سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

پیام تقدیر مهدی خزعلی از مردم

چکیده : از همه عزیزانی که در این هفتاد روز همراهی کردند صمیمانه سپاسگزارم. این روزها، بهترین روزهای عمرم بود، روزهایی بیاد ماندنی و شبهایی خدایی، لذت مناجات های سلول با شکم خالی دست نیافتنی است، شاید سالها در حسرت دعای کمیل انفرادی بسر برم، خدا را برای همه لحظه هایش سپاس می گزارم. معنای نماز را آنجا می فهمیم و ایاک نعبد و ایاک نستعین را با تمام وجود زمزمه می کنیم....


مهدی خزعلی که پس از هفتاد روز اعتصاب غذا، همزمان با نوروز با کفالت مادرش از زندان آزاد شد در پیامی از همه مردم تشکر کرده است.

به گزارش کلمه، این رزمنده خیبر بعلت عوارض ناشی از اعتصاب غذای طولانی در حال حاضر تحت درمان و مراقبت های ویژه است.

در پیام خزعلی به مردم آمده است: از همه عزیزانی که در این هفتاد روز همراهی کردند صمیمانه سپاسگزارم. این روزها، بهترین روزهای عمرم بود، روزهایی بیاد ماندنی و شبهایی خدایی، لذت مناجات های سلول با شکم خالی دست نیافتنی است، شاید سالها در حسرت دعای کمیل انفرادی بسر برم، خدا را برای همه لحظه هایش سپاس می گزارم. معنای نماز را آنجا می فهمیم و ایاک نعبد و ایاک نستعین را با تمام وجود زمزمه می کنیم.

مهدی خزعلی در مدت هفتاد روز حبس بر اثر اعتصاب غذا بیش از سی کیلو وزن کم کرده و شدت ضعف بدنی او به حدی است که این اواخر دیگر رمق راه رفتن نداشته و برای راه رفتن به ناچار از عصا استفاده می کرده است.

این نویسنده ی منتقد و رزمنده دوران دفاع مقدس از روز اول بازداشت خود و در اعتراض به خشونت مامورین امنیتی هنگام بازداشت دست به اعتصاب غذا زده بود.

خشونت مامورین وزارت اطلاعات در هنگام بازداشت به حدی بود که موجب شکستگی دست و آسیب دیدگی دندان و پایش شده بود که پس از بازداشت به مدت سه هفته دست ایشان در گچ بود.

درمدت بازداشت بارها حال جسمی وی وخیم شد تا آنجا که یک بار بر اثر حمله قلبی منجر به بستری شدن در بخش سی سی یو بیمارستان طالقانی شد و در آنجا نیز نیمه شب توسط مامورین امنیتی به بیمارستان دیگری منتقل شد تا تحت نظر مامورین امنیتی باشد.

مهدی خزعلی ۲۵ روز ابتدای بازداشت در سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری شد، سپس به بند ۳۵۰ منتقل شده و مجدد در پانزده روز اخیر در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات در سلول انفرادی بود.

بر اساس شاهدان عینی و هم بندان وی در بند ۳۵۰ اوین اثربخشی مهدی خزعلی بر روی همبندی ها و سایر زندانیان به حدی بود که مامورین وزارت اطلاعات با بودن وی در بند عمومی مخالفت میکردند.


59 پاسخ به “پیام تقدیر مهدی خزعلی از مردم”

 1. ناشناس گفت:

  درود خدا بر رزمنده خیبر.

 2. ناشناس گفت:

  آقا مهدی نشان داد که پیروزی واقعی و پایدار بدون هزینه نخواهد بود. پایان شب سیه سپید است.

 3. عليرضا گفت:

  فقط مي خوام به اونايي كه به ايشون تهمت مي زدن و ايشونو آقا زاده اي مي ناميدند كه از شكم سيري انتقاد مي كنه بگم: روتون سياه. سال نو رو هم به همه بچه هاي جنبش علي الخصوص به آقاي مهدي خزعلي تبريك مي گم.

 4. محمد گفت:

  سلام ودرود به فهم وشرف وجوانمردیت ،نوروز واقعآ برتو مبارک باد که خوب میفهمی وبرای فهم خود تا پای جان احترام قائلی !!!

 5. ناشناس گفت:

  قهرمان عیدت مبارک به امید ازادی همه زندانیان سیاسی

 6. قلم فرانسه گفت:

  در آخرین روز سال نود وقتی عنوان” پس از هفتاد روز اعتصاب غذا و مقاومت؛ مهدی خزعلی آزاد شد ” را خواندم ضمن درود بر این همه استقامت این یک بیت را یادآور شدم :
  چه خوش است حال مرغی که قفس ندیده باشد / و چه خوشتر آنکه مرغی ز قفس پریده باشد

  که البته سایت محترم کلمه مطلب را قابل ندانسته و منعکس نکرده ! حال هم ضمن ارادت و احترام به مقام والای تمامی مادران بویژه مادر بزرگوار جنابعالی خدای را شکر می کنم که در خاندان خزعلی به جز حضرتعالی یک مرد ! پیدا شد که پا پیش گذاشته و کفالت شما را بنماید !

  سایت محترم کلمه ضمن تبریک سال نو آرزومندیم در سال جدید قیچی سرممیزی شما مطالب کاربران گرام را هرس ننماید ! نیازی به ویرایش مطالب کاربران نیست بگذارید همانند شقایق , دشت آزادی را گلگون کنند. قلم فرانسه

 7. یک جانباز گفت:

  خدا نگهدارت باشه دکتر عزیز

 8. سجاد گفت:

  اقاي وزارت اطلاعات مهدي جان بيرون هست حالا مثلا مي تونه جي كار بكنه كه بايد توزندان باشه انقدر آدم خطرناكي هست شما از آزادي بيان مي ترسيد تاكسي جيغ بيق نكنه كسي به دادش نميرسه منجات با خدا حج قبول مهدي جان

 9. fozoul گفت:

  آیت الله خز علی ،مسلمانی را از مهدی فرزندت یاد بگیر.

 10. ناشناس گفت:

  درود بر ایشان و راه بزرگش

 11. Kourosh گفت:

  khoda negahdaret bashe Dr. Khaz Ali

 12. پزشک سبز گفت:

  مایه افتخار جامعه پزشکان ( که متاسفانه اغلب بسیار محافظه کارند )

 13. آشنا گفت:

  این هم یکی از خودشونه و همه این کارا سیاه بازی است!

 14. شادی گفت:

  ﺩﻻﻭﺭ ﺑﺎﻻﺧﺮﻩ ﺭﻭﺷﻮﻧﻮ ﮐﻤ ﮐﺮﺩﯼ ﻭ ﺧﻮﺩﺗ ﮐﻤ ﻧﯿﺎﻭﺭﺩﯼ . ﻋﯿﺪﺕ ﻣﺒﺎﺭﮎ

 15. ناشناس گفت:

  خدا حافظت باشد قهرمان …

 16. حسن گفت:

  هم زمستان رفت و روسیاهی به زغال ماند و هم دوران کتک خوردن ها و حبس انفرادی آقا مهدی به پایان رسید، اما گناه این ستمها گریبان مزدوران رژیم را خواهد گرفت. تاریخ کشور سربلندمان لحظه لحظه این ظلمها، تجاوزها و چپاول ها را در سینه خود ضبط خواهد کرد و به آیندگان منتقل خواهد ساخت. دکتر جان آزادیت مبارک. روسیاهی ایام امارت این نامردمان به نامشان ثبت شد.حکمرانانی که تمام امکانات را در اختیار داشتند تا از خود نامی نیک بجای بگذارند و قدردان ملتی باشند که آنان را از دربدری و حضیض ذلت به امارت و فرمانروانی رساند و این بی توفیق های بی دین نه تنها حرمت نمک نشناختند، بلکه نمکدان ملت را نیز شکستند و حتی روی رژیم شاه را هم سفید کردند و به اعتراف و اذعان دوست و دشمن در تجاوز به حقوق مردم، زندانیان سیاسی و کلیه مخالفانشان گوی سبقت را از رژیم شاهنشاهی هم ربودند. بد امتحانی پس دادند این سفلگان دین پناه، باشد که در سرای جاوید همنشین خولی ها و شمرها باشند، به حق ناله های شبانه مادران داغدیده، آمین.

 17. ناشناس گفت:

  دکتر بسیجی واقعی و مسلمان حقیقی هستی. حتی دشمنانتان هم در دل به این ایمان دارند. کاش تمام همراهان جنبش مثل شما ثابت قدم، راسخ و خدا ترس و مردم دوست بودند.
  سال نوی خوبی داشته باشید.

 18. ناشناس گفت:

  کجایی مهدی جان بیاتاتووبلاگت برات بنویسم که این سایت کلمه هرچی مانوشتیم سانسورمیکنه

 19. سيب سرخ گفت:

  مبارك باشه آقا مهدي تبريك براي صبر و استقامت

 20. ناشناس گفت:

  قهرمان عیدت مبارک

 21. سلام گفت:

  قهرمان خیبر دوست داریم.

 22. سامان گفت:

  دکتر عیدت مبارک
  حتما به این هدف که زندان و شکنجه راه مقابله با منتقدین نیست خواهی رسید…هدی صابر, هاله سحابی, شما و نوریزاد و خیلیهای دیگر گواه بر این مسئله هستید

 23. sia گفت:

  طعم اسلام ناب غیر از این نیست

 24. ایمان گفت:

  سلام و تبریک بر این همه بزرگمنشی و صبر
  حر بودن و در زمین عاشورا جبهه حق را انتخاب کردن همیشه سخت و دارای عواقب فراوان است اما زیبایی آن را به تو و همه حق پویان تبریک میگویم که این بهار طبیعت نیز بر شیرینی آن افزوده است.
  در پناه خداوند همیشه زنده و حاضر

 25. nehzate-azadi گفت:

  بهترین عیدی یی که میتوانستم از خدا بگیرم آزادی این اسیر در بند مستبدین بود.خدایا سپاسگزارم و در سال جدید آرزوی سلامتی برای این رزمنده خیبری و خانواده صبورش دارم.خدایا دیگر گروگانهای سیاسی را از بند این ظالمان نجات بده.آمین.

 26. سرباز سرلشکر موسوی گفت:

  اسطوره‌ مقاومت ..آزاده خیبر…یار دلاور…سالار ایران…مهدی خزعلی

 27. ناشناس گفت:

  سلام ودرودخداوندبرشمامجاهدغیورشادی سال نوباشنیدن خبرآزادی شمابرسفره های پردردمانيزطنین افكن شد.خداياروياورشما

 28. arash گفت:

  مهدی عزیز نشان دادی شیعه و مسلمان واقعی و در یک کلام انسان واقعی که خدا به خلق کردنش افتخار میکند یعنی چه و یعنی کی.بخدا قسم, من و خانواده چنان دوستت داریم که زبان ناتوان در گفتنش است. و در این مدت علاوه بر اینکه نگران جانت بودیم نگران فرزندان و همسرت هم بودیم که چگونه تاب این خبرهای دردناک را تحمل میکنند.
  مهدی جان : امیدوارم سال جدید سال براورده شدن آرزوهایت که همانا آزادی مردم و کشور ایران است, باشد

 29. سبز گفت:

  عیدت مبارک خیبری
  خوشحالم که سلامتی

 30. سربازگمنام جنبش سبز گفت:

  آزادی مهدی عزیز، سنبل مقاومت و پایداری و پویایی جنبش ضد استبدادی سبز ، بر خانواده عزیزش و زنان و مردان آزاده ایران زمین مبارک باد

 31. ناشناس گفت:

  این مقاو مت و سر سختی درس بزرگی برای مردم ما بود و شکست برای دیکتا تور و هواداران نا بخردش . درود می فرستم بر مهدی خزعلی و امید وار هستم هرچه زود تر سلامتی خودش را باز یابد

 32. ميرحسينى ابهرى گفت:

  خيلى خيلى ازشنيدن خبرآزادى اين دلاور مرد خوشحال شدم انشاءا… باقى اسراى دربندجنبش سبز على الخصوص موسوى و كروبى هم به زودى آزاد شوند – آمين

 33. محمدو گفت:

  من يک بيدين و لاييک هستم به اقاي خزعلي به عنوان يک رزمنده راه ازادي احترام زياد قائلم . از اقاي دکتر در خواست ميکنم به عنوان يک التر ناتيو با ديگر زندانيان مسائل را هماهنگي کند ووبلاگ را هرچه زودتر فعال نمايد. مانا باش

 34. امیر غفّارزاده گفت:

  آزادی را نمی دهند ۰ آزادی را به هر قیمتی که تمام شود ، به دست می آورند۰

 35. محق گفت:

  حفظه الله تعالی

 36. حمید گفت:

  زنده باد ایرانی پاک سیرت دکتر مهدی

 37. ناشناس گفت:

  باید همه استوار گردیم.

 38. massud گفت:

  بسیجی خیبر! انصافا تو آبروی جنگی …ان الله یحب الصابرین

 39. ملی مذهبی گفت:

  مهدی خزعلی یک سرباز واقعیه. یک تنه و بدون اسلحه و با دستان خالی به قلب لشگر اشقیا حمله کرده. من به عنوان یک ایرانی به او افتخار میکنم

 40. احمد گفت:

  آقا مهدی این کار را کردی برادر اما خواهش می کنم هرگز تکرارش نکن. نتیجه اش دشمن شاد کردن است. فکر می کنی فرضا دست از اعتصاب غذا برنمیداشتی و اینها هم به هرحال دست از لجاجت برنمیداشتند و تو به بابی سند می پیوستی اینها مثلا آدم می شدند؟ نه والله من پیشنهاد می کنم گرسنه نشینی و اعتصاب غذا را کنار بگذاریم و راههای دیگری را جستجو کرده و پیشنهاد کنیم. ما نمی خواهیم با از دست دادن افرادی مثل شما اینها را شاد کنیم. “دشمن شادی” شیوه ما نیست. باید کاری کنیم که حرص بخورند شب تا صیح درخانه های قصر مانندشان شمال و جنوب و شرق و غرب را با قدم آهسته به هم بدوزند و هی مرتب بگویند لعنت بر شیطان از چی شد همچی شد؟ معقول برای خودمان عزتی و احترامی و برو و بیایی داشتیم به بین چطور به سرنوشت رضا شاه در جزیره موریس و ژوهانسبورک دچار شدیم. که مرتب بالا و پایین میرفت و با خود میگفت اعلیحضرت قدر قدرت قوی شوکت رضاشاه پهلوی… آی زکی…. و بعد اضافه کنند حالا می فهمم که آن بابا چه دردی داشته و کجایش آتش گرفته بوده است. ما باید اینها را بچزانیم آقا مهدی.

 41. حمید گفت:

  بود ان روز برما عید مطلق………………………………….که در گردش در اید پرچم حق
  درود برتو که با صبر واستقامت به ما ثابت کردی که……..شدنیست

 42. دوراندیش گفت:

  دکتر عیدت مبارک

 43. ناشناس گفت:

  بیاد زمان زندانی شدن امام موسی کاظم (ع )

 44. ناشناس گفت:

  درود خدا برشما قهرمان اسلام وایران

 45. ناشناس گفت:

  ایا مادر ایشان برای بقیه زندانیان هم کاری انجام میدهد یا خیر درود بر مهدی خزعلی و دیگر ازادگان در بند

 46. ناشناس گفت:

  vvvvvvvv

 47. ناشناس گفت:

  اینگونه مقاومت ها و سختی به جان خریدنها نشان از حقا نیت و سرافرازیست

 48. ناشناس گفت:

  دعای همه عزیزان و خانواده شهدا وخیبریان بدرقه راه مقدست ،درود برتو که با منش خود ما را شرمنده نمودی .نوروز بر تو وخانواده محترمت وهمه عریزان در بند مبارک باد به امید آزادی همه اسرای آزادی

 49. فرهاد علوی گفت:

  آقا مهدی ما شرمنده ایم که شما چند نفری دارید مسئولیت میلیونها انسان را بردوش میکشید . بون تردید در روز موعود ومحاسبه ما مردمی سیه روئیم.
  شما با این اعتصاب دلاورانه ستم را رسوا ساختید. وحکومت با همه یال وکوپال پوشالین خود از ترس لرزید.

 50. ناشناس گفت:

  زنده باد دکتر خزعلی ونوریزاد؛ حرهای زمانه ما.