سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » احمدی نژاد: سال بعد قیمت‌ها کاهش می‌یابد / باهنر: تا 50 درصد تورم را انتظار داریم...

احمدی نژاد: سال بعد قیمت‌ها کاهش می‌یابد / باهنر: تا 50 درصد تورم را انتظار داریم

چکیده :در حالی که محمود احمدی نژاد امروز در مجلس وعده کاهش قیمت‌ها از فروردین ماه سال 90 را مطرح کرد، باهنر چهره شاخص اکثریت مجلس معتقد است که تا 40 یا 50 درصد تورم را هم برای سال آینده انتظار داشته...


باهنر: اگر اشتباهات طرح هدفمندی، نظام را مجبور به عقب‌نشینی کند، حتما وارد عمل می‌شویم

در حالی که محمود احمدی نژاد امروز در مجلس وعده کاهش قیمت‌ها از فروردین ماه سال 90 را مطرح کرد، باهنر چهره شاخص اکثریت مجلس معتقد است که تا 40 یا 50 درصد تورم را هم برای سال آینده انتظار داشته باشیم.

احمدی نژاد در جلسه امروز مجلس به جای دفاع از صالحی، از هدفمندی یارانه ها دفاع کرد و با ادعای وجود امارهای خوب در این باره، گفت که “بيش از 20 درصد از گام‌هاي اول در بخش‌هاي گوناگون با صرفه‌جويي ملي مواجه هستيم” و “ما در آخر سال تزريق پول داريم و هجوم به بازار شب عيد را شاهد خواهيم بود، اما از الان كنترل قيمت‌ها را انجام مي‌دهيم و ان شاءالله از اول فروردين اين طرح بركات خود را نشان خواهد داد.”

این در حالی است که محمدرضا باهنر، دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین و نماینده راست گرای مجلس، در گفت و گو با فارس، از احتامکل تورم 40 تا 50 درصدی خبر داد.

وی با بیان اینکه “اگر احساس كنیم در جریان اجرای طرح هدفمندی یارانه ها، اشتباه به گونه‌ای است كه اصل پروژه زیر سؤال است یا نظام مجبور به عقب نشینی و یا مسكوت گذاشتن طرح می‌شود، حتما وارد عمل می‌شویم”، خاطرنشان کرد “اگر قرار باشد تورم معمول جامعه در سال آینده حدود ۱۵ درصد باشد، با اجرای قانون هدفمند كردن یارانه‌ها پیش‌بینی می‌شود تورم به ٢۵ درصد برسد. ولی اگر دولت قرار باشد پول واریزی را از بانك مركزی قرض کند، یا از حساب ذخیره ارزی استفاده كند، تورم ممكن است به ۴۰ یا ۵۰ درصد هم برسد.”

وی همچنین با اعتراف به اینکه “طرح تثبیت قیمتها خیلی عاقلانه نبود” گفت: “حداقل مسئله این بود كه ما همان افزایش بیست درصدی را ادامه می‌دادیم. هر چند افزایش بیست درصدی آنقدر نبود كه بتواند شكاف قیمتی موجود بین قیمت واقعی و قیمت یارانه‌ای كشورمان را پر كند.”

طرح تثبیت قیمت ها را مجلس راست گرای هفتم در سال 83 و به رغم مخالفت دولت اصلاحات تصویب کرد و باعث لطمه گسترده به صنعت آب و برق و منابع یارانه‌ای انرژی در کشور شد.


6 پاسخ به “احمدی نژاد: سال بعد قیمت‌ها کاهش می‌یابد / باهنر: تا 50 درصد تورم را انتظار داریم”

 1. reza گفت:

  با سلام و عرض ادب خدمت دوستان .چندی پیش جناب دکتر مهدی خزعلی( منتقد معروف دولت و کاندیدای رد صلاحیت شده مجلس و فرزند طرد شده آیت الله خزعلی که از فرط عشق به کودتا گران فرزند خود را عاق کرد )در سایت خود مطلبی جالب و تامل برانگیز نوشت که حیفم آمد دوستان را از این مطلب جالب محروم کنم.
  حکایت حکومت و دولت درجمهوری اسلامی مَثَل گرمابه است، و پست ومقام و مسئولیت، لُنگ این گرمابه، این لنگ ساعتی در اختیارتوست و بعد از تو دیگری بر کمر می بندد، اگر آنرا در حمام از تو بستانند، مکشوف العوره خواهی شد، باید دستی در پیش و دستی در پس بگیری و از حمام بدر شوی، ممکن است کودکان خیره سری هم در حمام باشند و تو را بدون لنگ ببینند و هو کنند – که همیشه هستند – انگار برای این کار زاده شده اند و حقوق می گیرند!
  این پست و مقام ستارالعیوب است، تا می‌توانید به هر حیله و ترفند، این لنگِ پست و مقام و مسئولیت را نگه دارید، اگر لازم شد مدح و ثنایی بگویید، دستی ببوسید، یا در جایی شتر دیدید، ندیدید! الاهم وفالاهم کنید، شما که آبرویتان را مفت بدست نیاورده اید، لنگ را بچسبید! تا بر دولت و وزارت و وکالت تکیه زده اید عیبتان مستور و پرونده ها مختومه است! وای به روزی که لنگ از شما بستانند، همان چاکران و نوکران و دستبوسان آستان، شما را هو می کنند! از گذشته عبرت بگیرید، شما نیز گذشته‌ی آیندگانید! این شتری است که در خانه همه می خوابد!
  دولت اول: یادش بخیر، در خیابان ها فریاد می زدیم: ” بازرگان، بازرگان، نخست وزیر ایران” چه شد؟ بی آبرویش کردند، مجلس ختمی هم نمی توان برایش گرفت، به جرم عضویت در حزب او زندان های طویل المدت می برند!
  دولت دوم: ابوالحسن بنی صدر را می گویم، آخوندزاده بود، پدرش عالم اول همدان بود، امام به پدرش علاقه‌مند بود، بیش از یازده میلیون رای داشت، چه شد؟ با چهره گریم شده از کشور گریخت! لنگش را که گرفتند، دیگر در ملاء عام نتوانست ظاهر شود!
  دولت سوم : دولت شهید رجایی، کمتر از یک ماه دوام داشت، شانس آورد که با لنگ در حمام شهید شد، اگر زنده می ماند، لنگش می ستاندند و مثل بقیه می شد، پس بیایید – به قول شهید باکری- دعا کنیم که شهید شویم، ظاهراً مسئول خوب در جمهوری اسلامی، شهید است!
  دولت چهارم : مهندس موسوی، او که از سران فتنه است و افراطی های جناح راست برای اعدام او عجله دارند، در خیابان‌ها و در تظاهرات دولتی هم به او ناسزا می گویند، در کنار نماز عبادی سیاسی جمعه هم عکس او و دیگر سران فتنه را در آتش منتشر می کنند! یکی او را انگلیسی و دیگری او را عامل موساد می‌نامد!
  دولت پنجم : آیت الله هاشمی رفسنجانی، او را که ریشه فتنه می خوانند و احمدی نژاد و مشایی و فاطی رجبی و … او را مفصل هو کرده اند، شعارهای 9 دی را فراموش نکرده ایم: ” تاجر ورشکسته برگرد به باغ پسته “ و شعار علیه فرزندانش!
  دولت ششم : حجةالاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی، او هم که در آتش سران فتنه می سوزد و عده ای معتقدند باید او را اعدام کرد یا دست و پایش را از خلاف برید!
  دولت هفتم : هنوز لنگ بر کمر دارد، گاهی لنگ بالا می رود و کسانی هو می کنند، مثل ماجرای مشایی و رحیمی و کردان و فقیه و یک میلیارد دلار و ….! وای به روزی که لنگ از او بستانند ! آن وقت است که دیگر نمی‌توان با رانت لنگ از محاکمه فرار کرد!
  پس ای دولتمردان؛ علیکم باللنگ، اوصیکم باللنگ، استعینوا باللنگ، اگر می توانید با خود لنگی به همراه بیاورید، هرچند حمامی اجازه خروج لنگ از حمام را نخواهد داد!
  جمعه 26 آذر 1389 / مهدی خزعلی

  کلام آخر: بالاخره روزی لنگ این دولت هم کنار می رود !البته این بار با دفعه های قبل تفاوتهای اساسی بدین شرح دارد 1-اولین دولتی که شخص دومش رییس شبکه بزرگ اختلاس 150 میلیاردی پرونده بیمه است2 اولین دولتی که وزیر 600 میلیاردی با پرونده مفتوح 5/6 میلیون دلاری دارد (البته در این پرونده شخص احمدی نژاد هم متهم است ) 3- اولین دولتی که قاضی مجرم و تعلیق شده قوه قضاییه را به سمت معاون رییس جمهور منصوب کرده 4-اولین دولتی که تشکیلات اداری اش در آمار سازمان شفاف سازی جهانی در زمینه فساد تشکیلات اداری رتبه فاخر 168 را کسب نموده . 5 اولین دولتی که تخلف 72 درصدی از قانون بودجه در کارنامه اش ثبت شده . به این افتخارات پرونده بزرگ بهزیست بنیاد ،پرونده سازمان تربیت بدنی ،موقوفه خواری های بزرگ ،جنایت بزرگ کهریزک و زیر گرفت مردم با ماشین را هم اضافه کنید .

  با

 2. ناشناس گفت:

  گل کاشتی دمت گرم

 3. ناشناس گفت:

  رضاجون، گل بود. واقعا به همه توصیه می‏کنم کامنتت رو بخونن. دستت مر30. ضمنا برخی‏ها گم شدن؟ ازشون خبری نیست!؟

 4. ناشناس سبز گفت:

  آقاا رضا دمت گرم خیلی عالی بود

 5. سبز اندیش گفت:

  آقای مهندس تا کی صبر؟

 6. سبز راست قامت گفت:

  نميدانم چرا حرفهاي اين…مرا هميشه بياد اين ضرب المثل مي اندازد كه:
  بزك نمير بهار مياد كمپزه با خيار مياد / اوني كه فكر ميكني ،خودتي د…