سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » کروبی: اگر امام زنده بود، کار نظام به اینجا نمی‌رسید...
» پاسخ صریح شیخ اصلاحات به تهدیدهای اخیر اقتدارگرایان

کروبی: اگر امام زنده بود، کار نظام به اینجا نمی‌رسید

چکیده :من از همین جا اعلام می کنم که بیدی نیستم که با این بادها بلرزم و کاملا از این دادگاه استقبال می کنم و برای همه مواضعم ادله محکمی دارم چرا که 21 سال است با این قضیه ها مدام به صورت های مختلف درگیر بودم و آرامشی هم نداشتم و من آماده ام دادگاه به هرصورت که باشد و برگزار شود منتهی درخواستی دارم اگر آقایان در ادعاهایشان صادقند دادگاه علنی باشد تا همه ملت که صاحبان اصلی کشورند حرفهای دو طرف را بشنوند و قضاوت کنند تا معلوم شود آیا ما برای بدست آوردن قدرت، جاه طلبی کردیم و برای تداوم چند روز بیشتر قدرت آشوب کرده ایم یا حاکمیت برای انحصار طلبی، رای و ارزش ها را کنار گذاشته...


مهدی کروبی در نامه ای خطاب به مردم ایران، به صراحت به تهدیدهای رسانه های جریان حاکم و صدا و سیما در یک هفته ی اخیر پاسخ داد و تاکید کرد: من از همین جا اعلام می کنم که بیدی نیستم که با این بادها بلرزم و کاملا از این دادگاه استقبال می کنم و برای همه مواضعم ادله محکمی دارم چرا که 21 سال است با این قضیه ها مدام به صورت های مختلف درگیر بودم و آرامشی هم نداشتم.

به گزارش سحام نیوز، کروبی در بخش دیگری از این نامه آورده است: ماه ها از اوج گرفتن جنبش اعتراضی مردم ایران می گذرد. روزهایی که اگر چه هر روز آن حامل اخبار تلخ و نگران کننده بازداشت ها و برخوردها بود اما ماحصل مبارک و میمونی نیز داشت و آن بازنمایی روی دیگر سکه قدرت و حاکمیت در نظام اسلامی ایران بود. روی دیگر این سکه، بازتاب فساد و طغیانی است که امروز متاثر از قدرت، در همه شئون حکومتی قابل رویت است.

متن کامل این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت و شریف و آزادی خواه ایران

مدتی است که در رسانه ملی، مطبوعات اقتدارگرایان، برخی خطبه های نماز جمعه و نطق برخی نمایندگان، بلوایی به پا شده و به ماشین اتهام زنی به چهره هایی تبدیل شده است که سرمایه عمر خود را صرف سرافرازی و پیشرفت ایران و اسلام کرده اند. بعد از این همه اتهام زنی و دروغگویی که گویا در این سالها به سکه ای رایج تبدیل شده، در این میان رسانه ملی در برنامه « دیروز، امروز، فردا» با دعوت از دو تن از چهره های شناخته شده اتهام زنی ها را به اوج خود رساند. دریغ که رسانه ملی دیگر نه بازنمای صدای مردم ایران که مبدل به رسانه ای کاملاً انحصاری و در خدمت خواست حاکمیت قرار گرفته و مجموعه ای خارج از صدا و سیما، مدیریت فکری و سیاسی آن را در دست گرفته اند. اینچنین است که گویی ماه ها پس از طرح مسئله «خواص بی بصیرت» و به رغم ارعاب و تهدید و فشار چهره های سیاسی و روحانی و فرهنگی برای تایید این طرح، توفیقی حاصل نشده و چاره در این تعریف می شود که رسانه ملی، یک هفته همراه و پشتیبان مطبوعات و برخی خطبه های نماز جمعه و محافل مختلف یک هفته تمام سفره اتهام زنی و دروغگویی خود را پهن کند و دروغ بر دروغ انبار کند.

صحبت ها، تهمت ها و به اصطلاح مناظره ها در این برنامه به دو بخش تقسیم شد؛ یک بخش مربوط به مسئله رفت و آمد و نشست های خارجی که من در این جریان نیستم و قاعدتاً بزرگان و گروههای سیاسی که مورد خطاب قرار گرفتند چنانچه صلاح بدانند توضیح خواهند داد.

لکن در بخش دوم چون شمول آن کل جنبش و به قول آقایان کسانی که در فتنه نقش داشتند، بود و من به عنوان عضوی از اصلاحات و جنبش، لازم می دانم به چند نکته اشاره کنم:

1- شرکت کنندگان در برنامه اتهام زنی رسانه ملی به کرات از تعریف دولت های خارجی و اپوزوسیون ومنافقین از سران جنبش سخن گفتند و این اتفاق را دلیلی بر خروج سران جنبش از چهارچوب نظام جمهوری اسلامی ایران فرض کردند. از آنها می پرسم چگونه است که واکنش ها و موضع گیری های برخی رسانه ها و چهره های خارجی از برخی اقدامات شما، به سند افتخاری در دستتان و سوژه ای برای تبلیغاتتان تبدیل می شود و از طرف دیگر واکنش و موضع گیری رسانه ها و چهره های خارجی از دیگران سند وابستگی آنها شناخته می شود؟ مگر قبل از پیروزی انقلاب امام در نجف و پاریس مصاحبه نمی کردند که اولین مصاحبه ایشان با لوموند فرانسه در نجف بود؟ چطور رادیو کمونیست های ایرانی که در آلمان شرقی از حرکت بزرگان انقلابی تمجید می کرد، ابراز خوشحالی می کردیم. آیا با این خوشحالی می بایست سردمداران انقلاب وابسته به کمونیست ها می شدند؟ همچنین در رادیو بغداد یک روحانی با نام ونشانی صحبت می کرد همه کشور و بزرگان خوشحال می شدند. هر حکومتی بر اساس منافع ملی خود عمل می کند و مطبوعات و رسانه های خارجی نیز بر اساس گرایش ها و گروههای سیاسی خود حرکت می کنند. لذا خود شما هم بر اساس منافع ملی خود کار می کنید و آیا توجه به مسلمانان چچن و چین به همان اندازه ای است که به مسلمانان در لبنان و فلسطین وعراق و افغانستان ؟! چنانچه مطبوعات و صدا و سیمای کشورمان عادلانه برخورد می کرد رسانه های خارجی کمتر میدان داری کرده و مردم نیز کمتر به آنها توجه می کردند. نیازی به تاکید نیست که ما در جنبش اعتراضی و آزادیخواهی خود طمع به تمجید خارجی ها نداریم و هر آنچه می گوییم و می کنیم بر سبیل وظیفه ای است که بر دوش خود احساس می کنیم و اگر آنها از ما صحبت و یا تعریفی می کنند بر اساس دیدگاه خودشان است.

2- متاسفانه یکی از چهره هایی که در به اصطلاح مناظره شرکت داشت در پاسخ به سوالی که اگر امام (ره) در قید حیات بودند با سران جنبش چه می کردند؟ وی بدون اینکه به کم و کیف و شأن نزول قضایا و اتفاقات بپردازد و توضیحات آن را برای نسل جوان بدرستی شرح دهد تمام حوادث تلخ آن زمان اعم از برخورد با کمونیست ها و منافقین مسلح، التقاطی و چپ ها، کودتاگران و مرجعی که به تعبیر ایشان در ابتدا از امام مهمتر و نفوذ بیشتری داشت و توضیحاتی که باید در این خصوص داده می شد،متاسفانه همه را منتسب به رهبری انقلاب کردند و نتیجه گرفتند که با سران جنبش به قول خودشان «سران فتنه» نیز باید اینگونه برخورد کرد!

با این حال پاسخ من، مهدی کروبی به پرسش شما چنین است و اکنون که دوستان ما را مجالی برای حضور در رسانه ملی و پاسخگویی به اتهامات معرکه گیران نیست، پرسش های خود را خارج از آن رسانه های انحصاری با شما مطرح می کنم:

– اگر بنیانگذار انقلاب امروز زنده بود اصلاً کار انقلاب به جایی نمی رسید که رسانه ملی، مطبوعات، خطبه های نماز جمعه، نطق های نمایندگان مجلس انحصاری شود و تعدادی اتهام زن، در آن معرکه بگیرند و برای چهره های انقلابی تعیین تکلیف کنند. و البته اگر می خواهید بیشتر از مشی امام بدانید حافظه تاریخی خود را به برگزاری انتخابات مجلس سوم برگردانید و واکنش امام به اختلاف های روی داده در این انتخابات را به یاد آورید. آنگاه که اختلاف میان شورای نگهبان و وزارت کشور در اعلام نتایج آرا بالا گرفت، امام با درایت همیشگی خویش هیاتی را متشکل از اعضای شورای نگهبان و وزارت کشور و نماینده خود محمد علی انصاری انتخاب کرد و مشکل را حل کرد.

– آیا اگر امام امروز زنده بود با قوه قضائیه ای که در اختیار نیروهای امنیتی و اطلاعاتی قرار گرفته و جمعی از قضات آن تنها به ماشین امضایی برای احکام ناعادلانه تبدیل شده اند، چه می کرد؟

– هنوز در یاد داریم که در دوران دفاع مقدس، امام چگونه در مقابل رواج خرافات در جبهه های جنگ واکنش نشان دادند و از فرستادن تعدادی از کتابها به جبهه ها جلوگیری کردند. اگر معظم له زنده بود چه واکنشی به رواج خرافات در رسانه ملی و ادعاهایی همچون رویت هاله نور و سجاده خالی پهن کردن و ادعاهایی از این دست داشت؟

– آیا اگر امام زنده بود اجازه می داد که به بیوت مراجع این چنین حمله کرده و به آنها بی احترامی شود و چه واکنشی در باب توهین های مکرر روزنامه حکومتی کیهان و تعیین تکلیف به مراجع معظم تقلید که طبق وظیفه دینی و اسلامی با خانواده های بی پناه زندانیان سیاسی دیدار می کنند، نشان می داد؟

– اگر خمینی کبیر زنده بود به قوه مجریه اجازه نمی داد که مجلس را که فرمودند “در رأس امور است” اینچنین تحقیر کند.

– اگر بنیانگذار انقلاب زنده بود به سپاهیان و بسیجیان مسلح و بی سیم به دستان اجازه نمی داد تا در کنار صندوق های رأی بایستند و دخالت و اِعمال نفوذ در انتخابات داشته باشند.

اگر آن پیر فرزانه زنده بود آیا فضای سیاسی کشور و رسانه ملی و مطبوعات در اختیار چند مداح معرکه گیر قرار می گرفت تا هر آنچه در توان دارند با توهین و افترا و تهمت به چهر های انقلابی و سیاسی عقده گشایی کنند؟ و برای یاران اصیل انقلاب اینچنین محدودیت ایجاد کنند؟

– اگر رهبر انقلاب زنده بود آیا در نظام اسلامی برگزاری مراسم های عزاداری و مذهبی و حتی برگزاری مراسم ختم برای نزدیکترین درگذشتگان تنها به دلیل تعلق بانیان آن مراسم ها به جنبش اعتراضی مردم ایران ممنوع اعلام می شد؟

– اگرخمینی زنده بود در مقابل حیف و میل گسترده بیت المال و رواج نهادینه شدن فساد در دستگاه های اداری و صرف نامناسب هزینه های میلیاردی و عدم پاسخگویی و شفاف سازی درباره هزینه کردن درآمدهای ارزی چه واکنشی نشان می داد؟

– اگر ایشان زنده بودند در مقابل برخوردهای ناصواب دانشگاهیان و حکم های ناعادلانه زندان و محرومیت و تعلیق از تحصیل برای دانشجویان و اساتید و در یک کلام زیر گیوتین گذاشتن نهاد علم و دانش چه می کرد؟

– از یاد نبرده ایم بعد از اشغال سفارت آمریکا، اولین اقدام امام دستور آزادی زنان حاضر در سفارت اشغال شده آمریکا بود. اگر امام زنده بود آیا در مقابل حرمت شکنی زنان در جامعه اسلامی و زندانی کردن مادران و کتک زدن وحشیانه زنان و دختران در خیابان و بریدن احکام سنگین برای آنها سکوت می کرد؟

– در تصورم نمی گنجد اوج خشونتی که بتواند در نظام اسلامی در عرض چند روز حداقل 4 جوان را زیر شکنجه به مرگ بکشاند؛ اگر امام زنده بود آیا لکه ننگی به نام کهریزک بر پیشانی نظام می نشست ؟

و اما شما که در رسانه ملی با بیان گزینشی و خام دستانه خود از سخنان بنیانگذار انقلاب به گمان خود به ارعاب و تهدید جنبش اعتراضی مردم ایران پرداخته اید، چرا به جای این صحبت هایی که به قول خودتان از قاطعیت امام می گویید از سعه صدر و رافت و گذشت ایشان سخن نمی گویید تا ببینید کدام یک برای مردم به خصوص جوانان آموزنده خواهد بود. که من به دو نکته آن اشاره می کنم:

در کودتای نوژه که قرار بود جماران، محل استقرار امام مورد بمباران قرار بگیرد که به لطف خدا و هوشیاری نیروهای مومن خنثی و ناکام شد، حضرت امام زیر نامه سرهنگ خلبان فکوری وزیر وقت دفاع جمهوری اسلامی در مورد وضع خانواده و بازماندگان معدومین کودتا نوشتند «بسم الله الرحمن الرحیم- مراتب فوق مورد موافقت است امید است خانواده این اشخاص در دامان اسلام و ملت اسلامی با رفاه زندگی کنند و سعادت خویش را در دنیا و آخرت تامین نمایند از خداوند تعالی سعادت و سلامت ملت مسلمان را خواهانم 12 بهمن 59» حال به مقایسه رفتار خود با خانواده بی پناه زندانیان سیاسی اخیر که نه کودتاچی بودند و نه برانداز، توجه داشته باشید.

آیت الله آذری قمی عضو مجلس خبرگان قانون اساسی و از بنیانگذاران جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نماینده دوره دوم مجلس شورای اسلامی از قم و مؤسس روزنامه رسالت بود. ایشان از مخالفین سر سخت مهندس موسوی بود که در صفحه 224 خاطرات سال 1363 آقای هاشمی به نقل از ایشان نوشته شده است « پس از سخنان اینجانب در روز 14 مرداد سال 1363 در مجلس شورای اسلامی که درآن سخنان، اشاراتی به مفهوم واقعی ولایت فقیه داشتم و گفتم ولی فقیه، وظیفه ای جز ارشاد، نصیحت و راهنمایی ندارد و در مقامی نیست که برای قوه مقننه تکلیف معلوم کند. علاوه بر آن اضافه کردم که شخص آقای روح الله خمینی تاکنون در امور آقایان بازرگان، قطب زاده و بنی صدر به این عنوان که آقایان را از 20 سال پیش می شناسد و بر ایمان و تقوا و تعهد آنها اطلاع دارد، ما را ناچار از پذیرش این سه نفر در بحرانی ترین روزهای انقلاب اسلامی کرده بود و…» همچنین ایشان اضافه می کنند که دو روز پس از این سخنان من در مجلس، شخصی به منزلم آمد که او را با شدت و عصبانیت از خانه ام بیرون کردم. بنابراین لازم دانستم که نامه را به شخص آقای روح الله خمینی وهمچنین 30 فقره رونوشت ازآن نامه برای علمای اعلام بنویسم». که مطالبش در همان راستا بود/

حضرت امام در 28/6/67 در نامه ای به آقای آذری می نویسند:« من همیشه به شما علاقمند بوده و هستم و هرگز هم در ذهنم نیست که خدای ناکرده جنابعالی کاری بر خلاف اسلام بنمایید. شما از چهره های فاضل و مبارز و دلسوخته انقلابی می باشید »

با توحه به همه این اتفاقات رخ داده، حضرت امام با آن سعه صدری که داشتند در سال 68 در بازنگری قانون اساسی 20 نفر را از میان اعضای شورای نگهبان، سران قوا و جمعی دیگر از جمله آیت الله آذری را برای بازنگری قانون اساسی انتخاب کردند.

3- ماه ها از اوج گرفتن جنبش اعتراضی مردم ایران می گذرد. روزهایی که اگر چه هر روز آن حامل اخبار تلخ و نگران کننده بازداشت ها و برخوردها بود اما ماحصل مبارک و میمونی نیز داشت و آن بازنمایی روی دیگر سکه قدرت و حاکمیت در نظام اسلامی ایران بود. روی دیگر این سکه، بازتاب فساد و طغیانی است که امروز متاثر از قدرت، در همه شئون حکومتی قابل رویت است. اینجاست که باید خطاب به شرکت کنندگان در برنامه اتهام زنی رسانه ملی یادآوری کرد که «سرلشگر بدون لشگر» – آنچنان که آقایان، جنبش اعتراضی و گسترده مردم را توصیف می کنند – چرا چنین شما را به ترس و لرز انداخته تا با صرف هزینه های فراوان و سرکوب گسترده، به زعم خود طومار آن را بپیچانید ؟

4- به رغم اینکه در این سالها دیده ایم در ایام محرم، شیعه و سنی و حتی برخی ازاقلیت های مذهبی در ایران همگی در عزای شهدای مظلوم کربلا جامه سیاه می پوشند و به عزا می نشینند اما در این مدتی که گذشت به کرات درباره دو موضوع سخن گفته می شد و از رهگذر آن اتهاماتی به جنبش اعتراضی مردم ایران زده شد. پاره شدن عکس امام در 16 آذر و توهین به ساحت مقدس امام حسین در عاشورای سال گذشته، دو موضوعی است که من نه درباره آن تصویری دیده ام و نه چیز موثقی شنیده ام و متعجب هم مانده ام که چگونه از عاملان چنین رفتارهایی تاکنون تصویرو یا مصاحبه ای پخش نشده است تا ببینیم چه کسی است و گرایش به چه گروهی دارد؟ آیا اصلاحاتی، بهایی، وهابی، حزب اللهی، روحانی، لباس شخصی و چماق بدست است ؟! از میان هزاران نفر افراد بازداشت شده چرا هنوز تصویر و مصاحبه ای از این شخص یا اشخاص منتشر نشده تا هویتشان برای مردم روشن شود. اگر چهره افرادی را که می گویند شناسایی شده اند از زمین که نجوشیده و از آسمان هم فرود نیامده اند پس منتشر کنند تا بر همگان روشن شود. تا کسانی که آنها را می شناسند منعکس دهند که از کجا و چه گروهی هستند.

5- از موارد دیگری که از روزهای ابتدای بعد از انتخابات به کرات می پرسند این است که چرا اعتراض به نتیجه انتخابات را از مسیر قانون پی نگرفتیم؟ و من اکنون می پرسم که با وجود تجربه انتخابات مجلس هشتم و اعتراض ها و پیگیری هایی که در راهروهای شورای نگهبان و وزارت کشور به نتیجه نرسید، آیا مجالی برای اعتماد ما به وزارت کشور و شورای نگهبان باقی مانده است؟

6- در خلال صحبت ها، مصاحبه ها و نوشته ها می گویند که “سران به اصطلاح فتنه” محاکمه گردند و توبه کنند و می گویند که مردم از آنها متنفرند و “فتنه گران” در زندان 70 میلیونی اسیرند و جرات بیرون رفتن ندارند و با برخورد مردم مواجه می شوند و از طرفی هم مسئولین قضایی وعده ی محاکمه آنان را به مردم می دهند که محاکمه و مجازات آنها نزدیک است!

من از همین جا اعلام می کنم که بیدی نیستم که با این بادها بلرزم و کاملا از این دادگاه استقبال می کنم و برای همه مواضعم ادله محکمی دارم چرا که 21 سال است با این قضیه ها مدام به صورت های مختلف درگیربودم و آرامشی هم نداشتم و من آماده ام دادگاه به هرصورت که باشد و برگزار شود منتهی درخواستی دارم اگر آقایان در ادعاهایشان صادقند دادگاه علنی باشد تا همه ملت که صاحبان اصلی کشورند حرفهای دو طرف را بشنوند و قضاوت کنند تا معلوم شود آیا ما برای بدست آوردن قدرت، جاه طلبی کردیم و برای تداوم چند روز بیشتر قدرت آشوب کرده ایم یا حاکمیت برای انحصار طلبی، رای و ارزش ها را کنار گذاشته است؟!!!

بهترین داور، بندگان خداوند هستند که خلیفه پروردگارشان بر روی زمینند.

والسلام

مهدی کروبی

1389/10/11


104 پاسخ به “کروبی: اگر امام زنده بود، کار نظام به اینجا نمی‌رسید”

 1. ناشناس گفت:

  درود بر کروبی با غیرت

 2. حسن گفت:

  در مملکتي که فقط دولت حق حرف زدن دارد هيچ حرفي را باور نکنيد.
  دکتر شريعتي

 3. ميثم گفت:

  درود بر لر بزرگ

 4. بسيجي اصيل گفت:

  امروز ارباب كودتا به دنبال محاكمه حضرت امام هستند . كروبي ، مير حسين و خاتمي و ملت ايران همه بهانه اند.

 5. ناشناس گفت:

  ZENDE BAD KAROOBI YARE EMAM

 6. سبز اندیش گفت:

  به نام خدای آزادی بخش
  خدا را شاکریم که هنوز امثال کروبی و میرحسین و خاتمی را داریم تا صدای ما را به جهانیان برسانند.
  اینها به فرموده ی خدا در قر

 7. سبز اندیش گفت:

  به نام خدای آزادی بخش
  خدا را شاکریم که هنوز امثال کروبی و میرحسین و خاتمی زنده اند تا صدای ما را به گوش جهانیان برسانند.
  اینان به فرموده ی خدا در قرآن بر دلهایشان مهر نهاده شده و چشمهایشان نابینا و گوشهایشان ناشنواست و نمی دانند.

 8. سبز اندیش گفت:

  به نام خدای آزادی بخش
  خدا را شاکریم که هنوز امثال کروبی و میرحسین و خاتمی زنده اند تا صدای ما را به گوش جهانیان برسانند.
  اینان ( اقتدار گرایان و هوادارانشان )به فرموده ی خدا در قرآن بر دلهایشان مهر نهاده شده و چشمهایشان نابینا و گوشهایشان ناشنواست و نمی دانند.

 9. ناشناس گفت:

  روزی خواهم آمد
  و پیامی خواهم آورد
  در رگها نور خواهم ریخت و صدا خواهم در داد
  آی سبد هاتان “پر خواب” سیب آوردم سیب سرخ خورشید
  خواهم آمد سر هر دیواری میخکی خواهم کاشت
  پای هر پنجره ای شعری خواهم خواند
  آشتی خواهم داد آشنا خواهم کرد
  نور خواهم خورد دوست خواهم داشت.

  به امید پیروزی به یاری کروبی و موسوی

 10. طوفان گفت:

  تمام مشکلات کشور -بی رنگگ شدن مسلمانی-فقر و فساد -نقض قانون اساسی-قتل و شکنجه -بگیر و ببند-دزدی رای مردم در انتخابات-غارت بیت المال-از بین بردن استقلال قوای مقننه=قضائیه و دخالت بی حد و حساب بسیج و پاسدار در اقتصاد-در سیاست و بگیر و ببند و توهین به مراجع و آیات عظام همه و همه ناشی از وجود مجلس فرمایش و منتخب رهبر و ازهمه مهمتر ناشی از…

 11. محمدجواد گفت:

  دَمش گرم- واقعا حاج آقا کروبی همیشه بی پروا از این وحشیان متجاوز و فاسد و خائن به ملت حرفهاشو زده و از گفتن حقیقت و دفاع از مظلوم هم هراسی نداشته

 12. درود بر موسوی و کروبی گفت:

  ای به اصطلاح بسیجی مهم نیست کروبی قبلا چه عقایدی داشته مهم اینه که الان تا پای جون در کنار مردمه و به هیچ وجه از جنبش جدا نمی شه

 13. ناشناس گفت:

  من یک سوال از این دوست بسیجی دارم.شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران مشکل داره یا ابراز علاقه به اسراییل توسط یکی از نزدیکان دولت؟

  • بسیجی گفت:

   به نام خدای امام بر حق ما خامنه ای.دوست عزیزم با اسم مستعار درود بر موسوی و کروبی سلام.از اینکه اعتراف کردی شیختان افکارش فرق کرده ممنونم.و دوست عزیزم ناشناس بدان که هر دوی این کارها قبیح هستند و مطمئن باش کینه ما نسبت به مشایی بیشتر است تا سران شما چرا که این مرد به اسم اصول جمهوری اسلامی دارد این اراجیف را میگوید.یا حق.

   • ناشناس گفت:

    آیا انتقادات وارده به مشایی به اندازه ی انتقادات وارده به این شعار بوده؟
    مگر جمهوری اسلامی عدالت را جزی از اسلام نمیداند؟
    آیا وقتی این همه مشکل تو کشور داریم جان فدایی برا ایران واجب تره یا برا غزه و لبنانی که ………….؟

    • بسیجی گفت:

     به نام دای امام بر حق ما خامنه ای. مشایی از حرف خود بازگشت و عذرخواهی کرد و برای همین با اینکه دل پرخونی از این ادم سفیه داریم به علت بازگشت از حرفش از او میپذیریم الان هم نظام از شما میخواهد که عذرخواهی کنید و رای ملت را بپذیرید اما وقتی سرانتان از اسب لجاجت پایین نمیایند یعنی اینکه نمیخواهند از شعارهای ساختارشکنانه معذرت خواهی کنند برای همین هم میشوند محارب شما شروط به حق نظام را که همان سخنان امام راحل است قبول کنین تا به اغوش نظام برگردین.یا حق.

     • بسیجی عزیر گفت:

      شما معنی شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران را متوجه نشدی
      هیچ انسان عاقل و آزاده ای از رفتن ظلم بر کسی شاد نیست ، جدا از مسلمان بودن فلسطینی ها و لبنانی ها آنها هم انسان هستند
      اصل شعار دقیقا معنی مثل ناب ایرانی را می دهد که چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است
      آدم هایی در این سرزمینایران هستند که دستشان به دهانشان می رسد شما که می توانید از فیلتر عبور کنید لطفا یک سر به سایت اسرائیلی- آمریکایی youtube بزنید و کلمه فقر در ایران رو سرچ کنید ( اگراین کارو نکنی مدیون هستی) فقط 2-3 تا از فیلم هارو نگاه کنید.
      این چه کاری هست که کسی که هموطن و هم شهری خودش با فقر دست و پنجه نرم میکنه و حتی به خاطر فقر حاظر خود فروشی کنه رها کرد و پول به مردم کشور دیگر داد
      البته گفتم همه انسان هستند و خیچ فرقی بین انسان ها نیست ، اگه هم شهری ها و هموطنان شما وضع خوبی داشتند هیچ مشکلی از بابت کمک به مردم غزه و لبنان نیست.
      ضمناً همانطور که شما مصاحبه آمریکایی ها و اروپایی ها در مورد ایران رو دخالت دخالت در امور ایران می دونید ، چرا حمایت از حزب الله و حماس رو دخالت در امور کشور های دیگه حساب نمی کنید . چرا باید در در تظاهرات حکومتی پرچم حزب الله در دست بسیجی ها باشه
      متاسفانه انقدر حاکمان نعشه قدرت آنها را گرفته که گوششان بدهکار نیست.
      لطفا فقط 1 ذره ، جون من فقط 1 ذره چشماتو باز کن ( تو برادر من هستی سعی کن قضاوت عادلانه داشته باشی)

 14. علی گفت:

  به نام آزادی و با درور به همه آزادیخواهان ایران الخصوص شیخ برزگوار کروبی و میرحسین موسوی. براستی جان کلام را شیخ بزرگ در آخرین خطابه خود بیان کرد، اگر سرداران ما بی لشکر هستند به ما اجازه دهید در هر روز و در هر مکانی که شما مدعیان دروغین انقلاب و امام می خواهید به مدت یک ساعت در سکوت کامل گرد هم بیائیم تا سیه روی شود هر که در غش باشد .

 15. نادر گفت:

  براستی آقایان حاضر هستند دادگاه علنی برگزار نمایند. ای مدعیان آزادی و اسلام ناب محمدی که جز دروغ و فریب چیزی در آستین ندارید به خدای کعبه قسم که شهتمت برگزاری حتی یک دادگاه علنی را هم ندارید و بز دلانی هستید از قماش بنی امیه که میراث خوار حضرت امام شده اید.

 16. بسیجی گفت:

  درود بر موسوی و کروبی

 17. سبز نگر گفت:

  اگه این حکومت مستبد جرات دادگاه علنی داشت که اجازه میداد روزنامه ها حداقل عکس و بیانیه های موسوی و کروبی و خاتمی را چاپ کنن.v

 18. ناشناس گفت:

  درود بر شیخ شجاع اصلاحات کروبی بزرگ انصافا اطلاعیه بجائی داد

 19. سبز گفت:

  واقعا اگر امام زنده بود نظام اين همه دچار ريزش و مشكل نمي شد زنده باد اصلاحات

 20. ایرانی گفت:

  آقای کروبی دمت گرم کوتاه نیا ملت آراده حمایتت میکنن

 21. SAHAND گفت:

  DOLATE KUDETA ESTEFA ESTEFA
  DOLATE FETNEGAR; BIDADGAR;KUDETAGAR ESTEFA ESTEFA

 22. شیعه 12 امامی گفت:

  سلام دوستان
  میدانم که همه میدانید امامت از اصول مذهب ماست امامت یعنی اعتقاد قلبی به 12 امام که همه آنها را می شناسیم و نه 13 یا 14 امام… به نظر شما انتساب لفظ امام به افرادی غیر از آن خاندان پاک خروج از اصل امامت نیست؟ هر چند که آن افراد الگو اسوه و نماد نیکی باشند.
  قطعا حضرت آیت الله خمینی برای همه ی ما عزیز و مورد احترام هستند.
  و انشاالله دوستانی که میگویند امام خامنه ای شیعه هستند…

 23. ali reza گفت:

  جناب آقاي كروبي اين جنايتكاران از ترس هيچ وقت دادگاه را علني نمي كنن
  چون ترس تو وجودشون هست از اينكه حقيقت برملا شود و ودست شان رو شود
  من به تمام عزيزان ميگويم وهيچ ترسي ندارم هرجا كه هستم از اين ديكتاتورهاي جنايت كار انتقاد ميكنم
  وحرف خودرا ميزنم
  برادران عزيز از خواهشن نترسيد اگر من بميرم ميدانم با مردن من 10 نفر زنده خواهند شد وادامه دهند راه سبز

 24. mandi گفت:

  درود بر شیخ شجاع کروبی
  بسیجی محترم :
  آیا هیچ از خود سوال کرده ای که چگونه انقلاب به این روز افتاد ؟
  امام گفت ( نگذارید انقلاب بدست نا اهلان و نابخردان بیفتد ) ولی با بی تفاوتی بعضی از یاران امام این اتفاق افتاد و الان انقلاب بدست نابخردان و ستمکاران افتاده است .
  اگر خوب دقت کنید می بینید که دقیقا همان اتفاقی که در زمان یزسد افتاد الان دارد تکرار می شود
  در آن زمان هم حجم تبلیغ و سرکوب باعث شد تا عوام باور کنند که نوه پیامبر و بهترین یاران پیامبر و امام از دین خارج شده و قتل او واجب است و این شد که به کمک نظامیان و لباس شخصی ها و سر سپر دگان و مزد بگیران جیره خوار ، مسلخی در کربلا ترتیب دادند و بکمک همین عوام الناس سر نوه پیامبر را بریدند و به آن افتخار کردند . در آن زمان هم چنان غباری بوسیله یزید و عوامل حکومتی او ایجاد شده بود که جز اندکی از خواص ، توده مردم نتوانستند حق را از باطل تشخیص دهند . واقعا باید به این کار یزید که با وجود امکانات ارتباط جمعی محدود آن زمان این چنین توانست افکار عمومی را به نفع خود منحرف کند آفرین گفت . اما در آن زمان نیز بودند افرادی که با همه این تبلیغات و فضا سازی ها مرعوب نشدند و مثل حر ریاحی وقتی دید که عزم حکومت برای کشتن نوه پیامبر جدی است راه خود را جدا کرد و به حسین پیوست .و بعضی ها هم مانند مختار همانند (( نوشدارو بعد از مرگ )) وارد عمل شدند و به هر شکل انتقامی سخت از آن مسلمانان کوته فکر و متحجر و دنیاپرست و ظاهر بین گرفت .
  حال نیز همین اتفاق در حال تکرار است . نوادگان امام و یاران او یا ترد شده اند – یا در زندان هستند و یا تبعید و ممنوع القلم و ممنوع الخروج و حصر و ….. شده اند . دستگاه تبلیغاتی مدرن و بسیار گسترده که با پول این ملت اداره می شود و روزنامه هائی که معلوم نیست به کجا وصل هستند هم شبانه روز در حال سناریو سازی – پخش اخبار و تفسیر و تحلیل دروغ و تهمت و افترا و پخش اعترافات ساختگی و دادگاههای فرمایشی هستند و پیاده نظام و لباس شخصی ها هم به بگیر و ببند و ارعاب و تهدید و چنگ و دندان نشان دادن به ملت مشغول هستند .
  اما بنازم به این ملت با فکر و اندیشه که به همه اینها بی اعتنا راه خود را می رود . با نیشخندی از کنار این حجم وسیع تبلیغ می گذرد و با صبر و حوصله و تفکر و با مسالمت و صلح و دوستی که نشان از بزرگی این ملت ریشه دار است بدنبال به تحقق رساندن اهداف بزرگ انقلاب اسلامی که همان استقلال – آزادی – جمهوری اسلامی است می باشد . در عجبم از بزرگواری و هوشیاری این ملت بزرگ .
  شک نکنید اگر این حجم تبلیغات و قرآن بر سر نیزه کردنها در زمان پیامبر در عربستان اتفاق می افتاد حتی در اوج قدرت و محبوبیت پیامبر ، آن مردم پیامبر را هم نعوذ بالله تکفیر می کردند . ولی ملت بزرگ ایران با متانب و آگاهی بدنبال احقاق حقوق حقه خود است و شک نکنیم که موفق خواهیم شد . برای پی بردن به اینکه این ملت چقدر برای افرادی که به حقوق آنها احترام می گذارد و در کنار ملت هستند کافی است یکی از موارد زیر را امتحان کنند :
  1- مجوز برگزاری نماز جمعه به امامت آقای خاتمی در حرم امام و تضمین امنیت حین و پس از برگزاری شرکت کنندگان
  2- مجوز راهپیمائی و سخنرانی آقایان خاتمی – موسوی – کروبی و تضمین امنیت حین و پس از برگزاری شرکت کنندگان
  3- رفراندوم آزاد با نظارت کمیته مستقل
  4 – نظر سنجی ساده و تلویزیونی از مردم در برنامه نود
  تا سیه روی شود هر که در او غش باشد
  درود بر ملت بزرگ ایران – درود بر نخبگان واقعی ملت – درود بر بسیج مردمی و بسیجی مستقل – درود بر مخالفین از هر فکر و اندیشه – درود بر حسین و مقاومتش – و درود بر میر حسین و درود بر شیخ اصلاحات کروبی تا زمانی که در کنار ملتند
  به امید تحقق آرمانهای ملت بزرگ ایران

 25. بصیر به بسیجی گفت:

  گفته بودید مهم هستید……
  بله باید بگویم که مهم هستید همه شما ها مهم هستید…..
  ما می خواهیم مخالفمان را، حتی کسی که به ما توهین می کند را به راهی که فکر می کنیم درست است بیاوریم….
  من کاری ندارم که بعضی از دوستانم در اینجا احساساتی شده اند و به شما توهین کردند ولی به یاد داشته باشید که خداوند در سوره نساء آیه 42 می فرماید:
  “خداوند بانگ برداشتن به بدزبانى را دوست ندارد مگر [از] كسى كه بر او ستم رفته باشد و خدا شنواى داناست”
  http://www.parsquran.com/data/showall.php?sura=4&ayat=148&user=far&lang=far

  اما می خواهم این را بگویم که چرا فقط دادگاه هایی علنی می شوند که افراد حاضر شدند علیه جنبش اعتراف کنند و از زندانیان دربندی که همچنان در مقابل فشار ها مقاومت کرده اند چیزی منتشر نمی شود؟!!!
  چرا دادگاه کهریزک اینقدر دیر و غیرعلنی برگزار شد ولی سریعا بعد از انتخابات یه عده رو گرفتن و اونهایی که حاضر به اعتراف شدن رو اووردن جلوی دوربین و مثلا برای خودشون ثابت کردن که جنبش سبز چه مقاصد شومی داشته!!!!
  لطفا به این ویژه نامه کلمه مراجعه کنید:
  http://www.kaleme.com/1389/10/08/klm-42255/
  چرا مردم حق دارند فقط در تظاهراتی که حکومت می خواهد شرکت کنند؟!
  چرا صداوسیما که مثلا رسانه ملی است برای راهپیمایی حاکمیت می تواند جوسازی کند و مردم را تشویق کند ولی جنبش سبز حق داشتن یک شبکه تلویزیونی یا حتی یک روزنامه که بتواند بدون ترس مردم را به شرکت در تظاهرات تشویق کند ندارد؟!
  مگر آقای خامنه ای نمی فرمایند که”رسا بگید، روشن بگید، و مبین بگید، هیچ انتظار نیست کسی بر خلاف چیزی که درک کرده است بگوید، ولی سعی کنید آنچه می گویید درست باشد” پس چرا اگر کسی چیزی بر خلاف میل حکومت و حتی حاکمیت می گوید به منافق و محارب متهم شده و به جرم فعالیت علیه امنیت ملی محاکمه می شود؟؟؟

  • بسیجی گفت:

   به نام خدای امام بر حق ما خامنه ای.دوست عزیزم بصیر سلام.عزیزم من برای این گفتم مهم هستم که دوستان سبزت از طرف من نظر میگذارند.دادگاه کهریزک برگذار شد و مسببینش محاکمه شدند من شما را به مواضع اقای روح الامینی جلب میکنم برو ببین که چقدر این مرد بزرگ است که این ظلم را در مقابل ظلمی که به نظام شده است هیچ میداند اما در مورد دستگیر شدگان هم باید بگویم چون سرانت قصد براندازی ولایت فقیه و نظام را داشتند و برای اینکه تجربه انقلاب های مخملی تکرار نشود و نظام حفظ شود این ها دستگیر شدند و دیدی که سرانت نتوانستند ادعای واهی تقلب را ثابت کنند.پس قطعا از بیان این ادعا مقاصد دیگری چون براندازی نظام داشتند(سازوکار جنبش شما مثل انقلاب های مخملی است برو تحقیق کن میفهمی).
   این درست که باید در باقی موارد مثل اعتراض به اقتصاد هم اجازه راهپیمایی داده شود و این یکی از ضعف های نظام است ولی راهپیمایی برای به زور گرفتن رای اکثریت توجیهی ندارد.
   گفتی چرا هر کسی ضد حکومت حرفی بزند محارب است این حرفت اشتباه است چون در دوران اصلاحات با اینکه نظراتشان ضد جمهوری اسلامی بود ولی کسی به انها محارب نگفت ولی الان اینها دارند میگویند که نظام اسلامی دیکتاتوری است و باید از بین برود و خواهان جمهوری ایرانی هستند و خیلی از اینها هم مردم را برای نابودی نظام ولایت فقیه تحریک میکنند پس محارب هستند خیلی از اینها هم که الان به خارج پناهنده شدند و علنا دارند ضد جمهوری اسلامی فعالیت میکنند.حالا تو بگو چرا در انتخابات نهم اقای کروبی ادعای تقلب کرد و اقای خاتمی گفت ان انتخابات سالمترین انتخابات بوده است؟ایا این نشان نمیدهد که اینها دچار توهم هستند و ادعای تقلب در این انتخابات هم دروغ است؟باتوجه به ابنکه هنوز ادله ای برای اثبات ادعای خود نیاوردند.یا حق.

 26. ناشناس گفت:

  اگر امام زنده بود شماها حالا حالاها رورویی تان دربین مردم اشکار نشده بود.مرگ بر مناففففففففففففففق دورو

 27. ایرونی گفت:

  واقعا باید در سیاست تقوا و بصیرت داشت و گرنه انسان رو همونطور که الان است از حیوان هم پست تر میکنه به امید آزادی ملت شریف ایران

 28. يك جانباز بوشهري گفت:

  با سلام و درود خدمت ياران صديق امام رضوان الله آقايان كروبي ، موسوي و خاتمي
  من به نمايندگي از سيل ياران امام در بوشهر مي گويم اگر در ايران امنيت نداريد كه داريد ، به بوشهر تشريف بياوريد تا ما رزمندگان و جانبازان و نسل سبز جوان بوشهر جان را نثار قدوم دوست نماييم . يا حسين مير حسين . تا زنده ايم رزمنده ايم ، اما كودتاچيان ترسوتر از آنند كه جرات چپ نگاه كردن به ياران اصيل امام را داشته باشند. من به كودتاچيان هشدار مي دهم كه از خشم ملت بترسيد كه خوشه اي از خشم خداوند قهار است.

 29. بسیجی واقعی گفت:

  بسیجی واقعی ماهستیم که هنوز باخاطرات سنگروعملیات وشهدازندگی می کنیم وتاپای جان باامام وشهدایمان وانقلابمان ایستاده ایم نه این ساندیس خورهای ادمکش که به خاطر حاکمیت مداحان متحجر ادم می کشند و به ناموس مردم اهانت وبرای رسیدن به اهداف کودتاچیان به هرجنایتی دست می زنند همانطور که عکس امام را اتش زدند به مراسم امام حسین حمله کردند و ………

 30. سيد سعيد گفت:

  و ما محمد الا رسول قد خلت من قبله الرسل افان مات او قتل انقلبتم علي اعقابكم
  آقاي كروبي از شما انتظار بود كه همانطور كه تا سالهاي آخر دولت اصلاحات بر راه راستي كه حضرت امام تدوين كرد و شما با پيروي از مقام معظم رهبري مد ظله العالي كه گاه با ناراحتي اصلاح طلبان آمريكايي همراه بود بر وفاداريتان به حضرت امام خميني و آرمان ايشان مبني بر داشتن وظيفه اطاعت از ولي فقيه اقدام ميكرديد.
  به ياد داشته باشيد كه جمعي از آنها كه در نهروان بر صورت آن امام همام حيدر كرار عليه السلام خنجر و شمشير كشيدند و در نهايت او را به شهادت رساندند در جمل و صفين در ركاب علي عليه السلام تا پاي شهادت رفته بودند.

 31. ایران گفت:

  ملت غریبی هستیم ، نه باوری ، نه وطنی.
  پر از تب مرده باد و زنده باد .
  آن ملتی که قهرمان ندارد بیچاره نیست ، بدبخت ترین مردمان همیشه به قهرمان نیاز داشته اند.
  خرد گم کرده ایم عزیزان ، خرد گم کرده ایم و نمی دانیم .

 32. اصلاحطلب گفت:

  به نام خدا
  برادر بسیجی .اخوی
  دین و دنیا واخرت و همرو با هم قاطی نکنیم خوبه.خدا خدای همست اما لقب امامی که شما بکار بردین لقب معصومه که ما 14 معصوم بیشتر بین بچه شیعه ها نداریم(نمی دونم شیعه هستی یا نه)
  و البته وقتی… جنایت کهریزک شکل گرفت مطمئنا اگر ندونستن نا اگاه هستن و معصوم نیستن واگر هم می دونستن ظالم اند.پس باز هم معصوم نیستند
  دوم اینکه اون مبلغی که تو اولین کامنت گذاشتی غلطه اون پول 600میلیون نبوده و 300میلیون بوده.بعد هم می شه شما توضیح بدی رییس دفتر ایت الله خامنه ای چرا 2میلیارد از همون ادمی که به کروبی 300 تارو داد گرفته؟سند و مدرک می خوای؟
  به همون دلیل که شما می گید کروبی گرفته اوشون هم گرفته .می شه توضیح بدید چرا؟