سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » به مردم بازگردید آنگاه صبح امید فرا خواهد رسید...
» موسوی در دیدار با جمعی از خانواده ایثارگران به مناسبت سوم خرداد:

به مردم بازگردید آنگاه صبح امید فرا خواهد رسید

چکیده :آنچه ملت ما امروز می خواهد همان سرمایه ای است که توانست معجزه آزاد سازی خرمشهر را بیافریند . معجزه ای آنچنان بزرگ که امام (ره) فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».این همان تفسیر از آیه «ما رمیت اذ رمیت» است . جنبش سبز می گوید راه حل برگشت به سوی مردم است. راه حل در جلب حمایت مردم است و اینکار جز از طریق به رسمیت شناختن حق مردم برای حاکمیت بر سرنوشت خود ممکن نیست. فصل سوم قانون اساسی را بدون کوچکترین تغییری اجرا کنید . خواهید دید که دوباره دورنمای صبح امید پیدا خواهد...


جمعی از خانواده های سرداران شهید دفاع مقدس و ایثارگران ۸ سال دفاع مقدس با مهندس موسوی و دکتر زهرا رهنورد دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش خبرنگار کلمه در این دیدار که در آستانه  سالروز آزادی خرمشهر انجام شد، نخست وزیر دوران دفاع مقدس گفت: آنچه ملت ما امروز می خواهد همان سرمایه ای است که توانست معجزه آزاد سازی خرمشهر را بیافریند.

خاطراتی روشن از ایستادگی یک ملت

موسوی در این دیدار ضمن تشکر از خانواده های شهدا ، گفت: “خانواده شهدا شاهد یک دوره از ایستادگی یکپارچه ملت ما در مقابل هجمه های خارجی بودند.خانواده های شهدا و در کنار آنها ملت ما به خوبی به یاد دارند که آنچه باعث شد در دفاع مقدس یک وجب از خاک کشور را علیرغم قدرت دشمن و همکاری قدرت های بزرگ و قدرت های منطقه از دست ندهیم ،  نه اسلحه بود و نه پول بلکه آنچه باعث پیروزی شد گفتمانی بود که همه ملت را در پشت سر جبهه های رزمندگان قرار می داد. همه ما خاطراتی روشن از ایستادگی ملت داریم.”

ذهنیت خرافی دولتهای فاسد عامل بسیاری از شکستها

موسوی با اشاره به تاریخ جنگ های ایران در طول دویست سال گذشته گفت:” به دلیل جنگ های دویست سال گذشته ترسی میان مردم از دشمنان خارجی لانه کرده بود. در این دویست سال مناطق بسیاری از کشور ما جدا شد. اگر تاریخ دویست ساله منطقه را مطالعه کنیم ، پی خواهیم برد که ذهنیت خرافی و فاسد دولت ها تا چه اندازه در این جنایات و شکست ها دخیل بودند . آخرین آن از دست دادن بخش هایی از خاک کشورمان توسط پهلوی دوم بود.”

موسوی گفت: “علیرغم کمک نظامی کشورهای منطقه به رژیم صدام و حمایت صریح آمریکا و شوروی از وی، ملت از این آزمایش بزرگ پیروز بیرون آمد و کمترین اثر این مقاومت هشت ساله رخت بربستن ترس ازکشته شدن و شهادت در راه حق و ارزش های پایه ای بود. ”

آزادی و عدالت را باید با ایستادگی و صبر به دست آورد

وی به فیلم ها و مستند های ساخته شده در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت:”اگر به این تصاویر نگاه کنید تنها چیزی که در چشمان رزمندگان ، پدران ، مادران و آحاد ملت نخواهید دید ترس است و حذف این ترس بزرگترین عامل حفظ امنیت ملی ما در مقابل دشمنان خارجی بوده است.

وی افزود: “روحیه ایثار تنها سرمایه ای است که اکنون ملت ما هم در مقابل خطر هجوم خارجی و هم هجوم فساد و خودرایی و استبداد دارد. ایثار از دستاوردهای دفاع مقدس است. ”

موسوی تصریح کرد: “آزادی و عدالت به صورت خود بخودی در اختیار مردم قرار نمی گیرد . نه آزادی و نه عدالت در حوزه عمومی داده شدنی نیست بلکه آزادی و عدالت را باید با فداکاری و ایستادگی و تدبیر به دست آورد و از آن حراست کرد. آزادی و عدالت با ایثار در سطح وسیع بدست می آید . برای نسل جوان ما مهم است ایرانی را که با چنگ زدن به فضیلت هایی همچون ایثار به دست اورده ، حفظ کند. با ایثار بود که خونین شهر دوباره خرمشهر شد.”

به گفته نخست وزیر امام (ره) ،” آنچه ملت ما امروز می خواهد همان سرمایه ای است که توانست معجزه آزاد سازی خرمشهر را بیافریند . معجزه ای آنچنان بزرگ که امام (ره) فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».این همان تفسیر از آیه «ما رمیت اذ رمیت» است . وقتی مردمی در راه اهداف بلند خدایی، خود را فانی دیدند این دست خداست که فجر پیروزی را می آفریند و با این نگاه است که ما می توانیم سوال کنیم که آیا صبح نزدیک نیست؟”

امتحانی بزرگ  پیش روی ملت ما

موسوی افرود: “این روزها به دلیل رخنه فساد ، دروغ و بی تدبیری، ملت ما در مقابل امتحان های بزرگی قرار گرفته است.سقوط تولید ناخالص داخلی به نیم درصد در سال گذشته مانند از سر گذراندن یک حمله بزرگ از سوی دشمنان خارجی است. فشار این سقوط بر تولید گران است و  فقر و بیکاری و بیچارگی سنگینی را به دنبال دارد، فشار به کارگران، معلمان ، کارمندان و روستائیان بیشتر است.”

بازگشت یه مردم؛ این تنها راه حل است

وی با اشاره به راه حل جنبش سبز در این زمینه گفت:” جنبش سبز می گوید راه حل برگشت به سوی مردم است. راه حل در جلب حمایت مردم است و اینکار جز از طریق به رسمیت شناختن حق مردم برای حاکمیت بر سرنوشت خود ممکن نیست. فصل سوم قانون اساسی را بدون کوچکترین تغییری اجرا کنید . خواهید دید که دوباره دورنمای صبح امید پیدا خواهد شد.”

وی خطاب به مسئولان گفت :”شما نمی توانید مسائل داخلی و خارجی را با بستن روزنامه هاو پر کردن زندان ها مهار کنید. احترام به ملت و احترام به کرامت ذاتی انسان ها خشت اول همه اصلاحات است. اینکه عده ای با چوب و چماق در زندان و بیرون زندان بر سر مردم بزنند همان سیاست های قاجاری ها است .”

تحریم ها ناشی از بی تدبیری است اما با آن مخالفیم

در این صف کشی بدون کوچکترین تزلزل در کنار ملتیم

موسوی گفت:” این روزها بحث تحریم علیه ملت ما شنیده شده است. ما گرچه وضعیت بوجود آمده را ناشی از سو تدبیر و ماجراجویی در سیاست خارجی کشور می دانیم ولی نمی توانیم با این تحریم که روی زندگی مردم اثر خواهد گذاشت موافق باشیم و در این صف کشی علیرغم آنکه وضعیت دشواری داریم، صف ما بدون کوچکترین تنازلی در مطالباتمان ، در کنار ملتمان است.

موسوی ماه خرداد را ماه بیداری و مقاومت توصیف کرد و با یادآوری زنجیره سبزی که سال گذشته از میدان تجریش تا میدان راه آهن کشیده شده بود ،گفت: “آن زنجیره ،زنجیره صلح و دوستی بود و کمترین بهره ای که ما از آن رویداد باید داشته باشیم این است که چهره دوزخی فشارها ، محدودیت ها و سرکوب ها نباید آن سرمایه عظیم اجتماعی را مورد تهدید قرار دهد. جنبش سبز باید همواره به دنبال نهضتی اخلاقی ، مردم دوست ، صلح طلب و دوستدار همه ملت باشد.”

وی افزود:” جنبش سبز آحاد ملت و شهروندان را به خودی و غیر خودی تقسیم نمی کند و رشد فضیلت ها وتحقق مطالبات مبتنی بر عدالت و آزادی را یک وحدت فراگیر ملی می داند.”

موسوي  به روزهاي دوم خرداد ، 14 و 15 خرداد و 22 و 25 و 30خرداد اشاره كرد و گفت ماه خرداد ماه حوادث بزرگ و سرنوشت ساز است و ماه آگاهي است و جا دارد كه از مناسبت هاي اين ماه براي گسترش آگاهي ها در مورد سرنوشت كشور و روندهاي موجه و سياسي بهره گرفته شود.

نگاه خرافی برنامه ریزی در کشور را تعطیل کرده است

وی با اشاره به رواج خرافه پرستی در جامعه در سالهای اخیرافزود: در حال حاضر با نگاهی خرافی مواجه هستیم كه برنامه ریزی را در كشور تعطیل كرده است. چشم انداز بيست ساله و برنامه هاي پنج ساله به بن بست رسيده اند و با تصور واهي كه امروز و يا فردا فرجي رخ خواهد داد. ما همه دعاي فرج مي خوانيم ولي موظف هستيم براي آينده مان برنامه ريزي كنيم. در روايات ما تمام كسانيكه براي روز فرج در انتظار هستند وقت تعيين مي كنند مورد طعن و لعن و تكذيب قرار گرفته اند.نتيجه تصور آنكه آمريكا امده است در عراق تا جلوي ظهور امام زمان(ع) را بگيرد در نهايت همين وادادگي و قراردادهاي تركمنچاي است كه بايد از آن بترسيم.

ما به جایی نمی رسیم مگر اینکه از حق دفاع کنیم

ملت ما اسلام امام علی(ع) را می شناسند وبه آن علاقه دارند

نخست وزیر دوران دفاع در واكنش به سخنان اخیر دادستان تهران كه نسبت به صدور بیانیه توسط وی موضع گیری كرده بود تاكید كرد :ما به جایی نمی رسیم مگر اینكه از ابتدا از حق دفاع كنیم حتی وقتی با دشمنانمان مواجه می شویم. مثال شهادت حضرت امیرالمومنین مثلی است كه همه می دانند . ایشان پس از ضربه خوردن نگران ابن ملجم بود كه شیر به او می رسد یا نه ، جایش در زندان مناسب است یا نه ؟ و اینكه مبادا به او صدمه بزنند.

ما اسلامی را که زندانیان را کتک بزند و اعتراف گیری داشته باشد نمی شناسیم

میرحسین موسوی ادامه داد : ما به این اسلام علاقه داریم . ملت ما هم این اسلام را می شناسد . آیا وضعیتی كه در دادگاه های ماست چنین وضعیتی است؟ بدون شك نه. این دور شدن از اسلام است. ما اسلامي را نمي شناسيم كه زندانيان را كتك بزند و برنامه اعتراف گيري داشته باشد.

اگر ماموریت فردی تمام شود به او ابلاغ می کنند نه اینکه وسط خیابان او را با خود به پادگان ببرند

احمد یزدانفر بر سر چیزی که اعتقاد داشت می ایستاد

با دستگیری  یزدانفر خودرا در معرض آسب پذیری بزرگی قرار داده اند

موسوی در ادامه در پاسخ به این سئوال كه شایعات بركناری سرتیم محافظان شما – حاج احمد یزدانفر – تا چه حد صحت دارد نیز گفت: اگر ماموریت كسی تمام می شود به او ابلاغ می كنند نه اینكه او را در وسط خیابان درحالی كه به نمازمی رفته بگیرند و با خود به پادگان ببرند. آقای یزدانفر از سال 60 درتیم حفاظت بوده اند . ایشان از برادرهای قدیمیه بسیار خوب سپاه بودند و به وظایف خودشان عمل می كردند. برادر دو شهید هم هستند و بسیار مومن و معتقد و فداكار در وظايف خود عمل می كردند.

وی ادامه داد: در طول این سی سال موقعیت هایی پیش آمد كه ایشان می توانستند به موقعیت های بالای مالی و پستی دست پیدا كنند اما نرفتند و قبول نكردند. ایشان بر سر چیزی كه به آن اعتقاد داشت می ایستاد.

موسوی تاكید كرد : اینها با دستگیری آقای یزدانفر خودشان را در معرض آسب پذیری بزرگی قرار داده اند و من نمي دانم اين پروژه به كجا ختم خواهد شد.

مطالب مرتبط:

زهرا رهنورد:آرمان جنبش سبز امتداد آرمانهای انقلاب ودفاع مقدس+

دیدار جمعی از خانواده های سرداران شهید و ایثارگران دفاع مقدس با مهندس موسوی و دکتر رهنورد+


93 پاسخ به “به مردم بازگردید آنگاه صبح امید فرا خواهد رسید”

 1. mohsen گفت:

  موسوی عزیزم
  این را از این حقیر باور بکنید . مردم ایران مدت هاست که دیگر منتظر معجزهای از سوی حاکمان جمهوری اسلامی ایران نیستند.
  همان طور که فرمودید حق و ازادی گرفتنی ست ومطمین باشید که مردم خاوهند ستاند ان را.
  زنده باشید تا ان روز را خود نظاره کنید .

 2. ناشناس گفت:

  آنهائی که سعی دارند بگویند در انتخابات تقلب نشده است حتما منظورشان این است که نظام آنقدر نادان و جاهل است که نتوانست تشخیص بدهد که این آقای موسوی است که باید از همه “نزدیک تر” باشد. از سر این نادانی همه آن دستاوردهائی که داشت و میتوانست بر آنها اضافه کند همه را بر باد فنا داد و در حیطه ای افتاد که ستم بر ستم و ظلمت بر ظلمت افزود.

 3. سبز گفت:

  سقوط تولید ناخالص داخلی به نیم درصد در سال گذشته مانند از سر گذراندن یک حمله بزرگ از سوی دشمنان خارجی است.

  چه بر سر برنامه ها و تدابیر و مدیران باتجربه کشور آوردند!

  چگونه خود را در زمره ی اصولگرایان جا کرده اند!

 4. علی گفت:

  چه فردای خوشی را خواب دیدیم، تمام نقشه ها بر آب دیدیم
  چه دورانی و چه رویای عبوری، چه جستن ها به دنبال ظهوری

  به یاد شهیدان آرام گرفته در گورها، اندیشمندان گرفتارگشته در سرداب ها، دختران و پسران آسیب دیده از تجاوزها، مادران و پدران داغ دیده از فقدان عزیزان، خردادماه امسال را گرامی می داریم و نفرت خود را از سیاه دلان ابلیس سیرت نشان می دهیم

  الله اکبر، مرگ بر دیکتاتور، الله اکبر

 5. ناشناس گفت:

  خردادماه ماه دفاع از خرمشهر در تهران است

 6. بسیجی اما سبز گفت:

  خرداد ها همیشه برای ملت عزتمند ایران نقاط عطف حرکتهای انقلابی بوده است. خرداد پیشرو نیز در امتداد خرداد پرحادثه حضرت روح الله در سال 1342، برای احیای اسلام رحمانی و اجرای همه جانبه قانون اساسی خواهد بود.

  الیس الصبح بقریب/22 خرداد وعده گاه امت مسلمان و سبز اندیش ایران

 7. دلسوز گفت:

  کاش گوش شنوایی بود.

 8. ناشناس گفت:

  ایستادگی برای رسیدن به نقطه مطلوب برای مردم ایران بسیار مهم است.

 9. ps love گفت:

  dorud bar basijie vagheiy mir hoseine musavi alireza beheshity shirazi vahoseini

 10. هومن_موسوی گفت:

  یادش بخیر اون زنجیرهء سبز انسانی که شمال به جنوب پایتخت را به هم چسباند.چه لذتی داشت و چه حس زیبا و غریبی داشتیم و چقدر مغرور بودیم.خدایا به حق خاتم پیامبرانت و سر بریدهء سردار تشنه لب و بی کفن مسببین ناراحتی و اندوه و غم این مردم را به درک واصل نما.

 11. رضا گفت:

  سقوط تولید ناخالص داخلی به نیم درصد در سال گذشته مانند از سر گذراندن یک حمله بزرگ از سوی دشمنان خارجی است.

  میشه لینک این خبر رو از یه منبع اینترنتی بزارید ؟
  ممنون

 12. ناشناس گفت:

  خدایا آیا ما روزی آزاد خواهیم بود؟
  بین ترسیدن وپذیرفتن زور ظالم و بدست آوردن آزادی همراه با خطر کتک تجاوز اسارت و مرگ کدام را بر می گزینیم؟

 13. کروبی بت شکن گفت:

  سلام ودرود بر شهید زنده انقلاب مهندس موسوی عزیز
  اری در کنار مردم بودن و با مردم بودن هزینه ها دارد و ما موسوی عزیز یا علی گفته ایم با تو همچنانکه با کریها و همت ها یا علی گفتند برای پیر جماران
  تا زندو ایم با توایم موسوی

 14. رضا گفت:

  سلام مگر نمی گویند که 63 درصد رای آوردید پس چرا هرجا آقای احمدی نژاد میره مثلا خرم شهر که فردا قراره سخنرانی کنه شهر را کاملا امنیتی و پادگانی در آوردند که چه مردم تظاهرات نکنند یا شعارمون افتادم درغگو درغگو 63 درصد کو

 15. علی گفت:

  سلام و درود خدا بر نخست وزیر مورد تائید امام ره…الحق که کمال همنشینی با امام ره در میرحسین اثر کرده…………….سالاری سید …سالار بمان

 16. mohandes گفت:

  … .به اميد فردايي سبز تر از امروز.

 17. میهن سبز گفت:

  سلام
  سرزمین مادری و سرزمین دلتان همیشه سبز
  یا حسین …..

 18. نهضت هماهنگ حق طلبی کارمندان گفت:

  درود بر دوم خرداد
  سلام بر سوم خرداد
  با گذشت 2ماه از سال هنوز حقوق کارمندان ومعلمان را افزایش نداده اند – واگر هم افزایش هم بدهند کمتر از تورم افزایش خواهند داد این یعنی ظلم مضاعف…

 19. ناشناس گفت:

  لطفا فایل صوتی رو هم قرار بدید البته اگه موجود هست

 20. سبزی در غربت گفت:

  چه غم بزرگی ست دور بودن از وطن. سال پیش این روزها با دیدن خنده بر لبان شما خواهرها و برادرانم اشک شوق می ریختم و نبودنم در خیابانهای شهرم را با تصور حضور در کنار شما فراموش می کردم. هر خنده شما، خنده به لبانم می آورد و هر شعار شما را در دل زمزمه می کردم و در سکوت خانه ام در دلم فریاد می زدم: نصر من الله و فتح غریب، مرگ بر این دولت مردم فریب
  حال یک سال است که در ماتم شما به سوگ نشسته ام ولی امیدوارم و با گریه فقط بغضم را خالی می کنم.
  میر عزیزم، برایم تسلی خاطر و نوری ست در این ظلمت از جانب خدا. تا آخرین نفس در راه حق و آزادی، پا به پای مردمم و میر حسین عزیزم که یادگار جانم، حسین(ع) است می مانم. و امیدوارانه در انتظار آزادی و به حق رسیدن و پیروزی مردمم هستم و برای همه دعا می کنم.
  یه روز خوب میاد به همین زودیا که دیگر در کشور عزیزم نفس بکشم…
  یا حسن میر حسین
  دوستت دارم پدر عزیزم، میر حسین

 21. joli گفت:

  سلام
  ملت بیدارند و با این اداواطوارها و قیافه حق به جانب گرفتن ها گول نمی خورند .

  وای بر کسانی که می گویند آن چیزی را که عمل نمی کنند.

 22. فرزند سبز وطن گفت:

  فرزندان نور را چه باک از تاریکی

 23. اصفهان سبز گفت:

  جا دارد سایت کلمه عکسهای 2 خرداد88 اصفهان و تهران را روی سایت بگذارد……………..یادش بخیر

 24. امیر گفت:

  اگر بترسیم هزاران بار خواهیم مرد0
  ولی اگر با شجاعت 25 خرداد را دوباره زنده کنیم به رهایی و نجات یک قدم دیگر نزدیک خواهیم شد.
  نباید در کنج خانه هایمان بنشینیم و تنها از طریق اخبار احوال وطن را جویا باشیم .

 25. علی سبز گفت:

  خدا نگهدارت باشد مهندس .

 26. ناشناس گفت:

  آقا یه تلویزیون راه بندازید شما رو به خدا

 27. حسن گفت:

  سلام بر سید عزیز. بعضی ها درآغاز ماه خرداد می خواستندبه خيال خام خود زهر چشم بگیرند اما باید بدانند اگر یک مو از سر موسوی خاتمي یا کروبی کم شود وای به حالشان ما برای شهادت آماده می شویم.

 28. ناشناس گفت:

  خود کرده را تدبیر نیست راستی چرا خودت برنمی گردی

 29. ناشناس گفت:

  22خرداد سبز

 30. دکتر شاهسون گفت:

  اقایان موسوی خاتمی کروبی . با سلام .چرا قبول نمی کنید که رهبری نظام به شما اعتماد ندارد. کافیست به روند انتصابات در بیست سال اخیر توجه کنید . رفتار علوی ایجاب میکند سکوت کرده و در گوشه ای بمانید .مگر سال 75 خود اقایان بنا به دلایلی نخواستند که بیایید.

 31. سمیه گفت:

  چقدر هم که شما سبزها رای ملت را قبول کردید!!!!!!!!

 32. ناشناس گفت:

  آقای موسوی سلام. بنده بارها نظر داده ام و اما منتشر نشده است. البته می دانم که حدود را باید نگه داشت، اما خودی و غیر خودی متاسفانه در کلمه جدی ست! و اما با خواندن نظرات شما یاد این جمله جلال آل احمد افتادم که. اگر چه با او در غربزدگیش مخالف بل ضد هستم، اما این جمله خوب است. : باید نام دگیر کرد!
  اما جالب است که برایت بگویم که تا کنون اشتباه نکرده ای! سرت سلام، و دشمنانت انسان باد
  کلمه: اگر تصور می فرمایید نظراتی که داده اید و منتشر نشده است، مصداق توهین و یا تعاریف اغراق آمیز نبوده از شما پوزش می خواهیم و برخی ازآنها را به حساب حجم بالای نظرات مخاطبان وکوتاهی ما بگذارید.

 33. سهراب گفت:

  اگر راه حل بازگشت به مردم است چرا شما رای مردم را قبول نکردید؟ در ضمن با گذری در سایت های دشمنان آمریکایی و اسرائیلی متوجه می شوید که خیلی دلشان می خواهد که آقایان کروبی و موسوی دستگیر شوند این نشان می دهد که تاریخ مصرف این آقایان برای دشمنان تمام شده و حالا زندانی شدن آنها مفیدتر خواهد بود یا شاید هم کشته آنها که البته اگر لازم باشد آمریکایی ها و انگلیسی ها موسوی و کروی را هم مانند ندا قربانی مطامع خود خواهند کرد.

 34. ناشناس گفت:

  سالها می گذرد حادثه های می آید
  انتظار فرج از نیمه خرداد کشم
  درود بر خمینی بزرگ و فرزندان برومندش خاتمی ومیرحسین

 35. doost گفت:

  تحریم ها ناشی از بی تدبیری است اما با آن مخالفیم

 36. محافظ موسوس گفت:

  موسوی عزیز میدانیم که رنج ها پایانی خوش خواهند داشت.
  مطمئن باش مردم با حضور سبز خود در بیست و دو خرداد تاریخ را متعجب خواهند کرد

 37. رضا گفت:

  بازگشت به مردم پيشكش خس و خاشاك و منافق و فتنه گرو اغتشاشگر كافر و بي دين ندانند معترض به انتخابات را مردم وطن دين و اسلام و انقلاب را دوست دارند

 38. kiyarash گفت:

  درود بر تو ای مردم دار

 39. ناشناس گفت:

  پيش به سوي راهپيمايي سبز 22 و 25 خرداد

 40. مانی افشار گفت:

  درود به پدر عزیزم ♥میر حسین موسوی♥

  اول خیال بنده از این بابت که اقای یزدانفر استعفا نداده بلکه ادم ها ترسو ، جناب یزدانفر را دستگیر کردند ، آسوده شد. گفتم شاید اختلافی پیش امده و به همین دلیل ایشون استعفا دادند و من هم در این باره خیلی ناراحت بودم. سایت فارس نیوز این دروغ های خنده دار را منتشر کرد. بنده باور نمی کردم. ولی وقی سایت جرس این موضوع رو در خروجی وب خودشون منتشر کردند واقعا دلنگران شدیم.

  به امید ازادی دوست عزیز و وفادار ” احمد یزدانفر”

  مهندس موسوی:موسوی تصریح کرد: “آزادی و عدالت به صورت خود بخودی در اختیار مردم قرار نمی گیرد . نه آزادی و نه عدالت در حوزه عمومی داده شدنی نیست بلکه آزادی و عدالت را باید با فداکاری و ایستادگی و تدبیر به دست آورد و از آن حراست کرد. آزادی و عدالت با ایثار در سطح وسیع بدست می آید . برای نسل جوان ما مهم است ایرانی را که با چنگ زدن به فضیلت هایی همچون ایثار به دست اورده ، حفظ کند. با ایثار بود که خونین شهر دوباره خرمشهر شد.”

  ________

  من داخل چند تا از کامنت های خودم همیشه به این موضوع پرداختم که ازادی و عدالت را هیچ کسی به مردم سبز ایران نخواهد داد جز اینکه خوده مردم به آن دست پیدا بکنند و به گفته مهندس موسوی از آن حراست بکنند. ما ملت سبز از سال گذشته راهی را انتخاب کردیم که به گفته مهندس موسوی و شیخ مهدی کروبی ، /* [ در آن هیچ راه بازگشتی وجود ندارد]. یعنی اینکه ما مردم ایران به همراه رهبران سبزشان هدفی را برگزیدند که دیگر نمی توانند از آن به عقب برگردند. یا به قول اقایون توهمی در حکومت که می گویند جنبش سبز می توانند توبه کند و برگردد. این همان موضوعی است که مهندس موسوی روی ان دارد تاکیید می کند که ما هدف والا و مقدسی را برگزیدیم. راه بازگشتی در کار نخواهد بود. برای رسیدن به آزادی و عدالت و به فرمایش دکتر زهرا رهنورد ” دموکراسی ” باید به جلو برویم.

  بازگشت یه مردم؛ این تنها راه حل است

  وی با اشاره به راه حل جنبش سبز در این زمینه گفت:” جنبش سبز می گوید راه حل برگشت به سوی مردم است. راه حل در جلب حمایت مردم است و اینکار جز از طریق به رسمیت شناختن حق مردم برای حاکمیت بر سرنوشت خود ممکن نیست. فصل سوم قانون اساسی را بدون کوچکترین تغییری اجرا کنید . خواهید دید که دوباره دورنمای صبح امید پیدا خواهد شد.”
  _____________

  مهندس موسوی الان چند ماه است که دارید و داریم می گوییم که سران حکومت در صورتی میان ملت سبز ایران دوباره اعتبار پیدا خواهند کرد که حق و حقوق مردم را به رسمیت بشناسد. ابتدایی ترین حقوق شهروندان را رعایت کند. ولی واقعا این گونه که ما می خواهیم شد؟! خوب نشد دیگه. این همه بگیر ببند. این همه ظلم . این همه وحشیگری در زندان های مخوف. خوب این نشان به این نشان که اصلا حکومت حرف حساب حالیش نمیشه. خدا خر رو شناخت شاخش داد. جناب موسوی این اقایون کدام یک از بندهای قانون اساسی را رعایت کردند که حالا بخوان فصل سوم را رعایت و ان را اجرا کنند؟! اگر می توانند خوب اصل 15 و 27 قانون اساسی را رعایت کنند. البته ما همچنان امیدوار هستیم که این اقایون سر عقل بیان و دست از این لج و لجبازی ها بردارند. خدا رو خوش نمیاد که با مردمی که عاشق خمینی کبیر و یاران وفادارش از جمله میر حسین موسوی هستند ، اینگوه از سوی حکومت اسلامی رفتار شود.

  پدر عزیز موسوی جان. یادش بخیر. زنجیره ای که مردم تهران را به وجه اورد. زنجیره ای که از میدان تجریش تا میدان راه آهن توسط مردم پاک و مظلوم تهران به وجود آمد , واقعا یاداور خیلی چیز ها است. اون پاکی و صداقت شما مهندس موسوی باعث شد که این مردم را به هر نحوی که شده به خود جذب کنید و باعث شوید که مردم به عشق و محبتی که نسبت به شما دارند ، بیان و زنجیره سبز که در ذهن تمام مردم تهران است را ، تشکیل دهند.

  روز 22 ، 25 و 30 خرداد را من در دفتر خاطراتم برای همیشه ثبت کردم. با اینکه 30 خرداد روز دلخراش و غمگینی بود و با دختر سبز ایران زمین ” ندا اقا سلطان خداحافظی کردیم ، ولی واقعا این وقایع باعث اگاهی ملت شد. این وقایع باعث شد که الان افراطیون به همین دلیل بیان و انگ فتنه و برانداز را به جنبش سبز ، بزنند.
  22 و 25 و نیز 30 خرداد را سبز خواهیم کرد. البته 29 خرداد را روز ننگینی خواهم دانست. روزی بود که دیگر اقای خامنه ای از چشم من و ملیون ها ایرانی برای همیشه افتاد.

 41. فومنی گفت:

  درود بر سه سید فاطمی خمینی خاتمی موسوی

 42. سروش بیداری گفت:

  بله جناب موسوی:
  اینگونه شد که ارتش 20 میلیونی به دو میلیون رسیده…
  آنهم به زور ترس از زنجیر سبز میلیون ها ایرانی و آنهم با ربات های ساندیسی و با هزینه های گزاف که حق هزاران جوان تشنه تشکیل یک زندگی ساده بدون گدایی از حکومت است، این ها آزاده اند یا بسیجی های شکم سیر … به کجای این شب تیره بیاویزم قبای ژنده سبز پاره پاره خویش را.

 43. محمده.. میرحسین گفت:

  حاج احمد آقا, یار دیرین استاد
  ما شما یار دیرینه را همانند استاد سبزمان دوست داریم و به زودی زود حق شما و همه زندانیان آزاددل را میگیریم. ما به خرداد پر حادثه امیدواریم. ما به برگهای سبز بهار امید واریم. ما به سبزی شال سبز استاد میرحسین موسوی امیدواریم. ما به یاری امام علی (ع) و خدای آن امام امید واریم. و ما به دستهای پینه بسته و مشتهای گره کرده مادران و پدران و برادران و خواهرانمان امید واریم, تا آن روز فرا برسد و ما آزاد شویم از این ظلم و ستم و همانند مولایمان آزاد شویم آزاده آزاده
  ای حسین, میرحسین

 44. ایران دوست گفت:

  دوستان …
  می تونیم 50 سال از الان بشینیم و غصه سال گذشته رو بخوریم یا یادهای اون روزها رو گرامی بداریم.
  اما تنها راهی که در زمان کنونی با توجه به شرایط وخیم اقتصادی و سیاسی می تواند ما را از این بن بست نجات دهد اعتصابات همگانی است. این تنها راه نجات ماست. آیا شما فکر می کنید به راستی کسی در 22 خرداد به خیابان خواهد آمد؟ یا اینکه آیا فکر می کنید اصلا حکومت چنین اجازه ای را بدهد؟ مگر 22 بهمن رو فراموش کردین؟ از همین الان همه تمهیدات رو پیش بینی کردند و مطمئنم برای 22 خرداد کسی نخواهد توانست نفس بکشد. مگر اینکه تظاهرات به صورت پراکنده در سطح شهر های بزرگ باشه و مردم این همت رو در زمان کنونی داشته باشند که بعید می دانم. اما اعتصاب را همگان تنها در صورت خواست خود قادر به انجامش هستند.

  در ضمن تا زمانی که ما حداقل رسانه ای مانند یک رادیوی مستقل نداشته باشیم کاری از پیش نخواهیم برد. من واقعا نمی دانم آیا مهندس موسوی و آقای کروبی و سایر فعالین داخل و خارج از کشور به اهمیت این گزینه حیاتی پی برده اند یا خیر؟ آیا به جز هزینه آن مشکل دیگری وجود دارد؟ به هر حال من فکر می کنم زمان عمل کردن فرا رسیده و باید پا را از بیانیه دادن صرف فراتر گذاشت.

  آیا مردم کردستان چیزی بیشتر از ما دارند که آن اعتصاب همگانی موفق را به همگان نشان دادند و ثابت کردند؟ چرا ما این غیرت و همت را نداریم؟ آیا به راستی وضعیت اقتصادی و سیاسی و اجتماعی مردم مظلوم کردستان هزاران بار بدتر از ما نیست؟ پس چرا آنها می توانند و ما نمی توانیم؟ یک روز اعتصاب همگانی تنها در کلان شهرهای کشور حکومت را به عقب خواهند راند.

  به امید حرکت بدین سو ….

 45. ر.ن گفت:

  درود بر میرحسین عزیز. مطمئن باش در سال 89 با دو کلید صبر و استقامت حق شهدا را خواهیم گرفت

 46. ايراني گفت:

  متاسفانه همانطور كه مهندس موسوي عزيز مي گويند تفكر خرافي حاكم شده بر حاكميت باعث شده است برنامه ريزي در كشور تعطيل شود و افرادي كه از اين وضعيت سود مي برند با تمام نيروي سياسي، نظامي، اقتصادي ايستاده اند تا وضعيت موجو تغيير نكند و در اين راه همه چيز و مخصوصا اعتقادات مردم و تماميت ارضي كشور را به حراج گذاشته اند.
  اميدوارم بيداري در جامعه به آن حد برسد كه افراد همه نسبت به سرنوشت كشور و جامعه خود حساس شوند و حق را مطالبه نمايند كه البته در اين يكسال آگاهي پيش آمده كه نويد آينده خوب را به ايران و ايراني مي دهد.
  و انشاء الله حاج احمد یزدانفر و همه اسيران حقيقت جو سبز به زودي آزاد شوند و حكومت به جاي ترس از چنين افرادي به آنها بها بدهد كه به زندان افكندن انسانهاي پاك نتيجه اي جز گماردن غارتگران بر مناسب مهم و كليدي نخواهد داشت.

  يا حسين ميرحسين.

 47. ماني گفت:

  يا حسين ميرحسين

 48. م. شیراز گفت:

  آقای موسوی من به شما افتخار میکنم
  چون حکومت وکشور را ارث پدری کسی نمی دانید بله صاحبان اصلی این مملکت را فرد فرد این ملت هستند با هر نزاد وقوم ومذهبی همان ملتی که در بزنگاه های تاریخی با فداکاری ها و از خود گذشتگی ها ایران را حفظ کردند . هر گاه در تاریخ حکومت ومردم یکی بودند هیچ گزندی به ما نرسیده است ولی هر گاه حکومت کشور را ارث پدری خود می دانسته و از مردم فاصله می گرفته منافع ملی ما براحتی به تارج رفته وخاک کشور عزیزمان به جولانگاه بیگانگان تبدیل شده است….. شهیدان برای قدرت طلبی کسی شهید نشدن. آنها برای سربلندی ایران وایرانی شهید شدند , برای حفظ وجب به وجب این خاک.در این راه هم از خدا واعتقاداتشان یاری جستند وبه او توکل کردند.الان به گونه ای تبلیغ می شود که گوی شهیدان به خاطر مسائل سیاسی و برای قدرت طلبی کسی یا گروهی شهید شدند!!!!!!!شهیدان را هم مصادره به مطلوب می کنند!!!!!!!!

  و اما انتقاد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  آقای موسوی من به آزاده گی و میهن پرستی وحق جوی شما ایمان دارم ولی
  شما را به خدا,اینقدر از قانون اساسی دفاع نکنید .درست است هر قانونی هم که باشد در درجه اول بایید اجراء شود ولی این قانون با همه ظرفیت های که برای دفاع از حقوق مردم دارد پر از تناقض است.آنهای که بخواهند براحتی با همین قانون حقوق مردم را زیر پا له می کنند.با یک گل که بهار نمی شود , با این چند بند قانون اساسی که اشاره می کنید به هیچ جای نمی رسیم.منصفانه بنگریم بیشتر مشکلات کشور ناشی از همین قانون پر تناقض است……
  این وضیعت سرکوب تا ابد ادامه پیدا نمی کند و بالاخره پیروزی با ماست ولی اگر قرار باشد دوباره با همین قانون یا قانونی مشابه این ,که پر از تناقض است ومردم در این قانون در ظاهر اهمیت دارند و نه در عمل شروع کنیم باز هم به بیراه می رویم و دور باطل می زنیم.
  خرداد ماه آزاده گی بر همه مبارک باد…..خرداد , ما منتظرت بودیم , خوش آمدی

  موسوی مصدقی دیگر است … راه او آزادیه میهن است

 49. امید گفت:

  انشاءاله امسال نیز مردم با ایجاد زنجیره سبز بزرگتر وعظیم تر از سال 88 درروز 22 خرداد از ساعت 5 بعداز ظهر از تجریش تا راه آهن یاد وخاطره آن روز را گرامی داشته و… اعلام خواهند کرد که جنبش سبز در پی گیری خواسته های خود مصمم است وهرگز تا پیروزی نهائی کوتاه نخواهد آمد .

 50. ناشناس گفت:

  مشکل اینه که اینا شادی مردم رو نمی خوان .پسر دایی من از افسریه کوبید اومد تجریش که تو زنجیره سبز با برادرام شرکت کنه خواهرم و هم دانشگاهیاش نزدیک مصلی بودن لحظه به لحظه به من که نتونسته بودم برم از شور و شوق مردم گزارش میدادن و من داشتم دق میکردم که چرا نتونستم برم؟ عوضش روز 4شنبه میدون فردوسی تا ازادی رو خانوادگی رفتیم وچه روزی بود و چقدر زیبا. وزیبایی اون روزارو فراموش نمیکنم تا اخر عمرم .میر حسین ممنون که حتی برای یک ماه تونستی شادی واقعی رو به این مردم هدیه بدی . هرچند نتونستن شادی مردم رو ببینن و شادی به عزا تبدیل شد ولی حتی بعد از اون ،جنبش به چنان شعوری رسید که شاید اگر رییس جمهور میشدی نمیشد چهره واقعی استبداد و ریا و فریب رو برای مردم اینقدر زیبا روشن کرد خیلی چیزا برای مردم روشن شد . هر چند تو واقعا و واقعا رییس جمهور هستی و بر قلبها حکمرانی میکنی .