سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دومین شهید 25 بهمن را هم دزدیدند، بدون صدور کارت بسیج...
» ایستاده مردن نصیب او شد که از نشسته زیستن در ذلت خسته بود

دومین شهید 25 بهمن را هم دزدیدند، بدون صدور کارت بسیج

چکیده :تشییع‌کنندگان سازماندهی‌شده، عصر امروز پیکر پاک محمد مختاری را هم تشییع کردند و در این مراسم نمایشی، علیه رهبران جنبش سبز شعار دادند. آنها حتی تلاش نکردند که یک کارت بسیج هم برای این شهید سبز جعل کنند تا لااقل حضورشان برای خودشان توجیه‌پذیر شود. اما صفحه فیس‌بوک او با نماد 25 بهمن، بهترین نشانه از هویت سبز این دانشجوی شهید است. یکی از آخرین نوشته‌های او در فیس‌بوک، این است که: "خدایا ایستاده مردن را نصیبم کن که از نشسته زیستن در ذلت...


کلمه – گروه سیاسی: عصر امروز رسانه‌های وابسته به دولت، خبر دادند که “مردم انقلابی” جنازه محمد مختاری را با شعار دادن علیه موسوی و کروبی، تشییع کرده‌اند. بدین ترتیب دومین شهید سبز 25 بهمن نیز توسط لباس‌شخصی‌ها دزدیده شد، بدون اینکه آنها به روی خود هم بیاورند که محمد مختاری چرا در تظاهرات روز دوشنبه شرکت داشته است.

لباس شخصی‌هایی که هویت “مردم انقلابی” را به مانند پیکر پاک این دانشجوی شهید دزدیده بودند تا به بهانه این تشییع جنازه، نمایش صبح امروز را تکرار کنند و بار دیگر علیه رهبران جنبش سبز شعار دهند، حتی تلاش نکردند که یک کارت بسیج هم برای این شهید سبز جعل کنند تا لااقل حضورشان برای خودشان توجیه‌پذیر شود.

بر اساس گزارشهای رسیده به کلمه، پیکر این شهید سبز تا عصر امروز در اختیار نیروهای امنیتی بوده و خانواده‌ی مختاری که بنا داشتند صبح امروز پسرشان را تشییع کنند، به علت اینکه جنازه به آنها تحویل داده نشده، از این کار بازمانده‌اند.

دلیل اصلی را البته می‌توان اینگونه حدس زد که تشییع‌کنندگان سازماندهی‌شده، در ان ساعت مشغول ایفای نقش دیگری در خیابان انقلاب بوده‌اند: زندانی کردن دانشجویان در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه هنر، ضرب و شتم سبزهای حاضر و حضور اتوبوسی نیروهای بسیجی و شبه نظامی برای تبدیل تشییع جنازه‌ی شهید 25 بهمن به پرده‌ی اول از فضاسازی نمایشی عوامل کودتا علیه جنبش سبز.

اما آنها نمی‌توانستند در آن واحد در هر دو جا حضور داشته باشند و لذا تشییع شهید محمد مختاری به بعدازظهر موکول شد. بر اساس گزارش‌های رسیده به کلمه، حتی در زمان تشییع پیکر شهید مختاری هم اجازه میانداری به خانواده داده نشده و لباس‌شخصی‌ها خود همه‌ی کار را برعهده گرفته‌اند و توجهی به نظرات خانواده‌ی این شهید نکرده‌اند.

خبرگزاری فارس گزارش داد که در این مراسم سازماندهی‌شده، شعارهایی همچون “كروبي موسوي مرگ به نيرنگتان، خون جوانان ما مي‌چكد از چنگتان”، “لعن علي عدوک ياحسين، كروبی و خاتمی و ميرحسين”، “مرگ بر موسوی”، “مرگ بر كروبي” و “مرگ بر منافق” سر داده شده است.

اما محمد مختاری را دیگر نتوانستند بسیجی معرفی کنند، چرا که نه تنها فرصتی برای این کار نداشتند، بلکه اولین عکس‌هایی که از او منتشر شد، نشان می‌داد که او در روز 25 بهمن، مشخصا به عنوان یک فعال سبز به خیابان آمده و به همین خاطر هدف گلوله قرار گرفته است.

گزارش‌های موجود نشان می‌دهد که این جوان 22 ساله، دانشجوی دانشگاه آزاد شاهرود بوده که در تظاهرات 25 بهمن 89 بر اثر شلیک مستقیم گلوله از سوی لباس شخصی های موتورسوار، از ناحیه کتف آسیب می‌بیند و به علت تاخیر در رسیدگی پزشکی و انتقال نیافتن به‌موقع به بیمارستان، فوت می‌کند.

در گزارش رسمی ادعا می‌شود که او ظهر روز سه شنبه بر اثر شدت جراحات در بیمارستان فوت می‌کند، اما برخی شاهدان عینی گفته‌اند که همان دوشنبه شب، خون زیادی از وی رفته بوده، به طوری که لباس‌های وی غرق در خون بوده است. این شاهدان معتقدند که محمد مختاری همان شب درگذشته است.

اما هویت سبز این دانشجوی شهید را هیچ‌کس نمی‌تواند انکار کند، و صفحه‌ی شخصی وی در سایت فیس‌بوک، بهترین گواه بر این است که او با انگیزه‌ی اعتراض به دیکتاتوری و به قصد حمایت از آرمان‌های سبز در راهپیمایی روز 25 بهمن شرکت کرده است. او حتی برای عکس پروفایل خود در فیس‌بوک نیز تصویر سبز نوشته‌ی 25 بهمن را انتخاب کرده بود و این تصویر همچنان به عنوان نشانه‌ای از هویت سبز این شهید، در صفحه‌اش باقی خواهد ماند.

او در این صفحه، دوستانش را به عضویت در صفحه 25 بهمن در سایت فیس بوک دعوت کرده و نوشته است: “سبزیا بیان تو!! تو نه!! فقط اونایی که سبزن!! یا می خوان باشن!”

این دانشجوی شهید همچنین در آخرین فعالیت‌هایش در فیس‌بوک، چند پوستر تبلیغاتی برای راهپیمایی 25 بهمن را نیز به اشتراک گذاشته و در کنار یکی از آنها نوشته است: “شاه خواهد رفت، اگر بخواهیم.”

او همچنین ویدیویی از صحنه‌ی تیر خوردن یک جوان مصری در مصر را به اشتراک گذاشته و زیر آن هم نوشته است: “البته به ما نمیرسنا” و البته درست پیش‌بینی کرده بود!

یکی از آخرین نوشته‌های محمد مختاری در فیس‌بوک هم این است که: “خدایا ایستاده مردن را نصیبم کن که از نشسته زیستن در ذلت خسته‌ام!

او از نشسته زیستن در ذلت خسته بود، و به همین خاطر ایستاده مردن را انتخاب کرد.


73 پاسخ به “دومین شهید 25 بهمن را هم دزدیدند، بدون صدور کارت بسیج”

 1. ندا گفت:

  من مانده ام چقدر انسان می تواند وقیح باشد که به این راحتی جنایت کند و بعد دروغ بگوید، ای ذوب شدگان در ولایت! فکر کنید که تمام این مزایایی که ار این ذوب شدگی به شما تعلق می گیرد ارزش کنار گذاشتن انسانیت را دارد؟ واقعا رذالت تا چه حد!

 2. کتک خورده از رژیم گفت:

  مگه برنامه تظاهرات بعدی روز یکشنبه نیست؟

 3. ناشناس گفت:

  خوشا اگر نه به رهایی زیستن ؛ مردن به رهایی…

 4. ناشناس گفت:

  وااااااااااااااای خدایا عدالتت کجاست؟؟؟؟؟؟

 5. سید نبی-مشهد گفت:

  الملک لا یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم

 6. محمدنور گفت:

  باعرض سلام خدمت تمامی سبزها وآزادی خواهان / مابایدهمچنان باید درجهت آزادی وسربلندی وبه ثمر نشتستن جنبشمان امیدوار باشیم . چراکه خداوند با ستم دیدگان زمان است نه ظالمان…به امید پیروزی جنبش سبزبرای آبادانی ایران سربلند..انشاالله

 7. ناشناس گفت:

  tazahoratha bayad edame yabad ta soghote rejim

 8. پیروزی گفت:

  ملت دلیر ایران : رژيم ديكتاتورى خونخوار تهران بار ديگر با فراخوان اين تظاهرات به لرزه افتاده. مرگ يک رژيم ديكتاتورى و منفور بخو بي هدايت میشود. براي ضربه سخت تر و براي گرامیداشت خاطره دهها شهید جنبش سبز، در تجمع های تهران و شهرستان درصحنه تظاهرات روز یکشنبه، اول اسفندماه، آماده باشيد
  درود بر موسوی, کروبی, خاتمنی و شورای هماهنگی راه سبز امید

 9. ملیکا گفت:

  چرا این همه دروغ تو این سایتتون مینویسید. تاکه میخواهید ار این آقای موسوی حمایت کنی مطمئن باشید با این نوشته هاتون نمی تونید مردم رو گول بزنید. از این طرف شعار نه غزه نه لبنان سر میدهید از این طرف برای طرفداری از مردم مصر دلتون میسوزید. من نمی دونم چه طور میشه که همه سران استکبار جهانی از این اقای میر یزید موسوی حمایت میکنند. طرفدارانش (منافقین سلطنت طلبها رقاصها بهاییت ) در روز 25 بهمن میان بیرون شعار ضد ولایت فقیه سر میدن و سطل آشغال آتیش میزنند. بسه چقدر دروغ وریا.تا که این آقای موسوی میخواد به این کاراش ادامه بده .شما اگ دلتون برای مردم مصر میسوخت 22 بهمن حمایت میکردید. چطور که همه رادیوهای و تلویزیونهای بیگانه ماهواره ها از شما دارن حمایت میکنند؟

 10. مرشد سبز گفت:

  خدايا در روزگاري بسيجي بودن افتخار هر ايراني بود … ولي اين قوم كاري با بسيج كردند كه بسيجي جز مفهوم ساواكي و آدم فروشي چيزي را به ياد انسان نمي آورد! با اين دروغها ميخواهند مديريت جهاني را به عهده بگيرند ؟!
  ياحسين ميرحسين

 11. امیر گفت:

  یه سناریوی کامل مهندسی شده برای ادامه اغتشاشات
  چند نفر بصورت هدفمند کشته میشن احساسات مردم تحریک و جان تازه ای به پیکره بیجان جنبش سبز دمیده میشه

 12. ناشناس گفت:

  “چرت و پرت نگو . خودتون کشتینش . قاتل دستگیر شده و چند وقت دیگه هم اعتراف میکنه .”
  واقعا راست میگویند که حرف راست را باید از زبان بچه شنید. دلیلش در خود کلام مستتر است => اگر “صبر کنید” اعتراف میکند.
  شاهد کلام این که همین الان برادر ژاله در برنامه ساواکی 20:30 اعتراف کرد.

 13. هێمن سبز سردشت گفت:

  روز اول اسفند فریاد برمیاوریم : به‌ ژاله‌ی در خون خفته‌ ، شهید دست از جان شسته‌

  که‌ راه ما ، باشد آن ، راه تو … ای شهید

 14. ناشناس گفت:

  عکسی رو بی بی سی از مراسم دولتی شهید ژاله گذاشته شده از حضور برخی سرداران محترم , آیا به نظر شما این آقایان در مراسم تدفین هم رزمشان شرکت کرده اند؟؟؟

 15. بینام گفت:

  من که شرمنده تمام شهدای سبزم نفرین برمن که هنوززنده ام

 16. Sara گفت:

  منظورت از اصفهانی سبز همون اصفهانی جلبکه دیگه؟!؟!؟

 17. روز بزرگ گفت:

  درود بر میر حسین موسوی درود بر کروبی بزرگ. فقط میخواهم بگم ای کاش و هزاران ای کاش که اقای احمدی نژاد دیر بر سر کار امد چراکه اگر زودتر از اینها میامد ….. . اما دوستان بدانید که شکافی که احمدی نژاد ایجاد کرد هیچ کسی نمی توانست ایجاد کند . من واقعا از احمدی نژاد ممنونم که این کار را برای ما سبزها هموار کرد ننگ بر تو …. بر تو و سیاهی لشگران یزیدیت . دوستان پیروزی نزدیک است مقاوم باشید مقاوم

 18. sabz گفت:

  آشغال بی همه چیز از کجا فهمیدی ما کشتیم از کجا فهمیدی دستگیر شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
  از کجا فهمیدی اعتراف میکنه ؟؟!!!!!!!!!!!!!!!1
  جلادهای بی همه چیز

 19. فرزند ایران زمین گفت:

  به پدر محمد میگوییم خون پسرت هرگز پایمال نخواهد شد چراکه این سنت الهی است. به او میگوییم که شهدا زنده اند و نزد خداوند روزی می خورند. به او میگوییم از این پس تمامی جوانان با غیرت این آب و خاک پسر تواند. به او میگوییم محمد هرگز فراموش نخواهد شد همانطور که ندا. به او میگوییم خون هر شهید باعث رویش صدها درخت تنومند خواهد شد. به او میگوییم گریه تو سیلاب ویرانگر ظالمان است. پس گریه کن تا خواب ظالمان بی خواب شود.

 20. shayan گفت:

  فقط:
  خفه شو !

 21. ناشناس گفت:

  دوستان جواب این سایبریها را ندهید چون یک TROLL است
  دوستان جواب این سایبریها را ندهید چون یک TROLL است
  دوستان جواب این سایبریها را ندهید چون یک TROLL است

 22. امیر گفت:

  صانع و محمد نمرده اند,تا ابد در حافظه ی تاریخی این مملکت هستند.بکشید ما را ,بکشید تا محکم تر شویم.

 23. سبز گفت:

  مزرعه ما چشم به باران نمي دوزد
  در پاي درختانش قطره هاي سبز غيرت از رگ خون سرخمان مي ريزيم
  مزرعه ما مغرور است
  چشم به باران نمي دوزد
  سبزه هاي زبي آبي مي ميرند
  ولي
  با حسرت و خواري پي شبنم نمي گردند
  يك شهيد براي مزرعه ما كافي است
  صانع و محمد قطره هاي خونتان خواهد روييد