سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دومین شهید 25 بهمن را هم دزدیدند، بدون صدور کارت بسیج...
» ایستاده مردن نصیب او شد که از نشسته زیستن در ذلت خسته بود

دومین شهید 25 بهمن را هم دزدیدند، بدون صدور کارت بسیج

چکیده :تشییع‌کنندگان سازماندهی‌شده، عصر امروز پیکر پاک محمد مختاری را هم تشییع کردند و در این مراسم نمایشی، علیه رهبران جنبش سبز شعار دادند. آنها حتی تلاش نکردند که یک کارت بسیج هم برای این شهید سبز جعل کنند تا لااقل حضورشان برای خودشان توجیه‌پذیر شود. اما صفحه فیس‌بوک او با نماد 25 بهمن، بهترین نشانه از هویت سبز این دانشجوی شهید است. یکی از آخرین نوشته‌های او در فیس‌بوک، این است که: "خدایا ایستاده مردن را نصیبم کن که از نشسته زیستن در ذلت...


کلمه – گروه سیاسی: عصر امروز رسانه‌های وابسته به دولت، خبر دادند که “مردم انقلابی” جنازه محمد مختاری را با شعار دادن علیه موسوی و کروبی، تشییع کرده‌اند. بدین ترتیب دومین شهید سبز 25 بهمن نیز توسط لباس‌شخصی‌ها دزدیده شد، بدون اینکه آنها به روی خود هم بیاورند که محمد مختاری چرا در تظاهرات روز دوشنبه شرکت داشته است.

لباس شخصی‌هایی که هویت “مردم انقلابی” را به مانند پیکر پاک این دانشجوی شهید دزدیده بودند تا به بهانه این تشییع جنازه، نمایش صبح امروز را تکرار کنند و بار دیگر علیه رهبران جنبش سبز شعار دهند، حتی تلاش نکردند که یک کارت بسیج هم برای این شهید سبز جعل کنند تا لااقل حضورشان برای خودشان توجیه‌پذیر شود.

بر اساس گزارشهای رسیده به کلمه، پیکر این شهید سبز تا عصر امروز در اختیار نیروهای امنیتی بوده و خانواده‌ی مختاری که بنا داشتند صبح امروز پسرشان را تشییع کنند، به علت اینکه جنازه به آنها تحویل داده نشده، از این کار بازمانده‌اند.

دلیل اصلی را البته می‌توان اینگونه حدس زد که تشییع‌کنندگان سازماندهی‌شده، در ان ساعت مشغول ایفای نقش دیگری در خیابان انقلاب بوده‌اند: زندانی کردن دانشجویان در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه هنر، ضرب و شتم سبزهای حاضر و حضور اتوبوسی نیروهای بسیجی و شبه نظامی برای تبدیل تشییع جنازه‌ی شهید 25 بهمن به پرده‌ی اول از فضاسازی نمایشی عوامل کودتا علیه جنبش سبز.

اما آنها نمی‌توانستند در آن واحد در هر دو جا حضور داشته باشند و لذا تشییع شهید محمد مختاری به بعدازظهر موکول شد. بر اساس گزارش‌های رسیده به کلمه، حتی در زمان تشییع پیکر شهید مختاری هم اجازه میانداری به خانواده داده نشده و لباس‌شخصی‌ها خود همه‌ی کار را برعهده گرفته‌اند و توجهی به نظرات خانواده‌ی این شهید نکرده‌اند.

خبرگزاری فارس گزارش داد که در این مراسم سازماندهی‌شده، شعارهایی همچون “كروبي موسوي مرگ به نيرنگتان، خون جوانان ما مي‌چكد از چنگتان”، “لعن علي عدوک ياحسين، كروبی و خاتمی و ميرحسين”، “مرگ بر موسوی”، “مرگ بر كروبي” و “مرگ بر منافق” سر داده شده است.

اما محمد مختاری را دیگر نتوانستند بسیجی معرفی کنند، چرا که نه تنها فرصتی برای این کار نداشتند، بلکه اولین عکس‌هایی که از او منتشر شد، نشان می‌داد که او در روز 25 بهمن، مشخصا به عنوان یک فعال سبز به خیابان آمده و به همین خاطر هدف گلوله قرار گرفته است.

گزارش‌های موجود نشان می‌دهد که این جوان 22 ساله، دانشجوی دانشگاه آزاد شاهرود بوده که در تظاهرات 25 بهمن 89 بر اثر شلیک مستقیم گلوله از سوی لباس شخصی های موتورسوار، از ناحیه کتف آسیب می‌بیند و به علت تاخیر در رسیدگی پزشکی و انتقال نیافتن به‌موقع به بیمارستان، فوت می‌کند.

در گزارش رسمی ادعا می‌شود که او ظهر روز سه شنبه بر اثر شدت جراحات در بیمارستان فوت می‌کند، اما برخی شاهدان عینی گفته‌اند که همان دوشنبه شب، خون زیادی از وی رفته بوده، به طوری که لباس‌های وی غرق در خون بوده است. این شاهدان معتقدند که محمد مختاری همان شب درگذشته است.

اما هویت سبز این دانشجوی شهید را هیچ‌کس نمی‌تواند انکار کند، و صفحه‌ی شخصی وی در سایت فیس‌بوک، بهترین گواه بر این است که او با انگیزه‌ی اعتراض به دیکتاتوری و به قصد حمایت از آرمان‌های سبز در راهپیمایی روز 25 بهمن شرکت کرده است. او حتی برای عکس پروفایل خود در فیس‌بوک نیز تصویر سبز نوشته‌ی 25 بهمن را انتخاب کرده بود و این تصویر همچنان به عنوان نشانه‌ای از هویت سبز این شهید، در صفحه‌اش باقی خواهد ماند.

او در این صفحه، دوستانش را به عضویت در صفحه 25 بهمن در سایت فیس بوک دعوت کرده و نوشته است: “سبزیا بیان تو!! تو نه!! فقط اونایی که سبزن!! یا می خوان باشن!”

این دانشجوی شهید همچنین در آخرین فعالیت‌هایش در فیس‌بوک، چند پوستر تبلیغاتی برای راهپیمایی 25 بهمن را نیز به اشتراک گذاشته و در کنار یکی از آنها نوشته است: “شاه خواهد رفت، اگر بخواهیم.”

او همچنین ویدیویی از صحنه‌ی تیر خوردن یک جوان مصری در مصر را به اشتراک گذاشته و زیر آن هم نوشته است: “البته به ما نمیرسنا” و البته درست پیش‌بینی کرده بود!

یکی از آخرین نوشته‌های محمد مختاری در فیس‌بوک هم این است که: “خدایا ایستاده مردن را نصیبم کن که از نشسته زیستن در ذلت خسته‌ام!

او از نشسته زیستن در ذلت خسته بود، و به همین خاطر ایستاده مردن را انتخاب کرد.


73 پاسخ به “دومین شهید 25 بهمن را هم دزدیدند، بدون صدور کارت بسیج”

 1. اصفهانی سبز گفت:

  یکی از آخرین نوشته‌های محمد مختاری در فیس‌بوک هم این است که: “خدایا ایستاده مردن را نصیبم کن که از نشسته زیستن در ذلت خسته‌ام!”
  ————–
  و سارا زرتشت چه نيكور روز قبلش در همين سايت نوشته بود :
  ” جنازه‌ها راه می‌روند و درختان ایستاده می‌میرند ”

  http://www.kaleme.com/1389/11/26/klm-47714/

 2. سبز گفت:

  من نمي دانم دروغگويان چه طور در روز قيامت دربرابر خدا حساب پس بدهند.
  درود بر مهندس موسوي

 3. مانی افشار گفت:

  سایت کلمه دست شما رو می بوسم از اطلاع رسانی…
  راه تمام شهیدان ادامه دارد..
  دوستان خواهشا اطلاع رسانی کنید و نگذارید این اوباش کودتاچی شهیدان راه سبز را مصادره کنند..
  سایت کلمه خوهشا روزانه کلمه برای هفته آینده در روز شنبه و دوشنبه فقط مربوط به این 2 شهید باشه تا به سید فاطمی موسوی قسم که بیش از 1000 تا پرینت می گیرم…
  مردم باید آگاه شوند…
  تشکر فراوان از سایت کلمه..

  خدا به خانواده محمد مختاری و صانع ژاله صبر بدهد…
  راه این شهیدان ادامه دارد….

 4. ا گفت:

  با سلام،
  عدم شرکت طبقات پایین تر جامعه ما از علل شکست جنبش سبز است. آیا با آمدن قبضهای بدون یارانه و گرانی سرسام آور وقت آن نسیت که به عنوان “اعتراض به طرح هدفمندی یارانه ها” فراخوان شرکت در تظاهرات داده شود؟

 5. دوست محمد مختاری گفت:

  واقعا باید به این رژیم چی گفت ؟ حتی ارزش هیچ گونه حرفی رو هم ندارن .
  من در اون روز در ساعات اولیه با محمد بودم ولی به دلیلی من از او جدا شدم و ای کاش نمیشدم .
  همیشه ما دوست داشتیم که یک خبری از ما در طرفداری از جنبش برده بشه ولی نمیدونستیم که قراره یکی از ما قهرمان این راه بشه .
  به یاد دوست قهرمانم محمد مختاری

 6. ناشناس گفت:

  5شنبه شب ساعت 10 الله اکبر در دفاع از شهیدان و رهبران جنبش
  لطفا اطلاع رسانی کنید

 7. امیر حسین گفت:

  چرت و پرت نگو . خودتون کشتینش . قاتل دستگیر شده و چند وقت دیگه هم اعتراف میکنه .

 8. رامین گفت:

  آقا امیر حسین:
  ما که از این اعترافات مضحک کم ندیدیم! شما برو این خبر های بنجل و از قبل تعیین شده رو به جای دیگه بفروش. بعید نیست که چند وقت دیگه بن لادن هم از کارهای شما ابراز بیزاری کنه . اینقدر که زشته کارهاتون.

 9. مهرداد گفت:

  25 بهمن ما از خیابون خوش که هیچ خبری نبود داشتیم میرفتیم به سمت محل کارمون نیروهای امنیتی عین سگ با گاز اشک آور افتادن دنبالمون که اگه موتور نداشتیم الان ما هم زندانی بودیم وقتی اینا اینقدر وحشت دارند و مردومو از شعاع مختلف کنترل میکنند که به تضاهرات ملحق نشند خوب معلومه تکلیفشون چیه دیگه حالا شما هی دم از راهپیمایی 22 بهمن میزنید راهپیمایی که 90% دانش آموزها ، دانش جو ها و کارمندها بودند و مدرسه ی ما هم گفته بود که هر کی نیاد نمره انضباطشو کم میکنیم یه سری از دوستا هم میگفتن بیا بریم دختر بازی . ولی با تضاهرات 25 بهمن که همشو سانسور کردن و خوشبختانه تونستیم از طریق سایت جرس و کلمه مشاهده کنیم من شخصا به زندگی با سربلندی و آزادی در آینده امیدوار شدم و نشون دادن که هنوز ایرانی با غیرت پیدا میشه مردمی که ترس از زندانی شدن و شهادت ندارند باید یک از اونا الگو بگیریم من که دانش آموز 18 ساله هستم حاضرم جونمو برای آزادی نسل آینده و میر حسین موسوی بدم.

 10. من گفت:

  متاسفم براتون

 11. اسیر سبز گفت:

  من و تو نسل بی پرواز بودیم اسیرپنجهای باز بودیم

  همان بازی که باتیغ سرانگشت به پیشه چشمهای من تو را کشت

 12. سرو سبز گفت:

  شرمندم ! شرمندم محمد و صاتع عزیز که نتونستیم جلوی این ظالمان بایستیم .
  تنها قولی که میتونم بهتون بدم اینه که با تمام وجود اجازه نمیدم که خونتون پایمال بشه .
  تا آخرین قطره ایستادگی میکنم .

 13. رضا گفت:

  وعده ی ما پنجشنبه شب ساعت 22 با نوای اللعه اکبر و مرگ بر دیکتاتور. به پا خیزید….

 14. ناشناس گفت:

  1- یکی را که کارت بسیج برایش صادر کردید
  2-یکی دیگر را با اعتراف گرفتن
  الملک لا یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم
  از مکافات عمل غافل مشو

 15. جواد گفت:

  چقدر دردناک و غم انگیز است.
  پسرم اسوده بخواب که ایستاده جان دادی, ای فرزند عزیز ایران زمین ایمان داشته باش که ما راحت را ادامه میدهیم, بله عزیزم ایستاده مردن بخاطر مردم و ازادیشان لدتی دارد که هیچ عشقی بالاتر از وجود ندارد.
  پسرم اسوده بخواب که راه تو را تا رسیدن به ازادی و برچیدن ظلم و فساد ادامه خواهیم دارد.
  قاتلان بدانند که درست است که جسد بی جان تو را دذیدند و زیر جنازهات مویه کردن تا نفسی بکشند, اما این پایان حیات ننگیناشان است.
  پسرم اسوده بخواب

 16. یار دبستانی گفت:

  اعتراف؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!یعنی شما اینقدر کوته فکر هستید که مبنای فکریتون رو بر اساس اعتراف قرار می دهید؟متاسفم متاسفم

 17. محمد گفت:

  سبزسبزم ریشه دارم من درختی استوارم

 18. روح سبز گفت:

  با سلام وعرض تسليت به عزيزان فعال در جنبش سبز
  در جواب آقاي “ا” بايد بگويم كه جنبش سبز شكست نخورد كه شما علل شكست را بررسي مي كني!
  نرسيدن به هدف و حركت نكردن به سوي آن تعريف شكست ميشود!
  هنوز جنبش سبز از حركت نايستاده كه شما ميگويي شكست!! و جنبش سبز به همه اهدافش در روز 25 بهمن رسيد به غير از شهادت دو تن از عزيزان در كل پيروزي حاصل شد.
  بگذريم..
  عزيزان و همرهان سبز ديگر وقت آن رسيده كه هسته هاي مقاومت مردمي را تشكيل بدهيم و با پيوستن به هم زنجيره دفاعي را ايجاد كرده و از حقوق خود دفاع كنيم.
  جوانان قديم و جديد سبز!
  براي نهضت خود خرج كنيد از جان و مال خود همانطور كه شهيدان ما به خوبي اين كار را كردند و سربلند شدند.
  براي رسيدن به اهداف بايد برنامه ريزي كرد.
  مهندس در بيانيه 18 خود منشور سبز را مدون فرمودند و راه و هدف را نشان دادند.
  پس ديگر نوبت ماست كه از وقت و جان و مال خود براي نيل به اهداف متعالي و انساني جنبش سبز خرج كنيم.
  عزيزان فردا خيلي ديره. از الان شروع كنيد.
  شما ايكه در تمام تظاهرات فعال هستيد گروه هاي مقاومت را تشكيل دهيد تا با برنامه ريزي و هدفمندي هزينه هاي خود را كاهش داده در عين حال موثرتر كنيد.
  همرزمان سبز من سنگر ها را ببنديد.

 19. ناشناس گفت:

  درود بر ارواح مطهر شهدای راه امام خمینی(ره) از دیروز تا به امروز …
  انشااله خداوند با دستان سبز تک تک فرزندان ایران شر تمامی شیاطین را به خودشان برگرداند

 20. م. ج .خ گفت:

  تعجب می کنم که هنوز عدع کثیری ازاین ساده اندیشان خبر های سیمای دروغ و نفرت را باور می کنند و دل به این اعترافات ساختگی خوش می کنند. روزی خواهد آمد که سران واقعی این جنایت ها همانند سران کشتار مردم در زمان شاه به دست خود همین حکومت مجازات خواهند شد تا مگر به خیال خودشان با این کارها بتوانند دست بالایی را از این کشتار ها پاک کنند کهخ البته تاریخ نشان داده که آن روز خیلی دیر نیست. انقلاب اسلامی 57 بعد از 16 سال مجاهده به ثمر نشست! ما هم صبرمان زیاد است. بالاخره یک روز همه مردم از چهره واقعی حاکمان که با نقاب دین و شرع پوشیده شده آشنا خواهند شد . و آن روز است که دیگر راهی برای بازگشت حاکمان به مردم باقی نمانده است.

 21. ناشناس گفت:

  نه دانش دارند نه حرفه تمام هنرشان دزدي است

 22. ناشناس گفت:

  حکومت ایران وانمود می کند که از آن چه در مصر رخ داده شادمان است ولی با کتک زدن و تیراندازی به سوی مردمی که سعی داشتند به طور مسالمت آمیز نظر خود را بیان کنند، خلاف آن عمل کرده است. “

 23. ناشناس گفت:

  وای ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی

 24. ک گفت:

  وای ی ی ی

 25. سبزه ای که خوراک خر نمی شود! گفت:

  درپی مصاحبه ی قانع ژاله برادر صانع ژاله و یکی از بستگان و دوستش با صدای تلویزیون امریکا حسین بازجو ادعا کرده که : ایشان خبرهای خوبی به ما می داد و از جمله وقتی پیش آقای منتظری رفته بودند، اخبارش را به ما داد و برخی اخبار ویژه ما را تامین می كرد و البته ماكه اسم منبع خبرمان را نمی زنیم. او را شناشایی و ترور كردند. ترور وی هدفمند بوده است!!
  یعنی دزدی جنازه کم بود، به اون جوان پاک انگ جاسوسی و خبرچینی هم زده. همه ی این کارها و حرفهای شرم اور اینها به سود مردمه و هیچ چیز از ارزش کار شهدا کم نمیشه. تیشه به ریشه ی خودشون میزنن و سقوطشون رو جلو میندازن.

 26. مانی گفت:

  برید گم شید همه این پیامها کار یک نفر یا نهایتا چند نفره . اگه راست میکید بیاید بیرون ببینیمتون

 27. سبزینه گفت:

  مرد باشین بگین ما حیوانیم و درنده و شما را می کشیم همانطور که شعار مرگ بر این و آن در مجلس و مسجد می دهید خوارج منافق.

 28. strateghy sabz گفت:

  محمد عزيز براستي از رويت شرمنده ام بخدا كه نميذارم خونت فراموش شود
  چهره سبز و مهربانت ماندگار

 29. ناشناس گفت:

  “قاتل دستگیر شده و چند وقت دیگه هم اعتراف میکنه”
  هاهاهاهاهاهاهاها
  قراره آنقدر شکنجه اش بدهید تا اعتراف کنه؟
  هاهاهاهاهاهاها
  میگن دروغگو خودشو لو میده

 30. بوران ماردین گفت:

  سلام من به شما جوانان سبز ایرانی بخاطر شهادت یک جوانان غیورتان تبریک و تسلیت عرض میکنم. واقعا شما مردم مقاوم و فهمیده ای هستید ما افغانها به شما مردم و همچنین رهبران آزادیخواهتان چون موسوی و کروبی و خاتمی افتخار میکنیم.
  بوران از شهر کابل- افغانستان

 31. ناشناس گفت:

  مانی ۱۳۸۹/۱۱/۲۸ ۱:۰۴ ب.ظ | پاسخ برید گم شید همه این پیامها کار یک نفر یا نهایتا چند نفره . اگه راست میکید بیاید بیرون ببینیمتون

  —————-
  به موقعش می یاییم پس عجله نکن !! درسی به تو و اون شریعتمداری … می دیم که تو تاریخ بنویسن !! صبر داشته باش !

  اگر خون این برادر عزیز و برادر کرد و سنی و شهیدمون رو از تو امثال تو نگیریم نامرد روزگاریم !

  الهم ارزقنی شفاعت الحسین یوم الورود
  الهم عجل لولیک الفرج

  درود بر سید قهرمان میر حسین موسوی و کروبی شجاع

 32. ناشناس گفت:

  لابُد میخاهین یه بیگناه بدبخت نقدر شکنجه کنید که الکی بگه من کشتم

 33. ناشناس گفت:

  به ماني،
  اومديم ولي باتوم و گاز اشك آور زديد تا برگرديم خونه هامون
  ميايم دوباره ولي لطفا به جاي كتك تعدادمون رو بشماريد.

  شهيدان مارو دزديدن دارن باهاشون پُز مي دن

 34. ناشناس گفت:

  در این راه شمارش اشتباست ما همه روزی میرسیم به شهیدان که ایرانی آزاد داشته باشیم در روز چهارشنبه سوری باید قرمزی رژیم را با سبزی جنبش جبران کنیم

 35. be name shahidaye sabz گفت:

  tazahorat badi ma charshanbe sori تظاهرات بعدی ما 4 شنبه سوری

 36. ایران بان گفت:

  محمد جان تو همیشه زنده ای وصفحه فیس بوک تو تا ابد برای ما پایدار

 37. ناشناس گفت:

  مانی اگر می خواستی ببینی 25 می امدی .شهید مختاری جوان عزیز وژاله در روز 25 بهمن توسطه همین ذوب شدگان ولایت همین کسانی

  به شهادت رسیدن حالا قاتلان فکر و راه او خود را صاحب عزا جا زدند توق برویتان ….ومکرالله ..وخداونذ مکرشان را به خودشان برگرداند

 38. ناشناس گفت:

  تظاهرات بعدی 4 شنبه سوری 100 %

 39. سید ایمان گفت:

  جمع کنید این کاسه کوزتونو !! 10 تا بسیجی سال پیش کشته شدن در حالی که هیشکی اسماشونو نمیدونه … ساختن انواعو اقسام ندا آقا سلطانها کار شماست…انقدر شهید دادیم که مثل شما نیاز به شهید سازی نداشته باشیم

 40. علی روشنگر گفت:

  و مکروا و مکرالله والله خیر الماکرین…
  آنان می خواستند شهید راه سبز را به نام خود مصادره کنند ولی خدا دستشان را روکرد و به همگان نشان داد که اینان برای رسیدن به امیال خود از هیچ چیزی فرو گذار نیستند . اینان که سال 77 به خاطر سوت وکف در ماه محرم و صفر دست به هیاهوی وااسلاما زدند و خود در همان ماه تصویر رقص زنان را در تلویزیون(کنفرانس برلین)نشان دادند حال در حرکت مذبوهانه که خدا دستشان را رو کرده بود سردمدارشان در کفتگوی خبری با بیشرمی تمام آبروی کسی را که دستش از دنیا کوتاه هست لگد کوب می کنند و شهید ژاله را از عوامل نفوذی خود می نمایانند تا دستاویزی جهت نجات خود در منجلاب رسوایی بیابندو خداوند بهترین مکار است…

 41. سورنا گفت:

  چهره اینایی که زیر تابوتنو شناسایی کنین واسه بعدا

 42. ناشناس گفت:

  خدایا جگر این ظالمان پاره پا ره کن درود بر مو سوی بزرگ

 43. ناشناس گفت:

  موسوی تو که پات لب گوره از خدا بترس از قبر بترس از خشم پیامبر اکرم بترس بترس از اینکه اون دنیا امام راحل بیاد جلوتو بگیره . هر کی ندونه تو خودت خوب میدونی دز زمان نخست وزیریت چه خونی به دل امام کردی خب حالا اگه مرض نفاق نداری لااقل ژست طرفداری از خمینی روهم نگیر . گیرم چند صباحی چند جوان را با فریب به خیابانها بکشانی آخرش چی ؟

  اگه به دموکراسی اعتقاد داری این پیام رو سانسور نکنید !

 44. محمد گفت:

  محمد جان
  چه بگویم؟ برای پرپر شدنت بگریم یا برای ایستاده مردنت خوشحال باشم. برای آرزوهایت که به دست سفاک ترین انسان ها در زیر خاکهای سرد قرار گرفت ناله کنم یا برای راه سبزی که برای پیروزی هموار کردی خوشحال باشم.
  محمد راه سبزت ادامه دارد. روحت شاد

 45. Behzad گفت:

  و با سلام و درود بر مردان و زنان آزاده ایرانی و گفتن تسلیت…
  حق داشتن و حق را به دست آوردن دو چیز متفاوت هستند . برای به دست آوردن حق باید مبارزه کرد .
  نشستن و منتظر دریافت حق مردمی و ملی از سوی حکومت یزیدی به نتیجه نخواهد رسید .
  لذا زمان ان رسیده است که با حرکت میلیونی این حکومت فاسد و رزل را بر کنار زنیم .
  به امید دیدار در تظاهرات بعدی …آزادی تمام زندانیان عزیز به زودی انجام خواهد شد . به مانند مصر و تونس .

 46. فرهاد 20 ساله گفت:

  خداوندا من در هنگامي که در روز 25 بهمن شرکت کردم مي دونستم شايد يکي از گلوله هاي جلادان رژيم که تو و دين را دارند تخريب مي کنند و تنها به فکر قدرت و تاج و تخت 2 روز دنيويه خود هستند به سر،دست،پا و يا سينه من برخورد کند،براي من ايستاده مردن برتر از نشسته زندگي کردن با ذلت است،خدايا صانع ژاله و محمد مختاري را در کنار صدها جوان شهيد جنبش سبز و جنبشهاي آزادي خواهانه اين 32 سال را در پناه تو قرار مي دهيم،آنان نتوانستند خوشبختي را در کشوري که زندگي مي کردند تجربه کنند،با حکومتي رو به رو بودند که جوانان وطن را مي کشد و فکر فرداي خود را نمي کند که شايد فردايي آنچه بر سر بن علي و مبارک آمد بدتر از آن بر سر من آيد که آرزوي فرار را مي کند
  پروردگارا اين حاکمان ظالم را که آزادي مردم را در چنگ خود گرفته اند و زبان سرخ اعتراضمان را درون شيشه مي کنند را به سزاي کارهايشان برسان و بدتر از صدام حسين به ميز محاکمه بنشانشان و روح شهداي راه آزاديمان را نزد خود شادمان نگاه دار

  آمين

 47. ناشناس گفت:

  آقای مانی، نمی دونم کی هستی و چه کاره ای یا چه طرز فکری داری.ادب که می تونی داشته باشی. “برید گم شید”یعنی چی؟ اعتراضت رو مودبانه بگو.

 48. sabz pirooz گفت:

  روز یک اسفند ساعت ۱۵ در میادین اصلی شهر ( ادرس های دقیق به زودی اعلام خواهند شد ) رسانه شمائید
  آدرس صفحه شورای هماهنگی راه سبز امید جهت پیگیری آخرین اطلاعات مربوط به تجمعات روزهای آینده:https://www.facebook.com/Greenpathofhope

 49. ناشناس گفت:

  روز یک اسفند ساعت ۱۵ در میادین اصلی شهر ( ادرس های دقیق به زودی اعلام خواهند شد ) رسانه شمائید
  آدرس صفحه شورای هماهنگی راه سبز امید جهت پیگیری آخرین اطلاعات مربوط به تجمعات روزهای آینده:https://www.facebook.com/Greenpathofhope

 50. maryam گفت:

  KHODAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaa ma be joz to kasi ro nadarim be dade in mellat beres.