سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پرونده سازی، مغز شویی و خیانت به یک انقلاب مردمی...
» بازنشر اظهارات سردار مشفق برای قضاوت افکار عمومی

پرونده سازی، مغز شویی و خیانت به یک انقلاب مردمی

چکیده :شنیدن افسانه سرایی های امنیتی عوامفریبانه، پر از دروغ و جعلیات و مملو از تناقض فردی تحت نام مستعار مشفق که خود را از مقامات عالی امنیتی کشور معرفی میکند و مدعی است برای همه مقامات و نهادهای عالی کشور جلسه توجیهی تشکیل داده است به طور طبیعی ذهن را به سوی خاطره دستگاه امنیتی استالین سوق میدهد. در اینجا در صدد ازیابی، تفکیک واقعیت از جعلیات و یا تحلیل این افسانه امنیتی نیستیم، افسانه ای که هدف از آن توجیه جنایتهای انجام شده و آماده سازی یاران به ویژه آنهایی که دچار تردید شده اند برای ادامه راه...


کلمه – گروه سیاسی: استالین برای استیلای یک نظام توتالیتر تمام عیار بر اتحاد جماهیر شوروی نیازمند شکستن و محو هر گونه اعتراض و مخالفت سازمان یافته یا فردی٫ بالفعل یا بالقوه بود. انجام این امر به نهادهای امنیتی ویژه با قدرت نامحدود به مثابه یک دولت سپرده شده بود. آنها برای تحقق ماموریت خود مجاز به استفاده از هر وسیله و روشی بودند و سازمان قضایی کشور تیز تحت امر آنها عمل میکرد. حوزه عمومی غیر دولتی و حریم خصوصی معنا و مفهوم نداشت. دولت حق مداخله در کلیه امور را داشت و همه امور هم جنبه امنیتی داشت. حتی مسائل ساده زندگی مثل لباس پوشیدن, رفتن به تئاتر و سینما یا گوش دادن به موسیقی. همه کس و همه جیز دشمن تلقی میشد. نه تنها حزب, بلکه سازمان غیردولتی و حتی هویت مستقل فردی دشمنان بالفعل یا بالقوه بودند. حتی موافقان و دوستان امروز هم دشمنان احتمالی تلقی میشدند و می باید تحت مراقبت امنیتی قرار میگرفتند. اراده استالین تجلی ارزشهای انقلاب و خواست طبقه کارگر بود و به همین دلیل دروغ, شکنجه, گرفتن اقرار دروغین, مغز شویی, پرونده سازی, ترور فیزیکی و شخصیتی برای نابود کردن مخالفان و معترضان نه تنها مشروع و مجاز که به لحاظ ایدئولوژیکی واجب بود. برای افراد، مخصوصا شخصیتهای سیاسی به فراخور حالشان پرونده امنیتی تشکیل میشد و مرتبا پر و به روز میشد. واقعیت مهم نبود. پر بودن پرونده مهم بود تا در صورت لزوم معترضان یا حتی دوستانِ یک ساعت پیش به انواع فساد و جنایت متهم شوند و معلوم گردد که از اول افرادی مشکوک, نفوذی, وابسته به قدرتهای خارجی و ضد انقلاب بوده اند و حالا به همت نیروهای امنیتی افشا شده اند. در عین حال با انحصار کامل رسانه های جمعی, خلط حق و باطل در افسانه سرایی های امنیتی و ترتیب جلسات و کلاسهای توجیهی برای مقامات دولتی و مردم در کلیه رده ها مغز شویی به صورت مدام و با استفاده از آخرین تکنولوژیها اجرا میشد تا فرایند حذف و تصفیه از جمله در داخل سرویسهای امنیتی به راحتی صورت گیرد و جنایت با وجدان آسوده یا به ظاهر آسوده صورت پذیرد. بدین ترتیب مقامات امنیتی که باید مانع خیانت میشدند، تبدیل به خائنین اصلی به کشور و منافع عالی آن میگردیدند.

شنیدن افسانه سرایی های امنیتی عوامفریبانه, پر از دروغ و جعلیات و مملو از تناقض فردی تحت نام مستعار مشفق که خود را از مقامات عالی امنیتی کشور معرفی می کند و مدعی است برای همه مقامات و نهادهای عالی کشور جلسه توجیهی تشکیل داده است به طور طبیعی ذهن را به سوی خاطره دستگاه امنیتی استالین سوق میدهد. در اینجا در صدد ازیابی, تفکیک واقعیت از جعلیات و یا تحلیل این افسانه امنیتی نیستیم, افسانه ای که هدف از آن توجیه جنایتهای انجام شده و آماده سازی یاران به ویژه آنهایی که دچار تردید شده اند برای ادامه راه است.

“کلمه” با عذرخواهی از تمام کسانی که نام آنها در این سخنرانی آورده شده است, ارزیابی و تحلیل را به مخاطبان آگاه و مردم شریف و فهیم کشور واگذار میکند و به طرح این سوال ساده بسنده میکند که کدام اصل اخلاقی مانع این افراد با این طرز تفکر برای تقلب سازمان یافته در انتخابات می شود؟ افرادی که برای آنها هدف وسیله را توجیه می نماید و پیروزی رقیب در انتخابات را شکست هدف خود تلقی میکنند و در این راه از هیچ گونه مداخله ای در عرصه سیاست و انتخابات و حتی عرصه های قضایی باکی ندارند. نکته ای که پیش از این نیز در شکایت‌نامه هفت نفر از قربانیان دخالت نظامیان در عرصه سیاست و انتخابات به آن اشاره شد، و در اعلام جرم های هشت گانه این زندانیان فهرستی از این دست دخالت ها و دست کاری های سیاسی و انتخاباتی و قضایی برشمرده شد.

مواردی نظیر: ورود غیرقانونی این مجموعه به صحنه رقابت های انتخاباتی و استفاده از اختیارات و امکانات نظامی- اطلاعاتی به قصد تخریب چهره نامزد رقیب آقای احمدی نژاد (آقای میرحسین موسوی)؛ ورود غیرقانونی گروه نظامی- اطلاعاتی به صحنه رقابت های انتخاباتی، در حد فعالیت های جاری انتخاباتی گروه های رقیب و تعیین تکلیف برای نامزدهای رقیب آقای احمدی نژاد؛ دخالت های غیرقانونی در رقابت های انتخاباتی، تلاش برای ایجاد اختلاف میان نامزدها و حامیان نامزدهای رقیب آقای احمدی نژاد و استفاده از موقعیت و ابزار اطلاعاتی و عملیات روانی بدین منظور؛ اعلام رسمی، علنی و صریح وابستگی نظامیان به یک جناح سیاسی خصوصا در جریان انتخابات ریاست جمهوری؛ اقدام به پرونده سازی قبل از وقوع هرگونه جرم ادعایی و درخواست حکم دستگیری تعدادی از فعالان سیاسی، فرهنگی و مطبوعاتی؛ دخالت در امور قضایی از جمله تهیه کیفر خواست برای افراد در جریان حوادث پس از انتخابات؛ دروغ پردازی و نشر اکاذیب علیه شخصیت ها، احزاب و فعالان سیاسی به منظور توجیه مداخلات غیر قانونی درانتخابات ریاست جمهوری؛ و …

فایل صوتی ای که می شنوید سند تاریخی ارزشمندی است از ادبیات و لحن و نوع نگاه تفکر نظامی-امنیتی ای که برای پیروزی هدف حق ! خود و افراد بر حق از منظر خود، از هیچ گفتار و رفتاری ابایی ندارد: از دروغ زنی و پرونده سازی و خیال پردازی گرفته تا دخالت مسلحانه در انتخابات و فضای سیاسی و اجتماعی و فرهنگی، تا گرفتن و زدن و بستن و حبس و شکنجه و قتل و آزار، تا هیچ صدایی غیر از صدای حزب پادگانی در فضای کشور شنیده نشود. البته این سودا و رویایی است که با وجود فرزندان انقلابی خمینی هیچ گاه تحقق پیدا نخواهد کرد چرا که آنها انقلاب کردند تا در جامعه تک صدایی نباشد و هنوز بر سر ‍آن آرمان در برابر این دسته متحجر و نا اهل ایستاده اند.

فایل صوتی اظهارات این فرد پیش روی شماست

جهت دریافت فایل صوتی اینجا کلیلک نمایید.

جهت دریافت فایل صوتی اینجا کلیلک نمایید.

چنانچه در دریافت فایل مشکل دارید ابتدا بر روی لینک دانلود کلیک راست نمایید و از منوی باز شده گزینه “Save Link as” در مرورگر های فایرفاکس و کروم و “Save as target” در اینترنت اکسپلورر را انتخاب کنید.


57 پاسخ به “پرونده سازی، مغز شویی و خیانت به یک انقلاب مردمی”

 1. مهرداد گفت:

  از روشنگري بي نقصتون ممنون

 2. حامد گفت:

  ….اینهم دلیل آنکه یک نفر حکومت کند فساد ایجاد میگردد.

 3. نوید گفت:

  با سلام

  من فکر می کنم که در مورد استالین و نقش او ، دوستان اصلاح طلب نیاز به مطالعه ی بیشتری دارند ، چرا که او نیز … محبوبیت فراوانی در میان توده های میلیونی مردم داشت که به ویژه به هنگام دفاع از اتحاد جماهیر شوروی در مقابل آلمان نازی و متحدینش و همچنین پس از درگذشت او خود را به خوبی نشان داد، آنچه که باعت فروپاشی شوروی شد وجود خط انحرافی …بود که در آنجا نیز در همراهی با متحدین خارجیش از همان آغاز انقلاب در روسیه عمل میکرد و اتفاقا تا زمانی که استالین زنده بود کمتر موفق بود و پس از او علیرغم کوشش هایی برای اصلاحات ، صد انقلابیون بر امور مسلط شدند و با کودتای ۲۸ مرداد ۱۹۹۲ یلتسن به کلی اقتصاد کشور را در مسیر دیگری که همان سرمایه داری لجام گسیخته است، انداختند.

  با درود پر شور به همه ی رهروان جنبش سبز امید

  • علیرضا گفت:

   دوست عزیز سبزم جریان کشته شدن مالکانوف و همچنین حذف تروتسکی و دق دادن لنین را مطالعه بفرمایید شاید دیدتان راجب به استالین و جنایاتش روشن تر شود

  • Shahab گفت:

   Dear Friend,

   Hitler also had a great popularity between Germans.
   Popularity does not make a brutal as a legitimate person as you said for Stalin.

   • کیوان گفت:

    البته اگر منظورتون از “محبوبیت” استالین این باشه که در جلسات حزب کمونیست کسی از ترس اجازه توقف دست زدن برای ورود استالین را به خودش نمی داد من با شما کاملاً موافقم! اصولاً النصر باالرعب یا اخی اگر هم نشد دلیل انحراف داخلی ها و دشمنی خارجی بوده وگرنه تباهی یک مملکت که مهم نیست …
    و من الله توفیق !

  • حمید گفت:

   صرف نظر از جنایات جنگی در جنگ دوم جهانی , استالین مسئول قتل و کشتار میلیونها انسان بظاهر مخالف سیاسی خود در داخل روسیه است.

   سئوال اینست که چه شده است که یک انسان معمولی و یا حتی خوش نیت مثل شما طرفدار یک جانی و قاتل میشود , که در تاریخ همردیف چنگیز و هیتلر است.
   حاج نوید, یک نگاهی انتقادی بخودت بکن! شاید متوجه اشکال بشی!!
   حمید

 4. محمد گفت:

  عدو شود سبب خير اگر خدا خواهد
  سربلند و پيروز باشيد

 5. تفسیر سخنرانی از دید من گفت:

  *چقدر اطلاعات سپاه قویه که تمام مکالمات خصوصی مخالفهارو با جزییات کامل بیان می کنه حتی مکالمات خصوصی در کاخ سفید.مثلا
  خانوم رایس به رامسفلد گفته : باباجان با ایران از طریق جنگ نمی شه به اهداف رسید. آقای خاتمی توی باغ خصوصی ملک عبدالله در حالی که زانو زده بوده گفته که: حالا جناب پادشاه شما خودتون رو ناراحت نکنید قلبتون ضعیفه آسیب می بینه. نبوی گفته که : با میر حسین اگر به بخشی از نظام هم بتونیم آویزون بشیم خودش کلیه. میر حسین خطاب به سازمان مجاهدین گفته: صداشو در نیاریت که شما از من حمایت می کنید انتظار نداشته باشید من با شما عکس 2 نفره بگیرم. توی جشن برج میلاد موسوی با آرنجش یه دونه زده به بهزادیان نزاد و گفته که : یاد بگیر اینجوری باید جلسه واسه من بزاری.اصلاح طلبها در مورد موسوی گفتن که: او یک اصولگراست زمان امام هم او را قبول نداشتیم او یک هندونه دربسته است و ابزار دسته طرفه مقابله. حسن خمینی به یه نفر گفته که: برو به آقا بگو این ردای رهبری باید برگرده به بیت امام. صادق خرازی به ابطحی گفته که: اینا پولی نیست که تو ازعربا گرفتی بیا ببین ما چقدر پول از غربی ها گرفتیم……………………………………………………………………………..
  *بعد یک سری اطلاعات جالب هم دستگیرتون می شه مثلا
  بی بی سی فارسی رو خاتمی راه انداخته و دارن از خاتمی رهنمود می گیرن.دستگیری آقای حلالی مداح و همچنین روحانیونی که جکهای منبری می گن(مثل دانشمند) زیر سر سرویس های اطلاعاتی دشمنه که می خوان مردم رو از دین و امام حسین دور کنن.آقای خاتمی زیرمجموعه آقای ابطحی است که هر دوتاشون هم جاسوس سرویس های غربی هستند و آموزش دیدن.آقای خاتمی اساسا قرآن رو قبول نداره این موضوع رو یواشکی با زنان مشارکتی مطرح کرده و گفته که بین خودشون بمونه.موسوی خوئینی ها در اول انقلاب به دستور سرویس های جاسوسیه آمریکا سفارت رو اشغال کرده وگرنه امام مخالف بودن.فرزندان خاتمی و هاشمی و موسوی خوئینی ها با سرویس جاسوسیه MI6انگلستان در ارتباط هستند ونامه های پدراشون رو به این سرویسها تحویل می دن.دشمن به این خاطر جنگ رو ادامه نداد والان هم با ما جنگ نمی کنه که ما شهید ندیم چون می خوان شهادت رو ازما بگیرن. چون اینا(میرحسین وکروبی) از قبل می دونستن که شکست می خورن می خواستن کمیته صیانت از آرا تشکیل بدن.!! اگر موسوی نبود ما براحتی در جنگ با عراق پیروز می شدیم .(جالبه که تظاهرات دولتی که تنها چند تا خیابون پر می شه جمعیت میلیونیه ولی تظاهرات جنبش سبز که بدون پلاکارت و اتوبوس وساندیس و اجبار … و کیپ تا کیپ توی همون خیابونا بلکه خیابونهای بیشتری هم دربر می گیره فقط شامل 300 تا 400 هزار نفره !!!! ) در تهران حدود 1/200 خانواده نفاق داریم و 1/000/200 نفر اتباع بیگانه داریم که توی تمام مراسم علیه نظام فعالند. و نقل سخنانی از فکویاما …………………………………………………………………
  *توطئه های که قرار بوده اصلاح طلب ها انجام بدن (خیلی وحشتناکه)
  1_طرح محدود و پاسخگو کردن رهبری 2_فعال کردن مجلس خبرگان جهت نظارت ونقد رهبری 3_شورای و مدتدار کردن رهبری 4_تعیین مرجع رسیدگی به شکایات از رهبری 5_بوجود آوردن عزل رهبری توسط مراجع قضای 6_تدوین شرح وظایف جدید برای رهبری 7_تشریفاتی کردن رهبری 8_تشکیل جبهه سیاسی و فعال و زنده نگه داشتن جریان اعتراضات …….14_تلاش برای ایجاد انشقاق و انشعاب در جبهه اصولگرایان………………………………………………………………………………………….
  *اعتراف یک واقعیت تلخ
  در حین سخنرانی سردار مشفق سعی می کنه که عملکرد خشن خودشون رو تمام و کمال به جنبش سبز نسبت بده .ایشون دست رو پیش می گیره و استخدام کردن ارازل و اوباش , پرونده سازی و همچنین کشته شدن مردم رو به خود جنبش نسبت می ده و اعلام می کنه که اینا(جنبش سبز) نیاز به خون داشتند. ولی حقیقت تلخ رو می شه از لابلای صحبتشون کاملا درک کرد.ایشون در مورد اتفاقات 18 تیر می گه که (وقتی جمعیت 18 تیر رفتن به سمت بیت رهبری !!! سردار جعفری دستور دادن که از خیابان جمهوری به پایین خط قرمز ماست اگر پاشون رو پایین بزارن ما دستور تیر می دیم آقای تاج زاده خودش شخصا سوار موتور می شه میاد جمعیت رو از جلو بیت امام جمع می کنه هدایت می کنه به یه سمت دیگه که اون مدیریتی که دارن یه وقت از بین نره و به سر مقصد مقصود و مرادی که مد نظرشونه برسن و حرکت در یک شرایط سخت در نطفه خفه نشه). دقت کنید جمله آخر نشون دهنده 2 نکته است 1_ کاملا نشون دهنده تفکر آقایون هست که اگر می خوان یک حرکت رو در نطفه خفه کنن باید کشتار راه بندازن 2_ نقض گفته خود سرداره که اعدا می کنه اصلاح طلبها احتیاج به خون دادن وکشته دادن داشتن.اگر اینطور بود چرا تاج زاده از این کار جلوگیری کرد!!!همچنین ایشون سعی می کنه مخالفان دولت رو افرادی معرفی کنه که برای رسیدن به قدرت حاضرند دست به هر جنایتی بزنن, البته کافر همه را به کیش خود پندارد. ایشون توضیح نمی ده که اگر واقعا اینطوره چرا آقای موسوی 20 سال از حضور در انتخابات و تلاش برای گرفتن پست ومقام خودداری کرده به نحوی که حتی پارسال به سختی نامزدی ریاست جمهوری رو قبول کردند!!! سردار مشفق مرتب از نظرسنجی های قبل از انتخابات یاد می کنه و مدعی می شه که همه نظر سنجی ها حکایت از برد حتمی احمدی نزاد داشتند در حالی که هیچ اشاره ای به سخنان علیرضا زاکانی، نماینده اصولگرای مجلس و یکی از اعضای کمیته شش نفره مجلس برای رسیدگی به حوادث پس از انتخابات، نمی کنه. آقای زاکانی در سخنرانی دانشگاه امام صادق که از طرف بسیج دانشجوی برگزار شده بود ‘گفت: « درست در روز پنجشنبه ۲۱ خرداد دو نظرسنجی از سوی وزارت کشور و وزارت اطلاعات که دو نهاد وابسته به دولت بودند، منتشر شد که نشان می‌داد انتخابات به دور دوم کشیده می‌شود و جالب اینکه شورای امنیت ملی هم بر اساس جمع‌بندی تمام این نظرسنجی‌ها اعلام کرد که انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد.» ……………………………………….
  *توی این سخنرانی سردارمشفق اعترافات دیگه ای هم می کنه که جالبه .مثلا
  اعتراف به قطع کردن عمدی SMSها در روز انتخابات برای اینکه جمع کل آرای موسوی مشخص نشه.اعتراف به فراگیر بودن جنبش سبز بنحوی که می گه:توی لباس بنده(سپاه) لباسهای شما و صداو سیما و اطلاعات وحتی در قم وبین مراجع و..این جریان رخنه کرده و بخاطر همین آقا اسمشو گذاشته فتنه عمیق.یا اعتراف به اینکه جرات دستگیری سران سبز رو ندارن در این مورد می گه که: دستگیری سران اینا کاره درستی نیست چون می شه ملات اغتشاشاته آینده .و همچنین تلاش بی وقفه سپاه برای اختلاف انداختن بین مخالفان آقای احمدی نزاد با استفاده از مطرح کردن نقل وقولهای دروغ از سران گروه ها و حزبهای اصلاح طلب………………………….
  خلاصه سردار مشفق و امثالهم واقعا تخیل خیلی قوی دارن.بی خود نیست نظرات نفر اول مملکت اینقدر با واقعیتهای جامعه فاصله داره.چون ایشون مشاورهای مثل سردار مشفق دارن که بهشون خط می دن.
  راستی حالا معلوم شد که آقای جنتی هم همین داستانها رو گوش می ده که اینطوری خودش رو سوزه خنده مردم می کنه: )
  (جنبش سبز)

 6. faryar گفت:

  به معني واقعي چرت و پرت!!!
  متاسفم که در اين مملکت کساني هستند که به اين خزعبلات گوش مي کنند

  • هانی گفت:

   کسی مجبورت نکرده فیلتر شکن پیدا کنی بیای چرت و پرت های این سایت رو بخونی و توش کامنت بذاری

 7. سبز یعنی استقامت تا بهار گفت:

  جناب آقای موسوی لطفاً تا دیر نشده روز قدس را دریابید ، ما آماده شهادتیم

 8. علی 000 گفت:

  یاحسین میر حسین

  مرگ بر دیکتاتور

 9. سبز حسینی گفت:

  تیتر مطلب بسیار گویاست.پرونده سازی و مغزشویی و در نهایت خیانت به انقلاب و شعارهای اصیل انقلاب…
  برای واکاوی این جریانِ اکنون غالب بر حکومت، باید دید که چه کسی و گروهی این جریان رو پرو بال داد و تغذیه کرد و اینچنین بی پروا در شکستن تمامی مرزهای قانون و حیا و شرم کرد؟ مطمئنا چنین کسی و گروهی آمرِ در این جریان، این پیاده نظام خود را نه اکنون که سالها پیش تدارک دید.
  شنیدن آسمان و ریسمان بافتنهای مضحک این مسئول سپاه برای این پرونده سازی و مغزشویی مخاطبانش به شناختن آمرِ پشت این جریان کمک زیادی میکند.البته این سخنان و اباطیل رو از افراد و شخصیتهای دیگری از این جریان به گونه ای دیگر شنیده بودیم.سردار جعفری سردار فیروزآبادی سردار نقدی سردار ضرغامی و بازجو حسین شریعتمداری و…میبینید که این جریان به یک محفل و گروهی کوچک محدود نمیشود.فقط در زمانهای مختلف عملکردهای آشکار و پنهان داشته اند.باید دید چه کسی بعد از دوم خرداد و تحکیم جایگاه خط امامی ها و اصلاح طلبان از طریق انتخابات و صندوق آرا و ضعف جناح راست، این جریان اصولگرایی که بیشتر ملغمه ای بود برای مقابله با رای ملت را مطرح کرد.جریانی بنام اصولگرا ولی خالی و تهی از هرگونه اصول اخلاقی و قانونی!اصول معنای دیگری می یافت.اینگونه همه نهادهای تحت امر، دستور به مقابله با آرا و جهت های رای مردم را گرفتند.
  نمونه سخنان این فرد ماکتی است از برنامه های صدا و سیما و بویژه برنامه 20:30 … برنامه ای که توسط همین جریان مخفی شکل گرفت و با دکوری جدید چماقداران به پراکندن منویات خود در سطح میلیونی پرداختند.با مخلوط کردن راست و دروغ با اباحی گری با تهمت زدنهای بیشمار و توهینهای سخیف و… و امکان هرگونه پاسخگویی به این خبرهای دروغ و شانتاژ را از همه شخصیتها گرفتند.
  این جریان اصول! گرایی به آنجا رسید که تجاوز و اعمال خلاف شرع نیز در آن توجیه ایدئولوژیک یافت و مستحب شد!اصولگرایی که تنها موضوعی که در آن یافت نمیشود اصول است!اکنون تمامی حکومت را این اصولگرایان بی اصول به مدد اسلحه و پول و رسانه قبضه کرده اند.جریانی که کل نظام را به اصول گرا( البته با اصول مطابق میل آقایان! )تقلیل دادند و پیروزی رقیب احمدی نژاد را در انتخابات، شکست اصولگرایی آقایان میدانستند!و برای جلوگیری از این توهم، کودتای انتخاباتی را به انجام رساند…پیشگیری قبل از وقوع!!!
  کودتای ننگین و خونین 22 خرداد سرفصلی جدید در تحرکات این جریان و سرآغاز تحرکات شوم بعدی اینان است.شاهد تصفیه اصول گرایانی که واقعا به اصولی پایبندند خواهیم بود.و قربانی بزرگ جمهوری اسلامی است که با تسلط این جریان بر حکومت نه اسلامی از آن مانده است و نه جمهوری و تاثیر و دولت سازی رای مردم..
  ولی باید گفت که جنبش سبز برای اصلاح این وضعیت بزرگترین سد و مانع این جریان خواهد بود.با همه مظلومیت و سختی ها مقابل این جریان می ایستد و پیروز خواهد شد.جنبش سبز کابوس این جریان است.بخاطر همین است که در همین سخنان سردار مشفق بگونه ای دیگر و با سوءاستفاده از علایق دینی مخاطب، نهایت تلاش خود را برای تطبیق تاریخی دادن جریان خود به امام حسین(ع) انجام میدهد! ولی از این نکته غافل است که نمیشود با دروغ و تقلب و سرکوب جای ظالم و مظلوم، قاتل و مقتول، و یزد و امام حسین(ع) را معکوس جلوه داد..اگر شدنی بود دستگاه تبلیغاتی و ماشین سرکوب بنی امیه میتوانست!

 10. سبز گفت:

  مرگ بر دیکتاتور.

 11. سمیه گفت:

  اینهانه تنها دین ندارند ازاده هم نیستند .ولی خدا مکرشون رو به خودشون بر خواهد گردوند .

 12. امین گفت:

  همگی باید حواسمون جمع باشه
  احساس میکنم در آینده نزدیک مخوان یه کارایی بکنن

 13. به ا میدپیروزی گفت:

  به نظر من قسمتی از جنگ روانی برای تخریب و ایجاد اختلاف هست زیاد جدی نگیرید .

 14. hassan گفت:

  یاحسین میر حسین

 15. م.شیراز گفت:

  من هم سخنرانی رو دانلود کردم.
  با”” تفسیر سخنرانی از دید من(جنبش سبز)”” کاملا موافقم, تفسیر کاملی بود البته اگه بخواهید تمام جملات متناقض و مسخره سردار مشفق رو یکی یکی مطرح کنید و بشمارید ,خیلی بیشتر از مواردی است که “جنبش سبز” توی کامنتش ثبت کرده.
  مثلا سردار مشفق, توهین سایت نوسازی به نوه امام رو گردن آقای تاج زاده می ندازه !! جالبه که کسی توی جمع ازش این سوال را نکرد که مسئول سایت نوسازی که بقول شما یکی از بچه های حزب اللهی اصولگرا بود چرا و چگونه تحت تاثیر آقای تاج زاده قرار گرفت !!!! اگر ایشان اینقدر که شما اعدا می کنید بی سواد بود چگونه مسئول یک سایت اصولگرا شده بود !!! و اصلا چرا در آن زمان کیهان اینقدر از این فرد دفاع می کرد !!!!
  در قسمتی دیگر از قول آقای بهزاد نبوی نقل می کنه که (سعی کنید احمدی نزاد را کاندید رهبری معرفی کنید که اگر شکست خورد رهبری شکست خورده است) !!! بنظر شما آقای بهزاد نبوی احمدی نزاد را کاندید رهبری معرفی کرد یا سپاه پاسدارن و شورای نگهبان ؟ آیا از این مطلب نمی توان نتیجه گرفت که آقایان در تخیلات خود شکست احمدی نزاد را برابر با سقوط نظام می دیدند در نتیجه به هر قیمتی که شده جلوی این واقعه را گرفتند.
  در جای دیگر اعدا می کند که( اصلاح طلبها می دانستند که شکست می خورند در نتیجه هزینه این شکست را می خواستن بندازن به گردن نظام ) خوب اگر واقعا اینگونه بود چرا با تشکیل کمیته صیانت از آرا به طرز باورنکردنی مخالفت می کردیت !!! مگر نه این بود که تشکیل این کمیته جلوی بهانه گیری های بعد از انتخابات را می گرفت ؟ اگر ریگی در کفش نداشتید نه تنها با تشکیل این کمیته مخالفت نمی کردیت بلکه از این پیشنهاد استقبال هم می کردیت !!!
  جای دیگر از زبان آقای موسوی خوئینی ها خطاب به سوال آقای خاتمی نقل می کند که (بابا این میر حسین که ما هر دفعه داریم می آریمش ازش استفاده می کنیم بعد هم مثله یه دستمال می ندازیمش کنار, نگران نباش آقای کروبی هم یه دو سه تا وزارت خونه بهش می دیم می ره .بعد هم می گه که آقای کروبی اگر نرفت کنار می ریم مدیریتشو در بنیاد شهید بررسی می کنیم یک فساد اقتصادی پیدا می کنیم و بزرگش می کنیم یه کاری می کنیم ایشون بره کنار اگر هم پیدا نکردیم یک فساد براش می سازیم و بهزاد نبوی هم می گه اگر موسوی هم کنار نرفت عکس خانومش قبل از انقلاب که بی حجابه رو بگوشش می رسونیم که اگه نره کنار اون رو منتشر می کنیم. ) !!! بقول دوستمون کافر همه را به کیش خود پندارد ! اولا اینکه موسوی رو هر دفعه می آریمش بعد هم مثل دستمال ….. یعنی چی ؟ چند بار موسوی رو آوردن بعد هم مثل دستمال دورش انداختن که این بار دومش باشه!! دروغگو هم دروغگوهای قدیم. ثانیا آقای خاتمی که بقول شما اینقدر دلش می خواسته که موسوی و کروبی را کنار بزنه چرا اینقدر تلاش کرد که اینها کاندید بشن ؟؟ خوب خودش راحت کاندید می شد و کروبی را هم توی مبارزات انتخاباتی کنار میزد !! جالبه که پرونده سازی را گردن اصلاح طلبها می ندازه !! کی توی مناظره عکس خانوم رهنورد را گفته بود و تکرار می کرد(بگم بگم بگم).
  دروغ دیگر سردار در مورد سفر آقای خاتمی به شیراز است که ایشان اعدا می کنند 5 هزار نفر بیشتر جمع نشدند. خوشبختانه در قرن 21 بسر می بریم کافی است عکس های سفر آقای خاتمی به شیراز را سرچ کنید تا متوجه دروغ های شاخ دار سردار مشفق شوید. در آن سفر با اینکه اطلاع رسانی خوبی نشده بود جمعیت به حدی بود که چند کیلومتر در مسیر خودروی آقای خاتمی مردم به استقبال ایشان رفته بودند استقبال بحدی بود که فرماندار شیراز شخصا جلوی خودروی آقای خاتمی را گرفت تا ایشان وارد صحن حرم شاهچراغ نشوند !!!!! با این همه وقتی آقای خاتمی را مجبور کردند به سالن سرپوشیده شهید دستغیب برود.نه تنها سالن کاملا پر شد بلکه در محوطه اطراف سالن و خیابانهای اطراف ازدحام جمعیت به حدی بود که عبور ومرور را مختل کرده بود و ترافیک سنگینی در آن قسمت از شهر ایجاد شده بود.
  در آخر کسی از ایشان سوال نکرد که اگر آقای خاتمی و هاشمی و موسوی آلت دست بیگانه بودند و با سرویس های جاسوسی در ارتباط نزدیک بودند.چگونه کشور ما در این 24 سال استقلال خودش را حفظ کرده و به دست بیگانگان نیفتاده ؟؟ اگه 24 ساله که عوامل بیگانه کشور را اداره می کنند پس وای به حال نظام و شورای نگهبانی که این آقایون را تایید صلاحیت کرده !!!!
  این سخنرانی با همه مسخره بودنش مدرک محکمی در تایید کودتای انتخاباتی است . عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.

 16. حسين گفت:

  درود بر مهندس موسوي و جنبش سبز

 17. سبز سبز گفت:

  اميدوارم كه اين مطلب رو چاپ كنيد. من روي صحبتم با رهبری هست. رهبر معظم انقلاب من نمي خواهم قضاوت كنم ولي وقتي به بدنه نظام نگاه مي كنم مي بينم در تمامي نهادهايي كه نقش اساسي در ادره كشور دارند افرادي با يك طرز فكر خاص حضور دارند. نهادهاي نظامي مخصوصآ سپاه كه تحت امر شما هستند توسط افرادي اداره مي شوند كه وابسته به يك جناح خاص هستند و سپاهي كه قرار بود وارد مسائل سياسي و اقتصادي نشود و حافظ جان و مال و ناموس مردم باشد الان بر تمام كشور سيطره پيدا كرده و سردران سپاه شده اند تصميم گيرندگان مملكت و تنها چيزي كه برايشان مهم نيست جان و مال و ناموس و آبروي مردم است. در برابر اين همه تهمت و افترا كه به فرزندان پاك اين ملت مي زنند سكوت مي كنيد و با وجود اينهمه شكنجه و آزار و اذيت زندانيان بي گناه كه هر روز هم اخبار جديدي به گوش مي رسد حرفي نمي زنيد. ظاهرآ هم همه اين اقدامات زير نظر شما انجام مي شود. چون آقاي مشفق مي گفت كه همه انها را به شما گزارش مي دهد. 22 سال از رهبري شما مي گذرد اما تا بحال يك بار هم نشده كه كسي از شما انتقادي كند و شما در مقام پاسخگويي بر اييد. نه خبرنگاري، نه سياستمداري، هيچكس. شما كه معصوم نيستيد و در طول اين مدت اشتباهاتي داشته ايد. چرا در جامعه اي كه ادعاي دموكراسيش گوش عالم را كر كرده هيچكس نمي تواند از رهبرش انتقاد كند؟ اي كاش اي كاش! فقط يك بار مستقيمآ و بدون واسطه صداي اين مردم را مي شنيديد تا بدانيد امثال مشفقها تحت فرمان شما چه بر سر اين ملت آورده اند و گزارشهاي جناياتشان را چطور بزك كرده پيش شما مي آورند.

 18. ناشناس گفت:

  این را ببین که وسط دعوا نرخ تعیین میکنه
  مردم شوروی استالین را دوست داشتند ! چون در جنگ از او حمایت کردند !
  برو تاریخ بخوان رفیق :
  در جنگ مردم از کشور دفاع میکنند نه حکومت . تازه در مورد استالین ا و به ماموران امنیتی و افسران حزب کمونیست دستور داده بود تا هر که را عقب بنشیند بکشند . مردم هم از ان جنایت کار تاریخ بیش از جنایت کار روبه رو ( هیتلر ) میترسیدند.
  استالین همان بود که حتا تمام خودیها یعنی سران حزب کمونیست و دولت و یاران لنین را به محاکمه کشید وادار به اعتراف علیه خود کرد و کشت . به ملیتها رحم نکرد . میلیونها اکراینی را کشت . هزاران افسر زندانی لهستانی را کشت . با هیتلر پنهانی لهستان را تقسیم کرده بود . آذربایجان را اشغال کرده بود . لهستانی ها و مجارها و چک ها و آرمانی ها و قزاق ها و چچن ها و …. را کشتار کرد و از سرزمین خود بیرون راند .

 19. مهرزاد گفت:

  درود بر میرحسین و یارانش – درود بر مردم سبز ایران – نابود باد دیکتاتوری از دامن ایران و ایرانی

 20. حسن گفت:

  حافظا مي خور و رندي كن و خوش باش ولي دام تزوير مكن چون دگران قرآن را
  به اميد روزي كه همه مردم متوجه باشند كه چه كساني براي آنها تصميم ميگيرند و به كجا ميرويم…. به اميد اينكه همه سبز باشيم… به اميد پيروزي قاطع جنبش سبز انشاءالله

 21. ناشناس گفت:

  اقای ابطحی هم جدیدا گفته که روز قبل از دادگاه داشتیم تمرین میکردیم…

 22. مهران گفت:

  به نظر من تمام حرفهایی که زد ترفندهایست که خودشون در تمام این سالها بکار بردند و چند وقتیه که گندش بالا اومده و با این تهمت ها به مردم و جنبش سبز
  میخواهند رو جنایت هاشون سرپوش بزارند اما دیگه خیلی دیر شده و مردم همه چیزو میفهمند

 23. سهيل گفت:

  معلومه بد جوري دست فتنه گران با آن فايل صوتي روشده كه دست به اين نامه پراكني ها زده اند . اميدوارم اسناد را افشا، كنند ببينيم باز چه مي گوييد.

 24. hamed گفت:

  من از بیگانگان هرگز ننالم که با من هرچه کرد آن اشنا کرد!!!!!!!
  سوال حقیقی این است که اینها در واقع آشنایند یا از هر غریبه / اجنبی / استعمار گر/ منافق و البته دشمن بد ترند!!
  و من متمانم اینان دشمنان واقعی این مردم و ایران عزیزند و اگر در کوتاه کردن دست این دشمنان ایران و مردم عجله نکنیم این
  فرست آبادانی و سرافرازی را از تمام تاریخ آیندگانمان گرفته ایم!!!! مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر بد خواهان و منافقان و زنده باد آآآآزززااددییی

 25. ارش گفت:

  از ارائه این تحلیل کوتاه و بسیار گویا ممنون هستم. عنوان افسانه سرایی امنیتی بسیار گویا است. اقا سهیل کدام سند؟ چرا اسناد یک میلیارد راچرا افشا نمی کنید؟چرا سرویسهای امنیتی در مور ثروت اندوزی نزدیکترین همکاران رییس جمهور تحقیق و افشاگری نمی کنند؟از حکامی که یادشا ن رفته راست بگویند چه توقعی است؟در یک هفته سه حرف متفاوت در مورد مذاکره با امریکا میگویند.بعد سخن گوی وزارتخارجه اصل مطلب را نکار میکند.از زمان استالین بیش از پنجاه سال گذشته است. به همین جهت در شرایط کنونی جهان عمل این اقایان صد برابر بدتر از کار استالین است

 26. محمد گفت:

  این طور که این اقا گفته اطلاعاتشون (نعوذ بالله) تقریبا با دانش خدا برابری میکنه .با اینهمه اطلاعاتی که اینها دارند این همه مواد مخدر توی این کشور چکار میکنه یا شاید..

 27. زنده باد سبز گفت:

  وای وای چی‌ با اعتماد به نفس و جدی هم دروغ میگه،چه ذهن مخربی دارند پناه بر خدا،چقدر هم سوتی میده،آخه چقدر باید … تهی باشه که حرفای این باعث شستشوی مغزی اونها بشه،باور کنید این بنده خدا بیماری پارانوئید داره،برای اینکه بهتر متوجه بشوید مشخصات این بیماریها رو ببینید
  پارانوئید
  نگاه اجمالی

  این اختلال در بر گیرنده نامطلوب‌ترین رفتارها و منش‌ها است. بیماران پارانوئید همیشه میزان وفاداری و قابل اعتماد بودن «همسر ، شریک جنسی ، دوستان و …» را آزمایش کرده در حافظه خود کلسیونی از مدارک نشان دهنده «بی وفایی ، بی‌عدالتی ، تحقیر و تهدید دیگران» را دارند.

  وقتی چنین احساسی در این افراد برانگیخته شود رفتار پرخاشگرانه ازخود نشان می‌دهد. این بیماران عاشق مرافعه و منازعه هستند. از طرف دیگر این بیماران در عین حال که به نظر منطقی می‌رسند ولی در اصل فاقد صمیمیّت بوده و عاطفه محدودی دارند بنابراین رفتارشان خشک و رسمی و روابط اجتماعی‌شان محدود است.
  ملاک‌های تشخیص اختلال پارانوئید

  عدم اعتماد و شکاکیّت و برای تشخیص اختلال وجود چهار علامت از علائم زیر ضروری است:

  * بدون دلیل کافی ظن می‌برد که دیگران از او سوء استفاده می‌کنند یا فریبش می‌دهند.
  * بدون دلیل کافی وفاداری و قابل اعتماد بودن دوستان و بستگان خود را مورد سؤال قرار می‌دهد.
  * در اعتماد به دیگران تردید دارد، چون می‌ترسد از اطلاعات او بر علیه خودش استفاده شود.
  * در اتفاقات و اشارات خوشایند ، معانی تهدید کننده و تحقیرآمیز می‌بیند.
  * مدام کینه می‌ورزد، یعنی تحقیر ، اهانت و بی اعتنایی را نمی‌بخشد.
  * ادعا می‌کند رفتار و شخصیتش مورد حمله دیگران است ، ولی درستی این ادعا مورد تردید دیگران است.
  * نسبت به شریک و دوستان و بستگان خود سوء ظن مکرر و بدون پایه دارد.

 28. مرد سبز اهوازی گفت:

  و مکروا و مکرالله والله خیر الماکرین

 29. جواد گفت:

  این یکی از مهمترین اسناد کودتای انتخاباتی میباشد که خود اعترف به ان میکنند.
  درود و سلام به رهبران جنبش عدالت خواهی و ازادگی ملت ایران, خاطمی, موسوی, کروبی 

 30. ازاده گفت:

  من یک سئوال ساده دارم بعداز30سال هنوز فقر بیکاری بدبختی مردم راداره زجر میده حالا این پروفسور در رابطه با مشکل اساسی مردم که انقلاب کردن چی بلده

 31. رزمنده دفاع مقدس گفت:

  یا حق
  احسنت بر شما!این به معنای واقعی کلمه یعنی واکسینه شدن در برابر ویروس دروغ و تهمت است!انشاء الله با هوشیاری امت امام(س) و همت شما این توطئه ها یکی یکی از میان خواهد رفت!نماز و روزه همه شما خوبان مقبول درگاه حق و التماس دعا!

 32. armin گفت:

  faghat motoasefam barae iran

 33. Ali گفت:

  Doostan, khater neshan basheed ke hame chees Siah va Sefeed neest. Shayad in hese va tajasome toteeh dar eslah tafan ham hast. Chiizi ke bish az had mohem ast masire rah na in nahanjariha, yani bayad tamaom dolatmandon MONTAKHAB mardom bashand. Vasalam

 34. سلام گفت:

  با سلام
  این که چیز خیلی معمولی است.
  امروره در تریبون های نماز جمعه، در جلسات عقیدتی سپاه و بسیج و در جلسات خصوصی تر مسئولان فعلی پر است از این حرف ها.
  مجموعه و آرشیو کامل این جور حرف ها و تحلیل ها را در برنامه دیروز امزوز فردا می توان یافت.
  هدف جا انداختن این گونه تفکرات در بین عوام است که اگر اصلاح طلبان جواب ندهند وضع از این هم بدتر می شود.

 35. محمد گفت:

  و مکرو مکر الله والله خیر الماکرین

  یا حسین میر حسین

 36. محمد گفت:

  نردبان این جهان ما و منی است
  عاقبت این نردبان افتادنیست
  لاجرم هر کس که بالاتر نشست
  استخوانش سخت تر خواهد شکست

 37. mardomdost گفت:

  دوستان سبز،

  من ارتباط آنچه به استالین در حکومت اتحاد شوروی نسبت داده میشود و جنبش مردمی اخیر را درک نمیکنم.

  نباید فراموش بکنیم که ارتجاع داخلی‌ و خارجی‌ در تمام دوران تاریخ به اشکال مختلف متحد یکدیگر بوده، دو روی یک سکه بر ضدّ مردم اند. هر چند ممکن است به ظاهر دشمن یک دیگر باشند. مثل صدام و آمریکا.

  استالین در آن در تاریخی‌ برای برای تثبیت انقلاب شوروی میرزمید برای مردم شوروی با جهان بینی‌ خودش مارکسیسم. بر ضد ارتجأع داخلی‌ و دشمنان خارجی‌ و فاشیزم هیتلری.بدون تردید او اشتباهاتی داشته است ولی‌ آنکس عاری از اشتباه است که کاری نکند. باید آن دوران را شناخت و از سیاست‌های درست و اشتباهت تمام جنبش‌های مردمی آموخت.

 38. علی گفت:

  عجب روانی هایی هستن اینا
  چجوری طرف حرفای خودش رو تحمل میکنه؟

 39. : گفت:

  لطفا پیشینه مشفق را در سایت (ادامه همین خبر) درج کنید. آیا طی 4،5 سال اخیر وارد سپاه شده و یا از پیش تر؟

 40. یار میر حسین گفت:

  از سایت کلمه به خاطر این شیوه ی اطلاع رسانی تشکر میکنم. واقعیت این است که نرسیدن اطلاعات به مردم و شکل نگرفتن تحلیل پس از دریافت اطلاعات ، باعث ضرر های بزرگی میشود. چون ملت در زمانی که کم اطلاع بماند و یکباره اطلاعاتی کم یا غلط دریافت کند بر اساس همان اطلاعات کم تصمیم میگیرد. و این ملت همان ملتی خواهد بود که جبهه ی کفر خواهان او است به دلیل آنکه میتواند از چنین ملتی همیشه در راستای منافع شیطانی خود بهره برداری کند مخصوصا در برهه های حساس.
  اما راه مقابله با این نقیصه و شیوه های شیطانی جبهه ی کفر همین روشی است که سایت کلمه دنبال میکند. البته جبهه ی کفر امکانات بسیار وسیعی در جهت فریب ملت دارد به همین دلیل ما باید هر روز خلاقیت های جدید رو کنیم. رسانه های خودمان را گسترش دهیم. شیوه های آگاه سازی متنوعی را اتخاذ کنیم و از همه مهمتر ما مردم باید به سخن میر حسین توجه کنیم و شبکه های اجتماعی فعال و سر حالی داشته باشیم. مثلاً با خود قرار بزاریم که هر یک از ما باید به 20 نفر اگاهی بدهیم و یا اینکه باخود عهد کنیم که به حوزه ی نفوذ شخصی خود در اجتماع باید مسائلی را بیان کنیم و خوب است که در آگاهی بخشی همین شیوه ی سایت کلمه را در پیش بگیریم و منش و مرام دو طرف رابیان کنیم و از زوایای پنهان صحبت کنیم و این خود مخاطبان ما باشند که سره را از ناسره و طرفدار مردم را از مدعی طرفدار مردم تشخیص دهند.

 41. یار میر حسین گفت:

  آقای مصباح یزدی نهادینه کردن حکومت عدل اسلامی را دنبال میکند و همفکران او هم بی پروا از قرار گرفتن حکومت اسلامی به جای حکومت جمهوری اسلامی (حکومتی که معیار نظر مردم باشد) صحبت میکنند.نمونه اش همین خانم فاطمه ی رجبی .
  و در تشریح و مشروعیت بخشیدن به این حرف خود حکومت امیرالمومنان را مثال میزنند.
  در اینجا باید سوال کرد از اینها که شما که در نوع حکومت حکومت علی را مثال میزنید و میگویید قرار است حکومتی مانند حکومت حضرت علی (ع) را در ایران به وجود بیاورید و این حکومت همان حکومتی خواهد بود که علی (ع) داشت و حکومت شما به اندازه ی حکومت علی بدون لغزش خواهد بود لازم است که به جای حضرت علی هم کسی مانند او را برگزینید چون حکومت پاک علی مدیون معصومیت حضرت علی بود. به جای علی چه کسی را میگذارید که حکومت اسلامی شما دامانش از معصیت و دروغ و هر گونه ناپاکی پاک بماند؟
  باز باید بپرسیم که درباره ی سکوت 25 ساله ی حضرت علی (ع) که فقط به خاطر مشروعیت بخشیدن به حضور خود در حکومت و با نظر مردم آمدن دلیل این سکوتشان بود با اینکه ایشان معصوم بودند، نظر امثال خانم رجبی و دوستانشان چیست؟
  وقتی نظر مردم آنقدر مهم است که مثال خانم رجبی به خاطرش 25 سال سکوت میکند به راستی چرا باید اینها (خانم رجبی و آقای مصباح یزدی و …) به حذف جمهوری رای دهند با اینکه معصوم نیستند و خارج شدن از مسیر مردم و عقایدشان قابل پیش بینی است؟

 42. مهدی از تهرانسر گفت:

  مرگ بر ضد ولایت فقیه

 43. يجيي گفت:

  جستجوی سایت دچار اختلال است
  لطفاً برای امکان جستجو فکری کنید!

 44. poorya گفت:

  سبز یعنی استقامت یا حسین میر حسین

 45. کامران گفت:

  یا حسین میر حسین

 46. ناشناس گفت:

  خیلی جالبه که شهید بهشتی چنین نظری درموردموسوی خویینی هاداشته وآنوقت امام آنهمه مسوولیتهای کلیدی به اوداد!ازنظر این آقایون یعنی امامم آره!!!!!!!!!!!

 47. kaweh گفت:

  momkene akse in biwatan ra pakhsk konid?

 48. باران سبز گفت:

  كاش اين زمستون زودتر تموم بشه و بهار سبز از راه برسه…
  خدايا !
  بهمون صبر بده! صبر جميل از جنس صبري كه خودت داري
  الهي آمين

 49. امیر گفت:

  دیکتاتور ها هر کاری که انجام بدن در نهایت یک قدم به سرنگونی خودشون نزدیکتر می شن

 50. ضد ولایت فقیه گفت:

  من تا دیروز با کل قضیه جمهوری اسلامی و اصلاح طلب‌ها مخالف بودم ولی‌ با شنیدن این سخنرانی احساس می‌کنم که از امروز لازمه که پشتیبان کامل اصلاح طلب‌ها باشم چون این‌ها اهدافشون همون اهداف آرمانی من هست. از سردار مشفق ممنونم که من رو آگاه کرد و یک نفر را هم به جامعه اصلاح طلب‌ها اضافه کرد