سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پدر شهید رامین رمضانی، همچنان در زندان است / خانواده آنها امکان تامین وثیقه را ندار...
» صدور قرار وثیقه 200 میلیون تومانی، پس از 20 روز بازداشت

پدر شهید رامین رمضانی، همچنان در زندان است / خانواده آنها امکان تامین وثیقه را ندارند

چکیده :بعد از گذشت 20 روز از بازداشت پدر رامین رمضانی، از شهدای جنبش سبز، او ضمن تماس با خانواده‌اش اعلام کرد که برایش قرار وثیقه 200 میلیون تومانی صادر شده است. مهدی رمضانی در حالی همچنان در زندان به سر می‌برد که این خانواده شهید می‌گویند به هیچ شکلی توان تامین و تودیع چنین وثیقه‌ای را ندارند. خانواده رمضانی خود مستاجرند و خانه ای از خود ندارند، و بستگان آنها هم از تامین این وثیقه...


بعد از گذشت 20 روز از بازداشت پدر رامین رمضانی، از شهدای جنبش سبز، او ضمن تماس با خانواده‌اش اعلام کرد که برایش قرار وثیقه 200 میلیون تومانی صادر شده است.

به گزارش خبرنگار کلمه، مهدی رمضانی در حالی همچنان در زندان به سر می‌برد که این خانواده شهید می‌گویند به هیچ شکلی توان تامین و تودیع چنین وثیقه‌ای را ندارند. خانواده رمضانی خود مستاجرند و خانه ای از خود ندارند، و بستگان آنها هم از تامین این وثیقه عاجزند.

مهدی رمضانی ده روز پیش بر سر مزار فرزند ۲۲ ساله‌اش، رامین، در بهشت زهرای تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. این حادثه در پی حضور تعدادی از خانواده‌های شهدای حوادث پس از انتخابات در بهشت زهرا برای شرکت در مراسم سالروز تولد امیر تاجمیر، از شهدای سبز عاشورای 88، رخ داد.

رامین رمضانی، بیست و پنجم خرداد ماه سال گذشته در روز راهپیمایی مسالمت آمیز مردم به ضرب گلوله به شهادت رسید. اکنون پدر رامین هم که در تمام یک سال و نیم پس از شهادت پسرش، یک روز را هم بدون غم و اندوه پشت سر نگذاشته، دستگیر و زندانی شده است.

در همین باره بخوانید:
رامین رمضانی، گلوله جنگی و حکم تیری که قابل انکار نیست

این اولین بار است که پدر یکی از کشته‌شدگان حوادث پس از انتخابات دستگیر و زندانی می شود. حرمت‌شکنی خانواده‌ی شهدای جنبش سبز، یکی از خط قرمزهایی بود که در یک سال و نیم بعد از انتخابات و با وجود همه‌ی حرمت‌شکنی‌ها و حدنشناسی‌های عوامل امنیتی و قضایی وابسته به جناح حاکم، هنوز از آن عبور نشده بود.

اما چندی پیش با بازداشت مادر شهید سهراب اعرابی که برای چند ساعت مورد بازداشت و بازجویی قرار گرفت و پدر شهید رامین رمضانی که تاکنون حدود سه هفته در بازداشت مانده است، این مرز هم شکسته شد تا مشخص شود که صاحبان قدرت نه تنها حاضر به معرفی و محاکمه قاتلان قربانیان اعتراضات مردمی نیستند، بلکه برای حفظ قدرت حتی به خانواده‌ی معترض آنها هم رحم نمی‌کنند.

اکنون خانواده‌ی شهید رمضانی به شدت نگران حال پدر خانواده هستند و از مقامهای قضایی می‌خواهند با تبدیل قرار وثیقه به کفالت، امکان آزادی بی‌معطلی این پدر داغدار را فراهم کنند و به نگرانی‌های این خانواده پایان دهند.

پدر رامین رمضانی پیش از این در گفت‌و‌گو با کلمه، درباره قاتل یا قاتلان پسر شهیدش سخن گفته و خواسته بود هرچه زودتر آمران و عاملان قتل او به افکار عمومی معرفی شوند. او در آن گفت‌و‌گو یادآور شده بود: «در آخرین مراجعه‌ام به دادگاه که ۱۷ مهرماه امسال بود، به ما گفتند که «قاتل را نمی‌توانیم پیدا کنیم.» من هم در پاسخ گفتم معلوم است شما قاتل را پیدا نمی‌کنید، ولی من می‌دانم قاتل پسرم کیست. قاتل او کسی است که دستور شلیک به او را صادر کرده است. من قاتل فرزندم را نه آن بسیجی، که کسی می‌دانم که فرمان قتل این بچه‌ها را صادر کرد.»

او همچنین تاکید کرده بود: «هر روز که می‌گذرد، حال ما بدتر و بدتر می‌شود. همه می‌گویند گذشت زمان، داغ را سرد می‌کند، ولی گذشت زمان برای ما هیچ فایده‌ای نداشته است و هر روز وضع روحی‌مان بدتر می‌شود. فکر می‌کنم دلیلش این است که می‌بینیم کسی نمی‌خواهد عدالت را در این باره اجرا کند. قاتلان رامین در امنیت کامل زندگی‌شان را می‌کنند و کسی کاری به کارشان ندارد و این واقعا دردآور است. این روزها بهترین جا برای من و مادر رامین، بهشت زهرا و بر سر مزار رامین است.»

مهدی رمضانی اکنون در همان تنها جایی که احساس آرامش به او می‌داده، یعنی بهشت زهرا، بازداشت شده و سه هفته است که به جرم آنکه پیگیر خون پسرش است، در زندان است. بیراه نیست که برخی معتقدند دلیل بازداشت مهدی رمضانی، همین اطلاع رسانی و پیگیری برای معرفی قاتل یا قاتلان فرزند شهیدش است. ظاهرا او به جرم سکوت نکردن درباره ظلم‌های آشکاری که پسرش یکی از قربانیان آن است، زندانی است و وثیقه‌ای برایش صادر شده که معنایی جز تداوم بازداشت او ندارد.


 • حسین

  بنده امادهام وثیقه این برادر را تامین نمایم لطفا جای مراجعه را از همین طریق اعلام بفرمایند …

  • رضا

   دستانی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستند که رو به آسمان دعا می کنند.

  • داوود

   شاد باشی مرد؛ برایت فقط می توانم به درگاه خداوند دعا کنم که:
   الهی! بر آن کسی که بندگانت را یاری می کند و آنان را فراموش نمی کند رحمت آور و تمام گناهانش را ببخشای تا چون کودکی پاک و معصوم در ملکوت تو حاضر شود.
   خدایا! اموال او را در این دنیا بیشتر و بیشتر کن تا دستانش در کمک به همنوعان نیازمندش بسته نباشد!

 • بسیجی امام

  الملک و یبقی مع الکفر ولا یبقی مع ظلم. ما هم بسیجی هستیم، یهنس سی سال است بسیجی هستیم، ولی در جنگ نیز اهالی روستا های دشمن را وحتی اگر چهاتر پایی را بکمک دوربینهایمان میدیدیم، صبر میکردیم تا عبور کند. ولی این درس امام کجا و حال بسیجیان امروز کجا! و من البته این بسیجیان را مقصر نمیدانم، و بقول آقای روضانی ، آنهیی مقصرند که فرمان شلیک به انسانها را صادر میکردند، واین بسیجی کم اطلاع فکر میکرده خدمتی میکند… ولی در حال حاضر خیلی ها متوجه کنه قضیه شده اند! ولذا سحر نزدیک است.

 • عاشق وطنم ایران

  درود بر بسیجی واقعی که امتحان خود را چون باکری و همت پس داده اند

 • گفتمان سبز

  فرزند در بسترشهادت
  پدر در زندان اسارت
  شادی روح شهیدان وآزادی اسیران سبز , سه صلوات بفرست…

 • سبز فسفری

  این یکی از نشانهای واقعی برای نبودن .. عدالت.ازادی. این قوم ظالمین که فریاد اسلام ناب محمدی سر می دهند همین زندانی کردن پدر ستم دیده که هیچ فریاد رسی ندارد است .حالا هی حضرات سینه چاک کنند دیگر این حنا نه رنگ دارد نه ابرو .باشد که اه مادران بر سجده بر شماچه سازد vvvvvv

 • عبید سن خوزانی

  شرمتان باد، فرزند جوان را به شهادت میرسانید و پدرداغدار را به اسارت می برید؟ شما بویی از انسانیت برده اید یا آبروی انسانیت را برده اید؟ با هفتاد میلیون که نمی شود طرف شد. بالاخره چه؟ گیرم دور ایران را میله آهنی کشیدید و یک زندان به وسعت ایران بوجود آوردید، برکه حکومت خواهید کرد. اصلا این نوع حکومت چه لذتی دارد؟ یعنی شهوت قدرت دوستی تا این اندازه؟ امیدوارم همین بلاها سرخودتان و عزیرانتان بیاید

 • حسین

  جناب اقای رمضانی وبستگان این عزیز سند اماده است اعلام فمایید تا تقدیم کنم …متشکرم

 • همیشه سبز

  خدایا تا کی باید طاقت بیاریم کی می خواهی اینارو از رو زمین پاکشن کنی؟