سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » عده‌ای با سوء‌استفاده از جایگاه خود، انقلاب را به انحراف کشانده‌اند...
» دیدار میرحسین موسوی و مهدی کروبی در آستانه سالروز پیروزی انقلاب

عده‌ای با سوء‌استفاده از جایگاه خود، انقلاب را به انحراف کشانده‌اند

چکیده :هیچ قدرتی نمی تواند بر خواست و اراده مردم مسلط شود. دیر یا زود قدرتهای دیکتاتوری و مستبد محکوم به فنا هستند. امروز دیگر ملتها آگاه شده اند و یکی پس از دیگری بر سرنوشت خویش مسلط می گردند و این اراده ملتهاست که لرزه را به تن مستبدین انداخته است. اقدام ارتش مصر در اعلام بی طرفی و مشروع دانستن خواسته های مردمی جای بسی تشکر و قدردانی دارد و گویی ارتش به درستی صدای انقلاب مردم را برخلاف حاکمیت مستبد و دیکتاتور مصر، شنیده...


ارتش مصر نشان داد که برخلاف حاکمیت مستبد و دیکتاتور، صدای انقلاب مردم را شنیده است

میرحسین موسوی و مهدی کروبی در آستانه سالروز ورود امام خمینی (س) به ایران و پیروزی انقلاب اسلامی با یکدیگر دیدار کردند. در این دیدار که صبح دیروز با حضور آیت‌الله بیات زنجانی انجام شد، این سه چهره شاخص درباره مسائل مختلف از جمله تحولات کشورهای عربی و رخدادهای اخیر در ایران بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش تغییر، در ابتدای این دیدار میرحسین موسوی و مهدی کروبی ضمن تبریک فرا رسیدن ایام پیروزی انقلاب، بزرگترین دستاورد انقلاب را تحقق «جمهوری اسلامی» برشمردند که برخواسته از خواست و اراده مردم و ماحصل رهبری آیت الله خمینی و ایثارگری ها و جانبازی های ملت بزرگ ایران بوده است.

ایشان «جمهوری اسلامی» را نظامی مبتنی و استوار بر آراء مردمی دانسته و اعلام کردند متاسفانه برخی با سوءاستفاده از قدرت و جایگاهشان نه تنها ارزشی برای مردم قائل نیستند بلکه برای حفظ موقعیت و قدرت چند صباح خود، مردم را به ستوه آوردند و انقلاب را به انحراف کشیدند. همچنین ایشان رحلت جانگداز پیامبر رحمت و مهربانی و شهادت امام حسن مجتبی (ع) را به حضور حضرت ولی عصر و مسلمانان و شیعیان جهان تسلیت گفتند.

اعدام‌های بی‌حساب و کتاب را متوقف کنید

مهدی کروبی و میرحسین موسوی نسبت به تعداد زیاد اعدام ها و تعجیل در اجرای احکام اعدام، بدون طی کامل مراحل دادرسی و قانونی در کشور اعتراض کرده و آنرا ناشی از بی تدبیری حاکمان و ایجاد رعب و وحشت در جامعه قلمداد کردند. آن دو ابراز کردند: فارغ از چند و چون اتهامات افراد و درستی یا نادرستی این اتهامات، حق قانونی و شرعی هر انسانی است که با طی کامل مراحل دادرسی و قانونی بتواند از حقوق خود بهره مند شود.

کروبی و موسوی متذکر شدند: اعدام قریب به ۳۰۰ تن طی یک سال گذشته، آیا جز ایجاد رعب و وحشت در جامعه دستاوردی برای اذهان عمومی کشور دارد و نتیجه ای جز انزوای بیشتر ایران در مجامع بین المللی را به همراه نخواهد داشت. آیا اعدام بدون طی شدن مراحل دادرسی و بدون اطلاع خانواده متهم اقدامی انسانی و اسلامی است؟ خودداری از تحویل جسد به خانواده و بستگان دیگر چه صیغه ای است که به تازگی آنرا باب کرده اند! لذا ما به عنوان شهروندان این کشور و عضوی از اعضای ملت آزاده ایران، خواستار توقف این شیوه هستیم و امیدواریم دستگاه قضایی کشور بتواند بطور مستقل و با رعایت حفظ اصل بی طرفی و برخوردار کردن متهمین از حقوق قانونی و شرعی خود و با عنایت به رافت و رحمت اسلامی تدبیری اتخاذ کند تا دیگر شاهد چنین روند ناصوابی در کشور نباشیم.

دیکتاتورهای منطقه و جهان عبرت بگیرند

آخرین نخست وزیر ایران و رئیس مجالس سوم و ششم شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، حوادث اخیر کشورهای عربی را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دادند. آنها ضمن ابراز خوشحالی از قیام مردم آزادیخواه مصر تاکید کردند: امروز حتی در کشورهای عربی هم شاهد بالندگی سیاسی و رشد مردم سالاری هستیم. هیچ قدرتی نمی تواند بر خواست و اراده مردم مسلط شود. دیر یا زود قدرتهای دیکتاتوری و مستبد محکوم به فنا هستند.

آنها تاکید کردند: امروز دیگر ملتها آگاه شده اند و یکی پس از دیگری بر سرنوشت خویش مسلط می گردند و این اراده ملتهاست که لرزه را به تن مستبدین انداخته است.

به عقیده موسوی و کروبی، هر چند در مصر شاهدیم حسنی مبارک به جای تمکین بر خواست و اراده ملت خود سالهاست تلاش می کند تا با برگزاری انتخابات های مهندسی شده و تشکیل مجالس فرمایشی و استفاده از نیروهای اراذل و اوباش مردم را سرکوب کند اما ره به جایی نخواهد برد چنانچه امروز نیز نتوانسته است با سرکوب و ارعاب بر اوضاع مسلط گردد. البته اقدام ارتش مصر در اعلام بی طرفی و مشروع دانستن خواسته های مردمی جای بسی تشکر و قدردانی دارد و گویی ارتش به درستی صدای انقلاب مردم را برخلاف حاکمیت مستبد و دیکتاتور مصر، شنیده است.

آنها افزودند: امیدواریم صدای انقلاب آزادیخواهانه مردم مصر و تونس و یمن به گوش مستبدین و دیکتاتورهای منطقه و جهان برسد تا شاید عبرتی باشد برای بازنگری و بازبینی در اعمال و رفتارشان. امروز در مصر با وجود تنش ها و درگیری ها اجازه راهپیمایی به معترضین داده می شود تا مشخص شود کفه اقبال اجتماعی کدامین جریان سنگین تر است. لذا ما معتقدیم اگر در ایران نیز به معترضین پس از انتخابات اجازه راهپیمایی داده شود مشخص خواهد شد کدام جریان از پایگاه اجتماعی و مردمی برخوردار است.

تعطیل کارخانه‌ها و بیکاری کارگران، دلیل بی‌کفایتی دولت

مهندس موسوی و حجت السلام کروبی در بخش پایانی صحبت خود به وضعیت تاسف بار اقتصادی در کشوراشاره کردند و از آسیب رسیدن بیش از حد به اقشار محروم جامعه ابراز نگرانی کردند و گفتند: این روزها ساده ترین فعالیت های اقتصادی مانند نقل وانتقال پول برای فعالین اقتصادی همچون کابوس درآمده است. اکثر بانکهای جهانی برای فعالیت های تجاری در ایران ارزشی قائل نیستند و دولت به جای تصحیح امور، به فرافکنی و سانسور و مماشات روی آورده است. طبق گزارش منابع معتبر خبری هم اکنون تا سقف ۴۰ درصد هزینه های تولید به دلیل تحریم های بین المللی، افزایش پیدا کرده و تبعات مختلف ناشی از آنها نیز باعث به تعطیلی کشیده شدن بسیاری از کارخانه های کوچک و متوسط در کشور شده است. آنچنان که طبق گفته دبیر خانه کارگر بیش از ۶۰۰ واحد تولیدی تعطیل شده و باعث اخراج و بی کار شدن هزاران نفر نیروی انسانی شده است.

آنها تصریح کردند: ما دلیل تحمیل چنین شرایطی بر مردم و کشور را تنها در بی کفایتی دولتمردان و اتخاذ سیاست ماجراجویی و جنجال آفرینی در عرصه بین المللی توسط آنان می دانیم. این درحالی است که همصدا با فعالین اقتصادی کشور، کارشناسان اقتصادی جهانی نیز اقتصاد ایران را در شرایطی بسیار ضعیف و در آستانه هشدار ارزیابی می کنند.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی در پایان این دیدار ابراز امیدواری کردند که به یاری خداوند و با هوشیاری ملت بزرگ همیشه در صحنه، از این بحران نیز با سرافرازی و پیروزی عبور خواهیم کرد.


213 پاسخ به “عده‌ای با سوء‌استفاده از جایگاه خود، انقلاب را به انحراف کشانده‌اند”

 1. ناشناس گفت:

  درود بر سبز اندیشان

  درود بر موسوی و کروبی عزیز

 2. sabz گفت:

  یا حسین میر حسین
  vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
  vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
  vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
  vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

 3. سبز گفت:

  اندکی صبر سحر نزدیک است
  vvv
  vvvv
  vvvvv
  vvvvvvv

 4. رشید گفت:

  آقا مهرداد افکار امثال تو از افکار مصباح یزدی خطرناکتر است .چون در ظاهر ی موجه و منطقی در خدمت شر قرار میگیرند .
  اول باید انسان بود وبعد از تجزیه و ترکیب و حکومت مرکزی و فدرالیسم و…………حرف زد .انسان و نه گوسفند .نمایندگان مردم و نه چوپان
  اولا که نگفتی انتخاباتی که با حمله به ستادهای انتخاباتی انجام میشه درسته یا نه .
  ثانیا … که اسم منتظری آزادیخواه و مردمی را کنار اسم اون دوتا میگذاری .
  بعدشم منتظری با همه ی پاکی و سلامت و زیبائی و انسانیت و شجاعتی که داشت درین مورد اشتباه بزرگی کرد و چاقورا دست دیوانگان داد .
  بله .صحبت از برخی کارهای بد کسی که سرتاپایش را فساد گرفته مسخره است .شکم مردم را دیده محمود ؟ یا با تعریف کردن خودش در تقابل با هاشمی که حالا همه ی سیاستهای اون و صندوق بین المللی پول را به شکل بیمارگونی پیاده میکنه دنبال هویتی برای خود بی هویتش بود ؟
  اگر هم خدماتی در دوره ی رضاخان شده به لطف انقلاب مشروطه بوده ونه صدقه سر قبله ی عالم و قبله ی عالمهای بعدی که همگی از نظر تو باید به هر قیمتی حکومت کنند و زور بگویند تا روعایا جرات نکنند شورش کنند و رویشان زیاد بشود .

 5. said گفت:

  درود بر کروبی و موسوی دوستتان داریم

 6. ناشناس گفت:

  درود بر موسوی

 7. حسن گفت:

  درود بر رهبران عزیز این جنبش مردومی

 8. سبز اندیش گفت:

  کاش این پیام من به میر حسین عزیز می رسید که این طبیعت هر انقلاب است که به انحراف کشیده می شود دیر یا زود بنابراین چه راحت تر می تواندد سواستفاده کنند از انقلابی که اسلامی هم باشد . بهتر است حکومت به شکل سکولار درآید تا نه اسلام عزیز آسیب ببیند نه حاکمان بتوانند از اسلام سواستفاده کنند. این تنها راه حل نجات کشور است. در ضمن شما که ادعا می کنید مردم طرف شما هستند و ناراضیند پس چرا بیانیه نمی دهید تا مردم به خیابان ها بیایند اگر واقعا اقبال عمومی هنوز به سمت شما باشد مردم می آیند و تا زانی که دولت و حاکمان مستبد ایران نروند مانند مردم مصر به خواسته های خود ادامه می دهیم هرچند عده ای در این راه شهید شوند وگرنه با خانه نشینی و بیانیه دادن مشکل حل نمی شود . ای کاش مسئولین محترم سایت کلمه این نامه را به میر حسین عزیز می رساندند.

 9. آزادیخواه گفت:

  جناب آقای موسوی اکنون بهترین فرصت برای تحریک مردم به اعتراضات خیابانی است.
  امروز شرایط اسفناک زندگی مردم به آنها این قدرت را میدهد تا از همه چیز خود گذشته و تنها به فکر آینده ایران و فرزندانشان باشند.
  اکنون از جان خود گذشته ایم و آماده هرگونه فداکاری برای ملت و مملکت خویش هستیم.
  ….
  چرا از ایران خارج نمیشوید تا بتوانید با مردم از طریق ماهواره ها سخن گفته و ما را هدایت کنید.
  مردم ایران اینگونه شما را به رهبری خویش خواهند پذیرفت.

 10. رسا گفت:

  مهرداد عزيز بد نيست يك ذره با خودت بينديشي
  اگر احمدي‌نژاد راي آورده بود نظام چه نيازي به اين همه پنهان‌كاري و تخلف داشت؟
  – راه ندادن 3 نماينده كانديداها از 4 نماينده به اتاق تجميع آرا در وزارت كشور
  – حمله به چند ستاد موسوي در تهران جمعه شب
  – دستگيري رمضان‌زاده و برخي ديگر از اصلاح‌طلبان روز شنبه و قبل از اعلام نهايي آرا
  – عجله رهبر براي اعلام نتيجه قبل از تاييد شوراي نگهبان
  – عدم صدور مجوز راهپيمايي در حالي كه اكثريت را به قول شما با وعده نان احمدي‌نژاد به سمت خود برده بود
  و چراهاي ديگر
  خيلي واضح است كه عاقل گرهي را كه با دست باز مي‌شود با دندان باز نمي‌كند. نظام اگر ريگي به كفش نداشت به جاي استدلال و شواهد و اثبات صحت انتخابات (كه وظيفه مجري انتخابات است) دست به اسلحه و باتوم و گاز اشك آور نمي‌برد.

 11. رزمنده دفاع مقدس به رشید گفت:

  بنام خدای خمینی(س)
  احسنت بر شما! با کلیت کلام شما موافقم!موفق باشی برادر عزیز!

 12. ashkan گفت:

  be omid pirozi

 13. علی گفت:

  من جوان 19 ساله 57 انقلابم که اکنون 50 سال سن دارم در جریان انقلاب از خرداد 57 بطور فعال حضور داشتم چه امیدها که در دل داشتیم و هر روز که از انقلاب گذشت از رفته رفته و بعد از انتخابات ریاست جمهوری کاملا به یاس مبدل شد شعارهای انروز حاکی از کرامت انسانی /اسلام ناب محمدی و عدالت حضرت علی اما به کجا رسیدیم که شخص دوم مملکت در جلو چشم میلیونها انسان دروغ و تهمت و افترا بست و ان تقلب بزرگ را انجام داد و حاکمان متشرع فقیه شورای نگهبان به بازخواست گناهکار مردم را به خاک و خون کشیدند و نام فتنه گر بر انها نهادند و به اسم اسلام ان کردند که نتوانیم تا زنده ایم اسم اسلام را نه تنها برای دیگران که برای فرزندانمان بیاوریم خداوند این از خدا بیخبران را این متدینان بی دین این دینداران قدرت طلب و منفعت طلبان تمامیت خواه که ابروی اسلام و مسلمانان را به حراج گذاشتند از صحنه هستی دور نماید