سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تکرار ادعاهای سردار مشفق این‌بار از تریبون مجلس...
» مجلس سند رسوایی حاکمان را منتشر کرد اما آیندگان قضاوت می کنند

تکرار ادعاهای سردار مشفق این‌بار از تریبون مجلس

چکیده :گزارش مجلس فرمایشی هشتم هم، مشخصاً همین را می گوید. آیا سردار مشفق یک تنه در عرض چند ماه با همان نتایجی رسیده بود که مجلس با 290 نماینده در 30 ماه ؟ آیا منطقی نیست که آن سخنرانی و این گزارش را، بازگویی یک سناریو و یا دست کم واگویه های یک محفل و تکرار یک تحلیل بدانیم؟...


کلمه- مهستی شیرازی:

یک) گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، تکرار سخنرانی سردار مشفق است. در این گزارش اغلب قریب به اتفاق ادعاهای سردار مشفق در خصوص فعالان سیاسی اصلاح طلب و یاران موسوی و کروبی، تکرار شده اند.

مدعایِ سخنرانی سردار مشفق این بود که اصلاح طلبان و منتقدان، یاران موسوی و کروبی، به جای ستادهای انتخاباتی اتاق های جنگ تشکیل داده اند و مجموعه ی سخنرانی ها و جلسات حزبی و دیدارهای شخصی و کارهای پژوهشی و دانشگاهیِ این اشخاص بخشی از سناریوی انقلاب نرم یا همان کودتای مخملی بوده است.

گزارش مجلس فرمایشی هشتم هم، مشخصاً همین را می گوید. آیا سردار مشفق یک تنه در عرض چند ماه با همان نتایجی رسیده بود که مجلس با 290 نماینده در 30 ماه ؟ آیا منطقی نیست که آن سخنرانی و این گزارش را، بازگویی یک سناریو و یا دست کم واگویه های یک محفل و تکرار یک تحلیل بدانیم؟

دو) مجلس شورای اسلامی با انتشار گزارش اصل 90 «خبط بزرگ» و یا دستِ کم «ریسک بزرگی» را مرتکب شده است.

گزارش کمیسیون اصل 90، برخلاف سخنرانی سردار مشفق یک «سند رسمی» است. این گزارش در تاریخ مذاکرات مجلس ثبت خواهد و مورد استناد آیندگان و تاریخ نویسان قرار خواهد گرفت. مفاد این گزارش، مستند قضاوت آیندگان، هم درباره ی موسوی، خاتمی و کروبی و یارانشان خواهد بود و هم مستندی برای تطبیق میزان واقع بینی مجلس، سیاستمدارن و حاکمان امروز ایران.

کافی است محققان تاریخ سیاسی، به تطبیق محتویات این گزارش با واقعیات امور بپردازند. طبیعی است که اگر این گزارش با واقعیت تطبیق نداشته باشد، نمایانگر خبط بزرگی است که در تحلیل و رفتار حاکمان امروز ایران رخ داده است.

سندی گویاتر از این برای سنجشِ انحراف فکری و عملیِ دسته ای از سیاستمداران ایرانی که اکثراً بنیانگزاران جمهوری اسلامی هم بوده اند یافته نمی شود. مطابق این سند یا آقای خامنه ای و طرفداران کمتر شناخته شده‌ی ایشان در وقایع 2 سال اخیر به خطا رفته اند و مجرم وقایع اخیرند و یا میرحسین موسوی، مهدی کروبی، سیدمحمدخاتمی، هاشمی رفسنجانی و کثیری از فعالان سیاسی همراه آنان عامل و بانی توطئه ای 20 ساله علیه نظام جمهوری اسلامی بوده اند. زمان قضاوتی علمی و تاریخی در این باره چندان دور نخواهد بود.

سوم) نوک پیکانِ گزارش کمیسیون اصل نود، به صورت خاص به سمتِ سید محمد خاتمی بود. این گزارش هم سیاست های خارجی خاتمی به شدت تاخته بود و هم او را به طراحی کودتای انتخاباتی متهم کرده بود. ناظران می پرسند آیا این گزارش با مواضع اخیر خاتمی در خصوص انتخابات مرتبط است؟ آیا این گزارش بهانه ای برای ایجاد محدودیت های جدید برای خاتمی و حتی هاشمی رفسنجانی است تا تاوان مواضع انتخاباتی خود را به مقامات ارشد پس بدهند؟ حداد عادل گفته بود « عدم حضور اقایان در انتخابات معنایی دارد و آن معنا را باید متوجه باشند». سایت هاشمی نیز مسدود شده است…

چهارم) این گزارش درصدد است رفتار حاکمان فعلی را موجه جلوه دهد. آیا این گزارش سفارشی نیست؟ در آینده ی نزدیک در این باره قضاوت خواهد شد. آینده ی که شاید بسیاری از نمایندگان مجلس هشتم هم نظاره گر آن باشند. این نمایندگان ملت! آن روز چه خواهند کرد؟


7 پاسخ به “تکرار ادعاهای سردار مشفق این‌بار از تریبون مجلس”

 1. ناشناس گفت:

  حکومت فریب و دروغ و واپسگرای کنونی از هرگونه اقدام ضد اخلاقی برای حفظ خودش سود می خواهد ببرد و پروائی ندارد که همه ارزش های انسانی را زیر پا بگذارد

 2. ناشناس گفت:

  چرا گذاشتیم کشور به دست نااهلان بیسواد و بی ادب بیفتد؟

 3. ناشناس گفت:

  به این خاطر که سید تن به خفت و حقارت مماشات نزد و انتخابات فرمایشی راتائید نکرد از لج این مایه ننگ خود را رو کردند

 4. علی گفت:

  تمام این سناریوهاحاصل اندیشه های یک مکان مشخص است وبنابراین از مشابهت گفته های مشفق وکمیسیون اصل 90 مجلس
  نباید تعجب کرد.ولی نکته جالب دراین میان سرعت عمل کمیسیون اصل 90است که برای پیگیری شکایات مردم پیش بینی شده اگر
  بخواهند به هر شکایتی بعداز30ماه پاسخ بدهند اگر جواب ندهند سنگین ترخواهند بود.دست بردارین آقایان ملت دیگر شماراازخودتان
  بهتر می شناسد.حقوقتان را بگیرید ودنبال زندگیتان باشید. این لجن را بیشتر به هم نزنید.

 5. حمید رفعتی گفت:

  وقتی حکومت دست نظامیان ، اوباش و فریب کاران گذاشته شود نتیجه آن قربانی شدن خرد گرایی آزادی و نشر استبداد و سرکوب است و یکی از ابزارهای حکومت های مستبد سند سازی و دروغ پراکنی است.
  بسیار حالب می شد سوابقی از گذشته به اصطلاح سردار مشفق در زمان جنگ و مواضع وی در مورد اختلافات سید و سالارمان جناب آقای موسوی در ان زمان با خامنه ای توسط دوستان ایشان اطلاع رسانی می شد. بسیاری از سینه چاکان و سردارهای فدایی امروز خامنه ای از منتقدین جدی خامنه ای در آن زمان بودند. به همین جهت نباید به اراجیف این قبیل افراد فرصت طلب توجه نمود.
  این قبیل اخبار باعث توجه بیشتر ما به رهبران اصلاحات می شود. بر خود واجب می دانم یاد جناب آقای دکتر خاتمی عزیز، جناب اقای مهندس بهزاد نبوی، جناب اقای تاج زاده محترم ، جناب اقای میردامادی ، جناب آقای حجاریان، جناب اقای عباس عبدی و سایر مبارزین با ریشه و انقلابی را گرامی بدارم.
  یا حسین میر حسین
  یا مهدی شیخ مهدی

 6. ناشناس گفت:

  حاکمیت جاده صاف کن امریکاست

 7. ناشناس گفت:

  وقتی مجلس اینقدر دقیق سوابق مهندس موسوی و کروبی رو بررسی کرد. و با دلایل و اسناد اثبات کرد که همه نوکر آمریکا و انگلیس هستند؟ و این زمینه از سالیان پیش فراهم شده… با خودم فکر کردم آیا اینها رو شورای نگهبان نمیدونست که هردو را تأیید صلاحیت کرد؟!