سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اگر انقلاب به انحراف نرفته بود رهبری با احمدی نژاد چه می کرد؟...
» ملاک‌های آیت الله خامنه ای برای رای به عدم کفایت بنی صدر

اگر انقلاب به انحراف نرفته بود رهبری با احمدی نژاد چه می کرد؟

چکیده :اقتدارگریان بت پرست باید دست از سناریو سازی برای استمرار دولتی که عقیده ، نظر و رای مردم را زینتی تلقی کرده ودر نازل ترین سطح قرار داده است بر دارند وبدانند که رفتار های اموی و سفیانی دیگر نمی تواند راهگشای اینده کشور باشد وتنها را نجات کشور بازگشت به راه مردم یعنی همان مسیری که میرحسین موسوی وکروبی به خاطر نجات کشور پا به عرصه انتخابات نهادند وپس از نتایج کودتایی ان تا قبل از حبس ظالمانه اشان در اطلاعیه ها و بیانیه های خود اعلام مواضع و روشنگری نمودند وچه خوب است حاکمیت به جای تحویل سرزمین سوخته به عقل آید وصادقانه به اشتباهات خود اعتراف نماید البته در این صورت ممکن است ملت بزرگ ایران با چشم اغماض به آن ها نگاه کند....


کلمه- گروه سیاسی: همانگونه که در قسمت اول این تحلیل تحت عنوان “خطای استراتژیک در انتصاب احمدی نژاد و آدرس غلطی به نام جریان انحرافی” نشان داده شد هدف از مطرح کردن گروه انحرافی با مدیریت اسفندیار رحیم مشائی و جدا کردن شخص احمدی نژاد از یاران و همپالگی های چند دهه خود، عدم اعتراف صریح عالیترین مقامات به خطای بزرگ خود در انتصاب احمدی نژاد و پی آمدها وزیان های بزرگی که در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی وبین المللی به مجموعه نظام جمهوری اسلامی وارد آمده است به طوری که به لحاظ گسترش فساد، جرم، جنایت و زایش فقر نسبت به حداقل یک دهه گذشته وضعیت بدتر ودر شاخص های کلان اقتصادی چون رشد اقتصادی،نرخ تورم وبیکاری،رشد سرمایه گذاری و…. در وضعیت بسیار نگران کننده ای قرار گرفته است.

براین اساس مجموعه حاکمیت بر آن است تا با پوشاندن حقایق اولا: راهی را برای آرامش خیالی خود جستجو کند ثانیا: با گسیل روحانیون افراطی به شهرستان ها و همچنین اعزام بسیاری از سرداران سیاست زده به پادگان ها ومقرهای سپاه وبسیج برای ارشاد! و توجیه! هزاران بسیجی و سپاهی که با رخدادهای بر شمرده بشدت دچار تردید و وازدگی شده اند و مضحک تر این که در این جلسات به اصطلاح توجیهی که با نشان دادن فیلم ها و اسلاید هایی از رفتار های سیاسی و مدیریتی مشائی همراه است در جمع بندی خود مجددا آدرس غلط دیگری را به مستمعین خود القا می کنند و با یک اتهام ناچسب ایت الله هاشمی رفسنجانی و اصلاح طلبان را پشت سر این گروه انحرافی خود ساخته قرار می دهند.

البته آن چنان کوس رسوایی این ترفند های دروغین برای جامعه فهیم و فکور کشور برملا شده است که مردم وحتی پاسداران و بسیجیان گوش به فرمان پیشین این فاصله های مصنوعی ایجاد شده از سوی رهبری ودیگر تریبون های وابسته به کودتاچیان را باور نداشته و همانطوری که در تحلیل مورد اشاره بیان شد پیشینه و قد و اندازه های اسفندیار رحیم مشائی در طول سه دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی خود می تواند شاهد این نظر باشد.

با این توصیف ومقدمه در این بخش عناوین و دلائل رهبری را که در سال 1360 در قامت نماینده مجلس در جلسه بررسی عدم کفایت سیاسی اولین رئیس جمهور ایران ، بنی صدر را فاقد صلاحیت لازم دانستند، پرداخته خواهد شد و نشان داده مي‌شود که تفکیک مشایی و احمدی نژاد از هم دردی را درمان نخواهد کرد و دادن آدرس‌هاي غلط نمی‌تواند بصیرت واقعی مردم را به تاریکی ‌کشاند.

به نظر ما این استاندارد دوگانه در برخورد با انحراف همان انحرافی است که بارها از سوی دلسوزان و یاران انقلاب به عنوان دوری از آرمان های انقلاب طرح شده است. در واقع اگر انقلاب اسلامی مردم این سرزمین به انحراف کشیده نشده بود خیلی زود تر باید حکمی که بر بنی صدر جاری شد بر احمدی نژاد جاری می شد.

***

آقای خامنه ای در روز بررسی عدم کفایت بنی صدر به عنوان اولین رئیس جمهور پس از بیان یک مقدمه وزمینه چینی لازم برای واردن شدن به بحث در 13 عنوان دلائل خود را در خصوص عدم کفایت سیاسی بر می شمارد. در این تحلیل نیز ابتدا عناوین وچکیده مباحث و دلائل ایشان اورده می شود وسپس مواضع و عملکرد 6ساله احمدی نژاد در تطبیق با دلائل مذکور مورد سنجش قرار می گیرد.

رهبری درمقام استیضاح کننده

1- بی حرمتی به قانون اساسی:

رئیس‌جمهور صلاحیت و كفایت خود را باید در احترام به نهادهای قانونی ثابت كند. چرا كه مشروعیت او مبتنی بر حرمت قانون اساسی است كه آن نهادها بخشی از تحقق خارجی آن را تشكیل می‌دهند. آقای بنی‌صدر بارها به نهادهای قانونی بی‌حرمتی روا داشته و به این طریق پایه‌ مشروعیت خود را سست كرده است… وقتی رئیس‌جمهور با بی‌حرمتی به این نهادهای قانونی خود را كه جزئی از مجموعه‌ دولت است از آن جدا می‌كند، در حقیقت قانون اساسی را كه قاعده‌ی وجود خود اوست سست می‌كند كه این حد اعلای بی‌كفایتی است.

مواضع وعملکرد 6ساله احمدی نژاد

 • نهاد‌هاي نظارتی از تحقق 20درصدی برنامه چهارم توسعه خبر دادند.
 • تاخیر در ارائه بودجه سالیانه در موعد مقرر
 • تاخیر در ارائه برنامه پنجم توسعه در موعد مقرر
 • عدم ارائه هرساله گزارش عملکرد برنامه چهارم توسعه بر خلاف صراحت تکلیف قانونی

 

رهبری درمقام استیضاح کننده

2- تحقیر جمهوریت نظام:

رئیس‌جمهور بالاترین مقامی است كه حفظ حرمت نظام جمهوری اسلامی از او انتظار می‌رود. تحقیر جمهوری، تحقیر رئیس‌جمهوری است.

مواضع وعملکرد 6ساله احمدی نژاد

 • رئیس جمهور گفت: من به این خبرنگار گفتم شما اشتباه مي‌کنید، ملت ایران یکپارچه است؛ در یک مسابقه فوتبال50 هزار تا 70 هزار تماشاچی شرکت مي‌کند و آن کسی که تیمش باخته وقتی بیرون مي‌آید عصبانی است و به هر دری مي‌زند.
 • احمدی نژاد افزود: در انتخابات ایران40 میلیون نفر خودشان بازیگر اصلی و تعیین‌کننده اصلی بوده اند.
 • رییس جمهور گفت: حالا چهار تا خس و خاشاک این گوشه‌ها کاری مي‌کنند بدانید این رودخانه زلال ملت جایی برای خودنمایی آنان نخواهد گذاشت.
 • احمدی‌نژاد: رئیس مجلس فکر می‌کند عین قانون است.

رهبری درمقام استیضاح کننده

3-کارشکنی در کار کسانی که نمی پسندد:

آقای بنی‌صدر در مقابله با كسانی كه وی آنها را دشمن خود فرض می‌كرد، از هیچ اقدامی كوتاهی نكرد و حتی از این‌كه رویه‌های تخریبی‌اش، اساس جمهوری و استقلال كشور را خدشه‌دار می‌كند، پروایی نورزید… یكی از نقشه‌های آنان این بوده است كه پس از روی كار آمدن دولتی كه مجلس به آن رأی تمایل داده است، آقای بنی‌صدر او را نمی‌پسندد، با كارشكنی‌ها و مخالفت‌خواهی‌ها جلوی موفقیت او را بگیرند. بی‌آبرو و ساقط شود و با یك جدال سیاسی كارها را خود قبضه كند.

مواضع وعملکرد 6ساله احمدی نژاد:

 • تعيين نماينده ويژه در سیاست خارجی قبل از برکناری متکی
 • انحلال سازمان مدیریت: شوراي عالي اداري، در صدوسي وسومين نشست خود به رياست احمدي نژاد سازمان مديريت و برنامه ريزي را در نهاد رياست جمهوري ادغام کرد. (تیرماه 86)

رهبری درمقام استیضاح کننده

4- سیاست بازی:

آقای بنی‌صدر در مقر ریاست جمهوری این روش را نقض كرد و سیاست‌بازی را جانشین حقیقت‌گرایی كرد.

مواضع وعملکرد 6ساله احمدی نژاد

 • الهام: سياسي‌كاري احمدي‌نژاد از يك اشتباه در انتخابات مجلس آغاز شد …البته احمدي‌نژاد در برخي رفتارهاي سياسي از جمله انتخابات مجلس هشتم دچار اشتباهاتي در حمايت از برخي اشخاصي شد كه با دست خود براي روند خدمت خود، مشكلاتي ايجاد كرد. همين مشكلات باعث شد كه اندكي سياسي‌كار بشود و سياسي‌كاري با صداقت زلال سوم تير، هميشه قابل جمع نيست. اين مشكلات وي را با واكنش‌ها و اقداماتي روبه‌رو كرد كه گاهي مزيد بر مشكلاتش شد؛ از جمله چينش همكارانش. (گفت‌وگو با فارس، 4 تیر 90)

رهبری درمقام استیضاح کننده

5- عدم صدق و راستگویی:

یكی از اصول اخلاقی اسلام و مصداق بارز تقوا كه جزء صلاحیت‌ها و شرایط رئیس‌جمهور به‌شمار آمده است، صداقت و راست‌گویی است. آقای بنی‌صدر این را نقض كرد و اساس كار خود را بر عدم صداقت در اظهار و در عمل نهاده است.

مواضع وعملکرد 6ساله احمدی نژاد

 • احمدي نژاد: دولت نهم و دهم قانونمندترين دولت هاي تاريخ كشور هستند
 • افتتاح راه آهن اصفهان شیراز قبل از انتخابات: راه آهن اصفهان – شیراز که به تازگی افتتاح شده است، پس از عبور اولین قطار از روی این مسیرکلیه ابنیه فنی پروژه نابود شده است و لازم است با هزینه‌های قابل توجه (علاوه بر هزینه هنگفت ساخت راه‌آهن) کلاً تخریب شده و مجدداً از ابتدا ساخته شود. (خبرآنلاین، پنجشنبه 21 خرداد 88)
 • کاهش نرخ بیکاری با تغییر تعریف. (مناظره رضایی- احمدی نژاد)
 • ایران به الگویی برای جهان تبدیل شده است. (خبرگزاری مهر، 31 اردیبهشت 88)
 • احمدي نژاد يكي ديگر از دستاوردهاي دولت در سال 89 را ايجاد يك ميليون و 800 هزار شغل اعلام كرد و گفت: اين يك تحول بزرگ در كشور است. عده زيادي اين اعداد را غيرقابل باور و محال مي‌دانند در حالي كه با همت دولت اين ميزان اشتغال شكل گرفته و اسناد آن موجود است. (27 اسفند 89، باشگاه خبرنگاران جوان)
 • نفت خوردنی نیست: در انتخاب خود وعده داديد كه نفت را بر سر سفره مي‌بريد اما مردم احساس نگراني مي‌كنند. در تاكسي يا صف‌ها اعتراض مي‌كنند و نفت را احساس نمي‌كنند. شايد برداشت شما اين است که يك بشكه نفت سر سفره‌ها بگذاريم. نفت خوردني نيست. دولت پول نفت را برای عمران هزينه مي‌كند. دولت سهام كارخانه‌هایی كه با پول نفت ساخته شده را بين مردم توزيع مي‌كند. فاصله توانمندها و ضعفا را كم مي‌كند.

رهبری درمقام استیضاح کننده

6- عدم حفظ شأن کشور در خارج:

رئیس‌جمهور باید حیثیت جمهوری را در خارج از كشور حفظ كند. تخلف از این كار قطعاً اگر خیانت نباشد، بی‌كفایتی سیاسی و اخلاقی و خیلی بی‌كفایتی‌های دیگر است.

مواضع وعملکرد 6ساله احمدی نژاد

 • برکناری ناگهانی وزیر خارجه، عزل متکی در حالی صورت گرفت که در سفر خارجی است.
 • اخراج وزیر دفاع ایران از بولیوی
 • قطع روابط سنگال با ایران
 • سفیر کومور: با ایران رابطه برقرار کردیم تا از انزوا خارج شود.
 • بیانیه شدیداللحن شورای همکاری خلیج فارس علیه ایران
 • توهین نخست وزیر زیمباوه به احمدی نژاد در جریان سفر به این کشور
 • بیانیه اتحادیه اروپا علیه ایران
 • شرکت در اجلاس شورای همکاری خلیج فارس ونشستن زیر نقشه ای با عنوان خلیج عربی
 • بی اعتبار بودن پاسپورت ایرانیان

رهبری درمقام استیضاح کننده

7- نامه سرگشاده:

آیا واقعاً می‌توان تصور كرد كه این رئیس‌جمهور یك كشور است كه درباره‌ كشور و نظام خود سخن می‌گوید؟… نامه‌ سرگشاده‌ آقای بنی‌صدر به امام كه در آن همه‌ این اتهامات تحقیركننده‌ جمهوری اسلامی به اضافه‌ نسبت تلویحی خیلی از اشكالات به شخص امام گنجانده شده است، چگونه پخش شد؟

مواضع وعملکرد 6ساله احمدی نژاد

 • نامه شدیداللحن احمدی‌نژاد علیه مجلس، قوه قضائیه و مجمع تشخیص مصلحت (4بهمن۱۳۸۹، خبرگزاری‌هاي کشور)
 • زدن اتهام های گوناگون وفحاشی به همه دولت های قبلی

رهبری درمقام استیضاح کننده

8- انتخاب همکاران ناسالم:

كمترین حد كفایت سیاسی آن است محدوده‌ی مشاوران نزدیك‌تر و یاران و همكاران رئیس‌جمهور، از عناصر بدسابقه و بدنام و لااقل مشكوك و مورد سوء‌ظن پاك باشند.

مواضع وعملکرد 6ساله احمدی نژاد:

 • نادران: رحیمی رئیس حلقه فساد مالی خیابان فاطمی است. (١٧ فروردين١٣٨٩، خبرگزاری‌ها)
 • توکلی: اطرافیان رئیس جمهور یا مفسدند یا منحرف یا هر دو. (۳۰خرداد 90،خبرگزاری‌ها)
 • آملی لاریجانی: جریان انحرافی در فساد مالی غوطه‌ور است.
 • پورمحمدی از فعالیت‌های ناسالم اقتصادی جریان انحرافی خبر داد. (خبرگزاری مهر، 25 اردیبهشت 90)
 • در روزهای اخیر تعدادی از اعضای عالی‌رتبه دولتی دستگیر شده‌اند.

رهبری درمقام استیضاح کننده

9- عدم حرف شنوی از رهبری:

كفایت سیاسى رئیس‌جمهور در درك صحیح پایه‌هاى رهبرى و حركت در جهت رهنمودهاى آن، تجلى مى‌كند. آقاى بنى‌صدر نه تنها در این جهت حركت نكرد، بلكه عملاً در مقابل رهبرى ایستاد و رهنمودهاى امام امت مبنى بر خط آرامش و جلوگیرى از تشنج‌آفرینى را آشكارا زیر پا نهاد.

مواضع وعملکرد 6ساله احمدی نژاد:

 • سازمان حج و زیارت: تحولات چند روز اخیر در مورد سازمان حج و زیارت درحالی صورت گرفت كه قبل از آن نظر مخالف رهبر معظم انقلاب به مسئولین دولتی در این زمینه ابلاغ شده بود.‌ روزنامه جمهوری اسلامی با انتشار خبر فوق افزوده است: منابع آگاه می‌گویند علیرغم نظر مخالف رهبری الحاق سازمان حج و زیارت به سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری اقدام عجیبی است كه هیچ توجیهی ندارد. (خبرگزاری آفتاب، 6 اردیبهشت 88، کد مطلب : 87508)
 • وزارت خارجه: واكنش زاكاني به بركناري متكي بدون اطلاع رهبري (عصر ایران، کد خبر: ۱۴۹۵۸۷، ۲۷ آذر ۱۳۸۹)
 • ماجرای عزل وزیر اطلاعات: مقام معظم رهبری در این موضوع تصریح كردند كه جابجایی را انجام ندهید، ولی احمدی‌نژاد خدمت رهبری رسید و گفته بود اگر مصلحی باشد آیا من حق دارم كه استعفا بدهم. مقام معظم رهبری هم فرموده بودند كه خودتان ‌می‌دانید؛ بدهید. (ذوالنور، خرداد 90)
 • ماجرای برکناری رحیم مشائی از معاونت اولی

رهبری درمقام استیضاح کننده

10- توهین و مخالفت با مجلس:

ایشان برخلاف صریح قانون اساسى كه قوا را از یكدیگر منفك و مستقل مى‌شمارد و برخلاف اصول مردم‌گرائى معتقد بود كه باید مجلس هماهنگ با رئیس‌جمهور باشد. این توهینى آشكار به مجلس و نمایندگان مردم بود كه بارها از طرف ایشان تكرار مى‌شد.

مواضع وعملکرد 6ساله احمدی نژاد

 • عدم ابلاغ مصوبات مجلس
 • عدم حضور در جلسه استیضاح وزیر راه
 • احمدی‌نژاد: مجلس در رأس امور نیست. (رسانه‌ها، 27 شهریور 89)
 • بی اعتنایی احمدی نژاد به ضرب الاجل مجلس (تابناک، کد ۵۲۸۴۰، سوم تير ۱۳۸۸)
 • سال گذشته نیز رئیس مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه‌هایی مغایرت ۳۶ مصوبه از مصوبات هیئت دولت را با قوانین جاری کشور به اطلاع رئیس جمهور رسانده است. همچنین عدم ابلاغ قوانین مصوب مجلس به دستگاه‌های اجرایی و عدم تطبیق برخی مصوبات دولت با قوانین جاری کشور، منجر به ۶۰ تذکر رئیس قوه مقننه به رئیس قوه مجریه شد. (فردانیوز، 6 ارديبهشت ۱۳۹۰)
 • احمدی نژاد در نامه‌ای بی‌سابقه به شورای نگهبان در مورد مغایرت قوانین مصوب مجلس که به تأييد شورای نگهبان رسیده است به این شورا تذکر داد.
 • عدم اجرای بسیاری از قوانین مصوب مجلس که بارها مورد اعتراض نمایندگان قرار گرفته است

رهبری درمقام استیضاح کننده

11- خودبزرگ بینی:

خصلت‌هاى شخصى ایشان نیز هركدام در سلب صلاحیت‌هاى لازم براى یك رئیس‌جمهورى دولت اسلامى داراى نقش و تأثیر است. غرور وى كه خود را اندیشه‌ بزرگ قرن و كتاب خود را بزرگترین اثر تاریخ اسلام مى‌شناسد… مقام‌پرستىِ او كه اطرافیان متملّق و چاپلوس را در دایره‌ نزدیك به او نفوذ مى‌دهد. خودبزرگ‌بینىِ او، كه معتقد است پس از امام كسى از او مناسب‌تر براى رهبرى نیست و بسى خصلت‌هاى منفى دیگر در او عواملى هستند كه از او آدمى فاقد صلاحیت‌هاى لازم براى احراز ریاست جمهور مسلمانان و ریاست یك كشور و جامعه‌ اسلامى مى‌سازند.

مواضع وعملکرد 6ساله احمدی نژاد

 • احمدی‌نژاد: دولت نهم و دهم، پاک‌ترین دولت بعد از انقلاب اسلامی بوده است. (خبرگزاری کار، 22 ارديبهشت 1389 ساعت 14:57 )
 • احمدی نژاد خیال مي‌کند منجی انقلاب است. (الف، 28اردیبهشت 90 کد مطلب: 104555)
 • احمدی‌نژاد در دیدار با آیت‌الله جوادی آملی است: «خودشون آنقدر علیه ما تبلیغ کرده بودند که همه گوش‌ها و چشم‌ها به سمت ما بود، که این احمدی‌نژاد کی هست … و عجیب بود که تو خیابون راه می‌رفتیم …توی هر ساختمون که می‌رفتیم همه توجه‌ها به سمت هیأت ایرانی بود … اصلاً دیگران کأنّهُ وجود نداشتند … من روز آخری که صحبت می‌کردم یک نفر از این همین هیأت به من گفت…گفت وقتی که شروع کردی بسم الله و اللهم گفتی … من دیدم یه نوری اومد این‌جوری تو رو احاطه کرد [احمدی‌نژاد با دست اندازه هاله نور را نشان می‌دهد] و تو رفتی توی حصنی و حصاری … تا آخر …خود م هم اینو حس کردم … و جالب بود که در اون 7-8 دقیقه اون‌هایی که پایین نشسته بودن تا آخر مژه نمی‌زدند. این که می‌گم مژه نمی‌زدند غلو نمی‌کنم‌ها، نه همین‌طور نشسته بودند و چشم‌ها و گوش‌هاشون باز شده بود و نگاه می‌کردند»!
 • احمدی نژاد با اشاره به سفرش به عراق گفت: براساس اطلاعات موثق، دشمنان طرح ربودن و ترور خادم ملت را در سفر به عراق برنامه‌ريزي كرده بودند كه به فضل الهي با تغيير يكي دو برنامه در اراده و تصميم آنها تزلزل ايجاد شد و وقتي متوجه موضوع شدند كه عراق را ترك كرده بوديم و آنها همچنان مبهوت مانده‌اند. (عصر ایران،۳۰ خرداد ۱۳۸۷، کد خبر: ۴۵۵۲۵)
 • اگر این دولت ضعیف و ناکارآمد بود نیاز به مورد اتهام و افترا قرار گرفتن نداشت و مخالفان برای دیدن شکست تلاش‌های دولت، کناری می‌نشستند. اما هجمه‌های سنگین به دولت نهم بیانگر آن است که اتفاقات مثبت بسیاری در بخش‌های مختلف در حال وقوع است. (همشهری آنلاین، کد مطلب 6308 ،شنبه 29 مهر 1385)

رهبری درمقام استیضاح کننده

12- توهم محبوبیت:

یكى هم ماجراى به نظر من فُكاهى نظرخواهى ایشان هست در مورد محبوبیت در بین مردم، كه ایشان یك نظرخواهى كرده بودند كه نتیجه‌اش این بود كه آقاى بنى‌صدر – حالا شاید ارقام را من یك مقدارى اشتباه كنم چون یادم نیست درست، لكن نسبت‌ها تقریباً همان اندازه هست- آقاى بنى‌صدر در میان مثلاً ۸۰ درصد مردم محبوبیت دارد، امام در میان پنجاه‌ و مثلاً سه درصد مردم محبوبیت دارد و بقیه هم كه جاى خود دارند.

مواضع وعملکرد 6ساله احمدی نژاد

 • احمدی نژاد: آرای من به خاطر حمایت آقا کم شد.
 • اشتباه اینها و شخص رئیس جمهور این است که فکر مي‌کنند آراء 24 میلیونی مال خودشان است و حتی در جلسه‌اي گفته بوده است که شش میلیون از آراء من به خاطر حمایت آقا کم شده است و الا آراء من سی میلیون بوده است. (10 خرداد 90، سایت الف، 105946)
 • علی‌رضا زاکانی نماینده تهران در مجلس طی یادداشتی که در هفته‌نامه پنجره نوشت: احمدی‌نژاد به چند تن از ملاقات‌شوندگان گفته است که اگر همین الان انتخابات شود، من 35 میلیون رأی دارم. (22 اردیبهشت 90، جهان نیوز)

رهبری درمقام استیضاح کننده

13- استفاده از انواع روش‌های تخریبی:

جان كلام این‌جاست كه وقتی وجودت با استفاده از انواع روش‌های تخریبی برای همین جمهوری به صورت آتشی بی‌علاج درمی‌آید و او در مقام ریاست جمهوری بزرگ‌ترین مدعی جمهوری اسلامی و تحقیركننده و بلندگوی مخالفان آن می‌شود، آیا باز هم حمایت از او به معنی حمایت از جمهوری اسلامی است؟

مواضع وعملکرد 6ساله احمدی نژاد:

 • رییس‌جمهور با اشاره به این که «برخی گفته‌اند احمدی‌نژاد را زمین می‌زنیم چرا که بانک‌ها و نفت دست ماست» گفت: برخی طراحی کرده بودند که منابع پولی و نفت کشور را در اختیار داشته باشند و از سوی دیگر نیز تا افزایش فشار بیگانگان تورم 70 – 80 درصدی در کشور ایجاد شود تا انگشت اتهام به سوی خادمان ملت نشانه رود… و امسال ان‌شاءلله تورم کنترل و دست‌های فساد وابسته به بیگانه از اقتصاد ملی کشور قطع خواهد شد. (28 فروردین 87، خبرگزاری‌ها)
 • «در همان اوایل این دولت آقای هاشمی پیغامی برای یکی از این پادشاهان حاشیه خلیج فارس فرستاد که شما نگران نباشد، ظرف شش ماه این دولت ساقط می‌شود… این که من می‌گویم آقای موسوی، آقای هاشمی، آقای خاتمی، حرف درستی است. سخنرانی دختر آقای هاشمی در جلسه‌ای که همسر شما و جناب آقای خاتمی هم حضور دارند، ایشان قشنگ تشریح می‌کند. می‌گوید دوره اصلاحات ادامه راه سازندگی است. در این دولت آسیب دیده. ما آقای موسوی را می‌خواهیم برای این‌که استمرار همان راه است، یعنی اشرافیتی که جناب آقای هاشمی در این کشور پایه‌گذاری کرد قرار است ادامه پیدا کند. (مناظره با مهندس موسوی)

بنا بر انچه که ملاحظه فرمودید با معیار ها و شاخص هایی که رهبری در رد کفایت سیاسی بنی صدر در سال 1360 ابراز داشته اند احمدی نژاد به درجه اولی به هیچ عنوان صلاحیت ادامه کار در مقام ریاست جمهوری را ندارند و همانطوری که مشاهده شد رویکرد ها و مواضع احمدی نژاد در طول 6ساله گذشته هیچ ربطی به اسفندیار رحیم مشائی ویا به زعم اقایان گروه انحرافی ندارد.

بنابرین اقتدارگریان بت پرست باید دست از سناریو سازی برای استمرار دولتی که عقیده ، نظر و رای مردم را زینتی تلقی کرده ودر نازل ترین سطح قرار داده است بر دارند وبدانند که رفتار های اموی و سفیانی دیگر نمی تواند راهگشای اینده کشور باشد وتنها را نجات کشور بازگشت به راه مردم یعنی همان مسیری که میرحسین موسوی وکروبی به خاطر نجات کشور پا به عرصه انتخابات نهادند وپس از نتایج کودتایی ان تا قبل از حبس ظالمانه اشان در اطلاعیه ها و بیانیه های خود اعلام مواضع و روشنگری نمودند وچه خوب است حاکمیت به جای تحویل سرزمین سوخته به عقل آید وصادقانه به اشتباهات خود اعتراف نماید البته در این صورت ممکن است ملت بزرگ ایران با چشم اغماض به آن ها نگاه کند.


53 پاسخ به “اگر انقلاب به انحراف نرفته بود رهبری با احمدی نژاد چه می کرد؟”

 1. ماه سبز گفت:

  لطفا این مطلب تامل برانگیز رو توی روزنامه چاپ بعدی بگنجونید.
  به این میگن بحث بر مبنای منطق. بخاطر همینه که دوستان بسیجی بی منطق ذیل این مقاله هیچ خبری ازنظرات ارزشمندشون! نیست که نیست

 2. ناشناس گفت:

  یا حسین میرحسین

 3. ناشناس گفت:

  موسوی کروبی پیروز باشیید