سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » به مردم بازگردید آنگاه صبح امید فرا خواهد رسید...
» موسوی در دیدار با جمعی از خانواده ایثارگران به مناسبت سوم خرداد:

به مردم بازگردید آنگاه صبح امید فرا خواهد رسید

چکیده :آنچه ملت ما امروز می خواهد همان سرمایه ای است که توانست معجزه آزاد سازی خرمشهر را بیافریند . معجزه ای آنچنان بزرگ که امام (ره) فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».این همان تفسیر از آیه «ما رمیت اذ رمیت» است . جنبش سبز می گوید راه حل برگشت به سوی مردم است. راه حل در جلب حمایت مردم است و اینکار جز از طریق به رسمیت شناختن حق مردم برای حاکمیت بر سرنوشت خود ممکن نیست. فصل سوم قانون اساسی را بدون کوچکترین تغییری اجرا کنید . خواهید دید که دوباره دورنمای صبح امید پیدا خواهد...


جمعی از خانواده های سرداران شهید دفاع مقدس و ایثارگران ۸ سال دفاع مقدس با مهندس موسوی و دکتر زهرا رهنورد دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش خبرنگار کلمه در این دیدار که در آستانه  سالروز آزادی خرمشهر انجام شد، نخست وزیر دوران دفاع مقدس گفت: آنچه ملت ما امروز می خواهد همان سرمایه ای است که توانست معجزه آزاد سازی خرمشهر را بیافریند.

خاطراتی روشن از ایستادگی یک ملت

موسوی در این دیدار ضمن تشکر از خانواده های شهدا ، گفت: “خانواده شهدا شاهد یک دوره از ایستادگی یکپارچه ملت ما در مقابل هجمه های خارجی بودند.خانواده های شهدا و در کنار آنها ملت ما به خوبی به یاد دارند که آنچه باعث شد در دفاع مقدس یک وجب از خاک کشور را علیرغم قدرت دشمن و همکاری قدرت های بزرگ و قدرت های منطقه از دست ندهیم ،  نه اسلحه بود و نه پول بلکه آنچه باعث پیروزی شد گفتمانی بود که همه ملت را در پشت سر جبهه های رزمندگان قرار می داد. همه ما خاطراتی روشن از ایستادگی ملت داریم.”

ذهنیت خرافی دولتهای فاسد عامل بسیاری از شکستها

موسوی با اشاره به تاریخ جنگ های ایران در طول دویست سال گذشته گفت:” به دلیل جنگ های دویست سال گذشته ترسی میان مردم از دشمنان خارجی لانه کرده بود. در این دویست سال مناطق بسیاری از کشور ما جدا شد. اگر تاریخ دویست ساله منطقه را مطالعه کنیم ، پی خواهیم برد که ذهنیت خرافی و فاسد دولت ها تا چه اندازه در این جنایات و شکست ها دخیل بودند . آخرین آن از دست دادن بخش هایی از خاک کشورمان توسط پهلوی دوم بود.”

موسوی گفت: “علیرغم کمک نظامی کشورهای منطقه به رژیم صدام و حمایت صریح آمریکا و شوروی از وی، ملت از این آزمایش بزرگ پیروز بیرون آمد و کمترین اثر این مقاومت هشت ساله رخت بربستن ترس ازکشته شدن و شهادت در راه حق و ارزش های پایه ای بود. ”

آزادی و عدالت را باید با ایستادگی و صبر به دست آورد

وی به فیلم ها و مستند های ساخته شده در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت:”اگر به این تصاویر نگاه کنید تنها چیزی که در چشمان رزمندگان ، پدران ، مادران و آحاد ملت نخواهید دید ترس است و حذف این ترس بزرگترین عامل حفظ امنیت ملی ما در مقابل دشمنان خارجی بوده است.

وی افزود: “روحیه ایثار تنها سرمایه ای است که اکنون ملت ما هم در مقابل خطر هجوم خارجی و هم هجوم فساد و خودرایی و استبداد دارد. ایثار از دستاوردهای دفاع مقدس است. ”

موسوی تصریح کرد: “آزادی و عدالت به صورت خود بخودی در اختیار مردم قرار نمی گیرد . نه آزادی و نه عدالت در حوزه عمومی داده شدنی نیست بلکه آزادی و عدالت را باید با فداکاری و ایستادگی و تدبیر به دست آورد و از آن حراست کرد. آزادی و عدالت با ایثار در سطح وسیع بدست می آید . برای نسل جوان ما مهم است ایرانی را که با چنگ زدن به فضیلت هایی همچون ایثار به دست اورده ، حفظ کند. با ایثار بود که خونین شهر دوباره خرمشهر شد.”

به گفته نخست وزیر امام (ره) ،” آنچه ملت ما امروز می خواهد همان سرمایه ای است که توانست معجزه آزاد سازی خرمشهر را بیافریند . معجزه ای آنچنان بزرگ که امام (ره) فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».این همان تفسیر از آیه «ما رمیت اذ رمیت» است . وقتی مردمی در راه اهداف بلند خدایی، خود را فانی دیدند این دست خداست که فجر پیروزی را می آفریند و با این نگاه است که ما می توانیم سوال کنیم که آیا صبح نزدیک نیست؟”

امتحانی بزرگ  پیش روی ملت ما

موسوی افرود: “این روزها به دلیل رخنه فساد ، دروغ و بی تدبیری، ملت ما در مقابل امتحان های بزرگی قرار گرفته است.سقوط تولید ناخالص داخلی به نیم درصد در سال گذشته مانند از سر گذراندن یک حمله بزرگ از سوی دشمنان خارجی است. فشار این سقوط بر تولید گران است و  فقر و بیکاری و بیچارگی سنگینی را به دنبال دارد، فشار به کارگران، معلمان ، کارمندان و روستائیان بیشتر است.”

بازگشت یه مردم؛ این تنها راه حل است

وی با اشاره به راه حل جنبش سبز در این زمینه گفت:” جنبش سبز می گوید راه حل برگشت به سوی مردم است. راه حل در جلب حمایت مردم است و اینکار جز از طریق به رسمیت شناختن حق مردم برای حاکمیت بر سرنوشت خود ممکن نیست. فصل سوم قانون اساسی را بدون کوچکترین تغییری اجرا کنید . خواهید دید که دوباره دورنمای صبح امید پیدا خواهد شد.”

وی خطاب به مسئولان گفت :”شما نمی توانید مسائل داخلی و خارجی را با بستن روزنامه هاو پر کردن زندان ها مهار کنید. احترام به ملت و احترام به کرامت ذاتی انسان ها خشت اول همه اصلاحات است. اینکه عده ای با چوب و چماق در زندان و بیرون زندان بر سر مردم بزنند همان سیاست های قاجاری ها است .”

تحریم ها ناشی از بی تدبیری است اما با آن مخالفیم

در این صف کشی بدون کوچکترین تزلزل در کنار ملتیم

موسوی گفت:” این روزها بحث تحریم علیه ملت ما شنیده شده است. ما گرچه وضعیت بوجود آمده را ناشی از سو تدبیر و ماجراجویی در سیاست خارجی کشور می دانیم ولی نمی توانیم با این تحریم که روی زندگی مردم اثر خواهد گذاشت موافق باشیم و در این صف کشی علیرغم آنکه وضعیت دشواری داریم، صف ما بدون کوچکترین تنازلی در مطالباتمان ، در کنار ملتمان است.

موسوی ماه خرداد را ماه بیداری و مقاومت توصیف کرد و با یادآوری زنجیره سبزی که سال گذشته از میدان تجریش تا میدان راه آهن کشیده شده بود ،گفت: “آن زنجیره ،زنجیره صلح و دوستی بود و کمترین بهره ای که ما از آن رویداد باید داشته باشیم این است که چهره دوزخی فشارها ، محدودیت ها و سرکوب ها نباید آن سرمایه عظیم اجتماعی را مورد تهدید قرار دهد. جنبش سبز باید همواره به دنبال نهضتی اخلاقی ، مردم دوست ، صلح طلب و دوستدار همه ملت باشد.”

وی افزود:” جنبش سبز آحاد ملت و شهروندان را به خودی و غیر خودی تقسیم نمی کند و رشد فضیلت ها وتحقق مطالبات مبتنی بر عدالت و آزادی را یک وحدت فراگیر ملی می داند.”

موسوي  به روزهاي دوم خرداد ، 14 و 15 خرداد و 22 و 25 و 30خرداد اشاره كرد و گفت ماه خرداد ماه حوادث بزرگ و سرنوشت ساز است و ماه آگاهي است و جا دارد كه از مناسبت هاي اين ماه براي گسترش آگاهي ها در مورد سرنوشت كشور و روندهاي موجه و سياسي بهره گرفته شود.

نگاه خرافی برنامه ریزی در کشور را تعطیل کرده است

وی با اشاره به رواج خرافه پرستی در جامعه در سالهای اخیرافزود: در حال حاضر با نگاهی خرافی مواجه هستیم كه برنامه ریزی را در كشور تعطیل كرده است. چشم انداز بيست ساله و برنامه هاي پنج ساله به بن بست رسيده اند و با تصور واهي كه امروز و يا فردا فرجي رخ خواهد داد. ما همه دعاي فرج مي خوانيم ولي موظف هستيم براي آينده مان برنامه ريزي كنيم. در روايات ما تمام كسانيكه براي روز فرج در انتظار هستند وقت تعيين مي كنند مورد طعن و لعن و تكذيب قرار گرفته اند.نتيجه تصور آنكه آمريكا امده است در عراق تا جلوي ظهور امام زمان(ع) را بگيرد در نهايت همين وادادگي و قراردادهاي تركمنچاي است كه بايد از آن بترسيم.

ما به جایی نمی رسیم مگر اینکه از حق دفاع کنیم

ملت ما اسلام امام علی(ع) را می شناسند وبه آن علاقه دارند

نخست وزیر دوران دفاع در واكنش به سخنان اخیر دادستان تهران كه نسبت به صدور بیانیه توسط وی موضع گیری كرده بود تاكید كرد :ما به جایی نمی رسیم مگر اینكه از ابتدا از حق دفاع كنیم حتی وقتی با دشمنانمان مواجه می شویم. مثال شهادت حضرت امیرالمومنین مثلی است كه همه می دانند . ایشان پس از ضربه خوردن نگران ابن ملجم بود كه شیر به او می رسد یا نه ، جایش در زندان مناسب است یا نه ؟ و اینكه مبادا به او صدمه بزنند.

ما اسلامی را که زندانیان را کتک بزند و اعتراف گیری داشته باشد نمی شناسیم

میرحسین موسوی ادامه داد : ما به این اسلام علاقه داریم . ملت ما هم این اسلام را می شناسد . آیا وضعیتی كه در دادگاه های ماست چنین وضعیتی است؟ بدون شك نه. این دور شدن از اسلام است. ما اسلامي را نمي شناسيم كه زندانيان را كتك بزند و برنامه اعتراف گيري داشته باشد.

اگر ماموریت فردی تمام شود به او ابلاغ می کنند نه اینکه وسط خیابان او را با خود به پادگان ببرند

احمد یزدانفر بر سر چیزی که اعتقاد داشت می ایستاد

با دستگیری  یزدانفر خودرا در معرض آسب پذیری بزرگی قرار داده اند

موسوی در ادامه در پاسخ به این سئوال كه شایعات بركناری سرتیم محافظان شما – حاج احمد یزدانفر – تا چه حد صحت دارد نیز گفت: اگر ماموریت كسی تمام می شود به او ابلاغ می كنند نه اینكه او را در وسط خیابان درحالی كه به نمازمی رفته بگیرند و با خود به پادگان ببرند. آقای یزدانفر از سال 60 درتیم حفاظت بوده اند . ایشان از برادرهای قدیمیه بسیار خوب سپاه بودند و به وظایف خودشان عمل می كردند. برادر دو شهید هم هستند و بسیار مومن و معتقد و فداكار در وظايف خود عمل می كردند.

وی ادامه داد: در طول این سی سال موقعیت هایی پیش آمد كه ایشان می توانستند به موقعیت های بالای مالی و پستی دست پیدا كنند اما نرفتند و قبول نكردند. ایشان بر سر چیزی كه به آن اعتقاد داشت می ایستاد.

موسوی تاكید كرد : اینها با دستگیری آقای یزدانفر خودشان را در معرض آسب پذیری بزرگی قرار داده اند و من نمي دانم اين پروژه به كجا ختم خواهد شد.

مطالب مرتبط:

زهرا رهنورد:آرمان جنبش سبز امتداد آرمانهای انقلاب ودفاع مقدس+

دیدار جمعی از خانواده های سرداران شهید و ایثارگران دفاع مقدس با مهندس موسوی و دکتر رهنورد+


93 پاسخ به “به مردم بازگردید آنگاه صبح امید فرا خواهد رسید”

 1. ناشناس گفت:

  من با ایراندوست در مورد اعتصاب موافقم و باید آنرا هر روز و هر ساعت تکرار کرد! ولی با سخن او که گفته است کسی بیرون نخواهد آمد اشتباه می کند. زیرا ملت ایران فهمیده است که برای پاسداری از عزت و شرف پایمال شده اش، برای باز پس گیری راییش که دزدیده شده، برای پایان دادن به مدار خشونت و استبداد و تجاوز و سرکوب و کشتار و زندان و شکنجه و اعدام و حلقآویزش و… باید به خیابان بیاید. باید این حکومت را با مسالمت و عدم خشونت برکنار کرد. من و خانواده و دوستانم و دوستان دوستانم برای باز پس گیری و استقرار دموکراسی و آزادی ماه خرداد را شب و روز زنده دار خواهیم بود. با اینهمه اعتصاب یک گزینش بسیار مطلوب است. باید اعتصابی سراسری و همگانی سامان داده شود. موسوی باید این گزینه را هم بررسی کند و هم باید آنرا بزبان آورد.
  من به مناسبت شغلم باید بگویم که در هشت شهر کشور که می روم و می آیم وضعیت بسیار شکننده است و مردم بسیار تا بسیار ناراضیند و رنجور و حتا خشمناک بنا بر این بهترین راه حل مجوز راهپیمایی ست تا مردم بیایند و اعتراضات قانونی خودشان را بکنند و بروند به خانه هاشان. جنبش سبز باید امنیت این تظاهرات را تامین کند. چنانکه خواهد کرد. در غیر این صورت وضع بسیار بدی در انتظار است. سبزها باید هوشیار باشند، در صحنه باشند، از هر نوع خشونت پرهیز کنند. بنده امروز صبح با یکی از بستگانم که بسیار هم مخالف سبزها بود را دیدم که گفت : بابا شما عجب خوب دیدی و زود دیدی، من هم پانزده روزی ست که سبز شده ام! از او پرسیدم چرا گفت آنها شما را زدند ما سبز شدیم!
  سبزتر شویم!!

 2. میرحسین عزیز چون در دل ما جای دارد وقتی‌ سخن می‌گوید از دل مردم حرف میزند و همین درک اوست که به ما اطمینان میدهد که راه را درست پیموده ایم و با ایمان و اعتقاد بیشتر به گرفتن حق خود مصمم خواهیم بود،و بهتر است این آقایان دولت منصبی و نمایندگان دولتی کمی‌ فقط کمی‌ از میرحسین راه و رسم مردم داری را بیاموزند ،مردم ایران زمین حق شناس هستند و حرمت آن کس که حرمت آنان را نگهدارد را پاس میدارند،همینطور که هرچه تلاش کردند ما سبز‌ها را اغتشاش گرا یا وابسته به خارج قلمداد کنند ،تمام مکرها و حیله‌هایشان که از آن به عنوان بصیرت یاد کردند بی‌ ثمر ماند ،ما به خون شهدایمان در طول انقلاب و جنگ احترام می‌گذاریم و پاسداران حقیقی‌ که در جنگ شهید شدند و فرزندان و خانواده‌هایشان را پاس میداریم و تا آخر با عمرو عاص‌ها و متحجرین مبارزه می‌کنیم ،چه با قلم ،چه با آگاه کردن حتی یکی‌ از اطرافیانمان ،چه با زندان رفتن یا اعتراض کردن با استقامت و پایداری به سمت احقاق حقمان حرکت می‌کنیم و خدا را سپاسگزاریم که رهبران جنبش سبز از وفادارترین مردم هستند،درود بر مردی که مقاوم و سربلند ایستاده است و درود بر سایت کلمه که به زیبایی‌ به تیم خود نیرو و انرژی مثبت میدهد ،یا حسین میرحسین

 3. ناشناس گفت:

  بنده خدا
  ظلم ماندنی نیست. اهل بیت رسول الله حافظ راه سبزت باد

 4. سلام گفت:

  سلام لطفا اگر امکان داره عکسهای سایت قلم (خدابیامرز) که مربوط به سفر های رئیس جمهور موسوی بود رو یه جوری تو یه جایی بذارید. الان خرداده اون حال و هوای پارسال رو یادمون میاره
  یادتون نره منتظریم حیف که اون عکسها رو دوباره نبینیم
  بذارید باشه؟

  راستی چند روز پیش راجب پلاگین براتون کامنت گذاشتیم چی شد؟ که با نصبش روی فایر فوکس بدون فیلتر وارد بشیم. امکانش هست؟

 5. در جواب دکتر شاهسون گفت:

  رفتار علوی ایجاب میکند سکوت کرده و در گوشه ای بمانید؟ اگر حق فقط حق موسوی بود بله میشد گفت رفتار علوی.حضرت علی چون مردم باهاشون بیعت نکردند سکوت کردند و خانه نشین شدند .ولی میر حسین از حق به تاراج رفته مردم دفاع میکنه که وظیفه هر مسلمان و ازاده ای دفاع از حق مظلومه . همین پارسال هم خود اقایان(خود رهبر ) از موسوی و خاتمی خواستن که بیان چون میدونستن اگر خاتمی یا موسوی نباشن این انتخابات بی رمق ترین و پایینترین سطح مشارکت رو خواهد داشت .بنابراین از محبوبیت این دو عزیز استفاده کردن ولی موقع رای شماری چیزی که میخواستن رو از صندوقها بیرون کشیدن و شعار رای ما رو دزدیدن دارن باهاش پز میدن مردم واقعا بیانگر این حیله و نیرنگی بود که حکومت میخواست فقط از شور مردم که توسط این عزیزان تو این ملت بعد از 30 سال ایجاد شده بود سوئ استفاده بکنه .

 6. سبز در جواب سهراب گفت:

  اگر راه حل بازگشت به مردم است چرا شما رای مردم را قبول نکردید؟ در ضمن با گذری در سایت های دشمنان آمریکایی و اسرائیلی متوجه می شوید که خیلی دلشان می خواهد که آقایان کروبی و موسوی دستگیر شوند این نشان می دهد که تاریخ مصرف این آقایان برای دشمنان تمام شده و حالا زندانی شدن آنها مفیدتر خواهد بود یا شاید هم کشته آنها که البته اگر لازم باشد آمریکایی ها و انگلیسی ها موسوی و کروی را هم مانند ندا قربانی مطامع خود خواهند کرد.

  شما در تحریریه خبر صدا وسیمای میلی کار نمیکنید؟ یا وحید یامین پور مجری دیروز امروز فردا یاهمکار حسین شریعت مداری نیستی ؟چون عین اونا حرف میزنی چرا میذاری دیگرا ن اینقدر راحت شستشوی مغزیت بدن؟چرا خودت فکر نمیکنی و هر چی اونا میگن رو مثل وحی منزل قبول میکنی؟اگر موسوی و کروبی واقعا مهره امریکا و اسراییل باشن که باید در وزارت اطلاعات و شورای نگهبان رو گل گرفت که چرا اینا تایید شدن؟چرا از اول جلوی اینا نایستادن؟ چون خودشون هم میدونن حرفها و تهمت هایی که دارن میزنن همه دروغه و برای فرار از این رسواییه که این دروغها رو سر هم میکنن .اقا سهراب پارسال یه جوون همنام تو به دست همین جیره خوارای دولتی کشته شد فقط به جرم اینکه در تظاهرات سکوت چند میلیونی پرسیده بود رای من کجاست ؟ جوابش رو با چی دادن؟ با گلوله و یک ماه مادر بیچاره اش رو پشت در زندان اوین میگردوندن و میگفتن بچه اش زنده است ولی بعد یک ماه جنازه غرق خونش رو تحویل مادرش دادن .مشکل ما دیگه رای و تقلب نیست چون تقلب نبود یک کودتای تمام عیار بود ولی مشکل ما الان دروغ و تهمت و پرونده سازیه که مملکت و انقلاب رو داره از بین میبره مشکل ما وحشی گریه که به نام دین داره انجام میشه .کوی دانشگاه ،مجتمع سبحان ،کهریزک و … چی شد چرا اگر نیروهای خودسر باعث کشته شدن مردم بی پناه شدن مجازات نمیشن ؟چون اینا خودسر نبودن .چون پای خودشون هم گیره.
  ما تا قاتلین فرزندان این ملت شناسایی و مجازات نشن می ایستیم .همون طور که 8 سال در مقابل زیاده خواهی صدام ایستادیم درسته عزیزترین کسانمون رو تو جنگ از دست دادیم ا ما این وطن و خاک هنوز برای ماست و هیچ ادمی نمیتونه اینو از ما بگیره.

 7. نجفی گفت:

  با سلام
  من هم موافقم که با داشتن یک رادیوی مستقل آگاه سازی مردم و در نتیجه رسیدن به هدفمان تسریع می شود.
  اما دوستان عزیز ، انقلاب 57 بدون داشتن رادیو و روزنامه و هر گونه رسانه جمعی پیروز شد ، تنها از طریق ارتباط رو در رو یا با نوشتن و چاپ اعلامیه و یا پر کردن نوار ضبط صوت و انتشار گسترده آنها بین مردم. همه اینها هم کار مردمی بود و هیچ دستور و برنامه ای از رهبر انقلاب در این باره اعلام نمی شد.
  به نظر من حالا هم هر سخنرانی میرحسین یا هر مقاله روشنگرانه را که می خوانیم چاپ کنیم و به طور ناشناس بین مردم پخش کنیم. حتی می شود برخی متون را با صدایی واضح و محکم قرائت کرد و روی سی دی پیاده و منتشر کرد یا روی موبایل ضبط و توسط بلوتوث به موبایل دیگران فرستاد.
  روشنگری مردم کمی فداکاری هم لازم دارد. در انقلاب 57 این روحانیون ، دانشجویان و معلمان بودند که به آگاه کردن مردم عادی در تمام نقاط کشور پرداختند. اکنون درصد آگاهان ، به لطف رسانه های جمعی جهانی بسیار بیشتر از آن دوران است. پس هر کسی به فراخور حالش قدم در این راه بگذارد.
  هر کسی با خود بگوید یک نفر بیشتر آگاه شود هم بهتر. پرده غفلت و بیخبری یک ذره بالاتر رود هم بهتر.

 8. سبز ايراني گفت:

  بگو ميرحسين بگو
  بگو كه از اين گفتنت رعشه بر اندام خفاشان مي افتد.
  گرفتن و بردن را كه مي بينم، قلم شكستن را، سينه دريدن را، استقبال از قاتل را، شكنجه اسير را، تجاوز را، ترس از طنين نداي الله اكبر را، وحشت از يك روبان سبز بر مچ نازك نوجواني لاغر اندام را، پارازيت ماهواره به قيمت بيماري مردم را،
  اين ها همه را كه مي بينم؛
  اين علي نيست. محمد هم نيست. كورش هم نيست.

  ميخواهم بداني كه رييس جمهور همان خس و خاشاكي هستي كه يك سال است در چشم دشمنان رفته و دارد كورشان مي كند
  پس توفان كن

 9. محمد گفت:

  سلام
  در صورت امکان نظر آقای موسوی را در مورد صحبتهای دادستان به طور صریح درج نمایید.
  همان طور که دادستان نظرش را به طور صریح اعلام کرد و حداقل انتظار مردم این است که واکنشی در مقابل سخنان ایشان از طرف آقای موسوی صورت گیرد.
  خرداد ماه، ماه آگاهی و حق جویی

 10. barbood گفت:

  آخه تا كي مي خواهن به يك ملت زور بگن . به نظرشون ما سركوب شديم ؟؟؟؟؟؟؟ نه وقتي يك دولت اينقدر وحشت و ترس از دستگيري در ميان مردم مي ندازه فكره چي مي كنه؟؟؟؟؟ اينها ترس است و نه چيز ديگر ولي من همين جا يه انتقاد از مير حسين موسوي دارم كه مني كه شخصا توي تمام تظاهرات بودم و كتك و فحش و ……… رو تحمل كردم وقتي مي بينم كه كسي رهبر گروه هست ساكت شده و فقط به دنبال ثبت بيانيه است و خبري بجز ديدار از برخي هست خبر ديگري ازش نيست پيش خودم يه فكرهايي مي كننم كه نكنه اينها هم مثل تمام امور سياستي يه بازي براي من جوون و هم دسته هايم باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 11. nashenas گفت:

  خرداد61 خرمشهر آزادشد خرداد89 دوباره اشغال شد

  امروز پس از گذشت 28سال خرمشهر زادگاه عزيزمان را دوباره در اشغال ميبينيم اما با اين تفاوت كه اين اشغال فقط 2روزه است و از ترس اعتراضات مردم مظلوم خرمشهر كه مشكلات و بی توجهی ها جان به لبشان رسانده.در اشغال 2ساله 30سال پيش نيروهای عراقی حضور داشتند و در اشغال 2روزه امسال نيروهای سپاه و انتظامی

  اگر اين رييس جمهور 24ميليونيست پس دليل اين لشكركشی چيست؟

  اما بايد گفت اين لشكركشی بدرستی انجام شده چراكه سطح نارضايتی مردم خرمشهر چنان بالاست كه اگر اين نيروها حضور نداشتند قطعا سخنرانی عوامفريبانه و شعارگونه احمدی نژاد به صحنه بزرگ اعتراضی تبديل ميشد

  و اينكه چرا؟چند مشكل بزرگ مردم خرمشهر كه پس از سالها تلاش مدنی و نامه نگاری اهالی نه تنها حل نشد بلكه گسترده تر هم شد را بيان ميكنم اما قلم هرگز گويای عمق فاجعه نيست و قضاوت را به مردم واگذار ميكنيم كه عادلترين قاضيند

  1-بزرگترين مشكل قطع چندساعته آب و برق در هفته درتمام طول سال بخصوص در تابستان سوزان جنوب كه اين قطعی روزی 2ساعت اعمال ميشود(در خرمشهر آبادان مينوشهر و اروندكنار)

  2-نداشتن آب آشاميدنی سالم و تمييز.آب شهری فاقد تصويه كامل بوده و غيربهداشتيست و سرشار از انگل به گونه ايكه مردم فقير كه توان خريد آب معدنی ندارند به انواع بيماريها دچار ميشوند.توزيع آب آشاميدنی با تانكر هم بسيار ديربه دير و نامنظم است و گذشته از اينها آيا حق ما خرمشهريهاست كه در قرن بيست و يكم و پس از آن مقاومت بزرگ در جنگ, با تانكر آب دريافت كنيم و ساعتها صف ببنديم؟

  3-وضع ظاهری بسيار خراب زشت و جنگ زده شهر عزيزمان كه روزگاری زيباترين شهر خاورميانه بود
  با اينكه 21سال از پايان جنگ تحميلی گذشته اما هر3دولت بخصوص دولت احمدی نژاد قدمی برای زيباسازی و ترميم خرمشهر برنداشتند و مردم كوچكترين تفرجگاهی ندارند و با مشاهده ويرانيهای دوران جنگ برشدت افسردگی مردم افزوده می شود

  4-خرمشهر و آبادان چون در ناحيه جلگه ای واقع شده و با نزديكترين كوهستان 400كيلومتر فاصله دارد در ميان شهرهای كرانه خليج هميشه فارس گرمترين و سوزنده ترين آب و هوای ايران را در تابستان داراست برای رفع اين مشكل در گذشته دور و نظام پيشين نخلستان انبوهی بصورت نيم كره دراطراف شهر كاشته شده بود كه تنها در قسمت روبه دريا باز بود و علاوه بر خنثی كردن گرما باعث وزش باد در شهر ميشد.پس از سوزاندن اين جنگل انبوه نخل زيبا توسط ارتش متجاوز صدام هرگز ايجاد دوباره نخلستان عليرغم درخواست مردم انجام نشد بلكه اصرار بر حفظ نخلستان سوخته برای يادمان جنگ! و برپايی روضه خوانی و كشاندن اردوهای تبليغاتی راهيان نور دارند!!

  5-وضعيت معيشتی وحشتناك كارگران خرمشهر كه ماهها حقوق دريافت نكردند

  6-كينه شديد مردم از احمدی نژاد برای سركوب شديد مردم خرمشهر در روز 24خرداد89 بوسيله نيروهای عراقی كه از بصره آوردند.از آنجا كه در آن روزها تمام توجهات به تهران بود و اخبار اعتراضات شهرهای كوچك مثل خرمشهر,آبادان و بوشهر برای رسانه ها جذاب نبود هرگز ننگ سركوب مردم خرمشهر و آبادان بدست حزب الله بصره فاش نشد.همزمان با تهران , مردم خرمشهر نيز در اعتراض به تقلب به خيابانها ريختند و نظام كه تمام نيروها را به تهران و چندكلانشهر برده بود و حتی برای پوشش و كنترل اهواز نيز نيرو كم داشت در شب دوم اعتراضات با لنجهای سپاه , چماقدارن را از بصره به خرمشهر آورد و اينكه متجاوزان عراقی پس از 28سال بوسيله سپاه خائن پاسداران برای ضرب و شتم مردم به كشور آورده شدند هرگز از ياد خوزستانيها پاك نخواهدشد

  خلاصه كلام اينكه خرمشهر سالی يكبار شده ناندانی و ابزار تبليغ دولتی كه جز بدبختی چيزی برای اهالی نداشته

  پوزش از اينكه بيشتر از 20خط نوشتم اما اميدوارم براي آگاهی مردم شريف ايران كه در آزادی شهرمان سنگ تمتم گذاشتند از درددل ما خرمشهريها , نوشته ام را منتشر فرماييد

 12. بالن های سبز گفت:

  سلام

  پیش نهادی دارم که خیلی خوب میشه اگه بتونیم عملیش کنیم
  احتمالا عرصه را بر مردم تنگ خواهند کرد در روزهای سبز 22 و25 خرداد و18 تیر
  مردم برای نشان دادن اعتراضاتشون میتونن از بالن های سبز و یا از بادکنک های سبز استفاده کنن
  میشه آسمان شهر ها رو با این کار سبز کرد
  میشه پرچم های سبز را در آسمان شهر ها به پر واز در آورد
  کافیه یه بادکنک رو پر از گاز هلیم یا گاز شهری کرد و یک پرچم سبز یا یک تکه کاغذ سبز به اون وصل کرد تا در آسمان به پرواز دربیاد. این کار خیلی راحته همه میتونن مشارکت داشته باشن بدون در خطر بودن.
  لطفا نمایش بدید و اطلاع رسانی کنید.
  هر کس موافق هست طبلیق کنه

 13. ایران دوست گفت:

  آقای نجفی عزیز
  بله نظر شما تا حدی درسته اما نه کاملا. آیا شما در آن زمان بوده اید؟ ما که از پدر و مادر خود شنیده ایم مردم می رفتند روی پشت بام ها در تاریکی شب و یواشکی هر کس از طریق رادیو بی بی سی به سخنان آقای خمینی گوش می داد. عزیز جان یادت نره اون زمان دیگه پارازیت و این حرف ها نبود! این را همگان اذعان دارند که رادیو بی بی سی در آن زمان اعلامیه های آقای خمینی را پخش می کردند.
  حال درست یا غلطیش رو کار ندارم. اما به هرحال این واقعیتی بود. الان هم می دونم ما اگز بخوایم می تونیم یک رادیو در یکی از کشورهای همجوار حتی داشته باشیم. اگر مسئله مالی هم باشه ایرانیان ثروتمند بسیاری در خارج از کشور هستند که حاضرند برای وطنشان و آزادی و بازگشت به ایران هر کاری بکنند.

 14. عادل گفت:

  واقعا عجب حرفهای زیبایی ، اما کو عمل

 15. تهرانی گفت:

  به نظر من بلای احمدی نژاد از جنگ 8 ساله با عراق برای ما خانمان سوز تر بوده. یک آدمی که از هیچ چی سر در نمیاره و به حرف کسی هم گوش نمیده و مصداق بارز آن کس که نداند و نداند که نداند تا ابدالدهر در جهل مرکب بماند هستش سرمایه های ملی ما را به باد داده برای کشورمون فقر و بدبختی و فساد و بیکاری و اعتیاد به ارمغان آورده. ایران را در مقابل همه دنیا قرار داده تا بجای اینکه سرمایه و انرژیمونو صرف حل مشکلات داخلی کنیم با صرف بودجه های کلان بگیم ما قدرت اول دنیا هستیم. آخه یکی نیست به این … بگه اگه میخوای ثابت کنی میتونی دنیا را اداره کنی رشد اقتصادی کشور خودمونو را دو رقمی کن نه اینکه بکنیش نیم درصد!!! یک روز میگن تهران زلزله میخواد بیاد به خاطر بدحجابیه که بتونن وحشیگریشونو در برخورد با زن و بچه مردم به اسم مبارزه با بی حجابی توجیه کنند. یک روز میگن دانشگاهها بی حجابند و باید دخترا پسرا جدا بشند تا بتونند وحشیگریشونو در برخورد با دانشجو یان بیچاره توجیه کنند. یک روز میگند آمریکاییها میخواستند من رو بکشند اسنادش هم در وزارت خارجه موجوده !!! یک روز میگند امام زمان داره ظهور میکنه. یک روز بی مطالعه و از سر لج و لجبازی دلار را میگذارند کنار و یورو را استفاده میکنند! اون از مدرک وزیراشون، اون از تقلباشون ، اون از فساد اعضای دولتشون

 16. سبز سبز گفت:

  22 خرداد

  آن 22 خرداد
  پرده به زمین افتاد
  چرخید سر دنیا
  حدسم به یقین افتاد
  آن هاله نورانی ،آن سایه رحمانی
  آن هم به زمین افتاد

  جوئیدم و کاویدم، نعشم به زمین افتاد
  چون سیل روان گردید، خونی که به جو افتاد

  رستم ز غم سهراب ، اشکش به زمین افتاد
  با یورش سفاکان، اشکان به زمین افتاد
  بر دفتر ناپاکت ، صد اسم دگر افتاد

  من روی تو را دیدم، روزی که ندا افتاد
  روزی که دل مادر، از غصه به خون افتاد

  ظالم تو ندیدی شاه ،از عرش به فرش افتاد
  روزی که ز خشم ما، صد لزره به عرش افتاد

  اندکی صبر سحر نزدیک است … 22 و 25 خرداد سبز

 17. مهدی گفت:

  به نیات پاک شما شک نمی کنم.

  یا حق

 18. سلام گفت:

  سلام
  ما نخواهیم گذاشت که آقایان به اسم دین و به اسم شهدا بر مردم جنایت کنند. تجاوز کنند ، بکشند
  روزی این تعداد مردمی که هم که فکر می کنن این دستورات دستوراته دینه بیدار می شن.

 19. سبزینه گفت:

  به مردم بازگردید آنگاه صبح امید فرا خواهد رسید

  بله چاره تنها همینه

 20. سلام بر مرد شجاع موسوی خدایا خاتمی موسوی کروبی و……. تمامی سبز قامتان را موفق بگردان صبح سحر نزدیک است

 21. سمیه سبزسبز گفت:

  تو فامیل ما نود درصد به میرحسین رای دادن بقیه هم حالا از اینکه به میر ما رای ندادن پشیمونن .ولی یه فامیل داریم خیلی جالبن. اونا همه به احمدی نژاد رای دادن ولی حالا باید ببینید که چه جوری از میر حسین حمایت میکنن .پدر و مادرشون فکر میکنن اینا منحرف شدن ولی اونا دایما با پدر و مادرشون حرف میزنن تا قانعشون کنن ولی مادرشون تحت تاثیر دوستاش توجلسه و مسجده وحتی نمیذاره براش توضیحی بدن . حتی فیلم و عکس بهش نشون میدن میگه دروغه اینقدر تو جلسات مغز اینارو شستشو میدن که باور میکنن ما منحرفیم و میترسه اگر با ما یکی بشه و حرف ما رو قبول کنه دینش رو از دست بده و حتی برای رهبرمقام پیامبری رو در نظر میگیره . و جالب بود پسرش به مادرش میگفت:مامان تو خداپرست و دیندار بودی چرا بت پرست شدی؟ هر وقت خونه ما میان یا ما اونجاییم همین بحث هاست .به دختراش گفتم وقتی قبول نمیکنه اذیتش نکنیدیکی از دختراش بهم گفت من وظیفه دارم امر به معروف بکنم که وقتی حقیقت براش روشن شد نگه چرا به من چیزی نگفتید و منو راهنمایی نکردین و مدیونش نباشم .حالا هر چند روز یکبار زنگ میزنه که فکرامون رو رو هم بریزیم ببینیم از چه طریق میتونه رو مادرش اثر بذاره که فقط کمی فکر کنه و راهنماییش کنه .اینا رو گفتم که بگم جنبش سبز واقعا داره تو خانواده ها اثر میذاره حتی کسایی رو که از اول نبودن رو داره همراه میکنه اینه شبکه های اجتماعی که میرعزیز میگفت .ما باید سعی خودمونرو بکنیم تا بتونیم همه رو همراه کنیم .به امید صبح پیروزی.

 22. م. شیراز گفت:

  آقاي موسوي من به شما افتخار ميکنم
  چون حکومت وکشور را ارث پدري کسي نمي دانيد بله صاحبان اصلي اين مملکت را فرد فرد اين ملت هستند با هر نزاد وقوم ومذهبي همان ملتي که در بزنگاه هاي تاريخي با فداکاري ها و از خود گذشتگي ها ايران را حفظ کردند . هر گاه در تاريخ حکومت ومردم يکي بودند هيچ گزندي به ما نرسيده است ولي هر گاه حکومت کشور را ارث پدري خود مي دانسته و از مردم فاصله مي گرفته منافع ملي ما براحتي به تارج رفته وخاک کشور عزيزمان به جولانگاه بيگانگان تبديل شده است….. شهيدان براي قدرت طلبي کسي شهيد نشدن. آنها براي سربلندي ايران وايراني شهيد شدند , براي حفظ وجب به وجب اين خاک.در اين راه هم از خدا واعتقاداتشان ياري جستند وبه او توکل کردند.الان به گونه اي تبليغ مي شود که گوي شهيدان به خاطر مسائل سياسي و براي قدرت طلبي کسي يا گروهي شهيد شدند!!!!!!!شهيدان را هم مصادره به مطلوب مي کنند!!!!!!!!
  ——————————————————————————————————————————————
  و اما انتقاد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  آقاي موسوي من به آزاده گي و ميهن پرستي وحق جوي شما ايمان دارم ولي
  شما را به خدا,اينقدر از قانون اساسي دفاع نکنيد .درست است هر قانوني هم که باشد در درجه اول باييد اجراء شود ولي اين قانون با همه ظرفيت هاي که براي دفاع از حقوق مردم دارد پر از تناقض است.آنهاي که بخواهند براحتي با همين قانون حقوق مردم را زير پا له مي کنند.با يک گل که بهار نمي شود , با اين چند بند قانون اساسي که اشاره مي کنيد به هيچ جاي نمي رسيم.منصفانه بنگريم بيشتر مشکلات کشور ناشي از همين قانون پر تناقض است……
  اين وضيعت سرکوب تا ابد ادامه پيدا نمي کند و بالاخره پيروزي با ماست ولي اگر قرار باشد دوباره با همين قانون يا قانوني مشابه اين ,که پر از تناقض است ومردم در اين قانون در ظاهر اهميت دارند و نه در عمل شروع کنيم باز هم به بيراه مي رويم و دور باطل مي زنيم.
  خرداد ماه آزاده گي بر همه مبارک باد…..خرداد , ما منتظرت بوديم , خوش آمدي

  موسوي مصدقي ديگر است … راه او آزاديه ميهن است

 23. رضا گفت:

  جناب سهراب و خانم سمیه،فرمودید که ما سبز ها،رای مردمو قبول نکردیم!کدوم رایو میگید دوستان؟!همون آرای تقلبی که با یک رسم الخط و به قول دکتر امیدوار رضایی،یک مدل خودکار!!،نوشته بودند ریخته بودند تو صندوقا؟!یا اون برگه های صاف و تا نخورده که انگار اتوشون کرده بودند؟!یا اون 4 تا صندوق رایی که برده بودند در کتابخانه شیراز مخفی کرده بودند؟!

 24. مرتضی گفت:

  از همان اول که شما را برگزیدم می دانستم که آزادی ، عشق و رهایی را برگزیده ام و هنوز پای همان اعتقاد ایستاده ام دوست دارم موسوی

 25. مسعود گفت:

  22 خرداد تجريش تا راه آهن را سبز مي كنيم. سبزتر از هر زمان.
  سبز سبزم ريشه دارم…

 26. حسین گفت:

  تورا به خدا ای مردم ، خرداد به خیابان هابیایید ،تا نگویند جنبش سبز خوابیده است . در سالگرد انتخابات تقلبی یکبار دیگر به حاکمان نشان دهید موج سبز درکجاست . ای تهرانیهای عزیز ، به خیابانها بیایید و جهان را متعجب کنید .

 27. alireza گفت:

  – آیا این ایثارگران نتخابی بودن و اسیران 8 ساله و جانبازان جنگ که اکنون آزاده اند نباید دعوت یا مطلع می شدند؟
  – این دیدار کجا بوده؟
  – چگونه می شود به میرحسین عزیز نامه نوشت؟
  اگر کلمه جواب بدهد متشکر می شوم

 28. alireza گفت:

  می خواستم له اطلاع برسانم که در سخنرانی امروز احمدی نژاد (3/2/1389) در خرمشهر مردم یک صدا شعار بیکاری بیکاری احمدی…. می دادند و حین سخنرانی سوت میزدند جالب است بدانید این سخنرانی زنده از شبکه 6 پخش شد ولی بلا فاصله بهد از پایان قطع (رسوایی دیگر )

 29. رضا گفت:

  درود بر یاران واقعی امام (ره)

  مهندس عزیز میر حسین موسوی سالگرد فتح خرمشهر را به شما دلسوز مردم در هشت سال جنگ تحمیلی تبریک عرض می نمایم

 30. غلامعلي گفت:

  صحبت هاي شما مصداق بيان امام علي(ع) در مورد خوارج است: كلمة حق يراد بها الباطل. حرف حقي كه مي خواهيد با آن به باطلي برسيد.
  والسلام علي من التبع الهدي

 31. Ali گفت:

  آسمان سرخ ز خون شهداست / این جوانان نشان از شهداست
  ما منتظر دیده ی مولای زمان (عج) هستیم تا بیاید و جهان را بر آسمان برد
  و منتظر بازگشت شماییم تا در این انتظار حکومتی که می خواهیم را تا حدودی برپا کنیم

  پس ما بیشماریم

 32. مجمع نجات ایران گفت:

  ما سبز سرفرازیم –
  خورشید فردا مال ماست…

 33. سید عقیل گفت:

  22 خرداد چنان سبز می شویم که سیاهی و ظلم در آن ذوب گردد.
  درورد خدا و ملت سبز ایران بر مهدی کروبی، میر حسین موسوی، زهرا رهنورد، سید محمد خاتمی و تمامی ره پویان “راه سبز امید”.

 34. نجفی گفت:

  غلامعلی عزیز
  آیا شما به معصوم دسترسی دارید و از طریق ایشان به آنچه آقای موسوی اراده کرده آگاهی یافته اید؟
  چون آنچه انسان در ضمیرش اراده می کند جزء علوم غیب است که به هر کسی داده نمی شود.
  آیا شما به وسیله ای به علم غیب آگاهی دارید؟( البته استبعاد نمی کنم.)

 35. مصطفی 1 گفت:

  باسلام وعرض ادب و احترام به میر و سید حسینی همان میرحسین دوست داشنی اوائل انقلاب با صحبتهای گرم و آرامش بخشش و همسر گرامیشان بانو رهنورد
  روزهای خوش دولت در استفاده از تمام ذخائر معنوی و مادی دولتهای پیشین و تمامیت انقلاب قطعا با چنین خیره سری و تندروی روزهای ناخوشی هم درپیش دارد آنگاه یکجا باید جوابگوی همه مردم باشد و کار سیاسی و اقتصادی با سیستم دولتی چه به نام کمونیست چه اسلام ظاهری، محکوم به فساد و شکست است و با بگیر و ببند و اعتراف گیری هم راه به جایی نبرده آثار اجتماعی آن برای حکومتیان بی تدبیر تهدید کننده بوده قابل کنترل نیست آنگاه کف هیاهوها و طبلهای پرصدای تبلیغاتی کنار رفته حقیقت برهمگان آشکار و مظلومیت سبزاندیشان و صالحان خیراندیش و ناصحان نرم گفتار آشکار خواهد شد و مدعیان امروز را هرچند سبزاندیشان هم خواهان نیستند گریزی از رسوایی نخواهد بود. پس به سفارش قرآن ما از قوم بنی اسرائیل عبرت بگیریم و از امر به معروف و نهی از منکر مسئولین دریغ نکنیم و خسته نشویم تا مسخ نشویم ونظام به قانون بازگردد.

 36. یا حسین میر حسین

 37. ناشناس گفت:

  چرا در 8 سال دوره هاشمی و 8 سال دوره خاتمی از این حرفها نمی زدی . در آندورانها که وضع اقتصادی و رفاهی مردم از این هم بدتر باشد .
  جواب شما را من می دهم : چون در آن دورانها از لحاظ مالی خوب به شما رسیدگی می شد دیگر لازم نبود از قانون و مجلس و مردم و حاکمیت مردم و … صحبت بشه . وقتی احمدی نژاد تمام اینها را قطع کرد شد آدم بی قانون . آدم باقانون شد آدم بی قانون .
  آقای موسوی تمام کن این کارهای عقب مانده اجتماعی را. دیگر زمان این کارها گذشته است . مردم حاکمیت را زمانی می خواهند که امنیت داشته باشند در حالیکه شما و جنبش سبز بدنبال سلب این امنیت و آسایش است .

 38. 2010 گفت:

  انشالله خداوند یکی دیگر از عنایات خودش را شامل حال کشور عزیزمان کند.
  وشما توبه کنید وبه دامان اسلام برگردید ودرکنار مقام معظم رهبری باشید .
  امام (ره)فرمودند :وحدت داشته باشید و پیرو ولایت فقیه باشید .چرا به سخنان رهبر عزیزمان گوش نمیکنید……………….
  چرا میخواهید تاریخ تکرار شود……………………………….چرا از گذشته درس نمیکیرید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 39. یک سوال مهممممممممممممم؟از انقلاب گفت:

  آیا آقای خمینی به قول ها و عهدهایی که در پاریس بستند وفا کردند؟ یا اینکه بنا بر مصلحت این حرف
  ها زده شدند؟؟؟؟
  لطفا پاسخ بدهیییییییییییییییییییییییییید؟؟؟؟؟؟

 40. پویا گفت:

  درود بر این این مرد روشنفکر و عاشق سربلندی ایران و ایرانی

 41. سیامک گفت:

  آقای موسوی عزیز
  شما راهی را آغاز کردید و حرفی را زده اید که میلیونها ایراانی را پشت سر خود دارید. شما به فصلی از تاریخ کشورمان تبدیل شده اید. اسطوره ی خیلی از ما شده اید.


  یکم به این جمله نگاه عمیقتر بندازیم: “اکنون جنگ داخلی با دشمن داخلی و همواره در این نهضت جنگ در وهله خارجی و دشمنان خارجی، غالبا به پیروزی منجر می شه و در وهله داخلی و با دشمنان داخلی، شکست می خوره!”
  و در پایان: انقلاب 57 در سال 42 شروع شد!! پس یه روز خوب میاد…

 42. ناشناس گفت:

  موسوی چرا بعد از 30 سال این حرفها را می زنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 43. ali گفت:

  با سلام به دوست عزیز ناشناس خرداد 6 م 1389 38:12 شف ب . ظ

  دوست عزیز اولا از اول انقلاب اوضاع مثل حال نبود و اگر از اول هم مشکلاتی بود به این خاطر بود که افرادی که امروز قدرت را با کودتا به دست اوردند ان موقع در این نظام بودند ولی قدرت اینکه اینقدر به مردم ظلم کنند را نداشتند و همانقدر که میتوانستند می کردند میر عزیز ما همیشه موضه هاشو اول اول انقلاب مبتوانی با سخنرانیهایش و اظهار نظرهاشو بفهمی اولین نفری که صحبت از دین محمدی کرده