هستی و دستگاه قضایی اساسا استقلال ندارد. آیا امروز دستگاه قضایی که قاضی القضاتش خود را فرمان‌بر رهبری می داند، می تواند آقای خامنه ای را به دادگاه بیاورد و به شکایت من از او رسیدگی کند؟...


ابوالفضل قدیانی که با توسل به شیوه های فریب کارانه توسط ماموران قضایی و به دستور قاضی مقیسه به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب منتقل شده بود، جلسه دادگاه را تریبونی برای اعتراض مجدد به عملکرد رهبری تبدیل کرده و تاکید کرد: به جای ۳ پرونده که تا کنون برای من تشکیل داده اید ۳۰ پرونده، ۳۰۰ پرونده، ۳۰۰۰ پرونده تشکیل دهید و اصلا مرا به ۳ هزار میلیارد سال زندان محکوم کنید! اما دادگاه شما غیر قانونی است و تحمل زندان شما نیز تغییری در عقاید من ایجاد نخواهد کرد.

به گزارش خبرنگار کلمه، این عضو دربند شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که به دنبال انتشار نامه ۹ دی ماه خطاب به رهبری به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری به دادگاه احضار شده بود، پیش‌تر اعلام کرده بود به دلیل غیر قانونی دانستن دادگاه انقلاب و به رسمیت نشناختن آن از حضور در جلسه دادگاه خودداری می کند. اما ماموران زندان اوین روز ۲۹ فروردین ماه به بهانه انتقال این زندانی سیاسی به بیمارستان جهت مداوای بیماری قلبی، قدیانی را از بند ۳۵۰ خارج کردند و به دادگاه بردند.

با این حال آقای قدیانی ضمن اعتراض شدید به این شیوه فریبکارانه که به دستور مقامات قضایی به کار گرفته شده بود، بی‌اعتنا به حیرت و عصبانیت شدید قاضی مقیسه، جلسه دادگاه را به جلسه محاکمه متقابل دستگاه قضایی و مسئولان حاکمیت فعلی، و تریبونی برای اعتراض مجدد به عملکرد رهبری تبدیل کرد.

بر اساس این گزارش، در ابتدای جلسه دادگاه که بدون حضور وکیل برگزار می شد، ابوالفضل قدیانی خطاب به مقیسه قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب گفته است: «این دادگاه غیر قانونی است، شما هم غیر قانونی و قانون شکن هستی و با برگزاری این دادگاه مرتکب فعل مجرمانه شده ای و مطمئن باش روزی به همین جهت محاکمه خواهی شد.»

قدیانی در پاسخ به این گفته ی قاضی مقیسه که «به هر حال شما متهم هستید و من موظفم اتهام علیه تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری را به شما تفهیم کنم» نیز تصریح کرده است: «بزرگترین مبلغ علیه جمهوری اسلامی آقای خامنه ای است. هم ایشان که در شهر قم مردم ایران را میکروب دانست. اوست که با عملکرد خود بزرگترین ضربه را به نظام وارد کرده است. اوست که کشور را ویران کرده و در دوران رهبری و مدیریتش دزدی ۳ هزار میلیاردی رخ داده اما به جای پذیرش اشتباهش در حمایت از دولت مستقر، از معترضین دزدی ۳ هزار میلیاری می خواهد که قضیه را کش ندهند!»

وی ادامه داده: «آقای خامنه ای طاغوت زمان است و من ۵۰ سال عمر خود را مبارزه نکرده ام که امروز او این گونه با خودکامگی سلطنت کند.»

این زندانی سیاسی در پاسخ به قاضی مقیسه که همین سخنان را مصداق توهین به رهبری دانسته بود نیز گفته است: «متاسفانه شما به عنوان رییس دادگاه، دست نشانده دستگاه امنیتی هستی و دستگاه قضایی اساسا استقلال ندارد، آقای صادق لاریجانی که قاضی القضات این مملکت است می گوید افتخار می کنم که امر بر و فرمانبردار رهبری هستم. شما اگر خود را مسلمان می دانید حتما خبر دارید که دادگاه امیرالمومنین و آن یهودی چطور برگزار شد، وقتی قاضی علی (ع) را با کنیه خطاب کرد، علی (ع) اعتراض کرد که عدالت و مساوات را میان او یک یهودی رعایت کند و اما آیا امروز دستگاه قضایی که قاضی القضاتش خود را فرمان‌بر رهبری می داند، می تواند آقای خامنه ای را به دادگاه بیاورد و به شکایت من از او رسیدگی کند؟»

ابوالفضل قدیانی در پایان دادگاه هم خاطرنشان کرده است: «من به شما می گویم که به جای ۳ پرونده که تا کنون برای من تشکیل داده اید ۳۰ پرونده، ۳۰۰ پرونده، ۳۰۰۰ پرونده تشکیل دهید و اصلا مرا به ۳ هزار میلیارد سال زندان محکوم کنید! اما دادگاه شما غیر قانونی است و تحمل زندان شما نیز تغییری در عقاید من ایجاد نخواهد کرد. من اگر چه شما را غیر قانونی می دانم اما صورت جلسه دادگاه را امضا می کنم تا بدانید این اظهارات در به اصطلاح دادگاه شما که با توسل به فریب و توطئه تشکیل داده اید بیان شده است.»

گفتنی است ابوالفضل قدیانی زندانی سیاسی ۶۷ ساله هم اینک به اتهام توهین به رهبری در حال گذراندن محکومیت ۳ ساله خود در بند ۳۵۰ اوین است.

آقای قدیانی که در سال ۱۳۸۸ بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس محکوم شده بود، چندی قبل به ۳ سال زندان دیگر محکوم شد. دادگاه ۲۹ فروردین ماه سومین دادگاهی است که در طول ۳ سال گذشته قدیانی را به اتهام تبلیغ علیه نظام به محاکمه می کشاند.

ابوالفضل قدیانی از مبارزان سیاسی قبل از انقلاب بوده که در دوران ستمشاهی نیز ۴ سال زندان و شکنجه را تحمل کرده است.


87 پاسخ به “ابوالفضل قدیانی در دادگاه: رهبری بزرگترین ضربه را به نظام وارد کرد”

 1. گرجی گفت:

  ایران نیاز به چنین مردان دلاور دارد زنده باد ابوالفضل قدیانی مرگ طاغوت های شیطان صفت نزدیک است نام شما بعنوان دلیر مرد این مرزو بوم در تاریخ پر افتخارمان ثبت شد . درود بر شما . شما مایه افتخارید سربلندید اما طاغوتیان سر افکنده اند آنها مایه ننگ هستند . این قدرت پوشالی است . فساد سرتا پایشان را گرفته است . پوسیده اند . نگران نباشید . گرچه نگرانی برای شما معنی ندارد . خلاف کاران نگران همیشگی هستند . پایدار باشید . دنیا به شما افتخار می کند . انسانیت مدیون شماست . مردانه بجنگید که حق همیشه پیروز است .

 2. جانباز گفت:

  دمت گرم.زنده باشی دلاور .

 3. ناشناس گفت:

  حاکمان فعلی کمر اسلام راستین را شکستند. امام س اگر از شما به اسلام سیلی برسد 100 ها سال اسلام عقب میافتد(نقل بمضمون).

  حاکمان فعلی کمر شیعه را شکستند. چرا شیعیان بحرین و دیگر شیعیان مظلوم در عربستان و لبنان ضعیف و بی پناه شدند چون تکیه انها خدا وکیلی روی نهضت امام مستضعفان بود

  شیعیان و مردان مبارز خط امامی عراق هم لطمه خوردند حتی مراجع انجا و معممین انجا و حتی قم در رواج تشیع و اسلام ناب محمدی – شما میبینید که روزگاری سیستم و قدوه امام زهد و تقوی خمینی بت شکن را رواج میدادند ولی الان همگی بلا استثنا با ایجاد شبکه هائی حرف برای گفتن برای انها باقی نمانده مگر احتجاجات سنتی و تاریخی شیعه علیه ظالمان بر حق فاطمه س. دیگر خبری از رواج سیره ذریه صالح ائمه در قرن بیستم نیست!!

  از ضعف اخلاق و بی طرفداری شما- باعث شده که نقشه های ایذائی و بعضا خطرناک مثل ادعای امارات و عدم صدور نفت و… هی مرتب اعلام و مطرح شود.
  بلی! ولی میراث خواران نا حق امام که شروع به غارت و اختلاس و رانت نمودند و با حیله مثلا در فوتبال سراسر ناهنجاری و غارت لیدر ها و جمعیتهای صوری و در راهپیمائیها زنان تبلیغی خاص در تلفزیون نشان دادند و از ساندیس و منافع دیگر و اتوبوسها و زحمتها در جمع اوری جمعیت ها استفاده کردند در حالیکه امام وقتی سخنی میگفت از ته دل مردم و توده های خلق خدا در خیابانها میریختند، اینها باعث شد محلی برای پناه جوئی و مقتدا نمودن ایران فعلی بعنوان نظامی شیعی و اصولی و صاحب قدوه و سرمشق برای شیعیان و مستضعفان دیگر مناطق همسایه و نزدیک و دور قرار باقی نماند.
  نظامی که بر خلاف سلف صالح و سیره امام علی در برخوردش با قاتل خودش – این چنین با شدت و ظلم با مخالفین و بلکه منتقدین خود عمل نمود و حتی پیران را که نان و نمکی روزگاری با هم خورده بودند نیز ارفاقی و رحمتی ندیدند- آخه این همه شدت و کینه چه خبر است- شاید کسی نخواست پشت سر شما نماز بخواند ایا باید محروم شود از نماز جماعت؟؟!! کدام فقه کدام اصول چنین تعدی را به شما داده که شخصی با چند نفر مهمان و رفقای خود نماز جماعت میکنند و شما علیه امنیت خود قلمداد میکنید 6 ماه زندان برای نماز جماعت!!

 4. علی سبز میر حسینی گفت:

  در پاسخ به ناشناس ها و فدایی سید.

  چطور ایشون میتونه میکروب بگه,نوچه هاش تو تلوزیون رسمی کشور بگه گوساله و بزغاله.اونوقت شما نناشناس میگی بی ادبی کردی؟مگه حرفه حق نزده؟
  حرف حق گوش درست میخواد. شنیدنش تلخه؟

  شما هم سید جان باش … و فکر کن داری به خدا میرسی.شما و امثال شما هستین که کشور و به باد دادین و به اینا رو میدین.خوبه آدم فکر کنه.به قول علی (ع):”بزرگترین فقر جهل است.”

 5. مهری گفت:

  آقای ناشناس که جانت را فدای قدیانی می کنی ! همه بدبختی ما از آن روزی شروع شد که شروع کردیم قربان صدقه رفتن آدمیانی چون خود . آقای خامنه ای امروز آقای خامنه ای نشده قریب به 25 سال است که فدیانی چون شما امر را به او مشتبه کرده اند که فرازمینی است خاک پایش را بوسیدند بی انکه بدانند این جزء بت پرستی چیز دیگری نیست پس به جای قربان صدقه رفتن این و آن روشنگری کنیم تا انسان های بیشتری ندا های شجاعنه قدیانی را بشنوند

 6. ناشناس گفت:

  سلام و درود خداوند و ملت شریف و مظلوم و ساده ایران بر هر انسان آزاده و مومن به خداوندو غیر چاپلوس و ظلم سیز باد. درود

 7. sajedi گفت:

  khameneai agar 100 sal degar zendegi konead bayad bemire pas zolm paidar nist

 8. میثم گفت:

  خیلی مردی. زنده باشی

 9. irani گفت:

  ba didan shoma mishavad fahmid ke dar iran baz ham mardan azadeh peyda mishavad.sarboland bashi

 10. ناشناس گفت:

  به نام خداوند آفریننده خوبیها
  خداوندا ترا سپاس میگویم که مرا انسان آفریدی و به من فرصت انسان بودن را دادی ،خدایا ای مهربانترین مهربانان ترا به بزرگیت سوگند میدهم که در این گذر زمان که همانند مژه بر هم زدنی میگذرد مرا تنها نگذاری و یاریم دهی تا همانگونه که انسان بدنیا آمدم انسان از دنیا بروم زیرا برای انسان بودن تنها شکل انسان بودن کافی نیست و این اعمال و تفکر ماست که به آن معنا میدهد .خدایا خداوندا مرا برا تمامی گناهانم بخش و کمکم کن تا با راستگوئی و صداقت و درستکرداری تا انجا که میتوانم دستگیر دیگران باشم.انشا الله

 11. من گفت:

  درود به آقاي قدياني . مرد بزرگي است

 12. میکائیل گفت:

  لبیک یا خامنه ای
  چشم دشمنانش کور باد

 13. sajedi گفت:

  aghar dastan dozdi kesh biayad sar nakh dar dastan rahbar asat

 14. ناشناس گفت:

  واعظان کا ین جلوه در محراب و منبر میکنند
  چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند.
  دیگر در این مملکت تمام خصائل انسانی لباس ریا و دروغ بخود پوشیده است.متاسفم

 15. سبز سبز گفت:

  ای کاش همه آن هایی که ادعای دموکراسی می کنند از شما یاد بگیرند نام ابوالفضل واقعاً برازنده شماست انشاء الله به زودی سقوط دیکتاتور را با هم جشن می گیریم.
  و سیعلموا الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

 16. عبدا... گفت:

  البته اینگونه رفتارها توسط افرادی ….همانند قدیانیها چیزهای تازه ای نیست و انشاء الله با سپردن پرچم اسلام به دست صاحب اصلیش یعنی امام زمان (عج)توسط امام خامنه ای (رضوان الله تعالی علیه)مسائل حل خواهد شد.

 17. 1master.chuck.schuldiner گفت:

  درود بر حقیقت و عشق ،طلب خیر برای دلاوران در بند

 18. ناشناس گفت:

  سلام بر بزرگمردانی چون شما

 19. ناشناس گفت:

  خدایت نیامرزد ای مقیسه!!!

 20. سبز استوار گفت:

  خامنه ای طاغوت زمان است.
  خامنه ای طاغوت زمان است.
  خامنه ای طاغوت زمان است.
  این جمله را باید با طلا نوشت و بر دیوارها مزین کرد. این جمله یک دنیا معنا دارد. کلام انبیا و اوصیا و همه نیکان از زبان یک با شرف و با وجدان و مرد بیان شد.تمام حرف ها و خون جگر کردن های یک ملت بیچاره توسط یک شخص خودخواه در این جمله گنجانده شده است. واقعا که خامنه ای طاغوت زمان است.

 21. كمال گفت:

  امثال جنابعالي حق بزرگي بر گردن ما داريد

 22. خليل گفت:

  «آقای خامنه ای طاغوت زمان است و من ۵۰ سال عمر خود را مبارزه نکرده ام که امروز او این گونه با خودکامگی سلطنت کند.»

 23. عماد گفت:

  جناب فدایی سید

  شما لطف بفرمایید قبل از هر چیز سطح سواد خودتان را ارتقاء دهید تا در آینده خواستید باز هم از سیدتان دفاع کنید جملات بی نقصی ارسال فرمایید
  در ضمن تصمیم داشتم شمارا به رعایت ادب توصییه کنم یادم آمد ادب یک نعمت خدا دادی است که شما و هم کیشانتان از این نعمت بی بهره اید
  باید متذکر شوم آن ملعونی را که شما شهید خطابش کردید دستان کثیفش به خون بی گناهان زیادی آغشته است و مطمئن باشید روح وجسمش در حال
  تحمل عذاب اللهی است وشما با دادن لقب شهید به آن جلاد منزلت شهدای واقعی را زیر سوال برده اید. کلام آخر اینکه از محتوای متن ارسالی شما اینگونه استنباط میشود که شما در نهایت عصبانییت این مطالب را ارسال نموده اید لذا اینجانب از طرف سایر دوستان سبز مان اعلام میکنم
  که از عصبانی بودن شما بسیار مسروریم

 24. این است، نمونه ایی از یک میهن پرست که به حکومت مردم بر مردم معتغد است و خاری و پستی را نمی پذیرد و به ازادی انسان و حقوف اولیه هر انسان واقف است … به امید آزادی و برابری تمام ایرانیان در حکومت قانون و به امید اینکه ایرانیان از فرد پرستی کناره گیری کنند و به شایسته سالاری روی آورند.

 25. s0gol گفت:

  شهامتتان ستودنیست!

 26. محسن گفت:

  یا خدا! چه دلاوری است این قدیانی! خدا خودش حفظت کند مرد! وقتی سخنان تو را می شنوم باورم می شود که ما پیروز خواهیم شد.

 27. یک سپاهی گفت:

  درود خدا بر تو ای انسان بزرگ بدان که قسمت بزرگی از بدنه سپاه هم با تو هستند.مرگ بر دیکتاتور

 28. ناشناس گفت:

  جانم فدای شیر مردانی چون اقای قدیانی عزیززنده وپاینده باشی قهرمان

 29. ناشناس گفت:

  ایوللللللللللللللللللل

 30. shahin گفت:

  یرای شناخت حکومت های ایدئولوژیک (جمهوری اسلامی) حتما” کتاب “وجدان بیدار ” را چند بار بخوانید.

 31. sina گفت:

  واقعا ممنونم که کسی جلوی این ها یک حرف قشنگ زد

 32. ناشناس گفت:

  خدا پشت و پناهتان باد

 33. arash گفت:

  zendebad ensane azadeh

 34. ناشناس گفت:

  دمکراسی واژه بزرگی است بقول مهدی خزعلی که الان خبری ازش نیست و به لاک خود فرو رفته میگفت خیلی ها مخالفند و مخالفت از سر مخالفت میکنند نه اینکه دمکراسی را فهمیده باشند دمکراسی را سید محمد خاتمی و موسوی بزرگ فهمیدند نه با لجاجت بلکه با شرافت و نجابت اقای قدیانی دمکراسی را میفهمد

 35. فرهاد علوی گفت:

  آی آزاده مرد شرف از تو رنگ میگیرد . وحق از زبان تو جاری میشود.
  و وای بر ما که از کوفیان بدتریم!

 36. .... گفت:

  درود بر بت شکنان

 37. ناشناس گفت:

  آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است. خداوند نوکران و مزدوران صهیونیست جنایتکار و امریکای منفور را که بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی و بویژه پس از فتنه سال 88 رسوا شدند از این هم ذلیل تر نماید و برحماقت آنها بیفزاید و بر عزت رهبر عزیز و فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت ا…العظمی امام خامنه ای مدظله العالی بیفزاید که کمر آنها را با نصرت الهی و لبیک مردم عزیز و درصحنه ایران شکسته و از این به بعد هم به یاری خداوند متعال آنها را به خاک مذلت خواهد کشاند. کسانی که دور و بر و هواداران آنها رقاصه های لوس آنجلسی و اوباما و سیاستمداران صهیونیستی هستند به خود بیایند که چقدر ذلیل شده اند و نوکر آنها شده اند ضمنا حماقت آنها به حدی است که برای نوکری جنایتکاران جهانی حاضرند زندان و به جهنم هم بروند. این جز حماقت چیز دیگری است؟