سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » شهادتنامه ۶۴ زنداني سياسي درباره چگونگي جانباختن هدي صابر...

شهادتنامه ۶۴ زنداني سياسي درباره چگونگي جانباختن هدي صابر

چکیده :ملت عزيز ايران، آنچه نقل شد گزارش آخرين ساعات حضور شهيد هدي صابر در بند عمومي 350 زندان اوين بود .اما اينك كه حكومت اعتراض به جنايتي را با جنايتي ديگر پاسخ گفت ما قاطعانه اعلام مي داريم حاكميت كنوني مسوول مستقيم مرگ شهيد صابر است .اين حادثه ناگوار اولين نبوده و با ادامه ي وضع كنوني آخرين هم نخواهد...


۶۴ زنداني سياسي بند 350 زندان اوين با ارسال شهادت نامه اي، شهادت دادند كه شهيد هدي صابر در هشتمين روز اعتصاب غذاي خود در بهداري زندان اوين از سوي ماموراني كه حدس مي زنند ماموران امنيتي و اطلاعاتي بوده اند، به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. آنها شرايط بد جسماني وي را از نزديك شاهد بوده اند.

به گزارش کلمه ۶۴  زنداني سياسي در شهادت نامه خود نوشته اند:

هدي صابر ساعت چهار بامداد جمعه 20 خردادماه براي نخستين بار به بهداري مستقر در زندان اوين جنب بند 350 منتقل شد اما دو ساعت بعد در حالي كه از درد به خود مي پيچيد به بند بازگردانده شد و از صداي فرياد او هم اتاقي هايش بيدار شده و دور او حلقه زدند در اين هنگام صابر گفت :«در بهداري نه تنها هيچ رسيدگي به وضعيتم نشد بلكه مورد ضرب و شتم و توهين قرار گرفته ام و توسط ماموراني در لباس پرسنل بهداري از اتاق درمان بيرون انداخته شده ام . ما شهادت مي دهيم هدي صابر كه از درد به شدت مي لرزيد و به خود مي پيچيد در اتاق يك بند 350 با صداي بلند اعلام كرد كه : «از دست آنها شكايت خواهم كرد.»

اين زندانيان در پايان شهادت نامه خود ضمن مسوول دانستن حاكميت در شهادت هدي صابر تاكيد كرده اند تا رسيدگي به اين موضوع و تحقق حقوق شهروندان و التزام حكومت به قانون ،تا آخر ايستادگي مي كنند. شهادت نامه ۶۴ زندانی بند ۳۵۰ که با نام خود آن را امضا کرده اند، توسط یاران گمنام جنبش سبز در زندان اوین در اختیار کلمه قرار گرفته است.

متن این شهادتنامه به شرح زیر است:

هدي رضا زاده صابر ، زنداني سياسي ، 22 خرداد 1390 در پي اعتصاب غذاي نامحدود و عدم رسيدگي مسوولان به شهادت رسيد ما هم بندان او و امضا كنندگان اين بيانيه كه در طول يك سال گذشته در كنار وي حضور داشته ايم به اطلاع عموم ملت ايران مي رسانيم و شهادت مي دهيم :

روز پنج شنبه 12 خردادماه 1390 در پي انتشار خبر شهادت هاله سحابي از زندانيان سياسي كه در مرخصي به سر مي بردند در حالي كه آقاي هدي صابر همچنان عزادار و متاثر از درگذشت مرحوم عزت الله سحابي رييس شوراي فعالان ملي -مذهبي بود در اعتراض به اين ظلم و تعدي آشكار پس از اقامه نماز ظهر و عصر در حياط بند 350 زندان اوين اعتصاب غذاي نامحدود خود را همراه با آقاي امير خسرو دلير ثاني ضمن انتشار بيانيه اي آغاز كردند و به آگاهي عموم نيز رساندند .

ما شهادت مي دهيم كه هدي صابر روزانه علاوه بر مطالعه كتاب، قرائت قرآن و برگزاري كلاسهاي تاريخ همواره مدت قابل توجهي به ورزش اختصاص مي داد به طوري كه در مسابقات ورزشي بند 350 همپاي جوانان مشاركت مي كرد.

ما شهادت مي دهيم هدي صابر در طي مدت يك سال گذشته هيچگونه عارضه و بيماري نداشت كه طبعا سوابق موجود در پرونده بهداري زندان نيز مويد همين نكته خواهد بود.

ما شهادت مي دهيم هدي صابر در هشتمين روز اعتصاب غذاي خود دچار درد در ناحيه سينه و اختلال در سيستم گوارشي شد كه در ساعت چهار بامداد جمعه 20 خردادماه براي نخستين بار به بهداري مستقر در زندان اوين جنب بند 350 منتقل شد اما دو ساعت بعد در حالي كه از درد به خود مي پيچيد به بند بازگردانده شد و از صداي فرياد او هم اتاقي هايش بيدار شده و دور او حلقه زدند در اين هنگام صابر گفت :«در بهداري نه تنها هيچ رسيدگي به وضعيتم نشد بلكه مورد ضرب و شتم و توهين قرار گرفته ام و توسط ماموراني در لباس پرسنل بهداري از اتاق درمان بيرون انداخته شده ام .

ما شهادت مي دهيم هدي صابر كه از درد به شدت مي لرزيد و به خود مي پيچيد در اتاق يك بند 350 با صداي بلند اعلام كرد كه: «از دست آنها شكايت خواهم كرد.»

در اين هنگام ودر پي اعتراض هم بندان وي، افسر نگهبان دوباره مقدمات اعزام وي به بهداري را فراهم كرد اما اين بار صابر با تكرار اعتراض خود نسبت به برخورد و عملكرد ماموران بهداري گفت :«من به آنها اطمينان ندارم كه سپس افسر نگهبان وعده داد تلاش كند او را به بيمارستان خارج از اوين منتقل كنند.»

ما شهادت مي دهيم در اين هنگام هدي صابر در حالي كه توان ايستادن بر روي پاهاي خود را نداشت با برانكارد به خارج از بند منتقل شد در اين آخرين ساعت حضور در بند وضع گوارشي او به شدت بحراني بود و بارها گفت دچار اسهال و حالت تهوع شديد شده است.

ملت عزيز ايران

آنچه نقل شد گزارش آخرين ساعات حضور شهيد هدي صابر در بند عمومي 350 زندان اوين بود .اما اينك كه حكومت اعتراض به جنايتي را با جنايتي ديگر پاسخ گفت ما قاطعانه اعلام مي داريم حاكميت كنوني مسوول مستقيم مرگ شهيد صابر است .اين حادثه ناگوار اولين نبوده و با ادامه ي وضع كنوني آخرين هم نخواهد بود.

گرچه رسيدگي دقيق به پرونده اغلب زندانيان سياسي نشان از بي داد و تضييع گسترده حقوق آنان در دادرسي ها دارد اما هدي صابر قريب به يك سال بدون هيچگونه قرار قانوني و محكوميت و به شكلي كاملا خودسرانه با اعمال زور و قدرت نمايي برخي نهادهاي امنيتي در برابر چشمان همه دستگاه هاي مسوول در زندان به سر مي برد و هيچكس پاسخگوي اين سوال نبود كه اصلا او چرا و با كدام توجيه قانوني در زندان به سر مي برد و البته كه مدت محكوميت او مدتها پيش از دستگيري اخير منقضي شده بود. حبس خودسرانه و غير قانوني صابر به تنهايي براي سلب مشروعيت دستگاه قضايي و اثبات عدم استقلال آن و مقهوريت نسبت به نهادهاي امنيتي كفايت مي كند و در اين شرايط نه فقط شهروندان خارج از زندان كه بيش از همه زندانيان امنيت حقوقي، درماني و جاني نخواهند داشت.

ما تسليت عميق خود را به خانواده صبور شهيد هدي صابر به ويژه سركار خانم فريده صابر و فرزندان داغدارش حنيف و شريف اعلام مي كنيم.

ما به عنوان نخستين گام اين روند غير انساني در دستگاه قضايي و اين نوع رفتار با زندانيان را محكوم و حاكميت را مسوول آن مي دانيم. بنابراين از اين پس با توجه به نوع پي گيري موضوع از سوي مسوولان اقدامات بعدي را اتخاذ كرده و براي تحقق حقوق شهروندان و التزام حكومت به قانون تا آخر ايستاده ايم.

امضا كنندگان اين شهادت نامه :

۱: قربان بهزاديان نژاد

۲- محمد داوري

۳- بهمن احمدي امويي

۴- عبدالله مومني

۵- حسن اسدي زيد آبادي

۶-علي جمالي

۷- محمد رضا مقيسه

۸- علي مليحي

۹- بابك داشاب

۱۰- حمید رضا محمدي

۱۱- قاسم شعله سعدي

۱۲- كيارش كامراني

۱۳- محمد جواد مظفر

۱۴- احسان مهرابي

۱۵- عماد بهاور

۱۶-مجتبي تهراني

۱۷- جواد امام

۱۸- فيض الله عرب سرخي

۱۹- عمادالدين باقي

۲۰- ابولفضل قدياني

۲۱ -محمد حسين خوربك

۲۲ – اسماعيل صحابه

۲۳- اميرخسرو دلير ثاني

۲۴ – سيد محمد سيف زاده

۲۵- سيامك قادري

۲۶-سام محمودي سرابي

۲۷- اكبر اميني ارمكي

۲۸– هوشنگ فرزين

۲۹–حامد ميرزايي گرجي

۳۰–آرش سقر

۳۱–احمد شاه رضايي

۳۲- آرش صادقي

۳۳- نويد كامران

۳۴– رامين پرچمي

۳۵–عليرضا سهراب پور

۳۶–مهدي حسين زاده

۳۷- محمد صديق كبود وند

۳۸– مهدي خدايي

۳۹-سيامك رحماني

۴۰– سعيد متين پور

۴۱– مسعود لواساني

۴۲– محسن غمين

۴۳– محمد پور عبدالله

۴۴– حسين مفيدي

۴۵-مهدي نوذر

۴۶-ابولفضل قاسمي

۴۷– ابراهيم مددي

۴۸- عباس نامي

۴۹–علي بهزاديان نژاد

۵۰–حسين زريني

۵۱– امير حسين قنبري

۵۲–غلامرضا آزادي

۵۳–مجيد تمجيدي

۵۴-يوسف مهر

۵۵–شاهين زينعلي

۵۶–پيمان عارف

۵۷-جواد عليخاني

۵۸–رامتين غفاري

۵۹- مهدي وطن خواه

۶۰– فريدون صيدي راد

۶۱–سعيد مالميريان

۶۲-جواد عليخاني

۶۳– محسن قلعي

۶۴-ميثم رودكي


115 پاسخ به “شهادتنامه ۶۴ زنداني سياسي درباره چگونگي جانباختن هدي صابر”

 1. ناشناس گفت:

  درود به شرف همه تان… با تمام وچود دوستتان داریم

 2. وحید گفت:

  هدی صابر خدایت بیامرزد
  از تو می ترسیدند گر چه در بندشان بودی گر چه نه سلاحی داشتی و نه لشگری نه سرمایه ای داشتی نه مزدوری
  از تو خواب بر چشمانشان حرام شده بود آسایششان از یاد تو پریشان بود
  خدایت بیامرزد که ساده زیستی و اینگونه لرزه بر اندام هایشان انداختی

 3. سبز ميمانم گفت:

  لكه ننگ ديگري بر دامان ديكتاتور كه از سايه خود هم ميترسد

 4. همراه سبز گفت:

  با پایداری , صبر و استقامت پیروزی از آن جنبش آزادی خواه ایران زمین هست .
  زنده باد آزادی

 5. بر پاخیزید گفت:

  به جای اینکه به به و چه چه کنید بلند شید یکم غیرت نشون بدین باباجون
  همش نشستیم میگیم وای که اون چه کرد و وای که این چی گفت
  اون مردان مرد، از زندان و در زندان هم بر هدفشون پایبندن
  حالا ما تا قیامت هم که بشه تعریف و تمجید میکنیم
  خاک بر سر ما
  این حکومت شرف و ناموسمونو گرفته و بی غیرتمون کرده
  وای بر ما
  وای برما

 6. بابک گفت:

  واقعا این جنایت ها روی بیگانگان را هم سفید کرد ! هیچ ایرانی اینقدر بی شرف نیست که به یک زندانی رحم نکند اینها خارجی هستند

 7. بي قرار گفت:

  فرياد ، در باد، نشانه ي سروي به جا مي گذارد. بگذاريد در اين كشتزار گريه كنم. نشانه ي سرو قديتان پايدار باد .

 8. عباس گفت:

  چه نامهای عزیز و محترمی را دیدیم که متآسفانه بعضی از آنها را نمی شناختیم و با دیدن این نامه آنها را شناختیم در نامه ای تاریخی شناختیم دلاوران گمنام را فقط نمیدانم به فرزندان و همسر و والدین داغدارش چه بنویسم که ارزش این مجاهدت را داشته باشد فقط میتوانم بنوسم که شرمنده و مدیون شماها و خانواده سحابی و نویسندگان این شهادت نامه هستیم وخداوند به همه ما مردم فرصت جبران فداکاریهای شماها را عنایت فرماید.
  آقایی که از خاتمی نوشتی لطفآ عملآ پیرو راه و منش سحابی ها و هداصابر باش اگر نمیدانی برو نظرات سحابی و هدا صابر را که جانانه از خاتمی دفاع و تمجید کرده اند بخوان و بدان که سحابی ها و صابر خود را مزین به زیور اصلاح طلبی میدانستند و خاتمی در بیمارستان به دیدن سحابی رفت و اولین پیام تسلیت را خاتمی به خانواده سحابی و صابر داد . در ضمن بیشترین هزینه و زندان را اصلاح طلبان طرفدار خاتمی داده اند لااقل به افراد این نامه نگاهی بینداز و بدان نزدیک به همه آنها طرفدار خاتمی هستند خاتمی چراغ بیداری ملت ر روشن و محکمترین حامی سبزهاست

 9. شعار من هم ... گفت:

  ۲۵ و ۲۶ خرداد می آییم , همه با هم زن و مرد و پیر و جوان بپاخیزید.. رهبر ان جنبش در اسارتند. تا موسوی و کروبی را از دست ندادیم حرکت… کنیم که فردا دیر است
  هدف: آزادی رهبران سبز، زندانیان سیاسی، آزادی تمام ایران. زنده باد میرحسین و کروبی
  هشدار به پليس. پاسدار. بسيجي . لباس شخسي. ارتشي. نيروي انتظامي. و همه مذدورها و جيره خورها: به مردم بپيونديد وگر نه بخشيده نخواهيد شد

 10. ناشناس گفت:

  یا علی تا آزادی

 11. ناشناس گفت:

  نمی دانم چه بگویم ……….سکوت سرشار از ناگفته هاست

 12. محمود گفت:

  باید بصیرت داشت تا بتوان فهمید که این شهادت هاست که موجب رونق ولایت می شود.

 13. مريم گفت:

  عجيبه اونايي كه مي پرسن نامه چطوري از زندان بيرون مياد چيزي تا حالا به اسم ملاقات يا ملاقات حضوري شنيدن ؟ يعني باورتون نشده كه هنوز زنداني هم ابزارهاي خودش و داره ؟

 14. بیست و پنجم بهمن گفت:

  زندانيان سياسي بند 350 زندان اوين امروز در ملاقات با خانواده هايشان اعلام كرده اند كه هدي صابر روزنامه نگاري كه در اين بند دست به اعتصاب غذا زده بود، وقتي توسط ماموران زندان به درمانگاه منتقل مي شده است مورد ضرب و شتم شديد نيروهاي امنيتي قرار گرفته است

 15. دانیال گفت:

  نگیم خدا خود خدا گفته سرنوشته قومی را تغییر نمیدم مگر آن قوم خودشمون حرکتی کنن.ما تا حرکته درست و حسابی نکنیم خدا هم همراهمون نیست.الان تو منطقه همه دارن به آزادی میرسن جز ما.اینجوری که هر سه یا چهار ماه یه بار بیایم بیرون نمیشه.باید تداوم داشته باشه یه روز های خاصی هم به اوج برسه………….مثلا ما ایرانی هستیم تمدنمون دیگه شناخته شدس برای همه.نذاریم لکه ننگی برای آیندگان و شرمساری برای گذشتگان باشیم

 16. ناشناس گفت:

  گر انقلاب بد این زنده باد استبداد.

 17. س مثل سبز گفت:

  اي حاكميت استبداد و ديكتاتور ،خيلي وقته مشروعيت خود را از دست داده است اينا بزور اسلحه حاكمند و نظام رضا خاني را پياده كرده اند ولي با عرض معذرت از علماي حقيقي و خداترس ، اينبار بجاي تاج ، عمامه بر سز نهاده اند و بنام اسلام ميكشند و ميدرند و تجاوز ميكنند بخداي احد و واحد ، خداي نبي مكرم اسلام از اين گروه فاسق و منافق روي گردانده است و شيطان هوي و هوس بر آنها چيره گشته و” حزب الله”تغيير يافته و
  ” ضدالله ” گشته است و چه زيبا خداوند در قرآن مجيد ميفرمايد: ” مكروا و مكرالله والله خيرالماكرين”
  دير نيست كه خفتگان بيدار شده و به بيداران بپيوندند و گريبان اين دين فروشان را بگيرند . اندكي صبر سحر نزديك است….

 18. ناشناس گفت:

  هنوز هم عدد شاهدان زیبا روی حقیقت به 70 نمی رسد… یا حسین

 19. بهاره گفت:

  از خودم متنفرم.از ناتوانیم در برابر اینهمه بیداد.از خودم شرمسارم چطور نفس میکشم وقتی شیردلان سرزمینم اینچنین در چنبرضحاک مار به دوش گرفتارن …روحش شاد. رستگار شد.جاودانه شد هم او هم دیگر شهیدان سرزمینمان ایران. ضحاکیان بدانند روزی نام این اسطوه های تاریخ معاصر را بر کتیبه های جاودان در میدان پیروزمند شهرمان خواهیم نوشت…ضحاکیان بدانند…روزی انان را در میدان پیروزمند شهرمان به دار عدالت خواهیم کشید …ضحاکیان بدانند…………………………………………………………………………………………………….

 20. زندانی دهه60 گفت:

  وقتی شرف وانسانیت مردم راماهیانه به مبلغ41500تومان خریده ودرکالید فرتوت وفرسوده خلق یارانه تزریق میشودگوشهاکر چشمها کور وغیرتها بربادرفته است.هرکس میگوید چنین نیست چشم بازکند واین قوقارا که بعدازمادرمنطفه برپاشده ببیندوسررشته کلاف گم شده قیامهای مردمی ایران رابابی تدبیری بدست رژیم سپرده وبدنبال برچسب زدن رژیم به خونهای ریخته شهدای عزیزمان برسنگ فرش خیابانهای ایران بادستپاچگی،وحشت و ترس رژیم رانادیده گرفته وبخانه برگشته وزانوی وامصیبتا بغل کرده واینطور این ملایان کله پوک بایدازمرده شهدت پشته بسازند.بایدازهرفرصت برای براندازی استفاده کرد مرذم رهبران خودرادرخیابانها پیداخواهندکردغصه بی رهبری رانبایدخوردچون رژیم رابادستگیری رهبران برمردم تحمیل خواهدکرد.عقل هرکس برایش بهترین وکم هزینه ترین رهبراست.به شرف خودت وخون پاک شهداقسمت می دهم دیگه عذری نیاورومنتظرحرکت ریگران نباش بگذاراین بار کاررا یکسره کنیم. ونگذاریم خونها بخوابند.بگویاعلی وپاشنه کفشت را بکش که عقب نیفتی.ازالان شروع کن یامرگ یا آزادی………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 21. mamad گفت:

  mardanegi irania kholase shode to bande siasiaye eviiinnn

 22. ناشناس گفت:

  با سلام بهتر است برنامه روز پنجشنبه شرکت در مراسم زنده یاد هدی صابر باشد

 23. چگوارای سبز گفت:

  همیشه سر نماز ار خداوند متعال برای شما زندانیان سیاسی صبر و شکیبایی خواستارم . به امید روزی که ستمگر اسیر ظلم خود شود

 24. اهواز گفت:

  قطره ائي اشك! وگلوي بغض گرفته تقديم روح بزرگ آن مرد و همه شهيداني كه براي اهداف بزرگشان متاع چرب وشيرين دنيا را نپسنديدند ورفتند و آرزوي آزادي براي شما اسراي دربتد

 25. ناشناس گفت:

  آقا این دیکتاتور ما واقعا یه چیز دیگست! لنگه نداره!

 26. اسماعیل گفت:

  خجالت می کشم اسم خودم رو آدم گذاشتم وقتی این مجاهدان فی سبیل الله را می بینم.

 27. ناشناس گفت:

  مقام شهادت در قاموس شما اینقدر پست شده که فردی رو که از گشنگی اختیاری تلف شده رو شهید میخوانند

 28. ناشناس گفت:

  درود به شرف تک تکتون

 29. ناشناس گفت:

  ای کاش ماهایی که این بیرون هستیم یکم از این شهامت اینارو داشتیم نه اینکه به بیخیالی بزنیم

 30. قلندر سبز گفت:

  در برابر عظمت شما چنان شرمگينم كه چيزي براي گفتن ندارم. خداوند ذره اي از شهامت شما را به ما بدهد.

 31. ایران در رتبه آخر گفت:

  ایران در رتبه آخر گزارش سالانه حاکمیت قانون در جهان
  در گزارش سالانه بررسی میزان حاکمیت قانون در جهان که روز دوشنبه منتشر شد، ایران از نظر حفظ حقوق اساسی شهروندان خود، در بیش از یکصد کشور در سراسر جهان در رتبه آخر قرار گرفت

 32. ناشناس گفت:

  خدایا تا کی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  همه به هم بی اعتنا, حتی به مرگ همدیگه
  کسی اگر کمک بخواد, کی میدونه اون چی میگه!!!

 33. ناشناس گفت:

  مرگ بر دیکتاتوری و به نظر من هم اقتدارگایان دیکتاتورند و هم اصلاح طلبان درود بر آزادی

 34. ايراني با غيرت گفت:

  مطمئنم روزي مي‌رسه كه انتقام تك تك شماها رو از اين نامردها مي‌گيريم لعنت به تك تكشون فقط مي‌تونم بگم دوستان خدا يارتون خيلي دوستون داريم

 35. ناشناس گفت:

  چه آدمی به خاطر تحریک بقیه حاضره انقدر گرسنگی بکشه تا بمیره جناب؟ یعنی ایشون منظر بودن تا یکی بهشون بگه تا اعتصاب غذا کن! خدا به ناقص العقلان رحم کنه

 36. nazila گفت:

  درود بر شهامت و شرفتون

 37. ناشناس گفت:

  درود بر شرف پا کتان که توانستید در این بیانیه کمر استبداد حا کم برقدرت چسبیده را خم کنید نفس های پا کتان یاد اور مردان بزگ تاریخ ایران میباشد و مفهوم عظمت یکملت در هویت متن بیانیه تان در بر قرار کردن ارتباط با مردم ایران است جمعی از عکاسان سالهای دفاع مردم هشت سال جنگ

 38. ناشناس گفت:

  هویت نفس های در متن بیانیه عظمت یک ملت را دارد که در شر ایط های سخت تا دندان مسلح استبداد را میتوان خرد کرد درود بر شرف یکایک شما مردان تاریخ ساز که به ملت ایران عزت دادید جمعی از عکاسان سالهای دفاع مردم ایران در جنگ هشت ساله

 39. مهدی کامرانی گفت:

  کیارش عزیز، برادر نازنینم قرار بود به مرخصی بیاید. بعد از مدتها دوندگی مادر و پدر. شمایی که زندان نرفته اید نمی دانید مرخصی بعد از 6 ماه برای یک زندانی یعنی چه. حاضر است هر کاری بکند اما مرخصیش را لغو نکنند. اما دیدم که امروز 2نفر (که اسمشان زیر این شهادتنامه نیست) از 350 آمدند مرخصی ولی کیارش نیامد. حتمن چون این نامه را امضا کرده. کیارش عزیز: شیر دربند، یل با شرافت: تو آزادگی ات را به آزادی ندادی… من به تو افتخار می کنم… ما به شما افتخار می کنیم.

 40. مرتضی اشرفی گفت:

  هاله رست و نور رستاخیز شد
  کاسه صبر هدی لبریز شد
  غیرتش جوشید در فصل بهار
  همچو گل قربانی پاییز شد
  زیر تابوت پدر هم امن نیست
  …جنت الماوای ما دهلیز شد
  نسترنها یک به یک پرپر شدند
  خاطر پروانه حزن انگیز شد
  ناله هستی چنان بالا گرفت
  گوش تدبیر فلک هم تیز شد

 41. Ebi گفت:

  درود بر شما ای دلاوران پیشرو دین و مردانگی
  سپده دم رسیدنی است

 42. ناشناس گفت:

  هدی صابر رو شهید می دونیم چون در راه اثبات حق کشه شد. هدی صابر جونشو داد تا آدمایی مثل تو به عمق وقاحت این حکومت شیطانی پی ببرند.

 43. ناشناس گفت:

  درود بر شمایی که داخل زندان به این رژیم اعتراض کردید و مرگ به امثال من که در بیرون هیچ غلطی نکردیم

 44. محمود گفت:

  شما عزیزم که می گی کسانی کسان دیگری را تحریک به اعتصاب غذا می کنند تا از مرگشون استفاده کنند! یا نمی دونی هدی صابر کی بوده، یا نمی دونی اعتصاب غذا چیه یا خبر نداری آقای هدی صابر چطور به شهادت رسیده. خدا با جهالت چطور رفتار می کنه…

 45. محمود گفت:

  همونطور که من از زندان تونستم شعرهام رو برای همسرم بفرستم. شما هم شک داری برو زندان یک مدتی خودت امتحان کن ببین که میشه!

 46. ناشناس گفت:

  من واقعا احساس شرم می کنم. درود به شرفتان، من در خودم این همه شجاعت نمی بینم.

 47. ناشناس گفت:

  یک ناشناس ارتش سایبری عرض کرد ؛ مقام شهادت در قاموس شما اینقدر پست شده که فردی رو که از گشنگی تلف شده رو شهید میخوانند ؛
  ناشناس ! بدان که امام حسین را هم یزید شهید نمیدانست و از خودت بپرس چه ظلمی به هداصابر کردند که حاضر شد بقول تو گرسنگی و مرگ را بر زندگی ترجیح دهد همینکه حرمت مرده را نگه نمیدارید نشان از سیاهی قلب است حالا باورم شد که میگفتند در خاکسپاری سحابی عده ای خنده و مسخره میکردند چه کسانی بودند وصحت دارد و امثال شماها چه عاقبت نابخیر شده اید .
  خدا از گناه امثال شما روزی طلبان غیر از خالق و شخص پرستان بت پرست بگذرد . برو نان بازویت را بخور چرا که مواجب ارتش سایبری و آدم فروشی رزق پاکی نیست با سرکشی به سایتها و در مقابل صد نظر زیبا تو بیایی و یک پشگل بندازی دردتان را دوا نمیکند .

 48. ناشناس گفت:

  نمیدونم کساییکه رفتن خارج از کشور و مشغول عیش و نوش زیر پرچم غربیها هستند با چه رویی مردم را تحریک می کنند و به جان هم میندازن. اگر راست می گید می موندید و از اعتقاداتتون!!! دفاع می کردید

 49. جنبش سبز گفت:

  روز بیست و پنجم صابر را در میادین شهر فریاد می کنیم

 50. ناشناس گفت:

  افرين به اين مردونگيتون