سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » خرافه گرایی امروز در خدمت فساد سازمان یافته سیاسی و اقتصادی است...
» تاکید میر حسین موسوی در دیدار با جمعی ازجوانان حزب اعتمادملی:

خرافه گرایی امروز در خدمت فساد سازمان یافته سیاسی و اقتصادی است

چکیده :امروز خرافات در خدمت یک فساد سازمان یافته سیاسی و اقتصادی قرار گرفته است. حذف سازمان مدیریت و برنامه ریزی، حساسیت به کلید واژه توسعه، پشت سر انداختن برنامه های پنج ساله توسعه، همه و همه نشان از رسوخ تفکر خرافی است/شیعه واقعی همیشه و هر روز منتظر فرج و ظهور امام زمان (عج) است ولی در عین حال برای هزار سال بعد خود هم برنامه ریزی می کند ولی امروز اقتصاد صدقه ای و اقدامات باری به هر جهت اغتشاش عظیمی را در تنظیم رویه های عقلانی ایجاد کرده است...


میر حسین موسوی در دیدار با جمعی از اعضای شورای مرکزی سازمان جوانان و دانشگاهیان حزب اعتمادملی به  اهمیت احزاب در این برهه زمانی  تاکید کرد و همچنین  نسبت به نفوذ خرافه گرایی در سطح مدیریت کلان کشور هشدار داد.

شجاعت و افشاگری آقای کروبی سهم بالایی در آگاهی بخشی دارد

به گزارش خبرنگار کلمه، میرحسین موسوی در ابتدای این دیدا از نقش آقای کروبی در این حرکت ملی تشکر کرد و گفت: شجاعت و افشاگری ایشان سهم بالایی در آگاهی مردم و جنبش دارد. امیدواریم که این نقش همچنان با قدرت ادامه داشته باشد. ایستادگی ایشان در تداوم نقش جنبش سبز اهمیت حیاتی دارد.

وی سپس به بررسی نقش احزاب بعد از انقلاب پرداخت و گفت: از اول انقلاب تفکری وجود داشت که با حزب و تشکل مخالف بود . تجربه نامناسب مردم درباره احزاب دوران بعد از مشروطیت این بدبینی را تشدید می کرد.

یکی از ویژگی های شهید بهشتی مخالفت با تک صدایی و تک حزبی بود

وی افزود: در کنار این نگاه بدبینانه اندیشه مثبتی هم بود که در راس آن شهید بهشتی قرار داشت. ایشان معتقد به فعالیت های حزبی و تشکیلاتی بودند و در این زمینه نیز بسیار تلاش کردند . از آن فعالیت ها نتایج درخشانی گرفته شد و یکی از ویژگی های ایشان مخالفتشان با تک صدایی و رژیم تک حزبی بود.

وی با ابراز تاسف از نگاه منفی به احزاب و تشکل ها و حتی تشکل های کوچک مردمی در سال های اخیر تاکید کرد: اقدام اخیر در مورد دو حزب اصلاح طلب کشور ریشه در همین اندیشه منفی در مورد احزاب دارد. البته این روزها با سرکوبی که وجود دارد اهمیت احزاب و تشکل ها بیش از سابق احساس می شود.

ایستادگی بر حق تشکیل و حفظ حذب حیاتی از همیشه است

موسوی گفت: ایستادگی بر حق تشکیل و حفظ احزاب در این روزها حیاتی تر از همیشه است. وقتی بحث اجرای بدون تنازل قانون اساسی می شود یکی از اصول صراحت در آزادی تشکل ها و احزاب است؛ چه این احزاب سیاسی باشند و چه صنفی.

موسوی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: تشکل های سیاسی باید از آزادی و حقوق همه دفاع کنند و در صورت امکان در هم ادغام شوند و تشکل های بزرگتری را ایجاد کنند

خرافات امروز در خدمت فساد سازمان یافته سیاسی و اقتصادی است

موسوی در بخش دیگری از صحبت های خود به مسئله خرافات اشاره کرد و گفت: امروز خرافات در خدمت یک فساد سازمان یافته سیاسی و اقتصادی قرار گرفته است. حذف سازمان مدیریت و برنامه ریزی، حساسیت به کلید واژه توسعه، پشت سر انداختن برنامه های پنج ساله توسعه، همه و همه نشان از رسوخ تفکر خرافی است.

اقتصاد صدقه ای اغتشاش عظیمی را در تنظیم رویه های عقلانی ایجاد کرده است

وی تصریح کرد: شیعه واقعی همیشه و هر روز منتظر فرج و ظهور امام زمان (عج) است ولی در عین حال برای هزار سال بعد خود هم برنامه ریزی می کند ولی امروز اقتصاد صدقه ای و اقدامات باری به هر جهت اغتشاش عظیمی را در تنظیم رویه های عقلانی ایجاد کرده است .

به اعتقاد موسوی ، حذف بخش عمده ای از مدیران باتجربه معتقد به برنامه ریزی و مدیریت علمی به خرافه گرایی افراطی مرتبط است.

وی با اشاره به سخنان چند وقت پیش رئیس دولت حاضر و ارتباط آن با خرافه گرایی گفت: بر اساس این نگاه، آمریکا نه برای نفت یا دلائل ژئوپلتیکی یا به دلایل استراتژیک به عراق آمده بلکه آمده است که جلوی ظهور امام زمان علیه السلام را بگیرد. حاکمیت با این طرز فکر در سیاست خارجی چه فاجعه ای می تواند ایجاد کند.آیا توافق های شبه ترکمنچای نمی تواند نتیجه اجتناب ناپذیر چنین طرز فکری باشد؟

موسوی در انتها به نقش حضرت امام(ره) در انقلاب اسلامی و ریشه کن کردن یک رژیم 2500ساله شاهنشاهی اشاره کرد و گفت: ایشان بیشترین حساسیت را به تسلط تحجر و خرافه داشتند و در دوره ای که فشار غیر عادی برای جلوی از شرکت زنان در انتخابات ایجاد شد، ایشان با صراحت و تندی برخورد کردند و گفتند مگر می توان نیمی از جمعیت کشور را از دخالت در سرنوشت خود محروم کرد.

در ابتدای اين ديدار صميمانه، سيدباقر اسکويی مشاور دبيرکل و رئيس سازمان جوانان و دانشگاهيان حزب اعتماد ملی،ضمن قدردانی از مهندس ميرحسين موسوی و سرکار خانم دکتر رهنورد، شرحی از فعاليتها و اهداف اين سازمان ارائه داد و در بخشی از صحبتهای خود گفت: مقاومت ورزی و ايستادگی را ابتدا از آموزه های دينی و اسلامی و سيره ائمه ی معصومين (ع) و سپس با الگو قرار دادن رفتار معنوی و الهی امام (ره) و ياران صديق و ديرينه ی ايشان همچون جنابعالی و حجت السلام والمسلمين کروبی آموخته و سرلوحه ی خويش قرار داده ايم.

وی در بخشی ديگر از سخنان خود افزود: افق و مسير ما همان مسيری است که مردان بی ادعا و شيرزنانی گمنام با تقديم هزاران شهيد و صدها جانباز و ايثارگر نهال انقلاب را به درختی تنومند تبديل نموده اند و ما قرزندان همانانيم، ما فرزندان انقلابيم که امروز نگران کشور و انقلاب و نظام خويش هستيم.چرا که متاسفانه شاهديم در چند سال اخير جريانی مشکوک از يک سو درصدد حذف جمهوريت نظام و ياران انقلاب برآمده و از سوی ديگر با مديريتی نامناسب وضعيت نگران کننده ای را برای کشور ايجاد نموده اند.


78 پاسخ به “خرافه گرایی امروز در خدمت فساد سازمان یافته سیاسی و اقتصادی است”

 1. سهراب گفت:

  آقای موسوی عزیز
  نسبت به وضعیت وخیم مجید توکلی اعلام موضع کنید
  خواهشآ دانشجویان دوست خود را دریابند تا دوباره نگویند دانشجو در چنگ ماست مگر نمره نمی خواهد ؟!؟!؟!؟!؟!؟

 2. ناشناس گفت:

  میر حسین عزیز من همیشه از این حرف تعجب میکنم
  اول اینکه حکومت محمد رضا سرنگون شد و بقیه حکومت ها قبل از اون چون به ظلم ختم شدند و البته طبیعی هست چون هیچ کس و هیچ چیز دائمی نیست جز خدا و فقط یاد و خاطره ها و نیکی هاست که میمونه از انسان ها و حکومت ها و حوادث
  دوم اینکه ما هرچه داریم از گذشتگانمون داریم و میتونیم از اون ها استفاده کنیم خیلی از ملت های دیگه آرزوشون بود که فرزند کوروش بودند و من از شما انتظار دارم که اگر روزی مسئولیت اجرایی داشتین فرهنگ غنی ایرن رو گرامی بدارین

 3. م ذاکری گفت:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  مگر همین آقای موسوی با شعار ایجاد ثبات امنیتی ، سیاسی و اقتصادی و باز گشت به اسلام ناب محمدی و شعار ولایتمداری وارد صحنه نشدند؟
  آیا اعمال و گفتار ایشان بعد و قبل ز انتخابات یکی بود؟
  توصیه می کنم کمی هم تامل بفرمایید و تاریخ 30 ساله ی انقلاب را مرور کنید.

 4. *جوابی به دوستداران طرفدار اصلاحات که چشم خود را بسته اند گفت:

  دوستای عزیزی که طرفدار اصلاحات هستند .من خودم هم مخالف 100% انقلاب مجددم ولی این حکومت هیچ نرمشی نسبت به ایجاد اصلاحات نمی کنه و در همون اول هر صدایی رو بدون هیچ ترسی خفه می کنه ، چطور می شه دل به اصلاحات بست.و مشکل اساسی همین جاست.الان اکثریت مخالف این روش حکومت و ساختار هستند و نگران ایران ولی اکثریت همین اکثریت می گن بیایم بیرون که بکشنمون!برای کی بیایم.چرا خودمون رو با اعتصاب گول می زنیم که دلسرد بشیم.عزیز من اکثریت همین مخالفت گیر نون شبشونن.تو همین ادارات دولتی کار می کنن.می ترسن و و و .چرا بیان خودشون رو از نون خوردن بندازن.چرا سری که درد نمی کنه رو ببندن!بله همه میگیم پس ایران چی!ولی دوستای خوب تورو خدا واقع بین باشیم.رفتار خود این جنبش باعث نا امیدی خیلی ها شده!انقدر پس تند نرید که باید اعتصاب کرد و خرداد سبز و و و .بله اگه همون 25 خرداد اعلام میشد مردم اعتصاب کنن و تو میدون آزادی بس بشینن و خود آقایون موسوی و کروبی هم میومدن حتما جواب گرفته میشد و همه مردم هم می اومدن ولی ترسیدن…ترسیدیم….بی تعارف!کاری که اکثر دوستان در 22 بهمن کردند و گفتند آزادی رو فتح می کنند و و و .تورا به خدا کمی واقع بین باشیم.معلومه الان اکثریت می ترسند که برای تظاهرات بیان بیرون حتی اگه آقای موسوی و کروبی بگن چون حق هم دارن.می گن بیایم که مثل عاشورا بکشنمون وسط خیابون.اعتصاب کنیم که از نون خوردن بیافتیم.پس خواهش می کنم که انقدر هیجان انگیز صحبت نکنیم و اطراف و آدم های دور خودمون رو فقط نبینیم.همین کار اشتباه رو کردیم که همین الان باعث بی خیالی و بی اهمیتی خیلی از جنبش سبزی ها شدیم و دیگه براشون هیچی اهمیت نداره.یا می خوان برن از مملکت یا می گن به درک اعصاب و جونم مهمتره.
  ضمناً.ضمناً….من با یک چیز دیگر هم کاملا مخالفم.اینکه متوجه نیستیم چی میگویم و فقط می گوییم.عزیزان و حتی آقای موسوی و کروبی.اگر انقدر فریاد می زنید که ما به دنبال اجرای کامل قانون اساسی هستیم.طبق این قانون بعد از سال 67 ختم کلام و سخن آخر را ولایت فقیه می گوید.حتی همان اصل قانون اساسی درمورد راهپیمایی را هم اگر مورد نظر رهبری ایران نباشد حق انجام اش را نیست(همان فصل الخطاب)!و رهبر ایران که طبق همین قانون اساسی که آقایان موسوی و کروبی و پدران و مادران ما در سال 67 اعتراضی نداشتند نسبت به مطلق بودن ولایت فقیه،…. پس خودتون رو انقد گول نزنید و ساکت باشید و مطیع قانون باشید.نمیشه که هم به نعل زد هم به میخ.
  ضمنا من نه نفوذی ام نه چیز دیگری.طرفدار جنبش سبز هستم و عاشق آقای موسوی فقط با این رویه ی جنبش و سردرگمی مخالف هستم
  به امید پیروزی اصلاحات و جنبش سبز با تفکری درست.
  با تشکر….

 5. سپهر گفت:

  به نظر من هیچگاه با آمدن آقای موسوی ملت ایران به دموکراسی نحواهند رسید. دموکراسی اسبابی دارد که بدون آن اسباب نمی توان به دموکراسی دست یافت.گرچه مهندس موسوی به نظرم انسان بزرگواری است اما تنها وجود یک انسان خوب کفایت نمی کند ما به انسانهای خوب بیشتری نیاز داریم که طاقت شنیدن حرف مخالف خود را داشته باشند تا زمانی که اطرافیان ما طاقت تحمل انتقاد را ندارند چگونه میتوان به دموکراسی دست یافت؟ تا زمانی که سانسور و به نوعی خفه کردن صدای مخالف وجود دارد چگونه میتوان به آینده خوشبین بود. ترس من از آن است که ما بازهم از یک دیکتاتوری عبور کنیم و به دیکتاتوری دیگری برسیم. زمانی که ما حتی تحمل چاپ نظر یک منتقد را در زیر سایت نداریم چطور فردا روزی که به حکومت رسیدیم حاضر به شنیدن حرف منتقد هستیم؟ البته ممکن است گفته شود ما به فلان دلیل ناچار به این سانسور هستیم که البته بهانه ای واهی است، بارها نظرات تند و تیزی چاپ شده که برق از سر انسان می پرد اما گاه چنان چاقوی سانسورچی سایت کلمه تیز است که انسان را به فکر فرو میبرد. امروز هم که در کشور همین کارها انجام میشود، دهان منتقد را خرد می کنند، دیگر چه نیازی به مبارزه است؟ تا افرادی دروغگو و دغل کار را پایین بکشیم و به جایشان انسان هایی تنگ نظر قرار دهیم؟ که اگر شما گفتید “یاحسین _ میرحسین” چاپش می کنند اما اگر گفتید مصاحبه یک مادر زجر کشیده را از فلان سایت چاپ کنید به ذائقه فیلترچی سایت کلمه ناخوش بیاید و فیلتر شود؟ سه بار این کار را انجام دادم و شما سه بار بدون هیچ توضیحی فیلتر کردید، ابتدا خواستم به مهندس موسوی اطلاع دهم اما پیش خودم فکر کردم مهندس موسوی بهترین انسان روی کره زمین، آیا با یک گل بهار می شود؟ قطعا خیر.

  مخلص میرحسین- جنبش سبزی سابق
  ==
  کلمه: دوست عزیز و محترم ما، روزانه افراد زیادی مثل شما هستند به اطلاع ما می رسانند که مثلا فلان سایت این مطلب را منتشر کرده است شما هم آن را منتشر کنید. ما قطعا آن مطلب را بررسی می کنیم و اگر مناسب بود منتشر می کنیم.به نظر می رسد در این کامنت هایی که شما فرمودید و ما منتشر نکردیم مخاطب سایت کلمه بود نه مخاطبان سایت.ضمن اینکه دوست عزیز اگر در این مدت دقت کرده باشید عبارت های تعریفی در سایت به حداقل رسیده است چرا که سیاستی که کلمه در نظرها دنبال می کند تحلیلی شدن پیام ها است. ما از مخاطبان سایت انتظار داریم به جای عبارت های تعریفی در فضای نقد مطلب و بررسی جنبه های مختلف آن قرار گیرند. یکی از مهمترین نتایج این انتطار آگاهی بخشی است از اهداف جنبش سبز است .

 6. نجفی گفت:

  م ذاکری عزیز
  من تاریخ انقلاب را تا حدودی می دانم و با دانش ، می گویم که امروز باید میرحسین را حمایت کنیم.
  چون بنا نیست آدمها روی یک حرف و یک موضع تا ابد بمانند.
  خود من در طول این یک سال از لحاظ فکری تغییراتی کرده ام و به نظر خودم پیشرفت کرده ام.
  آیا شما یک سال است که هیچ پیشرفتی در افکار یا گفتار یا اعمالتان ایجاد نکرده اید؟
  اگر آری ، که چه بهتر چون انسان عاقل دو روزش هم نباید کاملن مثل هم باشد ، و اگر خیر که خیلی بد است.

  این توضیح به درد همه کسانی می خورد که به اوضاع زمان نخست وزیری میرحسین معترضند.( گرچه در این موضوع مفصل تر هم می توان بحث کرد.)
  از همه یاران می خواهم درباره پیشنهادم نظر بدهند. و همین طور از دوست عزیزم “ایران دوست” می خواهم بفرمایند اعتصاب به چه منظور ؟ یعنی مثلن فردا اعتصاب کردیم این اعتصاب را تا دستیابی به چه مقصودی باید ادامه دهیم؟ مردم را برای چه هدف مشخصی ترغیب به همراهی کنیم؟
  فرصت کم است. حرف زیاد.

 7. نار گفت:

  بـــــایــــد یـــــــــه کـــــــــــــــــــاری کــــنــــیـــــم :

  1) خطبه های نماز جمعه 14 خرداد 89 مثل خطبه های 29 خرداد 88 تنظیم شده است.

  2) اگر میرحسین یک تنه حامی و حافظ امام(ره) نبود از خمینی(ره) چیزی جز نام و اندیشه ای تحریف شده باقی نبود.
  از منتقدان لجوج موسوی می خواهم بیش از این در راستای حذف امام و افکار و مرامش از جامعه ایران تلاش نکنند که راه امام از راه استبداد جداست.

 8. با شمام سایت کلمه گفت:

  چرا سخنانی که راجع به آقای خامنه ای هست و مودبانه و در نقد ایشان هست را سانسور می کنید؟

  کلمه:نقدهای مودبانه و در چارچوب نقد درباره هر فرد و شخصی در سایت منتشر می شود.

 9. ایران دوست گفت:

  خطاب به آقای ” نجفی” ….
  دوست عزیزم چطور می گویی اعتصاب به چه منظور!؟ خیلی واضح است! ما هزار و یک دلیل و موفقیت مرحله ای می توانیم برای آن در نظر بگیریم!

  اولین مورد می تواند آزادی کلیه زندانیان سیاسی باشد!
  دومین مورد نشان دادن عدم همکاری و به رسمیت شناختن دولت در سطح کشور یا حداقل شهرهای بزرگ! شما مگر ندیدی اعتصاب کردستان چه ترسی به جان حکومت انداخت؟ خوب من از شما سوال می کنم اگر فقط و فقط یک روز و آنهم فقط در تهران چنان جوی حاکم شود به راستی حکومت عقب نشینی نخواهد کرد؟ ما باید خواسته خود را هم در ضمن آن اعتصاب پیش پای حکومت قرار دهیم و بگوییم تا زمانی که زندانیان سیاسی آزاد نگردند ما اعتصاب خود را یا به صورا دنباله دار و یا هر چند وقت یکبار ادامه خواهیم داد.
  اقتصاد این حکومت همین طوریش هم قفل و زمین گیر است و یک اعتصاب چند روزه می تواند بسیاری از چیزها را به نفع جنبش تغییر دهد. تو خیابون که می گیم شاید ملت بترسن بیان و اصلا اگر همچین فرصتی پیدا شه! اعتصاب هم که عده ای می گن مردم نون شب ندارند بخورند! بابا پس بفرمایید بشینیم تو خونه پشت کامپیوتر چایی مونو بنوشیم و کامنت بزاریم صبح تا شب تا شاید خداوند ما را نجات دهد؟؟؟
  امروز اگر ما در جایی هستیم که عده ای نان شب هم ندارند به خاطر سکوت و انفعال ما بوده. آن کس که امروز نان شب ندارد مسلم بداند تا چند ماه دیگر با گسترش تحریم ها و حذف یارانه ها و هزاران کوفت و زهر مار دیگر همان نان خشک را هم نخواهد داشت. آقای نجفی عزیز آیا ما معتقدیم آزادی مفت بدست می آید؟ نه!!! باید مردم حداق حاضر باشند چند روزی بدون آب و برق بمانند! چند روزی در دکان خود را ببندند و با مشکل سر کنند تا ما به جایی برسیم! آخر فقط با رد کردن همه نظریات و عدم ارائه جایگزین که کاری درست نمی شود. در ضمن دوست من بگذار سوالی را ازت بکنم که بارها هم اینجا نوشته ام. آیا شرایط زندگی مردم کردستان هزار بار بدتر از ما نیست که آنها به خوبی موفق به انجام آن می شوند و ما نه؟ آیا جز این است که آنها همت و غیرت کردی دارند و حاضر به فداکاری و ایثار هستند و ما نه؟؟؟؟
  به امید مشارکت دیگر دوستان در بحث ما …

 10. محمدحسین گفت:

  سلام به همه و با سپاس.
  من یک چیزی می خواهم بگویم، با اینکه من همیشه برای امام خمینی احترام زیادی قائل بوده ام و او را به عنوان یک مرد بزرگ می شناسم -جدا از اینکه خانواده ام خانواده ای مذهبی هستند و زمان انقلاب هم در آن سهم داشتند- انتقادی از خودمان دارم. امام خمینی رهبر یکی از کم نظیر ترین انقلابهای تاریخ بود، از نظر من هم انسانی بود بسیار باهوش، و البته صادق. اما این هیچ دلیل نمی شود که تمام اعمال و نظراتش بدون استثناء درست بوده یا دموکراتیک بوده است. بنابراین هر بار که به رفتار امام خمینی ارجاع داده می شود، خوب است طوری بیان شود که خواننده با اندیشیدن در آن بپذیرد که این رفتار درست در آن زمان بوده است، نه اینکه با تقدس آفرینی مضاعف برای یک فرد، به تأیید بی درنگ رفتار و گفتار یک فرد به صرف اینکه امام خمینی است بپردازیم. همین تقدس آفرینی برای افراد است که در زمان انقلاب در مواقعی باعث اشتباهاتی و هم اکنون (برای افراد دیگر) در بسیاری مواقع باعث کج روی هایی بزرگ شده است. ممکن است این عمل حتی به عنوان یک تاکتیک مبارزاتی استفاده شود اما از نظر من در درازمدت قابل اتکاء نیست. بنابراین امام فردی بود با رفتاری صادقانه و از بسیاری جهات منطقی، و سخنان و تفکر او با شرط اینکه در مورد آنها نقادانه فکر کنیم می تواند مرجع و الهام بخش رفتار کنونی ما باشد.
  ممنون.

 11. نرگس گفت:

  با سلام
  در جواب
  جناب*جوابی به دوستداران طرفدار اصلاحات که چشم خود را بسته اند *
  تحلیل شما درست مردم ناامید شده اند اما این صحبت ها ها فایده ای دارد بیاییم فکر کنیم که چه کنیم ؟همه نظر بدهند لطفا
  به نظر من اقایان موسوی و کروبی که هر چه در توان داشتند کردند و بقیه اش دست منو شماست
  الان همه ما می دانیم 80 در صد مردم ا این وضع موجود ناراضی هستند و ما تنها کاری که می توانیم انجام دهیم حضور در خیابان ها در تظاهرات ها است تا بگوییم ما هستیم پس شروع به قانع کردن مردم برای حضور پیدا کردنشان کنیم هر کس به شکل خودش با فکر خودش شروع به تبلیغ کند همه شما می دانید که حضور هر چه بیشتر ما باعث کم شدن فجایع می شود
  از مردم بخواهیم اگر در خود احساس وظیفه می کنند شرکت کنند
  واین که این موضوع دیگر در حد یک جناح نیست بلکه انسانیت زیر سوال رفته رفتار فجیع با زندانیان دیگر جناحی نیست وفراجناهیست
  راستی شخصی پرسیده بودند چرا تظاهرات کنیم ؟
  برای اینکه انسانیت زیر سوال رفته ستمگری وظلم زیاد شده واینکه حضور ما باعث حداقل کم شدن فشار به زندنیان میشود این کافی نیستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت

 12. ایمان گفت:

  به امید پیروزی گروه سبز و میر حسین عزیز و مردم خوب کشور عزیزمان

 13. سلام . آقای موسوی شما تئوری ولایت فقیه رو قبول دارید؟

  اگر نه . شما کدامیک از این تئوری ها را قبول دارید:1. نظارت فقیه 2.وکالت فقیه 3.وکالت حکیم(رهبری زمان دار) 4.تئوری رهبری شورایی

  من که ولایت فقیه را قبول دارم.

  شهید محراب آیت الله دستغیب:

  کیست که این ناله مرا به گوش عمامه به سر های ایران برساند هر کسی می خواهی باش!خودت را مجتهد می دانی مقدمات خوان می دانی نمی دانم. هر چه خودتان می دانید. بر تو واجب است امروز تبعیت از یک نفر. تو حق نداری در مقابل رهبر حرف بزنی. تماما باید تبعیت کنند…. هر عمامه به سری که از رهبر مکرم فاصله بگیرد لعنت خدا برش باد. تمام عمامه سر ها همه باید مطیع. همه باید مطیع یک رهبر . امام یکی نائب امام هم یکی. دیگری هم تقدم ندارد.همه باید فرمان ببرند همه باید اطاعت کنند. طبقات دیگر هم به این قسم. دانشجویان عزیز… گرگ ها شما را از رهبر الهی جدایی نیاندازد شما را گروه گروه نکند وسیله ی پیشرفت دشمن نشوید. وای به امتی که از رهبر الهی خود فاصله بگیرد هلاک است. هلاک است! طعمه ی دشمن است.الان می دانید آمریکا در کمین انگلیس در کمین شوروی در کمین همه منتظرند کی این ملت بی سرپرست شوند.

 14. محمد امی گفت:

  به نام خدا
  با سلام
  دوستان عزیز کلمه
  لطفا اینرا جائی اعلام کنید تا همه ببینند.
  برای اینکه یک شبکه قدرتمند بسازیم که امن هم باشد میتوانیم از این سرویس استفاده کنیم.
  1- فرم جی میل را از طریق https بیاوریم.
  2- یک نام جدید بسازیم
  3- از طریق امکان جی میل برای انتقال افراد ایمیلهای دیگر لیست خود را از ایمیلهای یاهو و … وارد جی میل جدید کنیم.
  4- اطلاع رسانی را از طریق این ایمیل جدید انجام دهیم تا در کنار رسالت اطلاع رسانی ناشناس نیز بمانیم.

  در ضمن خودتان را برای سانسور شبکه های ایمیل و … آماده کنید. ( پیشنهادی ندارم)

 15. رضا (اهوازی) گفت:

  امیدواریم جنبش دوباره نفسی تازه کند .

 16. سلام گفت:

  سلام و درود خدا بر پیر مراد ما خمینی ره و نخست وزیر مورد تائید امام ره…میرحسین عزیز …سالار هستی سید…سالار بمان …خدانگهدارت باشد و مکر دشمنانت که دشمنان ره امام ره هستند را به خودشان برگرداند

 17. شکست تظاهرات در 22 بهمن را احتمال دادم و دلیلش را عدم تبلیغ درون شهری و بسنده کردن به تبلیغات اینترنتی اعلام کردم . برای 22 خرداد هم داره همین اتفاق میفتد و اکثریت مردم به دلیل عدم تبلیغات درون شهری ار این موضوع مطلع نیستند . بلکل باید ار پای اینترنت بلند بشیم . فراخوان چاپ کنیم و در درون خانه ها بیاندازیم . در درون هر برگه فراخوان باید بنویسیم هر کس میخواند به درون خانه همسایه بیاندازد و خودتان هم ار پای اینترنت بلند بشید به سطح شهر برید .
  مشکل دوم هم این است که باز موسوی و کروبی می خواهند لحظه آخر مکان را مشخص کنند . همین الان هم برای اعلام مکان و زمان دقیق تجمع دیر شده . …

 18. اذربایجان سبز گفت:

  ما ایرانی یکپار چه و آزاد میخواهیم که در ان رنگ عشق سیاه نباشد سبز باشد مثل جنگل و سهراب و ندا

 19. جنبش سبز گفت:

  درود بر میر حسین موسوی ، از میر حسین عزیز خواهشمندیم که در سالروز 22 خرداد به جای تظاهرات خیابانی که خیلی هزینه برای مردم و همه اصلاح طلبان دارد ، به مردم این آگاهی را برسانند که دست به اعتراض های مدنی بزنند

 20. بهروز گفت:

  ايلنا: مراجع رسمی و قانونی کشور به منظور تنویر افکار عمومی و جلوگیری از شائبه‌های به وجود آمده، لیست اسامی میلیاردرهای واقعی ایران را با افتخار و حفظ احترام ایشان منتشر و در اختیار رسانه‌ها قرار دهند.
  محمدرضا سبزعلیپور ریاست مرکز تجارت جهانی ایران در واکنش به انتشار اسامی بزرگترین میلیاردرهای ایرانی که طی هفته گذشته از طریق یکی از سایت‌های خبری منتشر و برخی از رسانه‌های داخلی و حتی خارجی نیز آن‌را با آب و تاب به اطلاع مردم رسانیدند اظهار داشت: اعلام و انتشار اسامی ثروتمندان و میلیاردرهای سیاسی و اقتصادی در برخی از

  کشورهای بزرگ جهان امری متداول بوده و همه ساله لیست اسامی این افراد از طریق مراجع رسمی و قانونی تهیه و در سطح جامعه منتشر مي‌شود، لکن در آماده‌سازی این لیست هیچ‌یک از افراد ثروتمند آن کشور از قلم نمی‌افتند و نام هر یک از افراد این لیست نیز با استناد به شواهد و ادله محکم و منطقی انتخاب و در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.
  علیپور افزود: این موضوع تا به آنجا پیش رفته که از چند سال پیش لیست صد نفره‌ای از ثروتمندان و میلیاردرهای سراسر جهان از طریق سازمان‌های بین المللی و نشریات معتبر جهانی شناسائی و به طور سالانه منتشر می‌شود که متأسفانه و یا خوشبختانه تاکنون نام هیچ‌یک از پولداران ایرانی در این لیست وجود نداشته است که خود جای تأمل و بحث فراوان دارد.

  وی در ادامه اظهار داشت: در کشور ما برعکس سایر کشورهای جهان که پولداران آن با افتخار از ثروتمند بودن خود دفاع کرده و میزان ثروت خود را نیز با مدرک اعلام می‌كنند، اکثر ثروتمندان ایرانی، پولدار بودن خود را منکر شده و به هر آیه و وسیله ای متوسل می‌شوند تا نام خود را از لیست ثروتمندان جامعه خارج كنند و اگر کسی هم بدون اجازه، نام ایشان را به طور علنی و در رسانه‌های گروهی به عنوان پولدار معرفی کند چه بسا که طبق شکایت وی پرونده‌ای برعلیه آن شخص و یا سازمان در نزد مراجع قضائی مفتوح مي كنند. البته دلیل اختفاء نام و میزان ثروت در ایران توسط افراد متمول جای تأمل داشته و ریشه‌ای فرهنگی دارد. زیرا در کشور ما جا افتاده است که هرگاه بفهمند که کسی پولدار است حاشیه امنیتی و ضربه پذیری آن بیشتر شده و دیگر نمی‌تواند راحت کار و زندگی کند، زیرا همه فعالیت‌های وی و خانواده‌اش دائمأ زیر ذره بین دولت و افراد صاحب نفوذ خواهد بود. لذا همین امر موجب شده تا اکثر پولداران واقعی مقیم کشور گمنام باقی بمانند.

 21. کاوه گفت:

  امروز حاکمان نالایق کاری کرده اند که باورهای مذهبی مردم به شدت کم شود.خود نیز به مال دنیا چسپیده اند و هیچ اعتقادی به اسلام ندارند و از آن به عنوان نردبان ترقی خود استفاده می کنند…امیدوارم مانند همه حاکمان نالایق به سزای اعماشان برسند.
  زنده باد جنبش سبز

 22. ناشناس گفت:

  درود بر نخست وزیرامام بزرگوارمیرحسین موسوی

 23. رضا گفت:

  اصولگرايان به تبعيت از روزنامه كيهان حمله به سيد حسن خميني را آغاز كردن و از بسيج وسپاه نيز شروع كردن از ترس انتخابات سه سال بعدبه اميد پيروزي اصلاح طلبها البته از نوع كار آمدشان كه هواي مردم را داشته باشند

 24. رضا گفت:

  ديدار از خانواده كارگردان تازه آزاد شده فراموش نشود لطفا

 25. ناشناس گفت:

  حکومت با کفر مي ماند ولي باظلم هرگز

  پيامبر اسلام (ص)

 26. ثنا گفت:

  در مورد ترویج خرافه و دروغ سری به روزنامه صبح دروغگو بزنید مطالبی دارد که شگفت آور است و روی هر چه دروغگو است را سفید می کند.

 27. بسیجی سبزاز مدرسه عشق گفت:

  آقای مهدی سبز سابق سلام
  تمامی سبزهای واقعی مسلمان و انقلابی و بسیاری یاران امام .روحانیون .خانواده های شهدا . رزمندگان دفاع مقدس .جانبازان .اساتید .دانشجویان و…… هستند و همگی من جمله آقای موسوی اعتقاد و التزام به ولایت فقیه دارند و همگی در جایگاه خود در زمان های مختلف در عمل این را اثبات کرده اند این به معنای معصوم بودن ولی فقیه و خصوصا کارگزاران اطرافش نیست
  در مورد آمریکا و …. حق با شماست لکن باید دید چه کسی عملا دنبال مذاکره و نامه پراکنی به آمریکاست
  چه کسانی روز واقعه لحظه ای در جنگ که نیامدند هیچ آنرا حرام و شبهناک و….میدانستند و با رهبر و ولی خود مبارزه کردند اما حالا داعیه دار جنگ و شهدا و ولایت شده اند ساده نباشید
  تحقیق کنید از بزرگترهای با تجربه بپرسید

 28. رضا گفت:

  سلام

  مردم همه آگاه شدند ، دروغها رو شده و دیگر ذاهی جیز پیروزی وجود ندارد . دیر یا زود فرصت کودتاچیان تمام خواهد شد