سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اطلاعیه میرحسین موسوی پیرامون 22 خرداد امسال و نیز هتک حرمت بیوت مراجع...

اطلاعیه میرحسین موسوی پیرامون 22 خرداد امسال و نیز هتک حرمت بیوت مراجع

چکیده :22 خرداد ماه امسال، مردم بهانه ای به دست دولتیان ندادند تا با آن پیامدهای ناشی از قطعنامه 1929 شورای امنیت را، که به دلیل سوءمدیریت و سیاست‌های عوام فریبانه بر سر کشور و ملت ما تحمیل شده است، بپوشانند و نیز عواقب اقدامات منافقانه و ظالمانه در مراسم روز 14 خرداد را از یادها ببرند/ حمله به دفتر یک مرجع عالی‌قدر و یکی از شاگردان مورد علاقه و محبت حضرت امام (ره) ورود به مرحله جدیدی از این بحران‌سازی‌ها است. ولی آمران و عاملان این اقدام خطرناک بدانند که حمله به مراجع و هتک حرمت و زیرفشار قرار دادن آن‌ها تنها مشروعیت نظام را از بین...


کلمه: میرحسین موسوی در واکنش به هتک حرمت بیوت مراجع در اطلاعیه ای این گونه برخورد ها را ناشی از نیاز دولتیان به  حادثه سازی‌هایی  دانست  که بتوانند تبعات مصائبی را که بر سر کشور آورده اند از چشم‌ها پنهان نگه دارند. وی همچنین 22 خرداد امسال را نشان بلوغ و آگاهی جنبش اصیل سبز قلمداد کرد. به گزارش کلمه متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

`


بسمه تعالی

خودداری از صدور مجوز راهپیمایی برای روز 22 خرداد بیش از هر چیز نشان دهنده ترس دولتیان از تکرار حماسه 25 خرداد سال 88 است.

آرایش نظامی- امنیتی بی‌سابقه درتهران نشان می‌دهد که علی‌رغم یک سال سرکوب و حبس واستفاده یک‌سویه از صداوسیما و رسانه‌های دولتی و هزینه‌های هزاران میلیارد تومانی، تمامیت طلبان نتوانسته اند مردم را به صداقت و صحت عمل خود متقاعد سازند. که اگر می‌توانستند چه نیاز به این همه هزینه و لشگرکشی و دروغ پردازی؟!

حمله به مردم و دانشجویان در روز 22 خرداد و سپس حمله به دفتر مرجع بزرگوار حضرت آیت الله العظمی صانعی وحمله به دفتر حضرت آیت الله العظمی منتظری و توهین به جناب حجت الاسلام و المسلمین کروبی از شدت بحران و اغتشاش فکری در میان مهاجمان خبر می‌دهد. 22 خرداد ماه  امسال، مردم بهانه ای به دست دولتیان ندادند تا با آن پیامدهای ناشی از قطعنامه 1929 شورای امنیت را، که به دلیل سوءمدیریت و سیاست‌های عوام فریبانه بر سر کشور و ملت ما تحمیل شده است، بپوشانند و نیز عواقب اقدامات منافقانه و ظالمانه در مراسم روز 14 خرداد را از یادها ببرند.

22 خرداد بلوغ جنبش عظیم سبز را نشان داد و نشان داد که هر شهروند سبز هر جا که باشد، از خانه و اداره و محل کار و کارخانه و مدرسه و خیابان، با ابتکارات و خلاقیت، خود یک جنبش است.

جنبش سبز آن آگاهی را دارد که به گونه ای عمل نکند تا تمامیت‌خواهان بتوانند پیامد سیاست‌های غلط خود را در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی و سیاسی و سیاست خارجی بپوشانند. امروز دولتیان بیش از همیشه محتاج حادثه سازی‌های هستند که بتوانند تبعات مصائبی را که بر سر کشور آورده اند از چشم‌ها پنهان نگه دارند. حمله به دفتر یک مرجع عالی‌قدر و یکی از شاگردان مورد علاقه و محبت حضرت امام (ره) ورود به مرحله جدیدی از این بحران‌سازی‌ها است. ولی آمران و عاملان این اقدام خطرناک بدانند که حمله به مراجع و هتک حرمت و زیرفشار قرار دادن آن‌ها تنها مشروعیت نظام را از بین می‌برد.

آیا فراموش کرده اند حمله به بیت حضرت امام (ره) بود که زمینه برچیدن پایه‌های استبداد را در 15 خرداد 1342 و سپس بهمن سال 57 فراهم کرد و باز هم عبرت نمی گیرند؟

آیا با دانستن این تجربیات تاریخی است که بر شاخه می نشینند و بن می برند؟

میرحسین موسوی


373 پاسخ به “اطلاعیه میرحسین موسوی پیرامون 22 خرداد امسال و نیز هتک حرمت بیوت مراجع”

 1. ح.ش گفت:

  دورود بر میر حسین موسوی .مرگ بر دیکتاتور

 2. راه سبز امید گفت:

  درود بر رییس جمهور سبز ایران…..

 3. پژواک88 گفت:

  جالب اینجاست که تریبون حکومت (20.30)که تظاهرات بدون مجوز جنبش را قانون شکنی و لغو ان را ترس میخواند!

 4. بهراد گفت:

  به اميد آزادي (دموكراسي )

  مردم در حال زجر كشيدان هستن (كمك كنيد )

 5. تا ابد سبز گفت:

  خدا امثال شما را حفظ کند آقاي مهندس. ما ملت ايران نيز همواره همراهتان خواهيم بود تا پيروزي نهاي. ان‌شاءا…

 6. ناشناس گفت:

  آقای موسوی آینده از آن ما خواهد بود. نهضت شما ادامه نهضت عاشوراست. والسلام

 7. محمد گفت:

  درود بر ازادی و درود بر میر حسین
  خداوند نگهدارت سید

 8. رامین گفت:

  سلام.آقای موسوی آنهایی که دست به هتک هرمت مراجع و نوه ی امام میزنند را خیلی نباید جدی گرفت چون کسانی که با یک دست چلو کباب خریداری میشوند ارزش به حساب آمدن را ندارند.

 9. آرش گفت:

  کاربر محترم (جعفر)
  اول برو تمام بیانیه های مهندسو بخون بعدا بیا بگو موضعشو معلوم کنه
  تو که از هیچی خبر نداری اظهار نظر نکن

 10. mohamad گفت:

  salam
  omidvaram ino shom rais jomhore iran bekhonid.
  aghaye mosavi nazarid in jonbesh enghad bi barname jolo bere .
  ghablaz inke khastehamon ra az dolate bade 9 bekhaym khhesh mikonam aval khastehaye hameye mardom ra yeki konid.
  be omide irane azaaaaaaaaaaaaad

 11. یبیبیب گفت:

  برو بینم بابا

 12. ASHKAN گفت:

  برمملکت چوغرش شیران گذشت ورفت
  این عو عو سگان ناکسان نیزبگذرد

 13. احمد گفت:

  چرا می گید مرجع؟ ایشون که مرجع نیستن تازه مردم بودن که به بیت ایشون حمله کردن و کاملا خود جوش بود من نمی دونم چرا شماها هی اصرار دارید بگید اینها از قبل طراحی شده

 14. reza گفت:

  درود به تو ای سید عزیز.
  به خدا قسم تا ته ته تمام مردم سبز ایران باهاتن.
  فقط بیشتر با مردم در ارتباط باش.پیامات برای مردم دلگرمیه.
  یا حسین میر حسین

 15. حمزه از آران وبیدگل گفت:

  برای ماملاک حال اشخاص است برو ای موسوی از رهبری وملت طلب عفو کن. اندکی از مردم را بازیچه خود قرار نده

  • amir گفت:

   جناب حمزه کودتاگران باید ازملت طلب عفو کنند

  • رپر سبز گفت:

   برو.الحق که خیلی رو دارید شماها.به جای این که عرق شرم بشینه رو پیشونیتون بازم واسه پول مفت چاپلوسی میکنید و طرف ناحق میرید.خیلی رو دارید!!!

 16. جواد رمضانی از آذربایجان گفت:

   سخن شما سخن دل است سخن تاریخ و حدیث عشق از ته دل می بوسمتان خداوند یاریگردان است

 17. سید گفت:

  سلام
  با اینکه گفته بودید 22 خرداد نیایم
  ولی ما اومدیم
  و نشون دادیم که هستیم
  یه درخواست دارم
  اونم اینه که ما مردم رو باید تو صحنه نگه داریم
  خواهشن از تجمعات حمایت کنید
  همچنین روحانیون قم رو به جنبش سبز فرا بخونید
  و از سازمان ملل بخواهید که یک نماینده از سران جنبش در نشست سالانه داشته باشیم

 18. سبز گفت:

  زنده باد جنبش همیشه سبز

 19. ناشناس گفت:

  مطمئنا مطالبی که دوست دارید درج میکنید . ولی خواستم اگر اینقدر ادعای آزادی بیان و این حرف رو می زنید من هم صحبت داشته باشم. اگر اینهایی که از بالا تا ذیل در زمان امام خمینی بودند و به قول شما امام نیز آنها را تایید کرده است و الان منحرف شده اند . یک سوال برای من پیش می آید . در مملکت ما هر کس که در قدرت بود همه چیز بر وفق مراد و خیلی خوب هست همینکه از قدرت کنار گذاشته میشود همه چیز مشکل دارد میشود .چطور اینهایی که الان هستند بد هستند شماها چه طور . یعنی اینها با گذشته شان فاصله دارند و شما ندارید . اینها روز به روز به عقب می روند و شما به جلو
  من هیچکدام تان را قبول ندارم همه به دنبال قدرت هستید – یک عده ای هم که بدنبال منافع خودشان هستند با امثال شما هم داستان میشوند فقط بنده خدا این جوانان که بازیچه شما قدرت طلبان میشوند .همه شما از یک قماش هستید .
  چرا ایرانی عرق ملی ندارد . تاریخ تکرار میشود – وقتی تاریخ را می خوانید از آدمهایی که به همین راحتی بخاطر بدست آوردن پول و قدرت مردم و مملکت خود را به بیگانه می فروشند . احساس بدی به من دست میدهد.
  خدا عاقبت همه را ختم به خیر کند.

 20. علي گفت:

  خشونت ابزار انسانهاي ناتوان و رو به استيحصال است

 21. حسنی گفت:

  فقط به خودم افتخار میکنم وبه خودت می بالم که تو رهبر جنبش منی

 22. ناشناس گفت:

  من نمیدانم کسانی که اصلا تفاوت نوع حکومت الان بازمان محمد رضاشاه را نمیفهمندوگویی از اسلام خبر ندارندویاشاید هم خبر ندارند که هم اکنون نظام ماچیست وچه پشتوانه مردمی دارد وبابه به چه چه یک سری انسان های سکولار که به جای بقای اسلام به فکر بقای ایران وگویابقای انسان از نوع ایرانی هستند چه طور به خود اجازه میدهند نگران باشند
  نگرانی ایشان بیشتر به خاطر نان شب مردم است تاخط امام!!!!!!

 23. احمد از بروجن گفت:

  نگاه کن به کرکسان بگو خوشا به حالتان که خفته شهر بی تپش به سایه سار بالتان-چه شهر پرسخاوتی چه خوان پر کرامتی تمام این حرامها حلالتان حلالتان -درود بر آنانی که شجاعانه برای آزادی وآزادگی تلاش میکنند.برای اولین بار آقای تاج زاده با پرده برداشتن از واقعیت در 8 ساله اول انقلاب به ما این باور را داد که سران اصلاحات قصد جبران گذشته را دارند.دوستتان داریم.

 24. پيمان گفت:

  اجلاد ها نيز مي ميرند…

 25. مرتضی گفت:

  امیدوارشدم بهتون آقای موسوی-2روزمونده به تظاهرات واقعا ناامیدم کردیدوداشتم روان میشدم
  خیلی منشوریا بیانیه خوبی بود-یکم نقص داره-که اون آقا گفت!کدوم اقا؟

 26. ناشناس گفت:

  شماها عجب پر رو هستید!!! شاید هم هنوز در خواب و توهم هستید؟! مگر راهپیمایی مردم ولایی ایران در روزهای 9دی و 22بهمن را ندیدید؟؟؟ هیچکدام از آن جمعیت میلیونی نه دستبند سبز داشتند نه در حمایت شما شعار دادند! پس این مدافعین بیشمار!!! شما کجایند؟ بیایند و نظام را عوض کنند دیگر!
  بهتر این است این آخر عمری کمی به فکر ذکر و دعا و توسل باشید، شاید شاید شاید خدا گناهان کبیره شما را به لطف و کرم خود ببخشد! ما هم دعا میکنیم

  • محمد گفت:

   شما 25 خرداد 88 رو دید که جمعیت میلیونی بدون هیچگونه تبلیغ و دعوت رسانه ای به خیابان آمد . اگر دیده بودید آنوقت شما باید توبه میکردید

 27. علیرضا گفت:

  زنده باد رهبران جنبش سبز که با اقدام روز22 خرداد مشت محکمی به دهان دولت زدند.خدا قوت