سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » عده‌ای با سوء‌استفاده از جایگاه خود، انقلاب را به انحراف کشانده‌اند...
» دیدار میرحسین موسوی و مهدی کروبی در آستانه سالروز پیروزی انقلاب

عده‌ای با سوء‌استفاده از جایگاه خود، انقلاب را به انحراف کشانده‌اند

چکیده :هیچ قدرتی نمی تواند بر خواست و اراده مردم مسلط شود. دیر یا زود قدرتهای دیکتاتوری و مستبد محکوم به فنا هستند. امروز دیگر ملتها آگاه شده اند و یکی پس از دیگری بر سرنوشت خویش مسلط می گردند و این اراده ملتهاست که لرزه را به تن مستبدین انداخته است. اقدام ارتش مصر در اعلام بی طرفی و مشروع دانستن خواسته های مردمی جای بسی تشکر و قدردانی دارد و گویی ارتش به درستی صدای انقلاب مردم را برخلاف حاکمیت مستبد و دیکتاتور مصر، شنیده...


ارتش مصر نشان داد که برخلاف حاکمیت مستبد و دیکتاتور، صدای انقلاب مردم را شنیده است

میرحسین موسوی و مهدی کروبی در آستانه سالروز ورود امام خمینی (س) به ایران و پیروزی انقلاب اسلامی با یکدیگر دیدار کردند. در این دیدار که صبح دیروز با حضور آیت‌الله بیات زنجانی انجام شد، این سه چهره شاخص درباره مسائل مختلف از جمله تحولات کشورهای عربی و رخدادهای اخیر در ایران بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش تغییر، در ابتدای این دیدار میرحسین موسوی و مهدی کروبی ضمن تبریک فرا رسیدن ایام پیروزی انقلاب، بزرگترین دستاورد انقلاب را تحقق «جمهوری اسلامی» برشمردند که برخواسته از خواست و اراده مردم و ماحصل رهبری آیت الله خمینی و ایثارگری ها و جانبازی های ملت بزرگ ایران بوده است.

ایشان «جمهوری اسلامی» را نظامی مبتنی و استوار بر آراء مردمی دانسته و اعلام کردند متاسفانه برخی با سوءاستفاده از قدرت و جایگاهشان نه تنها ارزشی برای مردم قائل نیستند بلکه برای حفظ موقعیت و قدرت چند صباح خود، مردم را به ستوه آوردند و انقلاب را به انحراف کشیدند. همچنین ایشان رحلت جانگداز پیامبر رحمت و مهربانی و شهادت امام حسن مجتبی (ع) را به حضور حضرت ولی عصر و مسلمانان و شیعیان جهان تسلیت گفتند.

اعدام‌های بی‌حساب و کتاب را متوقف کنید

مهدی کروبی و میرحسین موسوی نسبت به تعداد زیاد اعدام ها و تعجیل در اجرای احکام اعدام، بدون طی کامل مراحل دادرسی و قانونی در کشور اعتراض کرده و آنرا ناشی از بی تدبیری حاکمان و ایجاد رعب و وحشت در جامعه قلمداد کردند. آن دو ابراز کردند: فارغ از چند و چون اتهامات افراد و درستی یا نادرستی این اتهامات، حق قانونی و شرعی هر انسانی است که با طی کامل مراحل دادرسی و قانونی بتواند از حقوق خود بهره مند شود.

کروبی و موسوی متذکر شدند: اعدام قریب به ۳۰۰ تن طی یک سال گذشته، آیا جز ایجاد رعب و وحشت در جامعه دستاوردی برای اذهان عمومی کشور دارد و نتیجه ای جز انزوای بیشتر ایران در مجامع بین المللی را به همراه نخواهد داشت. آیا اعدام بدون طی شدن مراحل دادرسی و بدون اطلاع خانواده متهم اقدامی انسانی و اسلامی است؟ خودداری از تحویل جسد به خانواده و بستگان دیگر چه صیغه ای است که به تازگی آنرا باب کرده اند! لذا ما به عنوان شهروندان این کشور و عضوی از اعضای ملت آزاده ایران، خواستار توقف این شیوه هستیم و امیدواریم دستگاه قضایی کشور بتواند بطور مستقل و با رعایت حفظ اصل بی طرفی و برخوردار کردن متهمین از حقوق قانونی و شرعی خود و با عنایت به رافت و رحمت اسلامی تدبیری اتخاذ کند تا دیگر شاهد چنین روند ناصوابی در کشور نباشیم.

دیکتاتورهای منطقه و جهان عبرت بگیرند

آخرین نخست وزیر ایران و رئیس مجالس سوم و ششم شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، حوادث اخیر کشورهای عربی را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دادند. آنها ضمن ابراز خوشحالی از قیام مردم آزادیخواه مصر تاکید کردند: امروز حتی در کشورهای عربی هم شاهد بالندگی سیاسی و رشد مردم سالاری هستیم. هیچ قدرتی نمی تواند بر خواست و اراده مردم مسلط شود. دیر یا زود قدرتهای دیکتاتوری و مستبد محکوم به فنا هستند.

آنها تاکید کردند: امروز دیگر ملتها آگاه شده اند و یکی پس از دیگری بر سرنوشت خویش مسلط می گردند و این اراده ملتهاست که لرزه را به تن مستبدین انداخته است.

به عقیده موسوی و کروبی، هر چند در مصر شاهدیم حسنی مبارک به جای تمکین بر خواست و اراده ملت خود سالهاست تلاش می کند تا با برگزاری انتخابات های مهندسی شده و تشکیل مجالس فرمایشی و استفاده از نیروهای اراذل و اوباش مردم را سرکوب کند اما ره به جایی نخواهد برد چنانچه امروز نیز نتوانسته است با سرکوب و ارعاب بر اوضاع مسلط گردد. البته اقدام ارتش مصر در اعلام بی طرفی و مشروع دانستن خواسته های مردمی جای بسی تشکر و قدردانی دارد و گویی ارتش به درستی صدای انقلاب مردم را برخلاف حاکمیت مستبد و دیکتاتور مصر، شنیده است.

آنها افزودند: امیدواریم صدای انقلاب آزادیخواهانه مردم مصر و تونس و یمن به گوش مستبدین و دیکتاتورهای منطقه و جهان برسد تا شاید عبرتی باشد برای بازنگری و بازبینی در اعمال و رفتارشان. امروز در مصر با وجود تنش ها و درگیری ها اجازه راهپیمایی به معترضین داده می شود تا مشخص شود کفه اقبال اجتماعی کدامین جریان سنگین تر است. لذا ما معتقدیم اگر در ایران نیز به معترضین پس از انتخابات اجازه راهپیمایی داده شود مشخص خواهد شد کدام جریان از پایگاه اجتماعی و مردمی برخوردار است.

تعطیل کارخانه‌ها و بیکاری کارگران، دلیل بی‌کفایتی دولت

مهندس موسوی و حجت السلام کروبی در بخش پایانی صحبت خود به وضعیت تاسف بار اقتصادی در کشوراشاره کردند و از آسیب رسیدن بیش از حد به اقشار محروم جامعه ابراز نگرانی کردند و گفتند: این روزها ساده ترین فعالیت های اقتصادی مانند نقل وانتقال پول برای فعالین اقتصادی همچون کابوس درآمده است. اکثر بانکهای جهانی برای فعالیت های تجاری در ایران ارزشی قائل نیستند و دولت به جای تصحیح امور، به فرافکنی و سانسور و مماشات روی آورده است. طبق گزارش منابع معتبر خبری هم اکنون تا سقف ۴۰ درصد هزینه های تولید به دلیل تحریم های بین المللی، افزایش پیدا کرده و تبعات مختلف ناشی از آنها نیز باعث به تعطیلی کشیده شدن بسیاری از کارخانه های کوچک و متوسط در کشور شده است. آنچنان که طبق گفته دبیر خانه کارگر بیش از ۶۰۰ واحد تولیدی تعطیل شده و باعث اخراج و بی کار شدن هزاران نفر نیروی انسانی شده است.

آنها تصریح کردند: ما دلیل تحمیل چنین شرایطی بر مردم و کشور را تنها در بی کفایتی دولتمردان و اتخاذ سیاست ماجراجویی و جنجال آفرینی در عرصه بین المللی توسط آنان می دانیم. این درحالی است که همصدا با فعالین اقتصادی کشور، کارشناسان اقتصادی جهانی نیز اقتصاد ایران را در شرایطی بسیار ضعیف و در آستانه هشدار ارزیابی می کنند.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی در پایان این دیدار ابراز امیدواری کردند که به یاری خداوند و با هوشیاری ملت بزرگ همیشه در صحنه، از این بحران نیز با سرافرازی و پیروزی عبور خواهیم کرد.


213 پاسخ به “عده‌ای با سوء‌استفاده از جایگاه خود، انقلاب را به انحراف کشانده‌اند”

 1. ناشناس گفت:

  جناب موسوی اگه فردا برید دم درب اوین و بگید میخواهم به یارانم در زندان بپیوندم چی میشه؟؟؟ براتون خطر داره؟؟ نه حداقل 2میلیون نفر پشت سرتون ایستادن و کسی حق تعرض به شما رو نداره.

 2. green legend گفت:

  یا حسین میرحسین

  درود بر شیخ شجاع

 3. پارسا گفت:

  آقای سعادتی بجای این صحبت بی منطقی که کردید، ای کاش! به حکومتیان مگفتید یک مجوز به همین فتنه گران( ازنظر حکومتیان ایرا ن وشاه عربستان)بدهید تاعیارآنهامشخص شود.چرادم ازآزادی می زنیم ولی اجازه نمی دهیم تاکسی حرف بزنند .مگر اعتراض مردم مابه رژیم شاه چه بود؟ که نتاسفاته همان خطی رادنبال می کنند که آن جنایتکارانجام داده بود وآن بی احترامی به مردم و ندیده گرفتن آنها . مبارک هم براین اساس دارد در آتش خشم مردمش می سوزد واین آینده تمام حاکمان ستمگراست چراکه خداوند وعده آن راداده است.

 4. یه خس سبز گفت:

  اینجا مگر ارتش صدای ملت را شنید؟ نه سپاه نه ارتش…… اینها محافظین جان و مال و ناموس مردم نیستند…اینها محافظین زور گویان و بهتره بگم کفار هستند……
  وقتش که برسه ملت خودشون میریزن خیابونا…
  بترسید از خشم ملت……
  سبز باشید

 5. ناشناس گفت:

  برای شما و دیگران که ره گم نموده اید آرزوی عاقبت به خیری میکنم
  به امید اینکه همیشه در خدمت مردم باشیم نه اینکه مردم را فریب دهیم برای رسیدن به قدرت

 6. فرهاد گفت:

  عزیزان سبز ما آنقدر که به آگاهی مردم نیاز داریم به روز خشم نیاز نداریم ؛ چرا که خشونت ؛ خشونت می آورد؛ پاشنه آشیل نظام دولت ناکارآمد و برخوردهای امنیتی است که روز به روز بر ریزش های پنهان در بدنه نظام خود را نمایان می کند . عزل و نصب ها ؛ و …
  اندکی صبر سحر نزدیک است
  درود بر مخالفان جنبش سبز
  جنبش سبز زنده است زیرا مخالف دارد

 7. آتش کوروش گفت:

  سیدجان ایا امروز دیگر پایان مرگ سکوت نرسیده /نباید کاری کرد/ خسته شد این تن ازاین همه رنج و ستم / باید که بشکنیم شیه ظلم ستم / سید این ملت به تو دلبسته اند خمینی زمان امروز توی پس سکوت نکن که خمینی سکوت نکرد/دلهایمان را با سخنانت گرم کن تا بشکافیم وبدرانیم پرده ظلم وستم/ بخدا سکوت پس است /آری وقت 25 خرداد دیگر است//// یا علی … سید

 8. شیراز گفت:

  فرعون ! بیداری ؟ مردمت غوغا کردند . کورش ! بخواب، ما همه خوابیم…….

 9. آزاد گفت:

  دیگه تا کی باید نشست؟
  روز خشم ما کیه؟
  ما مثلا الگوی این کشورای عربی بودیم یه روزی،حالا باید بشینیم و تماشاشون کنیم؟
  مهندس عزیزم،منتظر بیانیه قاطع شما برای روز خشم هستیم
  کی ان شالله؟؟؟؟؟

 10. مهرداد گفت:

  من به میر حسین رای دادم و هنوز به برخی کارای محمود وعزت تی وی معترضم .اما می خوام بگم انقلاب مصر و تونس هیچ شباهتی با اتفاقات
  پارسال ایران نداره به چند دلیل:
  1-تقلب ادعای خیلی بزرگی بود و من به قول دکتر زیبا کلام هنوز نفهمیدم چرا میر حسین شب بعد از رای گیری گفت من پیروزم؟
  2-من خودم ناظر بودم توی شمال شهر یکی از شهرستان های اطراف تهران_آقای موسوی در شمالی ترین نقطه شهر 522 رای آورد آقای احمدی نژاد412 رای آقای رضایی 5 رای و آقای کروبی 3 رای به وجدانم قسم دروغ نمی گم و به شیر پاکی که خوردم از دروغ متنفرم.از دوستم هم پرسیدم
  گفت رای توی یکی از همون مناطق شمالی تقریبا مساوی بود و پایین شهر نزدیک 90 درصد به احمدی نژاد رای داده بودن.
  من خودم قبول دارم رای احمدی نژاد غیر قابل باوره اما به نظرم انتخابات رو با دوپینگ سیاسی محمود برده بود.
  3-اگر با راهپیمایی های بعد انتخابات محمود برکنار میشد باور کنید اوضاع بدتر میشد و …..
  4-بهترین کار آقای موسوی به نظر من تاکید به اصلاح سیستم انتخابات با حفظ وجهه نظام در دنیاست و پرهیز از تندروی.
  در هر صورت حفظ امنیت ملی و آینده ایران از همه چی مقدم تره و همه چیز باید تو این چارچوب انجام بشه.سبز باشید و پیروز.
  (قابل توجه تجزیه طلبان:آرزوی تجزیه ایران رو به گور می برید)

 11. امید گفت:

  سلام بر میرحسین عزیز ما و کروبی دلاور!
  اگرچه هم سکوت و هم صحبت های شما در این ایم خردمندانه و استوار بوده, اما ارتباط خودتان را با مردم از طریق بیانیه ها و صحبت ها بیشتر کنید.
  حق نگهدارتان.
  سبزیم و استوار

 12. سرزمين سبز ايران گفت:

  سيد عزيز ممنون كه هنوز دركنار ياران سبزتان هستيد ايران هم نيازمند تغير مي باشد و همه ما مسلمانيم نه كافر اين را براي اين گفتم كه هميشه فكر مي كنند ما سبزها كافريم

 13. ناشناس گفت:

  diktator haman kasist ke dar entekhabat ra’y nemiare mikhad be zour reisjomhor beshe

 14. greenhamid گفت:

  میر حسین گل از همین الان رهبر ما خاتمی و رئیس جمهر ما شمایی . لازم باشد خون قرمزمان راه میدهیم تا ایرانی سبز داشته باشیم

 15. ALI گفت:

  به نظر من باید کمی دیگه صبر و وضع موجود را تحمل کرد تا اینکه دباره وقتش که برسه باز هم همصدا شویم

 16. ابرهای بارانی گفت:

  اعدام را محکوم کنید نه شیوه اجرای انرا. در کنار تسلیت رحلت پیامبر و امام حسن مجتی جا داشت به خانوادهای داغدار ایران خودرو تسلیت میگفتید. شما هم از تونس و مصرو یمن و اردن و ایران بعد از انتخابات و عاشورا سال گذشته و دانشجویان خودمان این درس را بیاموزید که هیچکس برای اعتراض به بی عدالتی از دیکتاتور اجازه راهپیمائی نمیگره. در مقابل بسیاری از وقایع و اتفاقاب بعد از انقلاب سکوت کردید شاید هم تقیه پیشه کردید نتیجه این است که میبینید. امیدوارم امروز به گونه حرکت نکنید و سکوت خود را با اصل تقیه توجیه نکنید تا فردا شرمنده خود و آنهائی باشید که به شما دلبستند و باورتان دارند. پیروز باشید

 17. farshid گفت:

  میر حسین عزیز سکوت بیش از حد شما هم تمام امید و آمال ما رو به نه امیدی بدل می‌کنه. یه کاری کن یا اینکه بیا و بگو من کاری نمیکنم خود ملت یه کاری بکنن. سکوتت خیلی‌ عذاب آور شده اینو میدونستی؟

 18. میثم گفت:

  هر چی رهبرمون بگن البته رهبر ما سید علیست مد ظله العالی آقای کروبی و میر حسین بس کنید یه کمی به تعقل بنشینید با با با کی دارید می جنگید غافل شدید آخرت رو فراموش کردید مگه رهبر ما دنبال چه آرمانی هستند این سید شجاع با تدبیر دلسوز این ایام میگذره ولی آه در پیش داریم

 19. ناشناس گفت:

  انقلاب اولین کاری که میکند فرزندان خود را میخورد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1357!!!!

 20. آذري گفت:

  سلام قهرمانان تاريخ ايران. حركتتان خيلي كند است.

 21. ناشناس گفت:

  fبهترين زمان براي به نتيجه رساندن جنبش سبز همين امسال است .

 22. بیژن گفت:

  دارد بهار میگذرد با شتاب عمر
  فکری کنید فرصت پلکی درنگ نیست

 23. رشید گفت:

  آقای مهرداد .این یه روش نخنماشده است که بگیم من خودم به موسوی رای دادم اما………….
  اصلا فرض کن تقلب نشده .انتخاباتی که در آن به ستادهای انتخاباتی حمله ی نظامی میشود باطل نیست ؟
  ثانیا الان مگه بحث تقلبه ؟ با برخی کارهای محمود و عزت مشکل داری ؟ یعنی بیشتر کاراشون درسته ؟
  جنایت و تجاوز و دروغ گسترده در سرتاسر حاکمیت محدود میشه به برخی کارهای عزت و محمود ؟
  تجزیه ی ایران ؟ چرا نگران تجزیه ی مصر نیستی ؟ چرا به مردم اونجا نمیگین برانداز و اغتشاشگر و اینا ؟
  نظام مورد پرستشت ایران را یک زندان کرده .تجزیه ی زندان یعنی چه ؟
  میخواهیم قفلها را بشکنیم و زنجیرها را پاره کنیم .مشکل داری ؟ آره . دردت همینه .
  از قضا من کسی هستم که حکومتی مثل حکومت دکتر مصدق یا مهندس بازرگان میخواهم که ملی و استقلال طلب و دمکرات باشد .
  تنها دراین صورت است که ایران از تجزیه شدن مصون میماند .لازم نکرده یه عده کودتاچی متجاوز فاسد عامل وحدت بخش باشند .
  هیتلر هم وحدت بخش بود .رضا خان هم قدرت متمرکز و انضباط و …………به وجود آورد .
  در شرایط مافیائی و کودتائی میرحسین بهترین و زیباترین حرکت را کرد که پیروزی خود را اعلام کرد .در ضمن علی لاریجانی هم به او تبریک گفته بود و مشاور رضائی نزد رهبری صحت همه ی ادعاهای موسوی و کروبی را تائید کرد .
  یه کم به حرفای سعید قاسمی هم توجه کن که از خودتونه .گفت : قاطبه ی مردم تهران با آقا نبود .
  مساله ی ما حاکمیتیست که مرتضوی و رحیمی و حمله کنندگان به کوی دانشگاه در آن مصونیت قضائی دارند .
  مساله انحصاری شدن سرمایه ملی در دستان سپاهه .
  مساله دخالت همه جانبه ی حکومته در حوزه های خصوصی .
  مساله محدود نبودن قدرت رهبریه .
  وهزار مساله ی دیگه .حالا هی بگو تقلب شد یا نشد .اصلا اساسش تقلبه با وجود این رد صلاحیتها .
  امنیت ایران را شماها میخواید حفظ کنید که به مردم خود رحم نمیکنید ؟

 24. رشید گفت:

  آقا مهرداد شباهت جنبش سبز و انقلاب مصر همین بس که هر دو ضد دیکتاتوریست .حتما شباهت البرادعی و موسوی را درک میکنی .
  اخوان المسلمین هم که امید حاکمیت ایران بود نمایندگیش را به البرادعی داد .دیکتاتوری در نظامی که ظاهرا نهادهای مدرن دارد و در حال توسعه
  و خواست توسعه ی صنعتی و در عین حال عقب ماندگی و سرکوب فرهنگی عاقبتش همینه .چنانچه عاقبت شوروی بود وعاقبت مدرنیزاسیون رضا خان که منجر به چنین وقفه ای در تاریخ شد و با بی وفائی به مشروطه کا ر را به امروزه روز کشاند .

 25. ناشناس گفت:

  دوست عزیز من خودم تو شعبه رای گیری سعادت اباد بودم
  ساعت ۱۵ روز ۲۲ خرداد سال ۸۸ به سرپرست ما زنگ زدن گفتن تعرفه ها رو جمع کنید به مردم ندید.
  از جاهای دیگه که دوستان خود ما هم بودند در اقسا نقاط تهران وضعه همین بود.
  من خودم اهل شهر خامنه هستم و به نظر یکی از دلایلی که می تونه تقلب رو ثابت کنه اینه که گفتن تو خامنه ۹۵ درصد به احمدی نژاد رای دادند.

 26. ناشناس گفت:

  خبري در راه است سبزهاي آزادي خواه

 27. رشید گفت:

  رهبر شما برعلیه کی مبارزه میکند ؟
  امروز بن علی
  فردا……….

 28. جوان سبز گفت:

  جناب كروبي وموسوي

  روز خشم ما چي شد.ديگه خبري ازبيانيه هاتون نيست
  جوانان مصر رونگاه كنين باوجوداينكه مي كشندوزنداني مي كنند صحنه روترك نمي كنندوالرادعي هم همراهشان هست
  كاري بكنيم با هم تا از شراين ديكتاتورها كه بدتر از بن علي ومبارك اند خلاص شيم

 29. ناشناس گفت:

  با سلام
  چرا زمانی برای راهپیمایی تعیین نمیشه!

 30. یک سبزحسینی گفت:

  آقای موسوی شماتکلیف دارید که روزی را جهت تجمع واعتراض به وضع موجود تعیین واعلام نمایند.قبل از اینکه ملت سبز ایران را جدا جدا با اعراب ووحشت نابود کنند.
  یادشون رفته که اون شاه که به صد مهره نمی باخت/ تاجو از سرش تومیدون لشکر پیاده انداخت

 31. ناشناس گفت:

  آقای موسوی شماتکلیف دارید که روزی را جهت تجمع واعتراض به وضع موجود تعیین واعلام نمایند.قبل از اینکه این ملت سبز را تک تک به دست تیغ بدهند.

  یادشون رفته که اون شاه که به صد مهره نمی باخت/ تاجو از سرش تومیدون لشکر پیاده انداخت

 32. رضا گفت:

  انقلاب 57از زيرزمينهاي اين كشور بخاطر حق شروع شد وبه بار نشست حالا هم فرزندان آن مردان سرافراز بيدارند .قيام كنيد تا لواي كفر را ريشه كن كنيم .به اميد روزهاي سبز

 33. داریوش گفت:

  موسویی مصدق دیگر است

 34. ع.ر.ق گفت:

  درود بر موسوی و کروبی ، خاتمی و مردم سبز اندیش
  آقایان ، اساتید عزیز ، قسم به تمامی خون شهدا ، قسم به ایران عزیز فکر و چاره ای کنید. به قول خودتان در طول یکسال بدون طی مراحل قانونی 300 نفر اعدام شده اند . چرا ؟ به چه دلیل ؟ به چه گناهی ؟ اگر سکوت کنیم سر انجام کار به کجا خواهد کشید. کارهای وحشیانه اینان را به مجامع بین المللی بکشانید و به اطلاع مراجع شجاع برسانید و هراران کار دیگر انجام دهید تا همه و همه از کارهای اینان آگاه شوند یک حرکت ملی جهت آگاهی هر چه بیشتر مردم عزیز و جهانیان را شروع کنید. مردم شما را انتخاب کرده اند و از شما انتظار دارند تا فکر ، اندیشه و با دوستان و مراجع شجاع و علمای آگاه مشاوره کنید و چاره ای بیاندیشد تا زمان از دست نداده حرکت کنیم . یقینا هر حرکتی هزینه ای دارد صد در صد هر کسی دست به حرکتی میزند فکر هزینه آن را کرده است باید بدانیم در حال حاضر هم درحال هزینه کردن هستیم البته با حرکتی بسیار بسیار آرام ، تاقبل از اینکه همه جوانان و مردم خوب و عزیزمان را برای زیاده خواهی اینان از دست بدهیم حرکت همه جانبه را آغاز کنید(کنیم).
  پاینده ایران همیشه سبز
  زنده و پاینده باد موسوی ، کروبی ،خاتمی ومردم سبز اندیش آزادیخواه

 35. ميكروب گفت:

  سلام بر حسين
  مير حسين و كروبي و خاتمي بزرگوار و ايت الله بيات زنجاني رضوان الله عليه
  روز خشم سوري هم شروع شد .
  روز خشم ايران كي هست؟
  ترو خدا روز خشم ايران هم زود تر اعلام كنيد كه ما سبزي ها داريم لحظه شماري ميكنيم

 36. محسن گفت:

  آقای سعادتی

  دروغ و نیرنگ و فریب بر سراسر کشور حاکم است … شما تا کی می خواهید اینقدر ساده اندیش باشید…؟

 37. معین گفت:

  آقای سعادتی
  یا از ساندیس خور ها هستی یا از ساده اندیشان بی خبرو بی اطلاع از واقعیتها در هرحال با وجود امثال شما دیکتاتورها در عیش مدام هستند.

 38. حامد گفت:

  ایا تا به حال فکر کردایم جد روزی ست با وجود دیدار آقایان موسوی و کروبی
  کسی همچون شریعتمداری دم از سران فتنه و بازداشت آنها نمیزند؟
  دلیل آن این است که در این روزها گرفتن موسوی و و کروبی پیچیدن طومار حکومتشان است.
  کاش اقای موسوی و کروبی کاری کنند و یک بیانیه محکم و تمام کننده منتشر نمایند که در این ایام دولت انها را بازاداشت کند کاش….

 39. مری گفت:

  خواهر ایران نام داری.ماشاءاالله به شجاعتت.

 40. لطفا به گوش موسوي عزيز برسانيد گفت:

  جناب اقايان موسوي و كروبي
  با درود و عرض ادب خدمت شما بزرگواران
  مي خواهم واقعيتي را به شما بزرگوران بيان كنم.متاسفانه با حركت آرام و تنها اظهار نظر هراز چند گاهي جنبش سبز روز به روز رو به تحليل خواهد رفت.علي رغم تاييد حركت رو به جلو جنبش و تاثير گذاري عظيم بر روي فكر و آگاهي مردم اما بايد توجه داشت كه حق گرفتني است نه دادني.اينكه شما مي فرماييد حكومت نيز مانند مبارك اجازه راهپيمايي مسالمت آميز دهد به يك شوخي شبيه است.بايد مرد و مردانه ايستاد و تا پاي جان در راه حق و حقيقت و عدالت و احقاق حقوق مردم استقامت كرد…..سكوت شما در اين ايام اصلا به صلاح نيست.مي دانم كه براي انقلاب و مردم دلسوزي مي كنيد.ولي بايد اين واقعيت را درك كنيد كه ايران از لحاظ هسته اي به بن بست رسيده است.همانطور كه اوباما نيز گفته گزينه نظامي به عنوان آخرين گزينه روي ميز باقي است.حتي اگر مردم در تغيير سياست وحشتناك هيات حاكمه به تعداد چند صد نفر كشته شوند بهتر از ايجاد جنك در آينده با عواقب وحشتناك آن است.مردم به خصوص جوانان امروز آخرين نگاه ها را به شما دارند.تو را خدا اين اميد هاي جوانان كه شكنجه شدند خون دادندو به طرز وحشتناكي سركوب شدند را ناديده نگيريدواگر اينها از شما خداي نكرده نااميد شوند بايد گفت كه به حمله نظامي به ايارن دل مي بنندند.باور كنيد.جوانان در شرايط خوبي قرار ندارند.انواع فشارهاي روحي و وراني تاشي از بيكاري و تورم و غيره مردم را جان به لب كرده است.شما امروز بر سر دو راهي مهمي قرار گرفته ايد يا ادامه راه مقاومت در راه حق و حقيقت و يا كنار كشيدن از مردم.واقعا دوستانه و از سر دلسوزي كه آگاهي نسبي از سياست و شرايط اقتصادي و اجتماعي جامعه دارم خواهش مي كنم از اين راه برنگرديد….بايد هزينه تغيير و اصلاح انقلاب را به جان بخريد اگر در اين راه هر اتفاقي افتاد خداوند شما را بي اجر نخواهد گذاشت.باز هم مي گويم زمان به سرعت در حال سپري شدن است و سكوت شما ايران را به سمت شرايط وخيمي مي كشاند.
  و من الله توقفق

 41. يا حسين بن علي گفت:

  //////////////// دوستان و ياران سبز انديش ايران ////////////////////

  از شما انتظار است در تحليلها و داوريهايتان عميقتر از اين باشيد، ما هنوز در ابتداي راهيم
  بايد از انقلاب سال 57 درس بگيريم
  گمان كرده‌ايد بعد از انقلاب مجدد به خودي خود بهشت در انتظار جامعه ايران است….؟ گمان نمي‌كنم
  تامل و درنگ بيش از اين نياز است
  به تعبير مهندس عزت الله سحابي، عمل تدريجي، اصلاحي و آگاهي محور، از خوردن گلوله سخت تر است
  بنشينيد و عميق با خود تامل كنيد

 42. عاشق ایران گفت:

  دوستان ما باید با تبلیغات از الان به فکر دور بعد باشیم نه اینکه هر روز بگیم آقای موسوی پس کی میگی بیایم تو خیابون
  دوستان احمدی نژاد داره به فقیرها میرسه هم کار میکنه هم بهترین تبلیغ رو انجام میده ما باید قبول کنیم تو تبلیغات باختیم عوام اول به شکمشون نگاه میکنن حالا شماها هی بگید تظاهرات
  بهترین راه برای پیروزی تبلیغات از امروز برای دور بعد است
  در ضمن من اصلا به تقلب اعتقاد ندارم هر چند که سفرهای استانی بزرگترین تقلب بود چون با پول بیت المال انجام میشد ولی چون در چارچوب کار بود نمیشه بهش ایراد گرفت (تبلیغات یعنی این فهمیدید!)

 43. کیوان گفت:

  وقتی هر خبری از آقای موسوی تو سایت کلمه منتشر میشه مردم حداقل 200 تا کامنت می ذارن، آقای موسوی دیگه آخه از چی می ترسن که اینطوری ساکت و کم تحرکن؟ نذارید این قیام آزادیخواهانه ای که تو خاورمیانه راه افتاده خاموش بشه ، باید از این وضعیت استفاده کنیم. خواهش می کنم از خودگذشتگی کنید و مردمو رسماً به راهپیمایی دعوت کنید. مرگ یه بار شیون هم یه بار. اگه کسی بیرون نیومد اونوقت کسی شمارو سرزنش نمیکنه. آخه شما چه بخواید چه نخواید رهبرما هستید ما چشممون به شماست. از هر 100 تا کامنت 70 تاش از شما درخواست می کنه که یه اقدام عملی کنید، خواهشاً به خواستۀ طرفداراتون احترام بذارید مطمئن باشید روتونو زمین نمی زنیم. دوستتون داریم میرحسین عزیز.

 44. علی گفت:

  شماها که هنوز تو فاز انقلاب اسلامی و اینایین آقایان کروبی و موسوی
  مثل اینکه واقعن پیام ملت رو نشنیدین؟
  خانه از پای بست ویران است

 45. مهرداد گفت:

  در جوابت آقا رشید.
  اولا فرق مصر وایران رو هنوز درک نکردی که میگی ایران زندانه و زندان باید تجزیه شه.مصر چندقومیت و فرهنگ داره و ایران چندقومیت؟
  سال 57 که چندین میلیون ایرانی شعار خمینی خمینی سر میدادند2 سال نکشید که بعداز یک واقعه سیاسی چه بلوایی در کردستان و
  ترکمن صحرا رخ داد و کوموله های کرد چه خیانت هایی که نکردند.یه کم شلی میدادند کردستان هم پر بود فرداش هم سیستان و خوزستان
  گفتی مصدق .خب از سرنوشتش چرا نمیگی؟کودتایی که مصدق رو سرنگون کرداز کجا ریشه گرفت؟جواب:(قدرت های بیرونی)
  ولایت مطلقه فقیه رو چه کسی در خبرگان مطرح کرد؟مرحوم منتظری.بهشتی.رفسنجانی
  هیتلر نژادپرست بود و رضاخان قدرت طلب در عین حال ایران پرست .کی گفته رضا خان خدمت نکرد.اما دموکراسی رو له کرد.
  موسوی کروبی خاتمی و احمدی نژاد رفتنی اند همونطور که رضا خان رفت اما این خدمت رضاخان در جلوگیری از تجزیه بود که تاریخ فراموش نخواهدکرد.دموکراسی فرآیند تدریجی داره که همونطور گفتم یکیش اصلاح سیستم انتخابات و دومی تلویزیون غیر دولتی و……
  این که بیشتر کارای محمود درسته یا غلط چه دردی از تو دوا میکنه.محمود به شکم مردم توجه کرد وخاتمی به جامعه مدنی.
  خب معلومه کدوم گروه تو روستا و شهرستان رای میاره و کدوم گروه تو تهران و دانشگاه.بحث اینجاست که همه به انتخاب هم احترام بذارند.
  محمود تو دهاتا پول پخش کرد که من هم گفتم دوپینگ کرد نظام انتخابات غلط بود تلویزیون دولتی بود مردم هم معترض شدند.
  امنیت ایران رو نه من و نه تو بلکه شعور و وحدت حفظ میکنه.وحدت هم از تحمل دیدگاه سرچشمه میگیره.حالا بپریم بالا و پایین که کی تحمل
  نداره .من اصلا از راستی و اصولگرا جماعت خوشم نمیاد چون فکر میکنند باید برا همه تصمیم بگیرند اما اصل برای من قدرت ایران و بقیه
  چیزها جزییات اند.در ضمن من هنوز موسوی رو دوست دارم و اصلاحاتش رو. اما اصل رو فراموش نمی کنم.

 46. ناشناس گفت:

  خوشحال دیگه کی تو انتخابات ج.ا شرکت می کنه؟
  مثل اینکه برات تجربه نشده ها
  تنها راهی که جواب می ده تحریم هستش تحریم

 47. سبز گفت:

  درود بر موسوی سلام بر کروبی

 48. reza گفت:

  ما همه منتظر هستیم به امید خدا پیروزی نزدیک است
  ما بی شماریم
  یا حسین میر حسین

 49. علی سبز اندیش گفت:

  با سلام درود به ملتهای ازادی خواه سراسر جهان مخصوصا ایرانیهای عزیز سبز
  و سلام درود بر پیشروهای ازادی خواهی میرحسین موسوی و مهدی کروبی
  تاریخ مرگ و ماتم است این کهنه تقویم غم است بی ترس دوزخ یا بهشت از زندگی باید نوشت
  اقای موسوی امروز شما بیشتر از قبل در دل ها جاداری محبوب تر هستی این رو حرف های دل مردم ثابت کرده از من بشنو که در درون مردم هستم هرچند شما هم بر امده از مردم هستی
  پدر میرحسین! شما باید مردم را اماده روزه خشم کنی
  برنامه های اقتصادی و سیاسی ارائه دهی
  نظریه حکومتی مطرح کنی نظریه ای که همه را راضی کند شیعه سنی ترک لر کرد بلوچ…
  مردم را اماده کنی برای اینکه به انها بفهمانی اعتراض برای سرنوشت خودشان نه دیکر ریاست جمهوری
  حرف زیاده ولی امیدوارم به سمع و نظرتان برسد

 50. تهران سبز گفت:

  دوستان سبز
  چرا همه عصبانی هستید ؟باید زمان مناسب فرا برسد وگر نه دوباره همه چیز به عقب بر میگردد پس اندکی صبر بباید که سحر نزدیک است.باید آن 10 درصد حامی چشم وگوش بسته ی حکومت که حاظرند به خاطر آرمان های خیالی اسلامی همه مردم را بکشند هم بیدار شوند آن وقت دیگر خود به خود دیکتاتوری مذهبی از این کشور محو می شود.