سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » خرافه گرایی امروز در خدمت فساد سازمان یافته سیاسی و اقتصادی است...
» تاکید میر حسین موسوی در دیدار با جمعی ازجوانان حزب اعتمادملی:

خرافه گرایی امروز در خدمت فساد سازمان یافته سیاسی و اقتصادی است

چکیده :امروز خرافات در خدمت یک فساد سازمان یافته سیاسی و اقتصادی قرار گرفته است. حذف سازمان مدیریت و برنامه ریزی، حساسیت به کلید واژه توسعه، پشت سر انداختن برنامه های پنج ساله توسعه، همه و همه نشان از رسوخ تفکر خرافی است/شیعه واقعی همیشه و هر روز منتظر فرج و ظهور امام زمان (عج) است ولی در عین حال برای هزار سال بعد خود هم برنامه ریزی می کند ولی امروز اقتصاد صدقه ای و اقدامات باری به هر جهت اغتشاش عظیمی را در تنظیم رویه های عقلانی ایجاد کرده است...


میر حسین موسوی در دیدار با جمعی از اعضای شورای مرکزی سازمان جوانان و دانشگاهیان حزب اعتمادملی به  اهمیت احزاب در این برهه زمانی  تاکید کرد و همچنین  نسبت به نفوذ خرافه گرایی در سطح مدیریت کلان کشور هشدار داد.

شجاعت و افشاگری آقای کروبی سهم بالایی در آگاهی بخشی دارد

به گزارش خبرنگار کلمه، میرحسین موسوی در ابتدای این دیدا از نقش آقای کروبی در این حرکت ملی تشکر کرد و گفت: شجاعت و افشاگری ایشان سهم بالایی در آگاهی مردم و جنبش دارد. امیدواریم که این نقش همچنان با قدرت ادامه داشته باشد. ایستادگی ایشان در تداوم نقش جنبش سبز اهمیت حیاتی دارد.

وی سپس به بررسی نقش احزاب بعد از انقلاب پرداخت و گفت: از اول انقلاب تفکری وجود داشت که با حزب و تشکل مخالف بود . تجربه نامناسب مردم درباره احزاب دوران بعد از مشروطیت این بدبینی را تشدید می کرد.

یکی از ویژگی های شهید بهشتی مخالفت با تک صدایی و تک حزبی بود

وی افزود: در کنار این نگاه بدبینانه اندیشه مثبتی هم بود که در راس آن شهید بهشتی قرار داشت. ایشان معتقد به فعالیت های حزبی و تشکیلاتی بودند و در این زمینه نیز بسیار تلاش کردند . از آن فعالیت ها نتایج درخشانی گرفته شد و یکی از ویژگی های ایشان مخالفتشان با تک صدایی و رژیم تک حزبی بود.

وی با ابراز تاسف از نگاه منفی به احزاب و تشکل ها و حتی تشکل های کوچک مردمی در سال های اخیر تاکید کرد: اقدام اخیر در مورد دو حزب اصلاح طلب کشور ریشه در همین اندیشه منفی در مورد احزاب دارد. البته این روزها با سرکوبی که وجود دارد اهمیت احزاب و تشکل ها بیش از سابق احساس می شود.

ایستادگی بر حق تشکیل و حفظ حذب حیاتی از همیشه است

موسوی گفت: ایستادگی بر حق تشکیل و حفظ احزاب در این روزها حیاتی تر از همیشه است. وقتی بحث اجرای بدون تنازل قانون اساسی می شود یکی از اصول صراحت در آزادی تشکل ها و احزاب است؛ چه این احزاب سیاسی باشند و چه صنفی.

موسوی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: تشکل های سیاسی باید از آزادی و حقوق همه دفاع کنند و در صورت امکان در هم ادغام شوند و تشکل های بزرگتری را ایجاد کنند

خرافات امروز در خدمت فساد سازمان یافته سیاسی و اقتصادی است

موسوی در بخش دیگری از صحبت های خود به مسئله خرافات اشاره کرد و گفت: امروز خرافات در خدمت یک فساد سازمان یافته سیاسی و اقتصادی قرار گرفته است. حذف سازمان مدیریت و برنامه ریزی، حساسیت به کلید واژه توسعه، پشت سر انداختن برنامه های پنج ساله توسعه، همه و همه نشان از رسوخ تفکر خرافی است.

اقتصاد صدقه ای اغتشاش عظیمی را در تنظیم رویه های عقلانی ایجاد کرده است

وی تصریح کرد: شیعه واقعی همیشه و هر روز منتظر فرج و ظهور امام زمان (عج) است ولی در عین حال برای هزار سال بعد خود هم برنامه ریزی می کند ولی امروز اقتصاد صدقه ای و اقدامات باری به هر جهت اغتشاش عظیمی را در تنظیم رویه های عقلانی ایجاد کرده است .

به اعتقاد موسوی ، حذف بخش عمده ای از مدیران باتجربه معتقد به برنامه ریزی و مدیریت علمی به خرافه گرایی افراطی مرتبط است.

وی با اشاره به سخنان چند وقت پیش رئیس دولت حاضر و ارتباط آن با خرافه گرایی گفت: بر اساس این نگاه، آمریکا نه برای نفت یا دلائل ژئوپلتیکی یا به دلایل استراتژیک به عراق آمده بلکه آمده است که جلوی ظهور امام زمان علیه السلام را بگیرد. حاکمیت با این طرز فکر در سیاست خارجی چه فاجعه ای می تواند ایجاد کند.آیا توافق های شبه ترکمنچای نمی تواند نتیجه اجتناب ناپذیر چنین طرز فکری باشد؟

موسوی در انتها به نقش حضرت امام(ره) در انقلاب اسلامی و ریشه کن کردن یک رژیم 2500ساله شاهنشاهی اشاره کرد و گفت: ایشان بیشترین حساسیت را به تسلط تحجر و خرافه داشتند و در دوره ای که فشار غیر عادی برای جلوی از شرکت زنان در انتخابات ایجاد شد، ایشان با صراحت و تندی برخورد کردند و گفتند مگر می توان نیمی از جمعیت کشور را از دخالت در سرنوشت خود محروم کرد.

در ابتدای اين ديدار صميمانه، سيدباقر اسکويی مشاور دبيرکل و رئيس سازمان جوانان و دانشگاهيان حزب اعتماد ملی،ضمن قدردانی از مهندس ميرحسين موسوی و سرکار خانم دکتر رهنورد، شرحی از فعاليتها و اهداف اين سازمان ارائه داد و در بخشی از صحبتهای خود گفت: مقاومت ورزی و ايستادگی را ابتدا از آموزه های دينی و اسلامی و سيره ائمه ی معصومين (ع) و سپس با الگو قرار دادن رفتار معنوی و الهی امام (ره) و ياران صديق و ديرينه ی ايشان همچون جنابعالی و حجت السلام والمسلمين کروبی آموخته و سرلوحه ی خويش قرار داده ايم.

وی در بخشی ديگر از سخنان خود افزود: افق و مسير ما همان مسيری است که مردان بی ادعا و شيرزنانی گمنام با تقديم هزاران شهيد و صدها جانباز و ايثارگر نهال انقلاب را به درختی تنومند تبديل نموده اند و ما قرزندان همانانيم، ما فرزندان انقلابيم که امروز نگران کشور و انقلاب و نظام خويش هستيم.چرا که متاسفانه شاهديم در چند سال اخير جريانی مشکوک از يک سو درصدد حذف جمهوريت نظام و ياران انقلاب برآمده و از سوی ديگر با مديريتی نامناسب وضعيت نگران کننده ای را برای کشور ايجاد نموده اند.


78 پاسخ به “خرافه گرایی امروز در خدمت فساد سازمان یافته سیاسی و اقتصادی است”

 1. سبز گفت:

  به اميد پيروزي در سالروز 22 خرداد

 2. 22 خرداد گفت:

  ۲۲ خرداد

  آن ۲۲ خرداد
  پرده به زمین افتاد
  چرخید سر دنیا
  حدسم به یقین افتاد
  آن هاله نورانی ،آن سایه رحمانی
  آن هم به زمین افتاد

  جوئیدم و کاویدم، نعشم به زمین افتاد
  چون سیل روان گردید، خونی که به جو افتاد

  رستم ز غم سهراب ، اشکش به زمین افتاد
  با یورش سفاکان، اشکان به زمین افتاد
  بر دفتر ناپاکت ، صد اسم دگر افتاد

  من روی تو را دیدم، روزی که ندا افتاد
  روزی که دل مادر، از غصه به خون افتاد

  اندکی صبر سحر نزدیک است … ۲۲ و ۲۵ خرداد سبز

 3. mohsen گفت:

  zende bad mousavi e azizam ke sokhananash har roz shafaf tar az roz ghabl mishavad.
  dorod bar jonbesh e sabz e mellat e iran

 4. ناشناس گفت:

  لْمُنَافِقُونَ وَالْمُنَافِقَاتُ بَعْضُهُم مِّن بَعْضٍ يَأْمُرُونَ بِالْمُنكَرِ وَيَنْهَوْنَ عَنِ الْمَعْرُوفِ وَيَقْبِضُونَ أَيْدِيَهُمْ نَسُواْ اللّهَ فَنَسِيَهُمْ إِنَّ الْمُنَافِقِينَ هُمُ الْفَاسِقُونَ ﴿۶۷﴾مردان و زنان دو چهره [همانند] يكديگرند به كار ناپسند وامى‏دارند و از كار پسنديده باز مى‏دارند و دستهاى خود را فرو مى‏بندند خدا را فراموش كردند پس [خدا هم] فراموششان كرد در حقيقت اين منافقانند كه فاسقند (۶۷)

 5. ناشناس گفت:

  يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ جَاهِدِ الْكُفَّارَ وَالْمُنَافِقِينَ وَاغْلُظْ عَلَيْهِمْ وَمَأْوَاهُمْ جَهَنَّمُ وَبِئْسَ الْمَصِيرُ ﴿اى پيامبر با كافران و منافقان جهاد كن و بر آنان سخت بگير و جايگاهشان دوزخ است و چه بد سرانجامى است (۷۳)

 6. rasol گفت:

  تا اخر ایستاده ایم

 7. سبز ايراني گفت:

  اشاعه خرافات گستراندن بذر ترس است و ترس از ضعف.
  آنان كه مردم را از موهمات مي ترسانند، ايشان را ضعيف مي خواهند.
  اما مردمي كه خون ندا را ديدند و خون سهراب و ترانه و فرزاد و شيرين و اميدرضا را،
  مردمي كه شهداي جنبش را ديدند و تجاوز در كهريزك و شكنجه به اسم اسلام را و باز به صحنه آمدند؛
  اين مردمند كه ترس را در دل ناچيزان خون آشام مي اندازد.
  يادمان باشد كه اين قرآن بر سر نيزه كردن ها كه از عمروعاصان زمان سر مي زند اشعري وار فريبمان ندهد و …
  يادمان باشد معاويه و يزيد را در زمان خود اميرالمومنين مي ناميدند و مردم جاهل از شهادت علي در محراب متعجب شده بودند.

 8. علی سبز اندیش گفت:

  شیعه واقعی همیشه و هر روز منتظر فرج و ظهور امام زمان (عج) است ولی در عین حال برای هزار سال بعد خود هم برنامه ریزی می کند ولی امروز اقتصاد صدقه ای و اقدامات باری به هر جهت اغتشاش عظیمی را در تنظیم رویه های عقلانی ایجاد کرده است .
  بسیار این جمله زیبا بود قطعا در دانشگاه بر سر این جمله بحث خواهیم کرد در این جمله پاسخ بسیاری از سوالاتم را گرفتم
  22 خرداد همه با هم فریاد سبز ازادی
  کروبی موسوی خدا به همراهتان………..

 9. سبز گفت:

  میر عزیز مثل همیشه گل گفتی.
  تا وقتی این دولت هستش قرار داد هایی مثل ترکمن چای خوبه باید دعا کنیم بدتر از این نشه

 10. میر حسین گفت:

  یک یا حسین تا ازادی

 11. حسین از ساوه گفت:

  سلام و آرزوی سلامتی بر شما قهرمانان رهایی این مرز و بوم از یوغ دیو استبداد.

 12. اميد گفت:

  اندكي صبر سحر نزديك است

 13. سبز سبز گفت:

  میر حسین عزیز چند روز بود حرفی نزده بودی نگرانت شدم .زنده باشی . یا حسین میر حسین

 14. سپهر گفت:

  توافق های شبه ترکمنچای= طرح به اصطلاح تبادل اورانیم

 15. میر مهدی گفت:

  برادران وخواهران بدانیم که اگه در سالروز انتخابات و 25 خرداد بر نخیزیم یعنی خون برادر و خواهرامون پایمال کردیم وایثار و فداکاری که تا حال کردیم به هیچ دادیم چون حکومت می خواد بگه که مردم قانع شده و این جنبش خوابیده اون موقع شرایط بیشتری برای خفقان و سرکوب دارند پس تورو خدا اگاه باشین و در صحنه…

 16. بی دلیل نیست که آقای کروبی میگوید که آقای احمدی نژاد آبروی ملت ایران را برده است
  احمدی نژاد رییس جمهور اسلامی ، به نظر میرسد که در سیاست خارجی خود ، حرف و اندیشه های اشتباهی و بدی را میزند که دیگران با ایشان ، اینقدر غیر محترمانه بر خورد میکنند لطفآ به سخنان ایشان و روسی و امریکا نگاه کنید : دقت کنید لطفآ :

  به گزارش ایسنا، احمدی نژاد در سخنان خود تاکید کرد: مسوولان روسیه نباید کاری کنند که ملت ایران آن‌ها را در صف دشمنان تاریخی خود به حساب بیاورند.
  احمدی نژاد با بیان این که «نباید ببینیم که همسایه‌ ما درمواقع حساس در کنار کسانی است که ‌‌۳۰ سال است با تمام توان علیه ملت ایران دشمنی کردند
  دستیار رییس جمهور روسیه خواستار آن شد که کسانی که از طرف ملت ایران صحبت می کنند، این مسائل را به یاد داشته باشند.
  پریخودکو گفت: هیچکس هنوز نتوانسته که با عوام فریبی سیاسی , اعتبار خود را حفظ کند.
  پریخودکو، معاون رییس جمهور روسیه روز چهارشنبه در تفسیر بیانات انتقاد آمیز محمود احمدی نژاد در رابطه با روسیه اعلام کرد که موضع روسیه درباره برنامه هسته ای ایران نه در راستای طرفداری از آمریکاست و نه جانبداری از ایران.

  پریخودکو گفت: روسیه بدون تردید از منافع ملی دراز مدت خود پیروی می کند. موضع ما دقیقا موضع روسیه است و در آن منافع ملت روسیه منعکس می شود به همین خاطر نمی تواند در طرفداری آمریکا و یا جانب داری ایران باشد.
  پریخودکو گفت: هیچکس هنوز نتوانسته که با عوام فریبی سیاسی , اعتبار خود را حفظ کند.

  آقای احمدی نژاد قبلا هم به آقای اوباما گفته بود که گنده تر از خود حرف میزنی و قبلا هم گنده تر از تو کاری نتونسته اند بکنند
  آقای اوباما هم در جواب به خبر نگاران گفته بود که ایشان را جدی نمیگیرد آقای احمدی نژاد ، نمیداند که چه میگوید و به خودش بر میگردد

  بی دلیل نیست که آقای کروبی میگوید که آقای احمدی نژاد آبروی ملت ایران را برده است

 17. mehran گفت:

  درود بر میر حسین عزیز برای 22خرداد چه برنامه ای داریند؟

 18. نجفی گفت:

  خوشحالم که اتحادی زیبا بین حزب آقای کروبی با میرحسین برقرار شده است و امیدوارم موقتی نباشد.
  اما خبرهایی دارم از ناامیدی گروههایی از اصلاح اوضاع. و اینکه همه ناراضیند اما همه هم می گویند هیچ کاری نمی شود کرد. ( این “همه” مبالغه است و از مردم عادی اینطور شنیده می شود)
  به راستی چه باید کرد؟
  آیا راهپیمایی ما را به هدفمان می رساند؟ یا اعتصاب ؟
  و اصولن اهداف جزئی ما چه هستند؟
  استیضاح رئیس دولت؟
  اعلام شکست و عقب نشینی توسط مثلن شورای نگهبان؟
  ما به دنبال چه هستیم؟
  نگوییم آزادی – عدالت – اجرای قانون ……اینها اهدافی کلی هستند. اگر بخواهیم انقلاب کنیم تا یکباره به هدفهایمان برسیم نتیجه ای جز وضع فعلیمان در بر نخواهد داشت.
  اما اگر می خواهیم اصلاح کنیم باید به طور دقیق هدف خود را مشخص کنیم تا بتوانیم راه رسیدن به آن را هم پیدا کنیم.

  پیشنهاد من این است که یک هدف قابل دستیابی اعلام کنیم.
  مثلن اولین هدف می تواند آزادی کلیه زندانیان سیاسی باشد. این هدفی است که می توان بخاطرش راهپیمایی و اعتصاب و تحصن کرد. یک هدف عینی است . تمام قوای جنبش می تواند روی همین هدف اولیه متمرکز شود. تمام مردم ناراضی را می توان با اطلاع رسانی واضح و صریح ،همراه کرد. این هدف گرچه جزئی است اما بی نهایت ارزشمند است. رسیدن به آن اگر با کمترین هزینه انجام شود بیشترین امید را به مردم ناامید ما میدهد.
  از آقای موسوی و یاران کلمه و همراهان جنبش سبز می خواهم در این باره نظر بدهند.
  شما را به خدا نگذارید اوضاع مملکت از این وخیمتر شود. دریغ است ایران که ویران شود.

 19. اميد سبز گفت:

  ١٦ روز ديگر تا ٢٢ خرداد مانده است
  سبزها به هم علامت دهند
  براي اتحاد بيشتر
  هر يك سبز بايد رسانه باشد
  اين كه مي گم ما بي شماريم شعار نيست
  يك حقيقت
  اما متاسفانه ٢ دليل عدم اگاهي وترس از بعضي افراد (…)كه در كشور ما امور را در دست دارند،اتحاد چشم گيري بين ما وجود نداره
  پس همه بايد رسانه باشيم
  به اميد روز پيروزي
  يك يا حسين تا مير حسين

 20. yaser گفت:

  نگاه خرافی یکی از ابتلائات حکومت دینی است چرا که حکومت مداران بعد از مدتی تمام مذهب را خرج شهوت قدرت خویش نموده و برای تهیه خوراک فکری مردم به خافه و رمالی روی می اورند.یا حسین میر حسین.

 21. سرباز میرحسین گفت:

  ممنونم از رییس جمهور موسوی عزیز که همواره در کنار مردم هستند
  یا حسین میر حسین

 22. علی از قم گفت:

  میر حسین از این ایستادگی و مقاومتی که انجام دادی سپاسگزارم . ما بیشماریم . همیشه سبز باشید

 23. تبریزی گفت:

  ما تبریزیها تا آخر پشتیبان سبزیم و ایستاده ایم

 24. بادرود فراوان به میرحسین ومیرحسینیان , ما همه ایستاده ایم تا به آخر,امروز همه باید بهشتی وارعمل کنیم به ویژه شما که از یاران نزدیک وبا وفای ایشان بودیدومی دانید که ایشان تا چه اندازه درحمایت از حق وحقوق مردم ,حتامخالفان فکری ومرامی خویش جدی بودند وآزادی خودرا درآزادی دیگران ی می جستندو کوچکترین دغدغه وواهمه ای در دفاع از حقوق مخالف خویش نداشتند والحق که امروز شمابه خوبی نشان دادین که پیرو راستین این شهید آزاده هستید. امید که شما ودیگریاران این شهیدبزگواربتوانید آزادی را که ایشان طالب آن بود (یکسان بودن همه دربرابرقانون ) ونادانان وکج اندیشان ناجوانمردانه این فرصت راازاو گرفتند, وازتحقق آزادی و حریت که آرزوی دیرینه او وره آورد بزرگ انقلابمان بود جلوگیری کرده وسرآزادی نوجوان کشورمان راتوسط نامحرمان انقلاب سربُبرند. آگاه باشید وبدانید که موفقیت شما پای درجای پای این بزرگوارگذاشتن است ویقین کنید که شما دراین صورت به همراه ملت بزرگ ایران , به همت جنبش سبز مان خواهید توانست تا احقاق کامل آزادی فردفرد مردمان راه دشوار,اما شدنی را با سربلندی طی کنید . به امیدآنروز

  زنده باد جنبش سبز مردم ایران

 25. سبز گفت:

  جریانی مشکوک از یک سو درصدد حذف جمهوریت نظام و یاران انقلاب برآمده و از سوی دیگر با مدیریتی نامناسب وضعیت نگران کننده ای را برای کشور ایجاد نموده اند.

  حال آدم به هم میخوره وقتی هر از چند گاهی چشمش به مطالب سایتاشون میخوره. نه تنها هیچ محلی از دلنشینی وجود نداره بلکه دروغهای بی سر و ته و برداشتهای عجیب غریب و تهمتهای ناروا،… وای وای وای

 26. شاهین گفت:

  سلام بردوستان نچندان سبز.اگرامکان دارد این نظریه مرا چاپ فرمایید.درگیری شاه ومصدق وکاشانی منجر به پیدایش شعبان بی مخ شد درگیری شما با رئیس جمهور هم خرافات را رواج می دهد.مطمئن باشیم زمانی که تاریخ چمشهایش را بروی واقعیات بازتر خواهد کرد شاید ازحرکت شما ومصدق به نیکی یاد نکند.

 27. بابک گفت:

  جناب موسوی بجای لعنت به تاریکی چراغی بیفروز

 28. نادر گفت:

  دو کامنت بسيار خوب در بالا بود يکي بهزاد وبهروز و جمعي از دوستان.
  دومي به نظرم خيلي جالب بود نظر شخصي به نام نجفي .
  با هردو نظر کاملا موافقم و گمانم بر اين است که نظر اقا يا خانم نجفي راهگشا خواهد بود.
  تمرکز بر آزادي زندانيان سياسي ميتواند به عنوان قدم اول مورد توجه باشد. همانطور که قبلا آقاي موسوي تاکيد کرده اند راهپيمايي و حضور در خيابان تنها راه نيست ولي گمان من بر اينست که ما هنوز براي انجام اعتصاب کاملا آماده نيستيم ولي عزيزان اين آمادگي در حال شکل گيري است. در کامنتهاي افراد در همين سايت بخوبي ميتوان مشاهده کرد
  فعلا بايد به دنبال راه بسيار کم هزينه تري براي شروع باشيم مانند آنچه که سال گذشته در چند نوبت مردم انجام دادند براي ايجاد خاموشي هاي شبانه.
  در آخر مهمترين و بهترين حرکت در جنبش، شعاري است که از ابتدا با جنبش عجين شده است : “سبز يعني استقامت تا بهار”

 29. ناشناس گفت:

  hanooz moshtaghe hastim be voghoo bepeyvandad “ejraye bedoone tanazol ghanoon asasi” va in ast shoare ma az aval ta Akhar

 30. ناشناس گفت:

  بزن باران و پاکی بخش جهان را .
  درود بر شیر مردان و شیر زنان سبز اندیش

 31. آرین 29 سال گفت:

  ای کاش که نوشته های من به دولتیان رخ نکند.. ولی حیف که . . .
  سلام میر حسین موسوی.
  قال المعصوم : ولا تایسو من رحمت الله. این جمله ای بود که یکی از اهل بیت به سران کفر گفت..
  امروز من این جمله را از طرف انجمن خود، با رنگی سبز تقدیم احمدی نژاد میکنم، و از خداوند سلامتی برای ایشان خواستارم بلکه دست از ملت خواری بردارد. آخر تا کجا…؟
  به تمام صاحب نظران از جمله حضرت عالی توصیه میکنم در این مصیبت ها، فرصت ها را بیابید و با چشمی باز تر از قبل و با تجربه تاریخ و نه جهل آن این ملت معصوم و ساده زیست ایران را از آوار بلایی که به زودی بر سرشان واژگون خواهد شد و خود از آن بی خبرند، نجات دهید.
  مردم را از ارعاب آگاه کنید. رسانه بسازید.

 32. آرین 29 سال گفت:

  تواریخ عجیبی هستند، جنگ محور نیستم ولی از منطق گریز ندارم.
  موسوی, این جمله از من و انجمن من به جوان مردی جاویدانت:

  “حقیقت آنقدر ارزشمند است که تا همیشه باید با حصاری از دروغ پوشانیده شود”. میرحسین-دوست من- در آگاهی رسانی به مردم و تحکیم وحدت کلمه ات با مردم جدی تر باش و نهراس که هراس ضامن مرگ رنگ است..

  به یاد بیاورید که زکات العلم نشره

 33. توانا گفت:

  یکی از بستگان دو سه روزی بودکه تی شرت سبز به تن می کرد و بیرون می آمد و البته منظوری از این کار نداشت.

  به او گفتم اگر در کنار خیابان ایستاده باشی و به یکباره یک ماشین کنارت بایستد و دو نفر تو را به زور سوار ماشین کنند و چشم بند به چشمهایت بزنند و سرت را پایین نگهدارند و از تو بپرسند که چرا تی شرت سبز تنت کرده ای چه جوابی خواهی داشت؟

  در این روزها آنها گمان می کنند که حرکتی قرار است برای سالروز 22 خرداد انجام شود و گمان می کنند سبز پوشیدن تو جرأت دادن به کسانی است که می خواهند به نشانه اعتراض سبز بپوشند و بیرون بیایندو تو را تحت فشار قرار خواهند داد که شبکه و یا تشکیلاتی را که با آنها همراه هستی را افشاء کنی و آیا فکر عواقب این سبز پوشی را کرده ای؟

  کمی تأمل کرد و از فردا دیگر تی شرت سبزش را نپوشید.

  این است وضعیت امنیتی در کشور ما .

  ای کسانی که چیزی را برای از دست دادن ندارید (دانشجویان) شما را به خدا سکوت نکنید و اعتراض خود را عریان کنید.ای اقلیت تا دندان مسلح و در اختیار گیرنده آدم فروشان با سکوت شما ایران را ویرانه خواهند کرد.

  شما را به خدا اگر قبول دارید که دیکتاتوری و خفقان همه جا را فرا گرفته است که غیر از این نیست , سکوت نکنید و فریاد برآورید هرگونه که می توانید.

  ما ایرانی می خواهیم آباد و عزتمند نه ایرانی که هیچ دوستی برای خود در دنیا حفظ نکرده است و چقدر باج به روس و چین داد تا در برابر آمریکا بایستد.

  ایستادن در برابر امریکا هنر است در صورتیکه به دامن بد تر از امریکایی ها پناه نبرده باشیم.

  ایستادن در برابر امریکای مستکبر هنر است در صورتیکه به مردم خودمان تکیه کنیم و ایشان را مورد ضرب و شتم قرار ندهیم و فرزندانشان را در گوشه زندان آزار ندهیم.

 34. ایران دوست گفت:

  بنده هم در تایید فرمایشات دوستان عزیزم ” نادر ” و ” نجفی ” می خواهم مطالبی را عرض کنم.

  به اعتقاد من شاید بسیاری از مردم در شرایط حاضر نا امید باشند و یا دیگر حاضر به پرداخت هزینه های سنگین و به خطر انداختن جان خود در تظاهرات خیابانی نباشند. اصولا این امکان نیز توسط حکومت دیگر داده نخواهد شد که ما در خیابان به صورت گسترده حضور پیدا کنیم. مگر اینکه بواسطه یک جرقه و به صورت ناگهانی شکی گیرد. بیانیه دادن صرف هم که فایده ای ندارد. به اعتقاد من رهبران جنبش سبز بواسطه حضور در داخل کشور از محدودیت های زیادی برخوردار هستند و نمی توانند راحت سخن بگویند. شاید ما نتوانیم انتظار داشته باشیم که آقایان موسوی و کروبی علنا دعوت به اعتصاب کنند! این امری است که می باید توسط مردم کردستان توسط خود ما از طریق شبکه های مجازی تصمیم گیری شده و سپس با توافق بر سر یک روز خاص و دادن مدت زمان لازم برای خبر رسانی به اطلاع دادن اعضای خانواده و فامیل و دوستان و آشنایان خود بپردازیم. ببینید دوستان ما حتما نباید منتظر شویم تا ببینیم رهبران جنبش چه می گویند چون همان طور که گفتم محدودیت در بسیاری از زمینه ها دارند. من فکر می کنم اگر مردم ما به راستی خواهان رهایی از این زندان بزرگ همان گونه که آقای میردامادی هم بدان اشاره کردند هستند و فقر و تورم و مشکلات اقتصادی و سیاسی کمر آن ها را شکسته و معنی زندگی و شادی را از آن ها سلب کرده به این نتیجه می رسیم که اعتصاب بهترین راه است و این همه دلیل نیز برای آن موجود است. اعتصاب یکی از بهترین و موثر ترین راه های اعتراض مدنی و بدون خشونت است که جنبش سبز نیز همیشه بر آن تاکید دارد. اعتصاب همان پایین آوردن ریسک و بالا بردن میزان مشارکت مردم است و به بهترین شیوه نیز قادر به شکستن کمر ظلم می باشد. فراموش نکنیم در آفریقای جنوبی هم مردم با اعتصاب و بایکوت همه جانبه سفیدها به پیروزی رسیدند. در کشور خود نیز تجربه اعتصابات سراسری سال 57 و اعتصابات موفق و مکرر کردهای عزیزمان را داریم.
  پس دوستان! به جای نا امید شدن و غصه خوردن روزهای خوش پارسال در چنین روزهایی بیایید عقل و خرد خورد را به کار اندازید و مرد لحظه جنگ باشید. فراموش نکنید خداوند برای دادن آزادی به انسان او را از فیلترهای مختلف عبور می دهد و آزمایشش می کند تا اراده او را برای رسیدن به آزادی بسنجد. بیایید همه با هم بر روی این موضوع اعتصاب و بایکوت فکر کنیم و برای آن برنامه ریزی کنیم. من واقعا فکر می کنم آقایان موسوی و کروبی هم می توانند به انواع و اقسام بهانه های به حق و مختلف فراخوانی گسترده برای انجام آن در روزی خاص بدهند. ما حدود شاید 5 یا 6 میلیون کرد در نقاط مختلف ایران داریم که همینک آزمایش خود را پس داده اند و به خوبی قادر به مشارکت و دعوت دیگران نیز به این امر خواهند بود. وگرنه وضع روز به روز بدتر می شود و مردم بیشتری به ناامیدی می گرایند و خطر جنگ هم با ایران بشدت جدی است. تو را به خدا همت کنید و انفعال و حرف زدن صرف را کنار بگذارید.

  جنبش سبز به شدت به یک رسانه مستقل مانند یک رادیو نیازمند است و ما باید هر چه سریعتر راهی برای آن بیابیم. ما مردم ایران به خصوص آنهایی که در خارج از کشور هستند از هیچ گونه کمک مالی در این خصوص در صورت ارائه شماره حسابی در یکی از بانک های خارجی غفلت نخواهیم کرد.

  به امید بودن گوشی شنوا.

  ما بیشماریم VVVVVVVV

 35. مهرداد نصرتی مهرشاعر گفت:

  کدگشایی برخی نکته ها در سخنان میرحسین در دیدار با جمعی از اعضای شورای مرکزی سازمان جوانان و دانشگاهیان حزب اعتمادملی:

  یکی از نکات جالب این صحبتها اشاره غیرمستقیم میرسبز و استفاده از عبارت “رئیس دولت” بجای “رئیس جمهور” است که در اولی فرد رئیس کسانی است که در دولت او هستند و حال آنکه دومی یعنی رئیس جمهور ، رئیس مردم است که ایشان با درایت از عبارت دوم استفاده ننموده اند.
  مسئله دیگر مربوط به بحث خرافه پرستی است که باید گفت ایشان پیکان را درست به هدف زده اند .مخاطبان جوان ایشان شاید چندان از جریانات مربوط به انجمن منفور حجتیه و اندیشه های طالبانیستیک آنان مطلع نباشند اما فی الواقع مشقتی که امروز جوان و جامعه جوان ما گرفتار آن شده است ، ثمره کینه کشی گروهی است که خود را پیش تر تحت آن نام یعنی انجمن حجتیه معرفی نمودند و هدف خود را ایجاد زمینه ظهور حضرت صاحب امر و ولی واقعی مسلمین جهان (عجل ) اعلام کردند .انان اندیشه هایی افراط گرایانه داشتند ( و دارند ) که امام در زمان حیاتشان بخوبی و به موقع جلوی افراطهای ایشان را گرفتند ولی با فوت امام دستهای پنهان آنها شروع به از سرگیری فعالیت های جدی نمود و اولین گام نیز متاسفانه با موفقیت برداشته شد که آن گام همانا متمم سازی 1368 یعنی درست در همان سال رحلت امام بود . آنان با وجود پشتوانه قانونی که آنگاه یافته بودند بازهم دلیلی ندیدند که مستقیما فعالیت نموده و حساسیت ایجاد نمایند لذا تلاش کردند که بجای فعالیت مستقیم و زیر پرچم انجمن حجتیه ، اهداف آن گروه را پیش ببرند که باید اعتراف کرد نسبتا موفق هم بوده اند و بنده به یقین عرض می کنم تاثیرات غایی عملیات آنان هنوز هویدا نشده بلکه آن تاثیرات در زمانی خاص اتفاق خواهد افتاد که شرائط از آنچه بوده است نیز محیاتر خواهد بود و چون آن اتفاق گریزناپذیر است و اجل از پیغمبر خدا (ص) هم صرف نظر ننمود تا چه رسد به افراد غیر معصوم و جائز الخطا آنان می دانند که آن فرصت دیر یا زود در اختیار آنها خواهد بود که این البته به شرط حفظ روند فعلی جریانات سیاسی و اجتماعی است.
  چون در مرامنامه حجتیه (در کنار مبارزه با بهایی گری) هدف اصلی ایجاد زمینه ظهور ذکر شده است ، بزعم آنان زمینه زمانی فراهم است که فساد عالمگیر شود پس نزد آنان فی الواقع ظلم و اجحاف در اصل خیلی هم چیزهای بدی نیستند چرا که محیّاگر زمینه مذکورند .
  از طرف دیگر چون آنان معتقدند که ما هیچکاری نمی توانیم بکنیم و این تنها حضرت حجت (ع) است که می تواند مشکلات را آسان نماید لذا می بینیم که برنامه ها بقول مهندس ، باری بهرجهت هستند و نتیجه گیری آنی و فعلی شرط است و نه نتیجه ها و پسامدهای آتی. لذا این باعث می شود که آینده نگری عملا معطل بماند و تنها به آن بیاندیشند که باید امروز را گذراند حال آنکه حتی در اندیشه شیعی ما نیز این نوع برخورد با مسائل نکوهیده است و معصومین (ع) همواره در کنار دستور به آمادگی برای قیامت های صغری و کبری ، امر فرموده اند که برای دنیامان چنان برنامه ریزی کنیم که گویی قرار است هزار سال در آن زندگی کنیم.در حقیقت دین مبین اسلام همواره دین وسط و تعادل بوده و با افراط و تفیط میانه ای نداشته است.
  از سویی در اندیشه حجتیه ای که طالبانیسم افغانستان هم با آن خویشاوندی نزدیک است اعتقاد به خرافه جایگاهی ویژه دارد و مهندس میرحسین بخوبی این نکته را دریافته اند و حتی قبل از انتخابات و در صحبتهای انجام یافته در سفرهای انتخاباتی نیز ایشان بارها به این مهم اشاره نموده و خطر گرایش و گسترش چنین روند فکری در جامعه و حاکمیت را هشدار داده اند.
  اما آنچه ساده لوحانه می نماید باور این مسئله است که حضور امریکا در منطقه برای پیشگیری از امر ظهور است. چیزی که امریکایی ها را نیز کم خوشحال نمی کند چرا که در واقع القاء این باور درست در راستای اهداف امریکا در منطقه ، یعنی انحراف اذهان عمومی از هدف اصلی است و چه بسا ریشه این باور در القائات غیر مستقیم و هالیوودی امریکایی ها باشد تا بدینصورت سفره چپاول چرب تر از همیشه پیش روی آنان گسترده بوده و کسی هم به منافع مالی این حضور ناجوانمردانه نیاندیشد و در عوض در فکر آن باشد که چنانچه امر ظهور اتفاق افتاد چگونه می توان حضرت را از شر امریکایی ها در امان داشت و در این میان دلارهای رایگانی که بسوی جهانخواران گسیل یافته در لفافه ای از استراتژی های کاذب با امنیت کامل به مقصد برسند .
  بیشتر وقتتان را نمی گیرم و باز مثل همیشه توصیه می کنم در بطن سخنان میرسبز بیاندیشیم و صحبت هارا کدگشایی نمائیم و بپذیریم واقعا شرایط اجازه نمی دهد که میر سبز بیش از این بی پرده سخن بگویند.
  والسلام علی اهل التقوی
  مهرداد نصرتی مهرشاعر

 36. مثل همیشه با توجه به واقعیت‌های جامعه سخن گفتید ،و از همه مهمتر اشاره به نشر خرافات که در این دولت به جای انجام وظیفه باب شده است ،الهی همیشه سر افراز باشی‌ میرحسین عزیز که کلامت جلا دهنده قالب و شفای روح است،تا پیروزی کامل یا حسین میرحسین

 37. خس و خاشاک گفت:

  کاش آن روزی که داشتند در رای مردم دست میبردند به فکر اینجا هم بودند. حضور این دولت میلیاردها ذلار مستقیم و غیر مستقیم به کشور ضرر زده است.

 38. میر آرش موسوی گفت:

  ای سید و ای میر ما ، آتش زدی بر عود ما ، نظاره کن بر دود ما ….

 39. حسن گفت:

  خطاب به کلمه :آقای موسوی این همه عکس قشنگ داره چرا این عکس رو برای عنوان اون گذاشتید؟

 40. شایان گفت:

  از سران موج سبز آقایان خاتمی ؛ موسوی و کروبی درخواست دارم شرایط رو برای انجام راهپیمایی با مجوز از وزارت کشور فراهم کنند تا همانند سال قبل به بهانه ی عدم مجوز به جای معترض برچسب فتنه گر بر پیشانیه این ملت نچسبانند تا شاید بعد از هزاران راهپیمایی که اصول گرایان به نام اکثریت به مردم تحمیل کردند میزان واقعی رای ملت بر همگان ثابت شود … تا آخر ایستاده ایم

 41. ناشناس گفت:

  «وقتی بحث اجرای بدون تنازل قانون اساسی می شود یکی از اصول صراحت در آزادی تشکل ها و احزاب است؛ چه این احزاب سیاسی باشند و چه صنفی.»
  یک سوال: چگونه است که حالا بایستی آزادی احزاب باشد ولی در زمان زمامداری آقای موسوی چنین نبود و احزاب را به واسطه عقاید سیاسی شان قلع و قمع می کردند؟

 42. amir گفت:

  زنده باد مهندس موسوی. به نظر میاد که مهندس موسوی گام به گام همراه این جنبش به یک بلوغ فکری رسیده. تمام حرفهای ایشان بیان روشنی است از دمکراسی. امیدوارم که در فردای پیروزی (که دیر یا زود خواهد رسید) به تمامی این حرفها جامهٔ عمل بپوشانند.

 43. حضور محترم میر حسین موسوی عزیز
  از اینکه مردم سبز ایران را همواره با سخنان خود حشنود میکنید بسیار متشکریم و یک معما برای جوانان سبز ایران همواره قانع کننده نبوده و آن ایجاد یک تشکل حزبی سراسری و مردمی که مردم سلاری در وحله اول در آنجا بصورت مبارزات درون حزبی شکل بگیرد و سپس به فراحزبی تبدیل گردد.
  اینکه حکام نا مشروع ما همانند محمد رضا پهلوی و دیگر حکام دیکتاتور جهان با آزادی احزاب مخالف هستند شکی نیست چراکه آزادی احزاب مصادف با مرگ دیکتاتورها و مافیای سیاسی اقتصادی آنها است.
  بنیان یک جامعه مردمسالار با بنیان احزاب آزاد و ترویج و تشویق مردم در عضویت فعال ومشارکت فعال آنان در سرنوشت خویش است چرا که در جامعه مردمسالار این مردم هستند که صاحبان اصلی قدرت هستند و مطابق آراء مستقیم خود این اختیار را به کاندیدای مورد نظر خود بطور موقت تفیض میکنند.
  تشکیل احزاب آزاد یعنی سازماندهی تشکیلاتی مردم برای پاسداری از حق و حقوق مدنی خود با مشارکت فعال در سرنوشت آینده فرزندانشان و جلوگیر و ممانعت از بوجود آمدن حکامی است که خواهان مصادره قدرت برای خود هستند.
  همانطوریکه هر شهروندی موظف به پاسداری از خانه و خانواده خود است میبایستی در تصمیم گیریهای کلان کشور نیز نظارت و دخالت مستقیم داشته باشد و پاسدار آزادی و اجرای آن.
  لزا آزادی احزاب از بزرگترین نقاط ضعف دیکتاتورها است و میبایستی با ایجاد احزاب آزاد که در قانون اساسی نیز درج گشته, حاکمان خودکامه را به مسئولیت پذیری و مراعات مفاد قانون اساسی و تضمین آزادی احزاب طبق قانون اساسی ملزم کنیم و مردم را در راه رسیدن و شرکت فعال در سرنوشت خود ترغیب کنیم.

  از آنجاییکه این مهم از اهمیت ویژه ای برخوردار است, ما از شما میخواهیم این مسئولیت خطیر ملی , مذهبی و انسانی را تقبل کنید و از مردم بخواهید که بطور رسمی با پر کردن فرم عضویت به حزب اعتماد ملی بپیوندند.زیرا که میزان قانون رای ملت و مشارکت آنان است که به آن مشروعیت میبخشد.
  انشاالله

 44. برادر عزیزم میرحسین موسوی سلام با امید به اینکه مطالبم را بخوانی وتا دیر نشده برنامه هایی را بطور مشخص برا ی هفته منتهی به سالگرد انتخابات اعلام فرمایی
  ایام این هفته را هر کدام بنام مناسبتی نامگذاری واز مردم جهت اعلام موجودیت هرچه بیشتر درخواست اجرا بفرماییدمثلا یکروز در مزار شهدا یکروز ودر ساعتی مشخص سکوت کامل مردم در معابر وخیابانها یکروز پاکسازی خیابانها ومعابر یکروز بانک الله واکبر یکروز روز اس ام اس بطوری که مردم در این روز به شکلی یکپارچه وگسترده به همدیگر اس ام اس بزنند یکروز هم در صورت صلاحدید راهپیمایی روز پایانی

 45. محمد جواد ترکاشوند گفت:

  انسان آگاه زنده ومرده اش ارزشمند است. وانسان نا آگاه زنده و مرده اش هیچ ارزشی ندارد .

 46. ناشناس گفت:

  دورود بر جنبش سبز

 47. میثم گفت:

  درود برمیرحسین موسوی . امیدواریم در 22 خرداد بدنه ی استبداد را دوباره به لرزه در آوریم.
  یا علی.

 48. علی گفت:

  تفکر احمدی نژاد تفکر آشوب است چون همان جور که در بعضی از جلسات خصوصی و مزمون بعضی بیلبوردها بیان شده به اعتقاد وی امام زمان زمانی ظهور میکند که جهان پر از آشوب باشد پس وی با ایجاد آشوب سعی در تعجیل ظهور درد این است…

 49. دختر سبز موسوی گفت:

  کاملا با نظر آقا یا خانم نجفی موافقم واقعا الان مشکل کم بودن مخالفان نیست بلکه همه (اکثریت) از وضع موجود ناراضین منتها مردم سردرگمن نمیدونن چیکار میتونن بکنن که وضعیت کشور از این وخیم تر نشه و کشور عزیزمونو از دست این دیوسیرتان نجات بدن به نظر من هم واژه های آزادی و عدالت خیلی کلیه ومن هم با انقلاب کردن مخالفم و موافق اصلاحم ولی برای اینکه در مسیر اصلاح بیفتیم و بتونیم حکومتیها را مجبور به گردن نهادن به خواست مردم بکنیم باید مسیر گام به گاممون مشخص باشه ویک برنامه ریزی مشخص داشته باشیم علت ناامیدی مردم الان اینه که نمیدونن باید چیکار کنن و نمیدونن با به خیابون اومدنشون و پرداخت هزینه های مجدد(شاید به قیمت جون عزیزانشون) قراره چه چیزی به دست بیارن فقط تو خیابون اومدن و کتک خوردن و مجروح و کشته و زندانی دادن که عقلانی نیست و منطقا هیچ کس حاضر به انجامش نیست پس خواهش میکنم طبق گفته این دوستمون هرچه سریعتر یه برنامه و هدف مشخص و کوتاه مدت مثل همین آزادی زندانیان رو مشخص کنید بعد ما سبزها هم برنامه ریزی کنیم و پیشنهاد بدیم که از چه راههایی میتونیم به اون هدف برسیم.

 50. ناشناس گفت:

  دوستان دعوت می کنم همه این برنامه شاخص صدا و سیما رو ببینین خیلی آموزنده است.