سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مي خواهيم بدانيم چه كسي فرزندم راكشته...
» گفت و گو با پدر ميثم عبادي، جوانترين شهيد جنبش سبز:

مي خواهيم بدانيم چه كسي فرزندم راكشته

چکیده :سر من به خيابان رفت و به خاطر اعتراض به يك بسيجي كه مردم را كتك مي زد كشته شد. من و مادرش چطور مي توانيم اين مساله را قبول كنيم .هنوز وقتي به بهشت زهرا مي رويم ناباورانه به قبرش خيره مي شويم و مي پرسيم آخر چرا ؟ كسي هم نيست كه پاسخ ما را بدهد؟ ...


با وجود گذشت نزديك به دوسال از شهادت ميثم عبادي، جوانترين شهيد جنبش سبز كه 24 خرداد ماه سال 88 در يكي از تجمع هاي اعتراضي پس از انتخابات به شهادت رسيد، هنوز خانواده وي درباره پرونده كشته شدن او به هيچ نتيجه اي نرسيده اند . هربار پرونده اين شهيد به شعبه جديدي از دادسراي جنايي منتقل مي شود اما مسوولان تاكنون براي رسيدگي قضايي به اين پرونده و معرفي ضارب او هيچ اقدامي نكرده اند . خبرنگار کلمه درباره آخرين وضعيت پرونده اين شهيد جنبش سبز با اصغر عبادي، پدر ميثم گفتگويي در خانه كوچك شان در شهرك كيانشهر تهران انجام داده .خانه اي كه در هر گوشه اش عكس ميثم به ديوار است . نوجواني 16 ساله كه در عكسهايش حتي كمتر از اين سن به نظر مي رسد میثم عبادی، ۲۴ خرداد ماه سال 88 مورد اصابت گلوله قرار گرفت ،میثم کارگری بود که برای کمک به خانواده اش از چهارده سالگی در یک کارگاه خیاطی کار می کرد، اين روزها و بعد از گذشت دو سال هنوز خانواده ميثم با لباس مشكي بر تن ناباورانه به سوگ اين جوان نشسته اند :

آقاي عبادي ! از آخرين پي گيريهايتان بگوييد؟ آيا ضارب يا ضاربان ميثم سرانجام معرفي و مجازات شدند ؟

هيمن چند روز پيش براي پي گيري پرونده به دادگاه جنايي مراجعه كردم. پرونده كشته شدن ميثم بازهم به شعبه جديدي منتقل شده است. اين بار گفتند پرونده را به شعبه سه دادگاه جنايي فرستاده اند ، يعني شعبه سوم بازپرسي ويژه قتل .

مسوولان اين شعبه درباره آخرين وضع پرونده به شما چه گفتند ؟

راستش هيچي. من متوجه شده ام كه آنها نمي خواهند قاتل را مجازات يا معرفي كنند. همان زمان كه ميثم كشته شد يك بسيجي را به عنوان ضاربش دستگير كردند و هفت هشت ماهي هم زندان بود اما آزادش كردند. وقتي قاتل را آزاد مي كنند، ديگر چه انتظاري مي توانيم داشته باشيم .الان به من مي گويند پرونده پسرتان را آگاهي به ما ارجاع نمي دهد و گفتند خودت برو و پرونده را بياور. وقتي به آنجا هم مراجعه كردم گفتند پرونده را به شما نمي دهيم قاضي خودش بايد پرونده را بخواهد ،.يعني مدام ما را به جاهاي مختلف مي فرستند اين بار حتي در دادگاه داد و فرياد كردم و خواستم پاسخم را بدهند ولي الان ديگر مي دانم قصد رسيدگي به اين پرونده ها را ندارند .

آقاي عبادي شما چه خواسته اي از مسوولان قضايي داريد ؟

ما فقط يك درخواست داريم بفهميم قاتل پسرم كيست؟ بايد آنها قاتل را به ما معرفي كنند ما بايد بالاخره بدانيم چه كسي اين بچه را كشته است بسيج ، سپاه ما به عنوان خانواده اين حق را نداريم يعني ؟ اما فعلا كه ما را مدام سر مي دوانند .

ضمن صحبت هايتان گفتيد ابتداي شهادت ميثم كسي را به عنوان قاتلش دستگير و بعد آزاد كردند اين فرد چه كسي بود ؟

به ما گفتند که یک بسيجي را به نام محمد دستگير كرده اند و او ضارب ميثم است و گلوله را مستقيم به شكم پسرم شليك كرده ، چند ماهي هم نگهش داشتند اما بعد رهايش كردند .ما هيچ وقت نفهميديم چرا آزادش كردند و اصلا چه شد؟ آن موقع ها پرونده در شعبه يك بازپرسي بود و قاضي پرونده هم كسي به نام شاملو بود و انصافا قاضي خوبي هم بود اما او از آنجا رفت يا نمي دانم بركنارش كردند بعد هم كه همان محمد بيسجي را آزاد كردند .اين قاضي چند بار به من گفت وقتی كه پسر 15 ساله اينجا به من دستور مي دهد چه كنم ؟ منظورش همين بسيجي ها بودند .به هر جا مي روم به من مي گويند دولت بايد بخواهد به اين مساله رسيدگي كند چون دولت مقصر بوده است. پسر من در خيابان گلوله خورده و اين دستور توسط دولت صادر شده است .

وكيل پرونده تان چه اقدام هايي دراين زمينه كرده است ؟

وكيل مان خانم نسرين ستوده هم ماه هاست بازداشت شده و در زندان است. يك ماهي مي شد كه وكالت اين پرونده را پذيرفته بودند كه دستگير و زنداني شدند. ايشان پي گيري پرونده ميثم را آغاز كرده بودند كه بازداشت شان مانع انجام فعاليتهاي بيشتر شد .ما الان نگران ايشان هم هستيم .مي دانيم همين فعاليت براي ما و امثال ما موجب بازداشت ايشان شده است و اكنون فرزندان كوچك شان ماه هاست مادرشان را نديده اند از اين بابت هم واقعا ناراحتيم . ولي مگر پسر 16 ساله من چه گناهي كرده بود ؟ فعلا هم كه وكيلي نداريم .

آقاي عبادي هنوز بعد از گذشت دو سال سياه پوشيده ايد و داغداريد در اين مدت بر شما چه گذشته است ؟

باور كنيد ما هنوز بعد از دو سال داغداريم و اين داغ برايمان تازه است. اصلا نمي توانم نحوه كشته شدن پسرم را فراموش كنم، پسر من به خيابان رفت و به خاطر اعتراض به يك بسيجي كه مردم را كتك مي زد كشته شد. من و مادرش چطور مي توانيم اين مساله را قبول كنيم .هنوز وقتي به بهشت زهرا مي رويم ناباورانه به قبرش خيره مي شويم و مي پرسيم آخر چرا ؟ كسي هم نيست كه پاسخ ما را بدهد ؟

ميثم در كدام قطعه به خاك سپرده شده است ؟

قطعه 256 رديف 131 شماره 31 هر هفته هنوز به بهشت زهرا مي رويم .

از نهادهاي دولتي كسي به سراغ شما نيامده است ؟

خير همان ابتدا يك بار از هلال احمر آمدند و يك بار هم از بنياد شهيد و كارت خانواده شهيد به ما دادند. كارتي كه نمي دانم بايد با آن چه كنم، پسر من كشته شده است و من مي خواهم قاتلش را به ما معرفي كنند پسر من به درد خدا نرفته بلكه در خيابان و در روز روشن گلوله خورده است .


50 پاسخ به “مي خواهيم بدانيم چه كسي فرزندم راكشته”

 1. محسن گفت:

  یه دم از خیال من نمیروی ای غزال من

 2. تسليت گفت:

  پدر جان الان حکومت امام زمان درايران حاکم است حق هيچ کس خورده نمي شه و عدالت در سراسر کشور گسترده است

  نگران نباشيد سر بازان امام زمان و حکومت عدالت پيشه به کار شما سريعا رسيدگي ميکنند و نمي گذارند خون نوجوانتان پايمال شود

 3. mehdi گفت:

  کاش از پدر میثم سوال می شد که رهبر به دیدارشان رفته اند یا نه.

 4. احسان گفت:

  قابل توجه اقاي محمد خاتمي

 5. ناشناس گفت:

  خامنه ای که ادعای حکومت حضرت علی (ع) را دارد. پیدا کنید پرتقال فروش را

 6. ناشناس گفت:

  الهی بمیرم

 7. خا نواده شهید و جانباز مشهد گفت:

  درود بر تو پدر داغدیده ودرود بر مادرش و خانواده شما .پدرم همه مارا در غم خودت شریک بدان .کشور ما متعسفانه در دام دیکتا توری گرفتار شده وما باید هنوز هزینه بدهیم .هزینه های سنگین . دراین انقلاب همه مردم کمو بیش هزینه داده اند. در جنگ در راه مبارزه با دیکتا توری و..
  اما به سر مقصد منزل نرسیده ایم .از خدا میخواهیم یک جوری این وضع را به پایان برساند

 8. اصلاح طلب گفت:

  با نام خدا. ميكشند و شهيد اعلام ميكنند. قاتل را آزاد ميكنند. قاضي حق گو را بركنار ميكنند. وكيل را بازداشت ميكنند………..
  خدايا تا كي صبوري؟؟؟؟

 9. رضا از کرمانشاه گفت:

  من از اقای موسوی و روزنامه کلمه خواهشمندم در برابر حوادث سوریه مانند رژیم … ایران سکوت پیشه نکنند و حوادث این کشور به صورت گسترده به اطلاع مردم ایران برسانندو ابروی این رژیم …را ببرند…

 10. farhad گفت:

  ba salam.vay be hale dolati ke ye bacheye 15 sale be ghazi dastur bedahad.

 11. سرباز ولایت گفت:

  باسلام خدمت شما خانواده عبادی ان شاالله خداوند به شما و خانواده محترمتان صبر عنایت بفرمایند پدر جان فقط این را بدان کسانی که دم میزنند این شخص دیکتاتور هست و این شخص فرزند پاک انقلاب خودشان پست ترین مردم هستند و مطمئن باشید همین موج سبزی ها بودند که پسر شما را کشتند

 12. دردنامه گفت:

  پدرم از خواندن این دردنامه دلم به درد آمد. صبوری کن و مطمئن باش که خون هیچ وقت پایمال نمی شود و به زودی دامن ناپاکان را خواهد گرفت طوری که در یمن و بقیه جاها گرفته. خدای مهربان خودش خونبهای شماست.

 13. شهرضا گفت:

  آقای عبادی فکر می کنید قرار بود فرزندتان چه شود؟غیر از این است که سعادتمند شد؟؟؟سیاه خود را به در آورید
  ولاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیائ عند ربهم یرزقون

 14. سرباز گفت:

  پدرم ميرسد روزي كه خداوند وعده اش داده

 15. ناشناس گفت:

  زمانی که وکیل پرونده رو زندانی می کنند شما دیگه خودت بخوان حدیث مفصل از این مجمل

 16. مصطفی گفت:

  یک شبکه ماهواره ای به اسم (( کلمه فارسی )) اعلام کرده میخواد کارشو شروع بکنه ! این شبکه ربطی به شما یا جنبش سبز داره ؟

 17. علی از قزوین گفت:

  چیزی به ذهنم نمی رسه تا بگم…!!!
  بهتره سکوت کنم… سکوت همراه با بغض…

 18. ناشناس(با اجازه شما) گفت:

  عامل قتل هرکه باشد بدبخت بیچاره ایست که بویی از انسانیت نبرده و تنها آلتی است در دست سردمداران و فرماندهان. همان کسانی که بارها صدای ضبط شده آنان را شنیدم که می گفتند بزنید، بکشید، ساق پایشان را بشکنید. اعتشاشات را به هرقیمتی شده خاموش کنید. زیرا آنان می دانستند که در صورت سقوط این رژیم بر سر آنان چه بلایی خواهد آمد. درصورتیکه من شخصا معتقدم باید این حیوانات را بخشید که اگر ارزنی وجدان هم داشته باشند تا پایان عمر خجالت بکشند ازاین ملت شریف.
  اما اگر شما واقعا دنبال قاتل اصلی هستید، او همان کسی است … به قول آن فیلسوف خیلی قدیمی تا کسی نمرده باشد نمی توان گفت که او آدم خوشبختی بوده است یا آدم بدبختی. چه کسی این سرنوشت ها را برای شاه ورضا شاه و مبارک و بن علی واین دیوانه معمرالذافی تصور می کرد؟

 19. nassir گفت:

  وقتی‌ این مصاحبه را میخواندام به چشمان خودم باور نداشتم، این آقای خاتمی چطور به این پدر میگن ببخش. چی‌ رو ببخشه.

  مگر دست ایشونه که اینهمه خون و تجاوز و حبس خانگی و شکنجه یک روزه بخشیده شود.

 20. ازادی طلب گفت:

  بابا مسخرشو در اوردن چقدر صبر چقدر تحمل اههههه

 21. هیچ گفت:

  اگر حسین ع نوجوانش را به میدون جنگ فرستاد میدونست که خودش هم به زودی او را ملاقات خواهد کرد و دل تنگی چند روزه ای عذابش می داد ولی پدر میثم …

 22. ناشناس گفت:

  khoda sabret bede pedare gool.

 23. فرهاد گفت:

  تقدیم به شهید سبز:
  مرغ دلمان گرچه ز هر سینه پریده
  چون خصم بجز کشتن تو چاره ندیده
  امروز بهار است و همه می دانند
  کز خون جوانان وطن لاله دمیده

 24. عبید سن خوزانی گفت:

  من راستش هم اسمش را میدانم، هم آدرسش را دارم هم شغلش را مثل آن امرالله که هم اسمش در قرآن آمده و هم شغلش. اما راستش ازترسم دهن نمی توانم بازکنم. می ترسم بزنند تو دهنم و فکم را بیارند پایین. بعدا یادم باشه یواشکی بهت بگم. حالا فرضا اسمش را هم دونستی که میدونم حتما هم میدونی؟ فعلا که زور دستشه کاری میشه کرد؟ میدونم منم مثل تو دلم آتش گرفت وقتی خبر را شنیدم. الهی همین بلا سرجگرگوشه گانش بیاید. مثل آن قذافی دیوانه

 25. همراه کوچک جنبش سبز گفت:

  از خداوند برای شما پدر بزرگوار آرزوی صبر و برای فرزند گرامیتان آرزوی آرامش دارم…
  امیدوارم این خون های به نا حق ریخته شده دامن ضالمان را بگیرد

 26. ناشناس گفت:

  اين است جمهورى بر حق اسلامى!
  بگو مرگ بر شاه!

 27. سرباز گفت:

  آنها نذر دارند براى حفظ خدايشان همه را قربانى كنند.

 28. ناشناس گفت:

  در کشور ما ايران جاي ظالم و مظلوم عوض شده و بي عدالتي جاي عدالت نشسته پس از اين خبرها تعجب نکنيد بدتر از اين

  خبر را هم شنيده

 29. ناشناس گفت:

  شاید امیر بحرین او را کشته است !!

 30. راستگو گفت:

  آقای امجد گفتند قبلا با تیغ ریش میزدند و حالا با ریش تیغ میزنند!!!

 31. ناشناس گفت:

  وقتی اراذل بر کشور حاکم باشند غیر از قتل و غارت هم مگر می توان انتظار داشت؟

 32. احسان گفت:

  سلام بر حسین (ع )
  لعنت بر یزید زمان
  این است نتیجه دیکتاتوری محض اسلامی

 33. خسته از گفت:

  قاتلش کسیه که فتنه را راه انداخت. فتنه نباشد فتنه گری هم نیست

 34. منتظر ظهور گفت:

  قاتلش کسیه که فتنه را راه انداخت. فتنه نباشد فتنه گری هم نیست

 35. سبز گفت:

  آقای خاتمی تا کی راه امام حسن (ع) را میروید یکبار هم راه امام حسین (ع) را بروید

 36. مسلمان گفت:

  معمر قذافي هم سرباز ولايت داره که به طرفداريش دارن مردم ليبي رو قتل عام مي کنند همه ديکتاتورها چنين جان نثاراني دارند

 37. شریف گفت:

  پیامبر اکرم خطاب به عمار یاسر: « تقتلک الفئة الباغیة » گروه سرکش تو را خواهند کشت.
  جنگ صفین در گرفت.
  عمار سرلشکری از لشکر امیرالمؤمنین بود.
  عمار توسط لشکر معاویه کشته شد.
  حدیث پیامبر دهان به دهان بین لشکریان گشت و تزلزلی در سپاه معاویه ایجاد شد.
  عمروعاص به یاری معاویه آمد: عمار را کسی کشت که او را به میدان جنگ فرستاد.
  این جمله دهان به دهان بین لشکر معاویه و لشکر علی علیه السلام گشت.
  نتیجه این شد که آنقدر روی این جمله مانور دادند که نه تنها تزلزل لشکر معاویه برطرف شد بلکه در طول قرون و اعصار این حربه ای شد برای سرکوب حق طلبان
  چنان که هنوز کسانی معتقدند قاتل مردم بی دفاع در کوچه و خیابان و زندان ، کسی است که خودش هم بی دفاع و بی یاور در کنج خانه اش تحت شدیدترین فشارها بود…….و مردم بیگناه تنها حقشان را آن هم با زبان طلب کردند نه با اسلحه……………

 38. شاعر گفت:

  دور گردون گر دو روزی هم به کام ما نگشت
  دائماً یکسان نماند حال دوران غم مخور

  100 سال دیگر هیچ کدام از ما زنده نیستیم امیدوارم همه جوابی خوب برای اعمالمان داشته باشیم نه مثل گوسفند دنباله روی بی تحقیق کرده باشیم

 39. ناشناس گفت:

  قاتلان این جوانان بی گناه هم اکنون به جان هم افتاده یقین بدانید مجازات نزدیک است
  این وعده الهی است

 40. نا شناس گفت:

  خدا بیامرزدش و قاتلشم لعنت کنه ولی متاسفانه شماها خیلی ساده اید خیلی… وقتی فتنه راه می افته باید فکر اینجاشم بکنید که دارید به کسایی که نه سبزن نه قرمز فرصت چنین کارهایی رو میدین… بعدم که به نفع خودتون میبرید و میدوزید…

 41. مخالف رادیکالیسم گفت:

  با عرض معذرت از بستگان کشته شدگان(می دانم که سخن گفتن آسان و عمل کردن سخت است و من جزو دسته اولم)
  همراهان گرامی که به آقای خاتمی بابت آخرین سخنانش انتقاد می کنید از آنجا گه هم آرمان هستیم با شما می گویم:من با ایشان موافقم زیرا با نبخشیدن معلوم نیست بتوانیم با خون کمتری به جامعه ای قابل قبول برسیم.
  ماندلا با مردم خویش گفت:ببخشید اما فراموش نکنید.البته نه تاریخ ما تاریخ ملت دیگری است نه فرهنگ و اعتقادات ما اما شاید مسیر درست همین باشد که سید می گوید.
  خدا میثم را رحمت کند و به خانواده اش صبر بدهد.

 42. هستم گفت:

  آقا بزرگ مولوی را بست،خانه ی خوبی نساختیم و نشست…!!!

 43. ناشناس گفت:

  سکوت میکنم / چون چیزی ندارم که بگم …. فقط تسلیت میگم به پدر و مادر اون جوون …

  من شکوفایی گلهای امیدم را در رؤیاها می‌بینم ،
  و ندایی که به من می‌گوید:
  ………….“گرچه شب تاریک است
  ………………………..دل قوی دار،
  ……سحر نزدیک است

 44. مرشد سبز گفت:

  آقاي سرباز ولايت !(سربازان يزيد هم خود را سرباز ولايت و اميرالمومنين ميناميدند) بجز شما سربازان چه كسي اسلحه دارد؟ اين شخص با گلولۀ اسلحه شهيد شده است ،آنهم اسلحۀ سربازان ولايت ! .آناني كه در بي دادگاه شما محاكمه شدند بخاطر حضور در خيابان و اعتراض به كودتاي انتخاباتي بودند و دستشان خالي بود و لبهاي خود را با چسب دوخته بودند و راهپيمايي سكوت داشتند كه شما همان را هم تاب نياورديد و كشتيد و كشتيد و كشتيد ، دادگاه فرمايشي درست كرديد و فله اي محاكمۀ سوري بپا كرديد ، زندان و شكنجه و تجاوز و قتل و جنايت حاصل بي عدالتي شما بود كه متاسفانه از روي جهل افتخار به اين همه ظلم كرديد و امروز با تمام وقاحت قاتل را كس ديگري معرفي ميكنيد و اين نشان دهندۀ بدي عمل زشت شماست كه وجدانتان آزارتان ميدهد هر چند كه نفس شيطاني شما آنرا توجيه ميكند و الا مردانه عمل خود را قبول ميكرديد و در مقام دفاع برميخواستيد. همينقدر بدان كه وقتي عمل زشت خود را به گردن ديگري مياندازيد ،مردانگي نداريد.
  اگر اين مردم كه اسلحه داشتند شما دنبال سوراخ موش ميگشتيد همان گونه كه گارد جاويدان شاه دنبال سوراخ موش مي گشتند ،البته شما آنوقت پشت پدرتان بوديد و وجود خارجي نداشتيد! آره پسرم اسلحه قدرت مياورد آنهم براي بچه هاي ترسو و بزدل كه زورشان اسلحه است چون منطق و سواد و عقل ندارند ،آنچه دارند اطاعت كوركورانه است كه آنهم ناشي از بيسوادي و جهل است و در همين مورد حضرت علي(ع) ميفرمايد :” بزرگترين دشمن آدمي جهل است “.اگر شما بفهميد .برو تاريخ عاشورا را بخوان تا بداني آنهايي كه به امام حسين(ع) و يارانش ،سنگ و تير و نيزه و خنجر ميزدند چگونه تكبير ميگفتند و با نيت قربت الي الله اين اعمال شنيع را انجام ميدادند ،فقط برو بخوان و بقول قرآن تعقل كن .
  خداوند عقل را بتو نداده كه در روز قيامت آنرا آكبند تحويل او بدهيد ،عقل را داده تا عاقلانه فكر كني نه كوركورانه اطاعت محض از كسي كني كه از نظر مقام انسانيت بالاتر از تو نيست . تو از نسل آدم هستي پس آدم باش .پيامبر اسلام فرمود : هر كس شهادتين را بگويد جان و مال و ناموس او در پناه اسلام است”. اين مردم كه روزانه چندين بار شهادتين را ميگويند حال چگونه “ولي شما” حكم به قتل آنها ميدهد؟شما مسلمانيند و پيرو پيامبر ،يا دين تازه اي آورده ايد و پيرو دين جديدتان هستيد؟ اگر اينگونه باشد كه شما در دين بدعت آورده ايد و در اسلام بدعت حرام است و شما فعل حرام انجام ميدهيد . خدايا تمام شهداي ما را با شهداي دشت كربلا محشور بفرما . ياحسين ميرحسين

 45. ضد خامنه ای و اخوندها گفت:

  متاسفم که پسرتان را در اوج جوانی به شهادت رساندن انشاالله سرشان بیاید

 46. shahab گفت:

  khoda lanat konad dasti ra ke be nahagh khoone javani ra rikht

  khoda lanat konad dasti ra ke be nahagh farmane koshtan emza kard

 47. روحاني سبز گفت:

  آقايي كه به نام «ضد خامنه ای و اخوندها » برادر عزيز سبزم تو نبايد به هر شيخي اهانت كني. مگر روحانيت محدود به جنتي و خامنه اي و احمد خاتمي و علم الهدي (علم الخلا) و صديقي و… است نه ما نوادگان امام (ره) ، شيخ مهدي كروبي و محمد خاتمي و بسياري ديگر را داريم كه رو حاني حامي جنبش ملي – مذهبي سبز اند

 48. ناشناس گفت:

  سنگ هارا بسته و سگها را رها کرده اند

 49. amir گفت:

  اسم خودشونو میذارن آدم. نامردی که گلولهٔ را خالی‌ کرد تو شکم این جوون با غیرت. در ۱۶ دلگی غیرتی از خود نشون داد که این به اصطلاح بسیجیها و سربازای امام زمان در ۳۰ و ۴۰ سالگی هم ندارن. شرم بر شما‌ای صاحبان قدرت. روزگار خواهد چرخید. مرگ برای همه هست. منتهی یک دنیا فرق هست بین مرگ با عزت و مرگ با ذلّت. این جوون جاودانه شد در تاریخ ایران. آقای خاتمی در ضمن نگاهی‌ به این مقاله بکن و به این حرفای اخیرت دوباره فکر کن.

 50. يا حسين گفت:

  آقاي امير ارجمند و دوستان كلمه اي تو رو خدا دست از اين جريان انحرافي ورداريد و با فرارسيدن جمعه 20 خرداد كه نزديكترين روز به 22 خرداده يه فراخوان بديد تا همه مردم ناراضي اعم از جنبش سبز و كارگران و بيكارا و ناراضي ها بيان نماز جمعه و بعد از نماز جمعه همون جا تحصن كنن و جمعه خشم ايراني شكل بگيره، تو رو به امام حسين اعلام كنيد، تو رو خدا خرداد سبز رو از دست نديد .اطلاع رساني كنيد.