سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » صدور کیفرخواست برای علاء الدین بروجردی/ بروجردی: این اظهارات جرم است...

صدور کیفرخواست برای علاء الدین بروجردی/ بروجردی: این اظهارات جرم است

چکیده :نماینده مشهد با اشاره به اعترافات امیر منصور آریا متهم اصلی پرونده و فرزند بروجردی که در حال حاضر در بازداشت به سر می برد، خواستار بازداشت علاءالدین بروجردی متهم این پرونده شده است. ...


دستور بازداشت علاءالدین برجرودی رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس صادر شده است.

به گزارش کلمه، بولتن نیوز به نقل از جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد با اعلام این خبر صدور کیفرخواست برای بروجردی به عنوان یکی از متهمان پرونده فساد مالی ۲۸۰۰ میلیارد تومانی، نوشت: برای برخی از متهمین دیگر نیز کیفرخواست صادر شده که در میان آنها نام چند نماینده دیگر نیز وجود دارد.

کلمه پیش از این هم از احضار و بازداشت علاء الدین بروجردی و پسرش در رابطه با شرکت زاگرس خودرو متعلق به متهم اصلی پرونده سه هزار میلیارد تومانی خبر داده بود.

موضوعی که با وساطت و دخالت علی لاریجانی رئیس مجلس معلق ماند و به آزادی علاالدین بروجردی منجر شد. این در حالی بود که اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای حفظ حیثیت کمیسیون خواهان استفعای بروجردی از ریاست کمیسیون شده بودند اما بروجردی با تاکید بر بی گناهی خود گفته بود: او و پسرانش نقشی در فساد مالی ندارند.

بر اساس این گزارش، نماینده مشهد با اشاره به اعترافات امیر منصور آریا متهم اصلی پرونده و فرزند بروجردی که در حال حاضر در بازداشت به سر می برد، خواستار بازداشت علاءالدین بروجردی متهم این پرونده شده است.

این در حالی است که علاالدین بروجردی بار دیگر در واکنش به این خبر اظهارات کریمی قدوسی را جرم و از مصادیق بارز تشویش اذهان عمومی تلقی کرده و گفته است دروغگویی در شان یک نماینده نیست.

از سوی دیگر محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص احضار نمایندگان درباره پرونده اختلاس در حالی از قوه قضائیه خواسته تا بدون اغماض و رعایت خط قرمزها حتی در احضار نمایندگان مجلس و بازجویی از آنها این پرونده را به نتیجه برساند که ضمن آن در مقام حمایت از همکاران خود برآمده و افزوده است: در جریان این پرونده شاید برخی ابتدا احضار شده و بعد از بازجویی‌های مربوطه بی‌گناهی آنها ثابت شود.

پیش از این نیز محمود احمدی بی غش از دیگر نمایندگان مجلس با اشاره به دست داشتن ۱۰ نماینده مجلس فعلی در اختلاس سه هزار میلیارد تومانی، از قوه قضائیه خواسته بود نام آنها را اعلام کند.

او گفته بود: جای هیچ شک و شبهه‌ای در دخیل بودن برخی از نمایندگان در مساله اختلاس نیست و آقای اژه‌ای هم این مساله را تائید کرده است.

اینها همه در حالی است که از سرنوشت پرونده اختلاس هیچ اطلاعاتی در دست نیست.


25 پاسخ به “صدور کیفرخواست برای علاء الدین بروجردی/ بروجردی: این اظهارات جرم است”

 1. کش ندهید گفت:

  موضوع رو کش ندهید فقط بچسبید به اینکه :کی تو اعتراضات انتخاباتی داخل یه سطل زباله آتیش روشن کرده؟
  این برای مملکت مهمه که یه نوجوان رو بگیریم تو خیابون بزنیم برای یک اعتراض یا یه روزنامه نگار رو برای اعتراف گیری سرشو بکنیم تو توالت فرنگی. اینا مهمه
  مثلا کیه که ندونه بروجردی همکارانش را در مزارشریف افعانستان به کشتن داد؟ حالا یه هزار میلیارد تومن فدای یه تار موی خودش و پسرش و برادران لاریجانی . هر کی الان براش کیفرخواست صادر کنه سوسک میشه و میره وسط جهنم
  کش ندهید
  کش ندهید

 2. ناشناس گفت:

  نمیدانم قبل یا بعد از حمله و تخریب سفارت انگلیس بود که آقای بروجردی فرمودند “پرونده اختلاس به تاریخ پیوست”. با توجه به خراب بودن اوضاع کشور در ابعاد مختلف هیچ بعید نیست که نظام برای تثبیت افکار عمومی یکی از چهره های درجه چندم ولی سابقه داری مثل آقای بروجردی را محکوم کرده و به اشد مجازات برساند. به این ترتیب نظام نشان میدهد که با کسی اهل معامله نیست (در حالی که هست) و با فساد برخورد قاطعی میکند (در حالی که نمیکند).

 3. محمد رزمنده سابق گفت:

  پرونده را اگر کش دهند دست مانند بروجردی ها برای ملت رو خواهد شد .اما چه فایده که با پا در میانی امثال لا ریجانی ها و مسئولین دفتر
  ولایت ان پرونده را در نطفه خفه خواهند کرد باور کنید اگر کشوری بودیم که نظارت بر ارگان های قا چاق چی و غیره بود و هر خلاف ان ها و اقاها و اقا زاده ها را کش می دادند به این روز نمی افتادیم

 4. reza گفت:

  مرگ خوب است اما برای همسایه
  میشود لطفاً بگوئید دروغگویی در شأن و مقام چه کسی در این دولت نیست؟

 5. نا شناس گفت:

  به یاد شهدای مظلوم مزار شریف که به دلیل مدیریت و هدایت کوته فکرانه آقای برو جردی و دیگر اصول گرایان وزارت امورخارجه ،بدست طالبان سلاخی شدند.

 6. یک بسیجی سابق گفت:

  متاسفم از اینکه تو اخبار می شنوم که اول دست و بعد پاهای دزد یک بانک را قطع می کنند ولی اونهایی که همه ثروت مملکت را دزدیند راست راست دارند می چرخند به دزدی ادامه می دند. نماینده مجلس و تو سمت های مختلف حکومتند و به ریش همه ما می خندند. بیچاره اونهایی که به امید رسیدن به حکومت عدل علی رفتند و تیکه پاره شدند. کشته شدند یا سالها تو اسارت گرفتار شدند. واقعاً که چی فکر کردیم و چی شد

 7. i گفت:

  >بروجردی: این اظهارات جرم است

  اینطور که داریم پیش میرویم، ایشان هم قاضی، هم شاهد، و در انتها هم شهید اند. خوب مبارک است

 8. مرودشتی گفت:

  صبر خدا زیاد است .این اقا در مورد تحقیق از زندان های پس از انتخابات نه تنها حقیقت را زیر پا گذاشت بلکه دروغ هم گفت .خدا لعنت کند قوم ظالمین را

 9. علی گفت:

  اگر بروجردی را بگیرند و حکم حبس ابد به او و به فرزندش بدهند ، من اعتقادم به نظام یک اپسیلون بیشتر میشود ،…

 10. همسر شهید گفت:

  آقای بروجردی پس از انتخابات 88 دل ما را خون کردی حالا خدا دل تو را خون کرد زیرا آه ملت همه شماها را نابود خواهد کرد زیرا به مردمی که با سکوت اعتراضاشان را بیان کردند را فتنه گر خواندید و شکنجه ها کردید؛ تجاوزها کردید؛ سرهای فرهیختگان در کاسه دستشویی کردید؛ کهریزکها آفریدید و سپس خودتان به خودتان نمره 20 دادید و به ملت مسلمان و بی دفاع ایران نمره 5 هم ندادید. حقتان از این هم بیشتر است. خدایا شکرت چه زود آه مادران شهدای سبز گرفت. برای سرکوب مردم نه دی قلابی آفریدید و …. چه خوش رقصیها که نکردید در حالی که می دانستید حق با مردم است.

  هرکسی در این کشور به ملت پشت و کند و رو به قدرت کند وضعش همین خواهد بود. یادم هست که ایشان چقدر ما سبزها را فتنه می خواندند و هر از چندی در سیمای جمهوری در برنامه های مخصوصی که برای سبزها و محکوم کردن میر محبوب موسوی و شیخ شجاع می چیندند شرکت می کرد چقدر هم برای صاحبان قدرت شیرین زبانی می کرد!

 11. ناشناس گفت:

  من دراينجا در کانادا و يک شرکت وابسته به دولت کار ميکنم .
  حسابرسان مستقل اينجا در يک اتاق مستقل در شرکت و بطور دايمي کار ميکنند و حتي رسيدهاي خريدهاي چند دلاري روزانه زير ذره بين قرار دارد..
  چند سال پيش بخاطر اهداي چتر بيک مشتري سروصدا بالا گرفت و بعداز مدتي وزير را تعويض کردند.

 12. ناشناس گفت:

  روی آقایان هم باندازه صبر خدا زیاد است!

  در حالی که سفیر انگلستان برای به حاشیه راندن دخیل بودن بروجردی در مسئله اختلاس 3000 میلیارد تومانی و ارتباطات مشکوک خاندان لاریجانی با خارجی ها را یکی از انگیزه های گاف یورش به سفارت کشورش نامیده، معلوم نیست این “سیاست مدار ها” این دروغ ها را را برای چه کسانی می بافند. وقتی یک سفیر چنین اجحافی بر مسائل دارد، وای به حال مردم کوچه و بازار که سال هاست مسائلی چون اختلاس 123 میلیاردی بنیاد رفیق دوست، دزدی 520 میلیاردی صدا و سیمای لاریجانی با هنر نمایی مرحوم کردان و ماجرای دست بوسی و خط دهی برادر بزرگ لاریجانی ها به نیک براون و… را “فوت آبند”! و البته همه متخلفان از مریدان رهبر “مقدس” نظام بوده و هستند.

 13. ناشناس گفت:

  قرار بود ما را به مقام انسانیت برساند …
  دلخوش به این مقدار نباشید ….

 14. مهدی گفت:

  چه باغ وحشی شده این مملکت

 15. ناشناس گفت:

  بد نيست آقاي علاء الدين بروجردي سري به خانواده شهداي سفارت ايران در مزار شريف بزند و حداقل از قصور خود در نجات جان کارکنان سفارت در زمان معاونت خود در وزارت خارجه عذر خواهي نمايد. ميدانيد که حتي آقاي مناخيم بگين آن نخست وزير خشن و اصولگراي صهيونيستي که مدتي هم به بعنوان تروريست بين المللي تحت تعقيب بود ، بعد از اطلاع از مشارکت وزير جنگ خود آريل شارون آن قصاب صبرا و شتيلا ت در کشتار فلسطينيان بي گناه در اردوگاه صبرا و شتيلا با پذيرش مسئوليت کوتاهي خود از سمت نخست وزيري کناره گرفته و بقيه عمرخود را در صومعه اي به نيايش گذارند. آيا اين آقاي علاء الدين بروجردي مدعي اصولگرائي اسلامي نبايد حتي در حد مناخيم بگين صهيونيسم عضو گرئه تروريستي اروگون هم پايبند اصول اخلاقي و و پذيرش کوتاهي هاي خود بوده و به کفاره قصور با تقصير خود سر بزير از ملت و خانواده شهداي مرار شريف حد اقل توبه نمايد؟ که اگر اهل توبه بود ، پاي او آقا زاده اش به سفره اختلاس از بيت المال مسلمين باز نمي شد.

 16. ساده است گفت:

  اقا من نمی دونم” کش ندین” برای کی گفته شد چون 3000 میلیارد و البته بیشتر از اون یعنی ارزش یک ثانیه حکومت بیشتر رو نداره؟ بدبخت قذافی حاضر بود 30000 میلیارد بده یه روز بیشتر حکومت کنه ، این که همش 3000 میلیارد بوده . مهمترین موضوع الان چند تا دانشجوی فضول هستند که هی حرف نامربوط می زنند . وگرنه نمایندگان مجلس که فقط مطیع اوامر ملوکانه هستند و دستبوس. همه هم ماشاا… یه دستمال پارچه ای مرغوب اویزون دارند. ما یه استاد داشتیم همیشه میگفت “ساده است”. الان ادم می فهمه واقعا راست می گفته خیلی ساده است.

 17. ناشناس گفت:

  bikhod nist in aghaye borojerdi karnaval sarbazan engelisi dar ashora rah andakhte bod

 18. ناشناس گفت:

  دیروز دست و پاهای یک سارق بانگ راکه بیچاره حتما از روی نیاز این کار را کرده بود قطع کرد ند,خدایا این بیشرمان چگونه جواب خدا را خواهند داد.اگر گردنشان را هم در ملاء عام بزنند باز هم کم است . خدا یا از تو میخواهم به احترام ایام عزاداری محرم خون امام حسین(ع) وشهدای کربلا ومادران شهدا بعد از انتخا بات و زندانیان بی گناه در بند و همسران شهداء , خاینان به این مملکت و نظام را هرچه زودتر رسوا وبرملا فرما , تا به سزای اعمال ننگین خود رسیده . تاشاید آ رامشی بر دل رنجد ید گان باشد…………..انشاالله

 19. ناشناس گفت:

  دیروز دست وپای یک سارق با نگ را که حتما از روی نیاز بوده قطع کرد ند. حقش بود اگه هر کس بانگ و بزنه پس این آقا یان چه جوری در کانادا و امر یکا و……برای خودشان یک خو نه درو یشی بخرند .خدا یا خودت با عظمتت او نها را رسوا وبسزای اعمال ننگیننشان برسان.تا دل اکثر یت به قر یب مردم ایران خنک بشه……..الهی آ مین

 20. ناشناس گفت:

  ‫این آقای بروجردی از آن آدمهای با فیوضات به نظر میرسد!

 21. رضا گفت:

  خاک برسرماکه تو کشور به اصطلاح امام زمان!! زندگی میکنیم با مدیرانی که خودشون رو سرباز امام زمان میدونن ولی پشت اون چهره های به ظاهر مذهبی هر خیانتی میکنن
  خدا جای حق نشسته.

 22. سبزه قبای بصیر گفت:

  بابا راست میگه دروغ گویی در شان نماینده مجلس نیست . برو بالا . در شان شخص اول و دوم کشور است.

 23. اصغر گفت:

  خود بروجردى گفته بود كه دزدهاى ميلياردى بايد اعدام شوند ، الان پسر أيشان در زندان است.

 24. ناشناس گفت:

  خدایا این چگونه عدالتی است ک دست افتاب دزد رامی بورند . دست غارت گران بیتاامال را باز میگزارند

 25. علی گفت:

  این زادگان عراق اکثرا راه فساد را میروند