سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مجمع محققین و مدرسین حوزه: ملت در راهپیمایی های مستقل و غیر دولتی به جمع حامیان بید...

مجمع محققین و مدرسین حوزه: ملت در راهپیمایی های مستقل و غیر دولتی به جمع حامیان بیداری اسلامی در منطقه بپیوندند

چکیده :مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم ابراز امیدواری کرد ملت آزادیخواه ایران نیز بویژه در قالب راهپیمایی های مستقل، مردمی و غیر دولتی به جمع حامیان این بیداری اسلامی در سراسر جهان...


در ادامه حمایت جنبش سبز از آزادیخواهانِ معترض درمصر و تونس، مجمع مدرسين و محققين حوزه علميه قم با صدور بیانیه ای ضمن تاکید بر اینکه “انقلاب تونس و مصر اراده ملی برای تغییر، اراده زندگی و اراده پیوند دین و مردمسالاری است”، خاطرنشان ساخت “آینده جهان اسلام به نتایج انقلاب تونس و بویژه مصر، گره خورده است.”  این مجمع درپایان  ابراز امیدواری کرد ملت آزادیخواه ایران نیز بویژه در قالب راهپیمایی های مستقل، مردمی و غیر دولتی به جمع حامیان این بیداری اسلامی در سراسر جهان بپیوند.

به گزارش وب‌سایت مجمع مدرسین و محققین، متن کامل بيانيه مجمع مدرسين و محققين حوزه علميه قم در حمايت از جنش ملت هاي تونس و مصر به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إِلاَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ وَ ذَكَرُوا اللَّهَ كَثِيراً وَ انْتَصَرُوا مِنْ بَعْدِ ما ظُلِمُوا وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

«مگر كساني كه ايمان آورده و كارهاي شايسته انجام مي دهند و خدارا بسيار ياد مي كنند، و به هنگامي كه مورد ستم واقع مي شوند از خويشتن (و مومنان) برمي خيزند، آنها كه ستم كردند بزودي مي دانند كه بازگشتشان به كجاست» (الشعراء/227)

جهان اسلام شاهد تحولات عظیمی است که از «تونس» و «مصر» آغاز شده است؛ هرچند این دو ملت، خیزش خود را «ثورة الغضب: یعنی انقلاب خشم» علیه «استعمار و استبداد» نامیده اند، اما تأمل در ماهیت این رویدادها نشان می دهد که این حرکت ها نه یک شورش مقطعی است و نه محدود به مرزهای ملی این دو کشور. بلکه نقطه آغازی است که ، نتایج آن هرچه باشد،آینده جهان اسلام را رقم خواهد زد.

ملت های مسلمان خاورمیانه، سالها است که رنج تحقیر را تحمل کرده اند؛ تحقیراز جانب استعمار خارجی، استبداد داخلی و افراط گری ها به نام مذهب. این سه نیروی اهریمنی، چنان بر ذهن انسان مسلمان معاصر سایه افکنده بود که جغرافیای خاورمیانه را چهره ای عبوس و خشن می نمود. اما جوانان مصر و تونس آشکارا نشان دادند که «اراده اصلاح» در کشورهای اسلامی هرگز نمی میرد و باردیگر، نسیم بیداری به همراه ارزش های مردمسالاری بومی، موج جدیدی از تحولات را رقم می زند که شاید بتوان از آن با عنوان «نسل سوم از بیداری اسلامی» یاد کرد.

این موج جدید مردمسالاری، البته تهدیدی بر هردو نیروی استبداد و استعمار در منطقه است. درست به همین دلیل است که استعمارگران سعی در برجسته کردن خطر بنیادگرایی دارند و جهانیان را از رشد رادیکالیسم مذهبی می ترسانند، و در مقابل، مستبدان و افراط گرایان مذهبی نیز صرفاً چهره ضد استعماری این قیام ها را برجسته می کنند. غافل از این که استبداد و استعمار، در هرکجا و هر زمان، دو روی یک سکه اند؛ باهم می آیند و باهم می روند؛ هردو به یکسان عامل فساد و تحقیر و ظلم و خیانتند.

انقلاب تونس و مصر اراده ملی برای تغییر، اراده زندگی و اراده پیوند دین و مردمسالاری است. مردم تونس شعر شاعر جوان خود را به شعار اصلی خود بدل نمودند و همصدا با ابوالقاسم شابی (1934ـ 1909) قصیده زندگی سرودند که؛ هرگاه ملتي عزم زندگي كند سرنوشت ناگزیراست‏ خواسته او را اجابت كند

وبرشب است كه به صبح ‏انجامد وبر زنجیراست كه درهم شکند.

آری این سنت خداوند است که اراده و تغییر را لازم و ملزوم هم نهاده وهمو فرموده است؛ إ

إِنَّ اللَّهَ لا يُغَيِّرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ (رعد11)

انقلاب آفریقای مسلمان، اهمیت داخلی، منطقه ای و جهانی گسترده ای دارد؛ از یک سوی، کشورهای منطقه ساختار و شرایط سیاسی مشابه دارند و مطالعات تاریخی نشان می دهد که هر تحولی در یکی از این کشورها، کم و بیش،زنجیرۀ تغییرات در دیگر کشورها را به همراه داشته است؛ از سوی دیگر، نمی توان از تأثیر این تحولات بر روابط اعراب و اسرائیل، و در نتیجه خاورمیانه و جهان غفلت کرد. از هم اکنون می توان نشانه های ضعف در امنیت ملی اسرائیل را مشاهده نمود.

بدین سان، آینده جهان اسلام به نتایج انقلاب تونس و بویژه مصر، گره خورده است. مصر اهمیت بسیاری دارد؛ به لحاظ سابقه تاریخی، فرهنگی و سیاسی، قطب تأثیر گذار جهان اسلام است. به همین دلیل است که برخی تحلیلگران انتفاضه مصر را چونان فروپاشی دیوار برلین، پایان نظام های دیکتاتوری، و آغاز تغییرات دموکراتیک و بومی در منطقه و جهان اسلام می دانند. آری، تحولات قاهره، استعداد آن را دارد که به تولید گفتمان دینی- سیاسی جدید در خاورمیانه بیانجامد و نظام های اقتدارگرای منطقه را به چالش با نسل جدید از مسلمانان آزادی طلب و دموکراسی خواه برانگیزد. این، اتفاق فرخنده ای است و برهمه ما وهرمسلمان اصلاح اندیشی است که آنرا پاس بدارد و ارج نهد.

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم، ضمن سپاس خداوند در قبال این نعمت بیداری و قدرشناسی نسبت به قیام هردو ملت رشید تونس و مصر، حمایت قاطع خود را ازحرکت های آزادیخواهانه و اصلاح جویانه در تمام جغرافیای منطقه اعلام می دارد. همچنین، تأکید می کنیم که حمایت از مظلوم و اعتراض به ظالمان از مسلمات دستورات اسلام است؛ازپیامبرگرامی اسلام (ص) روایت شده است: «من اصبح ولم یهتم بامورالمسلمین فلیس بمسلم».دستورنورانی امیرمؤمنان علی بن ابیطالب (علیهالسلام) نیزاین است که «کونواللظالم خصماًوللمظلوم عوناً؛ همواره خصم ظالم و حامی مظلوم باشید».

همین اعتقاد اسلامی است که مبنا و انگیزه راهپیمایی های مردمی در حمایت از انقلاب مصرو تونس در همه کشور های اسلامی است. مجمع مدرسین و محققین امیدوار است ملت آزادیخواه ایران نیز بویژه در قالب راهپیمایی های مستقل، مردمی و غیر دولتی به جمع حامیان این بیداری اسلامی در سراسر جهان بپیوند.

وَ ما جَعَلَهُ اللَّهُ إِلاَّ بُشْرى‏ لَكُمْ وَ لِتَطْمَئِنَّ قُلُوبُكُمْ بِهِ وَ مَا النَّصْرُ إِلاَّ مِنْ عِنْدِ اللَّهِ الْعَزِيزِ الْحَكِيمِ . (126آل عمران )

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم


112 پاسخ به “مجمع محققین و مدرسین حوزه: ملت در راهپیمایی های مستقل و غیر دولتی به جمع حامیان بیداری اسلامی در منطقه بپیوندند”

 1. امیر گفت:

  در شرایط حاضر لازم است فعالین حوزه علمیه به طور صریح مواضع خود را اعلام کنند و برائت دین را از نظام کنونی ابراز نمایند

 2. مجید گفت:

  مصر و تونس تونستن
  ما نیز می توانیم

 3. ناشناس گفت:

  با کدام سخن میتوان راه به جنبش مصر و تونس باز کرد و با مردم مسمان منطقه که در موقعیت انقلابی به سر میبرند وارد دیالوگ شد و دلبرانه به قلب آنها راه گشود ؟با دیالوگ جنبش سبز یا سخنان تکراری و توخالی آقایان که فقط با دلار میتوان آن را به پیش برد .حتی دولت های استکباری نیز فهمیده اند که تاریخ مصرف دیکتاتور ها تمام شده و قیام مردمی در راه است.این روز ها سیاست ما در دست سپاهیان و نظامیان افتاده که از درک واقعیت ها عاجز و فرهنگ اسلامی و دید اسلامی آنها در سطح مداحان میباشد و تکنوکرات های استخدامی و وارداتی آنان نیز فقط زبان دلار را میفهمند و فکر میکنند که با پول میتوان محبوبیت خرید .اما کیست که نداند با این دلار ها و زد و بند ها فقط میتوان فاحشه های سیاسی را خرید که به آنان اطمینانی نیست .نمونه آخر آن سودان میباشد و یا سنگال و……. .به یاد آوریم اوایل قیام و فرهنگ انقلاب را که چگونه از مرز ها گذشت و پشت دیکتاتور ها را تا دوردست لرزاند.نمونه این تاثیر را در حرکت های اخیر که با کپی برداری از جنبش پاک سبز راه افتاده میتوان دید.حال باز هم تکرار میکنم که با قبول جنبش سبز و آشتی ملی ،لازم نیست سیاست “خرید آرا”را در کشورهای منقلب آغاز کنیم که چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است و در جنبش سبزکه همه به خوبی میدانندریشه اسلام حسینی دارد .پتانسیلی نهفته است که در هیچ یک از سخنان خاک خورده و فاسد شده آقایان موجود نمیباشد.کافی است هر کدام از ما قدمی به عقاب گذاشته تا با همدیگر گامی بلند به سوی ایران با عزتی که داشتیم و بالا تر از آن برسیم.
  ۲۵ بهمن -آغاز تاریخ جدید مردمی -اسلامی ما.

 4. مرشد... گفت:

  روحاني خدا جوي با روحاني مقام جوي فرقش اينجاست.
  ان الله لا يغير بقوم حتي يغيروا ما بانفسهم
  امام حسين (ع): هل من ناصر ينصرني
  سبزها:لبيك يا حسين

 5. پیاده نظام سبز گفت:

  توی اخبار ساعت 9 صبح یکشنبه ی همین ریاست محترم جمهورکشورمان گزارشی دادند در باره ی بالا بودن مصرف انرژی در ایران که آمارهای مختلفی داشت که چند تاشون اینا بودن:

  1. ایران 9 درصد مصرف انرژی جهان رو داره.
  2. هر ایرانی به اندازه ی دو چینی انرژی مصرف می کنه.

  شما چی فکر می کنید؟
  اگه این آمار ها درست باشن (که مسلماً همین طوره چون توسط رییس جمهور و از صدا و سیمای ایران پخش شده!)
  بیایید یک استنتاج منطقی در حد ریاضی دوم راهنمایی داشته باشیم
  جمعیت ایران 70 میلیون است پس ما حدودا به اندازه 140 میلیون چینی انرژی مصرف میکنیم باتوجه به اینکه جمعیت چین 1 میلیارد و 100 میلیون است پس چینی ها حدودا 8 برابر کشور ما انرژی مصرف میکنند.

  یعنی چینیها 72=9*8 درصد کل انرژی جهان را مصرف میکنند
  جالبه نه؟
  جالبتر اینکه ما و چینی ها با هم طبق این آمار 81 درصد کل انرژی جهان رامصرف میکنیم
  یعنی امریکا و اروپا وروسیه و امریکا جنوبی و ژاپن و… ؟؟؟؟

  اگه می خواید جالب تر هم بشه به این دو تای دیگه که تو همون گزارش اعلام شد توجه کنید:
  3. هر ایرانی به اندازه ی پنج اندونزیایی انرژی مصرف می کنه.
  4. هر ایرانی به اندازه ی چهار هندی انرژی مصرف می کنه.
  و….

  همون چرتکه رو بیارید تا به این نتیجه برسید که مصرف هند (36=9* 4 درصد)وچین روی هم 118=36+ 72 درصد است که 18 درصد بیشتر ازمصرف کل جهان !!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!

 6. ناشناس گفت:

  azizan na faghat vase yeruz ,balke ruzha ta piruzi be omide khoda rahpeymai mikonim

 7. 25BAHMAN گفت:

  Seyle SABZE mardomi dar 25 bahman donya ra motehayer khahad kard

 8. حسين گفت:

  مرگ بر ديکتاتور

 9. ناشناس گفت:

  وعده ما 25 بهمن… امام حسین آزادیV

 10. ناشناس گفت:

  دوستان كاملا مشخصه كه راهپيمايي برگزار ميشه.
  لطفا اطلاعرساني كنيد
  بهترين ابزار اس ام اس است

 11. سعید سبز گفت:

  جستجوی کلمه ی 25 بهمن هم با حروف و هم با عدد در جستجوی گوگل فیلتر شد…….فیلترینگ دیوانه شده است…………

 12. محسن گفت:

  درود بر روحانیت سبز ایران .

  بسیجی دفاع مقدس

 13. یاشیل آذربایجان گفت:

  لطفا برای شهرستان ها و شهر های بزرگ مثل تبریز و شیراز و مشهد و…….. هم مسیر تعیین کنید.
  با تهران تنها نمیشه کاری از پیش برد.
  به نظر من مقابل استانداری هر شهر مناسب باشه ولی بهتره که شما خودتون اعلام کنین.
  آذربایجان یاتمییب ……اوز اوغلینی آتمییب
  یا حسین ……میر حسین

 14. ناشناس گفت:

  ما سبزیم و بی شماریم 25 بهمن به همه دنیا اعلام می کنیم که سبز خواهیم زیست

 15. ناشناس گفت:

  چه خوب بود اگر امروز و فردا مي شنيديم که: سيد حسن مصطفوي (خميني) گفت: من در راهپيمايي حمايت از آزادي خواهي مردم منطقه 25 بهمن شرکت مي کنم.

  نمي شود فقط مردم هزينه بدهند.

 16. فرمانده ارشد سپاه گفت:

  بنده یکی از فرمانده ارشده سپاه هستم که به خاطر حمایت از میر حسین از سپاه استفاه دادم دورد بر روحانی ها که طر فدار آزادی هستند وعده ما 25 بهمن

 17. دعاگوی سبز گفت:

  باسلام به شما مردم با غیرت ، من کسی هستم که دوست دارم مانند شما در راهپیمایی 25 بهمن شرکت کنم ولی از آمدن و همراهی شماناتوانم تنها کاری که از دست بر میآید دعا برای شما است .پیشنهاد مبکنم آنانی که مثل من هستند برای سلامتی و پیروزی شما آیت الکرسی و صلوات بخوانند تا شما همیشه و در این روز از شر دشمنان در امان بمانید – خداوند یاریتان کند

 18. كاوه گفت:

  دوستان سبز خدا همراهتان
  .
  .
  .
  تا صبح پيروزي V

 19. ناشناس گفت:

  “یاشیل آذر بایجان “عزیز. این باید توسط مردم همونجا تعیین بشه. اما به نظر من فعلا باید تهران شروع کنه. مطمئنا از تهران تنهایی آتیشی گرم نمیشه اما شاید زود باشه و نباید از همه شهرها توقع داشت که خیلی زود به ما بپیوندن.

 20. ناشناس گفت:

  سلام بر جوانان آيند ايران زمين از همه شما خواهس ميکنم که روز بهمن25 بيايد و براي هميشه پاي ديکتاتوري که کشور مان را تصرف کرده از ايران عزيز مان کوتاه کنيم . با نگاهي به کشورها دور و بر مون ببينيد کشورهاي از جنس ما پيشرفت نکرده اند بلکه آن کشور هاي که ما آنها را لعنت مي کينم داراي اقتدار در جهان ميباشن .زنده باد ايران بدون ديکتاتور

 21. ناشناس گفت:

  حق الناس مانع استجابت دعاست:به حدیثی ازرسول خدا (ص) می پردازیم كه میفرمایند:به من امر شد كه قوم خود را بترسان وبگو:داخل مشوید در خانه ای از خانه های من(یعنی مساجد)وحال آنكه برای بنده ای از بندگان من حقی نزد شما باشد كه به او ظلم نموده اید به درستی كه تا در محضر من به نماز ایستاده او را لعنت می كنم تا آن حق را به صاحبش برگرداند.
  حق = حقوق
  الناس = بشر
  حق الناس = حقوق بشر

 22. سبز دل شکسته گفت:

  در نزديکي اين راهپيمايي تاريخي به وجود اين بيانيه ها جهت در گرمي مردم بسيار نيازه.
  با تشکر.

 23. امیرمسعود گفت:

  ای کاش شما را در 25 بهمن مردم زیارت کنند میر عزیز…

 24. هر روز اعتراض گفت:

  آفرین بر شما محققین محترم. بسیار بسیار شایسته و بایسته سخن راندید .بر ما ملت است که همچو جویبارها از جلوی در خانه هایمان با ندای مقدس و رهایی بخش الله اکبر و مرگ بر دیکتاتور جاری شویم و در ادامه اعتراضمان به مسیرهای اصلی بپیوندیم . برادران و خواهران ارجمند توجه داشته باشید که در انقلاب 57 نیز ابتداء کثرت و تمرکز معترضین ملاک ارزشی نداشته بلکه نفس اعلان اعتراض حرف اول و اخر را میزد . در اغاز 1 یا 2 نفر در محله خود فریاد میزد و حرکت میکرد و انگاه ظرف چند دقیقه جمیعت چند ده نفره تشکیل شده و به سوی مسیرهای اصلی حرکت میکرد و هر دقیقه بر تعدادمان افزوده میشد . الله اکبر

 25. ناشناس گفت:

  25بهمن در شیراز – ساعت 3
  مقصد نهایی:روبروی دانشکده مهندسی شماره2
  مسیر1:میدان نمازی تا دانشکده مهندسی شماره2
  مسیر2:میدان ستاد به سمت میدان نمازی تا دانشکده مهندسی شماره2
  مسیر 3:میدان ارم به سمت میدان نمازی تا دانشکده مهندسی شماره 2
  …و سایر کوچه ها و خیابان های منتهی به ملاصدرا به سمت دانشکده مهندسی شماره 2
  http://www.facebook.com/25bahman.shiraz

 26. ناشناس گفت:

  درود بر روحانیت یاور انقلاب، امام و رهبر عزیز.

 27. ناشناس گفت:

  باید از خونه بیایم بیرون تو خیابون

 28. مردم گفت:

  وائل غنيم از مردم ایران بخاطر اعلام تظاهرات ۲۵ بهمن سپاسگزاری کرد
  وائل غنیم، فعال مصری که به عنوان یک قهرمان و یکی از رهبران قیام مردم مصر بر سر زبانها افتاده است، در مصاحبه ای با کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران از مردم ایران به خاطر سازماندهی تظاهرات روز ۲۵ بهمن در همبستگی با مردم مصر و تونس سپاسگزاری و از جنبش حقوق مدنی مردم ایران حمایت کرد.
  دوستان ۲۵ بهمن در صحنه اعتراضات آماده باشيد
  مسیر شهرستان ها و شهر های بزرگ میدان اصلی

 29. Babak گفت:

  Let’s walk like Egyptian with hope and determination.
  Let’s tell to big daddies to leave us alone. Their time is over. Present and future belongs to young not to the Grand fathers, clergymen. Let’s let Iran to born again with glory. Let’s live in reality and forget the illusion and illusionist. We belong to future and future belongs to us. Young people let’s free Iran from illusion. We want to live in present. We do not belong to past. Iran is Great, as well as other nations. Let’s collapse the remaining empire of house of Saud.
  To the clergymen:
  Stop auctioning my future
  Stop auctioning my motherland

 30. ناشناس گفت:

  پيش بسوي 25 خرداد باشكوه

 31. ناشناس گفت:

  25 بهمن از تمام ملت آزاده با هر فرهنگ و زبان و دين ميخواهم در اين روز به حمايت از مردم آزاده جهان و ايران قيام كنند
  راهپيمايي مسالمت اميز حق مدني هر شهروند ايراني است
  سكوت ملت ما خطرناك تر از فرياد ملت مصر است
  اي ملت 25 بهمن را شما رقم خواهيد زد آينده ايران در دستان من وتوست يا براي هميشه مرگ جنبش را نظاره مي كنيم يا تولدي ديگر از جوانه هاي سبز اين ملت و جنبش را …

 32. ناشناس گفت:

  مردم مصر هجده روز تو خیابون خوابیدنو حالا دارن شادی می کنن. اما ما سی و دو ساله که تو خونه هامون خوابیدیم و غر می زنیم…

 33. ناشناس گفت:

  وظيفه انقلابي هركس كه حامي و طرفدار امام خميني ميباشد شركت و هيچ بهانه اي هم منطقي نيست براي نيامدن از نوه امام گرفته تا هركس ديگر چرا كه ضد انقلابي كه اول انقلاب سوراخ موش ميخريد حالا سينه سپر كرده و سايت سيد حسن را فيلتر ميكند و علنا ميگويد ميزنيم من كه نسل اول انقلاب هستم همانطور اسلحه را بدستت دادم چون لياقتش را نداري و جرات ان را نداري كه بدشمن اصلي بزني همان اسلحه را ازت ميگيرم

 34. فرزاد گفت:

  سبز سبز تا پیروزی

 35. sabzi گفت:

  بجای غر زدن فقط اطلاع رسانی کنید همین اگر ایران را دوست دارید فقط دیگران را مطللع کنید همه مثل ما به اینترنت بدون فیلتر دسترسی ندارند بجای دعا کردن و غر زدن اطلاع رسانی کنید
  زنده باد مردم آزادی خواه

 36. سلمان گفت:

  چرا وقتی اسلام را از شعار اصلی استقلال آزادی جمهوری اسلامی حذف شد عکس العمل نشون ندادند؟
  آیا حوظه احساس مسولیتی در قبال اسلام نمی کردند؟؟؟
  چرا وقتی سبزها و طرفداران موسوی و کروبی در خیابانها علنآ ابراز بیزاری از اسلام کردند و آرزوی ایرانی غیر اسلامی کردند آنها عکس العملی نشون ندادند؟؟؟
  جالبه قبل از حظور در خیابانها برای جمع کردن یار مظلوم نمایی و بعد از جمع کردن جمعیت به نام اسلام شروع به فحش دادن به تمام مظاهر اسلامی

 37. گرچه زرد شده ام اما سبزم گفت:

  همه با هم یکصدا در این اجتماع گره می خوریم و واحد می شویم و صدای آزادیخواهی سبزمان را در حمایت از آزادی خواهی مردم مصر و بعد تونس به گوش حکام جور صهیونیسم جهانی می رسانیم.

 38. علي سبز گفت:

  واي اگر صانعي حكم جهادم دهد

 39. ناشناس گفت:

  آخه به شما چه چرا از اسم حوزه برا خودتون تبلیغ میکنید اساسا راهپیمایی دولتی یعنی چی
  حتما یعنی مردم با ول دولت میان تو خیابون
  با با دست بردارید خودتونو ضایع نکنید

 40. ناشناس گفت:

  ۲۵بهمن در شیراز – ساعت ۳
  مقصد نهایی:روبروی دانشکده مهندسی شماره۲
  مسیر۱:میدان نمازی تا دانشکده مهندسی شماره۲
  مسیر۲:میدان ستاد به سمت میدان نمازی تا دانشکده مهندسی شماره۲
  مسیر ۳:میدان ارم به سمت میدان نمازی تا دانشکده مهندسی شماره ۲
  …و سایر کوچه ها و خیابان های منتهی به ملاصدرا به سمت دانشکده مهندسی شماره ۲
  http://www.facebook.com/25bahman.shiraz

 41. RoJIran گفت:

  جهان تنها به این خاطر بهتر می شود که مردم برای بهتر کردن آن خطر می کنند…

 42. سلام گفت:

  درود بر آزادی و آزادی خواهی….
  درود بر مردم راستین آخرالزمان….
  این فریاد آزادی خواهی مردمان ستم دیده است که آزادی از زر و زور و تزویر را فریاد میزنند….درود بر قدمهای شما که بر بالهای فرشتگان الهی قدم می نهید……
  یا حسین

 43. محمود گفت:

  به امید ایرانی آزاد و سرافراز
  بیست و پنج بهمن روز رهایی بخش مردم ایران از دیکتاتوری متجددان

 44. محمود گفت:

  اگر حوزه با رژيم سازش كند .يا سكوت نسبت به ظلم ودروق نمايد .يا در دنياي امروز خوابش ببرد .ديگران التر ناتيو خواهند شد وحوزه به تاريخ خواهد پيوست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟زنده باد 25بهمن روز همبستگي حوزه ودانشگاه روحانيت هم بيايند .با خانواده تا ملت بدانند .روحانيت هميشه با مردم بوده وهست.

 45. ایرانی گفت:

  واقعا” نمی دونم چرا؟!!!! وضعیتمون بعد از دو هزار و پانصد سال به نحوی-ست که برای گرفتن حقوق اولیه مون باید با افرادی به اصطلاح هم وطنمون بجنگیم، بزرگی به مردی و فرھنگ بود — گدایی در این بوم و بر ننگ بود — اگر مایه زندگی بندگی است — دو صد بار مردن به از زندگی است..یا حسین میر حسین

 46. محمدرضا گفت:

  تو این شرایط حساس مهندس موسوی عزیز حتما باید برای شرکت در راهپیمایی 25 بهمن اعلام حضور کنه . وجود ایشون دلگرمی برای شرکت میلیونی مردم در راهپیمایی میشه مثل 25 بهمن
  یل علی دوستان به امید پیروزی
  وعده ما 25بهمن : میدان سردار آزادگی امام حسین تا میدان آزادی

 47. فریاااااد سبز گفت:

  اگر نوادگان امام خمینی هم بیانه داده و اعلام آمادگی کنند دیگر حکومت هیچ کاری نمیتواند بکند و هیچ تردیدی برای حضور کسانی که کمی محافظه کار هستند باقی نخواهد ماند!!!!!!!
  راستی از دوستان سبز اگر کسی نشانی سایت سید حسن خمینی رو داره یا هر راهی که بشه حرفامونو به گوش یادگار امام برسونیم، لطفا توی همین صفحه کامنت بذاره
  یااااااااااااااااااا حسین – مییییییییییییییییییییر حسین
  به امید آزادی ایران سبزمان

 48. مرد سبز گفت:

  آقایان مراجع سبز پشتیبانی شما نیز لازم است سکوت را بشکنید
  من اگر تنها هم باشم می آیم
  سبز باشید.

 49. مرد گفت:

  برادر سلمان. ملت ایران اکثرا مسلمان هست. خیلی از معترضین هم مسلمانانی هستند که دین خود را از به خاطر حکوت مذهبی در خطر می بینند. دین در دل انسان ها باید باشد و نه در حکومت. کسی نه خواسته و نه می تواند مردم ایران و هیچ مردمی از جهان را از عقاید خود روی گردان کند.

 50. دانشجوی مسلمان گفت:

  خدا بهتون انصاف بده فقط همین