سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » احمدی‌نژاد: حوادث بعد از انتخابات 33 کشته داشت که بیش از دو سوم آنها پلیس یا طرفدار ...
» ادعای جدیدی که رئیس دولت دهم با خبرنگاران آمریکایی در میان گذاشت

احمدی‌نژاد: حوادث بعد از انتخابات 33 کشته داشت که بیش از دو سوم آنها پلیس یا طرفدار دولت بودند!

چکیده :محمود احمدی نژاد در یک نشست خبری که امروز با حضور 20 خبرنگار رسانه‌های آمریكایی در هتل محل اقامت وی برگزار شد، معترضان حوادث پس از انتخابات را عده قلیلی نامید که ساختمان‌ها را تخریب می‌کنند و خودروها را به آتش می‌کشند! وی همچنین ادعا کرد که "مخالفان هم به اتفاق اعلام كردند كه سند و مدركی دال بر تخلف در انتخابات ندارند" و باز مدعی شد: "متاسفانه 33 نفر در حوادث بعد از انتخابات كشته شدند كه بیش از دو سوم آنها از نیروهای انتظامی یا مردم عادی هوادار دولت بودند."...


محمود احمدی نژاد در یک نشست خبری که امروز با حضور 20 خبرنگار رسانه‌های آمریكایی در هتل محل اقامت وی برگزار شد، معترضان حوادث پس از انتخابات را عده قلیلی نامید که ساختمان‌ها را تخریب می‌کنند و خودروها را به آتش می‌کشند! وی همچنین ادعا کرد که “مخالفان هم به اتفاق اعلام كردند كه سند و مدركی دال بر تخلف در انتخابات ندارند” و باز مدعی شد: “متاسفانه 33 نفر در حوادث بعد از انتخابات كشته شدند كه بیش از دو سوم آنها از نیروهای انتظامی یا مردم عادی هوادار دولت بودند.”

رئیس دولت دهم در حالی این ادعا را با خبرنگاران آمریکایی در میان گذاشته است که دست‌کم گزارش تفصیلی کمیته صیانت از آرا به ریاست علی اکبر محتشمی‌پور حاوی دهها مورد از تخلفات اساسی و مؤثر صورت گرفته در جریان انتخابات ریاست جمهوری است. هیچ‌یک از سران مخالفان احمدی‌نژاد در انتخابات 88 نیز تاکنون صحبتی از نداشتن سند و مدرک برای وقوع تخلف در انتخابات ندارند و مشخص نیست احمدی‌نژاد چگونه به صراحت چنین ادعای آشکارا دروغی را در جمع خبرنگاران مطرح کرده است.

همچنین گزارش‌های متعدد موجود از جمله شهادت خانواده‌ها، و نیز گزارش‌های کمیته پیگیری امور آسیب دیدگان حوادث پس از انتخابات که جزئیاتی از آن چندی پیش در کلمه منتشر شد، نشان می‌دهد که تا پایان تابستان 88 نزدیک به صد نفر از معترضان کشته شده‌اند، و البته این غیر از کشته‌های عاشورای 88، 25 بهمن 89 و … است.

همچنین با وجود ادعاهای مکرر مسئولان امنیتی و نظامی مبنی بر بسیجی بودن کشته‌شدگان، تاکنون تنها یک نام به عنوان بسیجی کشته‌شده در روزهای پس از انتخابات اعلام شده که مشخص نیست خانواده‌اش این موضوع را تایید می‌کنند یا خیر. اما در عوض، در چند مورد تا به حال خانواده‌های کشته‌شده‌ها با نام و نشان اعلام کرده‌اند که عزیز از دست رفته‌ی آنها بسیجی نبوده و رسانه‌های اقتدارگرا به دروغ به نام انها مصاحبه درج کرده‌اند.

اما ادعای پلیس یا هوادار دولت بودن کشته‌شده‌ها، اولین بار است که مطرح می‌شود و به خاطر ساخت این دروغ تازه و خلاقانه، آن هم پس از دو سال و چند ماه، باید به احمدی‌نژاد تبریک گفت!

مدیریت جهانی از طریق سخنرانی بر صندلی‌های خالی

روز گذشته به هنگام سخنرانی محمود احمدی نژاد در صحن علنی سازمان ملل، نمایندگان بسیاری از کشور های مطرح دنیا سالن سخنرانی وی را به نشانه اعتراض ترک کردند.

آنگونه که خبرگزاری ها از سخنرانی محمود احمدی نژاد در صحن علنی سازمان ملل متحد گزارش داده اند، وی روز گذشته برای هفتمین بار در طول دوره ریاست خویش بر دولت ایران، در سازمان ملل سخنرانی کرده و اتهامات فراوان او به کشورهای غربی، باعث شده که هیات‌های آمریکایی و چندین کشور اروپایی صحن سازمان ملل را ترک کنند؛ به طوری که برخی منابع خبری گزارش داده‌اند در پایان سخنرانی‌های احمدی‌نژاد، سالن تقریبا خالی بوده است.احمدی نژاد در بخشی از سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل، از ترکیب کنونی شورای امنیت سازمان ملل انتقاد کرد و گفت که «ترکیب شورای امنیت ناعادلانه» است و افزود که تغییرات و اصلاحات برای تشکیل کامل و واقعی سازمان ملل نیاز اصلی و اساسی است که مجمع عمومی باید به آن بپردازد.

وی در خاتمه سخنان خود که بخش بزرگی از آن به موعظه‌های مذهبی شباهت داشت، اعلام کرد که «ملت بزرگ و تمدن ساز ایران آماده است در مسیر ریشه کن کردن ظلم و تبعیض و تحولات آزادیخواهانه و آینده درخشان، دست دیگر ملت‌ها را بفشارد و توان خود را به مشارکت بگذارد.»

وی در حالی از طرح چندین پرسش برای حمله به آمریکا و کشورهای غربی در سخنرانی خود استفاده کرد که خود از بدو ورود به آمریکا مورد پرسش‌بسیاری رسانه‌ها در زمینه حقوق بشر، آزادی بیان و قلم، حقوق زنان و اقلیت‌ها و وضعیت اقتصادی ایران قرار گرفته است. او در قبال این پرسش‌ها یا از پاسخ طفره رفته یا به توضیحاتی تبلیغاتی و غیرواقعی پرداخته است.

در عین حال سخنان احمدی‌نژاد باعث شد که دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، که پس از او به سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل پرداخت، با اشاره به سخنان احمدی‌نژاد بگوید : “او به ما نگفت که کشوری را مدیریت می کند که می توانند چنین انتخاباتی در آن برگزار کنند. آزادی ها را سرکوب می کنند و اجازه آزادی بیان نمی دهند. آنها همه کار برای سرکوب آزادی رسانه ها انجام می دهند. آنها تظاهرکنندگان را به خشن ترین شکل سرکوب می کنند و مخالفانی که در پی آینده ای بهتر هستند را زندانی و شکنجه می کنند.”

دیگر سخنان احمدی نژاد در نشست خبری امروز

به گزارش ایرنا، احمدی نژاد در نشست خبری امروز خود همچنین اظهار داشت : ما برای درمان 800 هزار بیمار نیاز به سوخت 20 درصد برای راكتور تحقیقاتی تهران داریم، اگر آژانس و یا كشورهای تولید كننده تضمین دهند كه سوخت این راكتور را تامین می كنند، غنی سازی 20 درصدی را متوقف می كنیم. تهران برای تولید غنی سازی 20 درصدی كارخانه تاسیس و هزینه های زیادی را متحمل شده است ، درصورتی كه دیگران به ما سوخت بفروشند، دلیلی برای غنی سازی وجود ندارد.

احمدی نژاد همچنین با انتقاد از سیاست غرب در قبال تحولات خاورمیانه خواستار واگذاری حق تصمیم گیری به مردم و مسئولیت حفظ امنیت خاورمیانه به كشورهای منطقه شد. وی اظهار داشت: رییس جمهوری آمریكا با شعار تغییر بر سر كار آمد، فرصت خوبی برای دولت آمریكا و جهان بود، اما از این فرصت خوب استفاده نشد.

رییس دولت دهم جمهوری اسلامی همچنین وجود بحران اقتصادی در ایران را رد کرد اما اذعان كرد برخی مشكلات اقتصادی وجود دارد كه دولت با انجام اقدامات زیربنایی در صدد رفع آنها است.

وی در ابتدای این نشست هنگامی كه با سؤالی درباره تاخیر در آزادی دو آمریكایی جاسوس در ایران و تاثیر تنش در میان دستگاههای حكومتی ایران بر آن، روبه‌رو شد، گفت: تاخیری در كار نبود. مهم اشخاص بودند كه آزاد شدند.

یكی از حاضران هم از احمدی نژاد درباره بزرگترین اشتباه دوران ریاست جمهوری او سوال كرد. وی پاسخ داد: هیچ وقت ادعا نمی كنم كه اشتباه نكردم. عده معدودی از انسانها بدون اشتباه هستند مانند حضرت محمد (ص) و حضرت عیسی (ع). در كتاب خاطراتم اشتباهاتم را خواهم نوشت.

احمدی نژاد در پاسخ به این سوال كه جمهوری اسلامی ایران تنها حامی دولت سوریه است، چنین پاسخ داد: در منطقه ما و خارج از آن كشورهای متعددی هستند كه با سوریه روابط بسیار خوبی دارند و از آن پشتیبانی می كنند، ما از تمام ملتهای منطقه، آزادی، عدالت و انتخاب كه حق تمام آنهاست، حمایت می كنیم.

رییس دولت دهم ادامه داد: در اكثر نقاط دنیا نیاز به اصلاحات وجود دارد اما ما با دخالت بیگانگان مخالفیم. وی با این پرسش كه ‘آیا در آمریكا نیاز به اصلاحات نیست و دمكراسی كامل است؟’ ادامه داد: در آمریكا دو حزب حاكمند ولی بقیه مردم كجا هستند؟ آیا سازمان ملل نیاز به اصلاحات ندارد. احمدی نژاد تصریح كرد: نظر ما بسیار روشن است. برای اصلاحات نیاز به به تفنگهای ناتو و بمباران نیست. دولتها و ملتها نباید همدیگر را بكشند!

وی همچنین از ارتباط ایران با هر دو طرف درگیری در سوریه خبر داد و گفت: با دولت و مخالفین در سوریه در تماسیم و تلاش می كنیم دیدگاههای آنها را به یكدیگر نزدیك كنیم.

یكی از حاضران ادعا كرد كه دولت ایران با افراد معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری برخورد می كند. رییس دولت دهم اما گفت: شما می توانید قضاوت خودتان را داشته باشید. در ایران انتخاباتی با بالاترین میزان دمكراسی برگزار شد. رقبا و نامزدهای انتخاباتی از تمام ظرفیت ها استفاده كردند، عده ای هم تظاهرات كردند.

وی ادامه داد: اگر در آمریكا عده قلیلی ساختمان را تخریب كنند یا خودروها را به آتش بكشند، پلیس در برابر آنها چه خواهد كرد؟ حساب آنان از رای دهندگان جداست. ما از كسی نمی پرسیم كه به چه كسی رای دادید. دستگاههای نظارتی رسیدگی و نتیجه را اعلام كردند. مخالفان هم به اتفاق اعلام كردند كه سند و مدركی دال بر تخلف در انتخابات ندارند.

احمدی‌نژاد حساب مردم را از آشوبگران جدا دانست و تصریح كرد: متاسفانه 33 نفر در این حوادث كشته شدند كه بیش از دو سوم آنها از نیروهای انتظامی یا مردم عادی هوادار دولت بودند. وی افزود : روزانه 30 نفر در درگیری پلیس در آمریكا كشته می شوند. آیا می توانیم بگوییم كه پلیس مردم را سركوب می كند؟

نماینده روزنامه نیویورك تایمز سوال كرد: آیا از تكرار سرنوشت حسنی مبارك نگران نیستید؟

احمدی نژاد با بیان اینكه ‘ما چرا باید نگران باشیم؟’ گفت: آنهایی كه باید نگران باشند كسانی هستند كه دیكتاتورها را حمایت كردند. رژیم مبارك مورد حمایت كه بود؛ آمریكا یا ایران؟ ما از هیچ دیكتاتوری حمایت نكردیم. رژیم های تونس و مصر مورد حمایت غرب بودند.

نماینده سی .ان.ان نظر احمدی نژاد را درباره رییس جمهوری آمریكا و سخنان احمدی نژاد در خصوص نبود دگرباشان (همجنسگرایان) در ایران جویا شد. وی گفت: درباره همجنسگرایان حرف ما تغییر نمی كند. در ایران همجنس بازی عمل زشت محسوب می شود. آنها شرم دارند و در جامعه شناخته شده نیستند. این عمل بسیار زشت است و بر خلاف تعلیمات الهی و پیامبران و انسانیت است. به عنوان دولت نمی توانم جلوی این افراد را بگیرم.

رییس دولت دهم در خصوص اوباما نیز گفت: قبلا نظراتم را درباره رییس جمهوری آمریكا گفته ام. ایشان با شعار تغییر آمد كه فرصت خوبی برای آمریكا و جهان بود. آیا از این فرصت خوب استفاده شد؟ قضاوت مردم آمریكا چیست؟ نظر من رای اكثریت مردم آمریكاست.

نماینده خبرگزاری رویترز از تاثیر تحریم ها بر اقتصاد ایران سوال كرد. احمدی نژاد گفت: نمی گوئیم كه تحریم ها اثر ندارد اما قطعا تاثیر آن تعیین كننده نیست. مزاحمت هایی در بخش های اقتصادی ما ایجاد شده است. وی افزود: ایران كشور بزرگ و دارای ملتی توانمند است كه به سرعت تهدیدها را تبدیل به فرصت می كند. ما بزرگترین اصلاحات اقتصادی را در شرایطی آغاز كردیم كه بعضی ادعا كردند ایران را تحریم اقتصادی كرده اند.

احمدی نژاد همچنین تاثیر اصلاحات اقتصادی را موفقیت آمیز توصیف و اضافه كرد: پیشرفتهای صنعتی، عمران و آبادانی و سرمایه گذاری ما ادامه دارد. كافی است به بورس ایران توجه كنید كه از موفق ترین بورسهای دنیاست. البته تورم هست و در كنار آن سیاست های جبرانی هم وجود دارد،

وی در عین حال ادعا کرد: بخش عمده مشكلات اقتصادی ما از گذشته و جنگ تحمیلی به ارث رسیده است اما بحران نداریم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وضعیت نامناسب اقتصادی در آمریكا گفت: وقتی در اخبار می شنویم كه نرخ بیكاری در آمریكا افزایش یافته یا این كه چهار میلیون بی خانمان در آمریكا وجود دارد، خوشحال نمی شویم. ما ناراحتیم كه انسانهایی در رنج هستند.


 • رهگذر

  متاسفانه خبرنگارانی که با احمدی نژاد مصاحبه می کنند از اطلاعات و توانایی های لازم برای به چالش کشیدن وی برخوردار نیستند. سوالاتی مثل فساد اقتصادی دولت و قضیه ی اختلاس – وضعیت دو رقیب انتخاباتی احمدی نژاد و روزنامه نگاران منتقد دولت – وضعیت اقلیت های مذهبی مثل دراویش گنابادی و شهروندان سنی – وضعیت محیط زیست در ایران و خشک شدن دریاچه ارومیه، زاینده رود و گاوخونی – بحث تفکیک جنسیتی و شدت عمل دانشگاه ها و مراکز تحت کنترل دولت در مورد آن – چگونگی توزیع قدرت در ایران، وظایف رهبری و دلیل دخالت های بیت رهبری و سپاه در امور مربوط به رئیس جمهور و سوالاتی از این دست می تواند این کذاب بی شرم را در پاسخ گویی بیشتر با مشکل مواجه کند

 • ناشناس

  امپراطوری دروغ! آقا چرا خاتمی یا یک کسی که هنوز میتونه با اینا حرف بزنه (یا حده اقل با اقلا انها مثل مطهری) نمیاد بگه، آخه ۱ نفر کشته ۲ نفر، ۳۲ نفر؟ یا اصلان هیچی؟ آخه اگه دروغ میگین رو حافظاتون هم کار کنید یا هماهنگ دروغ بگید!

 • ناشناس

  roto beram baba

 • رضا

  هنگام سخنرانی سالن رو ترک کردن که کردن، مگه خاتمی که براش کف می زدند و لبخند می زدن چه امتیازی ازشون گرفت؟ شجاعانه ایستادن در مقابل مستکبران عالم افتخاری است که شما جبونان و زبونان و امثال خاتمی و موسوی درکش نمی کنند. شما ها فقط در مقابل مظلوم گستاخید.

 • Said / SWE

  Everyone in and outside of the Iran knows that both Ahmadinejad and his boss king Khamenie are regarded as great liar since many years and their words have not any credit for no one any more  

 • اشکان

  اگه احمدی نژاد راست بگه باید تعجب کرد

 • علی

  حیف از وقت و حیف از یک صفحه که صرف حرفهای این آقای باصطلاح رئیس جمهور شود .

 • ناشناس

  دروغگو دشمن خدا است
  مرگ بر استبداد
  مرگ بر جهالت
  مرگ بر عوامفریبی

 • علی

  بر پدر آدم دروغگو لعنت. هر چیزی در این دنیا حد و نهایتی داره بجز وقاحت و بی شرمی که حد و ادازه نداره.

 • ali

  پیشنهاد میکنم برای افزایش دقت زبان فارسی و پالایش آن از الفاظ نامانوس و غلط انداز و نیز بجا آوردن حق مطلب بجای دو کلمه نابجا و غیر متناسب ” محمود احمدی نژاد ” بگوئیم ” دروغگوی بزرگ “

 • فرهاد

  شاید به نظر آرمانگرایانه بیاید
  ولی ایکاش تلاش کنیم که به جای “مرگ بر …” بگوییم ( و بیندیشیم) “ننگ بر…”
  سال هاست تلاش می کنیم از دنیای آرزوی “مرگ” و “حذف” و … به آرزوی “اصلاح قدم بگذاریم.
  بیاییم یکدیگر را در راستای تغییر این عبارت/شعار یاری دهیم و از آنجایی که هر کدام، خصوصا در شرایط هیجانی ممکن است یادمان برود، به هم یادآوری کنیم

 • عباس

  رضا از ارتش سایبری باز پیداش شد تا انجام وظیفه کند ، اصلآ خبر فوق را نخوانده که موضوع چیست و نخوانده که موضوع مربوط به سازمان ملل و سخنرانی احمدی نژاد در سازمان ملل نیست بلکه مقاله فوق مربوط به مصاحبه او در آمریکا و دروغ گفتن او در مورد تعداد شهدای جنبش سبز است و الکی به خاتمی و موسوی پریده ؟!! این مزد بگیران ارتش سایبری غالبآ منطق شان همچون منطق رئیس جمهور کم حافظه و دروغگویشان است.

 • سبز سبز

  جناب آقای رضا
  من نمی دانم شما به کدامین گروه سیاسی وابسته اید و از کدام آبخور دارید نوش جان می کنید فقط این را می دانم که کافی است به 30 سال عقبتر برگردیم . زمانی که جناب رجایی در صحن سازمان ملل به شکنجه هایی که خودشان و هم دورانهایشان تحمل کرده بودند اشاره می کند در آن زمان ایران کشور تازه متحول شده و در حال جنگ بود. کوچگترین اتفاقی که افتاد توجه مردم و رسانه ها به کشوری که قبل از آن مردم دنیا آن را یک کشور وحشی و یاغی می شناختند. به جلو تر بیاییم زمانی که آقای خاتمی در سازمان ملل بحث گفتگوی تمدنها را مطرح کردند و 130 کشور به افتخار ایران و ایرانی حاضر شدند سال میلادی را به نام گفتگوی تمدن ها نام گذاری کنند. اما طی این هفت سال نگرش دنیا دوباره به حالت 30 سال پیش بازگشته و این یعنی عقب گرد. من نمی دانم شما تا به حال از ایران خارج شده اید یا نه. اگر قسمت باشد و گذرتان به آن طرف آبها بیافتد حتما با مساله انگشت نگاری رو برو خواهید شد و یکی از هزاران مصیبت ملت ایران را که همان تحقیر در مقابل کشور های عقب مانده ای مانند عربستان ملخ خور مشاهده خواهید کرد. آقای احمدینژاد که با دزدیدن رای ملت خود را نماینده 75 میلیون معرفی می کند حق ندارد طوری سخن بگوید که اکثریت ملت شرمسار شوند. ای کاش اگر نیمه وجدانی هم باقی مانده به سخن گفتن خود دقت کنیم و از گفتن حرفهای صد من یک غاز که فقط نشان دهنده سطح نگرش خودمان است بپرهیزیم.
  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
  به یاد شهیدان گرانقدر انقلاب که میراثشان در حال به یغما برده شدن است

 • ایران سبز

  دروغگو کم حافظه هست
  یه روز میگه کسی کشته نشده یه روز هم میگه 33 نفر کشته شدن

 • ناشناس

  خوب معلم است اینها پولههای زیادی به خبر نگارهها مدهند مثلا به لری کینگ 5 میلیون $ دادند زمان مصاحبه با احمدی نزاد

 • ناشناس

  باید به اقا رضا بگم که احمدی نژاد ابتدایی ترین حقوق ملت خودش رو رعایت نمیکنه و با کمال پررویی مردم خودش رو سرکوب شکنجه و تجاوز جنسی و کشتار میکنه بعد شما میاید میگید روبروی مستکبران دنیا وایساده. باید بگم که اون اقا و دولتش و خلیفه ای که از اون حمایت میکنه خودشون از مستکبران بزرگ دنیان. در مورد خاتمی که میگی امتیازی از غربیا نمی گرفت اشتباه میکنی تازه بر فرض درست بگی اون حداقل این همه محدودیت اقتصادی نظامی سیاسی و… را برامون نگرفت. در زمان اون کسی دروغ نمیگفت ولی احمدی نژاد یه دروغهایی میگه که مرغ پخته هم خندش میگیره حالا بماند کشتار و شکنجه و تجاوز دولت دهم. در اخر باید بگم که تو یا مزدوری یا خیلی داغونی

 • parvaz

  دروغ تا کی؟کاش یک مانیتور میزاشتن روبروشو فیلم کشتار خودش تو ایران رو حین سخنرانیش پخش میکردن.البته فایده نداره چون بازم از رو نمیره.

 • خطاب به رضا!!

  رضای عزیزم، سلام
  دوست خوبم.
  وقتی ارتباطی کلامی با مخاطبت داری، بهتر می‌توانی به خواسته‌هایت برسی، یا وقتی تو را یک تروریست، وحشی و بی‌منطق بدانند.
  محمودخان، هیچ که نباشد، چندین خطای نابخشودنی و آشکار دارد:
  مقاومت و لجاجت (دکتر کردان و …)
  بدزبانی آشکار
  بی‌منطقی
  فریبکاری و دروغ
  بازی با جملات و بی‌قیدی و لاابالی‌گری در قانون‌گذاری، تصمیم‌سازی، مصاحبه و … حتی با مردم خود
  قتل مردم و شهروندان معترض
  بی‌اعتنایی به انتقادات، حتی در لایه هواداران خود
  دیکتاتوری مطلق و بر اساس سندسازی و گروگان‌گیری، حتی از رهبری و شورای نگهبان و مجلس و … . باز هم بگم؟!

 • علی اکبر

  سخن ما با احمدی نژاد:
  ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان، کشور و ملت را به روز سیاه نشاندی و فقر و فحشا را ترویج و گسترش دادی و عزت و کرامت انسانی را از مردم گرفتی این است کارنامه 8 سال حکومت غصبی شما و حامیان بصیر تان

 • حمید

  آقایان خیال می کنند اکنون که رهبران ما را در حصر نگه داشته اند، جنبش سبز مرده یا خوابیده یا بی اثر شده است، ای کاش یک نفر یا گروهی فراخوان بدهند تا مردم بیان به خیابونها مثل 25 بهمن 89، تا این آقایان بفهمند ما و جنبش ما هنوز زنده است.

 • محسن

  احمدی نژاد خودشم میدونه دیگه آخر خطه روی میاره به این حرفها

 • علی

  روی گوبلز و هیتلر رو در دروغگویی سفید کرد . باید بعنوان رکورد دار دروغگویی اسمش تو کتاب گیتس ثبت بشه.

 • سبز

  امثال آقا رضا تواین مملکت جا برای حرف زدن دارن لطفا صفحات این سایت رودیگه به اونا اختصاص ندین

 • ققق

  رئیس جمهور مردمی است،باید ازش بدتان بیاید جنوب کرمان را اربابان شما آفریقا کردند و حالا راست می گوئید کارهای ایشان را در جنوب کرمان منتشر کنید مگر دولت های باید فقط منافع چهار نفر امثال شماها را تامین کنند تا رسمیت داشته باشند

 • m.h

  ۱٫ نام شهید: حسین اخترزند/ سن: ۳۲ / تاریخ شهادت:۲۵ خرداد / محل شهادت: اصفهان / نحوه شهادت: توسط نیروهای بسیج از طبقه سوم به پایین پرتاب شده و به شهادت رسیده است

  ۲٫ نام شهید: کیانوش آسا / عنوان اجتماعی: دانشجوی کارشناسی ارشد رشته‌ی پتروشیمی و از نخبگان دانشگاه علم و صنعت ایران / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: تهران، میدان آزادی / نحوه شهادت: در اثر اصابت گلوله توسط افراد موسوم به لباس شخصی به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: پیکر وی روز سوم تیرماه در سردخانه پزشکی قانونی شناسایی شد

  ۳٫ نام شهید: سهراب اعرابی / عنوان اجتماعی: سال آخر دبیرستان / سن: ۱۹ / محل شهادت: زندان اوین، تهران بر اثر شکنجه در زندان به شهادت رسیده است / توضیحات: شهادت وی در روز ۲۰ تیرماه پس از ۲۶ روز سرگردانی به مادرش اعلام شد.

  ۴٫ نام شهید: علیرضا افتخاری / عنوان اجتماعی: روزنامه نگار / سن:۲۹ / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / نحوه شهادت: در اثر ضربات باتوم به سر و خونریزی مغزی به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: پیکرش در تاریخ ٢٢ تیر ماه به خانواده تحویل داده شده است.

  ۵٫ نام شهید: ندا آقا سلطان/ عنوان اجتماعی: دانشجوی رشته فلسفه / سن: ۲۷ / تاریخ شهادت:۳۰ خرداد / محل شهادت: خیابان کارگر شمالی، تهران / نحوه شهادت: به دلیل اصابت گلوله نیروهای لباس شخصی به قلب، به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: پیکر وی یکروز بعد در قطعه ۲۵۷ بهشت زهرا به خاک سپرده شده است.

  ۶٫ نام شهید: امیر جوادی فر/ عنوان اجتماعی: دانشجوی رشته‌ی مدیریت صنعتی دانشگاه آزاد قزوین / سن: ۲۵ / تاریخ شهادت: ۱۸ تیر / نحوه شهادت: هنگام جابه جایی از کهریزک به اوین، در ون دچار تشنج شده و به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: بر اثر ضربات وارده به سر و صورت بینایی خود را از دست می دهد.

  ۷٫ نام شهید: محرم چگینی قشلاقی / سن: ۳۴ / سایر توضیحات: قطعه ۲۵۶ ردیف ۱۴۶ شماره ۱۳

  ۸٫ نام شهید: مسعود خسروی / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: میدان آزادی، تهران / سایر توضیحات: در بهشت زهرا به خاک سپرده شده است.

  ۹٫ نام شهید: عباس دیسناد / عنوان اجتماعی: کاسب/ سن:۴۰/نحوه شهادت: با باتوم به ناحیه سر

  ۱۰٫ نام شهید: رامین رمضانی / سن: ۲۹ / نحوه شهادت: پس از آزادی به دلیل لخته های خون موجود در سینه اش در بیمارستان بستری و به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: قطعه ۲۵۷ ردیف ۴۶ شماره ۳۲

  ۱۱٫ نام شهید: محسن روح الامینی / سن: ۲۵ / تاریخ شهادت: ۱۸ تیر / نحوه شهادت: در زندان به شهادت رسیده است .

  ۱۲٫ نام شهید: اشکان سهرابی / عنوان اجتماعی: دانشجوی رشته آی تی دانشگاه قزوین/ سن: ۱۸ / تاریخ شهادت:۳۰ خرداد / محل شهادت: تقاطع رودکی وسرسبیل، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت ۳ گلوله از سوی نیروهای امنیتی و بسیج به شهادت رسیده است.

  ۱۳٫ نام شهید: امیر حسین طوفانپور / سن: ۳۲ / تاریخ شهادت: ۲۹ خرداد / نحوه شهادت: بر اثر تیرخوردگی ساق دست، پهلو وکمر و نیز آثار کبودی در پشت گردن و زخمی عمیق در پشت سر بوده که داخل آن را با پنبه پرکرده بودند و شکستگی کامل بازویی که تیرخورده بود به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: روی صورت هم بینی به نظر شکسته می نمائید.

  ۱۴٫ نام شهید: سعید عباسی فر گلچینی / عنوان اجتماعی: فروشنده کیف و کفش / سن: ۲۴ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: تهران / نحوه شهادت: بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی به شهادت رسیده است.

  ۱۵٫ نام شهید: مصطفی غنیان / عنوان اجتماعی: دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران / تاریخ شهادت:۲۵ خرداد / محل شهادت: کوی دانشگاه، تهران / نحوه شهادت: در حمله نیروهای امنیتی و نظامی به کوی دانشگاه تهران به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: پیکر وی روز ۲۸ خرداد تحت تدابیر شدید امنیتی در حرم اما رضا به خاک سپرده شده است.

  ۱۶٫ نام شهید: علی فتحعلیان / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: روبروی مسجد لولاگر / سایر توضیحات: قطعه ۹ ردیف ۱۱۰ شماره ۲۲

  ۱۷٫ نام شهید: هادی فلاح منش/ عنوان اجتماعی: کاسب/ سن: ۲۹ / محل شهادت: تهران/ سایر توضیحات: در قطعه ۵۳ بهشت زهرا

  ۱۸٫ نام شهید: احمد کارگر نجاتی / نحوه شهادت: بر اثر ضرب و شتم در بیمارستا جان باخته است / سایر توضیحات: قطعه ۲۱۳ ردیف ۱۵ شماره ۳۵

  ۱۹٫ نام شهید: بهزاد مهاجر / سن: ۴۷ / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به سینه به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: پیکر وی در سردخانه کهریزک بوده است.

  ۲۰٫ نام شهید: نادر ناصری / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: خیابان خوش، تهران / سایر توضیحات: در بابل به خاک سپرده شده است.

  ۲۱٫ نام شهید: احمد نعیم آبادی / محل شهادت: میدان آزادی، تهران / نحوه شهادت: توسط گردان ١١٧ عاشورا به ضرب گلوله به شهادت رسیده است.

  ۲۲٫ نام شهید: مسعود هاشم زاده / سن: ۲۷ / تاریخ شهادت:۳۰ خرداد / محل شهادت: خیابان شادمان، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به قلب و سوراخ کردن ریه، پارگی ریه و خونریزی داخلی و خارجی شدید به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: در شمال کشور به خاک سپرده شده است.

  ۲۳٫ نام شهید: مهدی کرمی / سن: ۱۷ / تاریخ شهادت: ۵ خرداد / محل شهادت: تقاطع جنت آباد وخیابان کاشانی، تهران / نحوه شهادت: با باطوم سر او له شده و با چاقو گلویش بریده شده است / سایر توضیحات: پیکر وی در سردخانه بیمارستان پیامبر واقع در بلوار اشرفی اصفهانی بوده است.

  ۲۴٫ نام شهید: ناصر امیر‌نژاد / عنوان اجتماعی: دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران در رشته هوا-فضا / سن شهید: ۲۵ / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: خیابان محمد علی جناح، تهران / نحوه شهادت: در تیراندازی نیروهای بسیج به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: پیکر وی در سردخانه بیمارستان پیامبر واقع در بلوار اشرفی اصفهانی بوده و در یکی از روستاهای یاسوج به خاک سپرده شده است.

  ۲۵٫ نام شهید: محمود رییسی نجفی/ عنوان اجتماعی: کارگر/ تاریخ شهادت: ۷ تیر/ نحوه شهادت: براثر اصابت گلوله نیروهای مسلح / سایر توضیحات: در تاریخ ۲۵ خرداد در میدان آزادی مورد ضرب و شتم و اصابت گلوله قرار میگیرد و ۱۳ روز بعد در منزل خود به شهادت میرسد.

  لیست دوم شامل اسامی شهدایی است که خانواده های آنها هنوز برای اعلام رسمی شهادت عزیز از دست رفته خود تحت فشار هستند و به مراجع رسمی اعلام شده از سوی مهندس موسوی و مهدی کروبی مراجعه نکرده اند.

  ۲۶٫ نام شهید: مبینا احترامی / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: کوی دانشگاه، تهران / سایر توضیحات: پیکر وی بدون اطلاع خانواده به صورت مخفیانه به خاک سپرده شده است.

  ۲۷٫ نام شهید: ندا اسدی

  ۲۸٫ نام شهید: سعید اسماعیلی‌خان‌ببین / سن شهید: ۲۳ / نحوه شهادت: بر اثر ضربه به سر به شهادت رسیده است

  ۲۹٫ نام شهید: مراد آقاسی

  ۳۰٫ نام شهید: حسین اکبری / نحوه شهادت: بر اثر ضربه به سر به شهادت رسیده است

  ۳۱٫ نام شهید: واحد اکبری / عنوان اجتماعی: شغل آزاد / سن شهید: ۳۴ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: خیابان ونک، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به پهلو به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: ۲ تیر در قطعه ۲۶۱ به خاک سپرده شده است.

  ۳۲٫ نام شهید: محسن انتظامی

  ۳۳٫ نام شهید: محسن ایمانی / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: کوی دانشگاه، تهران / سایر توضیحات: پیکر وی بدون اطلاع خانواده به صورت مخفیانه به خاک سپرده شده است.

  ۳۴٫ نام شهید: فاطمه براتی / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: کوی دانشگاه، تهران / سایر توضیحات: پیکر وی بدون اطلاع خانواده به صورت مخفیانه به خاک سپرده شده است.

  ۳۵٫ نام شهید: محمد حسین برزگر / عنوان اجتماعی: شغل آزاد / سن شهید: ۲۵ / تاریخ شهادت: ۲۷ خرداد / محل شهادت: میدان هفت تیر، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به سر به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: ۳۱ خرداد بعد از تعهد گرفتن از خانواده در قطعه ۳۰۲ به خاک سپرده شده است.

  ۳۶٫ نام شهید: جعفر بروایه / عنوان اجتماعی: استاد دانشگاه چمران اهواز و دانشجوی مقطع دکترای دانشگاه تهران / محل شهادت: میدان بهارستان، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به سر به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: پزشکی قانونی علت شهادت وی را خونریزی مغزی اعلام کرده است.

  ۳۷٫ نام شهید: یعقوب بروایه / عنوان اجتماعی: دانشجوی کارشناسی ارشد رشته نمایش در دانشکده هنر ومعماری دانشگاه تهران / تاریخ شهادت: ۴ تیر / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله نیروهای بسیج از بام مسجد لولاگر به شهادت رسیده است

  ۳۸٫ نام شهید: سرور برومند / سن شهید: ۵۸ / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: خیابان محمدعلی جناح، تهران

  ۳۹٫ نام شهید: حامد بشارتی / سن شهید: ۲۶ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: تهران / نحوه شهادت: بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی به شهادت رسیده است.

  ۴۰٫ نام شهید: فرزاد جشنی / تاریخ شهادت:۳۰ خرداد / محل شهادت: تهران

  ۴۱٫ نام شهید: بهمن جنابی / عنوان اجتماعی: شاغل در مغازه نصب و تعمیرات شوفاژ / سن شهید: ۲۰ / محل شهادت: تهران

  ۴۲٫ نام شهید: محسن حدادی / عنوان اجتماعی: برنامه نویس کامپیوتر / سن شهید: ۲۴ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: خیابان نصرت، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله بر پیشانی به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: ۲ تیر در قطعه ۲۶۲ به خاک سپرده شده است.

  ۴۳٫ نام شهید: شلیر خضری / تاریخ شهادت: ۲۶ خرداد / محل شهادت: بهارستان، تهران

  ۴۴٫ نام شهید: فاطمه رجب پور / سن شهید: ۳۸ / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: خیابان محمدعلی جناح، تهران

  ۴۵٫ نام شهید: بابک سپهر / سن شهید: ۳۵ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: تهران / نحوه شهادت: بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی به شهادت رسیده است.

  ۴۶٫ نام شهید: فهیمه سلحشور / عنوان اجتماعی: دیپلم / سن شهید: ۲۵ / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: میدان ولی عصر، تهران بر اثر اصابت باتوم به سر و خونریزی داخلی به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: ۲۴ خرداد بر اثر اصابت باتوم به سر و خونریزی داخلی به بیمارستان منتقل شده و در تاریخ ۲۵ خرداد به شهادت رسیده است.

  ۴۷٫ نام شهید: تینا سودی / عنوان اجتماعی: دانشجو / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / نحوه و محل شهادت: میدان انقلاب، تهران بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسیده است.

  ۴۸٫ نام شهید: حسن شاپوری

  ۴۹٫ نام شهید: علی شاهدی / سن شهید: ۲۴ / تاریخ شهادت: ۳۱ خرداد / محل شهادت:تهرانپارس، تهران / سایرتوضیحات: بعد از دستگیری و انتقال به کلانتری، به دلایل نامعلوم به شهادت رسیده است. پزشکی قانونی علت شهادت وی را نامشخص اعلام کرد، اما خانواده وی معتقدند به علت ضربات باتوم در کلانتری به شهادت رسیده است.

  ۵۰٫ نام شهید: کسری شرفی / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: کوی دانشگاه، تهران / سایر توضیحات: پیکر وی بدون اطلاع خانواده به صورت مخفیانه به خاک سپرده شده است.

  ۵۱٫ نام شهید: کامبیز شعاعی / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: کوی دانشگاه، تهران / سایر توضیحات: پیکر وی بدون اطلاع خانواده به صورت مخفیانه به خاک سپرده شده است.

  ۵۲٫ نام شهید: داوود صدری / عنوان اجتماعی: کسبه‌ی محله‌ی سلسبیل / سن شهید: ۲۷ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: مسجد لولاگر، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به سر به شهادت رسیده است.

  ۵۳٫ نام شهید: سید رضا طباطبایی / عنوان اجتماعی: لیسانس حسابداری / سن شهید: ۳۰ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: خیابان آذربایجان، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به سر به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: ۳ تیر بعد از تعهد گرفتن از خانواده در قطعه ۲۵۹ به خاک سپرده شده است.

  ۵۴٫ نام شهید: وحید رضا طباطبایی / عنوان اجتماعی: لیسانس زبان انگلیسی / سن شهید: ۲۹ / تاریخ شهادت: ۳ تیر / محل شهادت: بهارستان، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به سر به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: ۶ تیر در قطعه ۳۰۸ به خاک سپرده شده است.

  ۵۵٫ نام شهید: حسین طهماسبی / سن شهید: ۲۵ / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: خیابان نوبهار، کرمانشاه / نحوه شهادت: مورد حمله‌ی مأموران مسلح وابسته به دولت قرار گرفته و در اثر ضربات وارده به شهادت رسیده است.

  ۵۶٫ نام شهید: سالار طهماسبی / عنوان اجتماعی: دانشجوی کارشناسی مدیریت بازرگانی رشت / سن شهید: ۲۷ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: خیابان جمهوری، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به پیشانی به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: ۲ تیر در قطعه ۲۵۴ به خاک سپرده شده است.

  ۵۷٫ نام شهید: میثم عبادی / عنوان اجتماعی: شاگرد فرش فروش / سن شهید: ۱۷ / محل شهادت: صادقیه، تهران

  ۵۸٫ نام شهید: ابوالفضل عبدالهی / عنوان اجتماعی: فوق دیپلم برق / سن شهید: ۲۱ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: مقابل دانشگاه صنعتی شریف، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به پشت سر به شهادت رسیده است / نحوه شهادت: ۲ تیر در قطعه ۲۴۸ به خاک سپرده شده است.

  ۵۹٫ نام شهید: حمید عراقی / محل شهادت: خیابان آزادی، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسیده است.

  ۶۰٫ نام شهید: پور کاوه علی / سن شهید: ۱۹ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: تهران

  ۶۱٫ نام شهید: حسین الف / تاریخ شهادت: ۲۷ خرداد / محل شهادت: اصفهان

  ۶۲٫ نام شهید: رضا فتاحی

  ۶۳٫ نام شهید: پریسا کلی / عنوان اجتماعی: فارغ التحصیل رشته ادبیات / سن شهید: ۲۵ / تاریخ شهادت: ۳۱ خرداد / محل شهادت: بلوار کشاورز، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به گردن به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: ۲ تیر در قطعه ۲۵۹ به خاک سپرده شده است.

  ۶۴٫ نام شهید: مصطفی کیارستمی / سن شهید: ۲۲ / تاریخ شهادت: ۲۶ تیر / نحوه شهادت: مقابل دانشگاه تهران بر اثر اصابت باتوم به سر به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: شرکت در نمازجمعه

  ۶۵٫ نام شهید: محمد کامرانی / سن شهید: ۱۸ / تاریخ شهادت: ۱۸ تیر / محل شهادت: میدان ولیعصر، تهران / نحوه شهادت: بر اثر جراحات وارد شده در بیمارستان مهر به شهادت رسیده است.

  ۶۶٫ نام شهید: حمید مداح شورچه / عنوان اجتماعی: فعال در ستاد مرکزی میرحسین موسوی / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: مشهد / نحوه شهادت: چند روز بعد از آزادی به دلیل شدت جراحات وارده به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: پزشکی قانونی علت شهادت وی را خونریزی مغزی اعلام کرده است.

  ۶۷٫ نام شهید: مریم مهرآذین / سن شهید: ۲۴ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: تهران / نحوه شهادت: بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی به شهادت رسیده است.

  ۶۸٫ نام شهید: ترانه موسوی / تاریخ شهادت: ۷ تیر / محل دستگیری: مسجد قبا، تهران / سایر توضیحات:پیکر وی در حالی که سوزانده شده بود در بیابان های بین کرج و قزوین پیدا شده است.

  ۶۹٫ نام شهید: ایمان نمازی / عنوان اجتماعی: دانشجوی رشته عمران دانشگاه تهران / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: کوی دانشگاه، تهران / نحوه شهادت: براثر حمله نیروهای یگان ویژه و مامورین امنیتی لباس شخصی به شهادت رسیده است.

  ۷۰٫ نام شهید: محمد نیکزادی / عنوان اجتماعی: فارغ التحصیل عمران / سن شهید: ۲۲ / تاریخ شهادت: ۲۶ خرداد / محل شهادت: میدان ونک، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به سینه به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: در قطعه ۲۵۷ به خاک سپرده شده است.

  ۷۱٫ نام شهید: ایمان هاشمی / عنوان اجتماعی: شغل آزاد / سن شهید: ۲۷ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: خیابان آزادی، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به چشم به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: ۳ تیر در قطعه ۲۵۹ به خاک سپرده شده است.

  ۷۲٫ نام شهید: میلاد یزدان پناه / سن شهید: ۳۰ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: تهران / نحوه شهادت: بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی به شهادت رسیده است.

 • رزمنده سابق ارتش در جبهه

  این آخرین باری بود که در نیو یورک بودی ، برای همین هم بود که هییت همراهت، بیشتر شبیه کاروان زیارتی بودند که برای اخرین بار از یک کشور آزاد دیدن میکردند،و برای چند روزی همانند آدم گذراندند.
  مموتی ، تو بازحواهی گشت ، و اینبار میخواهم از صمیم قلب شاهد ذلتت باشم.میدان ولیعصر یادت هست ؟ خس و خاشاک ؟؟
  میدانم که در وضعیت به شدت وحشتناکی قرار داری ، و هم خودت و خیلی از کوتوله های اطرافت در ایینده نزدیک در چنگال اژدها خرد خواهند شد، اما به خاطر جسارتهایی که به جنبش سبز کردی ، اصلان دلم برات نمیسوزد.
  صد بار بدی کردی و دیدی ثمرش را ، خوبی چه بدی داشت که یکبار نکردی ؟
  از حالا به بعد ، این گوی و این میدان.

 • خودجوش سبز

  آقا رضا (15 سال از تهران)
  ما یک عمر فریب این سخنان شجاعانه! را خوردیم و حالا پشیمانانه سبز شدیم و حالا سنگر را به شما واگذار میکنیم شما هم بعد از 20 سال که سرت به سنگ خورد میایی اینجا همپالکی ما میشوی
  به اصلا ترفندهایش که اینجا چند بار تشریح شده نمی پردازم فقط همین نکته را گوشزد میکنم که برای هر سخنرانی یک گروگان را آزاد میکنند تا مجوز ورود با آمریکا را پیدا کنند , یعنی شما ملتفت نمیشوی ؟!

 • روزنامه نگار

  به زعم رهبری و حکو مت گران دروغ و پنهان کاری و بزرگ نمائی و فریب عوام کم سواد و بی سواد برای انقلاب اشکال ندارد. کاری که از صبح تا شب رسانه های دولتی و وابسته به رهبری دارند انجام میدهند و همیشه در سخنرانی رهبر و مسئولین دیده میشود

 • سبزه قبا

  برخی از شهدایی که اعلام شده اند به شرح ذیل است آقای احمدی نژاد لطفا کمی مطالعه فرمایید بعد آمار بدهید و دنبال مدیریت بر جهان باشید البته برخی نیز مربوط به کشتار مردم مسلمان در روز عاشورا توسط حکومت اسلامی است :

  ۱٫ نام شهید: حسین اخترزند/ سن: ۳۲ / تاریخ شهادت:۲۵ خرداد / محل شهادت: اصفهان / نحوه شهادت: توسط نیروهای بسیج از طبقه سوم به پایین پرتاب شده و به شهادت رسیده است

  ۲٫ نام شهید: کیانوش آسا / عنوان اجتماعی: دانشجوی کارشناسی ارشد رشته‌ی پتروشیمی و از نخبگان دانشگاه علم و صنعت ایران / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: تهران، میدان آزادی / نحوه شهادت: در اثر اصابت گلوله توسط افراد موسوم به لباس شخصی به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: پیکر وی روز سوم تیرماه در سردخانه پزشکی قانونی شناسایی شد

  ۳٫ نام شهید: سهراب اعرابی / عنوان اجتماعی: سال آخر دبیرستان / سن: ۱۹ / محل شهادت: زندان اوین، تهران بر اثر شکنجه در زندان به شهادت رسیده است / توضیحات: شهادت وی در روز ۲۰ تیرماه پس از ۲۶ روز سرگردانی به مادرش اعلام شد.

  ۴٫ نام شهید: علیرضا افتخاری / عنوان اجتماعی: روزنامه نگار / سن:۲۹ / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / نحوه شهادت: در اثر ضربات باتوم به سر و خونریزی مغزی به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: پیکرش در تاریخ ٢٢ تیر ماه به خانواده تحویل داده شده است.

  ۵٫ نام شهید: ندا آقا سلطان/ عنوان اجتماعی: دانشجوی رشته فلسفه / سن: ۲۷ / تاریخ شهادت:۳۰ خرداد / محل شهادت: خیابان کارگر شمالی، تهران / نحوه شهادت: به دلیل اصابت گلوله نیروهای لباس شخصی به قلب، به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: پیکر وی یکروز بعد در قطعه ۲۵۷ بهشت زهرا به خاک سپرده شده است.

  ۶٫ نام شهید: امیر جوادی فر/ عنوان اجتماعی: دانشجوی رشته‌ی مدیریت صنعتی دانشگاه آزاد قزوین / سن: ۲۵ / تاریخ شهادت: ۱۸ تیر / نحوه شهادت: هنگام جابه جایی از کهریزک به اوین، در ون دچار تشنج شده و به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: بر اثر ضربات وارده به سر و صورت بینایی خود را از دست می دهد.

  ۷٫ نام شهید: محرم چگینی قشلاقی / سن: ۳۴ / سایر توضیحات: قطعه ۲۵۶ ردیف ۱۴۶ شماره ۱۳

  ۸٫ نام شهید: مسعود خسروی / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: میدان آزادی، تهران / سایر توضیحات: در بهشت زهرا به خاک سپرده شده است.

  ۹٫ نام شهید: عباس دیسناد / عنوان اجتماعی: کاسب/ سن:۴۰/نحوه شهادت: با باتوم به ناحیه سر

  ۱۰٫ نام شهید: رامین رمضانی / سن: ۲۹ / نحوه شهادت: پس از آزادی به دلیل لخته های خون موجود در سینه اش در بیمارستان بستری و به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: قطعه ۲۵۷ ردیف ۴۶ شماره ۳۲

  ۱۱٫ نام شهید: محسن روح الامینی / سن: ۲۵ / تاریخ شهادت: ۱۸ تیر / نحوه شهادت: در زندان به شهادت رسیده است .

  ۱۲٫ نام شهید: اشکان سهرابی / عنوان اجتماعی: دانشجوی رشته آی تی دانشگاه قزوین/ سن: ۱۸ / تاریخ شهادت:۳۰ خرداد / محل شهادت: تقاطع رودکی وسرسبیل، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت ۳ گلوله از سوی نیروهای امنیتی و بسیج به شهادت رسیده است.

  ۱۳٫ نام شهید: امیر حسین طوفانپور / سن: ۳۲ / تاریخ شهادت: ۲۹ خرداد / نحوه شهادت: بر اثر تیرخوردگی ساق دست، پهلو وکمر و نیز آثار کبودی در پشت گردن و زخمی عمیق در پشت سر بوده که داخل آن را با پنبه پرکرده بودند و شکستگی کامل بازویی که تیرخورده بود به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: روی صورت هم بینی به نظر شکسته می نمائید.

  ۱۴٫ نام شهید: سعید عباسی فر گلچینی / عنوان اجتماعی: فروشنده کیف و کفش / سن: ۲۴ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: تهران / نحوه شهادت: بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی به شهادت رسیده است.

  ۱۵٫ نام شهید: مصطفی غنیان / عنوان اجتماعی: دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران / تاریخ شهادت:۲۵ خرداد / محل شهادت: کوی دانشگاه، تهران / نحوه شهادت: در حمله نیروهای امنیتی و نظامی به کوی دانشگاه تهران به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: پیکر وی روز ۲۸ خرداد تحت تدابیر شدید امنیتی در حرم اما رضا به خاک سپرده شده است.

  ۱۶٫ نام شهید: علی فتحعلیان / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: روبروی مسجد لولاگر / سایر توضیحات: قطعه ۹ ردیف ۱۱۰ شماره ۲۲

  ۱۷٫ نام شهید: هادی فلاح منش/ عنوان اجتماعی: کاسب/ سن: ۲۹ / محل شهادت: تهران/ سایر توضیحات: در قطعه ۵۳ بهشت زهرا

  ۱۸٫ نام شهید: احمد کارگر نجاتی / نحوه شهادت: بر اثر ضرب و شتم در بیمارستا جان باخته است / سایر توضیحات: قطعه ۲۱۳ ردیف ۱۵ شماره ۳۵

  ۱۹٫ نام شهید: بهزاد مهاجر / سن: ۴۷ / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به سینه به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: پیکر وی در سردخانه کهریزک بوده است.

  ۲۰٫ نام شهید: نادر ناصری / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: خیابان خوش، تهران / سایر توضیحات: در بابل به خاک سپرده شده است.

  ۲۱٫ نام شهید: احمد نعیم آبادی / محل شهادت: میدان آزادی، تهران / نحوه شهادت: توسط گردان ١١٧ عاشورا به ضرب گلوله به شهادت رسیده است.

  ۲۲٫ نام شهید: مسعود هاشم زاده / سن: ۲۷ / تاریخ شهادت:۳۰ خرداد / محل شهادت: خیابان شادمان، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به قلب و سوراخ کردن ریه، پارگی ریه و خونریزی داخلی و خارجی شدید به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: در شمال کشور به خاک سپرده شده است.

  ۲۳٫ نام شهید: مهدی کرمی / سن: ۱۷ / تاریخ شهادت: ۵ خرداد / محل شهادت: تقاطع جنت آباد وخیابان کاشانی، تهران / نحوه شهادت: با باطوم سر او له شده و با چاقو گلویش بریده شده است / سایر توضیحات: پیکر وی در سردخانه بیمارستان پیامبر واقع در بلوار اشرفی اصفهانی بوده است.

  ۲۴٫ نام شهید: ناصر امیر‌نژاد / عنوان اجتماعی: دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران در رشته هوا-فضا / سن شهید: ۲۵ / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: خیابان محمد علی جناح، تهران / نحوه شهادت: در تیراندازی نیروهای بسیج به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: پیکر وی در سردخانه بیمارستان پیامبر واقع در بلوار اشرفی اصفهانی بوده و در یکی از روستاهای یاسوج به خاک سپرده شده است.

  ۲۵٫ نام شهید: محمود رییسی نجفی/ عنوان اجتماعی: کارگر/ تاریخ شهادت: ۷ تیر/ نحوه شهادت: براثر اصابت گلوله نیروهای مسلح / سایر توضیحات: در تاریخ ۲۵ خرداد در میدان آزادی مورد ضرب و شتم و اصابت گلوله قرار میگیرد و ۱۳ روز بعد در منزل خود به شهادت میرسد.

  لیست دوم شامل اسامی شهدایی است که خانواده های آنها هنوز برای اعلام رسمی شهادت عزیز از دست رفته خود تحت فشار هستند و به مراجع رسمی اعلام شده از سوی مهندس موسوی و مهدی کروبی مراجعه نکرده اند.

  ۲۶٫ نام شهید: مبینا احترامی / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: کوی دانشگاه، تهران / سایر توضیحات: پیکر وی بدون اطلاع خانواده به صورت مخفیانه به خاک سپرده شده است.

  ۲۷٫ نام شهید: ندا اسدی

  ۲۸٫ نام شهید: سعید اسماعیلی‌خان‌ببین / سن شهید: ۲۳ / نحوه شهادت: بر اثر ضربه به سر به شهادت رسیده است

  ۲۹٫ نام شهید: مراد آقاسی

  ۳۰٫ نام شهید: حسین اکبری / نحوه شهادت: بر اثر ضربه به سر به شهادت رسیده است

  ۳۱٫ نام شهید: واحد اکبری / عنوان اجتماعی: شغل آزاد / سن شهید: ۳۴ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: خیابان ونک، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به پهلو به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: ۲ تیر در قطعه ۲۶۱ به خاک سپرده شده است.

  ۳۲٫ نام شهید: محسن انتظامی

  ۳۳٫ نام شهید: محسن ایمانی / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: کوی دانشگاه، تهران / سایر توضیحات: پیکر وی بدون اطلاع خانواده به صورت مخفیانه به خاک سپرده شده است.

  ۳۴٫ نام شهید: فاطمه براتی / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: کوی دانشگاه، تهران / سایر توضیحات: پیکر وی بدون اطلاع خانواده به صورت مخفیانه به خاک سپرده شده است.

  ۳۵٫ نام شهید: محمد حسین برزگر / عنوان اجتماعی: شغل آزاد / سن شهید: ۲۵ / تاریخ شهادت: ۲۷ خرداد / محل شهادت: میدان هفت تیر، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به سر به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: ۳۱ خرداد بعد از تعهد گرفتن از خانواده در قطعه ۳۰۲ به خاک سپرده شده است.

  ۳۶٫ نام شهید: جعفر بروایه / عنوان اجتماعی: استاد دانشگاه چمران اهواز و دانشجوی مقطع دکترای دانشگاه تهران / محل شهادت: میدان بهارستان، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به سر به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: پزشکی قانونی علت شهادت وی را خونریزی مغزی اعلام کرده است.

  ۳۷٫ نام شهید: یعقوب بروایه / عنوان اجتماعی: دانشجوی کارشناسی ارشد رشته نمایش در دانشکده هنر ومعماری دانشگاه تهران / تاریخ شهادت: ۴ تیر / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله نیروهای بسیج از بام مسجد لولاگر به شهادت رسیده است

  ۳۸٫ نام شهید: سرور برومند / سن شهید: ۵۸ / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: خیابان محمدعلی جناح، تهران

  ۳۹٫ نام شهید: حامد بشارتی / سن شهید: ۲۶ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: تهران / نحوه شهادت: بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی به شهادت رسیده است.

  ۴۰٫ نام شهید: فرزاد جشنی / تاریخ شهادت:۳۰ خرداد / محل شهادت: تهران

  ۴۱٫ نام شهید: بهمن جنابی / عنوان اجتماعی: شاغل در مغازه نصب و تعمیرات شوفاژ / سن شهید: ۲۰ / محل شهادت: تهران

  ۴۲٫ نام شهید: محسن حدادی / عنوان اجتماعی: برنامه نویس کامپیوتر / سن شهید: ۲۴ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: خیابان نصرت، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله بر پیشانی به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: ۲ تیر در قطعه ۲۶۲ به خاک سپرده شده است.

  ۴۳٫ نام شهید: شلیر خضری / تاریخ شهادت: ۲۶ خرداد / محل شهادت: بهارستان، تهران

  ۴۴٫ نام شهید: فاطمه رجب پور / سن شهید: ۳۸ / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: خیابان محمدعلی جناح، تهران

  ۴۵٫ نام شهید: بابک سپهر / سن شهید: ۳۵ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: تهران / نحوه شهادت: بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی به شهادت رسیده است.

  ۴۶٫ نام شهید: فهیمه سلحشور / عنوان اجتماعی: دیپلم / سن شهید: ۲۵ / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: میدان ولی عصر، تهران بر اثر اصابت باتوم به سر و خونریزی داخلی به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: ۲۴ خرداد بر اثر اصابت باتوم به سر و خونریزی داخلی به بیمارستان منتقل شده و در تاریخ ۲۵ خرداد به شهادت رسیده است.

  ۴۷٫ نام شهید: تینا سودی / عنوان اجتماعی: دانشجو / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / نحوه و محل شهادت: میدان انقلاب، تهران بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسیده است.

  ۴۸٫ نام شهید: حسن شاپوری

  ۴۹٫ نام شهید: علی شاهدی / سن شهید: ۲۴ / تاریخ شهادت: ۳۱ خرداد / محل شهادت:تهرانپارس، تهران / سایرتوضیحات: بعد از دستگیری و انتقال به کلانتری، به دلایل نامعلوم به شهادت رسیده است. پزشکی قانونی علت شهادت وی را نامشخص اعلام کرد، اما خانواده وی معتقدند به علت ضربات باتوم در کلانتری به شهادت رسیده است.

  ۵۰٫ نام شهید: کسری شرفی / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: کوی دانشگاه، تهران / سایر توضیحات: پیکر وی بدون اطلاع خانواده به صورت مخفیانه به خاک سپرده شده است.

  ۵۱٫ نام شهید: کامبیز شعاعی / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: کوی دانشگاه، تهران / سایر توضیحات: پیکر وی بدون اطلاع خانواده به صورت مخفیانه به خاک سپرده شده است.

  ۵۲٫ نام شهید: داوود صدری / عنوان اجتماعی: کسبه‌ی محله‌ی سلسبیل / سن شهید: ۲۷ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: مسجد لولاگر، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به سر به شهادت رسیده است.

  ۵۳٫ نام شهید: سید رضا طباطبایی / عنوان اجتماعی: لیسانس حسابداری / سن شهید: ۳۰ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: خیابان آذربایجان، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به سر به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: ۳ تیر بعد از تعهد گرفتن از خانواده در قطعه ۲۵۹ به خاک سپرده شده است.

  ۵۴٫ نام شهید: وحید رضا طباطبایی / عنوان اجتماعی: لیسانس زبان انگلیسی / سن شهید: ۲۹ / تاریخ شهادت: ۳ تیر / محل شهادت: بهارستان، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به سر به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: ۶ تیر در قطعه ۳۰۸ به خاک سپرده شده است.

  ۵۵٫ نام شهید: حسین طهماسبی / سن شهید: ۲۵ / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: خیابان نوبهار، کرمانشاه / نحوه شهادت: مورد حمله‌ی مأموران مسلح وابسته به دولت قرار گرفته و در اثر ضربات وارده به شهادت رسیده است.

  ۵۶٫ نام شهید: سالار طهماسبی / عنوان اجتماعی: دانشجوی کارشناسی مدیریت بازرگانی رشت / سن شهید: ۲۷ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: خیابان جمهوری، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به پیشانی به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: ۲ تیر در قطعه ۲۵۴ به خاک سپرده شده است.

  ۵۷٫ نام شهید: میثم عبادی / عنوان اجتماعی: شاگرد فرش فروش / سن شهید: ۱۷ / محل شهادت: صادقیه، تهران

  ۵۸٫ نام شهید: ابوالفضل عبدالهی / عنوان اجتماعی: فوق دیپلم برق / سن شهید: ۲۱ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: مقابل دانشگاه صنعتی شریف، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به پشت سر به شهادت رسیده است / نحوه شهادت: ۲ تیر در قطعه ۲۴۸ به خاک سپرده شده است.

  ۵۹٫ نام شهید: حمید عراقی / محل شهادت: خیابان آزادی، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسیده است.

  ۶۰٫ نام شهید: پور کاوه علی / سن شهید: ۱۹ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: تهران

  ۶۱٫ نام شهید: حسین الف / تاریخ شهادت: ۲۷ خرداد / محل شهادت: اصفهان

  ۶۲٫ نام شهید: رضا فتاحی

  ۶۳٫ نام شهید: پریسا کلی / عنوان اجتماعی: فارغ التحصیل رشته ادبیات / سن شهید: ۲۵ / تاریخ شهادت: ۳۱ خرداد / محل شهادت: بلوار کشاورز، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به گردن به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: ۲ تیر در قطعه ۲۵۹ به خاک سپرده شده است.

  ۶۴٫ نام شهید: مصطفی کیارستمی / سن شهید: ۲۲ / تاریخ شهادت: ۲۶ تیر / نحوه شهادت: مقابل دانشگاه تهران بر اثر اصابت باتوم به سر به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: شرکت در نمازجمعه

  ۶۵٫ نام شهید: محمد کامرانی / سن شهید: ۱۸ / تاریخ شهادت: ۱۸ تیر / محل شهادت: میدان ولیعصر، تهران / نحوه شهادت: بر اثر جراحات وارد شده در بیمارستان مهر به شهادت رسیده است.

  ۶۶٫ نام شهید: حمید مداح شورچه / عنوان اجتماعی: فعال در ستاد مرکزی میرحسین موسوی / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: مشهد / نحوه شهادت: چند روز بعد از آزادی به دلیل شدت جراحات وارده به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: پزشکی قانونی علت شهادت وی را خونریزی مغزی اعلام کرده است.

  ۶۷٫ نام شهید: مریم مهرآذین / سن شهید: ۲۴ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: تهران / نحوه شهادت: بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی به شهادت رسیده است.

  ۶۸٫ نام شهید: ترانه موسوی / تاریخ شهادت: ۷ تیر / محل دستگیری: مسجد قبا، تهران / سایر توضیحات:پیکر وی در حالی که سوزانده شده بود در بیابان های بین کرج و قزوین پیدا شده است.

  ۶۹٫ نام شهید: ایمان نمازی / عنوان اجتماعی: دانشجوی رشته عمران دانشگاه تهران / تاریخ شهادت: ۲۵ خرداد / محل شهادت: کوی دانشگاه، تهران / نحوه شهادت: براثر حمله نیروهای یگان ویژه و مامورین امنیتی لباس شخصی به شهادت رسیده است.

  ۷۰٫ نام شهید: محمد نیکزادی / عنوان اجتماعی: فارغ التحصیل عمران / سن شهید: ۲۲ / تاریخ شهادت: ۲۶ خرداد / محل شهادت: میدان ونک، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به سینه به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: در قطعه ۲۵۷ به خاک سپرده شده است.

  ۷۱٫ نام شهید: ایمان هاشمی / عنوان اجتماعی: شغل آزاد / سن شهید: ۲۷ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: خیابان آزادی، تهران / نحوه شهادت: بر اثر اصابت گلوله به چشم به شهادت رسیده است / سایر توضیحات: ۳ تیر در قطعه ۲۵۹ به خاک سپرده شده است.

  ۷۲٫ نام شهید: میلاد یزدان پناه / سن شهید: ۳۰ / تاریخ شهادت: ۳۰ خرداد / محل شهادت: تهران / نحوه شهادت: بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی به شهادت رسیده است.

 • ناشناس

  بازم خدا پدر آقای احمدی نزاد را بیامرزه که میگه 33 نفر که دو سومشون هم پلیس بودن .. ان آقای لاریجانی که فرمودن 1 نفر کشته شده جا داشت تو این مصاحبه میفرمودن که تازه زندانیها هم به پلیس تجاوز هم کردنو حسابی تا انجا که جا داشتن برادران رو کتک سیری هم زدن . تا این مصاحبه کامل کامل شه.

 • ناشناس

  دیگه احمدی نژاد هر چی بگه من می گم دروغه اصلا انتخابات 88 دوسال پیش بود حالا ایشون تازه یادش افتاده این و بگه بعدشم همه تفنگ و اسلحه و …. دست نیروی انتظامی و بسیج است جالبه برام آقای محترم می خوای دروغ بگی یه چیزی بگو که قابل باور کردن باشه

 • فرهاد

  آقا میشه کلمه یه خبری هم از ترانه موسوی ها و سعیده پورآقایی ها و علیرضا توسلی ها بده؟!!
  یادتون میاد همین موسوی و کروبی براشون مجلس ختم هم گرفتند و گفتند نظام جسد دخترتون رو سوزونده؟ یادتون میاد 2 روز بعد دختره زنده شد؟!! چرا اینجور وقتا مرگ بر دروغگو و مردم فریب نمیگید؟؟ عجب!!!!!!!!
  کلمه: دوست عزیز سایت کلمه در دومین سالگرد حمله به دفتر کمیته‌ی پیگیری امور آسیب‌دیدگان حوادث پس از انتخابات 88 گزارشی در این زمینه منتشر کرد که در آن سناریو سعیده پورآقایی و ماجرای ترانه موسوی تشریح شده بود.

 • ناشناس

  خاتمی دست کم امتیاز از دست نمی داد. احمدی نژاد که هم امتیاز می دهد هم منزوی تر می کنه ما رو.
  در ضمن من یک کشور کوچیک تو نقشه زیر پونس پیدا کردم می خوای بگم احمدی نژاد بره اونجا راهش بدن ؟!

 • mani

  be nazar miyad ke agar kasi baseerat dashteh basheh o doroogh begeh gonahi nakardeh

 • بینوا

  دروغگو-دروغگو

 • قلم فرانسه

  یک ضرب المثل عامیانه ایرانی :

  ” تو که راست میگی , اونجای آدم دروغگو ” بیشتر از این هم ارزش نوشتن ندارد ! قلم فرانسه

 • سامان

  آخه چرا با این آدم مصاحبه می کنند مگه نمی دونند که این آقا فقط بلده دروغ بگه

 • سام نریمان

  با دیدن تلویزیون دولتی (میلی) هم می شود فهمید که واقعیت چیز دیگر است!

 • حسین

  من به عنوان یک ایرانی که داری حق یک رای هستم اعلام میکنم این اقا از طرف خودش حرف زده و من حرف های او را نه راست و حقیقت میدانم و نه قبول دارم — و از تمام شرکت کنندگان در اجلاس بعنوان یک ایرانی عذر خواهی میکنم .

 • ناشناس

  عجب رو يي اين داره ها

 • مريم

  خبر نگار ها با وجود اينکه مي دونند محمود دروغگوست باز باهاش مصاحبه مي کنند چون با پرت و پلاهاي احمدي خنده رو روي لب

  خوانندگانشان مي اورند

 • محمد

  بزن بر طبل دروغ که انهم عالمی دارد . کاش با اقای لاریجانی هماهنگ می شد که گفته بود پس از اتفا قات انتخا بات فقط یک کشته داشتیم

 • پرتقال فروش

  باز باید از احمدی نژاد سپاس گذار بود که به همین مقدار اعتراف کرده .اقای رئیس قوه قضا ئیه لا ریجانی گفته بود در این جریان فقط یک کشته داشته ایم

  111
  حالا پیدا کنید پر تقال فروش را

 • آزادی

  پیامبر از دروغ به عنوان مادر گناهان نام برده، اون وقت در کشور ما که دم از اسلام ناب محمدی میزنیم دروغ گویی یه کار عادی و روزمره شده که توی رفتار و کلام مردم این کشور از بالاترین درجات سیاسی تا یه کارگر ساده و همه و همه ریشه دونده.
  خدا به داد همه برسه و شر ظالم رو از سر مردم این مرز و بوم کم کنه.

 • ناشناس

  لعنت الله بر مسخ شدگان دروغ گو. در ود بر موسوی و کروبی .

 • ناشناس

  تو که راست میگی؟ همین!!!

 • ترانه سبز

  ممنون از سبزه قبا و m.h براي زحمتشان.
  ممنون از پاسخ متين كلمه به آقاي فرهاد. اين رو هم اضافه كنيم كه آقاي مرتضي الويري گفت درخصوص ترانه موسوي اسنادي داره كه به دليل سوگند شرعي از بيانشون معذوره. اگرچه سوگند شرعي مجوزي براي تضييع حق اين دختر مظلوم نيست ولي فرهاد ميتونه بره پيگيري كنه.
  اي كلمه! اينقدر كامنتهاي منو سانسور نكن. منكه چيزي به احمئي نژاد نگفته بودم. فقط گفتم دروغگوي ….. اينم سانسور داشت؟