سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آیت‌الله دستغیب: هرچه سریعتر به حصر غیر قانونی و غیر شرعی آقایان موسوی و کروبی پای...
» انتقاد شدید مرجع تقلید مقیم شیراز از تخلفات شرعی و قانونی جناح حاکم

آیت‌الله دستغیب: هرچه سریعتر به حصر غیر قانونی و غیر شرعی آقایان موسوی و کروبی پایان دهید

چکیده :آیت‌الله دستغیب در نامه ای به اعضای مجلس خبرگان رهبری، بر رفع هرچه سریعتر حصر موسوی و کروبی تاکید کرد و ضمن اعلام فهرستی از تخلفات صورت گرفته از موازین قرآن، سنت و قانون اساسی که به گفته‌ی وی، به نظر عده ای از مراجع بزرگوار نیز رسیده، خواستار لغو نظارت استصوابی، برچیده شدن سانسور، محاکمه عوامل سرکوب مردم و شکنجه زندانیان، آزادی زندانیان سیاسی و رسیدگی به اعتراضات آقایان موسوی و کروبی شد....


آیت‌الله سید علی‌محمد دستغیب، مرجع تقلید مقیم شیراز و عضو مجلس خبرگان رهبری، در نامه ای به اعضای مجلس خبرگان رهبری، از وضعیت حاکم به شدت انتقاد کرد و فهرستی از تخلفات صورت گرفته از موازین قرآن، سنت و قانون اساسی را که به گفته‌ی وی، به نظر عده ای از مراجع بزرگوار نیز رسیده، اعلام کرد.

به گزارش حدیث سرو، ایشان در این نامه، خواستار لغو نظارت استصوابی، برچیده شدن سانسور، محاکمه عوامل سرکوب مردم و شکنجه زندانیان، آزادی زندانیان سیاسی و رسیدگی به اعتراضات آقایان موسوی و کروبی شده است. وی همچنین تاکید کرده که حصر غیر قانونی و غیر شرعی این دو هرچه سریعتر برداشته شود.

متن کامل نامه شجاعانه آیت الله دستغیب به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضور محترم آیات و حجج اسلام اعضاء مجلس خبرگان

عرض می شود قیام مردم ایران به رهبری مرحوم امام خمینی ره، یک قیام اسلامی بود. هرچند فشارهای حکومت پهلوی پدر و پسر تاثیر داشت: از ظلم و ستم بر مردم بی سلاح، و خفقان شدید و انباشته شدن ثروت به دست حکّام وقت، و تاراج معادن به خصوص نفت به کشورهای حامی حکومت، و خفه کردن هر نوع صدای انتقاد، و رواج مدح و ثنا از شاه و درباریان و وابستگان حتی به وسیله بعضی از معمّمین، و گسترش فحشا و منکرات و…

امّا هنر امام خمینی این بود که به توفیق خداوند همه را جمع کرد در یک کلمه، و آن دین اسلام و کلمه توحید بود، و گفت مردم اسلام را می خواهند و حاکمیّت بر خلاف میل مردم حرکت می کند، و با نَفس رحمانی خویش و ارجاع آنها به فطرتشان توجه داد که همه این بدبختی ها به خاطر دوری از قرآن و سنّت است، و بیان نمود که اسلام خطّ بطلان می کشد بر ظلم و اسارت و شخص پرستی و بردگی و آنچه فطرت انسان نمی پسندد. لذا همه آنچه تبیین نمود خلاصه شد در «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی».

مردم صدق را در کلام و عمل او یافتند که هرچه می گوید عمل می کند، و خدا را حاضر و ناظر اعمال خویش می بیند، و فهمیدند که اگر کشته می شوند و یا زندان می روند و شکنجه می بینند برای خداست و برای برپایی قرآن و سنّت است. همانطور که وعده خداوند بود قیام مردم به ثمر رسید و لذّت آزادی در سایه اسلام را حس کردند و خداوند بندهای اسارت از حاکمیّت شیطان را از آنها برداشت، و با چه ذوق وشوقی به جمهوری اسلامی رای مثبت دادند، و از تشکیل شورای قانون اساسی توسط فقها و خبرگان در مسائل مختلف استقبال کردند و به حاصل آنکه قانون اساسی بود رای مثبت دادند، و می گفتند و می سرودند «در بهار آزادی جای شهدا خالی»، و چه جانانه از حریم اسلام دفاع کردند؛ هشت سال دفاع مقدّس، برادری و برابری، و آزادی و امید به آینده ای سرشار از نعمت های خدادادی، و از جمله بندگی خداوند و لذت عشق و معرفت به او…

مجلس شورای اسلامی با رای آزاد مردم تشکیل شد، رئیس جمهور با رای آزاد مردم انتخاب شد، خبرگان با رای آزاد مردم شکل گرفت، رهبر جمهوری اسلامی هم اعلام کرد که من هم تابع قانون هستم و از مردم مستثنا نیستم، و همه ما عمل به قانون اساسی می کنیم، و به همه هشدار داد که مواظب باشید از قرآن و سنّت و قانون اساسی منحرف نشوید، افراد متحجّر و کج اندیش در حکومت رخنه نکنند، نیروهای نظامی در غیر امور مربوطه به خود، دخالت نکنند، و رهبر آینده در اجرای قوانین به خصوص عمل به قرآن وسنّت کمال مواظبت را داشته باشد، حوزه های علمیه مستقل باشند، حوزه و دانشگاه در عمل به قرآن و سنّت وحدت داشته باشند، آزادی مردم از جهت رای دادن محصور نشود، جان و مال و ناموس مردم به تاراج نرود… و خلاصه همه قِسم وصیّت و سفارش کرد.

اما به تدریج نظارت استصوابی پیش آمد و اصل بر عدم برائت، جای اصل برائت را گرفت، و شاهرگ مجلس شورای اسلامی خبرگان و قوه مجریه را به دست آورد، و حاکمیت اکثریّت تبدیل شد به حاکمیّت اقلّیّت، و خبرگان که باید منتخب مردم باشند، در واقع منتخب شورای نگهبان گردیدند، و محور کار آنها که باید مواظبت دقیق بر رهبری در انجام وظایف قانونی اش، و مواظبت بر زیر مجموعه که از حدود قانونی اش منحرف نشود، تبدیل شد به تبعیّت بی چون و چرا از رهبری، و مخالفت با وضع موجود تبدیل شد به مخالفت با ولایت فقیه و نظام و در نهایت به اخراج و یا رای نیاوردن در دوره های بعد، اگر در حیات باشد! و این معنا بعینه برای حقیر پیش آمد که در چند سخنرانی تهدید به اخراج و جنگ سرد گردیدم. و قهرا بقیه اعضا نباید جرات انتقادی داشته باشند که چه بسا مبتلا به مثل حقیر شوند و حتی در شهر خویش هر کس به او وابسته باشد به وسیله نیروهای امنیتی دستور به اخراجش صادر گردد و یا برائت بجوید و یا اگر حوزه ای داشته باشد به شدت مراقبت شود و حتی المقدور در انزوای کامل به سر برد. بالاخره اینجانب وظیفه دارم که انتقاد کنم:

نظارت استصوابی لغو شود و آنچه باید باشد نظارت بر حفظ رای مردم در انتخابات است. به اعتراضات دو کاندیدای ریاست جمهوری آقایان موسوی و کروبی در نزد هیئتی که طرفین دعوی قبول داشته باشند گوش داده شود و بررسی شود و هرچه سریعتر حصر غیرقانونی و غیر شرعی این دو بزرگوار برداشته شود.

آنهایی که در راهپیمایی آرام به مردم هجوم آوردند و زدند و دستگیر کردند محاکمه شوند بر حسب شرع اسلام. آنهایی که بدون محاکمه زندان هستند آزاد شوند و اگر متهم به جرمی هستند آشکارا محاکمه شوند بر حسب شرع اسلام و قانون اساسی. روزنامه ها و مراکز خبری آزاد شوند، و سانسور برچیده گردد. بازجویانی که زندانیان را شکنجه کردند و مسببّین حمله به کوی دانشگاه محاکمه شوند بر حسب شرع اسلام و قانون اساسی. نیروهای نظامی از سپاه و بسیج و انتظامی و اطلاعات در مسائل سیاسی، فرهنگی، دینی، حوزوی و دانشگاهی دخالت نکنند، و به تمام بندهای قانون اساسی عمل شود.

قوه قضائیه مستقل عمل کند، و با تعامل با مراجع، اصول و فروع قضاوت انجام گیرد. برخوردهای فراقانونی و غیر شرعی با متهمین سیاسی نشود. این وضع بد اخلاقی و بعضا خلاف شرعها که در صداوسیما اجرا می شود، و خلاف گوییها و دروغها و تهمتها برچیده شود. صداوسیما متعلق به همه مردم- چه موافق و چه مخالف- می باشد، انحصار آن به هیئت حاکمه رجوع به گذشته است. مردم از کارهای که حاکمیت می کند در داخل و خارج با خبر باشند، دخل و خرجها را نه تنها مجلس بلکه همه مردم بفهمند. «یا قَومِ لَکُمُ الیَومَ ظاهرینَ فِی الارضِ فَمَن یَنصُرُنا مِن باسِ اللّه ان جاءنا»: امروز حکومت در دست شما است و همه نوع امکانات دارید و می توانید با مردم بدون سلاح مهربان باشید و آنها را ولی نعمت خود بدانید، و یا بر سرآنها بکوبید تا ساکت شوند، ومی توانید مظلوم را ظالم و ظالم را مظلوم جلوه دهید، اما از «باس» خداوند باید ترسید. اینجانب و امثال حقیر نظری جز خیر خواهی و سعادت شما حاکمیت و غیر شما نداریم. «ما عِندَکُم یَنفَد وَ ما عِندَ اللّه باق»

هنگامی که این سطور را می نوشتم با برخورد غیر منطقی حاکمیت با افرادی که هر کدام هشت سال و بیشتر با رای مردم خدمت می کردند مواجه شدم، و فکر می کردم آخر مردم دنیا چگونه قضاوت می کنند که کشور، مدت 32 سال از انقلاب و در دست افرادی بود که به قول شعارهای شما دست نشانده آمریکا و اسرائیل بودند، چقدر زشت وزننده است! اینها دستور اسلام نیست، سیره ائمه اطهار نیست، تبلیغ اسلام و قرآن نیست…

هر فرد و یا گروه غیر مسئول حق حکم راندن و یا نسبت دادن کسی به ارتداد و منافق و فاسق ندارد، متهم باید در دادگاه علنی زیر نظر مجتهد جامع الشرایط با شنیدن دلایل جرم و اختیار دفاع از خود محاکمه شود، در غیر این صورت هر نوع بازداشت و حصر وغیره صورت شرعی و قانونی ندارد و جایز نیست. شعارهایی که علیه اشخاص داده می شود و بعضا از صداو سیما پخش می شود توسط هر فرد یا گروهی باشد جایز نیست. شبنامه ها، تراکت ها و اعلامیه هایی که علیه اشخاص منتشر می شود حتی اگر در محکمه عدل جرمش ثابت شود جایز نیست و صورت شرعی و قانونی ندارد. میزان حکم شرعی، قرآن و سنت و فتاوای مجتهدین جامع الشرایط مراجع تقلید می باشد.

اینک خلاصه تخلفاتی که از شرع و قانون صورت گرفته به نظر شریف عده ای از مراجع بزرگوار رسیده، از این قرار است:

1- مطابق حدیث معتبر منقول از امام صادق ع، هر کس شهادتین می گوید جان و مال و آبرویش محفوظ است. (عن الصادق ع: الاسلام شهادة ان لا اله الا الله و التصدیق برسول الله به حقنت الدماء) کافی 25:2- کتاب ایمان و الکفر.

2- هر مسلمانی که متهم به جرمی گردید قبل از اثبات جرم در نزد مجتهد جامع الشرایط آبروی او محفوظ و حق بازداشت وی نیست.

3- اثبات جرم باید با اقرار از روی اختیار و یا شاهد عادل و معتبر حاصل گردد، و اعتراف گیری در زندانها با ارعاب و تهدید و تطمیع بالخصوص آن هم با شکنجه ابدا جایز نیست و ظلم صریح است و فاقد وجه شرعی و حقوقی بوده و اعتبار ندارد.

4- هر کسی نمی تواند برای متهمین حکم صادر کند مگر مجتهد جامع الشرایط باشد. برای قضاوت یا در شان نبی است ویا درشان و صلاحیت وصیّ نبی است و در غیر این صورت مصداق شقی است. (قال امیرالمومنین ع: لشریح: یا شریح، قد جلست مجلسا ما جلسه الا نبی او وصیّ نبیّ او شقی. من لا یحضر5:3 حدیث 3222)

5- دروغها و تهمت ها که بعضا از صداوسیما پخش می شود هیچ قسم صورت شرعی ندارد.

6- به بهانه حفظ نظام (که در حقیقت از نظر آنها حفظ هیئت حاکم است) حرامهای خداوند و گناهان کبیره حلال نمی شود.

7- حاکم شرع و مجتهد جامع الشرایط از اصل تا فرع برای حکم دادن باید تحت هر نوع امر ونهیی نباشد حتی بزرگترین مقام مسئول کشور.

8- ارتداد و محاربه در فقه چارچوب معین و تعریف خاص دارد و حکم ثبوت ارتداد و محارب بودن اشخاصی که احقاق حق می کنند و فریادرسی می نمایند جز از طرف مجتهد جامع الشرایط با ذکر دلیل جایز نیست.

9- ضرب و شتم افرادی که برای احقاق حق، راهپیمایی آرام دارند جایز نیست، مرتکبان به آنها مجرمند و تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند و هیئت حاکمه مسئول حفظ جان و مال و آبروی آنهاست.

10- با توجه به اینکه امنیت حق طبیعی و اولیه همه افراد و شهروندان می باشد و هیچ کس حق سلب و یا ایجاد محدودیت در این حق ندارد، ورود هر فردی تحت هر عنوان و سمتی به حریم افراد، و استراق سمع و تفتیش وسایل خانوادگی آنها جایز نیست.

11- حوزه های علمیه باید مستقل باشند، مراجع بدون واهمه بتوانند احکام شرع و یا تخلف از آنها را بگویند.

12- دخالت نیروهای امنیتی و انتظامی و نظامی در امور مذهبی حوزه ها و مساجد و دانشگاه ها و امر و نهی آنها برای ائمه جماعات صورت شرعی ندارد.

13- هیئت حاکمه عهد کرده که به قانون اساسی پایبند باشد و قسم یاد کرده. نقض عهد جایز نیست و موجب سلب عدالت است.

14- خبرگان رهبر را برابر قانون اساسی که اختیار انتخاب و تعیین بر عهده آنان قرار داده و حتی برای آنان حق عزل دیده است، وقتی که فردی را برای رهبری تعیین می کنند مکلف هستند که ناظر بر اعمال وی باشند و هر نوع خلاف شرعی از زیر مجموعه انجام گیرد لازم است تذکر دهند و با رعایت مراتب امر بمعروف و نهی از منکر به وظایف قانونی خود عمل کنند، در غیر این صورت در نزد خداوند مسئول خواهند بود.

15- حیف و میل بیت المال بدون حکم شرعی و مجوز قانونی جایز نیست و در دخل و خرج آن لازم است مردم بدانند زیرا متعلق به همه مردم است.

16- وظیفه شورای نگهبان پاسداری از احکام اسلام و صیانت رای مردم و حفظ آبروی مسلمانان است؛ تخلف از آن جایز نیست.

سید علی محمد دستغیب
5/ 12 /89


235 پاسخ به “آیت‌الله دستغیب: هرچه سریعتر به حصر غیر قانونی و غیر شرعی آقایان موسوی و کروبی پایان دهید”

 1. فداییان آیت الله دستغیب گفت:

  سلامتی مرجع سبزصلوات,

 2. محمد شیراز گفت:

  بادرودفراوان به ایرانیان راستش من دیگه از هرچی دینه حالم به هم میخوره جز دروغ هیچی نشنیدم ولی به آزادمرد بودن این آقایان (مرحوم آیت الله منتظری و آیت الله دستغیب ) شک ندارم چون به دنیا پشت کردن برعکس بقیه

 3. samin گفت:

  ملتمسانه از شما درخواست می کنم این موارد را به راهپیمایان متذکر شوید و یا دست کم به نحوی روی سایت قرار دهید تا هم مراجعه کنندگان حتما ببینند و بخوانند و هم از سوی اکثریت مورد عمل قرار گیرد. با سپاس

  چند توصیه کلیدی به راهپیمایان

  1- در صورت پرتاپ گاز اشک آور به کمک لباس یا کهنه خیس آن را برداشته و به سمت افراد (محل شلیک) پرتاب نمایید.
  2- در صورت هجوم ماموران سعی شود پر تعداد حاضر شه و به سمت آنها هجوم ببرید ، شک نکنید در صورتیکه تعداد شما بیشتر و حتی برابر با آنها باشد، حتما آنها فرار خواهند کرد. ولی در صورت فرار شما، انها ضمن ارتقائ حس امنیت و قدرت خود ترس از جمعیت متظاهر را از دست داده و شدت عمل بیشتری را در پیش خواهند گرفت.
  3- در هجوم شما به سمت مامورین (ملبس و یا لباس شخصی چماقدار) سعی کنید راه ارتباطی و بازگشتی نفرات پیش روی آنها به سمت تجمع مبدا (سایر نیروهای پشتیبانی) را قطع نموده و وی را در حلقه محاصره به نحوی که امکان فرار نداشته باشد دوره کنید، سپس وی را به صورت جمعی گرفته و تا پایان تجمعات مانع از بازگشت وی به جمع یاران اش شوید. هر چند توصیه می شود در این گونه موارد از خشونت بپرهیزید اما از یاد نبرید اون همان کسی است که تا چند لحظه پیش می توانست به راحتی خون شما را بریزد و حق حیات را از شما سلب نماید. بر این اساس استفاده از زور، ضربه به نقاط حساس و دردناک، و حتی اخذ تمام لباس های فرد مهاجم و برهنه کردن وی پیش از رها سازی می تواند به عنوان اقدامات تنبیهی در نظر گرفته شود.
  4- خدای ناکرده در صورت اصابت گلوله به هر یک از افراد حاضر در صحنه لطفاً با اقدام معقول و منطقی به کمک وی شتافته، وی را از راه رفتن ، دویدن و تحرک زیاد (به دلیل افزایش سرعت خون ریزی) منع کرده و ضمن بستن ناحیه آسیب دیده با هدف کاهش خون ریزی وی را به مراکز درمانی انتقال دهید. لطفا در چنین شرایطی مصدوم را روی زمین رها نکنید و مشغول فیلم برداری با موبایل خود از وی نشوید.
  5- در صورت دستگیری هر یک از اشخاص در نزدیکی شما، بهترین زمان همان لحاظات اولیه و بهترین مکان همان صحنه اولیه دستگیری برای آزاد سازی وی و قبل از انتقال به محل دیگر است، برای این کار با هجوم دست جمعی به سمت مامورین پر تعداد ظاهر شده و مطمئن باشید آنها مجبور به رها نمودن فردی که قصد دستگیری و انتقال آن را داشتند شده و فرار خواهند کرد.
  6- حتی الامکان صورت خود را به کمک پارچه و … بپوشانید به نحوی که ضمن دید کافی، مانع از شناسایی چهره خود شوید، در اغلب تجمعات گروهی به ظاهر عادی و رهگذر از طرف مامورین وظیفه دارند فقط از چهره تظاهر کنندگان عکس و فیلم تهیه کنند تا ضمن شناسایی آنها درآینده نسبت به دستگیری اقدام نمایند.
  7- همواره مواظب نفوذ گروه مقابل درون تجمعات خود در قالب نیروی خودی و دوست باشید، به افراد مشکوک را زیر نظر گرفته و از کنار آنها دور شوید، این گونه افراد معمولا با گوشی هندز فری که آن را زیر کلاه خود مخفی می نمایند با تیم های ضربتی در ارتباط بوده و یا با استفاده از علایم دست و اشارات خاصی به گروه مامورین در ارتباط هستند.

 4. ناشناس گفت:

  اگر این مراجع با شرف نبودند اسلام نابود میشد.

 5. جانباز70درصد گفت:

  حضرت آیت الله سیستانی تنهابه فاصله یک روزحمایت خودراازمعترزین عراقی اعلام کرد(جناب مکارم هم مردم ایران راندیدازمردم بحرین حمایت کردکه ای کاش موضع گیری ایشان برای خدابودومردم ایران راهم میدید)موضع بحق وعلی گونه خاندان خداجوی دستغیب هم برکسی پوشیده نیست ای کاش دیگرمراحع نیزدرپیشگاه خداونداحساس وظیفه میکردندمردم رادرسختی تنهانمی گذاشتندآنچنانکه درخوشی بامردمنددرسختیهاهم بامردم همراهی میکردند

 6. برگ گمشده گفت:

  کاش همه جرات گفتن حق را داشتند هر کس جسارت نمی کند چون جان توفه شیرینی که هر کس از کف ندهد

 7. ارامی گفت:

  به شیرازی بودن خودم افتخار کردم .درود بر تو ای مرجع آزاده.کاش مراجع درباری قم هم از تو می آموختن. درود بر شرفت . درود بر عزتت.درود بر آزادگی ات.شاید شما از آخرین های مراجع مسقل شیعه در طول تاریخ باشید . ای کاش آقای مکارم هم از شما می آموخت.

 8. عاشق گفت:

  با سلام خدمت دست اندر کاران سایت کلمه.یه تقاضا داشتم لطفا از این پس برای این مرجع محبوب مردمی از لفظ ایت الله العظمی استفاده کنید تا جایی برای سو استفاده اقتدار گرایان انهایی که همه چیز را برای خود می خواهند جایی نباشد .با تشکر

 9. موشک گفت:

  جلسات درس تفسیر ایشان چهارشنبه شب ها در مسجد قبا شیراز نز دیک حرم حضرت احمد بن موسی است .من بعد از ان که در این جلسات شرکت کردم دیدم نسبت به خدا ودین عوض شد.

 10. شورای هماهنگی سبز کرمانشاه گفت:

  یکشنبه، 8 اسفند ماه 1389 برابر با 2011 Sunday 27 February
  فراخوان راهپیمایی شورای هماهنگی سبز کرمانشاه
  در آستانه سفر دولت کودتا به استان کرمانشاه و در حمایت از فراخوان شورای هماهنگی راه سبز امید برای اعتراض خیابانی به حصر غیرقانونی رهبران جنبش سبز و همسران دلاورشان و مصادف با شب تولد میرحسین موسوی ، شورای هماهنگی سبز کرمانشاه مردم شریف استان را دعوت به حضور خیابانی با شعارهای ” یا حسین ، میر حسین ” و ” یا مهدی ، شیخ مهدی ” می نماید .
  این شورا از همشهریان عزیز می خواهد روز سه شنبه 10 اسفند از ساعت 5 بعداز ظهر دست به تجمع و راهپیمایی در مناطقی که در زیر بدان اشاره خواهد شد بزنند و بدین وسیله صدای خود را برای آزادی رهبران سبزمان و در اعتراض به حضور دولت کودتا به گوش حاکمیت برسانند :
  – مسیر چهارراه اجاق ( مدرس ) تا میدان مصدق
  – سراسر خیابان مسکن
  – محلات شریف و برومند جعفرآباد
  – چهارراه نوبهار
  – جوانشیر
  – خوابگاه های دانشجویی سرخه لیژه

  شورای هماهنگی سبز کرمانشاه همچنین در راستای خواست های ملت ایران به کودتاگران اعلام می دارد در صورتی که صدای اعتراض ها شنیده نشود و حصر و زندان خانگی غیرقانونی رهبران ادامه یابد، همراهان سبز ر ا دعوت به تجمعات اعتراضی غیر متمرکز در سراسر استان در روز ۲۴ اسفند می کند .

  شورای هماهنگی سبز کرمانشاه

 11. mohammad گفت:

  omidvaram baraye in bozorgvar moshkel pish nayad

 12. ناشناس گفت:

  درود بر دستغيب

 13. علی گفت:

  خوب نوشتی جناب … دوستانتان در شورا چه ظری دارند؟؟شما که میدانید از قانون دور شده اند این حضرات..چه مجلس خبرگان ساکتند.؟؟چرا فتوایی نمیدهید؟؟ایران در حال حاظر غصب شده .نمازتان جایز است؟؟آن سیزده میلیون نفر به قول خود حضرات که فتنه گرند..پس رایشان باطل شود واز نو انتخابات شود..چون با یک کاندید که انتخابات نمیشد..راستی ما 32سال گول خوردیم از کجا معتوم باز گولمان نزنند..وای خدا نمازهایمان که پشت این حضرات خوانده ایم چه میشود؟/عجب شیر تو شیری …خدا نسل ظالمان و مال مردم خور و دروغگویان وخلاصه این دولت رو از زمین ورداره…

 14. حنکم گفت:

  باز هم یه مرد تو این حکومت دیده شد. درود بر حق‌گویان!

 15. ناشناس گفت:

  فقط ابوالمکارم دلش برای مردمان مصر و بحرین و تونس و یمن میسوزد بعدش کارخونه ی تصویه شــــــــــــــــــــــــــــــــــــــکرش!!!!!!!!!!!!!!!!!

  درود بر روحانی راستین بدون کارخونه شکر و لاستیک غیر و ذالک روحانیونی که صداشون در نمیاد امتیاز های کلانی میگیرند مثلا مصباح

 16. اهورا مزدا گفت:

  درود بر تو مرد خدا
  کاش مابقی روحانیون نیز به شما بپیوندند تا نشان دهند روحانیت شیعه با کاهنان معبد امن هتب فرق دارند

 17. ناشناس گفت:

  احسنت .
  اجرتان با خدا . دل شیر دارید .

 18. مرضیه گفت:

  من نیز درس آزا دگی و عشق را از تو آموختم و آهنگ تو را تکرار خواهم کرد

 19. ناشناس از شيراز گفت:

  هموطن عزيز من

  ضمن ابراز احترام فراوان به رهبران و مراجع جنبش سبز مردم ايران بايد به عرض برسانم اگر صد نفر مثل ميرحسين و كروبي و منتظري و دستغيب هم بيايند و ما همين مردم باشيم، آش همين آش است و كاسه همان كاسه. به جاي احساساتي شدن بيايم خودمان را اصلاح كنيم. يكبار ديگر اشتباهاتمان را در بزنگاههاي تاريخي اين مرز و بوم مرور كنيم. پيشنهاد ميكنم چنانچه تمايل داشتيد با دلايل درماندگي امروزمان آشنا شويد كتاب “جامعه شناسي خودماني” نوشته آقاي حسن نراقي حاوي اطلاعات ارزشمندي است.
  به نظر بنده در اين مقطع حساس از تاريخ كشورعزيزمان ضروري است در جهت افزايش آگاهي هاي خود و ساير هموطنانمان به صورت مؤثر و خستگي ناپذير گام برداريم تا در فرداي پيروزي جنبش سبز با دانش و بصيرت عمل كنيم و اشتباهات گذشتگانمان را تكرار نكنيم.

  به اميد فردايي بهتر

 20. مجتبی گفت:

  دروود بر شرافتت مرجع بزرگوار و آزاده
  تا مثل شما هست نیندیشیم ز طوفان حوادث

 21. حمید گفت:

  چرا کامنت های مخالف رو نمیزارید؟پس کو آزادی بیان ؟!

 22. برادر شهید گفت:

  دو روز این دنیا چه ارزشی دارد که آقایان به قدرت چسبیده اند .بس کنید ظلم به این مردم آزادیخواه را .منتظر روز خشم این مردم هم باشید اگر خود را اصلاح نکنید. زنده باد دستغیب موسوی کروبی رهنورد و فاطمه کروبی و صانعی

 23. ناشناس گفت:

  درود خداوند برشما

 24. ناشناس گفت:

  التماس دعا

 25. احمد گفت:

  خدایا تورا بحق علی حفظ اش کن

 26. حافظ گفت:

  آقایون حاکم
  نصیحتی کنمت بشنو و بهانه مگیر هر آنچه ناصح مشفق بگویدت بپذیر
  درود بر مرجع ناصح مشفق آیت الله سید علیمحمد دستغیب

 27. علي شيراز گفت:

  درود برآيت الله دستغيب يگانه مرجع آزاد انديش

 28. majid گفت:

  به به جناب سربی (همون دستغیب قلابی)
  شما سنگ خودت رو به سینه میزنه یا موسوی رو؟؟
  میترسی بعد از اینها نوبت تو باشه نه؟؟
  حق داری منم جای تو بودم جلز و لز میکردم …
  هنوز فحاشی اخوندات به مردم با اون حرکات زشت و یادمون نرفته اقای سربی!!!

 29. moji irani گفت:

  درود به شرفت آقای دستغیب

  آقایون مراجع! بی تفاوت بودن شما و سکوت شما, مهر تاییدی است بر آنچه که بر مردم ایران میگذرد.
  اگر ندانید چه در ایران میگذرد, لابد مرده اید.
  اگر میدانید و جرات بیان ندارید, یکی مهمترین واجبات مرجع بودن(شجاعت) را ندارید, در این صورت لیاقت یدک کشیدن واژه ی مرجع تقلید, آیت الله و امثالهم را ندارید.

 30. شروین گفت:

  درود می گویم اسلامی را که تو پیرو آنی
  اسلام عشق نه اسلام خوف و دروغ

 31. سرباز سبز وطن گفت:

  تا ميتوانيد اطلاع رساني كنيد
  كودتاگران را رسوا كنيد.
  از اقوام و آشنايان شروع كنيد.
  قيام عليه استبداد بايد فراگير شود.
  مابه مبارزه بدون خشونت ادامه ميدهيم تا احقاق خواسته هايمان
  اگر با سركوب بيشتر روبرو شويم سطح خواسته هايمان را باز هم بالاتر ميبريم
  ما در مورد سلامت رهبران و همراهان سبزمان به ديكتاتور هشدار ميدهيم و مسئوليت ان را بنا به گفته رييس قوه قضاييه شخص رهبر ميدانيم.

 32. فرزند شهید گفت:

  درود خداوند به آیت الله دستغیب
  بیانیه شما مصداق حدیث شریفه امام علی(ع) است که می فرمایند: برادرت را خالصانه نصیحت کن خوشایند باشد یا ناخوشایند.

 33. ناشناس گفت:

  دستغیب بیات صانعی
  سه مرجع واقعی

 34. كمال الدين گفت:

  اگر اين مراجع بيانيه نميدادند از اسلام خداحافظي ميكردم.

 35. احسان گفت:

  درود بر مراجع معظم تقلید واقعی حضرات آیات دستغیب و صانعی و بیات
  http://wWw.Carbala.Blogfa.Com