سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » چرا متهم فاجعه کهریزک معاون دادستان کشور می شود؟...
» پدر شهید محمد کامرانی:

چرا متهم فاجعه کهریزک معاون دادستان کشور می شود؟

چکیده :خدا می داند، چه به روزمان آمد وقتی حرف های کسانی که در کهریزک بوده اند را در مورد جنایت های رخ داده شنیدیم، خدا می داند که بعد از برگزاری دادگاه من و مادر، دو خواهر و برادر محمد نتوانستیم بخوابیم...شب دادگاه ما روانی شدیم، دیوانه شدیم از این همه دردهایی که شنیدیم. خانه ما پر از گریه و زاری بود، تازه فهمیدیم چه بلایی بر سرمحمد و بچه ها آورده بودند. از قاضی پرونده که به زیبایی بازجویی کرد تا همه موارد از متهمان و شاهدان عینی در دادگاه مطرح کند تشکر می کنم ولی همه حرفم این است که چرا یک نسخه از فیلم دادگاه متهمان کهریزک را به مردم نشان نمی دهند تا همه بدانند چه بلایی بر سر بچه های ما در کهریزک...


کهریزک یک پرونده دردناک اما تاریخی برای ایران است و تا زمانی که متهمان اصلی این پرونده و همان کسانی که دستور جنایات صورت گرفته در کهریزک را صادر کرده اند، به سزای اعمال خودشان نرسند، ما آرام نخواهیم شد. برای همین به اندازه توانایی ام فریاد خواهم زد تا حداقل دنیا بداند، محمد من حتی سن قانونی برای رای دادن هم نداشت، در تجمع هم نبود، اما کسانی به اسم لباس شخصی دستگیرش کردند، او را بی رحمانه مورد ضرب و شتم قرار دادند و بعد بچه ای که در کما بود و تب شدید داشت را با غل و زنجیر به تخت بیمارستان لقمان بسته بودند تا زمانی که پس از انتقال به بیمارستان مهر تهران، دیگر جان اش را از دست داد.

این گفته های علی کامرانی است، پدر محمد کامرانی جان باخته هیجده ساله روزهای پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ایران که ۱۸ تیرماه ۸۸ در خیابان دمشق تهران، با یورش لباس شخصی ها دستگیر شده و پس  از شکنجه و ضرب و شتم در زندان، به بیمارستان منتقل می شود. اما جراحات وارد شده به این نوجوان آنقدر شدید بوده است که حتی پدر و مادر وی فرصت خداحافظی از محمد که در کما بوده است را نیافتند.

خانواده امیر جوادی فر و محمد کامرانی، دو تن از جان باختگان بازداشتگاه کهریزک به جرس گفته اند: از دیدگاه آنان متهم اصلی پرونده قتل زندانیان کهریزک همان قضاتی هستند که دستور انتقال دستگیرشدگان را به این بازداشتگاه غیر قانونی داده اند و لذا علاوه بر برگزاری دادگاه مربوط به پرسنل نیروی انتظامی، خانواده ها بی صبرانه منتظر برپایی دادگاه قضات هستند.

پدر محمد کامرانی می گوید: پس از مطلع شدن از فاجعه جان باختن فرزند خود، به هاشمی شاهرودی شکایت نامه ای نوشته است که در آن نام سعید مرتضوی را به عنوان کسی که دستور انتقال زندانیان به کهریزک را داده بود قید کرده است و آقای شاهرودی نیز در ذیل نامه دستور پیگیری داده بود و در کنار این اقدام، او همچنین نامه ای به رهبری جمهوری اسلامی می نویسد که آیت الله خامنه ای نیز دستور پیگیری را در ذیل نامه آقای کامرانی می نویسد.

گفتگوی کامل علی کامرانی پدر محمد کامرانی با جرس را پیرامون این پرونده و آنچه بر فرزند او در کهریزک گذشته است،  بخوانید:

آقای کامرانی،  تنها دادگاهی که برای بررسی کشته شدن مردم در جریان بعد از انتخابات تشکیل شده است، دادگاه مربوط به کشته شدگان کهریزک است، با توجه به اتفاق نظر حاکمیت نسبت به محکوم بودن فاجعه کهریزک، شما امیدی به فرجام مثبت این دادگاه دارید؟

به ما گفته اند تا آخر همین هفته نتیجه دادگاه متهمان کهریزک را اعلام خواهند کرد، ما همه چشم امیدمان به همین پرونده است تا ببینیم مسولان چه پاسخی می دهند، اگرچه در روند برگزاری دادگاه، تنها کسانی به عنوان متهم حضور داشتند که فقط عامل بودند و دستور برخورد داشتند، اینها هم در جایگاه خود مقصر هستند اما  آمران باید محاکمه شوند و به سزای اعمال خود برسند. همان کسانی که دستور انتقال محمد و دوستانش را به کهریزک صادر کرده اند، همان کسانی که  از نزدیک در جریان فجایع بوده اند باید زیر ذره بین قرار گیرند و محاکمه شوند. .

به هرحال مجلس شورای اسلامی هم نام سعید مرتضوی را به عنوان قاضی دستور دهنده انتقال زندانیان به کهریزک مطرح کرده است، آیا شما همین درخواست تان مبنی بر محاکمه آمران را از مقامات ارشد کشور و یا دولت جمهوری اسلامی به صورت رسمی هم مطرح کرده اید؟

بله من به عنوان یک شهروند ایرانی به آقای شاهرودی رییس وقت قوه قضاییه نامه نوشته بودم  و اسم دادستان وقت را هم به عنوان کسی که باید پاسخگو باشد در نامه مطرح کرده بودم. محمد ما یک  پرونده هشتاد صفحه ای در دستگاه قضایی دارد و خود قوه قضاییه می داند درخواست ما چیست، من یک بار با مقام رهبری دیدار کرده ام و یک بار هم به ایشان نامه نوشته ام،  که ایشان هم در ذیل نامه و همین طور شفاها تاکید کردند کلیه کسانی که در قتل محمد کامرانی دست داشتند باید محاکمه شوند

ولی آقای کامرانی همانطور که در جریان هستید،  دادستان وقت تهران  همان زمان در نامه ای به لاریجانی نوشته بود؛ « کهریزک رسمی و قانونی بوده و انتقال گروهی از بازداشتی‌ها به آنجا موجه بوده است» و حتی بعدها  به عنوان معاون کل دادستان کشور برگزیده شد.

موضوع معاونت آقای مرتضوی مورد انتقاد خیلی ها است و بارها از طرف برخی از نمایندگان هم مطرح شد. حرف ما هم همین است؛ حداقل کسی که اتهام به او وارد است، ابتدا باید تحقیق و بررسی لازم در مورد اتهاماتی که از سوی مجلس هم مطرح شده، در موردش صورت می گرفت اگرچه چنانچه مجرم نبود می توانست بشود معاون کل دادستان کشور. ما با کسی خصومت شخصی نداریم، اینجا بحث تکرار نشدن فاجعه کهریزک است که آرزو می کنم برای گرگ بیابان هم چنین اتفاقی رخ ندهد. همانطور که خود آقای لاریجانی هم در دیداری که با ایشان داشتم گفتند با کسی تعارف نداریم، باید قاطعانه و مسولانه نسبت به اتهامات همه کسانی که در فاجعه کهریزک نقش داشته اند تحقیق و برسی کنند و آمران را به سزای عملشان برساند.

آقای کامرانی مگر در دادگاه غیر علنی متهمان کهریزک، چه نکاتی اضافه بر موارد شکنجه و تجاوز که بارها مهم مطرح شده است، از سوی شاهدان عینی عنوان شد  که مسوولین امر صلاح ندیدند تا  دادگاه را علنی برگزار کنند؟

خدا می داند، چه به روزمان آمد وقتی حرف های کسانی که در کهریزک بوده اند را در مورد جنایت های رخ داده شنیدیم، خدا می داند که بعد از برگزاری دادگاه من و مادر، دو خواهر و برادر محمد نتوانستیم بخوابیم…شب دادگاه ما روانی شدیم، دیوانه شدیم از این همه دردهایی که شنیدیم. خانه ما پر از گریه و زاری بود، تازه فهمیدیم چه بلایی بر سرمحمد و بچه ها آورده بودند. از قاضی پرونده که به زیبایی بازجویی کرد تا همه موارد از متهمان و شاهدان عینی در دادگاه مطرح کند تشکر می کنم ولی همه حرفم این است که چرا یک نسخه از فیلم دادگاه متهمان کهریزک را به مردم نشان نمی دهند تا همه بدانند چه بلایی بر سر بچه های ما در کهریزک آوردند، قاضی پرونده علی رغم همه فشارها جرات به خرج داد و دنیای خود را به آخرت دیگران نفروخت اما نمی دانم چرا تنها چند روز قبل از دادگاه به ما اعلام کردند که علنی برگزار نخواهد شد. گفتند به مصلحت نظام نیست.

قاضی پرونده چه مواردی را مطرح کرد؟

قاضی دادگاه بسیار مسلط، مو به مو حوادثی که رخ داده بود را کالبد شکافی کرد، عاملان فاجعه هم مدام انکار می کردند یا می گفتند آن زمان متوجه نبودند چه کار می کردند، یک پرونده سه هزار صفحه ای در اختیار قاضی بود و جزییات را به جرات به رخ متهمان کشید و قتی آنها انکار می کردند به آنها گفته شد که فیلم و مستندات رفتارهای آنها با زندانیان هم موجود است و نمی توانند رفتارهای خشونت آمیز خودشان را انکار کنند.

به کرات گفته می شود عده ای از نیروهای خودسر این رفتارهای خشونت آمیز را مرتکب می شوند

برای همین است که می گویم آمران باید محاکمه شوند. ولله برای همه مردم سوال است که لباس شخصی ها از کجا دستور می گیرند، از کجا  حمایت می شوند؟ امینت کشور دست چند ارگان است؟

دانشجویان زیادی را در ۱۸ تیر دستگیر کرده اند و گفته می شود بسیاری از آنان توسط لباس شخصی ها مورد ضرب و شتم قرار گرفتند، در مورد محمد چطور؟

محمد به همراه دوستش رفته بودند دنبال درس و مدرسه. محمد حتی سن قانونی اش به رای دادن نمی رسید، رفته بود دنبال کارهای  کنکور و مدرسه. در تجمع هم نبود، نمی دانم چرا دستگیرش کرده اند، عزیز من  که می رفت دنبال درس و مدرسه ، برای چه باید مرد ضرب شتم آن هم به آن صورت فاجعه آمیز قرار می گرفت؟  محمد من با دوستش رفته بودند مدرسه شهید مطهری، اون لباس شخصی که بچه مرا گرفت قاتل است و اون کسی که دستور داد بچه مرا بفرستند به آنجایی که نباید می فرستادند هم قاتل است، اگر نمی توانند از امنیت مردم حمایت کنید، خب بگویند حکومت نظامی است تا مردم به خیابان نیایند.

شما و مادر محمد در تمام این مدت که عزیزتان را از دست داده اید چه چیزی بیشتر از همیشه آرام تان کرده است؟

مادر محمد افسرده است، ما همه افسرده شدیم. یاد راه رفتن اش در خانه که مدام برای کنکور اضطراب داشت، یاد چشم های نگران محمد دیوانه مان کرده است. تنها چزیی که آرام مان می کند این است که مسوولان قاتل محمد را به سزای عملی که انجام داده برسانند. به ما باید بگویند این لباس  شخصی ها از کجا حمایت می شوند؟ نمی شود تا هر اتفاقی افتاد بگویند خودسر بودند، لباس شخصی بودند، ما می خواهیم همین بلایی که سر بچه ما آمده یک روز سر خودشان بیاید تا بفهمند در این مدت چه دردی کشیدیم.

گفته می شود تعدادی از شاکیان کهریزک شکایت خود را پس گرفته اند، شما خبر دارید؟

بله بعضی ها به دلیل شرایط حاکم و احساس نا امنی که آن زمان می کردند، می گفتند، آزار و اذیت شدیم،  ترسیدیم و شکایت را پس گرفتیم، روزهای اول خیلی تلاش می کردند تا مردم شکایت خود را پس بگیرند اما خوشبختانه این بحث هایی که ما مطرح کردیم، زندانیان هم آمدند و از حقوق خودشان در دادگاه دفاع کردند.

به برخی از خانواده های کشته شدگان پیشنهاد دادند که دیه دریافت کنند به شما چطور؟

جرات این کار را ندارند که در قبال از دست دان عزیزمان به ما پیشنهاد دیه و پول بدهند. اجازه نمی دهیم به آنها که چنین کاری بکنند. من دیه ‍را می خواهم چه کار کنم. دنبال قصاص از کسانی هستم که بچه بی گناه مرا کشتند..

آخرین بار که محمد را دیدید و حرف آخر خودتان

محمد را برده بودند بیمارستان لقمان، روی تخت بیمارستان دیدمش.  تب داشت داغ بود، در بیمارستان لقمان با همان حالتی که در کما بود یک سرباز بالای سر بچه گذاشته بودند. عزیز ما را به تخت بسته بودند، وقتی محمد را در آغوش کشیدم داشت می سوخت و من هنوز برایم سوال است بچه ای که در کما بود و داشت از تب می سوخت را برای چه با غل و زنجیر به تخت بسه بودند. از آنجا او را به بیمارستان مهر منتقل کردیم و دوساعت بعد..

همه امیدمان این است که قاتلان محاکمه شوند تا فاجعه کهریزک برای هیچ کس تکرار نشود.


86 پاسخ به “چرا متهم فاجعه کهریزک معاون دادستان کشور می شود؟”

 1. ناشناس گفت:

  گريستم

 2. حسن میمندی گفت:

  و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

  و آنان که ستم کردند به زودی خواهند دانست که به چه کیفرگاه و دوزخ انتقامی باز خواهند گشت

 3. كويتي باغيرت. گفت:

  قد يبقى الحكم مع الظلم ولايبقى مع الكفر. مرحوم منتظري. روحش شاد

 4. ناشناس گفت:

  شهدا شمع محفل بشریتند

 5. Mohammad گفت:

  Azizane daghdar,
  Man yek Irani hastam ke delam hamrahe shoma dard mikonad. Khosh halam ke shoma be donbale in jarayan hastid. Man motmaen hastam GHAZI MORTAZAVI avvalin motahame in parvandeh ast….

 6. ناشناس گفت:

  چقدر از خودم بدم اومد که کنکورو بهوونه کردم و خودمو زدم به بی خبری و اونوقت امثال محمد کامرانی و سهراب اعرابی……
  اما به خدا قسم تا آخرین لحظه عمرم نمیذارم یاد و راهشون فراموش شه.

 7. محمد گفت:

  لعنت خدا بر دل سیاه شیاتین زمانه.روزی را خواهیم دید که همه انها به طناب دار بوسه میزنند

 8. علی گفت:

  خدا انها را رسوا کند ظلم باقی نیست

 9. علی گفت:

  خدا ذلیلشان کند که میکند.

 10. علی گفت:

  ایا دینی که ازش دم می زنند باید اینکارها را کند وای به حالشان سر کارشان با خداست

 11. ایران ازاد گفت:

  اندکی صبر سحر نزدیک است.به امید ایران ازاد .و درود به روح آن شهید در خون خفته

 12. سعید گفت:

  *****قاتل ندا پیدا شد *** چرا بيراهه ميرويد خواهش ميكنم اين ويدئو رو دقيق نگاه كنيد قاتل در ثانيه 41 در ابتداي خيابان محل درگيري ظاهر ميشه وحالت تيراندازي ميگيره صداي خانم فيلمبردار مياد كه ميگه الان شليك ميكنه عكس العمل كساني كه در ابتداي خيابان هستند و بخصوص مردي كه لحظه شليك سرش رو ميدزده مويد اين مطلبه كه اون شخص تير رو شليك ميكنه ضمنا در ثانيه 18 نيز ندا و معلمش با كادر مشخصند و درست 20ثانيه بعد كه آنها به تقاطع رسيدند (محلي كه ندا كشته شد ) تير شليك ميشود خواهش ميكنم اطلاع رساني كنيد http://www.youtube.com/watch?v=asv7nFFbw54

 13. یاشار گفت:

  ان شا,الله.

 14. محمد کامرانی گفت:

  مرتضوی جنایتکار هم دستور از جای دیگری می گیرد . اگر این چنین نیست پس چرا ترفیع گرفتانده شد؟
  همانا باطل رفتنی است پس ای برادران و خواهران ! از مبارزه دست نکشید .
  جناب آقای کامرانی ! مرا نیز در غم و درد خود شریک بدانید.

 15. فریاد سبز گفت:

  ندایی از زمین بر خاست ، زد فریاد زد فریاد، زد فریاد
  خداوندا به گوشت می رسد آیا ندای مردم ایران ، ندای غرش شیران ، ندای ناله پیران ؟
  ای ایران
  ببار ای آسمان باران ، ببار ای آسمان باران ،
  خداوندا نگاهی کن به این گلهای پر پر گشته ، این چشمان به خون آغشته ، این دلها که شد ویران
  ببار ای آسمان باران ، ببار ای آسمان باران
  بشوی از چهره میهن غبار غم ، که ویران گشته میهن با غم و ماتم ،

 16. ناشناس گفت:

  nemitoonam joloye gerye khodam o to tnhayei khodam tooye keshvari ke man ham be khatere hamin badbakhtia be oonja raftam begiram

 17. ناشناس گفت:

  وای وای از اینهمه جنایت ، محمد کامرانی دیگر برنمی گردد واین احمدی نژاد است که به خاطر رییس جمهور شدن محمد و ندا وسهراب و… را کشت. انتقام عزیزانمان را خواهیم گرفت احمدی نژاد منتظر باش.

 18. ناشناس گفت:

  من كه باورم نميشه كه افراد رده بالا از اين قضيه بي خبر بوده باشند.

 19. naser گفت:

  من از این دور در این دیار غربت ،برای این پدر دردمند گریستم از ظلمی که در حق او و سایر پدران و مادران شده از خدا آرزوی ننگ آبادی برای آمرن این جنایات و گردانندگان این شکنجه گاه‌ها هستم . خد| به ایشان صبر بدهد .
  اما مي‌دانيم:نفرت حتي از فرومايگي چهره را كريه و عبوس مي‌كندغضب حتي عليه ستم صدا را خشن مي‌سازد.
  افسوس ما كه زمين را براي دوست داشتن مي‌خواستيم خود ناتوان از دوست داشتن يكديگر بوديم
  اما شما، سرانجام اگرزماني فرا رسيد كه آدمي دستگير آدمي شدآن زمان از ما با گذشت ياد

 20. sabz گفت:

  گریستم . ولی تنها گریه کارساز نیست باید ایستادگی کرد و انتقام خون آنان را گرفت.

 21. برگ سبز گفت:

  خدا از ” آمران و عاملان این جنایات فجیع و دلخراش ” نگذره . ما با شماییم.

 22. آرش کمانگیر گفت:

  با عرض ادب و تسلیت به محضر همه داغداران
  واقعا من به این نکته ایمان دارم که فاجعه کهریزک اولین در نوع خودش نبوده است، قطع به یقین در سایر ایجاد شبکه های وسیع اجتماعی و اطلاع رسانی وسیع این فاجعه عیان شده است. تمام مسئولین حکومتی که در تمام سالهای گذشته در جریان این اقدامات بوده اند واقعا باید جوابگو باشند پیامبر حتی بد رفتاری با حیوان را هم مجاز نمیداند چه برسد به زندانی بی دفاع حتی در صدر اسلام که قوانین اجتماعی مبسوطی وچود نداشت پیامبر هرگز با اسیران جنگی هم بد رفتاری نکرد.
  روزی برگی در تاریخ ثبت خواهد شد که تمام و کمال پرده از رخصار این وطن فروشان که این چنین سرمایه های کشور را پر پر کردند تنها به بهانه حفظ قدرت مطلقه کنار خواهد زد و سیمای کریه دین حکومتی را عیان خواهد کرد.

 23. محمد گفت:

  خدا به داد همه مردم ایران برسد.و به شما سروران زجر کشیده صبر.!!! ان الله مع الصابرین

 24. احسان گفت:

  خدا خودش می دونه آخرت چیه ؟ خدا خودش می دونه دنیای پاک چیه و کجاست ؟

  خدا خودش می دونه قاضی تمام دنیای ما کیه ؟!!
  خدا خودش می دونه کسی که ظلم کنه یه روزی سزاشو می بینه .

  خدا خودش می دونه شهید کیه …

 25. hana گفت:

  خداوند روح ایشان را با شهدای کربلا محشور کند

 26. طه گفت:

  وای از خون بنا حق ریخته شده …خدا میدونه کی گریبان این اقایون را خواهدگرفت..انشااله

 27. مسعود گفت:

  غمگین ماندم!

 28. حمید گفت:

  خداوند ندای مظلوم را خواهد شنید

 29. شریک غم گفت:

  خدایا برای تسکین درد این عزیزان باعث اصلی این فجایع را که همگی میشناسیم در اتش غضبت بسوزان

 30. ماهستیم گفت:

  محمد آخرین لحظه تو اوین
  سرش گیج می رفت و روی من افتاد
  یادش سبز
  مسافر کهریزک
  ما هستیم

 31. امید گفت:

  اشک در چشمانم پرشده.امیدوارم خدا عوامل این مصیبت هارو خوار و ذلیل کنه چه در دنیا چه درآخرت

 32. alireza گفت:

  خدا خدایش خیلی صبر داری مگه نگفتی از مردم حرکت از من برکت خدا پس کی برکتت شامل ما میشه خدا خداییش یعنی حرکت مردم نمی بینی خدا خداییش

 33. fera گفت:

  madar va pedare daghdar geristsm geristam dar havaye sarde tabestan holland man ra dar ghame khod shrik bedarid man ham madar hastam va midanam che mikeshid .be omid rozi ke mortazavi bezodi be sezaye amalash beresad .va chandan door nist

 34. omid گفت:

  پدر عزیز و بزرگوار

  ما هم در غم محمد و محمد‌ها اندوهگینیم.

  ولی‌ شکایت پیش قاتلان بردی و از آنها دادخواهی کرده یی.

  امیدوارم ریشه ظلم و استبداد از این مملکت کنده شود، و همه جانیان به سزای عملشون برسند.

 35. بسیجی خمینی گفت:

  چون متهم فاجعه کهریزک است !

 36. فارس الحجاز گفت:

  ما مدیون این خانواده ها هستیم پدران و مادران داغدار جوانان غیرتمند ایران با تمام وجود ایستاده اند تا خون شهیدان مظلومتان پای مال نشود

 37. ali گفت:

  khodavand bw pedar o madare ien shahide vaghei sabr dagad. donua be kofr mondeh vali be zolm be hich vajh. motmaen bashand ke ien ghatelan be sezaye kar khod khahand resid

 38. Mehdi گفت:

  Afsos va sad afsos ke midanim che kasani ghatelvaghai hastand vali hanoz nemihkahim dast az in khorafe pardazi bardarim va …

 39. kurosh گفت:

  ghavi bashid azizan ma hame ba ham hastim

 40. fereshteh گفت:

  این دادگاه هم به خاطر روح الامینی بوده نه به خاطر کامرانی و بقیه و روح همه شان شاد آمران و عاملان دوزخ ارزانیشان

 41. Reza گفت:

  Doroud bar shoma khanevade haye Shohadaye rahe Azadie Iran. Mellate Bozorge Iran hargez faranoush nakhahad kard zolme in zaleman va nedaye mazlooman ra. Pirooz bashid

 42. ایران گفت:

  خدایا تو نگذار خون عزیزانمان بدست جانیانی که هیتلر را درس میدهند پایمال شود .مردم عزیز ایران نمی پذیرند که این جنایت را چند نفر در بازداشتگاه کهریزک مرتکب شده باشند در این جنایت مسولان نظام نقش دارند همانهایی که سریعا عامل اصلی را ارتقاع دادند و براحتی به اسم مصلحت نظام همه چیز را از مردم پنهان میکنند مسول لباس شخصی ها کیست ؟ نیروی خودسر یعنی چی؟ مگر غیر این است که جریانی میخواهد جنایت کند بنام لباس شخصی و خود سر ، در مملکتی که بتوان در آن بنام لباس شخصی و خودسر هر بلایی را سر مردم حق طلب آورد و مملکتی که در آن بتوان به نام لباس شخصی و خودسر به هر کسی که با جریان اقتدارگرا همسو نبود برخورد کرد آیا مردم باهوش ایران نمدانند عامل کیست ؟ معمای پیچیدهای نیست براحتی قابل حل است برای حل آن کافی بپرسید ایا با این لباس شخصی ها یا عناصر خود سر میشود به جریانی که اینک در راس قدرت است هم حمله کرد ؟ راستی عناصر خودسر چرا فقط به جناح مقابل جناح قدرت که راس مملکت است حمله میکنند ؟آیا مشود مثلا بگوییم امروز عناصر خودسر درب مثلا منزل یکی از افراد درجه چندم جناح راست تندرو جمع شده و حمله هم نکنند مثلا شعار دهند ؟ اگر به این سوال پاسخ دهید براحتی میتوانید بدانید از کجا دستور میگیرند….

 43. ناشناس گفت:

  خدا به خانواده شهدا صبر بده. ما را در غمتون شریک بدونید، ما همه محمد را از دست دادیم

 44. سبزینه گفت:

  خون مظلوم کار خودش رو خواهد کرد … البته به همت مردم

 45. علي از مشهد گفت:

  آقاي كامراني خدا به شما صبر دهد.
  وقتي صحبت‌هايتان را خواندم بيشتر متاثر شدم .
  دورد بر شهيد كامراني و پدر بزرگوارش

 46. امين گفت:

  آرزو ميكنم روح اين عزيز با بزرگان محشور شود…يادش گرامي باد

 47. فردا خانم گفت:

  هيچ مجازات جدي براي آمران و مرتكبان چنين فجايعي اجرا نخواهد شد ….قصاص ؟؟؟؟!!!!! هرگز…. ممكن است هركدام يكي دوسال حبس بكشند كه بعيد ميدانم اين مورد هم جدي باشد !!

 48. سبز گفت:

  نابود باد دیکتاتوری

 49. ندا گفت:

  ایا این است عدل علی (ع) که یک سال از شهادت فرزندان سبز ایران می گذرد و دریغ از معرفی قاتلین شهدا ؟گناه ندا چیست گناه سهراب چه بود و گناه کامرانی ها غنیان ها روح الامینی ها ترانه ها ……….چه بود چرا در عدل علی کسی پاسخگو نیست ایا واقعا عدل علی هم همین بود؟
  راهتان سبز باد

 50. حامیان سبز گفت:

  باور داریم که درآینده نزدیک جنایتکاران به سزای اعمالشان می رسند. عاقبت جنایت ،فلاکت است…