سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تصحیح خبر/ میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در بازداشت خانگی هستند...

تصحیح خبر/ میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در بازداشت خانگی هستند

چکیده :لازم به ذکر است وضعیت نگهداری ایشان در منزل، با توجه به قطع کامل ارتباطات با دنیای خارج و سلب اختیار تردد از ایشان، چیزی فراتر از حصر به معنای ممنوعیت تردد و خروج از منزل است و در واقع نوعی بازداشت خانگی است که تاکنون هیچ مرجع قانونی حاضر به موضع گیری و پذیرش مسئولیت رسمی این عمل غیر اخلاقی و غیر حقوقی نشده است. کلمه در صورت هر گونه اطلاع از وضعیت آقایان موسوی و کروبی مخاطبان را در جریان قرار خواهد داد. ...


پس از سه هفته ابهام و تناقض در گفتار مسوولین  عالیرتبه و  نپذیرفتن مسوولیت قطع ارتباط موسوی و کروبی توسط  متصدیان امور، تحقیق و بررسی کلمه مشخص کرد آقای موسوی و خانم رهنورد در بازداشت خانگی به سر می برند.

به اطلاع مخاطبان محترم می رساند، در روزهای گذشته با توجه به  انکار و ابهام  مسوولین در اطلاع رسانی، با پیگیری زیاد،  خبری به کلمه مبنی بر انتقال موسوی و رهنورد به  پادگان حشمتیه  رسیدکه بر  مبنای آن و نیز به دلیل برخی اخبار نگران کننده دیگر اقدام به اطلاع رسانی صورت گرفت. بدیهی است تناقض گویی، پرده پوشی و ابهام در گفتار مسوولان در مورد وضعیت این عزیزان نیز به اخبار نگران کننده دامن می زد، وضعیتی  ابهام الودی که هم اکنون نیز از سوی مسوولان ادامه دارد. عدم شفافیت و صداقت مسوولان در این زمینه  و عدم اطلاع رسانی  امکان دریافت خبر دقیق و  قطعی را تا کنون با مشکلات جدی مواجه کرده است.

اما با  ادامه تحقیقات کلمه در روزهای اخیر  مشخص شد خانم رهنورد و آقای موسوی  تا لحظه تنظیم خبر در بازداشت خانگی  به سر می برند که  بدینوسیله خبر انتقال و از منزل به  بازداشتگاه تصحیح و از  مخاطبان محترم عذر خواهی می شود.

لازم به ذکر است  وضعیت نگهداری ایشان در منزل، با توجه به قطع کامل ارتباطات با دنیای خارج و سلب اختیار تردد از ایشان، چیزی فراتر از حصر به معنای ممنوعیت  تردد و خروج از منزل است  و در واقع نوعی بازداشت خانگی است که تاکنون هیچ مرجع قانونی حاضر به موضع گیری و پذیرش مسئولیت رسمی این عمل غیر اخلاقی و غیر حقوقی نشده است. کلمه در صورت  هر گونه اطلاع از وضعیت آقایان موسوی و کروبی مخاطبان  را در جریان قرار خواهد داد.


186 پاسخ به “تصحیح خبر/ میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در بازداشت خانگی هستند”

 1. بچه های آبادان گفت:

  به نظر من اونا زندان بودن و دوباره انتقال دادن.
  خدا یا اخه چرا نمی بینی این همه ظلم و ستم رو.
  درود بر موسوی درود بر موسوی .
  دلمون برات تنگ شده.
  بچه های با غیرت آبادان برخیزد.
  چهارشنبه سوری باید بترکونیم.
  آبادان با غیرت بلند ششششششششششششششششششششششششششین

 2. پسر سبز گفت:

  اولا که خدا رو شکر که در حصر خانگی هستن دوما به خدا یگانه قسم حصر خانگی خیلی بدتر از زندان هست
  یا حسینننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن خودت مراقب میر و زنش باش که انها از پاک ترین انسان های رو زمین هستن

 3. سعید گفت:

  الحمدالله خدا خیرتون بده خیلی نگران حال سید بودیم.ان شالله با مقاومت مردم سید از حصر خانگی هم ازاد بشه.سید دوست داریم تا اخر پشتت وایسادیم.

 4. مانی افشار گفت:

  ببینید دوستان ما نباید از واقعیت دور شویم. این خبر بدون شک با تحقیقات فراوان از سوی سایت کلمه به تایید رسیده است. بله شاید باعث شک و تردید یه عده از دوستان شده است. ولی بدون شک راههایی برای اثبات علمی این مسئله وجود داره.. ولی من اینگونه تیتر خبر رو زیاد خوشم نمیاد. تصیح خبر دلیل نداره. در هر صورت پدر عزیز میر حسین و بانو رهنورد در حصر هستند و دربند کودتاچیان می باشند.. حالا خارج از منزل یا داخل منزل فرق نمی کند.. مهم این است که ما باید برای آزادیشون مبارزه کنیم. باید دیگرا اقشار جامعه از این بی حرمتی کودتاچیان آگاه شوند. اینکه بزرگان ملت ایران را اینگونه در حصر قرار دادند به خاطر اینکه همواره همراه مردم سبز بوده اند.. من امیدوارم که حکومت ایران با عقلانیت بیاد و منشور جنبش رو مطالعه کند و بداند که خواسته های مردم سبز ایران در منشور که توسط موسوی و کروبی تایید شده است بیان شده….

  این خبر رو هم سایت سحام نیوز متعلق به شیخ مهدی کروبی منتشر کرد..

  سحام نيوز: در پي انتشار خبري توسط سايت كلمه مبني بر “میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در بازداشت خانگی هستند” ؛ سحام نیوز در گفتگو با یکی از اعضای خانواده کروبی، آخرین وضعیت مهدی و فاطمه کروبی را جویا شد. اين عضو خانواده مهدي كروبي به ما گفت” متاسفانه تا اين لحظه هيچ اطلاعي از وضعيت مهدي كروبي و فاطمه كروبي نداريم و بنا به شواهد قوي معتقديم ايشان در منزل نبوده و به مكان نامعلومي منتقل شده اند.”

  اين عضو خانواده كروبي در ادامه افزود: تا زماني كه به صورت حضوري با پدر و مادر در منزل ديدار نداشته باشيم، هرگونه خبر مبني بر حصر خانگي ايشان و مواردي از اين دست را تكذيب مي كنيم.

  لازم به توضيح است كه هنوز از سرنوشت سومين عضو خانواده كروبي، يعني علي كروبي كه در بازداشت به سر مي برد نيز خبري در دست نمي باشد.

 5. ناشناس گفت:

  منتظر تایید فرزندان ان دو عزیز باید ماند بدون تردید

 6. ایرانی گفت:

  این بهترین خبری بود که تو این 1 ماه اخیر شنیدم. خدا را شکر! ایشالله حصر این عزیزان رو هم بر میداریم.

 7. farshid گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید…….باور کنید خیلی خوشحال شدیم خدا رو شکر ولی تا میتونید اطلاع رسانی کنید در شرایط فعلی تنها ابزار ما این است و بس!!!امروز اخرین بازمانده جبهه سازندگی و اصلاحات(هاشمی رفسنجانی) هم کنار زده شد دیگه اثری از اصلاحات در صحنه نیست!!!

 8. آرش سبز گفت:

  اگر این این خبر کلمه را صحیح فرض کنیم به معنی این میباشد که حاکمیت تحت فشارهایی که جنبش طی این مدت بر آن وارد کرد مجبور به عقب نشینی شد و این شروع یک پیروزی بزرگ است.به امید پیروزی های بعدی.ضمنا از گردانندگان سایت کلمه میخواهم که این خبر را به عنوان تصحیح خبر ننویسد .

 9. ناشناس گفت:

  شما چقدر ساده این … برده بودنشون، دیدن دروغ هاشون لو رفته، برشون گردوندن

 10. ناشناس گفت:

  سبز سبز
  الهم فک کل اسیر

 11. هادی گفت:

  به همین خاطر بود که یک اسفند خیابان پاستور امنیتی شده بود

 12. علی از کرمانشاه گفت:

  خدارو شکر

 13. ناشناس گفت:

  ببین کلمه ,تا دخترای آقای موسوی & خانم رهنورد با اونا ملاقات نکنند و رسما خبر ندهند اینجور خبرها فقط بی خیالی می آره و پیگیری برای حمایت های داخل و خارج رو کم می کنه , و تو سایت کلمه مسؤ ل هستی . در انجام مسؤ لیتت جدی باش و پاسخگو و هر چه سریعتر خبر تایید شده توسط دختران آقای موسوی و خانم رهنورد رو با سند بزار رو سایت. تا ما تکلیف خودمون رو برای تمرکز روی قدم بعدی یعنی برقراری ارتباط آزادانه اونا با مردم رو در داخل و خارج بیشتر پیگیری کنیم.

 14. ناشناس گفت:

  من احتمال می دم به خانه بازگشته اند

 15. علی گفت:

  فقط مهم این است که بحمدالله سالم هستند و از این به بعد برای رفع حصرشان که همان بازداشت است باید اقدام کنیم.

 16. ناشناس گفت:

  خدا عمرتان بدهد خیال ما را راحت کردید.

 17. ali گفت:

  اللهم فک کل اسیر… اللهم اصلح کل فاسد من امور المسلمین

 18. م گفت:

  الله اعلم!

 19. حسن شریعتمداری گفت:

  مردم باید بدانند که بودن در خانه‌ی امن بسیار خطرناک‌تر از بودن در زندان یا تحت محاکمه قرارگرفتن است. برای این که سرنوشت انسانی که در خانه‌ی امن است، غذایش، دارویش، همه چیزش در اختیار این نظام است. ولی در بیرون چنین تصور می‌شود که این‌ها در خانه‌ی نسبتاً راحتی زندگی می‌کنند. در صورتی که این برداشت کاملاً غلط است و مردم باید همچنان با حدت و شدت آزادی آن‌ها را بخواهند. اما در غیاب آن‌ها باید این نهضت را زنده نگه داشت و گفتمان این نهضت را چنان گسترش داد که شامل حال همه‌ی مردم شود.

 20. سبزه زار گفت:

  بوی خوشی‌ از این تناقض‌ها نمی‌آید. در خانه هم میشود تحت شکنجه جسمی‌ و روانی‌ بود.

 21. ناشناس گفت:

  چرا تایید این خبر توسط دختران موسوی و رهنورد رسماا انجام و اعلام نمیشه؟

 22. سبز گفت:

  بابا جون هر کی دوست دارین یه کم شفاف تر عمل کنید.
  بحث قیمت خیار و گوجه نیست که اینجور خبررسانی میکنید.
  ما منتظر خبرهای جدیدتر و البته شفاف تر هستیم.

 23. ناشناس گفت:

  خدا را شکر

 24. بیژن گفت:

  خبر دلگرم کننده ای بود
  نمیدونستم چطور نگرانیمو اذعان کنم ولی با این اوصاف و به قول دوستمون که میگه استبداد ناچار شده به خونه برشون گردونن پس معلومه یکی میخواد بگه صدای انقلابتون رو شنیدم ولی بهش اجازه نمیدن
  جنبش سبز پیروز است

 25. ناشناس گفت:

  درود بر کروبی و موسوی عزیز

 26. ناشناس گفت:

  دروغه!!!!!

 27. قلندر گفت:

  به من نظر من خبر اول شما درست بود این دو عزیز در بازداشت بودند و با انتقال انها به منزل میخواهند افکار و اعتماد مردم را نسبت به اخبار رسانه ها تغییر بدهند بس هوشیار بو دن ما کار بسیار مهمی است به امید ازادی

 28. علی گفت:

  این دفعه هم ثابت شد که “ما اهل کوفه هستیم و میرحسین تنها مانده” و تا حالا هرچه می گفتیم همه اش شعار توخالی بود متاسفانه!

 29. Mazi گفت:

  مثلا اگه زندانی بودن چه کار میکردیم؟؟؟حکومت خودش این شایعه رو انداخت ببینه چه خبر میشه.دید هیچی نشد.سیاست خوبی رو به کاربردن.میگفتیم اگه اینا رو بگیرن قیامت میکنیم .چی شد؟؟؟؟

 30. ساجدی گفت:

  از ته دل دعا می کردم که خبر زندان حشمتیه درست نباشه ولی هر چی سعی میکنم خبر سایت رو به خودم بقبولونم نمی تونم!!! من با شما دوست عزیز، جناب یا سرکار میرزاده موافقم.

 31. آریوبرزن گفت:

  این یک پیروز ی برای ملت ایران است مردم شک نکنند که رهبران جنبش در زندان بودن دیکتاتور از ترس مردم عقب نشینی کرددرود بر ملت ایران با این همه سرکوب واعدام ورعب ووحشت ارازل واوباش باز مردم امدند اندکی صبر سحر نزدیک است

 32. سمیه گفت:

  در هر حال این عزیزان زندانی هستن فقط حکومت خودش رو میخواد از آدم دزدی تبرئه کنه ،همین !

 33. زنده باد سبز گفت:

  خدا را شکر

 34. Ali گفت:

  چه در خانه چه در زندان ، ایشان حصر شده اند و حصر یعنی همان زندان ،
  ما می خواهیم او را در کنار خود داشته باشیم

  یا حسین میر حسین

 35. بهنام گفت:

  دوستان گرامي، به جاي كلمه سربسته “تحقيق و بررسي”، سزاوار بود به روشني بگوييد چگونه از اين امر مطلع شديد؟
  با تماس تلفني؟ تماس حضوري؟

 36. علی رضا گفت:

  حصر خانگی = زندان

  هیچ فرقی نمی کنه
  میر حسین رو تنها نذاریم

 37. ناشناس گفت:

  ولی هنوز از اقای کروبی و خانمشون خبری نیست

 38. افشین گفت:

  باور نمی کنم…هر وقت دخترانشون دیدنشون باور می کنم

 39. ناشناس گفت:

  این نوع حصر که بدتر از زندانه. حقوق زندانی بیشتر از اینهاست.

 40. koosha گفت:

  کی آنها را در خانه شان ملاقات کرده هست. از کجا معلوم که آنها را منتقل نکرده بودند و حالا برگرداندند خانه. در ضمن وقتی که هنوز هیچ کس با انها هیچ ارتباطی ندارد چه فرقی میکند که آنها در خانه شان باشند یا در زندان حشمتیه؟؟؟ در دام این کودتاچیها نیافتید که می خواهند با این دروغها حرکت مردم را کند کنند.

  به امید آزادی از استبداد دینی .
  کوشا

 41. ناشناس گفت:

  دیدند اوضاع خیطه برگرداندنشون در زندان خونه خودشان.

 42. ناشناس گفت:

  تا خود موسوی صحبت نکنه مردم چیزی را باور نمکنند.

 43. ناشناس گفت:

  اینطور که مهاجرانی و سایر دوستان عمل می کنند بزودی حسین شریعتمداری بیکار می شود. چه در خانه یا خانه امن، رهبران جنبش زیر شکنجه برای اعترافات تلویزیونی قرار دارند. اعتماد شمابه حکومت از به منطق خودتان کمتر است. باعث تاسف است واقعا

 44. زنده باد سبز گفت:

  چه زندان حشمتیه،چه کهریزک،چه در خانه،امروز این دغل بازان ایران را زندان کرده اند،ولی‌ کلمه هیچوقت بدون تحقیق خبر نمیذاشت،وقتی‌ گفت در حشمتیه هست واقعا بوده و وقتی‌ الان میگه اون خبر اشتباه بوده،باز هم میخواد یک چیزی بگه که من سر در نمیارم فقط میدونم کلمه دروغ نمیگه،بدون تحقیق هم خبر حشمتیه رو نمی‌ذاره،می‌شه چند جور برسی‌ کنیم

  یکی‌ اینکه میرحسین و زهرا رهنورد در خانه بودند ولی‌ بدون برق،یعنی‌ کنتور برق رو قطع کردند که اینها با جایی‌ در ارتباط نباشن و از برق محروم

  یا اینکه اونها رو موقت به منزل آوردند و باز میبرن

  یا اینکه پشت پرده علما و یا مراجع با رهبر صحبت کردند،و یک چیزهایی‌ رو رهبر قبول کرده ولی‌ گفته که اینها هم باید اینکارها رو انجام بدن که میرحسین رو تحت فشار قرار ندیم،یکی‌ همین سخنرانی مهاجرانی و پس گرفتن زندان بردن میرحسین

  یا اینکه با این حرف می‌خوان این از خدا بی‌ خبرها رو وادار کنند که میرحسین رو دوباره به همون خونه برگردونند

  والا منکه دیگه عقلم قد نمیده،من که سیاستمدار نیستم ،از این چیزها هم سر در نمیارم ،فقط از خدا میخوام میرحسین و کروبی و همسرانشان هرجا هستند در پناه خدا باشن

 45. تور ایرانی گفت:

  کشورهای اتحادیه اروپا نیز خبر دستگیری آقای موسوی و کروبی را تایید کرده بودند. این خبر به نظر مشکوک میاید.

 46. ناشناس گفت:

  .چطور میشه چراغا خونه خاموش باشه و این دو عزیز تو خونه باشن؟

 47. ناشناس گفت:

  شرمندتون ولی یا این اوضاع مملکت من یکی که باورم نمیشه .هر وقت با دخترانشون در خانه خودشون دیدار کردن من باور میکنم

 48. مهدي گفت:

  اصولا ماهيت اين نظام بر تناقض بنيان شده …

  بر تغيير ماهيت مسائل بنا شده

  بر دروغ بنا شده

  بر ترور شخصيت بنا شده

  بر توهين به شعور مردم بنا شده

  بر جنايت تجاوز شكنجه و بازهم دروغ و دروغ و دروغ بنا شده…

 49. مریم گفت:

  اگر در زندان حشمتیه نبودند چرا یک اسفند تمام خیابان اهی منتهی به زندان، پر از نیرو بود؟!!!!

 50. ناشناس گفت:

  راه دشوار آزادی