سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مجمع محققین و مدرسین حوزه: ملت در راهپیمایی های مستقل و غیر دولتی به جمع حامیان بید...

مجمع محققین و مدرسین حوزه: ملت در راهپیمایی های مستقل و غیر دولتی به جمع حامیان بیداری اسلامی در منطقه بپیوندند

چکیده :مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم ابراز امیدواری کرد ملت آزادیخواه ایران نیز بویژه در قالب راهپیمایی های مستقل، مردمی و غیر دولتی به جمع حامیان این بیداری اسلامی در سراسر جهان...


در ادامه حمایت جنبش سبز از آزادیخواهانِ معترض درمصر و تونس، مجمع مدرسين و محققين حوزه علميه قم با صدور بیانیه ای ضمن تاکید بر اینکه “انقلاب تونس و مصر اراده ملی برای تغییر، اراده زندگی و اراده پیوند دین و مردمسالاری است”، خاطرنشان ساخت “آینده جهان اسلام به نتایج انقلاب تونس و بویژه مصر، گره خورده است.”  این مجمع درپایان  ابراز امیدواری کرد ملت آزادیخواه ایران نیز بویژه در قالب راهپیمایی های مستقل، مردمی و غیر دولتی به جمع حامیان این بیداری اسلامی در سراسر جهان بپیوند.

به گزارش وب‌سایت مجمع مدرسین و محققین، متن کامل بيانيه مجمع مدرسين و محققين حوزه علميه قم در حمايت از جنش ملت هاي تونس و مصر به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إِلاَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ وَ ذَكَرُوا اللَّهَ كَثِيراً وَ انْتَصَرُوا مِنْ بَعْدِ ما ظُلِمُوا وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

«مگر كساني كه ايمان آورده و كارهاي شايسته انجام مي دهند و خدارا بسيار ياد مي كنند، و به هنگامي كه مورد ستم واقع مي شوند از خويشتن (و مومنان) برمي خيزند، آنها كه ستم كردند بزودي مي دانند كه بازگشتشان به كجاست» (الشعراء/227)

جهان اسلام شاهد تحولات عظیمی است که از «تونس» و «مصر» آغاز شده است؛ هرچند این دو ملت، خیزش خود را «ثورة الغضب: یعنی انقلاب خشم» علیه «استعمار و استبداد» نامیده اند، اما تأمل در ماهیت این رویدادها نشان می دهد که این حرکت ها نه یک شورش مقطعی است و نه محدود به مرزهای ملی این دو کشور. بلکه نقطه آغازی است که ، نتایج آن هرچه باشد،آینده جهان اسلام را رقم خواهد زد.

ملت های مسلمان خاورمیانه، سالها است که رنج تحقیر را تحمل کرده اند؛ تحقیراز جانب استعمار خارجی، استبداد داخلی و افراط گری ها به نام مذهب. این سه نیروی اهریمنی، چنان بر ذهن انسان مسلمان معاصر سایه افکنده بود که جغرافیای خاورمیانه را چهره ای عبوس و خشن می نمود. اما جوانان مصر و تونس آشکارا نشان دادند که «اراده اصلاح» در کشورهای اسلامی هرگز نمی میرد و باردیگر، نسیم بیداری به همراه ارزش های مردمسالاری بومی، موج جدیدی از تحولات را رقم می زند که شاید بتوان از آن با عنوان «نسل سوم از بیداری اسلامی» یاد کرد.

این موج جدید مردمسالاری، البته تهدیدی بر هردو نیروی استبداد و استعمار در منطقه است. درست به همین دلیل است که استعمارگران سعی در برجسته کردن خطر بنیادگرایی دارند و جهانیان را از رشد رادیکالیسم مذهبی می ترسانند، و در مقابل، مستبدان و افراط گرایان مذهبی نیز صرفاً چهره ضد استعماری این قیام ها را برجسته می کنند. غافل از این که استبداد و استعمار، در هرکجا و هر زمان، دو روی یک سکه اند؛ باهم می آیند و باهم می روند؛ هردو به یکسان عامل فساد و تحقیر و ظلم و خیانتند.

انقلاب تونس و مصر اراده ملی برای تغییر، اراده زندگی و اراده پیوند دین و مردمسالاری است. مردم تونس شعر شاعر جوان خود را به شعار اصلی خود بدل نمودند و همصدا با ابوالقاسم شابی (1934ـ 1909) قصیده زندگی سرودند که؛ هرگاه ملتي عزم زندگي كند سرنوشت ناگزیراست‏ خواسته او را اجابت كند

وبرشب است كه به صبح ‏انجامد وبر زنجیراست كه درهم شکند.

آری این سنت خداوند است که اراده و تغییر را لازم و ملزوم هم نهاده وهمو فرموده است؛ إ

إِنَّ اللَّهَ لا يُغَيِّرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ (رعد11)

انقلاب آفریقای مسلمان، اهمیت داخلی، منطقه ای و جهانی گسترده ای دارد؛ از یک سوی، کشورهای منطقه ساختار و شرایط سیاسی مشابه دارند و مطالعات تاریخی نشان می دهد که هر تحولی در یکی از این کشورها، کم و بیش،زنجیرۀ تغییرات در دیگر کشورها را به همراه داشته است؛ از سوی دیگر، نمی توان از تأثیر این تحولات بر روابط اعراب و اسرائیل، و در نتیجه خاورمیانه و جهان غفلت کرد. از هم اکنون می توان نشانه های ضعف در امنیت ملی اسرائیل را مشاهده نمود.

بدین سان، آینده جهان اسلام به نتایج انقلاب تونس و بویژه مصر، گره خورده است. مصر اهمیت بسیاری دارد؛ به لحاظ سابقه تاریخی، فرهنگی و سیاسی، قطب تأثیر گذار جهان اسلام است. به همین دلیل است که برخی تحلیلگران انتفاضه مصر را چونان فروپاشی دیوار برلین، پایان نظام های دیکتاتوری، و آغاز تغییرات دموکراتیک و بومی در منطقه و جهان اسلام می دانند. آری، تحولات قاهره، استعداد آن را دارد که به تولید گفتمان دینی- سیاسی جدید در خاورمیانه بیانجامد و نظام های اقتدارگرای منطقه را به چالش با نسل جدید از مسلمانان آزادی طلب و دموکراسی خواه برانگیزد. این، اتفاق فرخنده ای است و برهمه ما وهرمسلمان اصلاح اندیشی است که آنرا پاس بدارد و ارج نهد.

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم، ضمن سپاس خداوند در قبال این نعمت بیداری و قدرشناسی نسبت به قیام هردو ملت رشید تونس و مصر، حمایت قاطع خود را ازحرکت های آزادیخواهانه و اصلاح جویانه در تمام جغرافیای منطقه اعلام می دارد. همچنین، تأکید می کنیم که حمایت از مظلوم و اعتراض به ظالمان از مسلمات دستورات اسلام است؛ازپیامبرگرامی اسلام (ص) روایت شده است: «من اصبح ولم یهتم بامورالمسلمین فلیس بمسلم».دستورنورانی امیرمؤمنان علی بن ابیطالب (علیهالسلام) نیزاین است که «کونواللظالم خصماًوللمظلوم عوناً؛ همواره خصم ظالم و حامی مظلوم باشید».

همین اعتقاد اسلامی است که مبنا و انگیزه راهپیمایی های مردمی در حمایت از انقلاب مصرو تونس در همه کشور های اسلامی است. مجمع مدرسین و محققین امیدوار است ملت آزادیخواه ایران نیز بویژه در قالب راهپیمایی های مستقل، مردمی و غیر دولتی به جمع حامیان این بیداری اسلامی در سراسر جهان بپیوند.

وَ ما جَعَلَهُ اللَّهُ إِلاَّ بُشْرى‏ لَكُمْ وَ لِتَطْمَئِنَّ قُلُوبُكُمْ بِهِ وَ مَا النَّصْرُ إِلاَّ مِنْ عِنْدِ اللَّهِ الْعَزِيزِ الْحَكِيمِ . (126آل عمران )

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم


112 پاسخ به “مجمع محققین و مدرسین حوزه: ملت در راهپیمایی های مستقل و غیر دولتی به جمع حامیان بیداری اسلامی در منطقه بپیوندند”

 1. راهپیما گفت:

  وعده ما مشهد 25 بهمن ساعت 15 میدان شهدا تا حرم امام رضا به همه مشهدیا اطلاع دهید لطفا

 2. جرات گفت:

  فردا این شتر در خانه شما هم خواهد خوابید
  …..فردا مردم ایران هم جرات یافته و به خیابان ها خواهند آمد و سپاه و بسیج نیز قادر به ایستادن در برابر آنان نخواهند بود – زیرا سپاهی و بسیجی نیز بخشی از خود مردم ایران هستند و به روی آنان شمشیر نخواهند کشید – و آنگاه شما در صحنه تنها می مانید و طوفان خشم مردم، شما را هم درو خواهد کرد.
  وعده ما ۲۵ بهمن.. مصر و تونس تونستن .. ما نیز می توانیم

 3. ح گفت:

  ما می توانیم حماسه 25 بهمن را پرشکوهتر از همیشه برگزار بکنیم به شرطی که اسیر شایعات و باورهای اشتباه در برابر حرکتمان نباشیم .خوب است برای چند ثانیه فکر کنیم ایا ملت ایران از ملت مصر کم تر است ایران زمین با چندین قرن تمدن در برابر جباران زمان ایستادگی کرده و حفظ هویت کرده است حتی همین مصر نتوانست در برابر حمله اعراب مقاومت کند و تبدیل به یک کشور عربی شد در حالیکه ایران زمین در برابر رومیان و اعراب و مغولان ایستاد .با توجه به اینکه در این روز مقامات ترکیه به ایران می ایند و حساسیت رسانه های دنیا در این روز حاکمیت قادر به سرکوب نمی باشد.

 4. س ب ز گفت:

  همه با هم 25 ب ه م ن

 5. Bijan گفت:

  حمایت «زندانیان آزادشده از اوین» از راهپیمایی ۲۵ بهمن
  در حالی که دولت جمهوری اسلامی هنوز رسماً واکنشی به تقاضای میرحسین موسوی و مهدی کروبی برای برگزاری راهپیمایی در روز ۲۵ بهمن نشان نداده است، شماری از زندانیان سیاسی وقایع پس از انتخابات از اقدام به برگزاری این راهپیمایی اعلام حمایت کردند
  خوانندگان؛ سرنوشت بن علی و مبارک در انتظار رژیم كودتاچی سرکوبگر كه ایران را به لجن كشيد.
  ۲۵ بهمن..سحر نزدیک است

 6. عباس گفت:

  روحانیون مترقی وپیشرو شیعه همچنان همراه وبلکه جلودار ملت آزاده اند.الله اکبر. جاوید باد روحانیون ضدتحجر وضد واپسگرایی. درودبر مجمع مدرسین حوزه علمیه قم، وارثان شیخ طوسی ،شیخ کلینی وشیخ صدوق (رحمهم الله) .

 7. jafar گفت:

  masirhaye rahpeymai dar 36 shahr be naghl az seite TAHAVOLE SABZ

  حول سبز: در پی اعلام روز ۲۵ بهمن به عنوان روز راهپیمایی اعتراضی مردم ایران در همبستگی با مردم کشورهای مصر و تونس جمعی از اعضای ستادهای میرحسین موسوی و مهدی کروبی در شهرستان ها مسیرهای پیشنهادی خود را برای راه پیمایی اعتراضی روز ۲۵ بهمن به شرح زیر اعلام کردند.

  به گزارش ندای سبز آزادی مسیرهای مشخص شده در ۳۶ شهر کشور به قرار زیر است:

  رشت: خیابان مطهری

  تبریز: فلکه دانشگاه – چهارراه آبرسان

  ارومیه: خیابان ارومیه، از شهرجایی تا میدان انقلاب

  اردبیل: چهارراه امام تا میدان شریعتی

  ایلام: خیابان بیست و چهار متری ولی عرص و خیابان اشرفی اصفهانی

  بوشهر: خیابان شهدا

  ورامین: میدان راه آهن تا میدان اصلی ورامین

  پیشوا: خیابان شریعتی

  قرچک: خیابان محمد آباد

  اسلام شهر: خیابان باغ فیض، بلوار امام حسین از ابتدای جاده ساوه تا میدان اصلی باغ فیض

  کرج: میدان شاه عباسی تا میدان حصارک

  شهرکرد: حدفاصل ۴ راه دامپزشکی تا میدان انقلاب

  بیرجند: خیابان مدرس

  مشهد: از ۳ راه راهنمایی- به سمت میدان شریعتی

  بجنورد: میدان ۱۷ شهریور

  اهواز: فلکه ساعت تا چهارراه آبادان

  زنجان: خیابان سعدی، خیابان امام

  گرمسار: میدان شهدا تا میدان امام

  سمنان: از میدان سعدی به سمت میدان کوثر

  شاهرود: خیابان ۲۲ بهمن

  شیراز: بلوار چمران از پل زرگری تا پل معالی آباد

  سنندج:د خیابان پاسداران

  کرمان: میدان مرکزی (میدان آزادی)

  کرمانشاه: میدان فردوسی

  یاسوج: پارک ساحلی میدان استانداری

  گرگان: میدان ولی عصر تا زرتشت

  بروجرد: خیابان شهدا

  خرم آباد: خیابان شهدای شرقی

  بابل: خیابان مدرس

  ساری: خیابان فرهنگ، خیابان قارن، خیابان انقلاب

  آمل: خیابان امام رضا

  اراک: خیابان عباس آباد، خیابان ملک، خیابان امام خمینی

  همدان: میدان دانشگاه، آرامگاه بوعلی

  بندرعباس: از چهارراره رسالت تا نخل ناخنا

  یزد: خیابان دهم فروردین، خیابان آیت الله کاشانی از میدان مجاهدین تا میدان ابوذر

 8. کوروش گفت:

  درود بر سبزها .همه 25 آذر هستیم

 9. محمد گفت:

  درود بر موسوى مابيروزيم

 10. بهزاد گفت:

  یاحسین میر حسین

 11. ميرحسيني گفت:

  تو رو خدا اين بار ديگه نشون بديم جنبش سبز زندس. ديدين مصري ها از تانك و اسلحه نترسيدن . جانم فداي موسوي و دستغيب و خاتمي

 12. اسی سبز گفت:

  ما سبزیم و بی شماریم ۲۵ بهمن به همه دنیا اعلام می کنیم که سبز خواهیم زیست

 13. saeed گفت:

  ma hame miayim
  andaki sabr

 14. ناشناس گفت:

  در مصر ارتش از مردم مراقبت نمود.آفرین بر ارتش مصر
  در ایران سپاه با مردم ………….. آفرین بر ارتش مصر

 15. ناشناس گفت:

  میر حسین جان ، حواست هست . تو هم در تاریخ راه رو گم کردی . راه ولایت رو گم کردی . از همونها شدی که فقط عدالت رو با خطکش خودشون می سنجند . با احمدی نژاد مشکل داری ، باشه اشکالی نداره ،خیلی هامون مشکل داریم ولی با نظام اسلامی چرا در افتادی . بابا پیاده شو باهم بریم .

 16. ناشناس گفت:

  تا آن موقع لحظه شماری می کنم
  شیراز_میدان نمازی

 17. ناشناس گفت:

  25بهمن اغاز یک مبارزه تاریخی

 18. قهفرخی گفت:

  دادا،وظیفه روحانیت بیش ازاین میباشدبدیهی است که اگرروحانیت مقاومت جدی نشان دهدودربهمن25حضور سبزپررنگی داشته باشدراحترنتیجه بدست
  می آید.

 19. ناشناس گفت:

  مردم مصر هجده روز تو خیابون خوابیدنو حالا دارن شادی می کنن. اما ما سی و دو ساله که تو خونه هامون خوابیدیم و غر می زنیم.daghighan man hamin nazaro daram ey khodaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 20. sabzak گفت:

  ما پیروزیم. بدون خشونت . سعی کنیم با طرف مقابل هم گفتگو داشته باشیم. با ریزش نیروی آنها حق زودتر پیروز میشود. گرانی و بیکاری را مطرح کنیم.

 21. ناشناس گفت:

  در 25 بهمن ثابت خواهيم كرد كه ما بيشماريم.

 22. ناشناس گفت:

  درود بر سه رهبر جنبش سبز موسوي كروبي خاتمي

 23. استفتا گفت:

  محضر مبارک مرجع محترم تقلید حضرت آیت الله العظمی…
  سلام علیکم

  با توجه به خیزش منطقه علیه استبداد و در پیش بودن روز راه پیمائی مسالمت آمیز ملی ٢۵ بهمن در حمایت از قیام خداپسندانه مردم تونس و مصر و احتمال تکرار فجایع سال گذشته از سوی برخی افراد بی اطلاع خواهشمند است نظر شرع انور را درباره موارد زیر مشخص فرمائید تا خدای نکرده بنام اسلام و مذهب اهل بیت حقوق مردم پایمال نشود

  اول. اصل بیست و هفتم قانون اساسی جمهوری اسلامی تظاهرات و تجمعات را به دو شرط عدم حمل سلام و مخل مبانی اسلام نبودن به رسمیت شناخته است. اگر مسئولان وزارت کشور بر خلاف قانون اجازه تظاهرات اسلامی و مسالمت جویانه به مردم ندهند، ایا این تجاوز به حریم حق الناس و نقض آزادی های مردم جائز و مرضی شارع مقدس است؟

  دوم. آیا برادران متدین سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و ماموران لباس شخصی مجازند به دستور مافوق به مردم غیرمسلح و بی دفاعی که برای حق طلبی و عدالت خواهی و آزادگی تظاهرات می کنند شلیک کنند، یا آنها را مورد ضرب و شتم قرار دهند؟ آیا می توانند بگویند المامور معذور یا شرعا ضامن و معاقبند؟

  سوم. در صورتی که مردان و زنان غیرمسلحی که برای دفاع از عدالت و آزادی و حقوق قانونی در حین راه پیمائی احیانا با ضرب و شتم ماموران حکومتی مواجه شوند، آیا شرعا مجازند بدون سلاح از خود دفاع کنند یا در ضرب و شتم سالمندان و افراد بی دفاع و بانوان محترمه از آنها بدون سلاح دفاع نمایند؟

  با تشکر از پاسخ راه گشای شما
  والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
  جمعی از مومنین

 24. pesar_ariyaie گفت:

  ما فريب كساني را خورديم كه بر سر رسيدن به قدرت با يكديگر نيز اختلاف داشتند و مردم را سپر خودشان كردند و وقتي همه چيز خراب شد، به خانه هايشان برگشتند و به سادگي مردمي كه باورشان كرده بودند، خنديدند. راهپيمايي ۲۲ بهمن امسال نه مشت محكم به دهان استكبار جهاني بود، نه شيطان بزرگ و نه انگليس [!]. ۲۲ بهمن امسال (…) بزرگي بود به كساني كه تصور مي كردند ملت ايران فقط كساني بودند كه فريب آن ها را خوردند و هرگز ديگران را به حساب نياوردند. راهپيمايي ۲۲ بهمن امسال را سانديس خورها برگزار نكردند. آن ها مردم بودند. مردمي كه تا امروز توسط مهاجراني و نبوي و موسوي و كروبي فيلتر شده بودند تا ديده نشوند.امیدوارم اینها راپخش کنید که نمیکنید

 25. ابوذر گفت:

  به نام خدا
  هرگز نخواهیم گذاشت کسانی که دم از اسرائیل و آمریکا و شاه می زنند در این مملکت سر کا آیند
  تا خون در رگ ماست خامنه ای رهبر ماست

 26. سوگل گفت:

  من 21 سالمه خیلی میترسم ولی میام چون باید بیایم راه دیگه ایی برامون نزاشتن زنده باد ازادی

 27. ویلیام والاس گفت:

  به همه دوستان آشنایان اس ام اس بدین تا هم خبر دار بشن درورد بر شما

 28. ناشناس گفت:

  انشاالله بسیجیان امروزی به بسیجیان خمینی ره بپیوندند و مقابل مردم نایستند..

 29. ناشناس گفت:

  دروغ هم یک حدی دارد. شما اگر فرمانده ارشد سپاه و طرفدار اقای موسوی بودی که همه شما را می شناختیم و احتیاج نبود اسمتان را مخفی کنید. تازه ارگانهای نظامی در تمام دنیا اداره بیمه که نیستند که شما بتوانید استعفا دهید. البته این را چاپ نمی کنید ولی بدانید که این گونه اکاذیب کمکی به ما نمی کند.

 30. p گفت:

  faramush nakonid dar mesr az meydane tahrir aghaz shod va dar hamanja piruz shod,,,,birahe naravim

 31. نسل سوخته گفت:

  درود برملت آزاده ایران

 32. حضور سبز گفت:

  اگر فردا وارد صحنه نشویم:

  1- خون عزیزانی که سال پیش شهید شدند را پایمال کرده ایم
  2- ثابت کرده ایم که گفته آیت ا… جنتی در مورد اینکه جنبش سبز از بین رفته و موسوی و کروبی در بین مردم جایگاهی ندارند درست است.
  3- ثابت کرده ایم گفته حسین شریعت مداری مبنی بر اینکه کروبی و موسوی سرلشکران بی لشکر هستند درست است.
  3- ثابت کرده ایم که در نقاط عطف تاریخی کشورمان جنبش سبز حرفی برای گفتن ندارد.
  4- ثابت کرده ایم که 25 خرداد سال گذشته یک حرکت احساسی بوده نه یک رفتار هوشمندانه، پس جنبش سبز نیز یک جنبش احساسی و زودگذر بوده و تمام شده
  .
  .
  .

  پس حتما باید حضور داشته باشیم تا آیندگان ما را لعن و نفرین نکنند…

  حضور سبز

 33. حضور سبز گفت:

  حتما خواهیم آمد

 34. ٢۵ بهمن گفت:

  25 بهمن؛ حمایت دانشجویان و فعالین جنبش سبز اراک
  وبلاگ انقلاب سبز اراک

  ما جمعی از دانشجویان دانشگاه های اراک و فعالین جنبش سبز در این شهر ضمن نثار درود های بی پایان خود به ملت های آزاده تونس و مصر همبستگی خود را با حرکات آنان و تمامی ملت های آزادی خواه و حق طلب در سراسر دنیا اعلام می داریم . و به همین مناسبت همراه با سایر اقشار ملت و طرفداران جنبش سبز مردم ایران با حضور در راهپیمایی مسالمت آمیز 25 بهمن ماه ندای همدلی آزادی خواهان عالم را فریاد خواهیم زد.

  خیزش سبز مردم ایران در سال گذشته تبلوری ست از حق طلبی ملت های آزاده و نه گفتن به مستبدین و سرکوبگران ، نحوه برخورد حکومت با مخالفین طی این مدت که با کشتار ، شکنجه ، احکام غیر قانونی ، فشار بر زندانیان سیاسی و خانواده های ایشان همراه بوده است اندک خللی دراراده و عزم ملت ایران جهت پیگیری خواسته های بر حقشان ایجاد ننموده است ، توسل به اسلحه و نظامی کردن فضای مملکت ، و تهدید مردم و معترضین به سرکوب و برخوردهای خشن در صورت تجمع مسالمت آمیز که طبق اصل 27 قانون اساسی از حقوق بدیهی مردم می باشد همان مسیری است که مبارک و زین العابدین بن علی پیمودند و اکنون نتیجه آن بر همگان روشن می باشد .

  ما جمعی از دانشجویان دانشگاه های اراک و فعالین جنبش سبز این شهر با توجه به فضا و شرایط در شهرمان تصمیم گرفتیم که با حضور در تهران و راهپیمایی در مسیر های اعلام شده به مشتاقان آزادی بپیوندیم و اکنون از همه همشهریان و هموطنان خود نیز دعوت می کنیم که در این مسیر با ما همراه و همقدم شوند.

 35. ناشناس گفت:

  az zahedan khabari nist

  aslan too list nabodand

 36. sabz گفت:

  dorood bar mousavi va karobi

 37. ناشناس گفت:

  گل گفتی

 38. حسين گفت:

  شما كه كفتين نه غزه نه لبنان جي شد به كمك مصر مي خواهيد برويد ؟؟؟
  ميدانم كه نوشتهاي ما را در ديد عموم قرار نمي دهيد ولي تكليفمان را عمل مي كنيم
  شما كه دم از ازادي نمي دونم (((((((مي زنيد فريادتان به كوش فلك رسوندين

 39. ناشناس گفت:

  می ترکونیم

 40. irani گفت:

  BA SALAM VA DROOD BE MARDOM SABZ

  VAGHAT YEK RAH BARAY AZADI VOJOOD DARAD

  BA TASAROF YEK YA DO MEYDAN BRAY HAMISHE

  DROOD IRAN DROOD IRANI DROOD JONBESHE SABZ

 41. IRANI گفت:

  IRAN BE PA KHIZ

  IRAN 25 BAHAMAN SHROO MIKONIM

  BARAYE HAMISHE TA AZADI

 42. IRANI گفت:

  MEYDANE [TAHRIR] DAE KESHVARE MESR MESALE KHOOBI

  BRAYE IRAN HAST IRAN BE PA KHIZ

 43. بی نشان گفت:

  pesar_ariyaie سلام…..خیلی دوست دارم نظرت را درمورد کتک خوردن دانشجویان در کوی و ماجرای کهریزک بدانم….نامه آن خواهر زجر کشیده که هنوز در سایت است خوانده اید…هموطن بزرگوار…..فردا 25 بهمن مردم جمع وند و یا جمع نشوند فجایعی نظیر کوی دانشگاه و کهریزک و ….لکه های ننگی است که با اب زمزم هم پاک نمیشود…دوست دارم بدانید که به نوبه خود اگر دلم برای انقلاب بیش از شما نسوزد کمتر نمیسوزد….زیرا عزیزمان در انقلاب شهید شد….انقلابی که هدفش مقدس بود………

 44. ناشناس گفت:

  من و خانواده و مادر بزرگ می آییم

 45. فقط ولايت گفت:

  فقط جمهور اسلامي ايران
  مرگ بر منافق

 46. ناشناس گفت:

  دیگر سکوت بس ات…
  من 25 خرداد نیامدم…
  اما فردا می ایم…
  فردا همه می اییم
  یا حسین….

 47. دزفول گفت:

  مرگ بر منافق

 48. شاگرد امام حسین گفت:

  در فرهنگ اسلامی باید گفت : مرگ بر یزید و یزدیان ،
  خواهشاً بگویید مرگ بر یزید و یزیدیان و نگویید مرگ بر دیکتاتور، مردم مسلمان بهتر می فهمند.
  مرگ بر یزید و و یزیدیان زمان !

 49. ياري گفت:

  دورود به به همه اهالي سبز به ويژه روحانيت سبز و مستقل

  قرار ما فردا ساعت 3 از امام حسين تا آزادي

  نابود باد ديكتاتوري زنده باد دوستانمان در مصر و تونس

 50. هی گفت:

  آقا دمت گرم عالی بود!!