سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سفیر ایران:‌ سپاه نقشی در پول‌شویی نداشت...

سفیر ایران:‌ سپاه نقشی در پول‌شویی نداشت

چکیده :علی جنتی می‌گوید که از موضوع پول‌شویی بی‌خبر است و ادعا می‌کند که او و پدرش «چیزی از بحرین یا کشور دیگری دریافت...


کلمه:حسین امیرعبداللهیان، سفیر ایران در بحرین می‌گوید سپاه پاسداران در پرونده پول‌شویی وزیر کشور بحرین نقش نداشته است.

به گزارش وب سایت مردمک، سفیر ایران در منامه در مصاحبه با روزنامه بحرینی الوسط، اتهام دخالت سپاه پاسداران در عملیات پول‌شویی از طریق بحرین را رد کرد و آن را «بی‌پایه» خواند.

ادعای دخالت سپاه پاسداران در عملیات پول‌شویی هنگامی مطرح شد که منصور بن رجب، وزیر کشور بحرین به همین اتهام بازداشت شد.

منابع خبری یک هفته پیش گزارش دادند که وزیر کشور بحرین به دلیل ارتباط و همکاری با شبکه پول‌شویی سپاه پاسداران، توسط پادشاه این کشور برکنار شده است.

از سوی دیگر، برخی منابع خبری علی جنتی فرزند احمد جنتی را متهم کرده‌اند که اموال سپاه پاسداران را با پول‌شویی به بانکی در سوییس منتقل می‌کرده است.

اما علی جنتی، سفیر ایران در کویت و فرزند احمد جنتی دبیر شورای نگهبان، گفته‌ها درباره دخالت خودش و پدرش در عملیات پول‌شویی سپاه پاسداران با کمک وزیر کشور بحرین را رد کرده است.

علی جنتی می‌گوید که از موضوع پول‌شویی بی‌خبر است و ادعا می‌کند که او و پدرش «چیزی از بحرین یا کشور دیگری دریافت نکرده‌اند».

جنتی موضوع را بدون ارائه مدارک به دبی نسبت داده و می‌گوید: اگر قصدی برای پول‌شویی وجود داشته باشد، چرا از دبی که از آزادی بیشتری برخوردار است، صورت نگیرد.

علی جنتی سپاه پاسداران را نیز از اتهام پول‌شویی تبرئه کرده و گفته که «سپاه نیازی به پول‌شویی ندارد».

سپاه پاسداران نسبت به این اتهامات واکنشی نشان نداده اما وزیر کشور بحرین که دربازداشت به‌سر می‌برد، اتهام‌ همکاری با سپاه پاسداران را رد کرده است.

ایران و قانون ضدپول‌شویی

قانون ضدپول‌شویی مصوب مجلس در ماه اسفند 1386 توسط محمود احمدی‌نژاد به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شد.

بر اساس این مصوبه، پولشویی یعنی به دست آوردن، تملک، نگهداری یا استفاده از درآمد و سود فعالیت‌های غیرقانونی با آگاهی از این که به طور مستقیم یا غیرمستقیم در نتیجه ارتكاب جرم به دست آمده باشد.

کارشناسان می‌گویند که مقدمه اجرای این قانون، فراهم کردن شرایطی است كه در آن فعالیت‌های زیرزمینی به فعالیت‌های شفاف نبدیل شود و كشور از پول نقد فاصله بگیرد.

با انجام عملیات بانکی در چرخه کارت‌های اعتباری و انتقال پول از حساب به حساب، رسیدگی به ابهام در انتقال پول و موارد مشکوک امکان پذیر می‌شود.


6 پاسخ به “سفیر ایران:‌ سپاه نقشی در پول‌شویی نداشت”

 1. رسول گفت:

  آقای جنتی راست میگه او و پدرش چیزی از بحرین دریافت نکرده اند این پولها مال ملت بیچاره ایران است

 2. Metaphysician گفت:

  آره!
  تو انتخابات هم تقلب نشده بود , این بار هم حتما درسته!

 3. amir گفت:

  امان از فریب..امان از دروغ..امان از این دنیا که اینطور چشمها را کور میکنه…آخه اگه مردم ایران و دنیا واقعیتها رو نمیدونستن باز آدم یه توجهی‌ به حرفای اینا میکرد..ولی‌ حالا که دیگه خیلی‌ چیزا آشکار شده این دروغها چه هدفی‌ میتونه داشته باشه به جز مضحکه شدن.

 4. مرتضی گفت:

  راست میگه آقای جننتی سپاه امکان داره پول بیت المال رو به کشور هایی چون ونزوئلا و فلسطین و لبنان و سوریه برای درست کردن فاظلاب و غیره خرج کنه ولی مستقیما” همیشه از دولت ایران پول میگیره یا اینکه مثل قانونی که خودشون طرح کرده بودنند مثل خصوصی سازی (مخابرات) که باز هم برای استراق سمع مکالمات یا فیلتر کردن کلمه سبز که یکی از پر منافع ترین اداره های داخل ایران هست از مردم ایران پولشویی میکنن نه مردم بحرین.

 5. محسن گفت:

  بیچاره آقای علی جنتی! مرد بسیار خوبی است، اما چوب بدنامی پدرش را می‌خورد!

 6. ناشناس گفت:

  …. کمر اصلاح طلبان را شکسته است .