سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پنجمین بازداشت مهدی خزعلی/ بی عدالتی در حیاط عدالتخانه...

پنجمین بازداشت مهدی خزعلی/ بی عدالتی در حیاط عدالتخانه

چکیده : در حالی که ماموران برای بازداشت وی کمین کرده بودند با شدت عمل و خشونت این چشم پزشک منتقد را برای پنجمین بازداشت کردند....


بدنبال انتشار”جنتی نامه” و انسداد وبسایت مهدی خزعلی، این فعال سیاسی با ضرب و شتم بازداشت و برای پنجمین بار راهی اوین شد.

به گزارش رسیده به کلمه،  ظهر دوشنبه در حالی که ماموران برای بازداشت وی کمین کرده بودند با شدت عمل و خشونت این چشم پزشک منتقد را بار دیگر بازداشت کردند.

این فرزند آیت الله خزعلی پیش از این احضاریه ای برای حضور در شعبه نهم دادسرای انقلاب دریافت کرده بود، اما پیش از برگزاری این جلسه ماموران با کمین خیابانی وی را دستگیر و در محل زندان تفهیم اتهام شد.

مورد اتهام وی انتشار نوشته ای در وبلاگ شخصی مهدی خزعلی به نام جنتی نامه است. او نوشته بود: “کودک درون جنتی به علت کهولت سن درگذشت …!

وی پیش از این نیز خطاب به جنتی نوشته بود: نمی دانم، چرا جنتی  نمی خواهد پیام زیبا و ظریف نکته پردازان و طنازان را بشنود، شاید خود را به خواب زده باشد، شاید گوشی برای شنیده و چشمی برای دیدن ندارد، شاید کهولت سن و ثقل سامعه و ضعف بصر او را کر و کور کرده؟ یا حب جاه و مقام و مال و منال و مکنت و حشمت و ریاست او کر و کور کرده است، نکند مصداق صم بکم عمی فهم لایعقلون شده باشد!

مهدی خزعلی پس از انتخابات مهندسی شده ریاست جمهوری بارها بازداشت و راهی زندان شده است. تیرماه سالجاری نیز وی با ضرب و شتم و آسیب دیدگی از ناحیه گردن بازداشت و پس از یک ماه اعتصاب غذا به قید وثیقه آزاد شد.

وی چندی پیش در نامه ای به آقای خامنه ای با انتقاد از شرایط جاری پیشنهاد کرد مختارید پاسخ مرا حضوری دهید یا برای پنجمین بار راهی سلول انفرادی ام نمایید.

مهدی خزعلی محقق، پزشک و وبلاگ نویس منتقد در نامه ای خطاب به رهبری با اشاره به شهید رجایی و جلسه هایی که برگزار می کرد تا نقد شود و هر کس می خواد بر وی خرده بگیرد، پیشنهاد کرد: یک معاونت “نِق” یا “نقد” تشکیل دهید، نقادی بی پروا و جسور بر آن بگمارید که مخالف شما باشد، به او اجازه دهید تا بدون رعایت آداب و بدون لکنت کلام، نقد های جامعه را برایتان بگوید.

این فعال سیاسی همچنین تذکر داده بود: می دانم، کسی زیر بار این مسئولیت نمی رود، شاید خیلی زود، زبان سرخ سر سبزش را به باد دهد، اینجانب آماده ام تا بدون تعظیم و تکریم و کرنش، بدون خضوع و خشوع و رکوع و سجود، بدون عظمی و معظم، نق و نقدهای جامعه را جمع کنم و هفته ای یکبار با زبانی تند و تیز و برنده به عرض برسانم.

ابوالقاسم خزعلی پیش از این از دیدگاه های فرزندش اعلام برائت کرده بود.

فرزند این فعال سیاسی ساعتی پیش با تشریح این دستگیری در صفحه فیس بوک خود نوشت: “امروز صبح زمانی که از امتحان برگشتم، از دفتر تماس گرفتند که پدر در کارگر شمالی سر کوچه عبدی نژاد دچار سانحه شده است که من خود را فورا به محل رساندم و پدر را دیدم که در داخل ماشین نشسته بود و دو نفر در دو طرفش. پس از پرس و جو متوجه شدم که پدر در حال گذر کردن با موتور بودند که یکی از ماشین های وزارت اطلاعات که در سر کوچه کمین کرده بوده به محض رسیدن پدر در را باز کرده و پدر را نقش بر زمین کرده است و سپس 4 ماشین وزارت اطلاعات همراه با مامورین پدر را بازداشت نمودند.پدر از ناحیه ی دست راست و دندان دچار شکستگی شده بودند و زانویشان زخم شده بود. بعد مامورین پدر را به دادستانی نزد همان بازپرسی (منصوری) که حکم جلب ایشان را داده بود بردند. ما خود را به دادستانی رساندیم که پدر در جلسه تفهیم اتهام بودند با همان وضع شکستگی و خونریزی. بعد از جلسه برای پدر حکم بازداشت موقت صادر شد و پدر در هنگام خروج از بازپرسی با صدای بلند گفتند که: اعتصاب غذا میکنم تا شهادت و لب به غذای اینان نمیزنم بعد پدر را به حیاط دادستانی بردند تا سوار ماشین شود زمانی که من رسیدم به حیاط دیدم پدر در ماشین وزارت هستند در حالی که چهار نفر اسکورت داشتند یکی از آنها که در کنار پدر نشسته بود با یک دستش دست شکسته ی پدر را فشار میداد و با دست دیگرش جلوی دهان پدر را گرفته بود که پدر فریاد میزد و من هم فریاد زدم چه میکنید که سریع سوار ماشین شدند و رفتند، این حیاط عدالت خانه ی ماست.


72 پاسخ به “پنجمین بازداشت مهدی خزعلی/ بی عدالتی در حیاط عدالتخانه”

 1. زندانی گفت:

  آنها امروز خزعلی ر زندانی نکردند بلکه او را آزاد کردد او الان آرآمش دارد زیرا دین خود را به حقایت اد ا کرده است وما ااکنون زندانیان خاموشیم

  م را دارند خفه می کنند خوشابه حالت دکتر دیروز همان ساعت دچار دلشوره عجیبی شده بودم امیدوارم سلام باشی

 2. ناشناس گفت:

  دل رو زدم به دريا ما رفتيم شعار نويسي

 3. سحر سبز گفت:

  واقعا که حضرت آیت الله …. که پسرت را این گونه وحشیانه بدون حکم دادگاه با بدن مجروح به زندان می برند و تو به خاطر حب جاه و مقام دم بر نمی آوری اسلام را امثال تو بی آبرو کردند

 4. مصطفی گفت:

  خداوند متعال به این فرزند آیت الله خیر بدهد.دیگرانی هستند که از لباس و مقام و پول و … پدر استفاده میکنند و دنبال کیف دنیا هستند و به آخرت فکر نمی کنند.مثل فرزند آیت الله سعیدی،مخبر ،ابوترابی و… با اینکه پدرش از این فرزند خواسته بود که به اسلام حکومتی و اسلام سرکوب برگردد ،ایشان ضمن ملاحظه فقط از پدرش یک چیز خواسته بود و آن اینکه بنا به اجتهاد مجتهدین فقط “روزی نامه کیهان “نخواند ،بلکه همه اقوال را مطالعه فرمایند.

 5. عبدالله گفت:

  بت بزرگ بشدت ترسیده. حقم داره وقتی بن علی و مبارک و قذافی نگون بختو می بینه تنها راه موندنشو در ادامه خون ریزی و جنایت می بینه.

  دیکتاتور الان تو سه کنج دیواره فقط یه جرقه لازمه که انبار باروت خشم مردم منفجر بشه اونوقت کارش تمومه . بد بخت نمی دونه که مردم نمی خوان با هرج و مرج و نا امنی و جنگ داخلی کارو تموم کنن ،

 6. الهام گفت:

  “شهید بزرگ دکتر چمران”:
  خدایا! آنقدر به ما معرفت ده که جز تو کسی را نپرستیم آنقدر به ما عزت ده تا در برابر هیچ طاغوتی به زمین نیفتیم آنقدر به ما شجاغت ده که در مقابل هیچ ظالمی تسلیم نشویم .

  الله اکبر
  یاحسین میرحسین

 7. فاطمه گفت:

  خیلی شعار می دیم به خدا. پارسال هم همه می گفتن موسوی دستگیر بشه ال می کنیم و بل می کنیم، کسی کاری کرد؟ کسی تونست کاری بکنه؟ نمی خوام حرفای نا امید کننده بزنم ولی دیگه از شعار هم بدم میاد. واقعیت اینه که اینا دستشون رو خرخره ی مردمه و دارن خفه می کنن. مردم هم انقدر بدبخت و گرفتار شدن که جون و جراتی براشون نمونده. حکومت با ظلم موندگار نیست ولی این که چقدر دیگه عمر کنه هم معلوم نیست.

 8. سبز شمال غرب گفت:

  درود بر تنها سردار باقی مانده از خیل شهدای خیبر. درود بر قهرمان عزیز ملت ایران. ما نگران سلامتی قهرمان جنبش سبز هستیم.

 9. ناشناس گفت:

  الله اکبر از این همه جنایت

 10. هر روز شرمنده تر از دیروزم گفت:

  هر روز شرمنده تر از دیروزم

 11. ترانه سبز گفت:

  خسته ام . شاید یکی از همین روزها به خط زدم.
  این آخرین سطر آخرین نوشته مهدی خزعلی است.

  ازت ترسیدن خط شکن. زودی بردنت. حتی بردنت هم با بی آبرویی خودشون بود. کینه های شخصی اشان را سر تو در میارن. مقاومت کن .
  شاملو: ما با نگاه ناباور فاجعه را تاب آوردیم. هیج کس برادر خطابمان نکرد و به تشجیع ما تکبیری بر نیاورد.

 12. ناشناس گفت:

  من يك دفتر خريدم كاغذ هاي دفتر رو به اندازه مستطيل در اوردم توش نوشتم تحريم انتخابات وكلي مطلب نوشتم و توشهر دمه مغازه ها وخونه ها داخل ماشين ها انتشار دادم فردا هم مي رم اين كار را مي كنم نيتم از اين كار فقط نابودي ظلم هست

 13. یک هم آرمان گفت:

  دوشنبه روز ۱۹ دی روز شهادت برادر بزرگ تر دکتر خزعلی “حسین خزعلی” هم میباشد. به امید ریشه کن شدن ظلم و ظالم در ایران. در ضمن جنبش سبز علاوه بر اطلاع رسانی نیاز به “غیرت رسانی” هم دارد. از ماست که بر ماست!

 14. majid گفت:

  …به این ….. ولایت ،
  سایت محترم کلمه ،لطفا” همه کامنتها را نمایش دهید .

 15. یک جانباز گفت:

  در حالی که چهار نفر اسکورت داشتند یکی از آنها که در کنار پدر نشسته بود با یک دستش دست شکسته ی پدر را فشار میداد و با دست دیگرش جلوی دهان پدر را گرفته بود که پدر فریاد میزد و من هم فریاد زدم چه میکنید……….

 16. راستین گفت:

  شقایق شقایق شقایق !
  شقایق خانوم اولین احساساتی عالم طبق منطق شما مولا علی بود ! که بخاطر خلال کشیدن از پای یه دختر یهودی ،”پیشرفت و اعتلای ” سرزمین های اسلامی رو بخطر انداخت !

 17. ناشناس گفت:

  تمام این خباقت ها نشات گرفته از اصل 110 می باشد این اصل را مردم باید از قانون اساسی حذف نمایند پیش به سوی تحریم انتخابات

 18. ناشناس گفت:

  دوستان توصیه می کنم در باره هر موضوعی که می خواهید بنویسید و هرجه می خواهید بنویسید اول آنرا با این شعار آغار کنید:

  انتخابات تحریم است و همه درخانه ها خواهیم ماند.

  آفرین بر دکتر خزئلی. درضمن فاظمه خانم شعاردادن و ابراز احساسات ونقاط ضعف این حاکمیت را برشمردن بهتراست از بی تفاوتی و سکوت وجرو اکثریت خاموش شدن. ما از اکثریت خاموش و بی تفاوت زیان های بسیار دیدیم چه درآن رژیم چه اوایل انقلاب وچه جالا. انسان زنده باید جنبش و جوش داشته و حرفی بزند و کاری بکند.

 19. انقلاب گفت:

  مرگ بر ظالم

 20. رسول گفت:

  ای ننگ ونفرین برظلم پیشگان دون صفت إإإ تا به کی از مدعیان دین این همه ظلم وستم إإإإ اگراسلام شما این است پس بماند برای شماو……

 21. ارشيا گفت:

  آيا اين مسائل و موارد خشونت رو خامنه اي نميبيند دكتر جان بجاي جنتي نامه خامنه اي نامه بايد بنويسي

  دوستت داريم راهت ادامه دارد دكتر

 22. ناشناس گفت:

  خزعلی جان دلم برای نوشتن دروبلاگت تنگ شده زیرادروجودت سانسورنبود

  دست اندرکاران محترم کلمه میدانم سرتان شلوغ شده است وطرفداران دکترخزعلی جایی برای نوشتن ندارند

  خواهشانظرات تمام آنهارامنتشرکنید

  باتشکریکی ازهوادران دکتر
  دکتر
  وبشرالصابرین