سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اطلاعیه میرحسین موسوی پیرامون 22 خرداد امسال و نیز هتک حرمت بیوت مراجع...

اطلاعیه میرحسین موسوی پیرامون 22 خرداد امسال و نیز هتک حرمت بیوت مراجع

چکیده :22 خرداد ماه امسال، مردم بهانه ای به دست دولتیان ندادند تا با آن پیامدهای ناشی از قطعنامه 1929 شورای امنیت را، که به دلیل سوءمدیریت و سیاست‌های عوام فریبانه بر سر کشور و ملت ما تحمیل شده است، بپوشانند و نیز عواقب اقدامات منافقانه و ظالمانه در مراسم روز 14 خرداد را از یادها ببرند/ حمله به دفتر یک مرجع عالی‌قدر و یکی از شاگردان مورد علاقه و محبت حضرت امام (ره) ورود به مرحله جدیدی از این بحران‌سازی‌ها است. ولی آمران و عاملان این اقدام خطرناک بدانند که حمله به مراجع و هتک حرمت و زیرفشار قرار دادن آن‌ها تنها مشروعیت نظام را از بین...


کلمه: میرحسین موسوی در واکنش به هتک حرمت بیوت مراجع در اطلاعیه ای این گونه برخورد ها را ناشی از نیاز دولتیان به  حادثه سازی‌هایی  دانست  که بتوانند تبعات مصائبی را که بر سر کشور آورده اند از چشم‌ها پنهان نگه دارند. وی همچنین 22 خرداد امسال را نشان بلوغ و آگاهی جنبش اصیل سبز قلمداد کرد. به گزارش کلمه متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

`


بسمه تعالی

خودداری از صدور مجوز راهپیمایی برای روز 22 خرداد بیش از هر چیز نشان دهنده ترس دولتیان از تکرار حماسه 25 خرداد سال 88 است.

آرایش نظامی- امنیتی بی‌سابقه درتهران نشان می‌دهد که علی‌رغم یک سال سرکوب و حبس واستفاده یک‌سویه از صداوسیما و رسانه‌های دولتی و هزینه‌های هزاران میلیارد تومانی، تمامیت طلبان نتوانسته اند مردم را به صداقت و صحت عمل خود متقاعد سازند. که اگر می‌توانستند چه نیاز به این همه هزینه و لشگرکشی و دروغ پردازی؟!

حمله به مردم و دانشجویان در روز 22 خرداد و سپس حمله به دفتر مرجع بزرگوار حضرت آیت الله العظمی صانعی وحمله به دفتر حضرت آیت الله العظمی منتظری و توهین به جناب حجت الاسلام و المسلمین کروبی از شدت بحران و اغتشاش فکری در میان مهاجمان خبر می‌دهد. 22 خرداد ماه  امسال، مردم بهانه ای به دست دولتیان ندادند تا با آن پیامدهای ناشی از قطعنامه 1929 شورای امنیت را، که به دلیل سوءمدیریت و سیاست‌های عوام فریبانه بر سر کشور و ملت ما تحمیل شده است، بپوشانند و نیز عواقب اقدامات منافقانه و ظالمانه در مراسم روز 14 خرداد را از یادها ببرند.

22 خرداد بلوغ جنبش عظیم سبز را نشان داد و نشان داد که هر شهروند سبز هر جا که باشد، از خانه و اداره و محل کار و کارخانه و مدرسه و خیابان، با ابتکارات و خلاقیت، خود یک جنبش است.

جنبش سبز آن آگاهی را دارد که به گونه ای عمل نکند تا تمامیت‌خواهان بتوانند پیامد سیاست‌های غلط خود را در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی و سیاسی و سیاست خارجی بپوشانند. امروز دولتیان بیش از همیشه محتاج حادثه سازی‌های هستند که بتوانند تبعات مصائبی را که بر سر کشور آورده اند از چشم‌ها پنهان نگه دارند. حمله به دفتر یک مرجع عالی‌قدر و یکی از شاگردان مورد علاقه و محبت حضرت امام (ره) ورود به مرحله جدیدی از این بحران‌سازی‌ها است. ولی آمران و عاملان این اقدام خطرناک بدانند که حمله به مراجع و هتک حرمت و زیرفشار قرار دادن آن‌ها تنها مشروعیت نظام را از بین می‌برد.

آیا فراموش کرده اند حمله به بیت حضرت امام (ره) بود که زمینه برچیدن پایه‌های استبداد را در 15 خرداد 1342 و سپس بهمن سال 57 فراهم کرد و باز هم عبرت نمی گیرند؟

آیا با دانستن این تجربیات تاریخی است که بر شاخه می نشینند و بن می برند؟

میرحسین موسوی


373 پاسخ به “اطلاعیه میرحسین موسوی پیرامون 22 خرداد امسال و نیز هتک حرمت بیوت مراجع”

 1. ali گفت:

  اندكي صبر سحر نزديك است. يا حسين ميرحسين

 2. حسین گفت:

  تا اخرش ایستاده ایم

 3. حقيقت گفت:

  چه ابر مردي هستي مير ، كاش زودتر از اينها مي شناختيمت

 4. حجت گفت:

  ما بیشماریم

 5. free iran گفت:

  salam bar hameye azadi khahan iran
  salam bar mirhosein mosavi ke hamishe
  raye maro ki dozdid aghaye mohande mir hosein mosavi ma az shoma mikhaym

 6. سبزجامه گان گفت:

  درود بر موسوئ

 7. صادق گفت:

  ما همچنان هستیم. ما آماده ایم برای به دست آوردن فرصت وخروشیدن به خیابان ها و نشان دادن همتمان به جهانیان، تا بدانند ایرانی، این دولت خود پرست و پست را نمی پذیرد.
  ما هستیم…

 8. حسین از شیراز گفت:

  درود بر درایت میرحسن

 9. omid گفت:

  ali bood , mokhtasar va mofid

 10. ح - قم گفت:

  محکم و استوار بایست که ما همیشه با توایم ، ای مرد خدایی….
  ای یاور خمینی کبیر…
  میرحسین عزیز

 11. علی گفت:

  از شنیدن خبر حمله به بیوت مراجع تقلید بسیار ناراحت شدم و خونم به جوش اومد البته با دیدن پیام عماد یک لحظه ناراحتیم از یاد رفت و خنده ام گرفت. واقعاً تا کی میخوای سرت رو زیر برف نگه داری؟ اگه یه نگاه به لینک بهانه جویی های وزارت کشور برای عدم صدور مجوز نگاه کنی میفهمی که امضاء و شماره ایراد کار نبوده بلکه ایراد این بوده که تظاهرات سکوت نداریم. تظاهرات که بی شعار نمیشه؟
  در ضمن ما هر اداره ای میریم میگن آقا برو اینو شماره کن و بیا. یعنی آقایان در عرض یکهفته یادشون رفته بگن این شماره نداره؟؟؟؟ در ضمن نامه شماره هم شده بوده و دبیرخانه به خاطر شماره کردن نامه توبیخ شده.
  واقعاً به نظر تو یک مشت خس و خاشاک میتونن امنیت اجتماع رو اونقدر به هم بریزن که از ترسشون باید یک لشکر سرباز تو خیابون ریخت؟ اینکه موتورسوارای حافظ امنیت توی پیاده رو مانوور بدن و به زن و بچه و پیرزن و پیرمرد رحم نکنن تأمین امنیته؟ اینکه سربازای گمنام امام زمان از فرط بیکاری رهگذرای عادی رو بگیرن و بزنن تأمین امنیته؟
  من شنبه میخواستم برم انقلاب کتاب بخرم از ترس امنیتم نرفتم. به نظرت حفظ امنیت یعنی چی؟
  راستی مگه برادرای ولایی و حزب الله …. حارن که هرجا آقای کروبی رو میبینن باید بپرن بش؟ یا به نظرت آقای کروبی جلو در سوت زده آی من اینجام بیاین منو بزنین؟ اتفاقاً ماهم همینو میگیم که چرا به بهانه آقای کروبی باید بریزن توی خونه مرجع تقلید و بهش بی احترامی کنن؟
  بر فرض که آقای احمدی نژاد دستور این حمله رو نداده باشه. اما ایشون که عدالت محور هستن نمیتون به سربازهای گمنام امام زمان که تحت امر ایشون هستند فرمان بدن عوامل این واقعه رو دستگیر کنند؟
  راهش هم آسونه الان فیلمهای این واقعه در اینترنت موجوده میتونن تک تک چهره ها رو شناسایی کنند و دستگیر کنند. بالاخره کسایی که ریگی رو تو آسمون میگیرن گرفتن اینا روی زمین نباید کار سختی براشون باشه.
  در مورد آقای شریعتمداری حکم امام جاری بود. آیا در مورد آیت الله صانعی هم حکم آقای خامنه ای جاری بوده که این رفتار شده؟
  از میرحسین عزیز توقع داریم که برای نشان دادن اعتراض ما اقدام به اخذ مجوز راهپیمایی کنند. من واقعاً خونم به جوش اومده و نمیتونم سکوت کنم. نباید این مراجع رو که از ما حمایت کردن تنها بزاریم. ما ترسو نیستیم. حتی اگه اینبار جان و مالمان هم رد خطر باشه دریغ نمیکنیم.

 12. حسین گفت:

  سلام

  درود بر مهندس موسوی و جنبش سبز

  ما تا آخر ایستاده ایم .

 13. امیر گفت:

  تا آخر خط ایستاده ایم . درود بر همه ازاد اندیشان

 14. امير گفت:

  انشا الله که خداوند به همۀ خدمتگزاران اسلام توفيق خدمت دهد.

 15. امین گفت:

  درود بر مردی که اسمش در تاریخ ایران جاودان شد.

 16. مهران گفت:

  واقعا آفرين بر تو شير دلير آذربايجان.مي خوامت.ياشاسين مير حسين
  ملت بايد قدرت خود را بداندراه و نحوه مبارزه مدني را بداند……………….

 17. رضا گفت:

  درود بر شما آقای موسوی

 18. Armino گفت:

  <>
  ..<>

  MANDEW NABASHI MIRHOSSEIN

 19. حسین گفت:

  شرمنده اقای کروبی هستم درود بر شما دلاوران خدا نگهدارتان

 20. محمد گفت:

  با صبر و برنامه پیش برویم حقیقت با ماست

 21. همراه گفت:

  از نشانه های سرنگونی حکومت پوشاندن حقایق بر مردم است

 22. An Iranian Christian گفت:

  Salam
  i thank God for your life and service, may our Lord bless you more as you leading this great nation toward freedom and better life, i will be in prayer for you, other leaders and this wonderful movement.

 23. مهدی گفت:

  درود بر میر حسین.
  پیروزی نزدیک است

 24. sanaz گفت:

  ey kash ba taeine chand rahbar tazahorat va faaliat haye mardom hamahang va rahbari mishod chon ba in oza rooz be rooz az tedade mardom kaste mishe va mardom sard mishan
  sabzo payande bashid

 25. رازی گفت:

  جنبش سبز با پذیرش تکثر درون جنبش بر استمرار حضور دین رحمانی سرشار از رحمت، شفقت، معنویت، اخلاق و تکریم انسان تاکید دارد و راه تقویت ارزش های دینی در جامعه را تحکیم وجه اخلاقی و رحمانی دین مبین اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران می داند. ایجاد پیوند میان میراث ایرانی-اسلامی و شوق به توسعه و پیشرفت در جامعه، پرهیز از اکراه مردم به تقید به مرام، مسلک و رویه خاص و همچنین مبارزه با استفاده ابزاری از دین و حفظ استقلال نهادهای دینی و روحانی از حکومت تنها راه حفظ جایگاه والای دین و تداوم نقش برجسته آن در جامعه ایران است که به عنوان یکی از اصول بنیادین جنبش سبز در سرلوحه امور جای می گیرند/ با توجه به این بند بیانیه که خیلی با درایت و توجه ویژه ی مهندس موسوی به نهادهای دینی دیده می شود مراکز و نهادهای دینی می بایست در استقلال باشند و نه در مراکز قدرت که دقیقا باعث فساد و تباهی در ارکان حکومت می شود و پیشتر باعث مشکلات عدیده ای در اذهان مردم در عقایدشان به دین و مذاهبشان می شود که به نظر بنده دقیقا حکومتی سکولار و البته مبتنی بر اصول دین را برای همه ی ایرانیان تبیین می کنند.(به رای خودمان که به شما دادیم می بالم)تو خوبی ما بین بد و بدتر تو را نیافتیم ایرانی جماعت فرهیخته و روششنفکر است . جنبش را تا منتجه به نتیجه ی آزادی همراهی خواهیم کرد حتی بیشتر((زنده باد آزادی))

 26. هومو گفت:

  این جماعت هنوز نمی‌دانند که خارج از زمانه‌ی خود زندگی می‌کنند. مانند طالبان.

 27. رازی گفت:

  آنانکه در این سایت ادب و نزاکت را رعایت نمی کنند و به مهندس موسوی بی اخلاقی و ترک ادب را سرلوحه ی خود قرار می دهند فقط باید گفت افسوس از این اوضاع که از سرانتان آموخته اید ، بیانیه را هر چند دشمن باشید با دقت بخوانید و بیاموزید درایت و سیاستمداری این بزرگوار را که با تواضع خود را همراه جنبش می خواند هرچند رهبری با درایت و قویست. عضو کوچکی از جنبش سبز

 28. علی گفت:

  زنده باد میرحسین.

 29. دختر سبز آزادی گفت:

  درود بر موسوی . مرگ بر دیکتاتور. درود بر درایت وازاذگی موسوی.

 30. اصلاح طلب گفت:

  درود بر اصلاح طلبان

 31. زانیار گفت:

  سلام بر میرحسین مهره ی سوخته
  :)
  کاش از این توهم بیدار میشدی و میدیدی که هیچ کس دوستت نداره.
  تو و جنبش سبز قصتون تموم شدست. :)
  خودت رو گول بزن میرحسین. :)

 32. Mehdi گفت:

  Be Omid Azadi جنبش سبز

 33. Mehdi teh گفت:

  aghae mosavi shayad shoma betonen ba rohanon ghaom harkate azime anjam dahed

 34. ایرانی گفت:

  سیاست خوبی بود مهندس ریش قیچی دست خودت امید داریم

 35. پیام گفت:

  این ننگ را کجا می‌خواهی ببری، آقای نخست‌وزیر دوران جنگ، که همه قاتلان پدر من و تمام دشمنان شهدا پشت شما درآمده‌اند؟

 36. somaye jafargholi گفت:

  salam bar do shirmarde jonbeshe sabz man be mirhosseine azizam ray dadam vali vaghean shoja@te aghaye karobi sotodanist va be tamame mokhalefine jonbeshe sabz migam ma bishomarim ….. zende bad mosavi payande bad karobi

 37. somaye jafargholi گفت:

  ba salam be tamame bachehaye ostovare jonbeshe sabz 22 khordade emsal neshon dad ke piroze meydon ma hastim chon dolate kodeta be jaye jashne pirozishan be zore aslaheye sardo garm manovre ghodrat gozashte bodan aghaye mosaviye aziz dostat daram va hichvaght az rayi ke be shoma bozorgvar dadam narahat nista man az zamane aghaye khatami ta alan hamishe rayhayam sabze sabz bode.

 38. ph گفت:

  , the hole world supports you. Because you bring hope of demokracy and justice for the impresed iranian people we want you to know that all iranians in exile supports you and the green revolution

 39. پسری کوچک اما سبز گفت:

  آیا با دانستن این تجربیات تاریخی است که بر شاخه می نشینند و بن می برند؟

 40. سبزینه گفت:

  حالا می فهمم فرق کسی که با درایت باشه یا نه از کجاست تا به کجا!!! زنده باد میر حسین رییس جمهور یا درایت و سیاست من!

 41. reza گفت:

  مردم به آنجارسیده اندکه امام راحل فرمودندرهبرماآن طفل 13ساله ای که نارنجک به دورخودمی بندد وبه زیرتانک میرود.این درایت ومخلص بودن شمابه امام ومردم عزیزمان است.درود برشما

 42. ایرانی وطن دوست گفت:

  باتشکر ازتمامی کسانیکه درراه ازادی این مرزوبوم تلاش میکنند – درود بروان جان باختگان راه ازادی -سربلند وپیروز جنبش سبز ازادی
  من بعنوان هموطن علاقمند منشورسبزشمارا مرورکردم موارداساسی واولیه لحاظ شده ولی هنوزجای کارکردن و جرح وتعدیل فراوان دارد.
  1- باید از اینهمه تجربه که با هزینه های بالا بدست امده استفاده کرد ودیگرباره راه سنگلاخ را درپیش نگرفت . انتخاب تم اصلی جنبش بعنوان احیای ارمانهای سالهای ماقبل انقلاب اسلامی و تلاش برای حصول مجدد ان رفتن به بیراهه و ناهمگون با ارمانهای وایده الهای امروز است . ان ارمانها برای زمان خود مناسب وئی برای جامعه و احتیاجات امروز ما ناکافی و بی معنی است. ما اهداف جدید ورهنمود های متناسب بادنیای متحول امروز لازم داریم
  2- مخاطبین جنبش سبز خواستار سیستم اجتماعی متعادل مترقی هماهنگ با احتاجات اقتصادی سیاسی زمان خود هستند سیستمی که دران ازمکتب – قرارومدار های دگمی – مقدسات غیر قابل نقد و بحث – مواردی بنام مصلحت – مراکزی بنام چاره اندیش وحل معضلات و اراجیفی ازین دست بدور باشد . سیستمهای مکتبی مثل حکومتهای دینی کلیسائی – فاشیتی – کمونیستی همه بدنبال کارکرد نامطلوب خود به زباله دانی رفته وجمهوری خلافتی اسلامی اقایان بزودی بانها خواهد پیوست . بنابراین هیچ نوع مکتب و سیستمی که راه نقد و ایراد را برمردم ببند درمنشور جنبش سبز مورد پذیرش نیست . تنها خرد جمعی وارائ مردم است که حکمت میکند.
  3- بازگشت بقانون اساسی جمهوری اسلامی و حفظ و صیانت ان نیز مورد قبول نیست . اصل بنیانی این قانون حکومت مطلقه فقیه و سفیه شمردن احاد مردم است که شلاق انرا همگی باهم داریم میخوریم . دربرنامه جنبش باید گروهی متخصص و حقوقدان وبا تجربه ووطن پرست ازهم اکنون مامور دوین قانون اساسی جدید شوند وهر فصل که اماده شد بطور وسیع منتشر و برای نقد وبررسی دراختیار مردم گذاشته شود. وسائل ارتباطی مجازی امروز این تسهیلات را فراهم اورده است واین تدوین بصورت غیر متمرکز ممکن است توسط متخصصان در اقصی نقاط عالم انجام و هماهنگ شود.
  4- برای پیشرفت کار جنبش از اخرین تکنولوژی های روز باید استفاده شده – رادیو و تلویزیون جنبش هرچه زودتر باید راه اندازی شود – اگر درداخل میسر نیست بصورت مجازی وانلاین طراحی وراه اندازی شود. هزاران متخصص ایرانی درداخل وخارج اماده اند کافیست که مرکزیت جنبش دست دراز کند وبخواهد.
  5- جنبش برای پیشرفت امور احتیاج به سازماندهی وتقیسم وظایف دارد این کار دیگر از صورت سنتی وفردی وصلاح اندیشی وغیره باید خارج وبصورت پروژه ای اداره شود. هدف پروژه اصلاح سیستم حکومتی است نه براندازی – ما 30 سال طاوان براندازی را داده ایم – درقالب هدف اصلی اهداف فرعی مشخص وبرای هریک گروه کاری مشخص و پروژه مرتب پیگیری شود
  بنده دراین زمینه مطلب گفتنی زیاد دارم ولی با تایپ فارسی مشکل دارم لذا فعلا بهمین بسنده میکنم

 43. ازاد اندیش گفت:

  این بیانیه خیلی ساده وناکافیست – اگرمسئولان نظام هم مینوشتند درهمن حدود درمیامد !!!
  فکرکنم حالا باید از قالب نظام امام رهبری خلیفه گری قانون اساسی ولایتی – حکومت برمبنای مکتب انخاب بر مبنای اعتقادات و اینگونه اراجیف بیرون امد وبا دید باز دنیا را نگاه کرد —-همه چیز دریکقدمی ما پیداست اقاجان چرا چشمها را بسته اید ؟؟؟؟؟
  اقای موسوی و همکاران لطفا کمی از چهارچوب بیرون را ببینید!!
  این جوونهای جان بکف امام راحل را میخوان ؟ ندا ی قهرمان برای تحکیم قانون اساسی ولایتی کشته شد ؟

 44. nader گفت:

  long live mir Hosein

 45. فرزند کوروش گفت:

  روی سخنم با محمود احمدی نژاد است: از آن روزی بترس که مادران ما خشمگین تر از ما پای به بیرون کردن شما ….. ببندن که آن روز هم دور نیست

  بترسید از شکوفه های تازه چرا که دیگه از داسو تبر هیچ ترسی ندارن

 46. فرشاد گفت:

  درود بر تمام انسانهای حق گو
  ما بیشماریم……………………………………………………………………………………………………………………..
  پیروزی نزدیک است…

 47. ناشناس گفت:

  درود برتو میر حسین

 48. سید مجید گفت:

  به قول آقای تاجیک، به فضل خدا ایستاده ایم

 49. آدم گفت:

  ترا خدا بس كنيد اين محكوم كردن ها و مدرك نشون دادنها را ….تمام دنيا ميدونن چي به چيه يا بذارين مردم با دردخودشون بسوزن و بسازن يا كارو يك سره كنيد اجتماع به فحشا و اعتياد كشيده يه مدت هم بگذره اطمينان داشته باشيد چيزي و كسي سالم نميونه كه به دردتون بخوره ..واسلام .

 50. سبزیکار گفت:

  یاشاسین موسوی
  درود بر ذهن پویای میر حسین