سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » فراخوان کمپین اعتراض سبز؛ نامه ی اعتراضی در محکومیت ادامه‌ زندان خانگی موسوی و کر...

فراخوان کمپین اعتراض سبز؛ نامه ی اعتراضی در محکومیت ادامه‌ زندان خانگی موسوی و کروبی

چکیده :در آستانه پایان ششمین ماه بازداشت خانگی رهبران جنبش سبز، نزدیک به 300 چهره فعال سیاسی، فرهنگی، هنری و اجتماعی به همراه چندین تشکل هوادار جنبش سبز و فعال در زمینه حقوق بشر، با امضای یک نامه سرگشاده خطاب به بیش از ده نهاد و مقام بین‌المللی، خواستار اقدام برای آزادی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و همسران آنها شدند. ...


در آستانه پایان ششمین ماه بازداشت خانگی رهبران جنبش سبز، نزدیک به 300 چهره فعال سیاسی، فرهنگی، هنری و اجتماعی به همراه چندین تشکل هوادار جنبش سبز و فعال در زمینه حقوق بشر، با امضای یک نامه سرگشاده خطاب به بیش از ده نهاد و مقام بین‌المللی، خواستار اقدام برای آزادی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و همسران آنها شدند.

به گزارش کلمه، این نامه که به همت «کمپین اعتراض سبز» تهیه شده و تاکنون به امضای 283 نفر و 21 گروه و تشکل رسیده است، با هدف استفاده از تمام ظرفیت‌های  بین‌المللی و حقوقی برای شکستن حصر غیر قانونی رهبران جنبش سبز آماده شده و کمپین اعتراض سبز اعلام کرده که تا تاریخ 10 سپتامبر 2011، یعنی کمتر از یک ماه دیگر، کار جمع‌آوری امضا از علاقه‌مندان برای این نامه سرگشاده، ادامه خواهد یافت.

در بخشی از این نامه، با اشاره به اینکه «هیچ کدام از مقامات قضایی، دولتی و امنیتی کشور در طی‌ این مدت هیچ گونه مسئولیتی در قبال به وقوع پیوستن این جرم و قانون شکنی بر عهده نگرفته اند و همچنین هیچ گونه حکم بازداشت، احضاریه یا اتهامی از طرف مقامات قضایی در مورد این افراد صادر نشده است» رفتار مقامات قضایی و دولتی ایران در مورد این چهار نفر‌، «در راستای نقض آشکار حقوق بشر، و همچنین نقض قوانین بین‌المللی و داخلی‌ کشور ایران، از جمله اصل 32 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ماده شماره ۵۸۳ قانون مجازات اسلامی، ماده شماره ۹ میثاق بین‌الملل حقوق سیاسی و مدنی و پیمان بین‌الملل برای حمایت از تمامی اشخاص در برابر ناپدید شدن اجباری»، ارزیابی شده است.

متن کامل این نامه سرگشاده که با مقدمه‌ای برای معرفی و دعوت به امضای آن همراه است، به همراه ترجمه‌ی انگلیسی نامه و نیز فهرست امضاکنندگان حقیقی و حقوقی در ادامه می‌آید:

 

متن نامه سرگشاده، فهرست دریافت‌کنندگان و دعوت به امضا

 

کمپین اعتراض سبز در راستای دفاع از خواست عمومی مردم ایران پیرامون آزادی یاران همیشگی جنبش سبز و با همکاری جمعی از هموطنان، در مرداد ماه ۱۳۹۰ اقدام به راه اندازی کارزاری برای شکست حصر غیر قانونی اقایان میر حسین موسوی و مهدی کروبی و خانم ها زهرا رهنورد و فاطمه کروبی نموده است. در گام اول این کارزار، نامه ای اعتراضی از سوی این کمپین تهیه و تنظیم شده است که پس از جمع اوری امضای ایرانیان در سراسر دنیا، به مراجع حقوقی و دیپلماتیک زیر ارسال خواهد شد.

۱- دبیرکل سازمان ملل
۲- سفیران کشورها در سازمان ملل
۳- کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل
۴- گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران
۵- وزرای امور خارجه کشورهای مختلف
۶- هیات روابط پارلمان اروپا با ایران
۷- کشورهای عضو شورای امنیت
۸- مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا
۹- سازمان کشورهای اسلامی
۱۰- کمیته حمایت از ناپدید شدگان قهری سازمان ملل متحد
۱۱- اتحادیه بین‌ المجالس

این نامه که تا به امروز به امضای بیش از ۲۸۰ شخصیت سیاسی، فرهنگی، هنری و اجتماعی و همچنین ۲۱ گروه و تشکل حقوق بشری رسیده است، تا تاریخ دهم سپتامبر ۲۰۱۱ برای کسب امضای علاقمندان در دسترس عموم خواهد بود و پس از آن کمپین اعتراض سبز نهایت تلاش خود را بکار خواهد بست و از تمام ظرفیت های بین المللی و حقوقی ممکن در این مسیر استفاده خواهد کرد تا از طرق مختلف پیگر مطالبات مطرح شده در نامه اعتراضی باشد.

شما نیز می توانید با امضای خود گامی مثبت در جهت شکست حصر یاران جنبش سبز بردارید.

برای امضای این نامه می توانید به اینجا مراجعه کرده و یا نام و امضای خود را به ای میل اعتراض سبز به آدرس eteraaz.sabz@gmail.com بفرستید.مرداد ماه 1390

نزدیک به شش ماه از ربوده شدن و حبس غیر قانونی کاندیدا های آخرین انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۲۰۰۹، میر حسین موسوی و مهدی کروبی و همسران ایشان زهرا رهنورد و فاطمه کروبی می‌گذرد. این افراد از روز ۲۵ بهمن، به دنبال دعوت از ملت برای شرکت در تظاهرات عمومی‌ در حمایت از جنبش‌های دموکراسی خواه مصر و تونس، به صورت اجباری توسط نیروهای امنیتی و مأمورین لباس شخصی‌ در منزل خود در حبس اجباری به سر می برند. از آن تاریخ ارتباطات این افراد با جهان بیرونی قطع شده و تنها به صورت بسیار محدود با اعضا خانواده خود اجازه تماس‌های معدودی را داشته اند.

این در حالیست که هیچ کدام از مقامات قضایی، دولتی و امنیتی کشور در طی‌ این مدت هیچ گونه مسئولیتی در قبال به وقوع پیوستن این جرم و قانون شکنی بر عهده نگرفته اند و همچنین هیچ گونه حکم بازداشت، احضاریه یا اتهامی از طرف مقامات قضایی در مورد این افراد صادر نشده است.

از طرف دیگر اخبار نگران کننده اخیر، که از طرف خانواده میر حسین موسوی و زهرا رهنورد به دست رسیده، حاکی از وضعیت نامناسب جسمانی‌ آنها می‌باشد و عدم اجازه دسترسی آنها به پزشک معتمد و مراقبت‌های پزشکی‌ از طرف مقامات حاکم، نگرانی‌ها را نسبت به سلامت روحی‌ و جسمانی‌ این افراد به شدت افزایش می دهد.

از آنجا که مقامات دولتی و قضایی در ایران در گذشته بار ها به طور سیستماتیک معترضین سیاسی را بازداشت و مورد شنکجه قرار داده و مکرّراً حقوق اولیه زندانیا‌ن را زیر پا گذشته اند بیم آن می رود که این تخلفات در مورد آقایان موسوی و کروبی و همسرانشان نیز انجام گیرد و سلامتی، تمامیت جسمی و روانی آنها مورد تهدید و آسیب قرار گیرد. لازم به ذکر است که تنها در ماه ژوئن گذشته زندانی سیاسی، هدی صابر، در اثر همین ضرب و شتم ها و کوتاهی‌ نمودن مامورین زندان در ارائه اقدامات درمانی فوری، جان خود را از دست داد.

امضاء کنندگان این نامه یادآوری می کنند که این رفتار مقامات قضایی و دولتی ایران در مورد این ۴ تن‌، در راستای نقض آشکار حقوق بشر، و همچنین نقض قوانین بین‌المللی و داخلی‌ کشور ایران، از جمله اصل 32 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ماده شماره ۵۸۳ قانون مجازات اسلامی، ماده شماره ۹ میثاق بین‌الملل حقوق سیاسی و مدنی و پیمان بین‌الملل برای حمایت از تمامی اشخاص در برابر ناپدید شدن اجباری، می‌باشد.

از این رو از آن مرجع گرامی‌ تقاضا داریم که در راستای دفاع از حقوق فردی و انسانی‌ میرحسین موسوی، مهدی کروبی، زهرا رهنورد و فاطمه کروبی، از تمام ظرفیتهای حقوقی، بین‌المللی و دیپلماتیک استفاده کرده و دولت ایران را ملزم به پایبندی به تعهدات خود در مقابل مردم ایران و جامعه بین الملل نماید و در این راستا در جهت احقاق مطالبات زیر اقدام نماید:

• آزادی فوری و بی‌ قید و شرط میر حسین موسوی، مهدی کروبی، زهرا رهنورد و فاطمه کروبی.

• تضمین سلامت جسمی‌ و روحی‌ میر حسین موسوی، مهدی کروبی، زهرا رهنورد و فاطمه کروبی و اعضا خانواده این افراد تحت هر شرایط و وضعیت.

• انجام تحقیقات قضایی‌ فوری، کامل، بی طرف و دقیق برای معرفی‌ مسئولین ربایش و حبس اجباری میر حسین موسوی، مهدی کروبی، زهرا رهنورد و فاطمه کروبی و محاکمه عمومی‌ مجرمین این تخلفات و صدور احکام لازم برای آنان مطابق با قوانین کشور و قوانین بین‌الملل

• محقق کردن حقوق فردی میر حسین موسوی، مهدی کروبی، زهرا رهنورد و فاطمه کروبی شامل: فراهم آوردن امکان برخورداری آنها از وکلای منتخب برای دفاع از حقوق خود و همچنین پزشک معتمد برای اجرا آزمایشات لازم پزشکی‌ و دریافت معالجه و درمان پزشکی‌

امضا کنندگان این نامه قبلاً از توجه و اقدامات فوری شما نسبت به بر طرف کردن این وضعیت وخیم و غیر انسانی‌ تشکر کرده و از تلاش‌های انسان دوستانه آنجناب در این راستا کمال قدر دانی را دارند.

 

ترجمه انگلیسی نامه

 

The Green Protest Campaign together with a group of Iranians are launching a Campaign in August 2011, in line with the Iranian public’s demand calling to end the illegal detention of the Companions of the Green Movement: Mir Hossein Mousavi, Mehdi Karroubi, Zahra Rahnavard and Fatemeh Karroubi. As an initial step of this campaign, a petition has been prepared to obtain signatures from people across the world, addressed to the following officials and international bodies:
1- UN Secretary-General
2- State Ambassadors at the UN
3- United Nations High Commissioner for Human Rights (OHCHR)
4- United Nations Special Rapporteur for Human Rights in Iran
5- Ministers of Foreign Affairs
6- EU Inter-parliamentary delegation for relations with Iran
7- UN Security Council
8- High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy
9- Organization of Islamic Cooperation
10 – United Nations Human Rights Committee on Enforced Disappearance
11- Inter-Parliamentary Union

The petition has so far has been signed by over 280 political as well as social and cultural figures, in addition to 21 Human Rights groups and organizations. The petition is hereby available until September 10, 2011 to entice general public’s support so as to obtain further signatures. The Green Protest Campaign will subsequently present the petition to all relevant bodies and organizations, utilizing all means available within the international legal framework to pursue the demands of the petition.
You can take a positive step towards ending the illegal detention of the Green Movement Companions, by signing this petition.

———————————————–

August 2011

Subject: Open Letter Calling for the Release of Mir Hossein Mousavi, Mehdi Karroubi & Their Spouses
It has been more than six months since the abduction and illegal imprisonment of Iran’s former presidential election candidates Mir Hossein Mousavi, Mehdi Karroubi and their spouses Zahra Rahnavard and Fatemeh Karroubi. These individuals were forcibly imprisoned in their own homes by security forces and plain clothes agents, after calling upon the nation of Iran to participate in public rallies on February 14th, 2011, in support of the democratic movements in Egypt and Tunisia. Furthermore, since their illegal arrest, with the exception of a small number of highly restricted contacts with their family members, the aforementioned persons have been completely isolated and banned from all communication with the outside world.
During this period, not a single individual associated with the Iranian State, judiciary or security forces, has accepted responsibility for these transgressions and violations of the law. Moreover, no arrest warrants, summons or any charges have been issued by the judicial authorities against the above mentioned individuals.
Furthermore, the recent reports by the families of Mir Hossein Mousavi and Zahra Rahnavard regarding their grim physical condition, coupled with the ruling government’s refusal to grant them access to reliable medical care and trusted physicians of their choice, has only further increased the concerns regarding their physical and psychological well being.
Given the past history of repeated and systematic arrest and torture of political prisoners at the hands of the Iranian State and judicial authorities, and the repeated past violations of basic prisoner rights, there is increased fear that such violations are similarly occurring against Mir Hossein Mousavi, Mehdi Karroubi and their spouses and that their well being, both physical and psychological, is further threatened and rendered vulnerable. It is worth mentioning that only a short while ago in June, Hoda Saber, a political prisoner at Evin prison, lost his life as a result of similar beatings and abuses at the hands of prison authorities and their negligence in providing timely access to adequate medical treatment.
We the undersigned wish to bring attention to the fact that the behaviour of Iranian State and judicial authorities vis-a-vis the aforementioned four individuals is in violation of basic human rights, international law, as well as national laws in the country, including article 32 of the Islamic Republic’s Constitution, article 583 of the Islamic Penal Code, article 9 of the International Covenant on Civil and Political Rights and the International Convention for the Protection of All Persons Against Enforced Disappearance.
We also respectfully request that in order to protect the rights of Mir Hossein Mousavi, Mehdi Karroubi, Zahra Rahnavard and Fatemeh Karroubi, you utilize every international, legal and diplomatic means at your disposal, to ensure that the Iranian government upholds its commitments vis-a-vis the nation of Iran and the international community. We ask in particular, that you demand the following actions from the government of the Islamic Republic of Iran:
* To expedite the immediate and unconditional release of Mir Hossein Mousavi, Mehdi Karroubi, Zahra Rahnavard and Fatemeh Karroubi;
* To guarantee the physical and emotional well being of Mir Hossein Mousavi, Mehdi Karroubi, Zahra Rahnavard and Fatemeh Karroubi and their family members under all circumstances and conditions;
* To launch an immediate, accurate, complete and impartial judicial investigation into the identification of those responsible for the kidnapping and forced imprisonment of Mir Hossein Mousavi, Mehdi Karroubi, Zahra Rahnavard and Fatemeh Karroubi, including the public prosecution and sentencing of such criminals in compliance with the Iranian and internationally recognized laws;
* To uphold the individual rights of Mir Hossein Mousavi, Mehdi Karroubi, Zahra Rahnavard and Fatemeh Karroubi, including but not limited to such rights as access to defence lawyers of their choice, access to adequate medical care and trusted physicians for the performance of any and all necessary medical examinations.
We thank you in advance for your immediate attention and action in resolving this dire and inhumane situation, and greatly appreciate any and all humanitarian efforts in this regard.
Please click here to sign the petition

امضا کنندگان

1. فرشید آذرنیوش 2. محمد ارسی 3. آرنوش آزرحیمی 4. پریسا احمدیان 5. حمید احمدزاده 6. ماکان اخوان 7. صادق اسکندری 8. ازیتا اسکندریون 9. کوهزاد اسماعیلی 10. مرتضی اصلاحچی 11. میر اعتدال 12. امیر حسین اعتمادی 13. داوود افتخار 14. بیژن افتخاری 15. علی افشاری 16. اصغر اکبری 17. علی اکرمی 18. بهرام امامی 19. نصیر امامی 20. مهسا امرابادی 21. کامران امیری 22. مهوش امیری 23. بابک امیر خسروی 24. سعیده امین 25. مهدی امینی 26. آسیه امینی 27. وهاب انصاری 28. مریم اهری 29. نیکروز اولاد اعظمی 30. سولماز ایکدر 31. مسعود آذری 32. آینده آزاد 33. ویکتوریا آزاد 34. داریوش آشوری 35. عبدالعلی بازرگان 36. پروین بختیار نژاد 37. نگین بانک 38. فاریا بارلاس 39. احسان بداغی 40. مهران براتی 41. بهداد بردبار 42. رضا بدیعی 43. محمد برقعی 44. مهرزاد بروجردی 45. رضا برومند 46. داوود بشیری 47. ژیلا بنی یعقوب 48. تارا بنیاد 49. شهلا بهاردوست 50. رضا بهزادیان نژاد 51. بهروز بیات 52. عباس بیدار 53. سروش پارسا 54. سهیل پرهیزی 55. محمد پور حسن 56. احمد پورمندی 57. علی پورنقوی 58. عسل پیرزاده 59. بیژن پیرزاده 60. عارفه السادات تاجزاده 61. پریوش تهرانی 62. شهرام تهرانی 63. خامد تهرانی 64. نیره توحیدی 65. کیانوش توکلی 66. حسن جعفری 67. مهری جعفری 68. محمد حسین جعفری 69. رضا جعفریان 70. احمد جلالی فرهانی 71. اردشیر جم 72. رامین جهانبگلو 73. پویا جهاندار 74. فرزاد جواهری 75. نسیم چالاکی 76. رضا چرندابی 77. ستاره حسن پور 78. پرویز حسن نیا 79. آرش حسینی پژوه 80. بیژن حکمت 81. بهرام خباز 82. فریبا خاکباز 83. مهدی خانبابا تهرانی 84. اسماعیل ختائی 85. اصغر خرسند 86. حسین خسرو نژاد 87. آریا خسروی 88. سالار خسروی 89. خسرو خسروی 90. مصطفی خسروی 91. بهروز خلیق 92. مهراوه خوارزمی 93. رضا خوشنود 94. مرتضی داور 95. فریبا داوودی مهاجر 96. حمید دباشی 97. جواد دردکشان 98. شیرین دقیقان 99. اکبر دوستدار 100. حسن راهی 101. سعیده راوندی 102. بیژن رحمانیان 103. سهراب رزاقی 104. یوسف رشوندی 105. امیر رشیدی 106. مینا رضایی 107. آزیتا رضوان 108. پدرام رفعتی 109. شهرام رفیع زاده 110. بهرام رفیعی 111. رضا رفیعی 112. مریم روزبهانی 113. داوود روشنی 114. امین ریاحی 115. اسماعیل زرگریان 116. عباس زرین پور 117. هرمز زمانی 118. حمید زنگنه 119. حسن زهتاب 120. ارسلان زیاری 121. علی زیاری 122. حمید سالک 123. حسین سبحان اللهی 124. آرش سبحانی 125. تارا سپهری فر 126. علی ستاری 127. حسن سربخشیان 128. مسعود سفیری 129. سیامک سلطانی 130. صدرا سمنانی رهبر 131. محمد سهیمی 132. ژیلا سیاسی 133. سلمان سیما 134. علی شاکری 135. احمد شاکری 136. کریم شاه بیاتی 137. صادق شجاعی 138. منصوره شجاعی 139. سولماز شریف 140. سهیلا شفقی 141. روحی شفیعی 142. عباس شیرازی 143. حمید شیرازی 144. نگار شوور 145. علی صادقپور 146. کاویان صادق زاده میلانی 147. محمد صادقی 148. محبوبه صالحی 149. امیر صحتی 150. بالی صداقت 151. رضا صدیق 152. سیاوش صفوی 153. بهروز صمد بیگی 154. علی صمدی پور 155. رضا طالبی 156. سیدعلی طباطبائی 157. مرجان طباطبایی 158. عذرا طبری 159. امیر طبری 160. اسفندیار طبری 161. ضیا عابدی پور 162. شهره عاصمی 163. شیرین عبادی 164. بابک عباس زادگان 165. بهرام عباسی 166. عسل عباسیان 167. علی عبدی 168. مزدک عبدی پور 169. ساجده عرب سرخی 170. فرزانه عظیمی 171. سید امیر عظیمی 172. کاظم علمداری 173. رویا علمداری 174. فرهمند علیپور 175. رضا علیجانی 176. ارشاد علیجانی 177. مسیح علینژاد 178. مناف عماری 179. حمید عماری 180. پویا غلامرضایی 181. شیرین فامیلی 182. مهدی فتاپور 183. مسعود فتحی 184. شهرام فداکار 185. فرهاد فرجاد 186. علی فرهانی 187. کیوان فروزان 188. علی فروزنده 189. فاطمه فنائیان 190. خسرو فهیمی 191. امیر قاسمی 192. سعید قاسمی نژاد 193. فرشته قاضی 194. سید رضا قاضی نوری نائینی 195. یدی قربانی 196. مسعود قریشی 197. کاوه قریشی 198. پویا قلیپور 199. مهدی قلیزاده اقدم 200. رحیم قیومی پیام قیومی 201. صادق کار 202. مرتضی کاظمیان 203. محسن کدیور 204. محمود کرد 205. عزیز کرملو 206. سامان کریمی 207. بهزاد کریمی 208. رضا کریمی 209. واهیک کشیش زاده 210. حسن کلانتری 211. دنیا کلاهی 212. مارکو کوراتولو 213. فتانه کیان ارثی 214. جلال کیانی 215. علیرضا کیانی 216. کتایون گلرخ 217. امیرحسین گنج بخش 218. کامیار گیاهچی بهرنگ 219. مزدک لیماکشی 220. حمید مافی 221. سینا مالکی 222. عفت ماهباز 223. رضا مبین 224. نوید محبی 225. رحیم محمدی 226. ملیحه محمدی 227. شکوه محمدزاده 228. پویان محمودیان 229. مرتضی محیط 230. پرویز مختاری 231. محمد علی مختاری 232. محمد مختاری 233. منوچهر مختاری 234. حنیف مزروعی 235. علی مزروعی 236. نریمان مصطفوی 237. خدیجه مقدم 238. پیمان ملاذ 239. فهیمه ملتی 240. علی ملک زاده 241. مینوش ملک زاده 242. مرتضی ملک محمدی 243. عمار ملکی 244. مهدی ممکن 245. ابراهیم مهتری 246. اکبر مهدی 247. بهزاد مهرانی 248. سید علی اکبر موسوی خوئینی 249. مریم مولوی 250. رضا میر 251. مهران میر فخرایی 252. روزبه میر ابراهیمی 253. سراج الدین میردامادی 254. محمود میرزاوند 255. پویا میرزایی 256. حجت نارنجی 257. صادق ناهومی 258. حسن نایب هاشم 259. مریم نایب یزدی 260. احمد نجاتی 261. کاظم نجفی 262. آرش نراقی 263. راضیه (پوی) نشاط 264. مزدک نصیری 265. شیوا نظراهاری 266. علی نظری 267. کاوه نوائیان 268. داوود نوائیان 269. شیوا نوجو 270. شاهین نوربخش 271. منوچهر نوروزیان 272. مانا نیستانی 273. مجید نیکنام 274. مرسده هاشمی 275. علی هنری 276. سید مجتبی واحدی 277. علی واحدی 278. لعبت والا 279. داریوش وثوقی 280. محمد رضا یزدان پناه 281. یاسر یوسف زاده 282. حسن یوسفی اشکوری 283. حسین یحیایی

انجمن ها و گروه ها
1. Activists for Iran – Italy
2. International Coalition Against Violence in Iran
3. نجمن حقوق بشر و دموکراسی / هامبورگ
4. رساو (راه سبز ایرانیان وین –اتریش)
5. تشکل دانشجویان سبز حامی دمکراسی برای ایران- جنوب کالیفرنیا
6. کار‌شناسان ایران سبز Green Experts of Iran
7. فعالین سبز لندن
8. کانون پژوهش فرهنگ ایران – گوتنبرگ
9. انجمن آذربایجان – گوتنبرگ ، سوئد
10. انجمن نسل سوم – استکهلم ، سوئد
11. رادیو همصدا – گوتنبرگ ، سوئد
12. انجمن ایرانیان – امئو ، سوئد
13. پویش راه سبز دانش آموختگان و دانشجویان ایران
14. کانون حقوق بشر سیمرغ – دورتمند
15. نسل آزادیخواه ایران – اتریش
16. حامیان جنبش سبز ایران استکهلم
17. کميته پشتيبانی از جنبش مردم ايران در يوته بوری
18. کانون پژوهش فرهنگ ايران در يوته بوری
19. شبکه فرهنگی ايرانيان اروپا
20. انجمن مدافع دمکراسی درایران (لس آنجلس, کالیفرنیا)
21. هواداران راه سبز امید جنوب کالیفرنیا


151 پاسخ به “فراخوان کمپین اعتراض سبز؛ نامه ی اعتراضی در محکومیت ادامه‌ زندان خانگی موسوی و کروبی”

 1. ناشناس گفت:

  به نمايندگي از جنبش سبزي هاي فارغ التحصيل دانشگاه اميركبير، امضا كردم با افتخار و آرزوي آزادي اين بزرگواران.

 2. farshid az urm گفت:

  man ham emza kardam na be omide azadiye musavi beomide azadiye ANDISHEYE musavi

 3. شورای هماهنگی بخواند گفت:

  شورای هماهنگی زمان را از دست ندهد. اکنون 2 هفته دیگر به روز قدس(ایران) باقی نمانده است. باید اطلاعیه ای بدهد و مردم را به راهپیمایی دعوت کند. باید برای انجام ان تبلیغ شود.نه اینکه 2 روز قبل اعلام کرد.6 ماه از زندانی کردن شریفترین انسان ها می گذرد و بعد ما دست روی دست گذاشتیم تا خدای نکرده اتفاقی بیافتد که نباید بیافتد. نوش داروی بعد از مگر سهراب نمی خواهیم.جان آنها در خطر است.همه ما مسئول هستیم.تاریخ ما را نخواهد بخشید اگر برای ۀنها اتفاقی بیافتد. از امروز باید شروع کنیم. تبلیغات و اطلاع رسانی از هر طریق چه اسکناس چه دیوار و چه دنیای مجازی
  به خدا اگر سکوت کنیم خیلی نامردیم.همه باییند .مرد باشیم

 4. سبز یعنی استقامت تا بهار گفت:

  میرحسین عزیز و همسر گرامی و مهدی کروبی و همسر محترمشان و سایر زندانیان بی گناه را آزاد کنید ، لطفاً چاره ای بیندیشید ، از این وضعیت خسته شده ایم

 5. من یک بی دین و بی خدا هستم گفت:

  زنده باد آزاده گی زنده باد آزاده بودن.

 6. javanshir گفت:

  mee to

 7. irani گفت:

  AZADI RA BA KHAHESH

  NEMIGIRAN IRAN AMADEH SHO

  SALE 42 RA DIDIM

  SALE 57 RA MA

  SHRO KONIM SALE

  AZADI DROOD IRAN IRANI

 8. sabzavar2004@yahoo.com گفت:

  با امید آزادی تمامی زندانیان سیاسی در ایران .به نمایندگی ازطرف مردم سبزوار-
  دیار سربداران

 9. سبز روشن گفت:

  این خبر را باید در گوشه ای از صفحه ی اصلی سایت، ثابت نگه دارید. نه این که در بخش اخبار بگذاریدش.

 10. س-ص گفت:

  این امضاها رو با ید به خانواده ها تعمیم داد و در اصل هر امضا نماینده دست کم خانواده ای 4 تا 5 نفره است که یک نفر به نمایندگی سایرین امضا کرده و با توجه به سرعت لاکپشتی اینترنت و فیلترینگ شدید این امکان از خیلی ها گرفته شده و این حداقل کاری بود که شاید میشد انجام داد هر چند امیدواریم این حرکت حداقلی ،برکتی حداکثری داشته باشه .

 11. Bardia گفت:

  موسوی و کروبی و همسران سبزشان را آزاد کنید
  بدانید که جنبش سبز هوشیار تر و زنده تر از همیشه است
  مرگ بر دیکتاتور

 12. مريم گفت:

  من خواهان ازادي عزيزانم هستم كه هيج تاوه بايد كسانيكه انها رابدون هيج دليلي باز داشت كردند مخاكمه شوند كه ديكر از اين خود سري هاياحمقانه انجام ندهند امضاي اين ادرس هم براي من مقدور نبود

 13. محبی گفت:

  ما که نتونسیم بریم تو لینک لطفا جای ما هم امضا کنید

 14. مومن گفت:

  خداوندابه حق این شبهای قدر وبه شهیداین ایام قسمث میدهیم که شراین فتنه گران راازاین مملکت امامزمانی کوتاه کن

 15. رسول گفت:

  خیر این چنین نیست که از هر کامپیوتر یک نفر امضا کند بلکه با هر ایمیل فقط یک امضا میتوان کرد شما باید برای هر کدام از اعضای خانواده ایمیل جداگانه باز کنید

 16. ناشناس گفت:

  زندانیان سیاسی را آزاد کنید.بچه حقی آزادی و حق زندگی از مردم را سلب میکنید؟

 17. محمود گفت:

  اللهم فک کل اسیر ///خدایا هر اسیری را ازاد فرما ////

 18. ناشناس گفت:

  azmaysh sabz

 19. سارا گفت:

  امضا کردم. در فيس بوک خودم هم گذاشتم

 20. موسی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید!
  من چند روز هست که اسم نوشتم (یعنی امضا کردم) ولی تو لیست اسممو نمی بینم،لطفا راهنمایی کنید که اینگونه کارها راحت انجام بشه، چون می دونم خیلی ها هم مثل من هستن…
  موسی ساکت از تبریز

 21. علی گفت:

  به امید ایرانی آزار و آباد ……..

 22. abbas alidaee گفت:

  beh omide pirouzy baraye jonbeshe sabz

 23. احمد ارومیه گفت:

  منهم امضا میکنم

 24. ناشناس گفت:

  ما هرجه زودتر باید کاری بکنیم.. چون قطعا حاکمیت به دنبال حذف رهبران جنبش هست..
  متاسفانه شورای هماهنگی به هیچ وجه به وظایف خودش عمل نکرده و نمیکنه.. هیچ کاری در قبال زندان رهبران نکرده، در حالیکه خیلی کارها میشد بکنه… امیدوارم شورا طوری رفتار نکنه که بیش از این همه مشکوک بشن به ماهیتش…
  هرچه زودتر باید کاری عملی کرد برای آزادی میرحسین و شیخ مهدی و همسرانشون… خیلی زود دیر میشه اگر و اگر نجنبیم

 25. سعيد صالحي گفت:

  اين كمترين كاري است كه براي اين بزرگواران مي توانم انجام دهم . امضا مي كنم باجان و دل.

 26. کامیار گفت:

  با سلام
  دوستان در صورتیکه به هر دلیلی نمی توانید نامه را به صورت آنلاین امضا کنید ، برای گروه هماهنگی اعتراض سبز می توانید ای میل بفرستید و به صورت فردی، دسته جمعی و گروهی امضا خود را ارسال نمایید.
  این آدرس در متن نامه نیز موجود است.

  جنبش سبز را زندگی کنیم

 27. ناشناس گفت:

  ببینم این سایت مسوول دارد یا نه چرا به کا منتها اهمیت نمیدهید چرا وقتی چند تا کامنت اومده که این خبر بطور ثابت بالای صفحه باشه اهمیتی نمیدهید همین جوری میخوا هید مملکت داری کنید چرا به نظرات مردم بی توجهی می کنید کی از مسولین این سایت نظر مردم را میخونه الو کسی هست یا نه الو هی چرا محل نمیگذارید هی هی با توا م کی اونجاست

 28. اشنای سبز گفت:

  این حرکت ها حکومت را شدیدا نگران و عصبی کرده بنده ضمن تحسین اینگونه روشها برتداوم انها تاکید دارم من نیز از طرف خود و خانواده ازادی دو بزگوار سبزمان به همراه همسران مکرمشان و دیگر زندانیان در بند را امضا می کنم و ان را از افتخارات طول زندگیم می دانم

 29. اشنای سبز گفت:

  من نیز امضا میکنم

 30. مهدی موسوی گفت:

  با سلام
  امیدوارم به زودی زود شاهد آزادی این عزیزان باشیم
  خدایا در این ایام رحمت دل ما رو شاد کن

 31. سلام گفت:

  الذین قالوا ربناالله ثم استقاموا ولاخوف علیهم ولاهم یحزنون
  شعب ابوطالب تمام خواهدشد بافتح مکه چه خواهید کرد؟؟؟

 32. از شوشتر گفت:

  درود و سلام ما بر میر حسین و کروبی و همسران ازاده انان

  یا حسین میر حسین

 33. علی جانباز45%وخانواده شهید گفت:

  چراپیام من رابرداشتید؟حتما”توضیح بدهیدمنتظرم.
  کلمه: پیامی به نام شما حذف نشده است

 34. احمد گفت:

  چرا سایت کلمه حتی روز شمار حصر رو کار نکره تو صفحه اول سایت؟؟
  و حالا در مورد این کمپین هم فقط خبرشو گذاشته بدون اینکه روش مانور بده…واقعا این بود قول و قرارما

 35. نازنین گفت:

  تاریخ باز هم تکرار می شود برای همه کسانیکه از آن درس عبرت نمی گیرند . عجب بابا شما دیگه کی هستین هنوز عجب رویی دارین با آن همه خیانت واضح و روشنی که همان سران دیکتاتور و دروغگوی سبز امویتان کردند و آن همه انسان های بی گناه را کشتند به خاطر ثروت و قدرت خودشان و هوس های خودشان هنوز هم … بدانید ملت ایران همه جنبش سبزی های اسرائیلی را دروغگو می دانند . خیلی زشت است برای شما ! دعا نکنید آن وقت عذاب الهی زودتر بر سرتان نازل می شود.

 36. ناشناس گفت:

  به جای ما هم امضاء کنید
  جمعی از خانواده های شهید استان مازندران

 37. ناشناس گفت:

  من مطمئنم که 40 میلیون نفر امضاء می کنند اما نمی شود وارد لینک شد. به جای همه ما یک امضا بزنید
  با تشکر – یک جامعه شناس

 38. s گفت:

  ta perozi hastim

 39. هیچ کس گفت:

  چرا لیست امضاء کنندگان رو به روز نمیکنید

 40. هیچ کس گفت:

  هیچ پیامی حذف نمیشود لطفا برای دیدن پیامتون روی old comments are not displayed. Click to display all comments کلیک کنین تا تمام پیام ها نمایش داده شود

 41. فرزند خاک گفت:

  بی خیال اقایان کروبی و موسوی مهره سوختن
  باید روی کس دیگری کار کرد

 42. ناشناس گفت:

  اونجا امنیت داره آدم اسمش رو وارد کنه؟

  اسما نیفته دست کودتا چیا؟!

 43. ايراني مسلمان گفت:

  سلام.

  منم امضا كردم.درود بر موسوي و كروبي و همسران بزرگوارشان

 44. سبز سبز گفت:

  نتونستم آدرس داده شده را باز کنم جای من امضاء کنید.
  تا پایان راه هستیم

 45. مریم گفت:

  سربازان بیسواد سایبری!
  به کوری چشم شما میرحسین و کروبی در قلب ما جای دارند و اون رهبر خونخوار شماست
  که سوخته! اون احمدی نژاد حقه باز مهره سوخته شده، رهبران سبز ما از جنس خود ما هستن
  و پا به پای مردم و خیلی هم بیشتر هزینه دادن،
  اسراییلی شما و اون بشار اسد هستین که اردوگاه فلسطینی ها رو در سوریه به گلوله میبنده و شما هم
  به به و چه چه میکنید! اموی اون رهبر جنایتکارتونه که دیگه خودشو از خدا هم بالاتر میدونه و فکر کرده الان هم
  زمان معاویه هست! هنوز نفهمیده الان قرن 21 و حقه بازی جواب نمیده! بعد از بشار اسد نوبت خامنه ای جنایتکاره!
  و ما به امید خدا با رهبران سبزمون پیروزی رو جشن میگیریم و خامنه ای و مزدورانش رو محاکمه و مجازات میکنیم!
  یا حسین میر حسین!

 46. علی جانبا45% وخانواده شهید گفت:

  سایت کلمه عزیز(جهادگران اطلاع رسانی صادقانه جنبش سبزخدایی)پوزش اینجانب را بپذیرد که فکرکردم پیام ام راحذف کردید.خداراشکر پیامها زیادبود لذا پیام من درصفحه های قبلی ذخیره شد بود.یاحسین میرحسین.یامهدی شیخ مهدی. درضمن ازعزیزان درخواست دارم رو آنپیام برنام ریزی کنند.من جانباز لذت جهاد وتاحدود زیادی لذت شهادت درراه حق وخدارا چشیدم .باهیچ چیز دردنیا قابل مقایسه نیست .پس برای آزادی حسین زمان ویاران دربندش بپاخیزید وقت تنگ است برادروخواهر.باسپاس وتشکروالتماس دعا

 47. ع ؟ ع گفت:

  براي خارج شدن موسوي وكروبي از حصر خانگي بايد امير ارجمند و رهبران جنبش سبز اعلام كند كه جنبش سبز مردم وابسته است و رهبر جنبش سبز خود مردم هستند نه فرد بخصوصي – براي اثبات اين مسئله در روز هاي جمعه در طول سال طرفداران جنبش سبز در پارك هاي تهران وشهرستانها از صبح تا عصر تجمع كرده و وحدت واتحادخود را نشان دهند و تجمع طرفداران جنبش سبز در پارك ها نمي تواند بهانه به حاكمان بدهد كه چرا به پارك ها ميرويد و نمي توانند براي هميشه پارك ها ي كشور را ببندند و تجمع در پارك ها يك جنبش و حركت جنبش سبز بايد باشدو استمرار وحدت و اتحاد

 48. ر گفت:

  آقا اسم ما رو چرا یکی نوشته؟ تشابه اسمه یا یکی خواسته ما رو اذیت کنه؟

 49. ناشناس گفت:

  به امید آزادی بزرگترامون