سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آیت‌الله دستغیب: پنج مرجع تقلید، شانزده مورد انحراف حاکمیت از اسلام را که بنده گفت...
» كينه چه چيزى را بر سر اين طلاب مظلوم خالى مى‏كنيد؟

آیت‌الله دستغیب: پنج مرجع تقلید، شانزده مورد انحراف حاکمیت از اسلام را که بنده گفته بودم، تایید کرده‌اند

چکیده :آیت الله دستغیب ، ضمن انتقاد شدید از صدور احکام سنگین برای طلاب و شاگردان خود، این رفتارها را موجب بدبینی به جمهوری اسلامی ارزیابی کرد و گفت: كینه چه چیزى را بر سر این طلّاب مظلوم خالى مى‌‌كنید؟ یعنى این لباس اینقدر خراب شده كه اهل تقوا آن را نپوشند و كسان دیگر بپوشند؟! این مرجع تقلید همچنین با تاکید دوباره بر 16 موردی که پیش از این به عنوان موارد تخلف و انحراف حاکمیت از اسلام و قرآن و قانون اساسی جمهوری اسلامی مطرح کرده بود، اعلام کرد که پنج مرجع تقلید دیگر نیز این اشکالات را پذیرفته و موارد دیگری از انحرافات و تخلفات حاکمیت را هم به آنها افزوده اند....


آیت الله سید علی محمد دستغیب، مرجع تقلید مقیم شیراز، در جلسه تفسیر قرآن خود از برخوردهای امنیتی و قضایی صورت گرفته با طلاب و شاگردان خود به شدت انتقاد کرد و هشدار داد که این رفتارها، افراد را به جمهوری اسلامی بدبین خواهد کرد.

به گزارش وب‌سایت حدیث سرو، اخیرا حدود ده نفر از طلاب و شاگردان این مرجع تقلید که در جریان حمله عوامل لباس شخصی به مسجد قبا در روز قدس، به دفاع از خود پرداخته اند، به احکامی از قبیل پرداخت جزای نقدی تا سقف یک میلیون تومان و حبس به مدت هفت ماه و نفی بلد به مدت دو سال و خلع لباس روحانیت محکوم شده اند.

این مرجع تقلید اما به چنین رفتارهایی واکنش نشان داد و گفت: كینه چه چیزى را بر سر این طلّاب مظلوم خالى مى‌‌كنید؟ ما هیچ، این بندگان خدا چه گناهى كرده‌اند كه از یك طرف شهریه‌شان را قطع كرده‌اید، از یك طرف باید سربازى بروند، از یك طرف از نماز اخراجشان كردید، حالا لباس هم از تنشان درمى‌آورید تا كت و شلوار بپوشند؟ یعنى این لباس اینقدر خراب شده كه اهل تقوا آن را نپوشند و كسان دیگر بپوشند؟!

آیت الله دستغیب همچنین با تاکید دوباره بر 16 موردی که پیش از این به عنوان موارد تخلف و انحراف حاکمیت از اسلام و قرآن و قانون اساسی جمهوری اسلامی مطرح کرده بود، اعلام کرد که پنج مرجع تقلید دیگر نیز این اشکالات را پذیرفته و موارد دیگری از انحرافات و تخلفات حاکمیت را هم به آنها افزوده اند.

خلاصه ای از این سخنرانی را به نقل از سایت حدیث سرو در ادامه بخوانید:

اگر كسى بخواهد اهل تقوا باشد باید همه احكام اسلام را رعایت كند چرا كه احكام اسلامى همه با هم مانند زره و زنجیر، مرتبطند. البته این بدان معنا نیست كه اگر كسى كوچكترین نقصى در اتیان اوامر شرع داشت جهنّمى مى‌‌شود و هیچ راه نجاتى ندارد، غفران پروردگار سخنى على‌‌حده است و یقیناً رحمت او شامل همه بندگانش مى‌‌گردد. اما اگر كسى طالب عشق پروردگار و معرفت كامل او است و دوست مى‌‌دارد از عمرش كمال استفاده را ببرد، لامحاله باید همه واجبات را انجام دهد و از تمامى محرّمات پرهیز كند. پس از آن نسبت به معاشرتهایش دقّت نظر داشته باشد. بعضى معاشرتها حرام و بعضى دیگر مطابق خواست وى، لازم است چرا كه نداشتن همراه و رفیق مناسب براى طى‌‌كردن بعضى طرق معرفت، دشوار است.

در بعد اجتماعى نیز همین است؛ یعنى اگر قرار باشد جامعه‌اى، جامعه توحیدى شود و هدف خلقت را دنبال كند و همه آنچه در انسان نهاده شده، در همگان به فعلیت برسد، به ناچار باید همه احكام اسلام در آن پیاده شود. نه آنكه برخى را مطابق بعضى مصالح، تعطیل كنند و در برخى دیگر شدّت عمل به خرج دهند. همچنین باید همه افراد، از صدر تا ذیل، ملتزم به رعایت احكام اسلام شوند همانطور كه پیامبر اكرم و امیرالمؤمنین‌علیهما السلام در مدت زمامدارى خود، اینگونه بودند. ایشان دقیقاً همان روشى را كه مطابق نظر پروردگار بود اعمال مى‌فرمودند. البته جامعه زمان پیامبرصلى الله علیه وآله، جامعه‌اى بود كه رو به خداى تعالى حركت مى‌كرد اما در دوران حكومت على‌علیه السلام وضع جامعه تغییر یافته، روشهاى ناصحیح خلفاى قبل و مخصوصاً عثمان جامعه را از مسیر الهى خویش منحرف ساخته بود و به همین دلیل مولا على‌علیه السلام آنگونه كه باید د، در ادامه راه پیامبر و هدایت جامعه به سمت صلاح فلاح كامل و نیز سپردن آن به امام مجتبى‌علیه السلام موفق نشد.

كسى كه در رأس یك جامعه قرار مى‌گیرد باید خود، طالب خداى تعالى باشد و حركت به سوى او را آغاز كرده باشد بى‌تردید خلفاى سه گانه در تمامى مسائل مجبور به مشورت با مولا على‌علیه السلام و اطاعت از ایشان بودند. خلیفه اول بارها بر منبر گفت: «أقیلونی أقیلونی و لَسْتُ بِخَیرِكُم و عَلیٌ فیكُم: مرا رها كنید كه من بهترین شما نیستم در حالى كه على میان شماست».

ار عمر هفتاد مرتبه در تاریخ ثبت شده كه گفت: «لو لا عَلیٌ لَهَلَكَ عُمَر: اگر على‌علیه السلام نبود عمر هلاك مى‌شد». با این حال هیچكدام آنها، نه نفع امیرالمؤمنین كنار رفتند و نه ایشان را جانشین خود ساختند. به همین جهت در پنج سال خلافت مولا على‌علیه السلام، آنچه مورد نظر حضرت بود و باید مى‌شد، نشد. اگر چه اكثریت مستضعف جامعه، از عدالت على‌علیه السلام شادمان بودند.

در این زمان هم همین است. اگر قرار است جامعه، جامعه‌اى توحیدى باشد باید به همه احكام مانند هم عمل شود، نه آنكه صرفاً با بعضى منكرات مثل بى‌حجابى، گهگاه و به صورت غیركارشناسى برخورد شود، بدون آنكه زمینه‌هاى ترویج فساد كه بعضى از آن به عملكرد نامطلوب صدا و سیما باز مى‌گردد، مورد توجه قرار گیرد. البته برخورد با بى‌حجابى و بى‌بند و بارى یك ضرورت است اما نه با قهر و اجبار بلكه با قول منطقى و روشهاى فرهنگى.

در پیاده‌سازى احكام اسلام، قضاوت مخصوصاً باید بسیار مواظب باشند و آنچه را كه حكم خداى تعالى است، بى‌هیچ تبعیضى اجرا كنند. خداى تعالى در سوره مائده آیات 44، 45 و 47 كمسانى را كه به «ما أنْزَلَ اللَّه» عمل نمى‌كنند، كافر، ظالم و فاسق مى‌خواند. ممكن نیست در جامعه‌اى كه مى‌خواهد به عنوان جامعه توحیدى قلمداد شود، احكام غیر خدا جارى گردد یا به رأى عده‌اى خاص و منفعت‌طلب بچرخد و با زور و شكنجه نمى‌توان مردم را طالب خداى تعالى كرد. با نیروهاى امنیتى و نظامى نمى‌شود قلب مردم را متوجّه خداى تعالى نمود.

آقایى كه براى طلبه‌هاى این حوزه، حكم بریدى كه حق ندارید پیش سید على محمّد دستغیب بروید، دو سال باید تبعید شوید، سه سال از درس محرومید، مدتى خلع لباس شوید. این روشها صحیح نیست. هر كدام از این طلبه‌ها، كم و زیاد هزار نفر دوست و قوم و خویش دارند كه این حكم به گوششان مى‌رسد. شما با این كار همه این افراد را نسبت به جمهورى اسلامى بدبین مى‌كنید و بعد هم تقصیر بنده مى‌اندازید. سخن بنده این است كه اگر مى‌خواهید جمهورى اسلامى برقرار باشد و نظام، یك نظام توحیدى و اسلامى باشد، این راهى كه شما پیش گرفتید صحیح نیست. حرف بشنوید، نصیحت قبول كنید. این احكامى كه شما صادر مى‌كنید احكام اسلامى نیست. بى‌جهت افراد را زندان نكنید. اگر مى‌خواهید زندانى شوند، اول بیاورید اتهامشان را معلوم كنید، محاكمه‌شان كنید.

شانزده مورد خلاف و انحراف از اسلام را كه بنده گفته بودم به پنج مرجع تقلید نشان دادیم، همه تأیید كردند و گفتند: جز این در نظر ما نیست. و تازه بعضى، چیزهاى دیگرى هم به آن اضافه كردند. گیرم كه چیزى بلد نباشیم آیا آنها هم چیزى بلد نیستند؟ آیا آنها هم خارجى هستند؟

طلبه‌هاى ما را هر كجا كه نماز مى‌خواندند، اخراج كردند یا گفتند: آنجا (حوزه علمیه ابوصالح «عجل اللَّه تعالى فرجه الشریف») نروید كسانى كه پشت سر این طلاب نمار مى‌خواندند، خلاف شرعى از آنها ندیده بودند و به آنها علاقه داشتند، شما همه آنها و خانواده‌هاى آنها را بدبین كردید. این كارهایى كه مى‌كنید ضدّ انقلاب و ضدّ جمهورى اسلامى است. ما چه حرف بدى زدیم ما مى‌گوییم همه رو به خدا بروید. از بالا تا پایین، همه خدایى شوید، عاشق خدا شوید. براى عاشق خدا شدن باید پایه محكم داشت و آن پایه، عمل به احكام اسلام و قرآن و سنّت است غیر از این چه گفته‌ایم كه اینگونه كینه به دل گرفته‌اید. كینه چه چیزى را بر سر این طلّاب مظلوم خالى مى‌كنید؟ ما هیچ، این بندگان خدا چه گناهى كرده‌اند كه از یك طرف شهریه‌شان را قطع كرده‌اید، از یك طرف باید سربازى بروند، از یك طرف از نماز اخراجشان كردید، حالا لباس هم از تنشان درمى‌آورید تا كت و شلوار بپوشند؟ یعنى این لباس اینقدر خراب شده كه اهل تقوا آن را نپوشند و كسان دیگر بپوشند؟

هر كدام از این طلبه‌ها كه رفتند قم و امتحان دادند به آنها گفتند: شما كجا بودید كه به این خوبى درس خواندید؟ وقتى اسم بنده را مى‌آوردند، مى‌گفتند: فایده‌اى ندارد، مردودید.

آیا این كار درست است كه شما مى‌كنید؟ كمى به خود بیائید. در مجالسى كه دور همه مى‌نشینید كمى وضع خود را اصلاح كنید. این براى خودتان بد است. از اینها مى‌گذرد. اینها هر كجا كه باشند دست از دینشان بر نمى‌دارند، كارى به بنده ندارد اینها راهى دارند كه راه خداست و آن را رها نمى‌كنند. حرف شما كه تأثیر بر رویشان نمى‌گذارد. خداى تعالى رهایشان نمى‌كند اما شما منتظر باشید «إنَّ رَبَّكَ لَبِالْمِرْصادِ» نیاید روزى كه همین بلاها سر خودتان بیاید؟ «وَ السِّنَّ بِالسِّنِّ وَ الْجُرُوحَ قِصاصٌ»!


45 پاسخ به “آیت‌الله دستغیب: پنج مرجع تقلید، شانزده مورد انحراف حاکمیت از اسلام را که بنده گفته بودم، تایید کرده‌اند”

 1. ناشناس گفت:

  دشمن در ارکان نظام نفوذ کرد وما از این نفوذ ضربه خوردیم

 2. ج ا گفت:

  درود بر دستغیب سلام بر میر حسین

 3. سبز یعنی استقامت تا بهار گفت:

  درود خدا بر آیت الله دستغیب

 4. جنبش سبز گفت:

  جبهه مشارکت ایران اسلامی با نزدیک دانستن “روز پیروزی جنبش سبز”، خواستار تلاش برای جلوگیری از عادی و کم هزینه شدن بازداشت خانگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و همسران آنها شد
  بپاخیزید.. قیام , رهبر ان جنبش هنوز در اسارتند.۱۱ اردیبهشت درصحنه سبزتر حاضر باشيد
  جنبش سبز

 5. محمد گفت:

  این رژیم اشتباه و غلط با نام دین و به نام اعتقادات اصیل اسلامی و شیعی سر کار آمد . به مدد امام زمان (عج) از همین طریق نیز از میان خواهد رفت . انشاء الله .

 6. گوهر دشت کرج گفت:

  با تمام وجودم فریاد میزنم : دوست دارم ای مرجع سبز ( آیت الله سید علی محمد دستغیب )
  با تمام وجودم فریاد میزنم : دوست دارم ای مرجع سبز ( آیت الله سید علی محمد دستغیب )
  با تمام وجودم فریاد میزنم : دوست دارم ای مرجع سبز ( آیت الله سید علی محمد دستغیب )

 7. تعجب گفت:

  اين مراجع چه كساني هستند ؟

 8. همت و باکری ها گفت:

  آیت الله العظمی سید علی محمد دستغیب و آیت الله العظمی صانعی و آیت الله العظمی بیات زنجانی و آیت الله العظمی موسوی اردبیلی و آیت الله العظمی وحید خراسانی و آیت الله العظمی امجد چراغ هایی روشن در این روزگار سیاه و تاریک هستند .

  به امید پیروزی جنبش بزرگ سبز ایران

  فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین

 9. محمد گفت:

  در سوره يونس خداوند به پيامبر مي فرمايد .اگر ما بخواهيم تمام اهل زمين را مومن ميكنيم ؟ پس اي محمد تو فقط پيام مارا به مردم بگو
  در دين اكراه واجبار نيست .حالا افايان رسالت خودشان را از پيامبر هم مهمتر مي دانند به زور ميخواهند مردم را به بهشت بفرستند. درود
  خدا بر عالمان درستكار وراستگو كه نان به نرخ روز نمي خورندشما ها اگر به ميدان نيائيد .دين به زودي در ايران از بين خواهد رفت

 10. موسی گفت:

  مرگ بر دیکتاتور

 11. احسان گفت:

  درود به مراجع آزاده

 12. راوری از مشهد گفت:

  این پیام را حتما بدهید که آقای موسوی و کروبی بخوانند :
  ما در قسمت 27 مختار دیدیم که هنگامی که رفائه که یکی از همراهان مختار در قیام و انقلابش بود ٰ با مختار پس از پیروزی در قیام اختلاف پیدا کرد و معتقد بود که او عدالت را درست رعایت نمی کند ٰ درحالی که اواشتباه می کرد زیرا مختار قائل به حاکمیت قانون بود و می گفت باید قانون فصل الخطاب باشد نه اینکه هر کس هر کار دلش می خواهد بکند و خونریزان اباعبدا.. را بکشد
  به هر حال رفائه با مختار اختلاف پیدا کرد و از او جدا شد و به شمر و سپاهیانش پیوست ولی به شمر می گفت که من باشما مخالفم و شیعه ی علی هستم . پس از گذشت زمان و همراه شدن رفائه با مخالفان مختار و جدا نکردن صف خود با صف مخالفان ٰ در جنگی که میان ابراهیم بن مالک و سپاهیان خودش می خواست رخ دهد ٰ دید که سپاهیان خود در مقابل شعار یالثارات الحسین سپاه مالک و مختار ٰ سپاه خودش شعار یالثارات العثمان سر می دهند .
  پس از مشاهده ی شعار گمراه سپاه و گمراه شدن سپاه به خودش آمد و فهمید که به طور یقین مسیر را کج رفته که همراهانش به جای شعار یالثارات الحسین ٰ شعار یالثارات العثمان سر می دهند و سریعا به خودش آمد و مسیرش را عوض کرد و به سپاه ابراهیم و مختار پیوست و در رکاب آنها شهید شد .
  حال وای برشما و لعنت بر شما که می بینید طرفداران شما شعار جمهوری ایرانی ٰ نه غزه نه لبنان ٰ شعار ضد رهبری ٰ پاره کردن عکس امام و … را می بینید و متوجه گمراهی خود می شوید ولی صف خود را از دشمنان جدا نمی کنید و به سپاه دوست نمی پیوندید .
  شماعاقبتی بدتر از منافقین خواهید داشت زیرا شجره ی خبیثه ای مثل پیراهن عثمان را علم کردید و از اشتباهتان بر نمی گردید . وای بر شما . وای
  گر عقل بود تأمل بایدت .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 13. SARKHORDEYE NEZAM گفت:

  Ba dorod bar Ayatullah Dastgheyb, va khandane shoma
  Nezame Iran yek nezame Nezamist, agar harfi goftanist bayad ba Farmandehane nezamiyan darmiyan gozasht
  Agar shoma kalami bar khalafe nezam begooeed, darvaghe bar khalafe amniyate ghodrat goofteeid na nezame eslami
  Amniyate nezame Eslami az marde khoda chon shoma ke latme nemikhorad balke bakhshe ghodrate Feronie nezame nezami ehsase KHATAR MIKONA
  va doshmane aslie shoma, amsale JANNATIHA mibashand ke lebase din ra poshidando zabane hookoomat mibashand

 14. منتظر گفت:

  ای بزرگوار متقی به راستی بزگواری میکنی خداوند سایه پر برکت شما را از سر این ملت مظلوم کم نکند . یحیی وار نبوت میکنی ای سالار

 15. ایرانی گفت:

  آیت الله دستغیب در دوران پس از انتخابات 88 با مواضع به حق و شجاعانه شان، دلگرمی بزرگی برای مظلومین و نیز بازگرداندن آبروی مرجعیتی می باشند که به خاطر مصالح گوناگون سکوت نموده اند.

 16. حسين گفت:

  ما حمايت قاطع خود را از اين مرجع عزيز ومردمي وطلاب مظلومش اعلام داشته وباشد كه ظالمان وكينه توزان ره به جايي نبرند.
  ياحسين ميرحسين
  يامهدي شيخ مهدي

 17. زهرا گفت:

  ازخداوند براي آيت سيد محمد علي دستغيب علو درجات مي خواهم و الحق ايشان درست گفتند راستش بااين كارهايي كه حكومت مي كند آن كساني كه در بوجود آمدن انقلاب اسلامي نقش داشتند الان نسبت به جمهوري اسلامي بدبين شدند و حتي جوانان ما هم ديگر اين جمهوري اسلامي را با اين روش كه اداره مي شود قبول ندارند و به ما مي گويند چرا انقلاب كرديد ؟ اينقدرفقرو فساد و فحشا و بي اعتقادي و رياكاري و ناجوانمري در جمهوي اسلامي است درزمان شاه نبود .

 18. سلام گفت:

  شهادت دو شخص عادل برای محکومیت کافی است..حال حداقل 5 مرجع تقلید بزرگوار شهادت بر انحراف حاکمیت میدهند…

 19. ناشناس گفت:

  من ضمن اینکه از سخنان این عالم بزرگ حمایت می کنم باید به چند نکته اشاره کنم:
  1.همانطور که دانش آموزان و دانشجویان ما برای تحصیل شهریه پرداخت میکنند، طلاب هم باید شهریه پرداخت کنند نه اینکه به آنان شهریه هم پرداخت شود. به همین دلیل است که این قشر از جامعه(طلاب) به قشر مفت خور، نون به نرخ روزخور و گردن های کلفت شهرت دارد. اینکه ایشان یا هرکس دیگری انتظار دارد که به طلاب شهریه پرداخت شود نشان دهنده حس برتری جویی آنان است. وگرنه واضح است که پرداخت حقوق به آنان باعث وابستگی آنان به نظام سیاسی می شود و حتی اگر به دانش آموزان شهریه پرداخت شود نباید به طلاب شهریه تعلق گیرد.
  2.وهمین طور برای خدمت سربازی
  به امید روزی که طلاب ما در کنار دانشجویان و با تحمل سختی های آنان درس بخوانند نه با مفت خوری و جیره خوری دولت.

 20. ایرانی گفت:

  با سلام خدمت ایت الله دستغیب من به عنوان یک ایرانی از مواضع و عقاید شجاعانه و برحق و درست از شما تشکر می کنم .شما سخن حق می گویید و بوظیفه انسانی و دینی خود عمل می کنید.مثل کسانی نیستید که فقط حرف می زنند اما از عمل هیچ اثری در انها نیست.درود بر شما.اسلام واقعی را من در این سخنان بر حق شما می بینم این چیزی که اکنون در کشور هست نمی تواند اسلام واقعی باشد.

 21. سبز گفت:

  درود بر مرجع تقلید آزادی خواه
  ای کاش تمامی مراجع با هم هم صدا می شدند تا اثر بخشی بیشتری داشته باشند و صد حیف که همه مثل دستغیب و صانعی و چند مرجع دیگر شجاعت لازم را ندارند.

 22. ناشناس گفت:

  درود بر آزاد مرد شيراز، به شما افتخار مي کنيم.ايمان داريم که ظلم پايدار نمي مونه

 23. ساقی سبز گفت:

  با سلام محضر این پیر دل سوخته که باتمام کینه ودشمنی که در حق او شده باز امید به بازگشت آنها دارد پس کجایند تابشنوند سخنان حق این پیر دلسوخته را آیا میشنوند سخنان اورا وخود را اصلاح میکنند
  یا نمی شنوند تا محقق شودانَّ رَبَّکَ لَبِالْمِرْصادِ
  و درود خدا بر طلاب ایشان که چه خوب امتحان خدا را لبیک میگویند
  درود بر آیت الله دستغیب وسلام خدا بر ایشان باد

 24. عبدالله گفت:

  تقدیم به دل دریایی فقیه فرزانه عارف واصل حضرت آیت الله العظمی حاج سید علی محمد دستغیب (دامت برکاته) بر سلسله جلیله ات صد صلوات/برنور جمال سیره ات صد صلوات/برتهمت وافترا فقط خندیدی/بر خلق خوش وکریمه ات صدصلوات/ درود بی کران برشماعالم وعارف وارسته. حضرت آقا ازقدیم میگفتند:اینهایاسین در گوش ……..خواندن است.خدایا تورا به بی بی دوعالم که ایام متعلق به ایشان است وترابه 14600شهیدی که اینها به بهانه تجلیل ازاین اربابان این مرزوبوم (هرینه میلیاردی)متعلق به مردم مظلوم رامصرف میکنند خدایا خدایاریشه ظلم روازاین مملکت شهدابرکن.آمین ربالعالمین.

 25. ناشناس گفت:

  امید بر این که با اقدام مردم ایران گوش ها شنوا و چشم ها بینا شوند تا نبینیم بنام قرآن ساران قرآن را سر میبرند

 26. یاور میر گفت:

  امیدهای دینی مان با دیدن شما زنده می ماند.

 27. بسیجی سبز خط امام گفت:

  با سلام و عرض ادب خدمت آیت الله دستغیب
  ابراز ارادت من خدمت آقای دستغیب نه بخاطر لباس روحانی او بلکه بخاطر شجاعت ، نوع دوستی و شرافتمندی اوست. من برای لباس و حرفه روحانی دیگر هیچ احترامی قائل نیستم زیرا بزرگترین ضربه را به اسلام و بویژه تشیع علوی طی این 30 سال حاکمیت بلامنازع خویش وارد کرده اند. روحانیون آبروی اسلام را با عملکرد خویش به باد داده اند و این آیین رهایی بخش و مترقی را به اوج انحطاط کشانده اند. ذکر ضربات وارده به ایمان مردم از سوی این حکومت و حکام روحانی آن مثنوی 7000 من کاغذ می برد که مجال پرداختن به آن در این کامنت نیست و قطعا مورخین باشرفی در پستوهای خانه خویش به کتابت آن مشغولند.تنها ذکر یک مورد مشته نشانه خروار را به نمایش می گذارد و آن نحوه تولد خامنه ای از قول نماینده او آیت الشیطان سعیدی امام جمعه موقت قم و تولیت حضرت معصومه (س) است.
  اما پیشنهاد این کمترین خدمت این سید جلیل القدر این است که به مراجع و هم لباسی های خود بگوید که اگر به فکر مردم نیستید ، اگر به قیامت و روز جزا ایمان ندارید ، لااقل برای نجات دینی که به قول مرحوم شریعتی قرنها دکان نان شما بوده و هست باشید و بیش از این به خامنه ای و اوباش او اجازه ی سلاخی باور های مردم را ندهید .
  سید شریف و جلیل القدر آقای دستغیب ، به اتفاق همین 5 مرجعی که فرموده اید طرح استیضاح خامنه ای را بنویسید و خروج از عدالت او را امضاء کنید ( هرچند من معتقد بوده و هستم که او هیچگاه عادل نبوده است)
  تو را به جده ات زهرای مرضیه سوگند می دهم که به داد اسلام برسید.به داد ایران برسید. به داد مردم برسید. اکنون بهترین فرصت برای نابودی این سیستم جهل و جور و جنایتی است که خامنه ای ساخته است. او اکنون در اوج ضعف است . تا سرنگونی او تنها یک یا حسین باقیست.
  خون شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی و شهدای جنبش سبز دامن کودتاچیان را گرفته و بر سر تقسیم غنائم صحرای کربلای ایران به جان هم افتاده اند . نباید فرصت را از دست داد.
  خدایا ایران و اسلام و انقلاب ملت ایران را از شر این خناسان دین به دنیا فروخته نجات ده.
  پروردگارا همه آزادیخواهان بویژه سید مظلوم و میر سبز عزیز ملت ایران را در پناه خویش حفظ بفرما.
  معبودا شیخ شجاع ما این یار دیرین امام راحل(ره) را نصرت عطا بفرما
  یا حسین میر حسین

 28. مرجع سبز گفت:

  سلام بر اولین مرجع سبز حق طلب
  انشاالله خدا حفظتون کنه

 29. حبیب گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  ممنون از این که دیدگاه مردم را نسبت به ایت ا..دستغیب روشن میکنید
  من میخواهم یک داستان از ایشان برایتان تعریف کنم
  من زمانی در گرداب گناه بودم (81سال)و در یک خیابان با یکی از طلبه های ایشان اشنا شدم بعد از یکی دو بار صحبت تلفنی به مجلس درس اخلاق آقا رفتیم من که تا قبل از این هیچ وقت نماز درستی نمی خواندم دیدن ایشان و فرمایشات ایشان چنان انقلابی در من ایجاد کرد برای رسیدن وقت نماز لحظه شماری میکردم احساس میکردم عاشق خدا شدم و حالا با وجود اینکه 5سال است دیگر خیلی کمتر توفیق حظور پیدا میکنم ولی هنوز هم دیدنشان برا ی من بزرگترین افتخار است ایشان به واقع دارای قلب سلیم میباشند و مردم باید از ایشان بیشتر بدانند و فرمایشاتشان را به کار به بندند

 30. uzom گفت:

  ابروي رنگ سبز رو بردين
  خواهشن با رنگ هاي ديگه كار نداشته باشين من جمله قرمز

 31. خطاب به راوری از مشهد گفت:

  برادر و یا خواهر گرامی ..سلام…شما خود و طرفداران دولت را حق میدانید و دیگران را سپاه شمر و یزید …..برادر یا خواهر نمیدانم چه سن و سالی داری اما جمهوری اسلامی که پیر مراد خمینی ره ما پایه گذار آن بود و مورد نظر ایشان ….این نیست که الان مشاهده میکنیم…به نام دین دروغ گفتن و به نام دین کتک زدن مردم و دانشجویان در کوی و…. ..جنایت کهریزک و…..زندانی کردن منتقد و….برادر یا خواهر نه با اسلام بیگانه ام و نه مرفه بی درد هستم…..اتفاقا از حانواده شهدا هم هستم…جنگ را هم تجربه کردم….اما هیچگاه هموطنم را دشمن خطاب نمیکنم…….در دینی که به آن اعتقاد دارم دروغ آفت است …و ما هر روز در رسانه ها و از مسئولان دروغ میشنویم…..رسانه هایی که نام اسلام را به خود چسبانده اند…..

 32. مرگ بر دیکتاتور گفت:

  پاسخ به راوری از مشهد:مرگ بر دیکتاتور نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران استقلال ازادی جمهوری ایرانی .اکنون در سوریه هم شعار می دهند لا لبنان لا ایران .شعار مردمی انهم مردم ازاده و شجاع همین است: مرگ بر هر چی دیکتاتور و دیکتاتوری و دیکتاتور پرست است.شعار نه غزه و نه لبنان هم درست است این شعار به معنی نفی حمایت از مظلوم نیست بدین معنی است که چرا انها بر مردم ایران اولویت پیدا کرده اند و سهم بیشتری می برند.بدین معنی است که چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.جمهوری ایرانی هم به معنی یک دموکراسی فراگیر است که تمام مردم ایران را در بر بگیرد نه یک قشر خاص و لاابالی به اسم دین همه چیز را غصب کنند و دیگران را از حرف زدن هم محروم کنند و زندانی کنند و بزنند و بکشند و حصر خانگی کنند.این شعار پیامد ان چیزی است که این جمهوری اسلامی فعلی بر سر مردم اورده است.پیامد زدن و کشتن مردم در خیابان است.اما بحث مختار و رفاعه.قیاس شما قیاس مع الفارق است اصلا بحث مختار نیست بحث یزید و امام حسین است.در حالیکه شماها در روز عاشورای پارسال مردم را کشتید ایا فکر می کنی شمر و یزیدیان چه کسانی هستند اگر رفاعه با شمر رفیق شد پس در لشکر شماست پس شما باید به اشتباهات خود که همانا کشتن مردم تجاوزها و کشتار کهریزک کشتار روز عاشورا زدن مردم در خیابانها زدن زنان و دختران زندانی کردن افراد پاک انفرادیها و شکنجه ها حصر خانگی موسوی و کروبی انهم با خانواده هایشان و دزدیدن رای مردم و ان تقلب 24 میلیونی و هزاران اشتباه دیگر پی ببرید و به حق و حقیقت باز گردید.شما رهبر خودت را هم قبول نداری چون رهبرت از قیاس مع الفارق دیگری استفاده کرده بود قیاس با طلحه و زبیر.هرکس که در برابر ظلم و ستم بر خودش و مردم ندای هیهات من الذله سر داد او شاگرد امام حسین است نه کسانی که مردم را بی رحمانه کشتند و زندانی کردند.و هر روز دروغ می گویند و تهمت می زنند و خرافات و خشونت را رواج می دهند.

 33. یاور شیخ شجاع گفت:

  ای مرجع بزرگوار
  به خداوند قسم که امثال من خدا و پیامبر و اسلام را در کلام تو شناختیم

 34. طلبه گفت:

  در پاسخ به ناشناس؛اولا طلاب چون شغلشان درس خواندن و تبلیغ است و درآمدی ندارند شرعا اجازه دارند از سهم امام که همان شهریه مراجع هست استفاده کنند و ربطی به بیت المال و دولت ندارد ولی دانشجو پس از چند سال درس؛ صاحب شغل و درآمد میشود؛ثانیا طلاب از سربازی معاف نیستند و فقط مثل دانشجویان با وثیقه اجازه خروج از کشور دارند که طلاب ایت اله دستغیب از آنهم محرومند

 35. من و تو= ما گفت:

  همانند یرنامه های تصویری و چکیده مانند 90 سیاسی یا برخی فیلمهای فشرده پس از انتخابات بنظر می رسد سی دی های جدیدی را مجددا می توان از عملکرد ضعیف حکومت و نیز ایستادگی مردم تهیه کرد و بسادگی در کوچه و خیابان و شهرهای مختلف به موج آگاهی دوباره تبدیل کرد.

 36. جواد کریمی گفت:

  بنده بادیدن چنین دوحانیانی به روحانیت امیدوار مانده ام والا به کسانی که لباس روحانیت پوشیده اند نه تنها سلام نمیدهم بلکه رویم را هم برمیگردانم

 37. ناشناس گفت:

  خدا رو شکر که بعد هزار و اندی سال اسمی از مختار هم آمد تا شما عزیزان زبونتون دراز تر از قبل بشه .
  وای و وای و وای و هزاران بار وای بر مذهبی که پاره شدن عکس مردگان وقیحتر از دریده شدن سینه زندگان است و وای بر شما که چشم عقل بسته اید با چشم ظاهر به دنیا مینگرید .
  کدامین امام و پیامبر اینگونه با مردم خویش رفتار نمودند که به اصطلاح مجریان احکامشان با مردم به این صورت رفتار می نمایند .
  و من امروز از خدا می خواهم که امثال شما را حفظ نماید تا ببینید روز پیروزی حق بر باطل را روزی که سپز اندیشان از کویر مخروب ذهن شما گذشته اند و به دشت سبز آزادی رسیده اند .
  و اینگونه است که میگویند :
  رسد آدمی به جایی که بجز خدا نبیند .

 38. ناشناس گفت:

  آقاي دستغيب دوست داريم..

 39. دلسوخته گفت:

  امام فرمود حفظ نظام جمهوری اسلامی از واجبات است اما این نظام دیگر نه جمهوری است ونه اسلامی

 40. ناشناس گفت:

  حقيقتا قياس افراد اين دوره با طلحه ,زبير, رفاعه و… مع الفارق است وباطل.
  در زمان آنها امام معصوم بود وبحث دوستي يا دشمني با امام معصوم
  ولي الآن سران جنبش سبز خود را نوكر امام زمان(عج)ميدانند وبا حاكم غيرمعصوم اختلافشان شده.
  قصه ولايت فقيه جيزيست كه اكثر علما قبل هم قبول نداشتند آيا ميتوان به مثل شيخ مرتضي انصاري,شيخ طوسي, آخوند خراساني,آية ا… بروجردي وخويي و… طلحه وزبير ورفاعه كفت?! الآنم خيلي از مجتهدين قبول ندارند. بس جرا مردم را به قبول جيزي اجبار ميكنيد كه خود علما هم خيليهاشون قبول نداشتند وندارند?!

 41. babak tehrani گفت:

  میر حسین…می‌توانست
  محسن رضائی دیگری باشد..اما نخواست…
  نامردیست تنهایش گذاریم
  بدست امتی رند

 42. دوستدار راوري از مشهد گفت:

  عزيز گمراهي از مشهد
  ميزان در اسلام قران و سنت است و در جمهوري اسلامي قران و سنت و قانون اساسي است نه راديو و تلويزيون. مورخان از جناب مختار دو تفسير دارند : تفسير اول همان است كه از دريچه تلويزيون مي بيني و تفسير دوم اين است كه قصد مختار حكومت بود نه خدمت به اهل بيت هرچند از اين كانال و راه استفاده كرد براي تاييد دو قول نقل هاي تاريخي مختلفي است. دوست عزيز بدان كه ظلم هر جا و توسط هركس واقع شود ظلم است و اسم افراد، ظلم را توجيه نمي كند بعنوان يك سؤال از شما مي پرسم آيا شقي تر از ابن ملجم هم در تاريخ داريم اما وقتي حضرت را مجروح مي كنند و در اسارت حضرت است حضرت ظرف شيري را كه براي او آورده اند براي ابن ملجم مي فرستد و به امام حسن مي گويد اگر زنده بمانم مي بخشمش و اگه از دنيا رفتم يك ضربت زده يك ضربت بزن حالا ما با زندانيان خودما چه مي كينم كه از اين مجمل بخوان حديث مفصل را.

 43. محمد رضا گفت:

  تاریخ خواهد نوشت: چگونه و با چه ترفندهائی این انقلاب انسانی وسیله ملتی بزرگ، آزادیخواه و عدالت جوی مستقل(البته با همکاری انگشت شماری اوباش!…) بوقوع پیوست که با تاسف بی حد و حسر…بدلیل نداشتن هیچگونه نقشه و برنامه ای توسط راهبرانِ بی کفایتِ… آن، از سوی عاشقان قدرت، شرارت و پست ترین طبقات اجتماع… دزدیده شد… و بهترین افراد این وطن یا کشته شدند یا زندانی شدند و یا پا بفرار گذاشتند…” از این همه مهاجر که از بعد از حمله مغول بایران هر گز در این کشور رخ نداده بود… لا اقل کمی و فقط کمی! خجالت بکشید” همدیگر را میخورید و تکه پاره میکنید و دنیا و کشور های استعماری سودش را میبرند و بقیه نیز بریشتان میخندند…تا روزی که فرزندان شایسته وطن از این فلاکت نجاتمان دهند و تا یار! کرا خواهد و میلش به که باشد. زنده باد ایران و نه افراد دزد و دغل . گسترش باد فرهنگ و آموزش انسانی، حتی بر شماها… و بر قرار باد حقوق بشر بر این آب و خاک و بر این ملت بزرگ که کمتر از سوی دیکتاتور ها و اوباش روی آرامش و آسایش دیده است. بامید آنروز

 44. مجتبی گفت:

  دوست عزيز،
  1- من هم می خواهم به قسمتی ديگر از سريال مختار نامه اشاره کنم آنجا که عبيدالله می گويد گاهی برای فريفتن رعيت چند قطره اشک کاری را می کند که يک لشکر هم نمی تواند. وقتی اين جملات را می شنيدم به ياد 29 خرداد 88 افتادم.
  2- چگونه است که رفتارهای افراطی عده ای و نمايش های حکومت را به آقایان موسوی و کروبی نسبت می دهيد در حالی که آنان به وضوح مواضعشان را اعلام کرده اند ارتباط آنها با اين افراد ارتباطی مديريتی نيست که مسئوليت بر عهده آنها باشد اما کسانی که در رأس حکومت هستند را در مورد وقايعی چون کهريزک، کوی دانشگاه، ضرب و شتم مردم در خيابان ها، بازداشت ها و محاکمه ها و حصرهای غير قانونی مبرا می دانيد؟

 45. طلبه گفت:

  و چون حق با باطل بیامیزد، تشخیص آن از باطل معیار سخت و محکمی می خواهد و به تصدیق تمام مراجع شیعه، این معیار ولایت فقیه است؛ حضرت آیت الله دستغیب که دم از ولایت امیر المومنین و مشکل گشایی ایشان برای عمر و … می کنند، خود به اندازه ای که امیر المونین در برابر حکومت عمر صبر پیشه کرده و ناصح و دلسوز بودند، برای مقام معظم رهبری دلسوز نیستند! ای کاش ایشان به اندازه ای که امیر المومنین حکومت عمر و عثمان و … را یاری می کردند، حاضر به یاری حکومت ولی فقیه بودند! بماند که عمر و عثمان کجا و ولی فقیه و نایب بر حق حضرت حجت (ع) حضرت آیت الله العظمی خامنه ای کجا؟!!…