سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ابوالفضل قدیانی در دادگاه: رهبری بزرگترین ضربه را به نظام وارد کرد...
» جلسه دادگاه به صحنه محاکمه متقابل حاکمیت تبدیل شد

ابوالفضل قدیانی در دادگاه: رهبری بزرگترین ضربه را به نظام وارد کرد

چکیده :من به شما می گویم که به جای ۳ پرونده که تا کنون برای من تشکیل داده اید ۳۰ پرونده، ۳۰۰ پرونده، ۳۰۰۰ پرونده تشکیل دهید و اصلا مرا به ۳ هزار میلیارد سال زندان محکوم کنید! اما دادگاه شما غیر قانونی است و تحمل زندان شما نیز تغییری در عقاید من ایجاد نخواهد کرد... شما به عنوان رییس دادگاه، دست نشانده دستگاه امنیتی هستی و دستگاه قضایی اساسا استقلال ندارد. آیا امروز دستگاه قضایی که قاضی القضاتش خود را فرمان‌بر رهبری می داند، می تواند آقای خامنه ای را به دادگاه بیاورد و به شکایت من از او رسیدگی کند؟...


ابوالفضل قدیانی که با توسل به شیوه های فریب کارانه توسط ماموران قضایی و به دستور قاضی مقیسه به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب منتقل شده بود، جلسه دادگاه را تریبونی برای اعتراض مجدد به عملکرد رهبری تبدیل کرده و تاکید کرد: به جای ۳ پرونده که تا کنون برای من تشکیل داده اید ۳۰ پرونده، ۳۰۰ پرونده، ۳۰۰۰ پرونده تشکیل دهید و اصلا مرا به ۳ هزار میلیارد سال زندان محکوم کنید! اما دادگاه شما غیر قانونی است و تحمل زندان شما نیز تغییری در عقاید من ایجاد نخواهد کرد.

به گزارش خبرنگار کلمه، این عضو دربند شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که به دنبال انتشار نامه ۹ دی ماه خطاب به رهبری به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری به دادگاه احضار شده بود، پیش‌تر اعلام کرده بود به دلیل غیر قانونی دانستن دادگاه انقلاب و به رسمیت نشناختن آن از حضور در جلسه دادگاه خودداری می کند. اما ماموران زندان اوین روز ۲۹ فروردین ماه به بهانه انتقال این زندانی سیاسی به بیمارستان جهت مداوای بیماری قلبی، قدیانی را از بند ۳۵۰ خارج کردند و به دادگاه بردند.

با این حال آقای قدیانی ضمن اعتراض شدید به این شیوه فریبکارانه که به دستور مقامات قضایی به کار گرفته شده بود، بی‌اعتنا به حیرت و عصبانیت شدید قاضی مقیسه، جلسه دادگاه را به جلسه محاکمه متقابل دستگاه قضایی و مسئولان حاکمیت فعلی، و تریبونی برای اعتراض مجدد به عملکرد رهبری تبدیل کرد.

بر اساس این گزارش، در ابتدای جلسه دادگاه که بدون حضور وکیل برگزار می شد، ابوالفضل قدیانی خطاب به مقیسه قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب گفته است: «این دادگاه غیر قانونی است، شما هم غیر قانونی و قانون شکن هستی و با برگزاری این دادگاه مرتکب فعل مجرمانه شده ای و مطمئن باش روزی به همین جهت محاکمه خواهی شد.»

قدیانی در پاسخ به این گفته ی قاضی مقیسه که «به هر حال شما متهم هستید و من موظفم اتهام علیه تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری را به شما تفهیم کنم» نیز تصریح کرده است: «بزرگترین مبلغ علیه جمهوری اسلامی آقای خامنه ای است. هم ایشان که در شهر قم مردم ایران را میکروب دانست. اوست که با عملکرد خود بزرگترین ضربه را به نظام وارد کرده است. اوست که کشور را ویران کرده و در دوران رهبری و مدیریتش دزدی ۳ هزار میلیاردی رخ داده اما به جای پذیرش اشتباهش در حمایت از دولت مستقر، از معترضین دزدی ۳ هزار میلیاری می خواهد که قضیه را کش ندهند!»

وی ادامه داده: «آقای خامنه ای طاغوت زمان است و من ۵۰ سال عمر خود را مبارزه نکرده ام که امروز او این گونه با خودکامگی سلطنت کند.»

این زندانی سیاسی در پاسخ به قاضی مقیسه که همین سخنان را مصداق توهین به رهبری دانسته بود نیز گفته است: «متاسفانه شما به عنوان رییس دادگاه، دست نشانده دستگاه امنیتی هستی و دستگاه قضایی اساسا استقلال ندارد، آقای صادق لاریجانی که قاضی القضات این مملکت است می گوید افتخار می کنم که امر بر و فرمانبردار رهبری هستم. شما اگر خود را مسلمان می دانید حتما خبر دارید که دادگاه امیرالمومنین و آن یهودی چطور برگزار شد، وقتی قاضی علی (ع) را با کنیه خطاب کرد، علی (ع) اعتراض کرد که عدالت و مساوات را میان او یک یهودی رعایت کند و اما آیا امروز دستگاه قضایی که قاضی القضاتش خود را فرمان‌بر رهبری می داند، می تواند آقای خامنه ای را به دادگاه بیاورد و به شکایت من از او رسیدگی کند؟»

ابوالفضل قدیانی در پایان دادگاه هم خاطرنشان کرده است: «من به شما می گویم که به جای ۳ پرونده که تا کنون برای من تشکیل داده اید ۳۰ پرونده، ۳۰۰ پرونده، ۳۰۰۰ پرونده تشکیل دهید و اصلا مرا به ۳ هزار میلیارد سال زندان محکوم کنید! اما دادگاه شما غیر قانونی است و تحمل زندان شما نیز تغییری در عقاید من ایجاد نخواهد کرد. من اگر چه شما را غیر قانونی می دانم اما صورت جلسه دادگاه را امضا می کنم تا بدانید این اظهارات در به اصطلاح دادگاه شما که با توسل به فریب و توطئه تشکیل داده اید بیان شده است.»

گفتنی است ابوالفضل قدیانی زندانی سیاسی ۶۷ ساله هم اینک به اتهام توهین به رهبری در حال گذراندن محکومیت ۳ ساله خود در بند ۳۵۰ اوین است.

آقای قدیانی که در سال ۱۳۸۸ بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس محکوم شده بود، چندی قبل به ۳ سال زندان دیگر محکوم شد. دادگاه ۲۹ فروردین ماه سومین دادگاهی است که در طول ۳ سال گذشته قدیانی را به اتهام تبلیغ علیه نظام به محاکمه می کشاند.

ابوالفضل قدیانی از مبارزان سیاسی قبل از انقلاب بوده که در دوران ستمشاهی نیز ۴ سال زندان و شکنجه را تحمل کرده است.


87 پاسخ به “ابوالفضل قدیانی در دادگاه: رهبری بزرگترین ضربه را به نظام وارد کرد”

 1. شرافت گفت:

  واقعاشرافت جنبش سبزرابایدبه این بزرگوارلقب داد

  استوارومحکم ایستاده است
  همانند میرحسین دلاوروشیخ کروبی شجاع
  کاش اصلاح طلبان اسمی ازاین بزرگواریادمیگرفتند والان برای ریاست جمهوری جدید دندان تیزنمیکردند
  جناب آقای خاتمی
  جناب آقای رفسنجانی که درمجمع بااحمدی نژادخوش وبش میکنید
  بدانید نرگس محمدی رادوباره به اوین بردند دوطفل خردسالش راازش جداکردند
  این است حکومت اسلامی وجمهوری اسلامی

 2. ناشناس گفت:

  درود به شرفت مرد ، احسنت ، احسنت ، ماشاالله به این پایمردی

 3. ناشناس گفت:

  دروووود بر آقای قدیانی دروووود
  کاش ما مثل ایشان زیادتر داشتیم.

 4. ناشناس گفت:

  «آقای خامنه ای طاغوت زمان است و من ۵۰ سال عمر خود را مبارزه نکرده ام که امروز او این گونه با خودکامگی سلطنت کند.»

 5. ناشناس گفت:

  بدون تر دید با چنین بزرگانی ما پیروزیم

 6. ناشناس گفت:

  درود … درود … بر شرافت، بر شهامت، بر آزادگی، بر شجاعت درود

 7. مجتبی گفت:

  آقای خامنه ای در دادگاه مردم ایران محاکمه شده اند . ایشان بعلت استبداد و خودخواهی و نابودی منابع مملکت و از بین بردن باورهای دینی مجرم شناخته شده اند.

 8. ناشناس گفت:

  خوخخوب ادم قد وبی ادب است اگر قرار است انتقاد هم بکند این راهش نیست حرف حق را هم باید به درستی بیان کرد بالاخره تو هر کشور ی اهانت به مسومسئولین قانونا جرم است و چوبش راباید خورد

 9. سبز یعنی استقامت تا بهار گفت:

  ما نیز از طاغوت زمان شکایت داریم و مطمئن هستیم که روزی به این اعمال خبیث او رسیدگی خواهد شد و چه نزدیک است آن روز ، درود بر ابوالفضل قدیانی

 10. ناشناس گفت:

  درود بر قدیانی دلاور

 11. ناشناس گفت:

  جانم به فدای ابولفضل قدیانی که حسین وار با طاغوت طاغوطیان می جنگد. میخواهم به تو بگویم ای دلاور مرد بزرگ کجا این نامردان به پای حکومت علی می رسند. حضرت علی 25 سال از دست همین نامردان زمانه خانه نشین شد تا اسلام زنده بماند. برعکس اینها تیشه به ریشه اسلام می زنند تا حکومت کنند به هر قیمتی (به قول خودشان برای حفظ نظام شان از هیچ کاری دریغ نمیکنند).

 12. ناشناس گفت:

  به این میگن شیر
  اینجور آدما باید توی راس باشن تا هیچ کشورکی جرات چپ چپ نگاه کردن به ایرانی رو نداشته باشه چه برسه به اینکه ادعای تملک اراضی ایران رو داشته باشه

 13. ابی گفت:

  باسلام،من مانده ام که جگونه دین خود رابه آقای قدیانی اداء کنم .درود بر شما وننگ ونفرت برآنان بادکه پول دین می گیرند وبرای دنیای مردم هم کار نمی کنند.

 14. باباچی گفت:

  «بزرگترین مبلغ علیه جمهوری اسلامی آقای خامنه ای است. هم ایشان که در شهر قم مردم ایران را میکروب دانست. اوست که با عملکرد خود بزرگترین ضربه را به نظام وارد کرده است. اوست که کشور را ویران کرده و در دوران رهبری و مدیریتش دزدی ۳ هزار میلیاردی رخ داده اما به جای پذیرش اشتباهش در حمایت از دولت مستقر، از معترضین دزدی ۳ هزار میلیاری می خواهد که قضیه را کش ندهندآیا شماآدمی بااین شجاعت جای دیگرسراغ دارید

 15. ناشناس گفت:

  و من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا اله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

  و سلام خدا بر عامل راسیتین به افضل الجهاد قول کلمه حق عند سلطان جائر

 16. علي گفت:

  والا جي بكيم؟ تا بوده متعصفانه همين بوده و انتظار هم نميره كه بهتر بشه. تا زماني كه سطح اكاهي شعور و فرهنك احاد مردم در اقصا نقاط مملكت، نه فقط جند شهر و جند استان، بهتر نشه و رشد نكنه هر رزيمي هم كه سر كار بياد اخرش به همين جايي كه الان ميبينيم ختم ميشه، و فقط تاسف ميخورم براي انسانهاي باك و بيكناهي كه جان مال و زندكيشان را به اميد ازادي دادند اما دريغا كه هيجوقت تا به حال نه خودشان و نه ملت طعم انرا نجشيده اند. قوانين ما بايد دوباره نويسي شود، به طوري كه قدرت يكجا متمركز نشده و متقابلاً روي وجههء رشد فرهنك جامعه بيشتر كار بشود و نيرو خرج شود.

 17. ناشناس گفت:

  خدا پشت و پناهت

 18. سبز گفت:

  آقای قدیانی فوق العاده است فوق العاده

 19. ایران دوست گفت:

  دستت زیر سر خاتمی!

 20. ایران دوست گفت:

  آفرین! درود بر تو … ای کاش تعداد افرادی چون شما و نوری زاد هر روز افزایش یابد.

 21. رضا گفت:

  واقعا” مردی ابوالفضل عزیز.اسمت برازنده ی خودته به امام حسین.کسی که بدون ترس حرف حق میزنه و ضربه آخر به پیکره فاسد حکومت.یا حسین میر حسین

 22. رضا گفت:

  خیلی مردی.کسی که بدون ترس به فاسدترین نقطه حکومت اشاره کرد.همتراز اسمتی.نامت برازندته.سرت سلامت باشه ان شالله.یا حسین میرحسین

 23. ناشناس گفت:

  درود بر این بزرگمردان. خاک پای تو توتیای چشم ما باد.

 24. ناشناس گفت:

  وای بر حال ما که نمی توانیم از این افراد دفاع کنیم

 25. معلم گفت:

  خدا نیامرزد کسی که این طاغوت را بااخبار دروغ به مردم تحمیل کرد…خدا رسوایش کرده رسواتر کند او را…

 26. برادر شهيد گفت:

  و سيعلمون الذين ظلموا اي منقلب ينقلبون ….
  قدياني عزيز ، اين مرد بزرگ مبارز و مقاوم و پيشکسوت جهاد ، دستگاه استبداد را به روزي وعده داده است که انشاءا… بسيار نزديک خواهد بود . خداوند امثال او را بعنوان ذخايري براي ملت در پناه خود حفظ کند .
  بر ماست که از چنين راد مرداني الگو بگيريم که بفرموده مولا بزرگترين عبادت را به جاي آورده و سخن حق در پيشگاه حاکم جائر بيان کرده .

 27. ناشناس گفت:

  درود بر بزرگ مردان سرزمین مان ،

 28. ناشناس گفت:

  تاریخ که گر باز رود رنج و سرورش نازد به سزاوار به گوردان غیورش

 29. sa گفت:

  کاش جریان دادگاه رو به صورت زنده گزارش میکردید. مثلا آن را به صورت داستان در می آوردید، تا بشود آن را چاپ و تکثیر کرد. هم اکنون بسیاری از مردم ایران هنوز در خواب غفلتند و از این مبارزان بی خبر. اگر بتوانید در طی این چند روز این مهم را انجام میدادید خیلی خوب بود. مثلا چه جوری وارد دادگاه شد، قاضی چی گفت و چی جواب شنید، البته میشود از همین متن شما آن را استخراج کرد، اما چون شما با منبع اصلی خبر درارتباطید، شاید کاملتر و بهتر از کار دربیاید.

 30. آرش گفت:

  با کرنش در مقابل شما آقای قدیانی عزیز! ماهایی که در خارج از زندان مقاومت شماها را مشاهده میکنیم، از روی عزیزتان خجالت زده هستیم. درود، درود، درود، درود، درود، درود………….

 31. ناشناس گفت:

  قدیانی مرگت باد

 32. ما همه یک صداییم گفت:

  ماشالله به بیان شیوا و مقتدر این همراه عزیز جنبش سبز ملت ایران. علی یارت قهرمان

 33. ناشناس گفت:

  جانم به فدای ابولفضل قدیانی که حسین وار با طاغوت طاغوطیان می جنگد. ما نیز از طاغوت زمان شکایت داریم و مطمئن هستیم که روزی به این اعمال خبیث او رسیدگی خواهد شد و چه نزدیک است آن روز ،

 34. ناشناس گفت:

  هزاران درود

 35. سبز استوار گفت:

  شیر مادرت حلالت ای مرد خدا. زینب وار در دربار ظاغوت زمان بر علیه ظلم و فساد فریاد کشیی. به خدا قسم که از ظلم و ستم…قلبم به درد می آید. ای خدای لاشریک تو را به وحدانیتت قسم می دهیم ما را از دست این فرد خودخواه و متکبر و زورگو و ستم گر که باعث و بانی 100 در 100 فلاکت و بدبختی کشور و مردم در تمام جوانب شده است رهایی بخش.
  خدا کارد به استخوانمان رسیده است.
  کادر محترم سایت کلمه لطفا سانسور نکن. فریاد ما را خاموش نکنید.

 36. ناشناس گفت:

  «آقای خامنه ای طاغوت زمان است و من ۵۰ سال عمر خود را مبارزه نکرده ام که امروز او این گونه با خودکامگی سلطنت کند.

  من جوان، با تمام توانم، به مبارزه ام ادامه میدهم. با هر کاری که از دستم براید، از مطالعه تخصصی و افزایش سطح آگاهی خودم و دیگران گرفته تا اسکناس نویسی و بحث و گفتگو و حفظ امید در دوستان و همراهان.

  همه باید به توصیه بسیار مهم میرحسین موسوی عمل کنیم و “راه سبز امید را زندگی کنیم” این یعنی که زندگی خود را منوط به پیروزی نکنیم، مبارزه را به صورت پیوسته انجام دهیم. خوب زندگی کرد ما، صحیح زندگی کردن ما خودش بزرگترین مبارزه است.

  راه سبز امید را زندگی کنیم.
  قدیانی بزرگ را به دوستان خود معرفی کنیم و گفته هایش را منتقل کنیم.

 37. یاسر-ک گفت:

  درود به شرف و غیرتت، سلام بر وجود نازنین ات،
  ای مرد وارسته,
  در مقابل شهامت ات خاضعانه سر تعظیم فرود میآورم.
  پاینده وزنده باشی
  چونانکه هستی

 38. فدایی سید علی گفت:

  سلام مثلا که چه 4سال جنگ نه اصلا 100 برا این نظام زحمت کشیده به هر حال همون امامی که قبولش دارید البته به دروغ ،گفن میزان حال فعلی افراد است و حال فعلی قدیانی ضد ولایت وانقلاب وارمناهی امام خدا وکیلی اگر سابقه جبهه یا چنگ یا انقلابی بودن مووی رو گذاشتید من میشم سبزی وتو همین سایت به مخالفین موسوی فحش میدم اگر عکسی یاسبقه جنگ یا جبهه رفتن داشت بگید وب کنید بابا زمان اصلاحات خون مردم توشیشه بود قتلهای زنجیره ای کار امثال این اقیای بود وبعد بیچاره شهید امامی کسی که ایران رو دوس داره با استکبار ارتباط بر قرار نمیکنه خر خره حتی اگه پالانش رو عوض کنی تو خریت بمونید تا وقتی سپاه و فداییان رهبری هستن هیچ غلطی نمیکنید چه بزرگتون هاشمی چه نوچش قدیانس منافق

 39. ناشناس گفت:

  dorod bar sharafat

 40. حزبالله گفت:

  تا هست بسیج و حضرت خامنه ای ای پیر جماران علمت بر دوشم

 41. رضا گفت:

  از یکی ازهمکاران آقای قدیانی شنیدم که ایشان ازمدیران بسیارپاک ودرستکار وسالم بوده اندوالبته درکنار تمامی این خصلت های نیک،شجاعت وپایمردی این مردنیزستودنی است.خداوندا نگهداراین مرد باش.
  درود برآقای قدیانی وخانواده محترم ایشان

 42. شیراز سبز گفت:

  استبداد دینی هیچ حد و مرزی نمی شناسد
  درود بر قدیانی شجاع

 43. ahmad گفت:

  درود بر قدیانی دلاور جانم به فدای ابولفضل قدیانی

 44. ناشناس گفت:

  درود بر شجاعتش
  کاش همه در برابر ظلم سر خم نکنیم

 45. ناشناس گفت:

  پیامبر اکرم (ص) فرموده اند بالاترین جهاد ، امر به معروف و نهی از منکر به حاکمان است ، اگر منصور حلاج در حال جهاد با نفس بود و ابدی شد اما قدیانی برای خدا و معنویت و دنیای میلیونها انسان مظلوم در حال جهاد است و فقط خداوند میتواند از پس عطای جزای خیر به او بر آید و حتمآ بعنوان مثال در تاریخ میماند.
  مطمئن باشید خداوند به برکت دیانت و شجاعت او تآثیر رفتار او را به دل مردم می اندازد.

 46. ناشناس گفت:

  آن مرحوم که سی سال پیش گفته بود این بابا لیاقت اداره حتی یک سنگکی را هم ندارد. بالاخره هر ایرادی هم داشت، می بینیم که چگونه پیش بینی اش درست بود و آنچه پیر در خشت خام بیند جوان درآینه نه بیند.

 47. ناشناس گفت:

  درود به شرفت. ندایت در تاریخ ایران عزیز جاودانه است. خداوند یار تو.

 48. Amir گفت:

  مگر حرفش حقيقت ندارد؟…با گماردن احمدي بزرگترين ضربه ها به مملکت زده شد و و ميلياردها پول مردم غارت و مردم گرسنه و بلاديده ، نگران آينده خودشان و کشورشان ميباشند..پيرمرد بندر عباسي نمونه هزاران نفر ديگر ميباشد……

 49. حسین گفت:

  دکتر محمد مصدق رهبر ملی ایرانیان
  ترس من از حکومتی نیست که برای عبرت من و تو مدام اعدام می کند. ترسِ من از حکومتی است که مدام اعدام می کند و خودش عبرت نمی گیرد.
  درود بر قدیانی ،یك جا هست كه باید وایستی و آینده متعلق به کسانی است که زیبایی رویاهای خود اعتقاد دارند .

 50. ناشناس گفت:

  گویا یادمان رفته حفظ نظام از اوجب واجبات است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟