سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » میرحسین: دروغها و تهمتها نشان داد که اسلام آقایان چگونه اسلامی است...

میرحسین: دروغها و تهمتها نشان داد که اسلام آقایان چگونه اسلامی است

چکیده :گسترش فرهنگ اعتراف گیری و تواب سازی از درون زندانها به فضای سیاسی بیرون منتقل شده است. بر اساس این فرهنگ، شما اگر می خواهید پست خود را حفظ کنید و یا انتخاب شوید و یا در معاملات بزرگ و کوچک سهیم شوید و یا با آرامش از دست و زبان بد اخلاقان زندگی کنید، باید فهم و بصیرت لازم را برای محکومیت منتقدان و معترضان جنبش سبزداشته باشید. آنها حتی از حوزه ها و مراجع عظام نگذشته اند و ما شاهد فشارها و جسارتها و اهانتهای گوناگون علیه روحانیت و مرجعیت هستیم. غافل از آنکه داخل همین خانواده های دست اندر کاران، توجه به خواستهای مطرح شده درجنبش سبز در حال گسترش است. چرا که این مطالبات مطابق با حقوق مردم و میثاق ملی...


کلمه: اقتدارگرایان در ده روز نخست دی ماه، با لحنی عصبی و تهاجمی تر از قبل به تخریب شخصیت های جنبش سبز پرداختند. آن‌ها در این روزها با موجی از شعار و توهین در قالب سخنرانی، مصاحبه، یادداشت و … علیه هواداران جنبش سبز و همچنین میرحسین موسوی، کروبی و خاتمی به میدان آمدند. تا جایی که صدا و سیما در بخش‌های مختلف خبری خود شعار مرگ بر خاتمی، موسوی و کروبی را به وضوح پخش کرد. هواداران دولت حتی خود را به جای خدا و ائمه معصوم نیز نشاندند و عنوان کردند که موسوی و خاتمی و کروبی توسط خدا هم بخشوده نخواهند شد. آن‌ها در مقام داوری تا جایی پیش رفتند که مدعی شدند میرحسین موسوی، نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس، روز قیامت و اسلام را باور ندارد. میرحسین موسوی اما در برابر این همه توهین و ناسزا فقط سکوت کرد. بسیاری از هواداران جنبش سبز در این مدت پرسیده اند که چرا موسوی در برابر این تهاجم وسیع موضعی نگرفته است؟خبرنگار کلمه به همین مناسبت در گفت و گویی کوتاه پرسش هایی را در این مورد با وی مطرح کرده است.

موسوی در پاسخ به سوالات کلمه، راه و روش تبلیغاتی اقتدارگرایان را متعلق به دوران قدیم دانسته و گفته است «آنها از شگردهایی استفاده می کنند که در رژیم های توتالیتر، شبیه شوروی دوران استالین و یا رومانی زمان چائوشسکو، استفاده می شد.» وی ضمن بی اثر خواندن این تبلیغات گفته است «این ده روز فرصت خوبی برای شناخت ملت ما از ماهیت این آقایان بود. این همه دروغ و تهمت نشان داد که اسلام حضرات چگونه اسلامی است.»

موسوی در این مصاحبه یک بار دیگر بر  مطالبات بیانیه هفدهم خود تاکید کرده و خطاب به اقتدارگرایان اعلام کرده است: «شما امثال بنده را ندیده بگیرید و خودتان بی اعتنا به ما زندانیها را آزاد و اعلام کنید که پایبند به همه اصول قانون اساسی هستید و رسانه ها را آزاد کنید، انتخابات آزاد غیر گزینشی داشته باشید. خواهید دید افق روشن خواهد شد… اگرنه سرکوب، سطح مطالبات را بالا خواهد برد.»

متن مصاحبه خبرنگار کلمه را با میرحسین موسوی می خوانید:

در هفته های اخیر، اقتدارگرایان هجمه تبلیغاتی بی سابقه ای را علیه شما و جنبش سبز انجام دادند، اما شما در برابر این هجوم سکوت کردید و موضعی نگرفتید. دلیل این سکوت چیست؟ انتظار خیلی از طرفداران جنبش سبز این بود که شما در برابر این همه تهاجم چیزی بگویید.

بنده قصد پاسخ داشتم اما انتشار نامه برادر عزیزم آقای کروبی مرا منصرف کرد. نگاه ایشان دلیل بسیاری از این بداخلاقی ها را روشن می کند. دلیل دوم سکوتم آن بود که تبلیغاتی از این قبیل متعلق به دوران قدیم است و از شگردهایی استفاده می کند که در رژیم های توتالیتر شبیه شوروی دوران استالین و یا رومانی زمان چائوشسکو استفاده می شد. کسانی که این تبلیغات را سازمان دادند نه جامعه خودمان را می شناسند و نه درکی از فضای متحول بین المللی دارند. آنها در فضای قبل از گسترش تکنولوژی ارتباطات زندگی می کنند.

ارزیابی شما از ده روز تهاجم که علیه شما و دیگر شخصیت های جنبش سبز صورت گرفت، چیست؟ چقدر تبلیغات اقتدارگرایان را اثربخش می دانید؟

به دلایلی که در پاسخ به سوال قبلی گفتم این تبلیغات نه تنها کم اثر بود بلکه بدلیل محتویات غیرمنصفانه خود اثر عکس داشت. این ده روز فرصت خوبی برای شناخت ملت ما از ماهیت این آقایان بود. این همه دروغ و تهمت نشان داد که اسلام حضرات چگونه اسلامی است. تعجب آور هم نبود ما همه پیشنمازی را می شناسیم که گفت امریکا از طریق عربستان یک میلیارد دلار به ما کمک کرده و قول پنجاه میلیارد دیگر را بعد از پیروزی داده است و هنوز این آقا علیرغم این بهتان و دروغ، موقعیت رسمی خود را حفظ کرده است. به همین دلیل، اثرات این تبلیغات خارج از عرف توام با فحاشی های سخیف و تهدید، بیشتر از آنکه به جنبش رو به گسترش سبز لطمه بزند، حقانیت و سرزندگی جنبش سبز را نشان داد.

اینها نمی توانند درک کنند وقتی کسی که به خاطر یک کبک یک انسان محترم را به قتل رسانده ادعا کند شخص عالمی مثل آقای خاتمی قرآن را نمی فهمد و یا در سایتهای خود، دادستان انقلابی و مورد اعتماد امام را جاسوس شوروی و قرآن پژوه مبارزی چون خانم رهنورد را با تهمت های مضحک، همکار خانواده مطرود رژیم پهلوی، و بنده و ایشان را به نقل از یک نویسنده درگذشته، که از ترس مردم به اروپا گریخت و در آنجا فوت کرد، فراماسون می نامند، مردم چگونه با این ادعاها روبرو می شوند. اینها روی گوبلز را در جعل و دروغگوئی سفید کرده اند و تهمت و دروغ را جزئی از دیانت متحجرانه و توام با خرافات خود قرار داده اند. البته یک نکته ظریف دیگر نیز وجود دارد که دستپخت این چنین شور از آب در می آید و آن اعتقاد ریشه ای بخشی از حاکمیت به خس و خاشاک و بزغاله و گوساله بودن میلیونها نفر از مردم این کشور است. یکی از دلایل دلیری اینان برای گفتن دروغهای بزرگ همین نگاه به ملت است. آنها هنوز باور به شعور ملت ندارند و متاسفانه در خلوت خود حتی از تصور حقوق شهروندی برای همه مردم و کرامت ذاتی برای همه انسانها وحشت می کنند.

در مهدیه تهران و برخی تریبون های دیگر خطاب به شما و آقای کروبی و دیگر شخصیت های جنبش سبز گفتند که شماها عددی نیستید. شما چه نظری درباره چنین اظهار نظری دارید؟

اتفاقا این سخن کاملا درست است. نه بنده و نه کروبی نگفته ایم عددی هستیم. در احوالات شیخ ابوسعید ابوالخیر آمده است عالمی که با شیخ احساس رقابتی داشته کسی را پیش او می فرستد که من مثل یک فیل هستم و شما مثل یک پشه و شیخ جواب می دهد که به او بگوئید «ما هیچ نیستیم و آن پشه هم تو هستی». البته ما در مرتبه شیخ نیستیم ولی با تاسی به او می گوییم ماها عددی نیستیم. ولی این دلیل نمی شود که شما حقوق مردم را ضایع کنید و میثاق ملی را تا این اندازه خوار کنید.

شما شبیه این مضمون را در بیانیه هفده، که پس از وقایع عاشورای تهران صادر کردید، نیز یادآور شده اید. آیا همچنان بر همان خواست ها تاکید می کنید؟

بله. بنده در اطلاعیه 17 گفتم شما امثال بنده را ندیده بگیرید و خودتان بی اعتنا به ما زندانیها را آزاد و اعلام کنید که پایبند به همه اصول قانون اساسی هستید و رسانه ها را آزاد کنید، انتخابات آزاد غیر گزینشی داشته باشید. خواهید دید افق روشن خواهد شد. اگرنه سرکوب، سطح مطالبات را بالا خواهد برد. این نوع تبلیغات دروغ و ناشیانه که همزمان با ادامه سرکوب و دستگیریها انجام می گیرد جز آنکه مردم را روز به روز بیشتر از اصلاح در چهارچوب قانون اساسی مایوس سازد فایده ای نخواهد داشت.

دبیر کل موتلفه گفته است که شما یعد از انتخابات، در ملاقات با هیئتی با شمارش بخشی از آرا موافقت کردید و بعدا با ملاقاتهائی که با اعضای مشارکت و مجاهدین انقلاب داشته اید آنها شما را از این توافق قبلی منصرف کرده اند. آیا درست است؟

متاسفانه دبیر کل جدید موتلفه پختگی لازم را ندارد. درمورد این ادعا بنده آن را تکذیب می کنم. در آن جلسه، آخرین حرفی که  زدم «قبول حکمیت» بود و اگر شرکت کنندگان در آن جلسه به حافظه خود رجوع کنند، بنده حتی چند نام را به طور مثال برای چنین هیئت حقیقت یابی مطرح کردم. بدترین بخش ادعای ایشان تهمتی است که به دو گروه سیاسی معتبر کشور زده اند، در حالی که اعضای اصلی آنها در بند هستند.

البته علاوه بر ایشان برای چندمین بار یکی از وزرای زمان دفاع مقدس با استناد به یک نشریه غربی به صورت ترجیع بند نقل قولی از بنده می کند که با توجه به خدمات ایشان به بهداشت کشور تا کنون صبر کردم که چیزی نگویم. بنده تعجب می کنم ایشان که ادعای مسلمانی دارد، علیرغم این همه مدرک و سند و سخنرانی و اطلاعیه های بنده و بحثی که یک بار با ایشان کردم به قول یک نشریه آمریکائی تکیه می کند و از آن فراتر می رود و برخلاف گفته ها و کردار قدیم خود در مورد گذشته سیاسی اینجانب به قضاوت می نشیند. مگر انکه بگوئیم در آن موقع تظاهر می کرده است.

با توجه  به اینکه فشار و تبلیغات علیه جنبش سبز در ماههای اخیر افزایش یافته است. وضعیت جامعه و جنبش سبز را در این شرایط چگونه ارزبابی میکنید؟

بله. حجم تحریف و دروغ و تهدید بالارفته است. اعدام های فله ای و محکومیتهای عجیب و غریب ظالمانه هم برای کمک به مرعوب کردن بکار گرفته می شود. مهمتر، گسترش فرهنگ اعتراف گیری و تواب سازی است که از درون زندانها به فضای سیاسی بیرون منتقل شده است. بر اساس این فرهنگ، شما اگر می خواهید پست خود را حفظ کنید و یا انتخاب شوید و یا در معاملات بزرگ و کوچک سهیم شوید و یا با آرامش از دست و زبان بد اخلاقان زندگی کنید، باید فهم و بصیرت لازم را برای محکومیت منتقدان و معترضان جنبش سبزداشته باشید. آنها حتی از حوزه ها و مراجع عظام نگذشته اند و ما شاهد فشارها و جسارتها و اهانتهای گوناگون علیه روحانیت و مرجعیت هستیم. غافل از آنکه داخل همین خانواده های دست اندر کاران، توجه به خواستهای مطرح شده درجنبش سبز در حال گسترش است. چرا که این مطالبات مطابق با حقوق مردم و میثاق ملی ماست.

مردم ما خاطرات خوشی از اعتراف گیری و تواب سازی و مداهنه و تهمت و دروغ ندارند. این ترفندها در ماه دی به ضد خود تبدیل شد. تمام این تمهیدات و اقدامات به خوبی نشان می دهد که جنبش سبز در حال پیشرفت است و انشالله با شرکت همگان این روند تا رسیدن به اهداف مطرح شده در جنبش سبز ادامه خواهد یافت. ما  اعتقاد داریم که: «فاما الزبد فیذهب جفاء و اما ما ینفع الناس فیمکث فی الارض»، کف ها به کناری رفته و محو میشوند، ولی آنچه برای مردم سودمند است باقی می ماند.

گر چه این حجم تهمتها و افتراها و دروغ زنی و  وارونه نمایی در نهایت برملا خواهد شد اما به هر حال  نمی توان حجم تبلیغات رسانه های  حکومتی  با بودجه های  نجومی را، که به قبضه جناح خاصی در آمده، نادیده گرفت. به نظر شما چه طور می توان بر این تفرقه افکنی ها در جامعه و در میان خانواده ها فائق آمد؟ جنبش سبز چه طور می تواند در جهت پوشاندن و کم کردن شکاف های مختلفی که ممکن است  روزبه روز در اثر سوء تدبیر و سوء نیت اقتدارگرایان بیشتر و بیشتر شود گام بردارد و وحدت ملی را در برابر تفرقه افکنی های دولتی حفظ کند؟

به نظرم استراتژی اصلی باید همان آگاهی بخشی و راهکار اصلی  همان هر شهروند یک رسانه باشد. کارهای به ظاهر ساده ای مثل تکثیر روزنامه ها و نامه ها و بیانیه ها، تکثیر سی دی از عکس ها و فیلم های وقایع پس از انتخابات و … امروزه عمق نفوذ خوبی پیدا کرده اند و به دورترین نقاط هم رسیده اند. لشگر پرشمار آگاهی بخشی و اطلاع رسانی از دل وسایل ساده ای که عصر اطلاعات در اختیار آنها گذاشته است موثرترین شیوه ها را با خلاقیت خود برای رساندن پیام حقیقت پیدا کرده و می کند.

اما در کنار تلاش برای گسترش آگاهی ها و مبارزه با انتشار دروغ و قلب حقایق، نباید خاطره بحثها و گفتگوهای صمیمانه روزهای انتخابات را از یاد برد. نباید از یاد ببریم که چه طور پیش از آن که مداخله های به اصطلاح امنیتی فضای گفتگوی مدنی را به آشوب بکشد و صدای بحث و گفتگو را خاموش کند، شنیدن صدای همدیگر را در گفتگوهای انتخاباتی تجربه و تمرین می کردیم. نباید زنجیره سبزی که تمام اختلافات و تفاوت ها را از جنوب تا شمال شهر و کشور به هم پیوند می داد و زیستن در کنار هم را به ما می آموخت فراموش کنیم. این خاطرات گرانبها درس ها و الگوهای ارزشمندی برای امروز ما نیز می توانند باشند. امروز هم باید تا آنجا که می توانیم با زنده نگاه داشتن فضای بحث و گفتگوی ملی، تحمل و مدارای یکدیگر را تمرین کنیم و نظرات و آراء همدیگر را بشنویم تا بر شکافهای تحمیل شده از سوی رسانه های رسمی غالب شویم. سبز بودن ما به این معنا نیست که می خواهیم همه را به رنگ خود در آوریم و یک رنگ کنیم، آن طور که انحصارطلبان و اقتدارگرایان برای همه رنگ و رای خویش را تجویز می کنند. سبز بودن زیستن در کنار یکدیگر با درک تفاوت ها و اختلاف آراء و نظرات و سلایق یکدیگر است. اگر اقتدارگرایان و رسانه های شان می کوشند ترک های ایجاد شده در خانواده ها و جامعه را پررنگ کنند، ما باید بکوشیم با پذیرفتن این اختلاف ها نسخه ای برای زیستن مسالمت آمیز در کنار یکدیگر ارائه کنیم.  آگاهی بخشی در عین مسالمت،  موثرترین سلاح علیه خشونت و پراکندن بذر های تفرقه و جهل است.


544 پاسخ به “میرحسین: دروغها و تهمتها نشان داد که اسلام آقایان چگونه اسلامی است”

 1. ناشناس گفت:

  به نام خدا

  بسیار عالی بود! درود بر شما دوستان زحمت کش کلمه
  درود بر میر حسین موسوی عزیز

 2. ارشيا گفت:


  درود بر رئيس جمهور سبز ايران

 3. ناشناس گفت:

  درو بر سبزترین مرد ایران زمین

 4. ناشناس گفت:

  درود بر سبزترین مرد ایران زمین

 5. رونقی گفت:

  درود بر میر حسین رهبر سبز ایران

 6. محمد گفت:

  ” سبز بودن ما به این معنا نیست که می خواهیم همه را به رنگ خود در آوریم و یک رنگ کنیم، آن طور که انحصارطلبان و اقتدارگرایان برای همه رنگ و رای خویش را تجویز می کنند. سبز بودن زیستن در کنار یکدیگر با درک تفاوت ها و اختلاف آراء و نظرات و سلایق یکدیگر است. ”

  زنده باد ایران

 7. مسعود گفت:

  درود بر تو میر عزیز
  میبینم آن روز را که آزاداته و با افتخار رئیس جمهور خطابت می کنم.
  دوستت دارم میر حسین دوستداشتنی.

 8. مسعود گفت:

  دوستان کلمه اگه میشه یه برنامه ای بزارید که به صورت هفته ای یه مصاحبه با آقای موسوی انجام بدید و فایل تصویری و صوتیش رو تو سایت بگذارید. به صورت منظم و هفتگی. خواهش میکنم. خیلی میتونه جو جنبش رو زنده تر بکنه.

  منتظر این حرکت هستم و اگه موافق نیستید حتما علتش رو زیر نظر من بگید. ممنون از زحماتتون.

  • لقمان گفت:

   موافقم
   در هر صورت مصاحبه ها منظم باشد مثلا چهارشنبه ها یا چهار شنبه آخر ماه

 9. یونس گفت:

  درود بر میرحسین

 10. صدر گفت:

  مدیرمحترم سایت که ابتدامطالب نوشته شده درارائه دیدگاه را مطالعه می کنید واگرمطابق نظرشماوبه نفع دروغ پردازی های آقای موسوی بوداجازه نمایش میدهیددر غیراین صورت سانسورمی کنیداین معنی جامعه مدنی و آزادی در رسانه ای است که شعارش رامیدادید؟!!!!!

  • هیوا از مهاباد گفت:

   جناب صدر! از فحوای کلام شما بر می آید که اساسا شما چنین انتطاری از رسانه های کودتا ندارید، ظاهرا از این بابت که آنها بجای ترویج شعار جامعه ی مدنی سرگرم ترویج جامعه ی ولایی هستند.، شما فقط از رسانه های سبز انتظار تحقق جتمعه یمدنی را دارید!!!! ببخشید استلالتان خنده دار است زیرا سایت کلمه یک تریبون رسانه ای بیطرف نیست. کلمه ارگان و فریاد میلیون ها ایرانی بدون تریبون است. حتما اطلاع دارید که هرگونه پوشش خیری شرافتمندانه اسباب فیلترینگ سایت ها را فراهم می کند. اما شما ها که به مدد پو لهای بی حساب و کتاب صاحب ده ها سایت و روزنامه هستید الحمدالله از بابت انعکاس دیدگاهایتان هیچگونه مشکلی ندارید.
   افزون بر این رسانه های کودتا مدتهاست که کامنت های ما را منتشر نمی کنند و تنها را ما برای ابراز وجود شده است کلیک بر روی گزینه های منفی و مثبت، تا به کمک گزینه ی قرمز هر روز به آنها یادآوری کنیم : شما که به نام مردم و به کام خودتان تمام صداهای دیگر را خفه کرده اید، اقلیتی بیش نیستید.

 11. امید موسوی گفت:

  با خون “سرخ” خود تا آخرین لحظه مینویسیم جنبش “سبز” ادامه دارد تا به ایرانی “سفید” برسیم.
  میر حسین موسوی درود بی کران میلیون ها ایرانی بر تو باد.
  حتی اگر در راه مبارزه آزادی ایران عزیزمان جان دهی در خاطر سبز میلیون ها ایرانی هستی و خواهی ماند.
  میر حسین موسوی ای “امیرکبیر” آزاد مرد ایران درود و درود و درود و هزاران درود بی کران برتو باد………….جنبش سبز ادامه دارد….

 12. طلوع سبز گفت:

  در این سیاهی مطلق سپیدی شما امید ماست
  یا حسین میرحسین

 13. zahra گفت:

  dorood bar rahbare bidare jonbeshe sabz va zahraye zaman rahnavard kash hokoomat yeak zare az derayate shoma ra dasht ta be irany azad beresim.

 14. جانبرادر گفت:

  “سبزهای آگاهی بخش”

  جنگ من این است و گرز و تیشه ام
  واژه هایم این کلان اندیشه ام
  تیشه ام بر ریشه است و دیو جو
  کیش ایران گرز من شد دیو کو

 15. مهتاب گفت:

  الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم

 16. پیشنهادی به میر حسین موسوی گفت:

  از اقای مهندس موسوی می خواهیم که از حقوق خودش و همه از طریق رسانه ملی اقدام کند .اقای موسوی طی خواسته ای از نظام بخواهد همین خواستن او و نفی جواب از دیگران می تواند کافی باشد. تا کی می خواهید از طریق یک رسانه فیلتری اطلاع رسانی کنید.

 17. فونیکس گفت:

  درود به شما
  دوستان لطف کنید به کسی فحش و ناسزا نگید
  که این مرام طرفداران دیکتاتوریه
  مهمترین کار بیداری ملت خفته است
  هر کس باید اطرافیان خود را بیدار کند

 18. س.س گفت:

  میرحسین تا پای جان برای دفاع از تو ایستاده ایم

 19. ستّار- جانباز70%- سبزِ سبز گفت:

  این مطالب که به استحضارخوانندگان عزیز می رسد،ازکسیست که برادر رشیدی را در هشت سال دفاع مقدّس در عملیات کربلای پنج که این ایّام سالروز آن حِماسه است، تقدیم به انقلاب واسلام نموده است- و خود نیز در سال شصت ویک ، عملیات رمضان منطقه ی شلمچه به افتخار جانبازی نائل گردیده است-غرض اینکه دردمندیم و دردکشیده که به فرمایش مقام معظّم رهبری : همه ازجنگ فارغ شده اند،الّا جانبازان که تا آخِر با جنگ هستند-
  مخاطبم کسانی هستند که دلشان به حال انقلاب واقعاً وحقیقتاً می سوزد-
  عزیزان : مگر پیامبر خاتم (ص) نفرمودند : حکومت با کُفر باقی می ماند ولی با ظلم باقی و پایدارنمی ماند؟ چرا باید این رسانه ی به اصطلاح ملّی که در واقع میلی می باشد ّ در اختیار یک گروه افراطی و به ظاهر خیرخواه قرار گیرد؟ این را باید بدانیم که هرگاه میدانِ عمل به بی تقوایی و بی حیائی کشیده شد، فرضاً اگر کارِ خیری هم صورت بگیرد به چشم نمی آید و نادیده گرفته می شود- چون غالباً درچنین مواقعی ، نیّت ، خدا نیست- چرا باید این همه تهمت و افتراء به کسانی که سابقه ی درخشان خدمت صادقانه به اسلام و انقلاب را در سخت ترین شرایط دارند ، زده شود؟؟
  کسی که در مهدیه ی تهران ، روز نهم دی سال جاری حرفهای ناپاک که از ذات ناپاکش نشأت می گرفت را عنوان کرد ، ایشان را (طائب) مشمول این کلام وحی می دانم که ای کسانی که ایمان آورده اید ، ایمان بیاورید .!
  کسانی که پا روی وصیت نامه ی امام خمینی (ره) گذاشته اند و برخلاف آن عمل نموده اند(و پا به عرصه ی سیاست گذاشتند) ، پشتوانه ی چنین افرادی هستند – مگر می شود که خاتمی و موسویِ عزیز ، این فرزندان زهرای اطهر مخالف اسلام ، انقلاب ، نظام و آرمانهای امام راحل و شهیدان عزیز باشند؟!!! یا آن همه تهمتهایی که دنیا پرستان به هاشمی عزیز زده اند ، توجّهی به این عبارت گهربار معصوم (ع) که فرمود : به حساب خویش برسید ، قبل از آنکه به حساب شما برسند ، ندارند؟
  اینکه کسانی((ضدانقلاب)) آمدند درایّام انتخابات و بعد از آن از فضای سیاسی مملکت سوء استفاده نمودند ، این خوشایندِ هیچ کَسی نیست-و دلسوزان نظام نفرت خود را از بی احترامی به اباعبدالله الحسین(ع) در حِماسه ی جاویدان نهم دی سال 88اعلام کردند – اما بعضیها که هویت و حال و روز و مشی خائنانه شان برای مردم انقلابی ایران مشخص شده ، نخواستند این صداها و بیزاری جستن ها را انعکاس دهند در رسانه ی عمومی-

  کسانی که به راحتی حُکم صادر می کنند و انسانهای بی گناه را از هستی ساقط می کنند ، آیا فکر می کنند که کشتن و شکنجه های مختلف افراد مخالف ، هنرنماییست؟؟؟! به شما افراد تند رو و نا اهل خطاب می کنم اگر فکرکردید که با این کارتان می توانید نیروهای اصیل انقلاب را وادار به مقابله به مثل کنید ، کور خوانده اید- زیرا ما سرباز آن امام راحل عزیزی هستیم که در پلیسی ترین فضای جامعه (دوران ستم شاهی و همزمان با پیروزی انقلاب) حاضر به ترور فیزیکی افراد خائن نشدند-

  اگر قرار باشد بنا را بر بی تقوایی و درّنده خویی بگذارید ، هیچ کَس چیزی از شما درّنده خوها کمتر ندارد- فقط چیزی که هست این است که فردای قیامت باید پاسخگوی اعمال ننگین و خائنانه باشیم- …

 20. ناشناس گفت:

  نور تو به ایمان ما افزود

 21. سيد احمد گفت:

  درورد بر مرد بزرگ ميرحسن موسوي

 22. موج سبــــــــــــــز گفت:

  آقای رئیس جمهور اگر میشود در مورد یارانه ها بیشتر صحبت کنید و هر چه سریعتر تا دیر نشده به صحنه سیاست برگردید و سر و سامانی به حزب خود بدهید چون هر چی تاخیر کنید به ضرر جنبش است زود تر یارگیریهای جدید را شروع کنید و سراغ نمایندگان مجلس بروید و از هیچ تهدیدی نترسید چون ما پشتیبان شما هستیم شما 30 میلیون رای داشتید و الان هم دارید شک نکنید.
  الله اکبــــــــــــــــــــــــــر موســــــــــــــــوی رهبر
  (البته رهبر جنبش سبز نه از این رهبرهای …)

 23. دوست دارم اسمم را بلند فریاد بزنم گفت:

  سلام
  من دوست دارم اسمم را بلند فریاد بزنم و بگویم که هستم و چه می خواهم
  به امید آزادی
  درود بر جنبش سبز

 24. بهار صدافتی گفت:

  میرحسین جان
  اجازه بده مثل یه خواهر کوچیک تر به همین سادگی ازت اسم ببرم..
  میر حسین جان… امشب دوباره تیکه ای از فیلم های سال گذشته رو دیدم…. دلم چه قدر تنگ شد واسه ی اون روزها…. روزهایی که با وجود تمام اختلاف سلیقه ها و تفاوت نسل با پدر و مادر ، همراه شده بودیم برای یه هدف … برای یه خواسته…. آزادی!
  حتا دلم واسه ی تمام کتک هایی که پارسال تو خیابون خوردم تنگه… کتک می خوردیم…. اما دلمون پر از امید بود… ترس و وحشت رو با همه ی وجود تجربه می کردیم اما دلموم پر از امید بود…. روزی به یاد می آرم که یه جمع 5 نفری رفته بودیم بیرون …. وقتی حمله کردن از 5 نفر 3 نفر رو گم کردیم…. وقتی بالاخره شب تونستم صدای هر 3 تاشون رو تو تلفن بشنوم فقط گریه کردم، حتا یه کلمه نتونستم حرف بزنم….
  دلم تنگه واسه ی اون روزها که کبودی های باتوم ها رو به هم نشون می دادیم و به این که اون همه ترسیده بودیم می خندیدیم….
  روز قدس (روز ایران) که نزدیک می شد… همه به هم دروغ گفتیم که: نه بابا خیلی خطرناکه، من نمی رم… و این جوری هم رو راضی کردیم که اون یکی نباید بره…. اما روز قدس فهمیدیم که همه برای محافظت از هم دروغ گفته بودن و هر کی تنها و بی خبر از اون یکی رفته بود…. راستش این عزیزترین دروغ همه ی زندگیم شد….
  هنوز هم وقتی دلم تنگه می رم قطعه ی 257 بهشت زهرا …. جایی که سهراب و ندا ( خواهر و برادر ندیدم ) خوابیدن…. با وجود همه ی ترس ها می رم و خواهم رفت…..
  روزی که قرار شد وارد انتخابات بشی ازت متنفر بودم …. به هزار و یک دلیل….. مهمترینش این که تو هم از دل همین سیستم اومده بودی ….. اما کم کم ایمان آوردم که نه تو فرق داری…. اومدی که کنار مردم و با مردم باشی….. مردم یعنی ما ! به همین ساده گی….
  میرحسین جان امروز که مردم دیکتاتور رو در تونس یه زیر آوردن فقط گریه کردم…..
  میرحسین جان ….. تو رو به اون نجابتت، نذاز ما؛ ما یعنی مردمی که با باور حرف های تو به خیابون اومدن و همه جور تاوانی دادن…. نذار ما چند سال دیگه بگیم میرحسین یه فرصت تاریخی رو سوزوند….
  میرحسین جان…. حق با توه ما برانداز نیستیم ، اما به خدا ، این رژیم دیگه اصلاح بردار نیست…. اصلاحات رو بی خیال…. بویه افسردگی ، یاس و ناامیدی از همه جایه این خاک بلند شده!

  پس نوشت: کلمات درست همونیه که لحظه ی اول به ذهنم اومد در حالی که چشمام از گریه خیسه… اگه فقط یه بار هم بخوام بخونم می دونم که مثل تمامه یادداشت های دلتنگیم واسه ی همیشه می مونه واسه ی خودم.

 25. دانشور گفت:

  درود بيکران برشهامت واستقامت آقاي موسوي وهمسر فداکارشان.

 26. میرحسینی گفت:

  درود بر شرفت پدر سبز…

 27. انقلاب خودجوش گفت:

  آقا مجید خیلی دوست داری سایت را به هم بریزی. باز خدا پدر و مادرت را بیامرزد که مثل دکتررررررررر فحشهای رکیک بهم ندادی.خواستم جوابت را بدهم موکول کردم به بعد از آپدیت سایت.

 28. هنوز همه سبزیم گفت:

  اگه واقعا فکر می کنید کار جنبش سبز تمام است کافیست همین حالا برای فردا ظهر اجازه راه پیمایی آزاد بدهید تا بهتون ثابت کنیم ترسوها
  یا حسین میر حسین

 29. مزدک گفت:

  مصاحبه بسيار جالبی بود و پاسخ های آقای موسوی هم دقيق ، حساب شده و مطابق زمان بود. اما خواهش من از سايت کلمه اين است که مصاحبه ای با آقای موسوی در باره خواست های اجتمايی مردم در زمينه حقوق زنان ، چند همسری ، مساله حجاب اجباری ، موسيقی ، در باره تشکل های مدنی و سنديکايی انجام دهد. از زحمات دست اندرکاران سايت کلمه تشکر می کنم

 30. سکوت در مقابل ظلم،معصیت است گفت:

  کلمه جان،با سلام و خسته نباشید،باور کنید به کسی در این متن،اساعه ی ادب نشده.خواستم جواب آقا مجید را بدهم.

  بسم الله الرّحمن الرّحیم
  آقا مجید،سلام علیکم.خوش باز آمدید.

  پیرامون سخنهایتان،اینهم جواب

  “ببینم دوست من شما توی خونتون تلوزیون هم دارید؟ و اگه دارید اصلا صدا سیمای خودمونم میبینید؟ یا همش بی بی سی و صدای امریکا و این شبکه من و تو و… میبینی؟
  دوست من اگه شبکه های خودمون رو میدیدی میفهمیدی که شعار ها همه پخش شد
  از شبکه خبر
  بابا وقتی شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه تون ۱۰۰ بار پخش شد دیگه یا حسین میر حسین که….”
  فرموده هایتان متین.امّا اگر انصاف بدهید،شعارهای علیه رهبری زمانی شروع شد که ایشان رسما به یک جناح پیوستند.فراموش نمی کنم آن روز را(29 خرداد).چون آخرین امید هایم به بی طرفی ایشان،همان روز ناامید شد و جای هر تردیدی را از دلم زدود:
  اخوی جان،تصوّر من از رهبر،ریش سفیدی بود که کارش،کار بزرگتر یک خانواده است.یادت هست ایشان پای آن منبر چه سخنانی را ایراد کردند؟
  یادتان هست که رسما پای یک تریبون که مخاطبینش،هم راستی بودند،هم چپی،گفتند نظر من به احمدی نژاد نزدیک تر است؟
  این حرف،صحه بر شکّی گذاشت که همان 23 خرداد در اذهان شکل گرفته بود:رهبر به شدّت متمایل به احمدی نژاد بود.اگر می شد تبریک زودهنگام و اوّلین نفریشان به احمدی نژاد را نادیده گرفت،این یکی را دیگر نمی شد.فکرش را بکنید،بالا ترین مقام سیاسی کشور،ریش سفید ایران،پدر مخالف و موافق،قبل از شروع تحقیق در باره ی تقلّب،رسما از یک طرف دعوا حمایت کرد.

  یادتان هست که ایشان فرمودند:شورای نگهبان موظّف است به شکایات تقلّب رسیدگی کند.که البته تقلّبی هم صورت نگرفته.اگر شده هم،در حدّ یکی دو میلیون نفر شده.نه بیشتر

  به من بگویید چطور باید این حرف را پذیرفت؟با چه اصلی شما قبول می کنید که بالاترین مقام سیاسی قبل از تحقیق اعلام کند تقلّبی صورت نگرفته،و بعد از شورای نگهبان انتظار جرئت اعلان نتیجه ای جز این را داشت؟
  این حرف یعنی چه که تقلّب در حدّ یکی دو میلیون بوده؟یعنی اگر کسی دو هزار تومان رشوه بگیرد،اشکال ندارد.امّا دو میلیارد رشوه بگیرد،معصیت کرده؟
  تقلّب،تقلّب است.چه دو میلیون چه 20 میلیون.ایشان دائما مثال از علی ابن ابی طالب می آورند.امیرالمومنین کجا حرفی با منطقی شبیه به این زده؟
  این حرف زیباتر بود یا اینکه مثلا بگویند:تقلّب باید بررسی شود.حتّی اگر یک میلیون یا یکصد هزار نفر باشد؟
  بعد هم رسما تهدید کردند از این به بعد به خیابان بیایید،خونتان پای خودتان است.این یعنی یا خفه شوید یا خفه تان می کنیم.
  آخر هم که یادی از امام زمان (عج) فرموده و با آن حرفهای احساسی،ایشان رسما شدند تجسّم دین و ما سبزها هم شدیم دار و دسته ی ابلیس.کاری به گوینده ندارم.امّا می دانم اینچنین دست روی احساسات این مردم احساسی گذاشتن،آنهم در چنین شرایطی،جوانمردانه نیست.خدا پدر میرحسین را بیامرزد که تا به الآن از صیانت از امام زمان (عج)حرفی نزده.
  به قولی هم اگر امام عصر (روحی فداه) می دانستند که 300 نفراز این مردم،(یعنی اوّلا خود من و بعد،سایرین)،راست می گویند،شخصا وارد عمل می شدند.پس دم زدن از امام زمان (عج)،شکّ زیادی بر فریب دارد.ندارد؟

  خلاصه سرتان را درد ندهم،(گروه قابل توجّهی از)مردم تا به آن روز مخالف دیکتاتور بودند.امّا فردایش گفتند اگر ولایت فقیه یعنی اینگونه برخورد با مخالفین.پس…
  و باز هم اگر انصاف بدهید،تا 29 خرداد،هیچ کس کاری به رهبری نداشت.در ضمن،بنده شبکه های آنور آبی را در اختیار ندارم.امّا اخبار را از تمامی جناحها پیگیری می کنم.چون می دانم هر جناح،مسائلی را به خاطر منافع(شما بخوان مصلحت)پنهان می کند.

  “وقتی رجوی میگه ما از جنبش حمایت میکنیم و موسوی سکوت میکنه
  وقتی بچه شاه میگه اقا ما هم هستیم و موسوی هیچی نمیگه
  وقتی گوگوش میاد از موسوی حمایت میکنه و صداتون در نمیاد دیگه اینها سند نیست؟”
  من همه ی کارهایی را که به نام سبز انجام می شود،تایید نمی کنم.امّا این که گفتید موسوی سکوت کرد،اشتباه است.ایشان چندین بار علیه اعمال و عمّالی از این دست،موضع گیری کرده اند.جای کلّی گویی بیانیه های ایشان را بخوانید.اگر جدّا حوصله ندارید،بپرسید تا من یا دوستان دیگر،برایتان نقل قول کنیم.و احتمالا موافقید که آدم خودش عقل دارد و می فهمد فلانی و بهمانی جزو کدام دسته بندی اند.پس دلیلی ندارد هی بگردیم ببینیم چه کسی درباره ی ما حرف زده و بگوییم ما حرفهای فلانی را تایید می کنیم امّا بهمانی را نه. کسی که قتل را محکوم می کند،اگر با رجوی موافق باشد که دیگر قابل اعتماد نیست.امّا از طرفی همان کسانی که نام رجوی را دوباره بر سر زبانها انداختند،لحظه ای به این فکر نکرند که گروهی فاسد و تروریست را تنفّس مصنوعی می دهند که جان بگیرد.لذا نام نبردن از امثال رجوی که دیگر جایی در دل مردم ایران ندارند،اتّفاقا بسیار منطقی بود.شما که اینها را در نظر می گیری،این را هم در نظر بگیر که میرحسین قبل از انتخابات از ولایت فقیه حمایت می کرد.امّا از طرف دیگر هم،ولایت فقیه،معصوم نیست.امثال برصیصای عابد،زیاد بوده اند.بروید سرنوشت برصیصا را بخوانید.ایشان مریض لاعلاج شفا می داد و آخرش چه شد؟آقای خامنه ای هم انسان است.انسانی که نیمی از کرامات برصیصای عابد را هم از ایشان ندیده ایم.نمی خواهم قیاس کنم.قصدم این است که بگویم ایشان هم انسانند و نه معصوم.و انسان،هر لحظه احتمال دارد پایش بلغزد.حتّی اگر سابقه ی هفتاد سال عبادت داشته باشد.
  دیگر اینکه سایتهای غربی این همه هم علیه آقای خامنه ای مطلب می نویسند(مانند مقاله های بی بی سی).علیه احمدی نژاد هم همینطور.اگر تکذیب کردن هر کس و ناکسی،لازم است،این ایراد بر این جنابان هم وارد است.

  “خوب اولا این چه ربطی به موضوع قبلی و سوالات من داشت؟ یه دفعه رفتی توی یه عالم دیگه ها
  اشکالی نداره ، میدونی این حرفت یعنی چی؟؟ گیرم که حرفت درست باشه که نیست این حرفت یعنی شما به اندازه ۲ تا اتوبوس هم نیستین :) مگه نه؟؟”
  مثال دانشگاه را زدم که دروغ نگفته باشم.چون به وقوعشان اطمینان دارم.شما زمانی می توانید ادّعا کنید سبزها کمند،که برای نمایان شدنشان امنیت کامل برقرار باشد.نه اینکه افراد آن اتوبوس،به همراه کسانی که بسیج دانشجویی فراخوان داده را یک گوشه جمع کنند و دورشان زنجیره ی انسانی ببندند و فیلمبرداری کنند.و منتظر باشند گروهی جرئت کند نزدیکشان شود تا تصاویرشان را ثبت و ضبط کنند.امّا می توان با اطمینان گفت کلّ پاسداران ولایت،همانهایی بودند که دیدیم(دو تا اتوبوس).چون هیچ ترسی نداشتند که نیایند.
  در ضمن،سبزها هم بودند.منتها صدا وسیمای ایران،گوساله ها و بزغاله ها(شما بخوان مخالفین) را نشان نمی دهد.مهم هم نیست که این گوساله ها دانشجوی آن دانشگاهند.خواستید باور کنید( و پرس و جو کنید که راست می گویم یا خیر)،نخواستید هم به خودت بگویید دارد شعر می بافد.مختارید.حرفم این بود که وقتی در دانشگاه هم،فضای دانشگاهیان محدود و گزینشی می شود،از رسانه ی سردار ضرغامی چه انتظار است؟

  “دوست من موسوی سنگ امام رو به سینه میزنه
  خوب امام کی شعار حمایت از فلسطین رو داد؟؟
  وقتی کشور خودمون توی اوج ویرانی بود و کلی خرابی توی کشور داشتیم
  وضع حالا بهتره یا اون موقع؟؟ توی اون شرایط امام به اونها کمک کرد بعد حالا ما نکنیم؟؟.دوما این شعار ۳ روز قبلش توی سایت وزارت اسرائیل بوده و اولین بار اونجا این شعار پیشنهاد شده ، چرا این شعار؟ چرا در روز قدس که روز دفاع از فلسطین هست؟؟
  سوما مگه دولت از خزنه میده؟؟ مردم کمک میکنن”
  اوّلا امام،در اوج ویرانی کشور،رزمنده ها را از فلسطین،فراخواند و جمله ی تاریخی “راه قدس از کربلا می گذرد” را گفت.
  ثانیا،بله.به نوعی به زور از مردم کمک می گیرد.نمی خواهم با مثال جواب بدهم امّا در ماجرای سیل پاکستان،حقیر،هرچه به دور و برم نگاه کردم،دیدم از حقوق تمامی کارمندان،مبلغی برای کمک به سیل زدگان کسر شده بود.مثلا خود ما،ابلاغیه ای دریافت کردیم که انتخاب کنید از حقوقتان از بین یک تا سه روز،چه مقدار کسر شود؟
  در انتها هم ذکر شده بود،چنانچه انتخابی نکنید،سه روز یعنی سقف انتخابتان،کسر خواهد شد.ما که تهرانیم.امّا از یکی دو جای دیگر،مثل سازمان بهزیستی خرّم آباد و…،مطّلع شدم که کمکهایی اینچنینی،در آنجا هم صورت گرفته و بعد هم با افتخار گزارش شد که فلان استان،فلان مبلغ داوطلبانه کمک کرده است.من مخالف کمک به مظلومین و گرسنگان نیستم.امّا وقتی گرسنگان خودمان را می بینم،یا از آن کمتر منزل خودم را می بینم که با سابقه ی بیش از 50 سال ساخت،با یک زلزله ی 5.5 ریشتری ترک برمی دارد،حدّاقل انتظارم این است که نصف مبالغ کمکی مانند وام های کلان بلاعوض به لبنان،بعد از جنگ 33 روزه به ما می شد.یا حدّاقل یک سال مالیات خودمان قطع می شد که مبلغی پس انداز کنیم.یا هر چه.نمی شود هم خدا را خواست،هم خرما را.

  ” اسلام همیشه و در همه حال دفاع از مظلوم رو وظیفه شرعی میدونه مگه نه؟؟”
  بله.امّا تحت هر شرایطی،نوع کمک را هم تابع آن شرایط می داند.به ما این حق را نداده جای همه تصمیم بگیریم.مثلا اگر در ماجرای پاکستان کمک های مردم،از سر میل بود،نیازی به استفاده از ترفندهای زوری مطالبه ی کمک نبود.البتّه این مطلب هم جای پرس و جو برای شما دارد.از قشرهای دستچین شده ی اداری بپرسید ببینید همچین کاری کردند یا نه!(باز هم می گویم.برای بررسی صحت مطالب،پرس و جو کنید.مثلا من،کارکنان ارتش و ادارجات استان ها را پیشنهاد می کنم).ما حق نداریم بدون میل مردممان،از جیب آنها کمک کنیم.شما که فکر می کنی تمام کمک ها مردمی است و از آن بدتر،اصلا از خزانه برداشتی نمی شود،یا دارید آگاهانه دروغ می بافید با خیلی خیلی از اوضاع پرتید.حتما این هم که تقریبا تمام فلسطینی ها و لبنانی ها آقای احمدی نژاد را می شناسند،به خاطر سیرت زیبای اخلاقی شان است.نه کمکهای دولت.یا شاید برای این حرف هم،یک سند معتبر می خواهید؟
  “ببینم میتونی در باره شعار جمهوری ایرانی هم توضیح بدی؟؟”
  این را آن عزیزانی باید توضیح بدهند که مردم را به این شعار متمایل کرده اند.اگر مردم(آن دسته که آن شعار را داده اند)،جمهوری اسلامی را پاسخگوی مطالباتشان می دانستند،از آن رو بر نمی گرداندند.بنده با این شعار موافق نیستم امّا بعد از این همه جوری که به نام اسلام روا داشته شده،مردم را کمتر از مسئولین مقصّر می دانم.خود من در روز قدس،از دادن این شعار،خودداری کردم.امّا به خاطر حرمتی که نام اسلام دارد نه جمهوری به اصطلاح اسلامی.غربیها شبانه روز پیشنهاد می دهند.مگه همه ی پیشنهاداتشان اجرایی شده؟
  امّا این نوع فکر کردن شما را توجیه می کند که به این مسأله که چرا از این شعار استقبال شد،فکر نکنید.درست نمی گویم؟

  “وقتی کیهان میگه خاتمی با سورس دیدار کرده و خاتمی میگه شکایت میکنم اما بعد که میفهمه دادگاه ممکنه از تلوزین پخش بشه سکوت میکنه این سند نیست؟؟”
  جان برادر،چه مدرکی پشت این جمله است؟فقط حرفهای آقایان.درست نمی گویم؟نگاهی به ماجرای ترکیه بیاندازید.(البتّه اینجور چیزها را نه از صدا و سیما می شود دید،نه از آقایان می شود شنید،نه در بولتن های محرمانه می شود خواند)عین همین اتّهامات را نظامیان ترکیه به اردوغان زده بودند.اردوغان همه پرسی اش را برگذار کرد و آنها را به خواست ملّت از سیاست بیرون انداخت تا به همان کارهای نظامیشان برسند.شما اینها را گفتید،من هم می گویم امثال خاتمی و تاجزاده دربه در خواستار یک برنامه ی زنده(توجّه فرمودید؟زنده.نه ضبط شده) هستند که آنچه به دنبالش هستید را بگویند.شما بروید پرس و جو کنید که چرا حاضر نیستند برنامه یا دادگاهشان را زنده پخش کنند که امکان سانسور در آن نباشد؟

  “دوست من شما برید صحبت های همین یک سال مهندس رو بخونید
  ۶۰ بار گفته گذشته ، به موقع حرف میزنم فلان میکنم!! یکی اون یکی هم محسن رضایی
  الانم میگه این تبلیغات مال گذشته هست و دلیل سکوتم همین بوده!!!”
  باز هم ناچارم بگویم در اینجا منظور ایشان از گذشته،همان مثالهایی است که زده اند و لاغیر.و بعد هم بعید می دانم ندانید ایشان چرا قصد ندارد دل و روده ی مسائل داخلی را در چنین شرایطی پخش کنند.وگرنه باید به وطن پرستی ایشان شک می افتاد. خرابتر و بحرانی کردن اوضاع با آوردن چند نام که هنر نیست.اتّفاقا بیشتر به آقای احمدی نژاد فضا می دهد که بدون انتقاد کار کنند.نکند شما هم همین را می خواهید؟

  ” دوست من شما اینجا کلی گویی کردی
  همینجوری میگی تهمت و دروغ خوب ۴-۵ تا مثال بیار
  مثل من که گفتم ادعای تقلب دروغ بود
  یا اون تاریخ تولد موسوی (۷ ام) دروغ بود
  ۷۲ کشته شما دروغ بود (به گفته سایت نوروز خودتون)
  اون عکس کشته شدن بچه توی شکمم مادرش که گفتید بسیجج زده دروغ بود چون عکس مال فلسطین بود
  ادعای راه شهید همت و باکر دروغ بود چون عکسش که زیرش صحبت این شهید در باره ولایت بود رو زدید ناتبود کردید و الانم شما ولایت ندارید”

  آن فیلم دوبار رد شدن از روی یک انسان، وسط میدان ولیعصر هم دروغ بود؟این همه مدّت گذشت،سربازان گمنامی که یک نفر را وقتی پشت به دوربین به یک لباس شخصی یک لگد می پراند و می رود،پیدا می کنند،هنوز نتوانسته اند آن دزدی که (به فرموده ی آقای احمدی مقدّم) جرئت کرده ماشین پلیس را بدزدد و با آن از روی ملّت رد شود را پیدا کنند؟
  مرگ امثال روح الامینی و اعرابی به خاطر منژیت بود؟
  سنگ اندازی از بالای پل و پرت کردن آدمها به پایین چطور؟دروغ بود؟
  کشتن آن بچّه کارگر 16 ساله (میثم عبادی) که بارها پدرش مصاحبه کرده و حرفهایش هم تکذیب نشد،دروغ بود؟یا آن بچّه را هم مزدور می دانید؟
  هنوز نتوانسته اند توهین کنندگان به عکس امام را(علی رقم بیانیه ی بیت ایشان که اقدامی بر علیه امام خمینی صورت نگرفته بود) پیدا کنند؟یا حکایتش مثل حکایت نوه ی امام است که بارها گفت،در راهپیمایی 9 دی شرکت نکرده و باز هم وقیحانه دروغشان را تکرار می کنند؟
  شما برای ولایت فقیه مصداق بیاور،ما دربست مخلصش هم هستیم.آن حرف باکری درباره ی ولایت فقیهی بود که به منافقین هم می گفت اگر سلاح در دست نداشتید،من به ملاقاتتان می آمدم که ببینم دردتان چیست.نه ولایت فقیهی که حتّی حاضر به ملاقات با امثال نوریزادی که بارها اعلان کرده اند سلاحی در دست ندارند و خواستار دیدار ایشانند،نیست.
  در حال حاضر،هیچ کس جز امام زمان معصوم نیست.باز هم می گویم امثال شمایند که با نام پرستی شان ما را به این روزگار رسانده اند که حتّی نمی گذارند کسی مرکب فلانی را به جای اسب، یابو خطاب کند.بنده هنوز هم می گویم به امثال همّت و باکری و جهان آرا معتقدم.شیفته ی آن سخنانی ام که شهید همّت درباره ی بنی صدر زد:اینکه با بنی صدر مخالف بود چون نگرانی اش در سیاستهایی مانند زمین بدهیم و زمان بگیریم، این بود که چه به سر ناموسان این مملکت می آید؟بغض به گلویم می آمد وقتی حمیّت و غیرتی چنین می دیدم.جهان آرا و باکری هم که دیگر جای خود دارند.من به عنوان یک همراه حقیر،امّا سر افراز سبز،حرفهایم را مجددّا تایید می کنم و می گویم شما به من و امثال من تهمت زده اید و حقّ النّاس بر گردنتان جاری است.(البتّه اگر به آن معتقدید)

  با این قلب و تعصّب سنگیتان،فقط برای قربانیان این حوادث،نفرت و دلشکستگی به ارمغان می آورید.خدا کند با این اوصاف،چنین حوادثی سر خودتان نیاید که عزیز نمازخوانتان را عمدا بکشند و بعد بگویند فلانی منافق بوده.شبانه هم او را در قطعه ی منافقین دفن کنند و حقّ تیرش را هم ازتان بگیرند و اجازه ی برگزاری مراسم هم ندهند.حالا شما گوشهایتان را بگیرید و چشمهایتان را ببندید و مدام بگویید دروغ است،دروغ است.باشد،ما دروغگوییم و تکلیفمان معلوم است.امّا خدا عاقبت شما را ختم به خیر کند.

  “اولا مگه مبانی دین رو معصوم باید بگه؟؟ تو نمیدونی دست ددادن با نا محرم گناهه؟؟
  دوما این خبر هیچ وقت توی تلوزیون پخش نشد و فقط توی روزنامه ها نوشته شد
  سوما عکس نیست و کلیپ هست که میتونی توی اینترنت ببینی
  چهارما چرا اول این قضیه رو انکار کرد بعد که خبر نگار ایتالیایی کلیپ رو گذاشت روی سایت سکئت کرد؟
  پنجما چرا وقتی اون وهابی های عربستان این حرکت خاتمی رو علم کردند و گفتند ببینید این شیعه علی هست این مرید فاطمه هست این سیدشونه خاتمی صداش در نیومد؟؟
  ودست من معلومه از موضوع هیچ اطلاعی نداری !! تلوزیون کجا بود؟ برو توی اینترنت ببین”

  دوست عزیز،این که میگویید هیچ اطّلاع نداری درست.کاملا قبول.بنده مدّعی نبوده و نیستم.امّا کم کم دارم شک می کنم که شما برای خواندن متون،یک دقیقه هم وقت برای فکر نمیگذارید.
  اوّلا این که یک وهّابی فیلمی از یک شیعه را دست آویز قرار بدهد که عجیب نیست.می دانید که وهّابی ها درباره ی شیعیان چه نظری دارند؟نمی دانید؟
  من هم پای منبر جلساتی که این قبیل حرفها را فاش می کنند نشسته و می نشینم.بولتن های خبری محرمانه شان هم هنوز برایم می فرستند و می خوانم.امّا خدا وکیلی شما چه قدر برای درستی یا نا درستی این مطالب تحقیق کردید و اصلا بهشان فکر می کنید یا اجازه می دهید به جایتان فکر و نتیجه گیری کنند؟
  عزیز من،برادر فهیمم،باز هم می گویم همین فیلم و عکسهایی که سایتهای راستی فاش کردند،توسّط خودشان تکذیب شد.یکی از این سایتها که خاطرم هست،سایت شرق بود.کمی هم خودتان جستجو کنید.به خدا گناه نیست.
  چرا ایراد بنی اسرائیلی می گیرید؟این چه منطقی است که می گوید فلانی باید شبانه روز قلم به دست بگیرد و علیه این و آن تکذیبیه بنویسد.حتّی آنها که قتل شیعه را ثواب می دانند؟

  ” تقلب هنوز دروغ بودنش ثابت نشده؟؟
  خدا وکیلی تو به عنوان یک ادم با شعور دلیل داماد لرستان رو قبول میکنی؟؟ این سند شماست
  کمبود برگه رای رو در یک حوزه اونم ۲ ساعت به عنوان دلیل تقلب گسترده قبول میکنی؟؟
  بابا یارو زنگ زد بی بی سی مجری گفت سندت چیه؟ گفت ما که نباید سند بیاریم که تقلب شده اونها باید سند بیارن!!!
  بابا مهدی هاشمی توی سایتش فراخوان زد میدونی یعنی چی؟؟ یعنی ای ملت ما سند نداریم هر کی هرچی دم دستش هست بفرسته بیاد
  جان همون موسوی که برات عزیزه اینها برات دلیل تقلبه؟؟
  ساعت ۱۱ شب مهندس میگه بردم!!! این یعنی چی؟؟
  بابا چرا به شعور خودتون توهین میکنید؟”
  نه.در حال حاضر معتبر ترین سند ما سخنان سردار مشفق است که ابتدا در سایت های رسمی اصولگرا،تحت عنوان پشت پرده ی اصلاحات و افشا گری قرار داده شد.جالب این که بلافاصله بعد از ایراد شکایت هم،آن را از سایتهایشان برداشتند.بزرگترین ایرادی هم که گرفته اند این بوده که این سخنان،محرمانه بوده و نباید فاش میشده.فکرش را بکنید،مزخرفاتی محرمانه که به زعم گوینده،هم برای نمایندگان مجلس زده شده،هم آقای خامنه ای،هم مراجع تقلید،هم نخبگان و.. که سرشار است از افترا و اتّهام به این و آن.خوب به این سخنان مشفق دقّت کنید وببینید ایشان به عنوان یکی از بالاترین مقامهای امنیتی،چه به هم می بافند؟این سخنان تا الآن هم تکذیب نشده و درعوض شاکیان را به زندان انداخته اند.آن هم بعد از طرح شکایت نه قبل از آن.لابد این هم مدلی جدید و ماتیک مالیده از عدل علی (ع) است.
  سخنان ایشان انصافا سرو ته ندارد.مثلا یک جا می گوید علیه فلانی افترا زدند و ما گوینده اش را که جوان بود و تحصیلات نداشت و انقلاب را نفهمیده بود و از جنگ درکی نداشت گرفتیم و توبیخ کردیم،جای دیگر همان تهمت و افترا را خود تحصیل کرده و انقلابو جنگ را درک کرده شان وارد می کنند.می گویند اینها سیستم اس ام اس هاشمی را برای تقلّب استفاده می کردند.و بعد هم با سخنانی کودکانه دلایلی برای این که این کار را برای تقلّب کرده اند می آورند.در عوض این نکته را با افتخار بیان می کنند که تمام ابزار های نظارتی موسوی را کور کرده اند.و اتّهاماتشان هم که واقعا شنیدنی است.جستجو کنید که روحتان جلا یابد و یک دل سیر،بخندید.(البتّه نه با دقّت فعلی.بسیار دقیق تر)
  ضمنا ،موسوی برای من عزیز نیست.همین عزیز دردانه بازی ها است که ما را به اینجا رسانده.راه موسوی است که برایم عزیز است نه خود شریفشان.ایشان در حال حاضر به خاطر راهشان برایم بسیار قابل احترامند و به خاطر شعار های وطن پرستانه شان دوست داشتنی.تعصّبی روی ایشان ندارم.از نظر حقیرم؛اشتباهی هم ببینم متذکّر ایشان شده و می شوم.

  در نهایت،با کمال ادب و احترام،جملاتتان سرشار از فرافکنی و از این شاخه به آن شاخه پریدن است.این طور نوشته ها،بسیار شبیه به فرار رو به جلو است.مصداق می خواهید؟
  بفرمایید.تقدیم نگاهتان:
  اوّلا لطفا درباره ی گوساله و بزغاله نامیدن(گروهی از) مردم(که من هم با افتخار جزو آنانم)و همچنین احادیثی که درباره ی ناسزا و گوینده ی آن از معصومین(علیهم السّلام) ایراد شده و همچنین نظریه ی اسلام ایرانی که چندی پیش توسّط آقای احمدی نژاد به گونه ای دیگر مطرح شد تو ضیح دهید.
  دوما بفرمایید اگر اسناد موسوی و کروبی دروغ بود،چه دلیلی داشت به دفاتر پلمب شده ی ایشان حمله شود و همه چیز را جارو کنند و ببرند که حتّی از آن اسناد دروغین هم چیزی باقی نماند؟
  سوما بفرمایید حمله به مراجع با کدام منطق سازگار است و اصولا کسانی که حتّی درجه ی اجتهاد هم ندارند به چه حقّی برخی از مراجع را نالایق می خوانند؟
  چهارما درباره ی دستگیری هفت نفر شاکی سردار مشفق به جای عدم رسیدگی به شکایتشان نظر خودتان را اعلام کنید و ضمنا بفرمایید این جمله از کیست؟
  “انفرادی،مصداق شکنجه است”

  پنجما لطفا پیرامون نیروهای امنیتی که در مناسبت ها،بهشت زهرا را قُرُق می کنند و حتّی اجازه ی اخلال در عبور و مرور ارواح را هم به سبزها نمی دهند و همچنین دستگیری شرکت کننده های در مراسم سهراب اعرابی و ندا آقا سلطان هم،نظرتان را اعلام بفرمایید و پیشنهادی بدهید،که ما کجا می توانیم از دست مأمورین امنیتی،در امان باشیم و تجمّعات مسالمت آمیز و در سکوت کامل برگزار کنیم ؟
  ششما لطفا میزان اطّلاعتان از ماجرای تایید بیش از هفتاد شهید توسّط علیرضا بهشتی را که ماجرایش توسّط آقای مطهّری شرح داده شد هم مرقوم فرمایید.(البتّه اگر ایشان را هم مزدور نمی دانید)
  هفتما بفرمایید فلسفه ی فیلتر کردن سایتهایی مانند کلمه،سهام نیوز و سایتهایی از این دست چیست؟مگر نه اینکه مردم بصیرت دارند؟به چه حقّی به خود اجازه می دهید که سایتهای سخنگویان جنبش را فیلتر کنید و از آنها برای مردم،نقل قول کنید در حالی که برای پیگیری نقل قولهایتان،هیچ امکانی ندارند؟مگر مردم خودشان چشم ندارند که اخبار را بخوانند؟
  هشتما بفرمایید چه طور است که اگر آقای موسوی یا کروبی یا خاتمی و…با رسانه های بیگانه مصاحبه کنند،دلیل بر مزدور بودن آنهاست،امّا امثال جواد لاریجانی و احمدی نژاد،نه؟حکایت یک بام و دو هواست.مگر نه؟

  نهما بفرمایید چه طور است که وقتی یک نفر که به نام اصلاحات در ایران بوده،از ایران می رود و بعدها تو زرد از آب در می آید اشکال دارد و مایه ی ننگ اصلاحات است،امّا کسانی که در ایران،سردار سپاه زمان جنگ بوده اند و اکنون از ایران رفته و بر علیه نظام
  حرف می زنند و فعّالیت،ربطی به سپاه ندارند؟شاید اصلاچنین افرادی را سراغ ندارید.چون فقط رسانه ی (تماما)ملّی نگاه می کنید؟

  دهما آقای احمدی نژاد 6 سال است که دارد های و هوی می کند که اسامی مفسدان اقتصادی را همین الآن رو می کنم.می شود بفرمایید چرا رو نمی کند که همه بدانیم؟
  رفت برای انتخابات بعدی که برای مدودف ایشان برگزار می شود.مگر نه؟

  لطفا کمی بی تعصّب حرف بزنید.تعصّب است که راه قضاوت بی طرفانه را می بندد.
  خداوند،همه ی ما را هدایت کند.
  علیکم ما علیکم و علینا ما علینا
  لبّیک یا حسین

 31. ناشناس گفت:

  سبز سبزم ریشه دارم
  تا اینکه همه بدانند
  حتی یک روز
  از این حضور سبز
  متوقف نخواهم شد
  میرحسین تا اخر با تو هستیم

 32. رضا گفت:

  نشد همه کامنت ها رو بخونم .. ولی بعضی حرف ها رو خوندم در جواب اون اقای مجید باید بگم … شما که میدئنی جنبش سبز کمه و موسوی و کروبی و خاتمی طرفدار ندارن و مردم هم فهمیدن تو انتخابات تقلب نشده . بیاین یه مجوز واسه راه پیمایی سبزها بدین تا دنیا بفهمن ما چقد کمیم … اونوقت اگه جرات داشتین دست دراز کنین و موسوی و کروبی رو بگیرین تا بفهمین غیرت ایران و ایرانی صد برابر مردم تونسه …
  سبزیم و سبز میمونیم

 33. ????? گفت:

  حاجی ببخشید؟! مگه این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی فیلتر نیست؟ مگه شما به قوانین کشورت احترام نمی ذاری؟ پس چطوری اومدی تو این سایت؟ نکنه خارج از کشوری و چیزی از داخل نمی دونی؟ یا اینکه همین جایی ولی یواشکی از فیلتر شکن استفاده میکنی؟ خدا مرگم بده!!!

 34. علی سبز اندیش گفت:

  بخدا قسم اینقدر زیبا سخن میگویید که نکیدانم چه بگویم قطعا این مصاحبه شما را تکثیر میکنم

 35. علی سبز اندیش گفت:

  زیبا متین با وقار به امید صبح ازادی

 36. رشید گفت:

  میخوای با موسوی نباشی ؟ پس میخوای با کی باشی؟ تنها؟
  مگه حزب یا تشکیلاتی داری ؟ مگه امکان بهتری برای انتقاد از این وضعیت دیکتاتوری و غیر انسانی داری ؟
  اصلا چرا به موسوی به عنوان پلی برای گذر از حکومت فردی به حکومت ملی نگاه نمیکنی ؟
  من هم مثل تو دین را جدا از حکومت میخواهم و البته نه از سیاست .چرا که همه باید حق فعالیت سیاسی داشته باشند .
  یک صدای منتقد نسبتا قوی هست که به پشتوانه ی بخش گسترده ای از آزادیخواهان به گوش میرسد .میخواهی این صدارا ضعیف کنی ؟
  آخه کسانی که از براندازی و سکیولاریسم و…………………..30 ساله حرف میزنند و ادعا میکنند چه گلی به سر این مردم زدند ؟
  آره شاید من هم مشکل ساختاری با این نظام داشته باشم و اصلا ترکیب جمهوری اسلامی به نظرم متناقض بیاید .مثل این که به کسی مالکیت چیزی را بدهیم که حق استفاده از اون را نداشته باشه یا نحوه ی استفاده اش را بهش دیکته کنند .
  با این حال دوستی بهتر از اصلاح طلبان و موسوی برای مردم در این شرایط سراغ ندارم .با نگاهی به زندانها متوجه میشوی که حکومت
  از لیبرالها یا کمونیستها یا مجاهدین یا ………………بیشتر میترسد یا از اصلاح طلبان .
  امکان فعالیت انتقادی و اصلاح ساختاری نظام یا هر تحول دیگری جز با شرط پذیرفتن آن و ورود به آن و رعایت قواعد بازی آن برای بیرون کشیدن تناقضات ساختاری آن نیست .تو که این طوری فکر میکنی پس باید نتیجه بگیری جنبش سبز چیز بیخودیه .چون محصول انتخابات و رای دادن به موسویه .در مورد دوران اصلاحات هم که اکنون کابوس تکرارش خواب خود کامگان را پریشان کرده باید بگم که به نسبت کل تایخ این مملکت شکوهمند تر از انقلاب مشروطه و دوم خرداد و جنبش سبز نداشته ایم .اینها تنها ظرفیتهای ماست .میخواهی خرابشان کنی ؟
  یه کم نسبی نگاه کن و بگو خدا بده برکت .به حرکت ما هم بستگی داره .
  آخه با این موضعی که تو گرفتی از حاکمیت سرکوبگر برای جنبش سبز مضر تری .چون ظاهر حرفت درسته و قابل دفاع .
  اما عملا راه را به سوی آرمان خودت و من و همه ی آزادیخواهان میبندی .
  نقطه ای وحدت بخش تر از موسوی برای گرد هم آمدن و حرکت از انقلاب به آزادی سراغ داری ؟
  آدرسشو به من هم بده .حتما میام .
  اما اگه نداری .لا اقل این یه جا رو از ما نگیر .
  اگه نمیتونی حرکت مثبتی در جهت پویائی و تکامل و پیشرفت جنبش سبز انجام بدی لا اقل ضربه نزن .

 37. ارش گفت:

  واقعا افتخار میکنم به کسی رای دادم که در اوج خفقان و فشار ذره ای از آنچه از اول گفت عقب ننشسته و به دور از تندخوئی و هیجان بنیان خشونت را به جالش کشیده

 38. دانشجوی سبز گفت:

  درود و سلام خداوند بر میرحسین
  من مطمئن هستم میرحسین مطمئن هست که این حکومت بدون کمترین هزینه خود به خود رفتنی هست به علت بصیرت بالایی که داره پس لازم نیست با اونا در بیفته و باعث ریخته شدن خون جوونای بیگناه بشه چون میدونه این حکومت دیگه آخرای کارش هست به نظرم بهترین راه رو داره میره تنها راه همین هست و راه دیگری جز این نیست
  به امید پیروزی راه سبز

 39. مهرسا گفت:

  مــــا زنــــده به آنیم که آرام نگیریم،موجیم که آسودگی ما عدم ماست…

 40. نگار گفت:

  کاش همه بدونیم که تو مرداب سکوت داریم غرق می شیم کاش زودتر به خودمون بیایم و بیدار شیم وقت کمه!به امید بیداری ملت همه با هـــم

 41. حسین گفت:

  نوکر اقای موسوی هستم

 42. تشنه حق علی گفت:

  خیلی جالبه این آقایی که دیگران رو متهم به اسلام دروغین میکنه یا نابیناس یا خودشو زده به کوری !!!!!
  جناب مهندس موسوی بهتره یه نگاه به اطرافت کنی ببینی چه کسایی دورو برتو گرفتن ، من با شخص جنابعالی کاری ندارم ولی تا حالا شده ببینی کیا دورو ورتو گرفتن ؟؟؟؟
  یکیشون که میاد مهدویت میبره زیر سوال
  یکشیون میاد قرآن میبره زیر سوال
  یکیشون میاد اصل ولایت فقیه که امام خمینی (که شما انقدر سنگ پایندی به اعتقادات اون رو به سینه میزنید در حالی که بویی از آن مرد بزرگ نبردید ) اینقدر به اون تاکید و اصرار داشت رو زیر سوال میبره
  بقیشونم که با اصل اسلام مخالفن
  میمونه یه عده مرم عادی که گول این دروغ ها و فریب کاری های خواسته و نا خواسته ی شما رو خوردن
  آیا اینه اون اسلامی که شما پایند به اونید ؟؟؟
  آیا معنی اسلامی که شما ازش دم میزنید اسلام بدون قرآن و مهدویت و خدا و ….. است !!!!؟؟؟؟

  من نمیخوام در مورد آقای موسوی قضاوت کنم ولی وقتی آدم این همه تناقض و دو رویی رو میبینه چیکار باید بکنه ؟؟؟
  باید قسم حضرت ابوالفضل رو قبول کنه یا دم خروس !!!!!

  وقتی ایشون در برابر همچین افرادی سکوت میکنن دو معنی بیشتر نداره : یا با اعتقادات اونا موافقن که سکوت کردند یا به علت ترس از کم شدن طرف داران جنبش ، حق و حقیقت اسلام رو فدای این افراد کردند که در هر دو حالت نشان میده که اسلام ایشون اسلام خوارجی است ، اسلامی است که فقط دنبال ظاهر اسلام ( شایدم فقط نام اسلام رو یدک میکشن !!!)

  من فقط امیدوارم دست از این تعصب کور و بیخود بردارین و یه کم واقعیات و حقیقت رو قبول کنید

 43. آیدین گفت:

  بسیار خرسند و مسرورم از اینکه همچنان این مرد بزرگ ایستادگی کرده و حرف می زنه، فریاد می کشه.
  درود بر تمام آزادمردان جهان

 44. امید گفت:

  درود بر مهندس موسوی

 45. رشید گفت:

  استبداد از جائی آغاز میشود که انسانها از خود بیگانه میشوند و خود را گم میکنند و تن به بندگی و بردگی میدهند .
  پوشاندن تناقضها و فریب دادن خود و نداشتن شجاعت مواجه با حقیقت وضعیت زمینه ساز استبداد و دادن حق تعیین سرنوشت خود
  به دست دیگریست .
  سوالم از تواینه ؟ تو حامی کسی هستی که حکومت فردی میخواهد و آزادیخواهان و موسوی را فتنه گر مینامد و در برابر جنایات و تجاوزها سکوت میکند یا میرحسین که حکومت مردمی میخواهد و از خواست مردم در برابر خودکامگان دفاع میکند ؟
  حکومتهای توتالیتر از غفلت امثال تو و ایجاد فضای مبهم و متناقض بهره میجویند تا ضرورت وجود یک حاکم بلامنازع که کلامش فصل الخطاب است
  را برای تصمیم گیری و مدیریت نهادهائی که مستقل نیستند و قادر به تعریف مسوولیتها در قالب یک ایده اولوزی مبهم نیستند را ثابت کنند .
  نه آقاجون .هرکجا کردم نظر/ عافیت را با نظر بازی نفاق افتاده بود
  جنابعالی قصد حفظ حکومتی را داری که به نوعی کوسه ی ریش پهن است .مطمئن باش نمیتونی .
  ایران هم توسط اندیشه های آشفته ویران شده .به قول فیلسوفی که میگه : نتیجه ی آشفتگی در نظر خشونته در عمل .
  آره زنده باد مخالف من .به شرطی که به من تجاوز نکنه .

 46. رشید گفت:

  خطاب حقیقت به همگان است و کلام میرحسین حق است .
  انسانیت مختص به یک عقیده یا نظام خاص نیست .میرحسین رهبر همه ی کسانیست که از استبداد به تنگ آمده اند با هر عقیده و تبار و قومیت و هر تفوت دیگری .
  بله .میرحسین خواسته یا ناخواسته پرونده ی تفکرات قرون وسطائی را خواهد بست وقانون اساسی را از تناقضات ساختاری آن پاک خواهد کرد و
  به جماعت غافل و عقب افتاده ی تاریخی ثابت میکند که تاریخ روشنگری و رنسانس و انقلابهای علمی و صنعتی و هنری برای ما هم مهم است
  به امثال شما یاد آوری میکند که اینجا عراق و افغانستان نیست .ما به پشت وانه ی انقلاب مشروطه و دوم خرداد جنبش سبز را به پیش میبریم
  و بهار همه جا را سبز خواهد کرد .بهار برای شخص خاص یا عقیده ی خاص یا مملکت خاص یا قدیس یا امامی خاص از راه نمیرسد
  میرحسین هم نسیم بهاره .چه خوشت بیاد و چه بدت بیاد .
  در ضمن تناقض و دوروئی از صفات سلطه گران و تن به سلطه دهندگان است .
  اینکه نمیخواهیم یک عقیده بر همه تحمیل شود کجاش تناقض داره و ریاکاریه ؟
  اینکه نمیخواهیم برده و بنده ی هیچ کس باشیم و انتخابات آزاد میخواهیم و میخواهیم که انسانهای آزادی باشیم کفر شماها را در آورده ؟

 47. رشید گفت:

  کسی تعصب دارد که تا ابد میخواهد یک عقیده را بر همه تحمیل کند بدون در نظر گرفتن شرایط تاریخی و واقعیت .
  تو خوب میدانی که واقعیت چیست .واقعیت استبداه و خستگی از استبداد .اینکه قرون وسطی قرنهاست تمام شده یک واقعیته که هیچگاه
  امثال تو نخواستند قبول کنند و ایران را ویران کردند .

 48. رشید گفت:

  یه سوال ؟ دوروبر آقای خامنه ای را انسانهای با فضیلت و پاک و شریف و صادق و……………..را گرفتن ؟

 49. رزمده دفاع مقدس به تشنه حق علی گفت:

  بنام خدای خمینی(س)
  برادر عزیز! این اشخاصی(شخص) که میگی مهدویت(نعوذ بالله) رو زیر سوال برده و طرفدار موسوی است کیست؟ و هر کس دیگری خطوط قرمز انقلاب رو، بفرمایید تا ما هم بدانیم!درضمن برادر گرامی موسوی علیرغم سخن دروغ، دروغ گویان، بارها با اینجور افراد خط کشی کرده است آن هم در عین بینایی!!

 50. سبز سفید سرخ گفت:

  شخصیت حقیقی آقای موسوی به کنار ولی ایشون با این تضاد هایی که در گفته ها و رفتارشون داشتند نشون دادند که اصلا نه به درد ریاست میخورند نه حتی بویی از مدیریت و رهبری بردند !!!!
  ایشون در مناظره خود بارها بر متکی بودن به قانون و عمل کردن به اون اشاره کردند ولی در عمل همه شاهد قانون شکنی ایشون بودند .
  چقدر خوب بود که ایشون با انتخابات احساسی برخورد نمیکردند ، و قبول میکردند که در این انتخابات شکست خورده اند و خودرا برای دوره بعد آماده میکردند
  ولی خوشحالم که ایشون درون حقیقی خودشون رو نشون دادند و باعث روشن شدن واقعیات شدند